Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.420 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 17:57:01

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 17:57:01

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Σήμερα στις 17:02]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 13:05]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304420
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 117
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 73
    Συνολικά: 74
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΕΠΙΣΚΕΥΗ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ COWL  (Αναγνώστηκε 10087 φορές)
    Periklis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 352



    « Απάντηση #15 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 21:39:36 »

    Μην τα βάζετε με τον server. Τα έσβησα. Αυτό μόνο...


    1) Ναι αλλά την απάντηση περι ριτήνων κλπ την διάβαζα και εγώ και δεν ξέρω και γώ σε πόσους ακόμα θα ήταν χρήσιμη.
    2) Αλήθεια, πως μπορούμε να σβήσουμε τα ποστ μας;; worry worry


    Περικλής
    Καταγράφηκε
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #16 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 22:13:21 »

    Μην τα βάζετε με τον server. Τα έσβησα. Αυτό μόνο...
    Επειδή δέν ξέρω κατά πόσο σοβαρά είναι αυτά που συμβαίνουν εδω μέσα και κατά πόσο ένας χρήστης μπορεί να σβήνει ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ  Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο
    ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!  ΝΟΗΜΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ !!!MA  KANENAS !!!!
    ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ  TO ΜΥΝΗΜΑ ΤΟΥ sfyri και έαν θέλετε συνεχίστε το οι υπολοιποι χρήστες 

    Το κείμενο της απάντησης είναι το παρακάτω:  ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΤΑ  ΣΕΙΡΑ!!!!!

    Θα ζητήσεις από τη www.neoset.gr 6 υλικά:
    1. Ειδική αντικολλητική αλοιφή για καλούπια με εποξικές ρυτίνες την οποία και όταν έρθει η ώρα να κάνεις την αντιγραφή, θα στρώσεις 3 με 5 χέρια όπως στρώνεις τις γυαλιστικές του αυτοκινήτου.
    2. Ειδική πάστα (δε θυμάμαι το όνομα τώρα, την έχω στο εργαστήριο) είναι μαύρο χρώμα την οποία και στρώνεις πρώτη, αφού την ανακατέψεις με τον σκληρυντή της, με πινέλο. Αυτή θα σου κάνει το καλούπι γυαλιστερό και θα αποτυπώσει τις λεπτομέρειες του cowl για να βγει μετά το αντίγραφο.
    3. Αρκετό υαλοΰφασμα το οποίο και θα στρώσεις 3 με 4 στρώσεις από πάνω από την παραπάνω πάστα όταν αυτή στεγνώσει, όχι όμως πολύ μετά, να ξύνεται με το νύχι. Αυτό θα προστατεύσει και θα στερεώσει το στρώμα που σχηματίζει η πάστα γιατί όταν στεγνώσει θα είναι εύθραυστη.
    4. Φυσικά την αντίστοιχη εποξεική ρυτίνη για να ολοκληρώσεις την δουλειά.
    5. Ζυγαριά ακριβείας γιατί πρέπει να τηρήσεις τις σωστές δόσεις στα μείγματα.
    6. Πινέλα.

    Αυτά ήταν τα εύκολα.
    Πριν ξεκινήσεις εννοείται πως θα έχεις όλο το σκηνικό στημένο, οι ρυτίνες στεγνώνουν, δεν περιμένουν. Μετά θα στερεώσεις το cowl μέχρι τη μέση ακριβώς σε ένα κόντρα πλακέ που θα το έχεις κόψει ακριβώς στην περίμετρο του cowl.
    Έτσι θα βγάλεις το καλούπι σε δυο κομμάτια, πρώτα το ένα μισό και μετά το άλλο από κάτω, αλλά δεν είναι τόσο εύκολο, θέλει κάποια προεργασία για να μην πάει η ρυτίνη στο κάτω μέρος καθώς και κάποια εξαρτήματα που βοηθάνε να φέρεις στα ίσια τους στη συνέχεια τα δύο μέρη για να βγει σωστό το καλούπι. Ζήτα λοιπόν από τη νεοτέξ να σου δώσει και το dvd που περιγράφει αναλυτικά πώς να κάνεις την όλη διαδικασία. Για απορίες ζήτα τον πόντιο το Γιώργο από τη νεοτέξ Wink αλλά και μεις εδώ είμαστε. Καλή επιτυχία Thumbs up

