Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.422 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 23:11:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 23:11:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Σήμερα στις 21:04]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 13:05]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304422
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 117
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 67
    Συνολικά: 67
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 10     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Απόψεις με αφορμή το Athens Flying Week  (Αναγνώστηκε 18379 φορές)
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.240


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #15 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 11:23:33 »

    .... και εσύ σην  Ευβοια !

    Τι λες τωρα απο που το συνάγεις αυτό τώρα  idiot2

    Μπορείς να ανταπεξέλθεις στα σημερνά έξοδα ?
    Ξέρεις πόσο κοστίζει μια εβδομάδα στην Αθήνα χωρίς μεταφορικό μέσο ?

    Προφανώς όχι ή μάλλον έχεις βαθειά τσέπη !!!



    Φίλε μου δεν έχω βαθειά τσέπη αλλά ξέρω πόσο κοστίζει, δεν μίλησα όμως να κατέβεις και να μείνεις μία
    εβδομάδα, στους αγώνες που πας τόσο κάθεσαι??   
    Ενα διήμερο θα μπορέσεις να αντεπεξέλθεις στα έξοδα όπως και αυτοί που θα ανέβουν για τον αγώνα,
    μην πιάνουμε τα άκρα, ο σκοπός είναι και η εκδήλωση και ο αγώνας να έχει κόσμο και πολλές συμμετοχές!!  Wink
     
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #16 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 12:05:08 »

    Νίκο μου,

    συμφωνώ.

    Επειδή όμως έχω δώσει το ενεργό "παρών" σε πολλές αεραθλητικές εκδηλώσεις την τελευταία πεντηκονταετία, έχω αποκτήσει εμπειρίες που μου επιτρέπουν να βλέπω και κοντά και μακρυά.

    Μερικοί νομίζουν ότι πέρα από την τέρψη των θεατών, και την γενική αεροπορική ενημέρωση του κοινού, μπορούν να υπάρξουν οφέλη στον αεραθλητισμό. Ας υπάρξουν, δεν επιθυμώ τίποτε το αντίθετο.  Και εννοώ για την ομοσπονδία και τα σωματεία της.

    Διαχωρίστε τις έννοιες "αερομοντελισμός" και "αθλητικός αερομοντελισμός (αεραθλητισμός)"

    Ευχομαι καλή επιτυχία στην εκδήλωση (και στο πτητικό μέρος, και στον υπερσκελισμό του οικονομικού προϋπολογισμού της).

    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 600


    Embraer 145


    « Απάντηση #17 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 12:27:10 »

    ρε παιδιά τι κάνουμε έτσι; τώρα εμείς πάμε μπροστά το χομπυ μας; εγώ βλέπω το αντίθετο. Δύο διαφορετικές εκδηλώσεις είναι σε απόσταση πολλών χιλιομέτρων μεταξύ τους. Ο καθένας θα πάει όπου τον βολεύει κ όπου του αρέσει περισσότερο.την επόμενη μέρα θα ειμαστε όλοι αγαπημένοι θα συνεχίσουμε να πετάμε παρέα τα μοντέλα μας.τι σκαλίζετε το πόσο βαθιά τσέπη έχει ο καθένας η τι μοντέλο πετάει.όλοι μοντελίστες ειμαστε.στο κάτω κάτω και αναβολή να πάρει η μοντελίστικη εκδήλωση και να πάει μερικές μέρες μετά, τι έγινε;ίσα ίσα κάποιοι που θα θελήσουν να πάνε κ στις δύο θα μπορέσουν.δεν βλέπω κάποια αιτία να τσακωνόμαστε. Υπάρχει κόσμος που πατάει σε αυτο το θέμα για να ενημερωθεί για την εκδήλωση κ όχι να διαβάζει ολόκληρα κατεβατα τα παραπάνω.προσωπικα πετάω 12 χρόνια μοντέλα και τα 9πρώτα δεν ήμουν μέλος σε κανένα φόρουμ-site ούτε πηγα πότε σε εκδήλωση. Σας πληροφορώ από τότε που άρχισα να τα παρακολουθώ εχω σκεφτεί πολλές φορές να τα παρατησω.το γιατί το γνωρίζετε μην σας κουρασώ άλλο.
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 12:39:57 από ΦΩΤΗΣ ΚΑΛΕΥΡΑΣ » Καταγράφηκε

    Build it your self!
    Sky Captain
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 65


    Ή ταν ή πετάν!!


