Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.438 Posts in 12.383 Topics da 6.240 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 5 Mag 2024, 18:05:54

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 5 Mag 2024, 18:05:54

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6240
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304438
    Topics Totali: 12383
    Online Oggi: 208
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 1
    Visitatori: 175
    Totale: 176
    Selezione di tema

    Pagine: [1] 2 3 4     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Goblin 500 ή Blade 500x  (Letto 7560 volte)
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 483



    « il: Giovedì, 4 Apr 2013, 21:25:16 »

    καλησπερα και απο εμενα
    νεος στην παρεα σας και πολυ νεος στο χωρο
    πεταω εδω και κανα 2 μηνες το 80αρι και το 100αρι bl της blade και εδω και 2 εβδομαδες το 300αρι της blade
    ειμαι ικανοποιημενος με την εταιρια e flite. αλλα με το που ειδα τον σακη σε ενα βιντεο με το coblin kατι μου ηρθε κατακουτελα

    φυσικα η εμπειρια μου ειναι παρα παρα πολυ μικρη για συγκρισεις εταιριων , ξεκινησα με το co comanche της e_sky πολυ απαραδεκτο για αρχαριο παροτι το προτεινουν συχνα πυκνα ξερυθμιζεται για πλακα και το επομενο μου ηταν το τιμιο Moultiplex rc system colibri v4 οπου εμαθα τις κινησεις πριν παω στα εξακαναλα
    ειμαι πολυ πορωμενος με ατελειωτο διαβασμα


    συγνωμη αν σας κουρασα αλλα επειδη αρχισα ειδη να ζαχαρωνω το 500αρι της blade θα ηθελα να με βοηθησετε

    σε μια υποτηθεμενη κοντρα με blade 500x vs coblin 500  (με δεδομενο για παραδειγμα οτι στο coblin θα βαλουμε αναλογης αξιας  σερβο και οτι λειπει με αυτα του 500χ οπως και θα του προσθεσουμε και beast x ) θα μπορουσε καποιος ποιο εμπειρος να ποσταρει κατι πανω σε αυτη την κοντρα για τα δυο ε/π  γιατι αλλιως τα φιλτραρει ενας με την εμπειρια σας και αλλιως εγω την καθε πληροφορια που εχει με την αναγνωση των χαρακτηριστικων τους απο τα site πωλησης τους
    ευχαριστω πολυ (ενας πολυ πορωμενος με τα ε/π)
    « Ultima modifica: Giovedì, 4 Apr 2013, 21:54:04 da ant1971 » Loggato

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    Bladedancer
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 336


    Θέλω να πετάξω τώρα!!!!


    « Risposta #1 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 09:32:08 »

    καλησπερα και απο εμενα
    νεος στην παρεα σας και πολυ νεος στο χωρο
    πεταω εδω και κανα 2 μηνες το 80αρι και το 100αρι bl της blade και εδω και 2 εβδομαδες το 300αρι της blade
    ειμαι ικανοποιημενος με την εταιρια e flite. αλλα με το που ειδα τον σακη σε ενα βιντεο με το coblin kατι μου ηρθε κατακουτελα

    φυσικα η εμπειρια μου ειναι παρα παρα πολυ μικρη για συγκρισεις εταιριων , ξεκινησα με το co comanche της e_sky πολυ απαραδεκτο για αρχαριο παροτι το προτεινουν συχνα πυκνα ξερυθμιζεται για πλακα και το επομενο μου ηταν το τιμιο Moultiplex rc system colibri v4 οπου εμαθα τις κινησεις πριν παω στα εξακαναλα
    ειμαι πολυ πορωμενος με ατελειωτο διαβασμα


    συγνωμη αν σας κουρασα αλλα επειδη αρχισα ειδη να ζαχαρωνω το 500αρι της blade θα ηθελα να με βοηθησετε