    Υ.Γ. Είναι δύσκολο, πρέπει να πειραματιστείς πρώτα, μην κάνεις πειράματα κατευθείαν στο cowl και το χαλάσεις. Όταν το πετύχεις έλα να μοιραστούμε τη χαρά τις δημιουργίας και να μας πεις πώς την εξέφρασες laugh Γιατί εμείς.....άστο καλύτερα δεν το λέω θα με πάρουν με τα λεμόνια laugh



    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ "DELETE"   ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ  ΤΟΥΣ Huh?  ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ!!!!!!!   


    ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!!!

    2. Ειδική πάστα (δε θυμάμαι το όνομα τώρα, την έχω στο εργαστήριο) είναι μαύρο χρώμα την οποία και στρώνεις πρώτη, αφού την ανακατέψεις με τον σκληρυντή της, με πινέλο. Αυτή θα σου κάνει το καλούπι γυαλιστερό και θα αποτυπώσει τις λεπτομέρειες του cowl για να βγει μετά το αντίγραφο.
    .....................,

    Α!!! και κάτι σοβαρό. Αν είσαι αλεργικός στα δραστικά υγρά όπως αμωνία, χλώριο κλπ, λάβε τα μέτρα σου. Όλα τα παραπάνω υλικά είναι αρκετά τοξικά ΚΑΙ αλεργιογόνα Undecided

    Καλημέρα,

    Η μαύρη 'πάστα' λέγεται gelcoat. Προσοχή να είναι για κατασκευή καλουπιού γιατί υπάρχει και κανονικό gelcoat που δεν κάνει για την περίπτωση.

    Στην δεύτερη παράθεση δεν είναι μόνο τοξικά ή αλλεργιογόνα αλλά και καρκινογόννα ,αμα υπάρχει αλόγιστη και χωρίς προστατευτικά μέσα χρήση.

    Πάντα γάντια και μάσκα πριν την χρήση. Και καλό σοαπούνισμα μετά την χρήση. Στον δε χώρο καλός εξαερισμός.

    Αντώνης Παπαδόπουλος


          ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ
              ΓΙΩΡΓΟΣ
    ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΣΑΜΠΑ  ΧΑΛΙΕΜΑΙ!!!!
    Καταγράφηκε
    Periklis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 352



    « Απάντηση #17 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 22:24:21 »

    Να σβήσουμε και το όλο thread μιας και δεν υπάρχει λόγος υπαρξης πλέον...
    Εγώ την απάντηση μου την πήρα από τον V-Tolias. Ευχαριστώ!

    Είμαστε δημοκρατικό φορουμ τελικά ή δεν είμαστε;;;;


    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 22:36:25 »

    για να ηρεμήσουμε ολοι δείτε τα video στην παρακάτω σελιδα.

    Θα σας λυθουν καποιες απορίες ... και θα σας δημιουργηθούν μερικές δεκάδες ακόμα   Grin


    http://www.r-g.de/en/video.html# 
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #19 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 22:41:22 »

    για να ηρεμήσουμε ολοι δείτε τα video στην παρακάτω σελιδα.