    « Απάντηση #18 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 16:28:17 »

    ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ event  Cheesy Cheesy Kριμα που ειναι Αθηνα και δεν μπορω να ερθω  Δάκρυ Δάκρυ Δάκρυ Δάκρυ
    Οσοι πατε καλα να περασετε παντως!  Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    F-22 Raptor Homemade From Depron!
    TT EB4 s2 PRO Buggy
    TT Sparrowhawk XB brushless
    ------------------------------------------------------------
    Η απογείωση είναι προαιρετική.. Η προσγείωση υποχρεωτική..!
    Driver Aris Χαμόγελο
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Απάντηση #19 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 18:44:24 »

    Εμένα με έκανε πρωταθλητή θαλασσίου σκι.
    Το τ/κ το βλέπει σαν παιχνίδι.
    Είναι κακό ή έπεσα στα ναρκωτικά?
    Λυπάμαι που από όσα έγραψα μπήκες στον κόπο μόνο να γράψεις απλά για να με πικάρεις.
    Λυπάμαι που ασχολήθηκα και με το θέμα.
    Αλλάζω λοιπόν άποψη γιατί σαν ναρκομανής κάνω και τα παλαβά μου και συμφωνώ με εσάς.
    Το καλύτερο είναι ότι γουστάρετε εσείς και ότι βολεύει εσάς και μόνον.
    Εγώ παίρνω ναρκωτικά άλλος χαλιέται άλλος μαστουρώνει.

    Ετσι ακριβώς,

    Η απάντηση ηταν δεικτική και αλοίμονο που κατάλαβες αυτό.

    Εμείς φίλε μου ζούμε και αναπνέουμε αερομοντελιστικά ΜΟΝΟ για F5J, και επειδή ΔΕΝ γνωρίζεις , πριν απο κάποια χρόνια η ΕΛΑΟ εκανε την μ@λ@κι@ και ανέβαλε ΟΛΕΣ τις δραστηριότητες της για μια ανάλογη διοργάνωση. Καμμιά 30αριά άνθρωποι που προετοιμαζόταν για τους αγώνες πιάστηκαν κορόιδα γιατι ΟΛΟ το καλοκαίρι πετούσαν για να ειναι προετοιμασμένοι για τον αγώνα.

    Επειδή ειπώθηκαν πολλά σε πληροφορώ ότι εγώ προσωπικά αντι να πηγαίνω τα παιδιά μου για μπάνιο πάω και πετάω για τους αγώνες της 30ης Σεπτεμβρίου.

    Τώρα εσύ και άλλοι που θέλετε να πείτε την γνώμη σας χωρίς να σας το ζήτησε κανείς, παρεξηγιέσται και απο πάνω που εμείς ζοριζόμαστε για τα αεραθλητικά δρώμενα.

    Οταν με το καλό αποκτήσεις αεραθλητική ιδιότητα, χώσεις χρήματα για να εξοπλιστείς, βενζίνες για προπόνηση έλα να το ξανασυζητήσουμε.

    @Γαδετσάκης

    Απόστολε ο τρόπος του καθενός ειναι μοναδικός, εγώ είμαι έτσι. Οταν θίγομαι γίνομαι επιθετικός.
    Επειδή τιμάω το ότι τρώμε ψωμάκι απο την ίδια "μαμά" ποτέ μου δεν σου επιτέθηκα, ίσα ισα, φρόντισα να κατέβεις και σε αγώνες με τον ΟΑΜΕΛ.... τα υπόλοιπα τα αφήνω στην άκρη.

    Κάνε μου την χάρη να ασχολείσαι με τα παράνομα FPV σου και τα ξυράφια σου και ΟΧΙ μαζί μου  Ανεση

     Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #20 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 19:10:37 »

    Κρίμα για όλα αυτά που γράφονται....!! Ντροπή
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    Nikolas K
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 841



    « Απάντηση #21 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 21:33:13 »

    Ωπα βρε παιδια,δεν ειναι αναγκη να τσακωνεστε.Οποιος θελει πηγαινει στην εκδηλωση κι οποιος θελει πηγαινει  στον αγωνα.Δεν ειναι αναγκη να προσβαλεστε!
    Καταγράφηκε

    Το να φτιάξεις ένα αεροπλάνο είναι εύκολο. Το θέμα είναι να φτιάξεις το αεροπλάνο που ΘΕΛΕΙΣ!