    σε μια υποτηθεμενη κοντρα με blade 500x vs coblin 500  (με δεδομενο για παραδειγμα οτι στο coblin θα βαλουμε αναλογης αξιας  σερβο και οτι λειπει με αυτα του 500χ οπως και θα του προσθεσουμε και beast x ) θα μπορουσε καποιος ποιο εμπειρος να ποσταρει κατι πανω σε αυτη την κοντρα για τα δυο ε/π  γιατι αλλιως τα φιλτραρει ενας με την εμπειρια σας και αλλιως εγω την καθε πληροφορια που εχει με την αναγνωση των χαρακτηριστικων τους απο τα site πωλησης τους
    ευχαριστω πολυ (ενας πολυ πορωμενος με τα ε/π)

    Πάρε ένα σασί από van (κλούβα)  και ένα ferrari. βάλε απάνω τον ίδιο κινητήρα και ηλεκτρονικά και βάλτα να κάνουν κόντρα.
    Φαίνεται άλλωστε και από την τιμή η διαφορά ποιότητας. Η e-flite είναι αξιόλογη και τίμια εταιρία, που είναι προσιτή οικονομικά για να προσεγγίσει τον αρχάριο και τις απαιτήσεις του.
    Η sab είναι η κορυφή αλλά και πολύ ακριβή σε σχέση με άλλες που δεν υστερούν και πολύ (πτητικά) αναλογικά της τιμής.
    Αν σου δώσω ένα ε/π αξίας 500 ευρώ και ένα 1500 ευρώ με ποιο θα επιχειρήσεις καινούργια τρικ με κίνδυνο να το σπάσεις;;;;
    Το σωστότερο είναι να πάρεις blade ή καλύτερα Align που είναι μία καλή εταιρία με άψογη αναλογία ποιότητας/τιμής και θα βρεις παντού ανταλλακτικά και κάποιον να σε βοηθήσει.
    Όταν και αν φτάσεις στο επίπεδο να πετάς όπως στα βίντεο τότε πάρε goblin. Μέχρι τότε βάλτο screensaver στο pc σου όπως εγώ  laugh Εκτός και αν στο επιτρέπουν τα οικονομικά σου να ρισκάρεις άφοβα με ένα goblin. Κατά την γνώμη μου δες πολλά βίντεο στο youtube και θα καταλάβεις ότι με ένα align πετάς το ίδιο. Δες ένα 450:

    Loggato

    Trex 100 ~ Trex 450 pro v2 BeastX ~ Futaba T7C
    socratesb
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 130


    « Risposta #2 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 09:41:37 »

    σε μια υποτηθεμενη κοντρα με blade 500x vs coblin 500  (με δεδομενο για παραδειγμα οτι στο coblin θα βαλουμε αναλογης αξιας  σερβο και οτι λειπει με αυτα του 500χ οπως και θα του προσθεσουμε και beast x ) θα μπορουσε καποιος ποιο εμπειρος να ποσταρει κατι πανω σε αυτη την κοντρα για τα δυο ε/π  γιατι αλλιως τα φιλτραρει ενας με την εμπειρια σας και αλλιως εγω την καθε πληροφορια που εχει με την αναγνωση των χαρακτηριστικων τους απο τα site πωλησης τους
    ευχαριστω πολυ (ενας πολυ πορωμενος με τα ε/π)
    [/quote]

    Tα ε/π της eflite - τώρα τα ονομάζει blade - ήταν πάντα μια προσέγγιση φιλική στον χειριστή που ξεκινά τα πρώτα του βήματα. Πλέον σίγουρα υπάρχει βελτίωση και εκτός από την φιλική αντιμετώπιση - γι΄αυτό έρχονται συναρμολογημένα και ρυθμισμένα - έχουν ανέβει σημαντικά σε  πτητικά χαρακτηριστικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Παρόλα αυτά δεν μπορείς να τα βάλεις να συγκριθούν σε απόλυτα χαρακτηριστικά με καταξιωμένες εταιρίες στον χώρο των 3d ε/π, πχ Αlign, Mikado, Protos και άλλες. Πόσο μάλλον με την Goblin που φαίνεται να έχει κλέψει τις καρδιές μεγάλου μέρους των πιλότων 3d ε/π. Σε ξένο φόρουμ κάποιος λέει είναι σαν να συγκρίνουμε τα Ηοnda με Ferrari...
    Loggato
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 483