    Θα σας λυθουν καποιες απορίες ... και θα σας δημιουργηθούν μερικές δεκάδες ακόμα   Grin


    http://www.r-g.de/en/video.html# 
    Ρε  εσύ Γιάννη γιορταζες και  εσύ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σοβαρα πράγματα ΑΥΤΑ
    όποιος ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΣΒΗΝΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕΝΟΥΝ  Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο
    ΤΣΑΜΠΑ ΧΡΟΝΟ  ΧΑΝΟΥΜΕ  ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ  Κ Α Μ Μ Ι Α !!!!!       
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΑΦΥΛΑΓΕΤΕ    ΑΠΟ  ΤΙΣ "ΠΑΓΙΔΕΣ"
    ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ  ΜΟΝΟΝ  ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ  ΣΑΣ  ΓΝΩΜΕΣ   ΠΕΙΤΕ  ΜΑΣ ΝΑ  ΜΗΝ  ΞΑΝΑΣΥΝΔΕΘΟΥΜΕ 
     ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ   ΚΑΙ  ΣΥΖΗΤΑΜΕ   ΧΩΡΙΣ  ΛΟΓΟ
    ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ  ΝΑ ΤΟ  ΚΑΝΕΤΕ   "ΠΡΩΙΝΑΔΙΚΟ"   ΝΑ  ΤΡΑΒΑΜΕ ΤΑ ....  ΜΑΛΛ............ΜΑΣ    ΤΥΠΟΥ  STAR!!!!
    ΘΕΛΩ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ  ΗΤΑΝ  ΑΠΟ  Σ Ε Β Α Σ Μ Ο   ΚΑΙ  ΜΟΝΟΝ  ΠΡΟΣ  ΤΟ ΑΤΟΜΟ  ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ  ΕΔΩ ΜΕΣΑ   ΠΟΥ  ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ !!!!! ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ  ΛΕΓΕΣΤΕ ΠΛΟΥΡΑΡΙΣΤΕΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ  ΚΑΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΡΑΤΣΙΣΜΟ!!!!!!!!!!!!!!
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 10 Ιαν 2008, 00:16:52 από rcegaleo » Καταγράφηκε
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #20 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:12:19 »

    ΕΕΕΕΕΠΠΠ!!!! ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ; ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΝΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΥΤΟ ΟΚ; ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙΣ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΚΕΝΑ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΔΕ ΘΑ ΦΩΝΑΖΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ. Όσο για μένα εντάξει παρεξήγησα κάτι που μου είπες, δεν ήταν ανάγκη να φωνάζεις. Καλύτερα θα ήταν να ρωτούσες γιατί το έκανα και όχι να βρίζεις αυτούς που μου επιτρέπουν να το κάνω. Εξάλλου το επανέφερες μόνος σου τι άλλο θέλεις;
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #21 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:20:07 »

    για να ηρεμήσουμε ολοι δείτε τα video στην παρακάτω σελιδα.

    Θα σας λυθουν καποιες απορίες ... και θα σας δημιουργηθούν μερικές δεκάδες ακόμα   Grin


    http://www.r-g.de/en/video.html# 
    Ρε  εσύ Γιάννη γιορταζες και  εσύ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σοβαρα πράγματα ΑΥΤΑ
    όποιος ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΣΒΗΝΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕΝΟΥΝ  Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο Αυτοεξηγούμενο
    ΤΣΑΜΠΑ ΧΡΟΝΟ  ΧΑΝΟΥΜΕ  ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ  Κ Α Μ Μ Ι Α !!!!!       
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΑΦΥΛΑΖΕΤΕ    ΑΠΟ  ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ
    ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ  ΜΟΝΟΝ  ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ  ΣΑΣ  ΓΝΩΜΕΣ   ΠΕΙΤΕ  ΜΑΣ ΝΑ  ΜΗΝ  ΞΑΝΑΣΥΝΔΕΘΟΥΜΕ 
     ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ   ΚΑΙ  ΣΥΖΗΤΑΜΕ   ΧΩΡΙΣ  ΛΟΓΟ
    ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ  ΝΑ ΤΟ  ΚΑΝΕΤΑΙ   "ΠΡΩΙΝΑΔΙΚΟ"   ΝΑ  ΤΡΑΒΑΜΕ ΤΑ ....  ΜΑΛΛ............ΜΑΣ    ΤΥΠΟΥ  STAR!!!!
    ΘΕΛΩ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ  ΗΤΑΝ  ΑΠΟ  Σ Ε Β Α Σ Μ Ο   ΚΑΙ  ΜΟΝΟΝ  ΠΡΟΣ  ΤΟ ΑΤΟΜΟ  ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ  ΕΔΩ ΜΕΣΑ   ΠΟΥ  ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ !!!!! ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ  ΛΕΓΕΣΤΕ ΠΛΟΥΡΑΡΙΣΤΕΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ  ΚΑΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΡΑΤΣΙΣΜΟ!!!!!!!!!!!!!!


