Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.511 Beiträge in 12.388 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 00:37:09

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 00:37:09

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    [Gestern um 23:55]

    [Gestern um 16:04]

    von geoli
    [Gestern um 15:43]

    [Gestern um 14:48]

    [Donnerstag, 16 Mai 2024, 11:35:02]

    [Sonntag, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samstag, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Donnerstag, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Montag, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Sonntag, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Freitag, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mittwoch, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Freitag, 26 Apr 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304511
    Themen insgesamt: 12388
    Heute online: 72
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 1
    Gäste: 72
    Gesamt: 73
    Themavorwähler

    Verlinkte Ereignisse
    • A.E.MA. 2ο Modelling Air Show: Samstag, 12 Mai 2007 - Sonntag, 13 Mai 2007
    Seiten: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 13     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: A.E.MA. - 2ο Modelling Air Show  (Gelesen 62300 mal)
    Roinides
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 740



    « Antwort #90 am: Donnerstag, 3 Mai 2007, 20:24:55 »

    Σφυρή θα έρθεις Αγχίαλο;

    Άντε μπας και σε πετύχουμε...
    Gespeichert

    | 700e-MJ3 |
    andreas
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.283



    « Antwort #91 am: Donnerstag, 3 Mai 2007, 20:29:58 »

    Ολοι στην Αγχιαλο!!!! και δεν θα χασετε Wink
    Gespeichert

    Fly hard ...land soft!
    alleo
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 216


    « Antwort #92 am: Freitag, 4 Mai 2007, 13:35:42 »

    Καλό  θα  ήταν  όσοι  δηλώσουν  συμμετοχή  και  καταθέσουν  χρήματα  στην  ΕΤΕ,  να  μας  γνωρίσουν  με  e-mail  το  καταθετήριο  ή  να  το  έχουν  μαζί  τους  στη  Ν.  Αγχίαλο.
    Αλλιώς,  μάλλον  θα  μπλέξουμε  τις  συμμετοχές.
    Gespeichert

    Αλέκος Λεονταρίτης
    Βαγγέλης Ξένος
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 451



    « Antwort #93 am: Samstag, 5 Mai 2007, 10:20:58 »

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ

    Παρακαλούμε διαβάστε την παρακάτω ανακοίνωση.

    Αφορά το αντίτιμο συμμετοχής.

    * ANAKOINOSI_070505.pdf (75.35 KB - runtergeladen 158 Mal.)
    Gespeichert

    Βαγγέλης Ξένος
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Antwort #94 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 00:10:21 »

    Βαγγέλη ίσως είναι πιο εύκολο έτσι.


    * 2nd_Mas_symmet.gif (20.51 KB, 716x616 - angeschaut 400 Mal.)
    Gespeichert

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Hobbitakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 810



    « Antwort #95 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 01:07:26 »

    Μετραω μερες χεχεχεχεχεχε
    Gespeichert
    GiannisX
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.505



    « Antwort #96 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 01:46:14 »

    Γεια σας θα ήθελα να σας παραθέσω κάποιες πληροφορίες για τις αποστάσεις προς την Νέα Αγχίαλο προς όλους τους
    οδηγούς (αν μη τι άλλο και πιλότους  Χαμόγελο ) επίσης να τονίσω το μυαλό στο δρόμο και όχι στον αέρα για να χαρούμε όλοι
    την εκδρομή αυτή και  με την σειρά μου να παρακινήσω και γω τον κόσμο να παρεβρεθεί σε αυτό το μοναδικό γεγονός.
    Departure
       Thessaloníki
    Destination
       Néa Anchíalos
    Date: 06/05/2007
    Vehicle type: Automobile, Hatchback
    Time and distance
    Time: 02h16  including 01h47 on motorways
    Distance: 214km  including 191km on motorways
      on pleasant roads
    Costs   19.86 EUR
    Toll costs:    0.00 EUR
    Petrol costs:    19.86 EUR
    Road tax cost:    0.00 EUR

