Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.507 μηνύματα σε 12.387 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 14:38:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 14:38:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:08]

    από sakis art
    [Χθες στις 11:35]

    από snoopy
    [Δευτέρα, 13 Μάι 2024, 08:35:43]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304507
    Σύνολο θεμάτων: 12387
    Online σήμερα: 44
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 6
    Επισκέπτες: 24
    Συνολικά: 30
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Thunder Tiger + Ελλαδα  (Αναγνώστηκε 24021 φορές)
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #30 στις: Κυριακή, 27 Μάι 2007, 23:34:22 »

    Απο ξυλο δεν ειναι τα Balsina αερομοντελα μας ?
    Δεν ειναι παιχνιδια ?
    Ειναι  με κηνιτιρα ?
    Μερη αυτων δεν ειναι τα Ανταλακτικα του ελικοπτέρου μου ?
    Συμφωνα με αυτον τον καταλογο που ειναι επισήμως έρχονται Ατελώς γιατι πληρωνουμαι τελωνιο εμεις και τα μαγαζια ?

    Αν και εγω για ανταλακτικα δεν εχω πληρωση ποτε και ας εκαναν 70 $ οπου περναει το αφορολογιο ισως να φτεει αυτο  Cheesy αρα Huh ποια νομοθεσια δικεολογη τα ανταλακτικα να ειναι πανακριβα ?

    οσο για το παραδειγμα jumbo με προλαβαν αν συνεχισετε ετσι σε καποιο Jumbo θα ερθει ι ιδεα να φερει αεροπλανακια κτλ κτλ ιδικα αν το ανεμακι "πιασει " .

    Αν δεν ειστε έτοιμη εσεις θα εχετε πρόβλημα ο καταναλωτης επιλεγη αυτο που τον συνφερη καλος η κακος κανενός δεν του περισσεύουν .

    Αν τα μαγαζια έχουν πρόβλημα λογο  κάποιας αλυσίδας (δεν της παω ) θα εχει και ο αντιπρόσωπος γιατι η αλυσίδα δεν θα αγοραση απο αυτον και το μαγαζι που αγοραζη απο αυτον δεν θα πουλάει γιατι δεν θα ειναι ανταγωνιστικό κτλ κτλ .

    http://www.mof.gov.cy/mof/customs/Customs.nsf/Legislationattgrk/E01C87A93F058B09C225721A004CCD87/$FILE/1549_2006%20el.pdf


    * telwnio.jpg (126.65 KB, 569x609 - εμφανίστηκε 705 φορές.)
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 4 Ιούν 2007, 19:53:12 από mrkaza » Καταγράφηκε

    calmato
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 47



    « Απάντηση #31 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 02:19:19 »

    re mrkaza simfonw me afta pou les ,theorw vevea kaliterous tous TT apo OS opos kai to easy traner eine kalitero apo to calmato kai ptitika kai san monokot kai genika san kataskevh,parola afta oi times ths TT sthn ellada eine opos les kai esi apo allo planith .to exw xanavalei vevea ala ditet times se kinitires TT kai as klapsoumeo  mazi Δάκρυwww.alshobbies.com
    Καταγράφηκε

    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #32 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 07:19:10 »

    Το τι θεωρεί ο καθένας (όπου δεν εχει κατάστημα )  καλό η κακό εξαρτάτε απο της προσωπικές του εμπειρίες καθώς δεν μπορεί να ξέρει άλλον εκτός απο τον δικό του κινητήρα αεροπλάνο κτλ κτλ όποτε δεν θα ήταν σωστό να προσπαθήσουμε να βγάλουμε κάποια άκρη εγω πάντως πλην του raptor είμαι απογοητευμένος .

    το παραπάνω το λεω γιατί μου θύμισα πελάτες που λέγανε κάποια σειρά  H/Y άχρηστη (ενώ δεν ήταν ξέρω πόσους ειχα δόση και τι προβλήματα έβγαλαν ) απλά και μόνο γιατί ο δικός τους τους έκανε κάποιο πρόβλημα πχ HDD failure στης 2 μέρες και πράγματι νιώθω άσχημα γιατί είναι άδικο έτσι όπως σκέφτηκα .

    Επιζείς  το οτι γενικά  παντού οι os ειναι ποιο ακριβη και πόλοι πίνουν νερό στο όνομα τους δεν νομίζω να είναι τυχαίο.