    Συγνώμη που ρωτάω, μια και είσαι εκνευρισμένος απ' ότι φαίνεται, αλλά δεν είναι λίγο υπερβολικό να λες τέτοια πράγματα για το forum επειδή ένα μέλος έκανε κάτι;  Μήπως θα έπρεπε τελικά εσύ να έχεις λίγο περισσότερο σεβασμό για όλους τους υπόλοιπους και να μην γενικεύεις κάτι που είναι πολύ συγκεκριμένο; 

    Μόνο ο admin έχει δικαίωμα επαναφοράς των διαγραμμένων.  Όπως επίσης μόνο ο admin έχει το δικαίωμα (και είναι ΣΙΓΟΥΡΑ δικαίωμά του) να δίνει ή να αφαιρεί όποιες δυνατότητες θέλει σε όποιον ή όποιους θέλει.  Από κει και πέρα όλοι εμείς οι υπόλοιποι απλά έχουμε το δικαίωμα να χρησιμοποιούμε (ή και να μην χρησιμοποιούμε) αυτό το forum όπως θέλουμε, και να κρινόμαστε γι' αυτό.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #22 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:20:59 »

    Έεεπ.  Θυμός
    Καλή χρονιά είπαμε ?
    Και ηρεμία Huh

    Αύριο θα ξεκαθαρίσει την κατάσταση ο Γιάννης
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Periklis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 352



    « Απάντηση #23 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:25:21 »

    ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙΣ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΚΕΝΑ

    1) Αυτό δεν γίνετε. Σου βγάζει μύνημα οτι δεν εχει δοθεί κείμενο (σε μένα τουλάχιστον) και κατά συνέπεια δεν μπορείς αν αποθηκεύσεις κενό μύνημα.

    2) +1 για τα βίντεο Thumbs up

    Περικλής
     
    Καταγράφηκε
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #24 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:28:32 »

    Μπορείς. Βάλε απλά μια τελεία  Wink Όσο για τα δικά μου το είπα και προσωπικά σε moderator, το λέω και δημόσια δεν έχω πρόβλημα να επανέλθουν τα δικά μου. Οι παρεξηγήσεις είναι ανθρώπινες, ανθρώπινο είναι και να λύνονται. Όσο για τα βίντεο δεν είναι ανάγκη να ζητήσεις από τη νεοτεξ το dvd, απότι βλέπω είναι το ίδιο βίντεο ένα από αυτά.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Periklis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 352



    « Απάντηση #25 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:30:30 »

    Ετσι ναι.
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #26 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:37:35 »

    ανεξάρτητα απο το αν πρεπει να σβήνουμε τα μηνύματα μας ή οχι , ανεξάρτητα απο το αν θα βρούμε τροπο να το κανουμε , ανεξάρτητα απο το ποτε θα επαναφερθούν τα διαγεγραμμενα μηνύματα ,
    το θεμα ειναι ΕΠΙΣΚΕΥΗ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ COWL.

    στο link που εχω δώσει , περιεχεται ο τροπος ( δηλαδη η απαντηση που διαγραφηκε ), και μαλιστα σε βιντεο


    Δεν τοδατε , δεν εχετε απορίες , για την διαδικασια , ,
    μονο για το πως θα διαγραψεται τα μηνυματά σας.

