Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 Beiträge in 12.387 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 17 Mai 2024, 10:11:07

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 17 Mai 2024, 10:11:07

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    [Heute um 01:44]

    [Gestern um 11:35]

    von snoopy
    [Montag, 13 Mai 2024, 08:35:43]

    [Sonntag, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samstag, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Donnerstag, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Montag, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Sonntag, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Freitag, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mittwoch, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Freitag, 26 Apr 2024, 12:30:31]

    [Mittwoch, 24 Apr 2024, 19:34:42]

    [Montag, 22 Apr 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304506
    Themen insgesamt: 12387
    Heute online: 44
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 3
    Gäste: 22
    Gesamt: 25
    Themavorwähler

    Seiten: 1 ... 58 59 60 [61] 62 63 64 ... 119     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: T REX 600 NITRO  (Gelesen 287774 mal)
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #900 am: Sonntag, 29 Mδr 2009, 15:25:54 »

    Δεν έχω φτάσει ακόμα στο βήμα του gov και γιαυτό συγχώρεσε με για την ερώτηση, καθώς δεν γνωρίζω καν πως συγκρατείται. Δηλαδή αν θέλω να τον τοποθετήσω από μέσα, θα έπρεπε να το είχα ήδη κάνει ή γίνεται και μετά να μπει εσωτερικά?

    Και αυτό που είπα σέ άλλο post, ότι τον έχω βάλει μέσα.
    Είναι λίγο μανίκι, και καλο είναι  να μπεί, πρίν βάλεις τα σέρβο, για να σου δώσει χέρι...


    * covmes.JPG (81.51 KB, 600x450 - angeschaut 323 Mal.)
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #901 am: Sonntag, 29 Mδr 2009, 15:29:57 »

    αρα σωστα θυμαμαι δεν την ειχα χρησιμοποιησει καπου αυτη την ρογμη βιδωνω οπως να ειναι δεχ εχω συγκεκριμενη φορα... οκ γιαννη ευχαριστω! θα ριξω λοκκκκκκκκκκκ!
    Gespeichert
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #902 am: Sonntag, 29 Mδr 2009, 15:33:39 »

    Το πάθημα μάθημα λοιπόν και συμβουλή για τους νεώτερους (αυτό που έπαθα σήμερα εγώ!)
    Προσοχή! Μακριά τα καλώδια από τα carbon! Είχα πιάσει με συρματάκι τα καλώδια του regulator πάνω στο carbon στην κάτω πλευρά του σασί ακριβώς πάνω από τα skid. Ξέρετε τι έγινε με τους κραδασμούς μετά από 1 μήνα περίπου πτήσης (περίπου 15 ντεπόζιτα); Όταν το προσγείωσα (ήμουν τυχερός) τα καλώδια κάπνιζαν.
    Με τους κραδασμούς είχαν κόψει, και με την επαφή στο carbon βραχυκύκλωναν και άρχισαν να λειώνουν. Φυσικά πάω για καινούριο regulator (τα καλώδια αχρηστεύτηκαν).

    Φρόνιμο και δοκιμασμένο είναι, τα καλώδια που περνάνε απο (στρατηγικά) σημεία, πρίν τα δέσουμε,
    να τα τυλίξουμε με ένα κομμάτι ψιλό αφρολέξ.

    Φωτό έχω εδώ , καθώς και μία φρέσκια....



    * kalpro.JPG (98.67 KB, 600x450 - angeschaut 336 Mal.)
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #903 am: Montag, 30 Mδr 2009, 01:00:31 »

    Σωστός! Από δω και πέρα όλα τα καλώδια με σπιράλ και αφρολεξ! Σε ευχαριστώ VTR για την ιδέα! Thumbs up
    Gespeichert

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    misterHATORI
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 497


    WWW
    « Antwort #904 am: Montag, 30 Mδr 2009, 07:32:51 »

    έτσι είναι μανόλη μου οποιος καεί στο χύλο φυσαει k το γιαούρτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!xaxxxxa idiot2 idiot2 idiot2
    Gespeichert

    "FLY OR DIE!"
    cu19x
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 464


    Μωραΐτης Γιώργος


    « Antwort #905 am: Montag, 30 Mδr 2009, 09:43:44 »

    Λοιπόν καλά μου παιδιά.
    Δεν ξέρω τι και για ποιο λόγο μιλάνε άσχημα (σε διάφορα άλλα forum) για το trex 600Ν? Όσο έδενα το μοντέλο, παρατηρούσα ότι έχει πολύ μεγάλη λεπτομέρεια την κατασκευή του, δημιουργώντας μια στιβαρή κατασκευή. Δεν έχω εμπειρία από άλλα helis αντίστοιχου μεγέθους αλλά τα ματάκια μου είδαν μία πολύ δεμένη κατασκευή. Θέλει φυσικά να το προσέξουν σε ελάχιστα σημεία αλλά φαίνεται πάρα πολύ περιποιημένο.