    Departure
       Athína (Athens)
    Destination
       Néa Anchíalos
    Date: 06/05/2007
    Vehicle type: Automobile, Hatchback
    Time and distance
    Time: 03h14  including 02h01 on motorways
    Distance: 293km  including 212km on motorways
      on pleasant roads
    Costs   25.97 EUR
    Toll costs:    0.00 EUR
    Petrol costs:    25.97 EUR

    φραπεδιά γυαλί Ανεση  και φωτογραφική μηχανή  Thumbs up
    Ζητώ συγνώμη για το μακρύ post  Στριφογύρισμα ματιών
    Με τιμή
    Γιάννης
    « Letzte Änderung: Sonntag, 6 Mai 2007, 02:06:02 von GiannisX » Gespeichert

    Aeolus-Rc
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Antwort #97 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 09:42:41 »

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ

    Παρακαλούμε διαβάστε την παρακάτω ανακοίνωση.

    Αφορά το αντίτιμο συμμετοχής.


    Καλημέρα,

    Την διαβάσαμε την ανακοίνωση για την συμμετοχή.

    Ειχα την εντύπωση ότι αυτό το γεγονός ξεκίνησε ώς μια συνάντηση - διαφήμιση του Αερομοντελισμού στην Ελλάδα και θυμάμαι πέρυσι με τι χαρά και μεράκι μιλούσαμε όλοι στα τηλέφωνα και τα e-mail προκειμένουμε να γίνει κάτι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, όπως και έγινε με την δική σας διοργάνωση και την δική μας συμμετοχή μικρή η μεγάλη.

    Νομίζω ότι τόσος κόσμος ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ να έλθει απο την άλλη ακρη της Ελλάδας να μεταφέρει τον εξοιπλισμό του, να μείνει σε ξενοδοχεία, να επιφορτισθεί με τόσα έξοδα για να πετάξει στο Air Show με απότερο σκοπό την επιτυχία του και θα πρέπει να πληρώσουμε και απο πάνω ;

    Εχω την εντύπωση πως αν πέρυσι έλειπε απο το Show ο Μάνος ο Κερπινής και οι υπόλοιποι φίλοι αερομοντελιστές τώρα δεν θα συζητάγαμε για 2ο Show. Eάν κάνω λάθος διορθώστε με.

    Εαν θυμάμε καλά και πέρυσι είχατε αναμνηστικά στο χώρο της 111ΠΜ και πρίν το τέλος της εκδήλωσης δεν έμεινε τίποτε.
    Δεν ξέρω εαν φέτος σας επιασε άγχος και θέλετε να εξασφαλίσετε έσοδα εκ των προτέρων.

    Τα έξοδα για τα οποία αναφέρεστε θα ήθελα να μου εξηγήσετε, εαν θέλετε φυσικά.

    Τέλος, νομίζω ότι πρέπει να βγάλετε από τις αφίσες την διαφήμιση της CocaCola-Zero και να βάλετε μια της ΕΛΑΟ, γιατί αυτοί που θα πληρώσουν είναι ΟΛΟΙ μέλη της ΕΛΑΟ.

    Θα ήθελα να με ενημερώσετε εάν το ΓΕΑ και ειδικότερα η 111ΠΜ γνωρίζει ότι εσείς έχετε θεσπίσει ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ για τους αερομοντελιστές προκειμένου να συμμετάσχουν σε αυτό το γεγονός που τόσο απλόχερα μας διέθεσαν την Βάση της 111ΠΜ - Ν. Αγχιάλου, το Νο1 σε Επιχειρησιακή ετοιμότηατα αεροδρόμιο της  Πολεμικής μας Αεροπορίας.

    Παρεπιμπτόντως, θα δώσετε ποσοστά στην Π.Α. ή όλα τα έσοδα θα είναι για εσάς ;

    Καλή επιτυχία και Καλά κέρδη !!!