    « Risposta #3 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 10:12:15 »

    καλημερα στο φορουμ
    σας ευχαριστω πολυ για την αποκατασταση της ταξης περι των δυο ε/π

    η διαφορα στην τιμη δεν γινεται αμμεσα αντιλιπτη απο εναν αρχαριο σαν και μενα και εξηγουμε

    σε κιτ το Goblin 500 Flybarless  κοστιζει ελλαδα 500 ευρω και κατι και δεν του λειπουν πολλα πραγματα
    το 500χ της blade δεν ειναι φτηνο ειναι βεβαια ετοιμο για μπαιντ αλλα κοστιζει απο εξω πανω απο800 ευρω
    αρα φιλε μου Bladedancer δεν υπαρχει λογικα ? το 500 με 1500 ευρω που αναφερεις

    βεβαια προσπαθω να συγκεντρωσω οσες πληροφοριες υπαρχουν και ολες ειναι καλοδεχουμενες (τι αποριες μου να τις αντιμετιπιζεται θυμουμενοι τον εαυτο σας μετα τους δυο μηνες ενασχολησης  με το ε/π δλδ με αναλογη κατανοηση) γιατι αισθητικα ειναι το coblin στα ματια μου φανταστικο και ικανο να με τρελανει (να με εμπνευσει) ακομη περισοτερο με αυτο που λεμε ε/π με την θετικη του πλευρα

    ετσι και αλλιως προς θεου δεν το θελω για 3d πτηση αλλωστε ουτε το 300χ με το απιστευτο beast x system  δεν μπορω και ουτε δειχνει συντομα να ειμαι σε θεση να του κανω  3d πτηση

    εχω το mcpx bl και to cpx nano που παλευω ακομη για nose in  και δειλα δειλα σε s/m inverted πτηση

    το 500αρι θα αγοραστει απο λεφτα που δεν περισευουν για να διατηρησω την απολυτη τρελα μου με τον χωρο (απλες πτησεις να το βλεπω να σηκωνεται

    το 300χ απιστευτα σταθερο για την κλιμακα του οπως και το mcpx bl το τερατακι πεταει σαν πολυ μεγαλυτερης κλιμακας για αυτο εχω να πω καλα λογια για την blade

    ολες οι πληροφοριες καλοδεχουμενες

    οσο για τον φιλο μου τον Bladedancer εχω μαθει αρκετα απο αυτα που εχει ποσταρει και σε αλλο φορουμ και η διαθεση του να βοηθησει τους νεους ειναι αποδεδειγμενη


    « Ultima modifica: Venerdì, 5 Apr 2013, 11:56:39 da ant1971 » Loggato

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 483



    « Risposta #4 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 10:25:50 »

    θα ηθελα επισης να συμπληρωσω σαν απαντηση στην υπερβολη με το βιντεο του Bladedancer (με επαγγελματιες του χωρου ανθρωποι που ζουν απο αυτο που βλεπω εγω σαν χομπυ)  με τα παρακατω βιντεο
     
    http://www.youtube.com/watch?v=fHBVPw-5MhE    http://www.youtube.com/watch?v=fIdvVPNv04M
      που με την ιδια λογικη αν τα ειχα δει επρεπε ακομη να ειμαι με το κολιμπρι της rc system  στο χερι
    ασε που απο τα πολλα screensaver στο pc θα το ειχα χασει και αυτο (το pc) εκτος απο τα helli
    τελος περα απο τις υπερβολες και τα αστεια  το μικρο τερατακι της Blade δεν παλευεται για την κλιμακα του
    « Ultima modifica: Venerdì, 5 Apr 2013, 11:03:29 da ant1971 » Loggato