    Μετά χαράς μου σας ανακοινώνω πως η κούκλα μου είναι έτοιμη και είναι σκέτη κ@... (είναι διδυμάκια με του Δημήτρη από Κρήτη). Μου έχει απομείνει η ρύθμιση όλων των ηλεκτρικών + το στρώσιμο.

    Έχω βέβαια να σας παραθέσω μερικές από τις ανησυχίες και τις παρατηρήσεις μου.
    1 ) Το μεταλλικό εξάρτημα, συγκρατεί τη φάνα και αυτό με την σειρά του συγκρατείται στον άξονα του μοτέρ με ένα παξιμάδι, μπήκε δύσκολα μέχρι τα 2/3 της διαδρομής και μόνο μέχρι εκεί. Για να καταφέρει να τερματίσει έσφιγγα το παξιμάδι του άξονα, σπρώχνοντάς το στην ουσία, προς τα μέσα. Αν και την πρώτη φορά που προσπάθησα να το βάλω, παρατήρησα ότι θα έμπαινε δύσκολα, καθάρισα τον άξονα του μοτέρ (στο σημείο του σφηνόδρομου) για τυχόν γρέζια αλλά δεν βελτιώθηκε η κατάσταση. Είναι φυσιολογικό αυτό το ζόρι στην τοποθέτηση, ή δημιούργησα πρόβλημα?
    2 ) Όπως διάβασα παντού, τα σωληνάκια που ήρθαν στο κουτί είναι ψιλό άχρηστα. Έτσι προμηθεύτηκα κάποια καλύτερα (από ένα τοπικό μαγαζί μοντελισμού). Για το μήκος του εσωτερικού στο tank (του βοσκού) ακολούθησα την τεχνική του finless (helifreak) και μου βγήκε περίπου στα 8 mm μεγαλύτερο από ότι λέει στο manual. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα, καθώς το σωληνάκι είναι και πιο χοντρό (άρα και πιο δύσκαμπτο) από αυτό που έχει το κιτ?
    3 ) Στις βίδες που πιάνουν σε πλαστικό, έβαζα στη μύτη και μια σταγόνα κόλλα στιγμής, αν και δεν υπήρχε ένδειξη για κάτι παρόμοιο στο manual. Είναι σωστό?
    4 ) Με το πίσω κιβώτιο της ουράς που πιάνει στην μπούμα ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕEEE worry? Αν και στο μπροστινό κιβώτιο υπάρχει αλλενόβιδα που ασφαλίζει την θέση της μπούμας διαπερνώντας το πλαστικό αλλά και την μπούμα, στο πίσω μέρος σφίγγει την μπούμα (σαν μέγγενη) μόνο με ένα αλλενάκι και βλέπω όλο το πίσω σύστημα να μας χερετάει (και να το ψάχνουμε στα χωράφια, μερικές εκατοντάδες μέτρα μακριά από το heli που θα έχει γίνει βίδες στο έδαφος) με την πρώτη δυσκολία. Αναφέρω ότι η μπούμα μου είναι carbon και όχι μεταλλική (θα μου πεις καλύτερα γιατί δεν λαστιχάρει τόσο κατά την σύσφιξη, αλλά.... )
    5 ) Δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσω τους έλικες που ήρθαν στο κιτ. Είναι πανέμορφοι + carbon. Αν αναλογιστείτε ότι μετά το στρώσιμο του μοτέρ, οι πρώτες πτήσεις θα είναι για την εξάσκηση του autorotation, δεν βάζω αυτούς. Τι προτείνετε για φτηνούς αλλά και να μην έχω διάφορα προβλήματα? Πρέπει να κοιτάω μόνο σε ανταλλακτικά Trex 600N ή ότι έλικες [ανεξαρτήτου υλικού (carbon, fiber, wood) και μάρκας, αρκεί να είναι 600mm το μήκος τους) κάνουν?
    6 ) Αγόρασα ένα header tank (έτσι για να είμαι πιο σίγουρος) από ράπτορα (αυτό βρήκα ετοιμοπαράδοτο). Εκτός από το ότι έχει ανάγλυφο το σήμα της ΤΤ  laugh, πιστεύετε ότι θα υπάρξει τεχνικό θέμα στην γραμμή τροφοδοσίας?
    7 ) Έχω την εντύπωση πως την τρίοδη βαλβίδα την έχω ανάποδα...Το έχω βάλει ώστε το βέλος να δείχνει το δοχείο καυσίμου. Είμαι σίγουρος ότι είναι λάθος  Ντροπή.
    8 ) Θα χρειαστώ προεκτάσεις για τα καλώδια των servo ή γενικά προεκτάσεις καλωδίων? Γιατί σήμερα λέω να τα τελειώσω όλα.
    9 ) Έχει κανείς υπόψιν του, να πουλιέται κανένας καλός δέκτης για Futaba 7αρα στα 40 mhz? Γιατί είμαι αναγκασμένος να ξηλώσω τον δέκτη μου από το μικράκι μου, πράγμα που δεν θέλω (το θέλω πάντα ετοιμοπόλεμο). Και ναι το παραδέχομαι. Δεν έχω τηλεκατεύθυνση 2,4 Ντροπή