    Δεδομένων των συνθηκών, μία μόνο σχεδίαση πληρεί τις προδιαγραφές, ανεξάρτητοι δε σχεδιαστές θα συγκλίνουν σε αυτήν την σχεδίαση μετά από εξελικτική διαδικασία.
    Pritsinias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #22 στις: Πέμπτη, 2 Αύγ 2012, 22:55:18 »

    Βρε μανια που εχουν μερικοι να γινει ολος ο  κοσμος αερομοντελιστες,εσας βρε ηρθε κανενας να σας γραψει με το ζορι στην “ενωση χορευτων Ελλαδος“.Ξεκολατε πια, οσοι ειναι να γινουν θα γινουν, παιδομαζωμα θα κανουμε;
    Εδω απο οτι καταλαβα θα γινη επιλογη μοντελιστων, που σημαινει τι; βρες 5~6 καλα μοντελα απο μερικους που εχουν το ψωνιο του: Οπου γαμος και Χαρα η Βασιλω πρωτη, να γεμισουμε μερικα κενα στην εκδηλωση τσαμπααααααα....

    ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ παιδια.....ας κοιταξουμε τα μοντελα μας

    Καταγράφηκε

    _-_=_-_¤>₹₪ ₪ ៛₪
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #23 στις: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 06:57:27 »

    Καλημέρα σας.

    Τάσο, αυτό που με πειράζει είναι ο Απαξιωτικός σου λόγος φίλε. Το ότι εμείς ασχολούμαστε με κάτι, τώρα, δέν σημαίνει ότι θα σνομπάρουμε έτσι και όλους τους υπόλοιπους. Αυτό αν κατάλαβες με σύγχυσε στο πρώτο μήνυμά σου, και το βλέπω και σε άλλες απαντήσεις σου, γι'αυτό επιτέθηκα πρώτος...

    Ζητώ συγνώμη απ'τον φίλο Duke που του χάλασα το θέμα, και κλείνω εδώ τους ασκούς του Αιόλου αφού το θέλει και ο Κος Γιάννης.
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Pritsinias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #24 στις: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 09:04:12 »

    Μηπως θα ηταν μια καλη ευκαιρια αυτη η Εκθεση για να εκτεθει και το Θρυλικο Κουτι Τηλεκατευθηνσης του Mirage?
    Φανταζεσται το κερδος του hobby απο μια τετοια κινηση?
    Καταγράφηκε

    _-_=_-_¤>₹₪ ₪ ៛₪
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #25 στις: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 09:07:36 »

    Ώωωω... y22, τί εννοείς Κουτί Τ/Κ για το Mirage? Μπορείς να το εξηγήσεις σε παρακαλώ?
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Yankos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.326


    Χρωστάω, άρα υπάρχω. - Yankos -


    « Απάντηση #26 στις: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 10:48:43 »

    Ετσι ακριβώς,

    Η απάντηση ηταν δεικτική και αλοίμονο που κατάλαβες αυτό.

    Εμείς φίλε μου ζούμε και αναπνέουμε αερομοντελιστικά ΜΟΝΟ για F5J, και επειδή ΔΕΝ γνωρίζεις , πριν απο κάποια χρόνια η ΕΛΑΟ εκανε την μ@λ@κι@ και ανέβαλε ΟΛΕΣ τις δραστηριότητες της για μια ανάλογη διοργάνωση. Καμμιά 30αριά άνθρωποι που προετοιμαζόταν για τους αγώνες πιάστηκαν κορόιδα γιατι ΟΛΟ το καλοκαίρι πετούσαν για να ειναι προετοιμασμένοι για τον αγώνα.

    Επειδή ειπώθηκαν πολλά σε πληροφορώ ότι εγώ προσωπικά αντι να πηγαίνω τα παιδιά μου για μπάνιο πάω και πετάω για τους αγώνες της 30ης Σεπτεμβρίου.

    Τώρα εσύ και άλλοι που θέλετε να πείτε την γνώμη σας χωρίς να σας το ζήτησε κανείς, παρεξηγιέσται και απο πάνω που εμείς ζοριζόμαστε για τα αεραθλητικά δρώμενα.

    Οταν με το καλό αποκτήσεις αεραθλητική ιδιότητα, χώσεις χρήματα για να εξοπλιστείς, βενζίνες για προπόνηση έλα να το ξανασυζητήσουμε.

    @Γαδετσάκης

    Απόστολε ο τρόπος του καθενός ειναι μοναδικός, εγώ είμαι έτσι. Οταν θίγομαι γίνομαι επιθετικός.
    Επειδή τιμάω το ότι τρώμε ψωμάκι απο την ίδια "μαμά" ποτέ μου δεν σου επιτέθηκα, ίσα ισα, φρόντισα να κατέβεις και σε αγώνες με τον ΟΑΜΕΛ.... τα υπόλοιπα τα αφήνω στην άκρη.