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    Apostolis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 183



    « Risposta #5 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 11:20:49 »

    Δηλαδη αν εχω τα φραγκα να παρω μια Ferrari να μην την παρω επειδη δεν ειμαι ο Schumacher?Η επειδη ειμαι σχετικα καινουργιος οδηγος;Εδω θα ακουσεις διαφορα φιλε μου αλλα εγω ενα θα σου πω.Αν το μυαλο σου ειναι στην θεση του και σεβεσαι τον εαυτο σου και τους γυρω σου,οπως οταν οδηγας ας πουμε ενα οποιοδηποτε οχημα,τοτε παρε οτι πραγματικα σου αρεσει και μπορεις.Αν σου πω εγω τωρα πως στην ουσια εμαθα να πεταω με T-REX 600;Δεν θα σου φανει υπερβολικο;Κι ομως το εφτιαξα με ιδιαιτερη προσοχη,επαιζα σε μερη που δεν υπηρχε κανενας,το ειχα παντα σε αποσταση ασφαλειας απο εμενα,συνεχως εκανα ελεγχους σε ολο το ε/π,ασκηση σε εξομειωτη και φυσικα δεν ξεθαρεψα μετα το πρωτο χοβερ.Αποτελεσμα;Το εχω τωρα πεντε χρονια με μια μικροπτωση μονο και παιζει πλεον 12S.Επισης μια βοηθεια απο καποιον εμπειρο ειναι παντα πολυτιμη.Ασε που ο αντιπροσωπος του Saab Goblin ειναι μαλλον ο καλυτερος πιλοτος 3D στην Ελλαδα.Για να κανουμε και καμμια διαφημηση σε κανενα Ελληνα επιτελους.Οποτε θα εχεις και τεραστια βοηθεια απο'κει.
    Αντε γιατι ζαχαρωνω κι εγω το 630 εδω και καιρο............ Cheesy
       
    Loggato

    My wife says if I buy one more rc she is going to divorce me......Man I am going to miss her!
    "No one has talent in this hobby,the only difference is made by the money and time someone spends''
    Bladedancer
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 336


    Θέλω να πετάξω τώρα!!!!


    « Risposta #6 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 11:25:25 »

    Φίλε μου για την χρηματική διαφορά προς θεού δεν είναι τόση. Απλά είπα 2 τιμές για να καταλάβεις. Εγώ τουλάχιστον θα φοβόμουν να ρισκάρω με το goblin και έτσι θα με πήγαινε πίσω στην βελτίωση.
    Όσον αφορά το βίντεο είναι ένα παράδειγμα για να δεις ότι ακόμα και το μικρό της align κάνει τα πάντα. Δηλαδή αν πάρεις align θα έχεις ένα ε/π που θα σε συντροφεύει για πολύ καιρό και δεν θα σε απογοητεύει με τις επιδόσεις του.
    Στο είπα και πιο πάνω. τα Goblin είναι ζηλευτά ε/π. Όλοι αν είχαμε την δυνατότητα θα παίρναμε. Αν άντεχα και εγώ θα το έπαιρνα. Αλλά γιατί είναι κουκλί και top of the top. Όχι γιατί είμαι τόσο καλός που δεν με καλύπτουν άλλες εταιρίες. Όποιος στο πει αυτό θα έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του, ή θα είναι παγκόσμιος πρωταθλητής.
    Ελπίζω να με καταλαβαίνεις. Δεν έχω κανένα σκοπό να σε πικάρω. Λέω την άποψη μου σωστή ή λάθος. Ο καθένας κρίνει τι του ταιριάζει με τα δικά του κριτήρια.
    Loggato