    Ελπίζω να μην σας κούρασα με τις πολλές απορίες μου αλλά είπα να τα συγκεντρώσω όλα μαζί παρά να τα στέλνω με δόσεις.

    Με εκτίμηση,
    Γιώργος


    « Letzte Änderung: Montag, 30 Mδr 2009, 10:40:20 von cu19x » Gespeichert



    Trex 600NSP
    HDX 450 V3
    Walkera 36
    Kyosho EP Caliber M24
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #906 am: Montag, 30 Mδr 2009, 13:11:18 »

    Λοιπον πρωτον προεκτασεις λογικα μια η 2 θα χρειαστεις αναλογα κια ποσο μακρια ιεναι τα καλωδια....
    Blades βαλε αυτα εχει αλλη δυναμη αυτο το heli den mporeis na baleis otinanai
    στο πλαστικο η κολα δεν ειναι και ασχημο...
    σιλικονη στο βοσκο μεγαλυτερη? προσεχε μην ακουμπησει τα τοιχωματα και εχει σαν αποτελεσμα να μην ρουφαει....!
    εγω θυμαμαι οτι επιανε και πισω καπου... δεν ειμαι σιγουρος θα το ξανα ελεξω
    το header βαλτο Απλα προσπαθησε να ερθει η ταπα στο ιδιο υψος με το κανονικο... δλδ κοντα στο καρμπυλατερ
    για τα αλλα ειτε δεν καταλαβα ειτε δεν θυμαμαι θα σου πουνε τα παιδια!
    Gespeichert
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #907 am: Montag, 30 Mδr 2009, 18:22:28 »

    Δεν ξέρω τι και για ποιο λόγο μιλάνε άσχημα (σε διάφορα άλλα forum) για το trex 600Ν? Όσο έδενα το μοντέλο, παρατηρούσα ότι έχει πολύ μεγάλη λεπτομέρεια την κατασκευή του, δημιουργώντας μια στιβαρή κατασκευή. Δεν έχω εμπειρία από άλλα helis αντίστοιχου μεγέθους αλλά τα ματάκια μου είδαν μία πολύ δεμένη κατασκευή. Θέλει φυσικά να το προσέξουν σε ελάχιστα σημεία αλλά φαίνεται πάρα πολύ περιποιημένο.

    Δέν τούς κάθεται με τίποτα, που ένα τόσο φθηνό ελικόπτερο, είναι και τόσο καλό...
    Κακίες φίλε  cu19x....


     


    1 ) Το μεταλλικό εξάρτημα, συγκρατεί τη φάνα και αυτό με την σειρά του συγκρατείται στον άξονα του μοτέρ με ένα παξιμάδι, μπήκε δύσκολα μέχρι τα 2/3 της διαδρομής και μόνο μέχρι εκεί. Για να καταφέρει να τερματίσει έσφιγγα το παξιμάδι του άξονα, σπρώχνοντάς το στην ουσία, προς τα μέσα. Αν και την πρώτη φορά που προσπάθησα να το βάλω, παρατήρησα ότι θα έμπαινε δύσκολα, καθάρισα τον άξονα του μοτέρ (στο σημείο του σφηνόδρομου) για τυχόν γρέζια αλλά δεν βελτιώθηκε η κατάσταση. Είναι φυσιολογικό αυτό το ζόρι στην τοποθέτηση, ή δημιούργησα πρόβλημα?