    Calmato δεν σκαω άλλο εγώ οτι ήταν να πω το είπα νιώθω σα να λεω σε 16 χρονών οδηγό με γρήγορο αμάξι να μην τρέχει, εγω δεν εχω να χάσω τίποτα μονο 7-10 μερες αναμονή άλλος χάνει τα εύρο που θα έπαιρνε απο εμένα.
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 07:37:49 από mrkaza » Καταγράφηκε

    Giatrakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.010


    follow us: facebook.com/GiatrakosModelShop


    WWW
    « Απάντηση #33 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 09:58:24 »

    Αν φέρω π.χ. 5000 ελικοπτεράκια για να έχω την δυνατότητα να τα πουλάω 25 € και να μπορώ να βγάζω κέρδος
    και την άλλη μέρα τα φέρει το jumbo και τα πουλάει 19,99, εγώ θα μπω μέσα με τα τσαρούχια.
    Άρα προτιμώ να τα αγοράζω πιο ακριβά αλλά να μην στοκάρω (με την όποια συνέπεια).

    Δεν νομίζω ότι μπορεί ο καταναλωτής να κατανοήσει τα έξοδα ή τα ρίσκα του καταστηματάρχη, σε καμία περίπτωση.
    Απλώς ξέρω ότι προσπαθούμε να έχουμε όσο καλύτερες τιμές μπορεί ο καθένας σύμφωνα με την τιμή που αγοράζει και με τα ανάλογα έξοδα που έχει για να μπορεί να επιβιώσει αλλά και να μπορεί να έχει το κεφάλαιο ώστε να συνεχίζει να υποστηρίζει την αγορά με τα υπόλοιπα αναλώσιμα. Άλλωστε ποιος θα πάει στο πολυκατάστημα να σετάρει ένα ελικόπτερο ή να κάνει service ή να του βάλει μπροστά το αμαξάκι ή το θερμικό αεροπλάνο κλπ.... το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να το πάρει αδοκίμαστο στο κουτί του και ταμείο. Περαστικά....

    Η προσωπική επαφή, οι γνώσεις, η εξυπηρέτηση, η κουβεντούλα στο ίντερνετ που μας τρώει τόσο χρόνο... δεν πληρώνονται. Τελικά η αγάπη μας για το χόμπυ και για να βοηθήσουμε όποιον έχει ανάγκη ακόμα και από γραπτά μηνύματα είναι αυτό μας κάνει να ξεχωρίζουμε από τα πολυκαταστήματα και από τα γιγάντια eshop του εξωτερικού. Αν χάσουμε το παιχνίδι των τιμών τουλάχιστον δεν θα έχουμε χάσει την αξιοπρέπεια μας... Ντροπή
    Καταγράφηκε




    fanis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 249



    « Απάντηση #34 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 10:30:37 »

    εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ THUNDER TIGER ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΙΤΕ ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΛΙΑΝΙΚΗ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΧΟΝΤΡΕΜΠΟΡΟΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ .
    ΜΑΣ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ και απο την αλλη ποιο ειναι το καλυτερο μοντελο η τι μπορει να κανει το καθενα πιστευω δεν ειναι θεμα τιμης αλλα κατασκευης .
    οσο για την ΤΤ Η την OS MAX εχω και τις δυο μαρκες σε ελικοπτερα μου και αεροπλανα μου ....και οι δυο μαρκες δουλευουν αψογα .......η ΤΤ απλα θελει λιγο παραπανω χρονο να στρωθει .και μιλαω για χρηση απλη ...αχι αγωνιστικη γιατι σε αυτην ειναι αναλογα με τις απαιτησεις και το επιπεδο του καθενος .
    ΑΚΟΜΑ ΘΕΛΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΣΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ ...ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ..ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΚΡΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΛΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ..........ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ............
    ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΡΗΚΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΠΟ 5 ΣΕ 9 Η 10 ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΤΗΜΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ....ΚΑΙ  ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ
    ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

    ΚΡΙΜΑ



    Καταγράφηκε
    Giatrakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.010


    follow us: facebook.com/GiatrakosModelShop


    WWW
    « Απάντηση #35 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 11:12:56 »

    ....ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΛΙΑΝΙΚΗ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΧΟΝΤΡΕΜΠΟΡΟΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ .

    Δυστυχώς Φάνη, το σερί συνεχίζεται, απλά εμείς πλασάρουμε και διαφημίζουμε τα προϊόντα που μετά από λίγο πουλιούνται σε καλύτερες τιμές και εμείς φαινόμαστε "ακριβοί" . Έχει αρχίσει εδώ και καιρό και θα χειροτερέψει η κατάσταση. Αν όμως σταματήσουν τα καταστήματα να τους υποστηρίζουν πως θα ξαναπαραγγείλουν τις μεγάλες ποσότητες? Εκείνοι έχουν κέρδος από την άμεση πώληση ενώ εμείς σφίγγουμε το ζωνάρι για να πιέσουμε τις τιμές.... και μη χειρότερα....  Undecided
    Καταγράφηκε




    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #36 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 11:21:32 »

    απο 5 $ το TT βρηκα 9 € το HT το ΤΤ το βρηκα και εως και 16 στο μαγαζι οπου παίρνω μόνιμα απο εκει καύσιμο γιατί είναι κοντά μου  οπου εχω αγοράσει και 2 40αρια εκπαιδευτικά από εκεί . Αν σε εμένα που είμαι και πελάτης του το δίνει τοσο πόσο το δίνει αλλού ?

    Κοιτάω το οτι είναι 3.5  φορές επάνω οχι 10 ευρω επάνω 22 $ πράγματα μου ζήτησαν 75 € στην Αθηνά και απο άλλο μαγαζί στην Ελλάδα (οχι Αθήνα )  τα βρήκα 45 μαζι με τα μεταφορικά .

    Αν θα το πάρω απο Αθηνά θα ειναι γιατι και μονο θελω να ψωνισω απο καπου να πιω ενα καφε .

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΝ ΒΛΕΠΑΤΕ ΕΝΑ Η/Υ 1000 ΕΥΡΩ 3000 ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΑΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ? ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ... ?

    Αυτό είναι τουλάχιστον θράσος .  Σε κάτι που κάνει 200 εύρο να δώσω 10 εύρο  παραπάνω  και αν δεν δώσω τότε ναι ΚΡΙΜΑ.

    Τελικά ο DAPAN είχε δικιο Respect  Thumbs up Ποοολύ άνεση το σταματάω γιατι για εσάς φτεει ο φθηνός και δεν θέλω να ακριβύνει  .

    Είναι κρίμα αν φωνάζατε και εσείς αντι να βλογάτε τα γένια τους θα ψωνίζατε και εσεις φθηνότερα απλά κρίμα  Ντροπή Ντροπή Ντροπή και ακόμα ποιο κρίμα οταν real life οχι στo forum συμφωνείτε μαζί μου .
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 11:28:16 από mrkaza » Καταγράφηκε

    Paulos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 496



    « Απάντηση #37 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 12:37:25 »

    αν αυτοι που εχουν μαγαζια δεν ειχαν και ηταν αγοραστες σαν και εμας αραγε θα συμφωνουσαν με τα λεγομενα μας και θα τους ξυνιζαν οι τιμες η θα συμφωνουσαν με τους καταστηματαρχες και θα νοιαζονταν με το πως δουλευει ενα καταστημα τι εμποδια εχει και ποσο μπενει μεσα η ποσα λεφτα παραπανω απο την αξια του προιοντος μας "τρωει"

    δεν απευθυνομαι σε κανεναν προσωπικα αλλωστε δεν γνωριζω και κανενα καταστηματαρχη απο κοντα παρα μονο τον Χρηστο που τυχαινει να ειμαστε και γειτονες γιατι απλα δεν συνηθιζω να ψωνιζω απο Ελλαδα

    και το βοηθηστε μας να σας βοηθησουμε συγνωμη που θα το πω αλλα μου ακουγεται κοροιδια πραγματικα
    Καταγράφηκε

    If RC flying were drugs, it would be class A +
    mrdrifter
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 21


    Ξεκινησα απο το εδαφος και καταληγω στον αερα!!