    Trex 100 ~ Trex 450 pro v2 BeastX ~ Futaba T7C
    SOP
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 443


    agios nikolaos aeromodeling club


    « Risposta #7 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 11:47:15 »

    Δηλαδη αν εχω τα φραγκα να παρω μια Ferrari να μην την παρω επειδη δεν ειμαι ο Schumacher?Η επειδη ειμαι σχετικα καινουργιος οδηγος;Εδω θα ακουσεις διαφορα φιλε μου αλλα εγω ενα θα σου πω.Αν το μυαλο σου ειναι στην θεση του και σεβεσαι τον εαυτο σου και τους γυρω σου,οπως οταν οδηγας ας πουμε ενα οποιοδηποτε οχημα,τοτε παρε οτι πραγματικα σου αρεσει και μπορεις.Αν σου πω εγω τωρα πως στην ουσια εμαθα να πεταω με T-REX 600;Δεν θα σου φανει υπερβολικο;Κι ομως το εφτιαξα με ιδιαιτερη προσοχη,επαιζα σε μερη που δεν υπηρχε κανενας,το ειχα παντα σε αποσταση ασφαλειας απο εμενα,συνεχως εκανα ελεγχους σε ολο το ε/π,ασκηση σε εξομειωτη και φυσικα δεν ξεθαρεψα μετα το πρωτο χοβερ.Αποτελεσμα;Το εχω τωρα πεντε χρονια με μια μικροπτωση μονο και παιζει πλεον 12S.Επισης μια βοηθεια απο καποιον εμπειρο ειναι παντα πολυτιμη.Ασε που ο αντιπροσωπος του Saab Goblin ειναι μαλλον ο καλυτερος πιλοτος 3D στην Ελλαδα.Για να κανουμε και καμμια διαφημηση σε κανενα Ελληνα επιτελους.Οποτε θα εχεις και τεραστια βοηθεια απο'κει.
    Αντε γιατι ζαχαρωνω κι εγω το 630 εδω και καιρο............ Cheesy
       
    δεσ το σαν αγονα F1 και ο σουμαχερ τρακερνε και εσπαγε τιν φερραρι .με λυγα λογια  θα  σπασεις .τωρα αν εχει τιν οικοναμικη δυνατοτητα  ν το πληρωνεισ οκ .δεν ειναι τραγικα πιο ακριβο απο ενα τρεχ 550 .και στο τρεχ το μαμα canopy κοστιζει 50 ευρω τα βλαδεσ το ιδιο .πλα η διαφορα πιοτητασ ειναι τεραστια  Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Loggato
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 483



    « Risposta #8 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 11:50:11 »

    σας ευχαριστω πολυ ολους για το χρονο σας  και μεσω pm βοηθεια αλλα και μεσω ανοιχτης συζυτησης στο φορουμ

    απλα η πορωση ειναι μεγαλη με το ε/π και οτι ειναι (στην αρχη συνυθως θελω να πιστευω) παθος και καψουρα οδηγει 100% σε λαθη

    απο την μικρη διαφορα τιμης δεν μπορουσα να φανταστω οτι εχουν τοσο μεγαλες πτητηκκες διαφορες τα δυο ε/π  τι να πω μαθαινω


    το αστειο ειναι οτι το φουλ κανοπι του coblin με προβληματιζε αρνητικα για τις θερμοκρασιες του ε/π χιχιχιχιχχι

    οσο για οτι λεει ο αποστολης στα ματια μου εχει 100% δικαιο το αρνητικο για την εξελιξη μου ειναι οτι ειμαι μακρυα απο την αθηνα

    ακομη ομως να πω την αληθεια το μυαλο δουλευει προς την επομενη αγορα που θα ειναι μεχρι 500αρι αναμεσα στα δυο που προανεφερα (και παντα απο μη περισευουμενα χρηματα γαιτι τα παθη δεν καταλαβαινουν απο αυτα)  
    Loggato

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 483



    « Risposta #9 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 12:05:52 »