    « Letzte Änderung: Sonntag, 6 Mai 2007, 15:26:59 von Τάσος Μαρκούσης » Gespeichert

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    Κώστας Ζαπαντιώτης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 618



    « Antwort #98 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 18:04:01 »

    Αυτό με τη συμμετοχή προβλημάτισε και εμένα.Να γινόταν σε μοντελοδρόμιο,να πλήρωνα...Όχι ένα πολεμικό αεροδρόμιο που το πληρώνω
     και θα το πληρώνω για όσο ζω!
    Gespeichert
    topg
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 155



    « Antwort #99 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 18:51:27 »

      Καλησπερα !   Ημουν απο τους συμμετεχοντες στο προηγουμενο show και ειχα ελθει απο Αθηνα.   Με το  που τελειωσε ημουν σχεδον σιγουρος οτι δεν θα το ξαναβλεπαμε..  Παραηταν καλο για τα Ελληνικα δεδομενα για να συνεχιστει.  Ειναι βαρετο να καθησει καποιος να ξαναγραψει τους χιλιοειπωμενους λογους.  Προσωπικα με  ενοχλησε (ελαχιστα...) ,η συνδρομη  και πολυ περισσοτερο οι συχνοτητες.   Δεν εχω καμμια διαθεση να αλλαξω συχνοτητα  στο  3m  ΚΑΤΑΝΑ που  εχω  η στο   90αρι  X-Cell  μου.   Αν ειναι να φερω  κανενα  Calmato   η   40  kyosho   και κατα  πασα πιθανοτητα δεν θα δω ουτε τον Μανο (Κερπινη) με το νεο του αεροπλανο  η  και αλλους με αλλα εντυπωσιακα αεροπλανα,  καθομαι και στην Αθηνα και γλυτωνω  ταλαιπωρια  και εξοδα.  Γιατι κακα τα ψεμματα αυτοι ειναι  "κραχτης"  για το hobby μας .   Φιλος σκεφτοταν να φερει FOKKER  DR1 (Red Baron) σε κλιμακα 1/3 βαρους 19 Kg.  Μαλλον θα συνεχισουμε να το βλεπουμε λιγοι μονο και για δικη μας ευχαριστηση....           
      Κριμα...

        Γιωργος Καλαδαμης
    Gespeichert
    Βαγγέλης Ξένος
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 451



    « Antwort #100 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 19:43:47 »


    Καλημέρα,

    Την διαβάσαμε την ανακοίνωση για την συμμετοχή.