    « Απάντηση #38 στις: Δευτέρα, 28 Μάι 2007, 13:54:00 »

    Παιδια οτι και να λεμε τωρα η Ελλαδα ηταν και θα ειναι παντα ακριβη.Αυτο δεν διορθωνεται (ευκολα)
    Συμφωνω με ολους τους καταστηματαρχες περι εξοδων, με αποτελεσμα την υψηλη τελικη τιμη πωλησης.
    Ομως εκ φυσεως εχουμε (οι αγοραστες κ οχι μονο), ευτυχως η δυστηχως, το "ενστικτο της επιβιωσης".Αυτο μας οδηγει (σε τετοια ζητηματα).
    Και αυτο δεν ειναι αλλο απο το συμφερον που θα εχει ο καθενας.Αν τον συμφερει να κανει αγορες απ'εξω καλως,αν τον
    συμφερει να κανει αγορες απο το εσωτερικο και παλι καλως.
    Το θεμα με το Jumbο : βλεπετε οτι τετοια και οχι μονο καταστηματα αρχιζουν και γεμιζουν τις αποθηκες τους με (οχι καθαρα=παιχνιδια και οχι μοντελα)
    μοντελιστικο υλικο.Βεβαια νομιζω οτι αυτα τα παιχνιδια δεν ειναι της εταιριας που απευθεινεται σε μοντελιστες, παρα μονο σε παιδια.
    Προερχονται απο εταιριες ισως μελλοντικα ανερχομενες ή απο παλιες εταιριες οπως ΝΙΚΚΟ κτλ
    (Βεβαια θα μου πειτε κατα ενα βαθμο θα μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν και σαν μοντελα).Μαγαζι της γειτονιας μ πουλαει
    Τ/Κ αυτοκινητα (βενζινης). Ενταξει δεν ειναι και οτι καλυτερο σε σχεση με ενα αυτοκινητο αποκλειστικα μοντελιστικης εταιριας (για να σου παρεχει και
    πληρη υποστηριξη ανταλλακτικων).Ο καιρος ειναι δυσκολος (και βροχερος laugh) για τις τσεπες μας.

    Με επιφυλαξεις λογω μικρης γνωσης στα παραπανω θεματα, angel
    Κων/νος
    Καταγράφηκε

    Δεν ειναι μονο τρελα δεν ειναι μια λατρεια,
    λεγεται αερομοντελισμος και δεν ειναι αμαρτια!
    Γιώργος Αναστασιάδης
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 7



    « Απάντηση #39 στις: Δευτέρα, 4 Ιούν 2007, 17:37:06 »



    η ΤΤ απλα θελει λιγο παραπανω χρονο να στρωθει


    +1000  Thumbs up
    Καταγράφηκε
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #40 στις: Δευτέρα, 4 Ιούν 2007, 19:59:17 »



    η ΤΤ απλα θελει λιγο παραπανω χρονο να στρωθει


    +1000  Thumbs up

    Αγορασα μια Pro 46 θα την εχω στα χερια μου σε μια εβδομάδα και θα μπορω να πω απο πρώτο χέρι .
    Καταγράφηκε

    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Απάντηση #41 στις: Πέμπτη, 7 Ιούν 2007, 00:14:56 »