    θελω ακομη να αναφερω οτι αυτα που εγραψε ο Apostolis  πραγματι με βοηθουν πολυ στην σωστοτερη τοποθετηση της σκεψης μου περι ε/π και νεου στο χωρο

    μετα απο τοση ατελειωτη πληροφορια μεσα στο κολασημο οσο και πανεμορφο 2μηνο στο αθλημα
     
    τον ευχαριστω Thumbs up
    Loggato

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    SOP
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 443


    agios nikolaos aeromodeling club


    « Risposta #10 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 12:14:13 »

    παντοσ ν εχεισ ελικοπτερο 4 χρονια μ μια πτωση ειναι κατορθομα  Thumbs up Thumbs up

    ειναι η εξερεση στον κανονα
    Loggato
    Bladedancer
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 336


    Θέλω να πετάξω τώρα!!!!


    « Risposta #11 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 12:33:17 »

    Φίλε μου όταν ξεκίνησα έτσι ρώταγα και εγώ τι να πάρω. Πήρα το 450 pro v2 3gx της align. Πυροβολήθηκα από πολλά pm. Άλλοι ήταν σωστοί και λίγο πολύ μου έλεγαν αυτά που και εγώ πίστευα. Άλλοι προσπαθούσαν να με πείσουν για κάτι άλλο και αργότερα κατάλαβα ότι από πίσω κρύβονταν μαγαζιά που μου έστελναν link από το μαγαζί τους ή έκαναν πλάτες στα μαγαζιά αυτά. Τα μαγαζιά που έπαιρνα τηλ για όποιο ε/π και να ρώταγα μου έλεγαν ¨το καλύτερο!!!¨. Παίζονται πολλά που θα τα δεις και εσύ στην πορεία. Θα δεις ανθρώπους που θα σε παίρνουν τηλ για να σου λύσουν πρόβλημα μόνο και μόνο από καλή καρδιά και άλλους να προσπαθούν να σε εκμεταλλευτούν.
    Για μένα κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου. Θέλεις goblin; Αν αντέχεις απο $$$ και έχεις μεγάλα @@ και δεν το λυπάσαι πάρτο.
    Ότι πάρεις πάρτο επειδή το γουστάρεις εσύ και έχεις την κ@υλα να το πάρεις. Από align και πάνω την δουλειά τους την κάνουν όλα, και ότι και να πάρεις καλό θα είναι και δεν θα το μετανιώσεις.
    Εγώ αν είχα τα λεφτά θα έπαιρνα 2. Ένα τρεχ 550 για προπόνηση και ένα goblin για την κ@υλα μου να κάνω μόνο αυτά που ξέρω 100%.
    και εν τέλει ο schumacher από αγώνες cart ξεκίνησε, και άλλοι πιτσιρικάδες μπήκαν F1 αμέσως. Εσύ θα κρίνεις....

    edit: δεν αναφέρομαι στον αντιπρόσωπο της goblin (αν σου έχει στείλει πμ) Δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο και δεν έχουμε ανταλλάξει ποτέ κουβέντες με οποιονδήποτε τρόπο όπως μηνύματα, τηλ κτλ κτλ. Ούτε με κάποιον από όσους βλέπω ότι σου απάντησαν. Μην παρεξηγηθούμε τζάμπα.
    Loggato

    Trex 100 ~ Trex 450 pro v2 BeastX ~ Futaba T7C
    Apostolis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 183



    « Risposta #12 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 12:48:16 »

    Για να μην παρεξηγηθω μιλαω για το συγκεκριμενο,T-REX 600.Ειχα καποιες παραπανω πτωσεις με φθηνα ελικοπτερα αλλα 99% ηταν απο αστοχια υλικου λογο της κατωτερης ποιοτητας.Eπισης δεν με απασχολει προσωπικα να γινω 3D master.Παιζω καθε φορα οσο νιωθω πως ''πανε'' τα χερια μου.Θα χαρακτηριζα το επιπεδο μου ''γρηγορη βολτα''.Για αλλους ειναι αρκετο και για αλλους τιποτα. Χαμόγελο  
    Loggato