    κε Μαρκούση,

       Διάβασα με προσοχή τα όσα γράψατε σχετικά με την συμμετοχή της εκδήλωσης, και εννοώ φυσικά το οικονομικό μέρος. Έχετε κάθε δικαίωμα – και έχετε το βήμα – να αναπτύξετε τις απόψεις σας και να παραθέσετε τα τεκμήρια που δίνουν βάση σ’ αυτές.
       Σε όσα γράφετε, ίσως έχετε δίκιο. Δεν αρνήθηκε κανείς ότι όταν αποφασίζει κανείς  να κάνει κάτι, ότι μπορεί και να πάρει λάθος αποφάσεις. Αυτές τις αποφάσεις εμείς, έχουμε τεκμηριωμένα κριτήρια που τις στηρίζουμε. Ίσως λανθασμένα. Ίσως να είναι και θέμα «οπτικής γωνίας» που το βλέπει κανείς το κάθε τι.
    Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί χάνετε την ψυχραιμία σας και γιατί με το ειρωνικό σας σχόλιο εκτίθεστε. Είστε αξιωματικός της αεροπορίας και θα έπρεπε να γνωρίζετε από ύφος και φρόνημα. Η Πολεμική Αεροπορία μας στηρίζει και γνωρίζει τα πάντα που γίνονται ή θα γίνουν στο έδαφός της.
    Αλήθεια, εδώ και έξι μήνες που ανακοινώσαμε (πήραμε απόφαση) ότι θα κάνουμε και 2o Show, γιατί δεν εμφανιστήκατε πουθενά να μας πείτε την γνώμη σας; Γιατί εδώ και δύο μήνες περίπου, που δημοσιεύτηκε η προκήρυξη δεν καταθέσατε τις αντιρρήσεις σας, μέχρι τώρα; Είναι τυχαίο ότι εμφανίζεστε ξαφνικά έξι μέρες πριν την εκδήλωση και μας ειρωνεύεστε;
    Δεν μας κρίνετε απλώς, μας επιπλήττετε. Γιατί άλλωστε; Σας έβαλε κανείς να έλθετε με το ζόρι;
    Επειδή αναφέρθηκε στο κείμενό σας, όνομα συμμετέχοντος, γιατί δεν τον ρωτάτε αυτόν, γιατί έρχεται και πάλι; Που στο κάτω – κάτω δεν θα πληρώσει να έλθει από την Θεσσαλονίκη 1 ½ ώρα δρόμο, αλλά από την Κρήτη. Δεν θα πληρώσει 25€ συμμετοχή και καύσιμα, άντε άλλα 20€. Θα πληρώσει πολλαπλάσια.
     Φυσικά όποιος έλθει θα μας κάνει μεγάλη τιμή. Φυσικά οι συμμετέχοντες στηρίζουν και είναι τα θεμέλια τέτοιων εκδηλώσεων.
    Επειδή είμαι – νομίζω - νοήμων άνθρωπος και δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία σας, θα ήθελα να μου εξηγήσετε γιατί τέτοια επίθεση.
    Εάν το κείμενό σας ήταν λιγότερο υποτιμητικό, προς σε ένα μικρό επαρχιακό σωματείο που τολμάει να κάνει κάτι τέτοιο, αλλά και τους ανθρώπους που το απαρτίζουν (περίπου στους 70), θα έμπαινα στον κόπο να παραθέσω τα προβλήματα και τα κόστη. Δεν μπαίνουμε όμως σε τέτοια διαδικασία.
    Εάν εσείς νομίζετε ότι τα «οικονομάμε» γιατί δεν κάνετε και σεις το ίδιο, «να πλουτίσετε».
     Επίσης εάν μπορείτε παρακαλώ να μου εξηγήσετε αυτό που γράφετε: «Τέλος, νομίζω ότι πρέπει να βγάλετε από τις αφίσες την διαφήμιση της CocaCola-Zero και να βάλετε μια της ΕΛΑΟ, γιατί αυτοί που θα πληρώσουν είναι ΟΛΟΙ μέλη της ΕΛΑΟ».
    Αντί να προβληματίζεστε θετικά το ότι Δημόσιο και ιδιωτικός τομέας υποστηρίζουν επιτέλους και τον Αερομοντελισμό, θα μας βγάλετε ότι «τα παίρνουμε» κιόλα; Δεν βάλαμε κανένα εισιτήριο. Εάν θέλατε να μάθετε τι είναι και τι αντιπροσωπεύει το τίμημα, υπάρχει και κόσμιος τρόπος να το μάθετε.
    Όταν θελήσετε, και σεις κύριε, να διοργανώσετε κάτι παρόμοιο, θα καταλάβετε πόσα είναι τα έξοδα και πόσα τα έσοδα, και τότε τα λέμε.

    Ευάγγελος Ξένος
    Πρόεδρος ΑΕΜΑ

    Υ.Γ. Παρεμπιπτόντως, θα ήθελα να αναφερθώ στην ειρωνεία σας και πάλι. Επειδή αναφέρεστε σε μας προσωπικά και δεν είμαστε μαθητές ή σμηνίτες να μας μαλώνετε, μπορείτε πάντα να ανασκευάσετε τα γραπτά σας. Αλλιώς θα αφήνετε τον εαυτό σας εκτεθειμένο, σ’ όλους αυτούς που διαβάζουν, είναι αερομοντελιστές και κρίνουν τους πάντες από το αποτέλεσμα.