    Κάνε μου την χάρη να ασχολείσαι με τα παράνομα FPV σου και τα ξυράφια σου και ΟΧΙ μαζί μου  Ανεση

     Thumbs up


     Εκπληξη Εκπληξη Εκπληξη
     Ποοολύ αστείο Ποοολύ αστείο Ποοολύ αστείο Ποοολύ αστείο Ποοολύ αστείο Ποοολύ αστείο
    Καταγράφηκε

    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Απάντηση #27 στις: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 11:01:54 »

    Καλημέρα σας.

    Τάσο, αυτό που με πειράζει είναι ο Απαξιωτικός σου λόγος φίλε. Το ότι εμείς ασχολούμαστε με κάτι, τώρα, δέν σημαίνει ότι θα σνομπάρουμε έτσι και όλους τους υπόλοιπους. Αυτό αν κατάλαβες με σύγχυσε στο πρώτο μήνυμά σου, και το βλέπω και σε άλλες απαντήσεις σου, γι'αυτό επιτέθηκα πρώτος...

    Ζητώ συγνώμη απ'τον φίλο Duke που του χάλασα το θέμα, και κλείνω εδώ τους ασκούς του Αιόλου αφού το θέλει και ο Κος Γιάννης.

    Καλημέρα και απο μένα Απόστολε,

    Ο δικός μου λόγος είναι απαξιωτικός με τον κάθε κουλό που μπαίνει και γράφει την άποψη του περί αερομοντελισμού ενώ δεν έχει κόψει μια μπάλσα ποτέ στην ζωή του και που στο κάτω κάτω ποτέ δεν του ζητήθηκε?
    Πόσοι από εμάς εδώ ανακατεύθηκαν με Δημους, Κοινότητες και γραφεία "μεγαλο παραγόντων" προκειμένου "εσείς" ή κάποιοι άλλοι να μπορούν να πετάνε ?

    Μιλάς εσύ για εξέλιξη και ανάπτυξη του αερομοντελισμού στην Ελλάδα την στιγμή που ποτέ σου δεν πήρες μερος σε αγώνες, εγω τουλάχιστον το προσπαθώ και ενίοτε τερματίζω και πρώτος απο το τέλος.  Cheesy  άλλοι ούτε καν αυτό  Ντροπή

    Τώρα για το ότι συγχύστηκες θα μπορούσες με λίγο ξυδάκι να το φέρεις στα ίσια φίλε μου το Ph του οργανισμού σου.

    Επαναλαμβάνω στο ίδιο ύφος και με την ίδια απαξίωση λοιπόν, συνέχισε να ασχολείσαι με τα "επικίνδυνα" για το hobby FPV σου και άσε εμάς να ασχολούμαστε με τα κοινά του αετρμοντελισμού σε αεραθλητικό επίπεδο.

    Οσο για το περίφημο Mirage-ένιο κουτί, ΝΑΙ όντως χρήζει άναφοράς και επίδειξης για την σχεδίαση του, τον τρόπο κατασκευής του αλλά και του φινιρίσματός του για τους θρυλικούς μεντεσέδες του αλλά και το βερνίκι "ακακίας" σε έκθεση αεροδιαστημικού και αμυντικού ενδιαφέροντος, όπως για παράδειγμα μια Defendory.

    Καλό Σαββατοκύριακο !
    Καταγράφηκε

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    Bladedancer
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 336


    Θέλω να πετάξω τώρα!!!!


    « Απάντηση #28 στις: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 11:31:35 »

    Καλημέρα σας.

    Τάσο, αυτό που με πειράζει είναι ο Απαξιωτικός σου λόγος φίλε. Το ότι εμείς ασχολούμαστε με κάτι, τώρα, δέν σημαίνει ότι θα σνομπάρουμε έτσι και όλους τους υπόλοιπους. Αυτό αν κατάλαβες με σύγχυσε στο πρώτο μήνυμά σου, και το βλέπω και σε άλλες απαντήσεις σου, γι'αυτό επιτέθηκα πρώτος...

    Ζητώ συγνώμη απ'τον φίλο Duke που του χάλασα το θέμα, και κλείνω εδώ τους ασκούς του Αιόλου αφού το θέλει και ο Κος Γιάννης.