    Κατά αρχήν για να μην παρεξηγιέμαι δεν παίρνω κανενός το μέρος . ούτε εισαγωγέων ούτε μαγαζιών ούτε πελατών αν και ανήκω στους τελευταίους (πελάτης). Το πρώτο πράγμα που θα ήθελα να πω είναι : ποιοι από εμάς που βγάζουμε στο σφυρί όλους αυτούς, έχουμε δικιά μας δουλεία και ξέρουμε τη ζόρι τραβάνε για να τα βγάλουμε πέρα με πελάτες – εφορίες – τελωνεία , και ότι άλλο έχει σχέση με αντιπροσωπία ή μαγαζί? Καλά να τα λέμε ,να τα χώνουμε αλλά όλοι έχουμε δίκιο. Σωστά και οι ξένοι μας έχουνε γραμμένους κανονικά και με τον νόμο. Και εγώ έχω ψωνίσει από έξω. Ποιο πολλή όμως από Ελλάδα για πολλούς και διάφορους λόγους. Όλα αυτά τα νούμερα δεν ξέρω ακριβώς κατά πόσο στέκουν. Όντως όσες φορές έχω φέρει πράγματα από έξω μου έχουν βγει πιο φθηνά  αλλά μερικά μου βγήκαν και ακριβά αλλά η διαφορά είναι ότι αυτά που μου βγήκαν ακριβά δεν υπήρχαν εδώ στην Ελλάδα. Στατιστικός πάντα λέω ότι μου βγήκαν ακριβά. Σε οτιδήποτε πουλιέται στην Ελλάδα είναι ακριβό. Από εμάς έχει βγει κανένας σε κανένα forum να πει ότι ο γερμανός ή ο κωτσοβολος κτλ είναι ακριβός και θα τα πάρω από έξω???  ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!! Όλοι μας κάνουμε 1 λάθος. Νομίζουμε ότι επειδή κάνουμε παρέα με ορισμένους που έχουνε μαγαζιά ή πάμε στο μαγαζί τους και είμαστε μες τις γλύκες  και λέμε διάφορες μ……..ς νομίζουμε ότι και το μαγαζί είναι δικό μας. Δεν είναι έτσι. Εγώ πιστεύω ότι ΚΟΠΑΝΑΝΕ λίγο στις  τιμές και το έχω διαπιστώσει και το διαπιστώνω ακόμη με το να πηγαίνω σ’ένα μαγαζί και να μου ζητάει  χ  euro για κάτι και μετά από 3- 4 μέρες να πηγαίνω και να τον ξαναρωτάω και να μου λέει πιο φθηνά. Κάτσε ρε μεγάλε πως γίνεται? Και υπόψιν ότι και από αυτά που μου έκοψε πάλι βγάζει. Ξέρεται πόσες φορές πήγα να του πω: ρε μεγάλε τι γίνεται? Δεν βγάζουμε νόημα. Αν κάτσουμε κάτω και τα λογαριάσουμε στον αερομοντελισμό στην Ελλάδα είναι όλα σκατούλες. Από τις αντιπροσωπίες τα μαγαζιά τα μοντελοδρόμια και συγνώμη για το τελευταίο και από τον υποτιθέμενο σύλλογο αερομοντελιστών. Τίποτα δεν ισχύει. Ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και πως θα βγάλει περισσότερα. Έτσι δεν είναι ο έλληνας? Για τη δεν κάνουμε κάτι άλλο?!?!? Να μην ξαναπατήσουμε σε μαγαζί για να ψωνίσουμε? Τότε θα την ακούσουν όλοι για τα καλά και μπορεί να γίνει κάτι. Το κάνουμε?Huh  ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ. Ξέρω ότι όταν το διαβάσουν αυτό μερικοί θα πουν να και ο ΜΠΑΜΠΗΣ είπε και αυτός τις δικές του μ……..σ. και επειδή είμαστε “παρέα” (αυτό που ελεγα πριν) θα μου πουν: αυτό γιατί το είπες – αυτό έπρεπε να το έλεγες διαφορετικά κτλ. Αλλά κανείς από αυτούς όλους δεν βγαίνει να το πει εδώ. Όλοι μόνο από τα παρασκήνια. Και εδώ ακόμα  μερικοί είναι αυτοί που δίνουν ονοματεπώνυμο ή βάζουν κανονική φωτο. Γιατί??? Για να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Λοιπόν. Λογικοί και νοήμονες άνθρωποι είμαστε και μπορούμε να κάνουμε έρευνα  αγοράς και να ψωνίσουμε από όπου θέλουμε. Οι αντιπροσωπείες και τα μαγαζιά έχουν καταλάβει είδη ότι πάρα μα πάρα πολλής κόσμος ψωνίζει από έξω και έχουν χάσει αρκετά αλλά κάνουν και καλά την παλαβή. Δεν πειράζει. Όταν θα το εμπεδώσουν καλά καλά θα είναι ΑΡΓΑ ΠΟΛΛΗ ΑΡΓΑ. Από όλους αυτούς ο καθένας τους έχει και κάποιο ελάτομα..Ο 1 είναι ακριβός - ο άλλος διώχνει κόσμο με τον τρόπο του. Ο ένας βοηθάει τον κόσμο να μάθει και ο άλλος θέλει μόνο να πουλήσει. Δεν βγάζουμε άκρη. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αφήσουμε τις γκρίνιες και όλοι μαζί να βοηθήσουμε τον μοντελισμό γενικός. Και τότε και οι τιμές θα είναι καλές και κανείς δεν θα έχει παράπονο και στην βοήθεια που λέω μεγάλο ρόλο θα παίξει και ο “σύλλογος”  που λέμε ότι έχουμε. Αυτός μπορεί να κάνει πολλά αλλά μόνο αν αφήσουμε τις γκρίνιες αναμεταξύ μας. Οι τιμές είναι το τελευταίο πράγμα που εμποδίζει τον μοντελισμό. Και κατι τελευταίο. Κανένας που έχει μια αντιπροσωπεία δεν θα έκανε αυτό που έκανε  ο κ. Στέφανος Κωνσταντουδακης. Όλα αυτά που λέγονται  εδώ ΔΗΜΟΣΙΑ σε μια παρόμοια περίπτωση (όχι μοντελιστικά) ο πελάτης (που είμαστε εμείς) πλήρωσε την αντιπροσωπεία για τη  έγινε μήνυση ότι δυσφημίζει την εταιρία και πλήρωσε κοντά στα 10 χιλιαρικακια. Είναι προς τιμή του που έκατσε να τα βάλει με νούμερα κάτω να μας τα δείξει. Μπορεί να έχει δίκιο μπορεί και όχι. Δεν ξέρω. Αλλά δεν το έχω δει πουθενά αυτό το πράγμα. Λες και είμαστε μικρά παιδιά!!!! Λοιπόν. Εγώ τα είπα και ηρέμησα. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω και γράφω στο forum. Αλλά επειδή βλέπω ότι ο καθένας λέει την μ…….α του είπα και εγώ να γράψω. Αν όλα αυτά που γράφουμε εμείς εδώ τα διαβάζανε στο εξωτερικό θα έβαζαν τα  ΓΕΛΙΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ.     (θα σας κεράσω από 1 γαλόνι καύσιμο)