    Λίγο σφιχτά μπαίνει...δεν νομίζω ότι έχει θέμα. Πιστεύω να λάσκαρες τίς δύο αλενόβιδες που έχει...


    2 ) Όπως διάβασα παντού, τα σωληνάκια που ήρθαν στο κουτί είναι ψιλό άχρηστα. Έτσι προμηθεύτηκα κάποια καλύτερα (από ένα τοπικό μαγαζί μοντελισμού). Για το μήκος του εσωτερικού στο tank (του βοσκού) ακολούθησα την τεχνική του finless (helifreak) και μου βγήκε περίπου στα 8 mm μεγαλύτερο από ότι λέει στο manual. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα, καθώς το σωληνάκι είναι και πιο χοντρό (άρα και πιο δύσκαμπτο) από αυτό που έχει το κιτ?

    Οπως είπε και ό MaSt0RaS, να μήν βρίσκει στα τοιχώματα, και γενικά να κινείται ελεύθερα μέσα.


    3 ) Στις βίδες που πιάνουν σε πλαστικό, έβαζα στη μύτη και μια σταγόνα κόλλα στιγμής, αν και δεν υπήρχε ένδειξη για κάτι παρόμοιο στο manual. Είναι σωστό?
    4 ) Με το πίσω κιβώτιο της ουράς που πιάνει στην μπούμα ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕEEE worry? Αν και στο μπροστινό κιβώτιο υπάρχει αλλενόβιδα που ασφαλίζει την θέση της μπούμας διαπερνώντας το πλαστικό αλλά και την μπούμα, στο πίσω μέρος σφίγγει την μπούμα (σαν μέγγενη) μόνο με ένα αλλενάκι και βλέπω όλο το πίσω σύστημα να μας χερετάει (και να το ψάχνουμε στα χωράφια, μερικές εκατοντάδες μέτρα μακριά από το heli που θα έχει γίνει βίδες στο έδαφος) με την πρώτη δυσκολία. Αναφέρω ότι η μπούμα μου είναι carbon και όχι μεταλλική (θα μου πεις καλύτερα γιατί δεν λαστιχάρει τόσο κατά
    την σύσφιξη, αλλά.... )

    Εσείς που έχετε τήν δυνατότητα να διαβάζεται και τα ξένα forum, έχει αναφερθεί κάτι....

    5 ) Δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσω τους έλικες που ήρθαν στο κιτ. Είναι πανέμορφοι + carbon. Αν αναλογιστείτε ότι μετά το στρώσιμο του μοτέρ, οι πρώτες πτήσεις θα είναι για την εξάσκηση του autorotation, δεν βάζω αυτούς. Τι προτείνετε για φτηνούς αλλά και να μην έχω διάφορα προβλήματα? Πρέπει να κοιτάω μόνο σε ανταλλακτικά Trex 600N ή ότι έλικες [ανεξαρτήτου υλικού (carbon, fiber, wood) και μάρκας, αρκεί να είναι 600mm το μήκος τους) κάνουν?

    Αν θές απλές πορειούλες για αρχή, χωρίς ζορίσματα, και πειραματισμό στο auto, μπορείς να βάλεις και ξύλινους.
    Αλλά αυστηρά και μόνο σε χαλαρή πορεία μέχρι 1600 στροφές, αλλιώς μετά πάς σέ fiber class.



    6 ) Αγόρασα ένα header tank (έτσι για να είμαι πιο σίγουρος) από ράπτορα (αυτό βρήκα ετοιμοπαράδοτο). Εκτός από το ότι έχει ανάγλυφο το σήμα της ΤΤ  laugh, πιστεύετε ότι θα υπάρξει τεχνικό θέμα στην γραμμή τροφοδοσίας?
    7 ) Έχω την εντύπωση πως την τρίοδη βαλβίδα την έχω ανάποδα...Το έχω βάλει ώστε το βέλος να δείχνει το δοχείο καυσίμου. Είμαι σίγουρος ότι είναι λάθος  Ντροπή.

    Tότε βάλτο σωστά. Χαμόγελο

    8 ) Θα χρειαστώ προεκτάσεις για τα καλώδια των servo ή γενικά προεκτάσεις καλωδίων?
    Σκέφτεσαι να τα πάς βόλτα...