    « Letzte Änderung: Sonntag, 6 Mai 2007, 20:26:16 von Βαγγέλης Ξένος » Gespeichert

    Βαγγέλης Ξένος
    wingo(danger bob)
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Beiträge: 85



    « Antwort #101 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 20:17:04 »

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ ΤΙΣ ΑΕΜΑ ΕΙΜΑΙ .ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟ ΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΜΟΥ ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΜΠΤΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΟΡΓΑΝΟΣΗ ΤΟΥ AIR SHOW .ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΥΠΟΝΟΜΕΥΣΗΣ ΤΗΣ ΟΛΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΜΑΣ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΕΛΛΛΕΕΕΕΟΟΟΟΣΣΣΣ!!!!!!!ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΥΡΙΟΙ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΛΕΣΧΗΣ Huh? ΑΛΛΕΣ ΕΚΔΗΛΟΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΥΧΑΝ ΤΙΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΣΑΣ  police police police
    Gespeichert

    ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.095



    WWW
    « Antwort #102 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 20:41:17 »

    Καλησπερα.

    Ξέρετε ότι  μέχρι πριν από 3χρονια στους αγώνες του πανελλήνιου πρωταθλήματος όσο και στους αγώνες κυπέλλου στο Αλεξίπτωτο πλαγιάς οι αθλητές πλήρωναν για την συμμετοχή τους . έχω 4 χρόνια να λαβω μέρος σε τέτοιες διοργανώσεις και δεν είμαι σίγουρος αλλά  πλέον την συμμετοχή την πληρώνει η ομοσπονδία. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι παραπενταδες θεωρούσαν δεδομένο και φυσιολογικό οτι έπρεπε να πληρώσουν για την συμμετοχή τους .

    Στους μοντελιστής δεν συμβαίνει αυτό γιατί στους αγώνες δεν πληρώνουν για την συμμετοχή,.

    έτσι ίσως να ξενίζει λίγο το να πληρώσουν , επειδή δεν μας έχει γίνει συνήθεια , κάτι που στις εκδηλώσεις του εξωτερικού ,που τόσο θαυμάζουμε , είναι δεδομένο.

    Στην ελλάδα οι περισσότεροι από εμάς δεν θέλουν να πληρώσουν συνδρομή σε λέσχη πόσο μάλλον για να πετάξουν σε μια εκδήλωση.

    ίσως έτσι για αρχή και μέχρι να το θεωρούμε φυσιολογικό , και σαν ένδειξη καλής θέλησης , ίσως λέω , να ήταν καλό να εξηγήσουν οι διοργανωτές τι τους ανάγκασε να βάλουν μια μικρή συμμετοχή.
    Gespeichert

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Antwort #103 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 21:02:40 »

      Καλησπερα !   Ημουν απο τους συμμετεχοντες στο προηγουμενο show και ειχα ελθει απο Αθηνα.   Με το  που τελειωσε ημουν σχεδον σιγουρος οτι δεν θα το ξαναβλεπαμε..  Παραηταν καλο για τα Ελληνικα δεδομενα για να συνεχιστει.  Ειναι βαρετο να καθησει καποιος να ξαναγραψει τους χιλιοειπωμενους λογους.  Προσωπικα με  ενοχλησε (ελαχιστα...) ,η συνδρομη  και πολυ περισσοτερο οι συχνοτητες.   Δεν εχω καμμια διαθεση να αλλαξω συχνοτητα  στο  3m  ΚΑΤΑΝΑ που  εχω  η στο   90αρι  X-Cell  μου.   Αν ειναι να φερω  κανενα  Calmato   η   40  kyosho   και κατα  πασα πιθανοτητα δεν θα δω ουτε τον Μανο (Κερπινη) με το νεο του αεροπλανο  η  και αλλους με αλλα εντυπωσιακα αεροπλανα,  καθομαι και στην Αθηνα και γλυτωνω  ταλαιπωρια  και εξοδα.  Γιατι κακα τα ψεμματα αυτοι ειναι  "κραχτης"  για το hobby μας .   Φιλος σκεφτοταν να φερει FOKKER  DR1 (Red Baron) σε κλιμακα 1/3 βαρους 19 Kg.  Μαλλον θα συνεχισουμε να το βλεπουμε λιγοι μονο και για δικη μας ευχαριστηση....           
      Κριμα...