    Υ.Γ. αν με αυτά που είπα στεναχωρήσω το προεδρείο του συλλόγου ζητώ συγνώμη αλλά έτσι νιώθω. Για εμένα είναι ανύπαρκτος πάντως. Δικιά μου προσωπική άποψη.
    Καταγράφηκε

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    Paulos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 496



    « Απάντηση #42 στις: Πέμπτη, 7 Ιούν 2007, 09:17:35 »

    καλημέρα

    είναι το πρώτο thread που διαβάζω σήμερα βαριέμαι πάρα πολύ στην δουλεία και πραγματικά μου έφτιαξες την όρεξη και επίσης με κάλυψες πλήρως

    μια χαρά τα είπες , δυστυχώς η ευτυχώς για μερικούς η αλήθεια αυτή είναι...
    Καταγράφηκε

    If RC flying were drugs, it would be class A +
    mrdrifter
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 21


    Ξεκινησα απο το εδαφος και καταληγω στον αερα!!


    « Απάντηση #43 στις: Πέμπτη, 7 Ιούν 2007, 09:40:06 »

    Συμφωνω παιδια!
    Και κατι αλλο: υπαρχει καποιος πωλητης που να εχει αντιληφθει κατα ποσο τον εχει οφελησει αυτο το site,κατα ποσο θα εχουν αυξηθει τα κερδη του μετα απο διαφημιση του εδω?Εγω δεν πιστευω να υπαρχει καποιος και αν υπαρχουν θα ναι λιγοι (μπορει και να ναι λαθος μου διορθωστε με) Επειδη ειπωνεται πως δεν υπαρχει εξαρση ακομα στον μοντελισμο και γι αυτο υπαρχουν υψηλες τιμες στα προιοντα.Βεβαια νομιζω πως εχουμε ξεφυγει λιγο απο το θεμα του topic.Παρακαλω ειμαι νεος και οτιδηποτε λαθοι και υποδειξεις (ευπρεπως διατυπομενα Wink) ειναι φυσικα δεκτα!

    Κων/νος
    Καταγράφηκε

    Δεν ειναι μονο τρελα δεν ειναι μια λατρεια,
    λεγεται αερομοντελισμος και δεν ειναι αμαρτια!
    mrdrifter
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 21


    Ξεκινησα απο το εδαφος και καταληγω στον αερα!!


    « Απάντηση #44 στις: Πέμπτη, 7 Ιούν 2007, 09:43:25 »

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ.     (θα σας κεράσω από 1 γαλόνι καύσιμο)


    Κατι ειπες για ενα γαλονι καυσιμο!!!Ποτε το κερασμα!? Grin
    Καταγράφηκε

    Δεν ειναι μονο τρελα δεν ειναι μια λατρεια,
    λεγεται αερομοντελισμος και δεν ειναι αμαρτια!
    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Thunder Tiger + Ελλαδα
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.023 δευτερόλεπτα. 25 ερωτήματα.