    το θεμα ειναι ΕΠΙΣΚΕΥΗ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ COWL.
    αυτο ειναι το θεμα της συζητησης ,,

    Αν θελετε να μιλησουμε για αλλα θεματα , υπάρχει το καφενειο


    Σχετικα με καλουπια κλπ  θα βρειτε στο θεμα  https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=1442.msg12327#msg12327
    αναφερεται στην κατασκευη ατρακτου , αλλα το ιδιο μπορει να εφαρμοστει και για cowl .

    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 10 Ιαν 2008, 00:00:53 από Γιάννης Παξιμαδάκης » Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #27 στις: Τετάρτη, 9 Ιαν 2008, 23:57:51 »

    ΕΕΕΕΕΠΠΠ!!!! ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ; ....
    Δεν τα έβαλα με όλους παρα μόνον με αυτούς που δεν σέβονται τον χρόνο μας γράφωντας ο καθένας τις γραμμές του εδω μέσα
    και στο τέλος  είναι λές και μιλάμε στον ευατό  μας διάβασε το θέμα απο την αρχή να ΔΕΙΣ εαν βγαινει συμπέρασμα στον απλό επισκέπτη (με το ράβε ξυλωνε)
    Τα έβαλα με αυτούς που σου δίνουν το δικαίωμα να σβήνεις μυνήματα ΕΝΩ εμεις ΑΠΛΑ διορθώνουμε (αυτό λέγετε ρατσισμός πρέπει να μείνει μια ΤΕΛΕΙΑ τουλάχιστον...ενώ εσύ τα ΞΗΛΩΣΕΣ ολο και όλα χωρίς να εισαι συντονιστής..Αλλοιώνοντας ...την ροή..,
    Δέν σεβάστηκες ούτε τον χρόνο του κυρίου ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ που φαίνεται ΛΕΣ και απαντάει ΣΤΟ ΚΕΝΟ...
    ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ-ΠΕΙΤΕ ότι τα έβαλα με όλους και με όλα εγώ ένα θέμα άνοιξα δεν προκάλεσα κανέναν!!!
    και τέλος τις προσφωνήσεις σου του τύπου ( ΕΕΕΕΕΕΕΠΠΠΠΠΠΠ!!!!) ΣΤΟΝ ΛΟΧΟ σου εδώ μιλάς με πολίτες ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΦΑΝΤΑΡΟΥΣ
    ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ δεν αποφασίζουμε και διατάζουμε εδώ!!!! ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΧΑΚΙ ΚΑΙ ΠΛΕΡΕΔΕΣ ΤΟ FORUM
    δέν θέλω συνέχεια ότι χρειαστεί να γράψω από εδώ και πέρα..θα είναι "μηρικασμός"
    Τελος (μετά το είδα Γιάννη)
    Γιώργος
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 10 Ιαν 2008, 01:19:12 από rcegaleo » Καταγράφηκε
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #28 στις: Πέμπτη, 10 Ιαν 2008, 00:03:29 »

    Και εγω εχω δικαιωμα να σβηνω μνμτα,χωρις να ξερω το λογο..Υποψιαζομαι οτι ισως επειδη ειμαι Hero member και οχι Full οπως εσεις!!!
    Νομιζω το τι ειδος θα εισαι(Full,Hero κτλ),εξαρταται ή απο τον αριθμο των μνμτων ,ή απο το ποσο καιρο εισαι στο forum..Κλινω περισσοτερο στο πρωτο....
    Αρα δεν ειναι δικαιωμα που στο δινει καποιος,αλλα δικαιωμα που το κερδιζεις Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #29 στις: Πέμπτη, 10 Ιαν 2008, 00:16:40 »