        Γιωργος Καλαδαμης

    KIRIE GIORGO XEROME POU IXATE TO THAROS KAI MILISATE.
    KANONIKA AFOU VRETHIKE KAI SPONSORAS AP OTI KATALAVENO KAN DEN EPREPE NA IPIRXE SIMETOXI...KAI DE KATALAVENO TO 25...GIATI OXI 5 EURO??..POS DIKEOLOGITE??
    PROSOPIKA PERSI PIGA SAN THEATIS. FETOS OUTE KAI EGO THA PAO GIATI DEN EXO DIATHESI NA ALAZO DEKTES  KAI POSO MALON TO modul TIS 14MZ MOU.
    NAI IXA OREKSI NA FERO NA DITE TA MONTELA MOU ... DIO T.O.C. AKROVATIKA KAI JET

    ALLA TELIKA DE THA TA DITE .O LOGOS INE OTI DEN MPORO NA ALAKSO SIXNOTITA.OUTE NA TREXO NA PLIRONO ASFALISTIKES.KAI AFTA GIA MIA PTISI.

    200 EURO O KATHE DEKTIS POU THA THELO ALLA 100 TO MODULE MI PO GIA TIN ASFALIA...MIPOS STA 25 EURO MAS PAREXETE ESIS ASFALIA??

    TELOS PANTON EFXOME NA PERASETE KALA OLOI KAI NA INE KAI FETOS EPITIXIMENO

    ALLA EGO THA APEXO
    Gespeichert

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    dim sofos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.534


    ..Καλύτερα να πετάς παρά να μιλάς.


    « Antwort #104 am: Sonntag, 6 Mai 2007, 21:05:33 »

    Γειά χαρά

    Δέν θέλω να σταθώ σε κανένα φίλο αερομοντελιστή που κατέθεσε ανοιχτά τη γνώμη του!.
    Θα σταθώ λίγο στη δική μου θέση έτσι όπως το βλέπω.
    Θα ξεκινήσω απο Κρήτη με αυτοκίνητο διόδια βενζίνες κτλ.Έβαλα κάτω όλα μου τα έξοδα με μιά διανυκτέρευση φαγητό κτλ,και το ποσό βγαίνει 1000+ευρώ!!.
    Τα 1000 ευρώ είναι ένα πολύ καλό μοντέλο.
    Δέν βλέπω το λόγο γιατί να σκοντάψω σε 25ευρώ,ούτος η άλλος το χρήμα θα φύγει!!.
    Τώρα βέβαια υπάρχει και η άλλη πλευρά του εαυτού μου που λέει, μα καλά 1000+ευρώ για έξοδα,πρέπει να πληρώσω και απο πάνω;;.
    Δέν πειράζει και η Α.Ε.Μ.Α. και ο κύριος Ξένος εκτιμώ πως δέν έχουν προσωπικό όφελος απο το show!!.
    Aγαπάνε αυτό που κάνουν,πετύχανε πέρυσι,πληρώσανε πολλά,και προσπαθούν να το κρατήσουν σε ζωή.  Thumbs up

    Θα τα πούμε 12-13 του μήνα, να είμαστε όλοι καλά και να προσέχουμε στο δρόμο.
    Gespeichert
    Seiten: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 13     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Moderatoren: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Thema: A.E.MA. - 2ο Modelling Air Show
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.037 Sekunden mit 25 Zugriffen.