    My wife says if I buy one more rc she is going to divorce me......Man I am going to miss her!
    "No one has talent in this hobby,the only difference is made by the money and time someone spends''
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 483



    « Risposta #13 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 13:01:54 »

    φιλε μου Bladedancer εκτιμω παρα πολυ αυτα που εγραψες στο τελευταιο σου μυνημα και μαλιστα ανοιχτα σε ολο το φορουμ

    σου θυμιζω οτι ειναι σαν να σε γνωριζω χρονια απο αυτα που εχω τους δυο αυτους μηνες διαβασει απο εσενα και δεν μου προκαλει εκπληξη το μυνημα αυτο απλα επιβεβαιωση της αποψης μου για εσενα

    επισης να σου αναφερω οτι ειμαι μεγαλουτσικος (μεγαλουτσικος αλλα μεγαλο παιδι για την ακριβεια Grin Grin)

    να εισαι παντα καλα
    και καλες πτησεις
    Loggato

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    Aris M.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 211



    WWW
    « Risposta #14 il: Venerdì, 5 Apr 2013, 13:09:39 »

    Φίλε μου όταν ξεκίνησα έτσι ρώταγα και εγώ τι να πάρω. Πήρα το 450 pro v2 3gx της align. Πυροβολήθηκα από πολλά pm. Άλλοι ήταν σωστοί και λίγο πολύ μου έλεγαν αυτά που και εγώ πίστευα. Άλλοι προσπαθούσαν να με πείσουν για κάτι άλλο και αργότερα κατάλαβα ότι από πίσω κρύβονταν μαγαζιά που μου έστελναν link από το μαγαζί τους ή έκαναν πλάτες στα μαγαζιά αυτά. Τα μαγαζιά που έπαιρνα τηλ για όποιο ε/π και να ρώταγα μου έλεγαν ¨το καλύτερο!!!¨. Παίζονται πολλά που θα τα δεις και εσύ στην πορεία. Θα δεις ανθρώπους που θα σε παίρνουν τηλ για να σου λύσουν πρόβλημα μόνο και μόνο από καλή καρδιά και άλλους να προσπαθούν να σε εκμεταλλευτούν.
    Για μένα κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου. Θέλεις goblin; Αν αντέχεις απο $$$ και έχεις μεγάλα @@ και δεν το λυπάσαι πάρτο.
    Ότι πάρεις πάρτο επειδή το γουστάρεις εσύ και έχεις την κ@υλα να το πάρεις. Από align και πάνω την δουλειά τους την κάνουν όλα, και ότι και να πάρεις καλό θα είναι και δεν θα το μετανιώσεις.
    Εγώ αν είχα τα λεφτά θα έπαιρνα 2. Ένα τρεχ 550 για προπόνηση και ένα goblin για την κ@υλα μου να κάνω μόνο αυτά που ξέρω 100%.
    και εν τέλει ο schumacher από αγώνες cart ξεκίνησε, και άλλοι πιτσιρικάδες μπήκαν F1 αμέσως. Εσύ θα κρίνεις....

    edit: δεν αναφέρομαι στον αντιπρόσωπο της goblin (αν σου έχει στείλει πμ) Δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο και δεν έχουμε ανταλλάξει ποτέ κουβέντες με οποιονδήποτε τρόπο όπως μηνύματα, τηλ κτλ κτλ. Ούτε με κάποιον από όσους βλέπω ότι σου απάντησαν. Μην παρεξηγηθούμε τζάμπα.



    Πολυ σωστός!!! Thumbs up Thumbs up
    Loggato

    Pagine: [1] 2 3 4     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Moderatore: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Topic: Goblin 500 ή Blade 500x
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.037 secondi con 27 queries.