    ΕΕΕΕΕΠΠΠ!!!! ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ; ....
    Δεν τα έβαλα με όλους παρα μόνον με αυτός που δεν σέβονται τον χρόνο μας γραφωντας ο καθένας τις γραμμές του εδω μέσα
    και στο τέλος να είναι λές και μιλάμε στον ευατό  μας διάβασε το θέμα απο την αρχή να ΔΕΙΣ εαν βγαινει συμπέρασμα στον απλό επισκέπτη (με το ράβε ξυλωνε)
    Τα έβαλα με αυτούς που σου δίνουν το δικαίωμα να σβήνεις μυνήματα ΕΝΩ εμεις ΑΠΛΑ διορθωνουμε (αυτό λέγετε ρατσισμός πρέπει να μείνει μια ΤΕΛΕΙΑ τουλάχιστον...ενώ εσύ τα ΞΗΛΩΣΕΣ ολο και όλα χωρίς να εισαι συντονιστής..
    δέν σεβάστηκες ούτε τον χρόνο του κυρίου ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ που φαίνεται ΛΕΣ και απαντάει ΣΤΟ ΚΕΝΟ...
    ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ-ΠΕΙΤΕ ότι τα έβαλα με όλους και με όλα εγώ ένα θέμα άνοιξα δεν προκάλεσα κανέναν
    και τέλος τις προσφωνήσεις σου του τύπου ( ΕΕΕΕΕΕΕΠΠΠΠΠΠΠ!!!!) ΣΤΟΝ ΛΟΧΟ σου εδώ μιλάς με πολίτες ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΦΑΝΤΑΡΟΥΣ
    ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ δεν αποφασίζουμε και διατάζουμε εδώ!!!! ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΧΑΚΙ ΚΑΙ ΠΛΕΡΕΔΕΣ ΤΟ FORUM
    δέν θέλω συνέχεια ότι χρειαστεί να γράψω από εδώ και πέρα..θα είναι "μηρικασμός"
    Τελος (μετά το είδα Γιάννη)
    Γιώργος

    Μάλιστα! Τελικά έκανα λάθος που απάντησα. Μέχρι και το επάγγελμά μου κάνει κάποιους να νομίζουν οτι με γνωρίζουν. Κάποτε έγινε το ίδιο με το avatar μου. Τόσβησα, έσβησα και το επάγγελμά μου. Μάλλον είναι καλύτερο να κρατάς κρυφό χαρτί. Και γνώσεις. Καλά μου λέγανε αλλά, μιας και είμαι σε λόχο, διαφωνούσα. Η πλάκα είναι οτι εγώ ο αντιδημοκρατικός στρατιωτικός, ποτέ δεν ασχολήθηκα με το επάγγελμα ή το avatar του άλλου ώστε να τα χρησιμοποιήσω εναντίων του. Ούτε έκρυψα το e-mail μου ούτε το όνομά μου. Ούτε φώναξα λες και βρίσκομαι σε σκυλάδικο με το παραμικρό σβήσιμο ενός μηνύματος, φαντάσου να ενοχληθείς από κάτι σοβαρότερο, θα μας δείρεις κιόλας. Ούτε τα έβαλα με λάθος ανθρώπους, ούτε με το φόρουμ όταν ενοχλήθηκα. Ούτε επικαλέστηκα άλλους να λύσω τη διαφορά μου. Όσο για το ποστ σου, πήρες αυτό που ήθελες, έμαθες αυτό που ρώτησες, δεν έχεις παράπονο. Και τέλος.....δε θυμάμαι να σε πρόσβαλα ελεύθερε δημοκράτη  buck2

    Υ.Γ. ο κύριος Παπαδόπουλος αν θέλει έχει τρόπο να μου το πει ο ίδιος. Δε νομίζω να χρειάζεται δικηγόρο και μάλιστα με την ιδιότητα του προγραμματιστή γιατί μάλλον θα χάσει τη δίκη. laugh
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 10 Ιαν 2008, 00:58:02 από sfyris » Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Το αερομοντελιστικό εργαστήρι  |  Υλικά, εργαλεία και τεχνικές (Συντονιστές: Γιάννης Παξιμαδάκης, DEPRON MANIAC)  |  Θέμα: ΕΠΙΣΚΕΥΗ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ COWL
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.