    Ελπίζω να μην σας κούρασα με τις πολλές απορίες μου αλλά είπα να τα συγκεντρώσω όλα μαζί παρά να τα στέλνω με δόσεις.
    Ουφ.....κουράστηκα...



    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    cu19x
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 464


    Μωραΐτης Γιώργος


    « Antwort #908 am: Montag, 30 Mδr 2009, 19:25:06 »

    Ναι όντως. Μιλάμε για μεγάλες κακίες.....

    Ναι, τώρα που τσέκαρα το βοσκό, βρίσκει στη μέση του πίσω τοιχώματος...Άρα θέλει κόντυμα.

    Βρε συ Γιάννη, εντάξει, μην βαράς θα τα διορθώσω όλα. Και μόλις δεις που θα τα πάω τα servo θα ζηλέψεις και θα τα βάλεις και εσύ........θα καινοτομήσω και θα με πάρουν στο R&D της Align laugh laugh laugh

    Πάντως ευχαριστώ παιδιά για ακόμη μια φορά.
    Gespeichert



    Trex 600NSP
    HDX 450 V3
    Walkera 36
    Kyosho EP Caliber M24
    kmiglis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 292


    get AIRBORNE...!!!


    « Antwort #909 am: Montag, 30 Mδr 2009, 19:30:57 »

    χε χε ακομα βαζετε σερβο στα ε/π σας?
    Gespeichert

    TDRigid 2011
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #910 am: Montag, 30 Mδr 2009, 19:46:27 »

    χε χε ακομα βαζετε σερβο στα ε/π σας?

    Γιά φτιάξε μας... Χαμόγελο
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    kmiglis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 292


    get AIRBORNE...!!!


    « Antwort #911 am: Montag, 30 Mδr 2009, 19:50:01 »

    πλακα εκανα Γιαννη.....
    Gespeichert

    TDRigid 2011
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #912 am: Montag, 30 Mδr 2009, 20:07:59 »

    Αντε καλά...... Azn
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #913 am: Montag, 30 Mδr 2009, 23:14:07 »

    Φίλε Kmiglis εσένα έψαχνα στον ουρανό στο forum σε βρήκα Χαμόγελο
    Κάποτε μου έστειλες σύντομες οδηγίες για να σετάρω το Governor με την JRX9303 και σε ευχαριστώ. Thumbs up
    Αλλά δες ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και δεν μπορώ να το λύσω.
    1) Βάζω στο Device Sel στο Gear το Gov
    2) Βάζω στο Pitch trim το Pitch Lever (άσχετο...)
    3) Πάω μετά στο Function List και βλέπω την ένδειξη Governor για να βάλω τα ποασοστά κ.λ.π.

    Όλα ωραία ως εδώ!

    Μόλις κλείσω την Τ/Κ και την ξανανοίξω δεν έχει αλλάξει τίποτε, και ούτε βλέπω πλέον την επιλογή Governor στο Function List.
    Kάνω καμία Μ...κία μήπως; Βοήθα αδερφέ!  Δάκρυ
    Gespeichert

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    misterHATORI
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 497


    WWW
    « Antwort #914 am: Montag, 30 Mδr 2009, 23:18:40 »

    Φίλε Kmiglis εσένα έψαχνα στον ουρανό στο forum σε βρήκα Χαμόγελο
    Κάποτε μου έστειλες σύντομες οδηγίες για να σετάρω το Governor με την JRX9303 και σε ευχαριστώ. Thumbs up
    Αλλά δες ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και δεν μπορώ να το λύσω.
    1) Βάζω στο Device Sel στο Gear το Gov
    2) Βάζω στο Pitch trim το Pitch Lever (άσχετο...)
    3) Πάω μετά στο Function List και βλέπω την ένδειξη Governor για να βάλω τα ποασοστά κ.λ.π.

    Όλα ωραία ως εδώ!

    Μόλις κλείσω την Τ/Κ και την ξανανοίξω δεν έχει αλλάξει τίποτε, και ούτε βλέπω πλέον την επιλογή Governor στο Function List.
    Kάνω καμία Μ...κία μήπως; Βοήθα αδερφέ!  Δάκρυ
    μανολη τι φτιαχνεισ παλι ρε φιλεεεεεεεεεε?HuhHuh??
    Gespeichert

    "FLY OR DIE!"
    Seiten: 1 ... 58 59 60 [61] 62 63 64 ... 119     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα με καύσιμο (Moderator: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Thema: T REX 600 NITRO
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.026 Sekunden mit 25 Zugriffen.