    Καλημέρα και απο μένα Απόστολε,

    Ο δικός μου λόγος είναι απαξιωτικός με τον κάθε κουλό που μπαίνει και γράφει την άποψη του περί αερομοντελισμού ενώ δεν έχει κόψει μια μπάλσα ποτέ στην ζωή του και που στο κάτω κάτω ποτέ δεν του ζητήθηκε?
    Πόσοι από εμάς εδώ ανακατεύθηκαν με Δημους, Κοινότητες και γραφεία "μεγαλο παραγόντων" προκειμένου "εσείς" ή κάποιοι άλλοι να μπορούν να πετάνε ?

    Μιλάς εσύ για εξέλιξη και ανάπτυξη του αερομοντελισμού στην Ελλάδα την στιγμή που ποτέ σου δεν πήρες μερος σε αγώνες, εγω τουλάχιστον το προσπαθώ και ενίοτε τερματίζω και πρώτος απο το τέλος.  Cheesy  άλλοι ούτε καν αυτό  Ντροπή

    Τώρα για το ότι συγχύστηκες θα μπορούσες με λίγο ξυδάκι να το φέρεις στα ίσια φίλε μου το Ph του οργανισμού σου.

    Επαναλαμβάνω στο ίδιο ύφος και με την ίδια απαξίωση λοιπόν, συνέχισε να ασχολείσαι με τα "επικίνδυνα" για το hobby FPV σου και άσε εμάς να ασχολούμαστε με τα κοινά του αετρμοντελισμού σε αεραθλητικό επίπεδο.

    Οσο για το περίφημο Mirage-ένιο κουτί, ΝΑΙ όντως χρήζει άναφοράς και επίδειξης για την σχεδίαση του, τον τρόπο κατασκευής του αλλά και του φινιρίσματός του για τους θρυλικούς μεντεσέδες του αλλά και το βερνίκι "ακακίας" σε έκθεση αεροδιαστημικού και αμυντικού ενδιαφέροντος, όπως για παράδειγμα μια Defendory.

    Καλό Σαββατοκύριακο !

    Δεν ήξερα ότι για να πεις την γνώμη σου εδώ μέσα πρέπει να έχεις κόψει μπάλσα. Ελικόπτερα πετάω αλώστε εγώ. Θα φτιάξω ένα από μπάλσα για να έχω δικαίωμα λόγου.
    Αν και δεν νομίζω ότι πρέπει να είvαι pro κάποιος για να πει την άποψη ότι κάθε εκδήλωση έχει τους fun του και όσοι δεν είναι fun δεν χρειάζεστε να την απαξιώνουν και αυτήν και όσους ενδιαφέρονται για αυτήν.
    Και πόσο μάλλον αφού είσαι τόσο καταξιωμένος στο hoby θα έπρεπε να δίνεις το καλό παράδειγμα και όχι να τα βάζεις με νέους στον χώρο.
    Και ναι εγώ είμαι κουλός αλλά ο πατέρας μου μου έδωσε αρχές για να φέρομαι και να μιλάω σωστά, δεν μου έδινε αεροπλανάκια για να μην γίνω πρεζάκι.
    Και έχω δικαίωμα να λέω την άποψη μου σωστή η λάθος, όπως και εσύ μπορείς να την απαξιώνεις λόγο του μεγάλου εγωισμού και υπεροπτισμού  σου.
    Στο τέλος της μέρας αλώστε κρινόμαστε από την συμπεριφορά μας και όχι από τα χρόνια που πετάμε...
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 12:10:21 από hi-fly » Καταγράφηκε

    Trex 100 ~ Trex 450 pro v2 BeastX ~ Futaba T7C
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #29 στις: Παρασκευή, 3 Αύγ 2012, 11:48:40 »

    Τυπικη εξελιξη ενος θεματος μεταξυ Ελληνων.
    Ο καθενας να προστατεψει το τσαρδακι του και οι υπολοιποι να πανε να γα...
    Βεβαια ειναι φυσικο να συμβαινουν αυτο οταν ο καθενας θεωρει εαυτον ανωτερο απο τους αλλους ή πιο νομιμους ή πιο εγκυρους ή, ή, ή.....
    Και βεβαια ο γραπτος, απροσωπος λογος που δινει αρχ... στον καθενα να λεει και να γραφει μαλ... κατα το δοκουν.
    Για μια ακομη φορα επαληθευεται η Ελληνικη ανεπαρκεια και κακομοιρια.
    Ευγε Κυριοι.....και καλα να περασετε.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 10     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: Απόψεις με αφορμή το Athens Flying Week
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.038 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.