Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.508 Messages dans 12.387 Fils de discussion par 6.239 Membres / Dernier membre: Νικ.
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Vendredi, 17 Mai 2024, 15:20:59

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Vendredi, 17 Mai 2024, 15:20:59

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Matières récentes
    [Aujourd'hui à 14:48]

    [Aujourd'hui à 14:08]

    [Hier à 11:35]

    par snoopy
    [Lundi, 13 Mai 2024, 08:35:43]

    [Dimanche, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samedi, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Jeudi, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Lundi, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Dimanche, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Vendredi, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mercredi, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Vendredi, 26 Avril 2024, 12:30:31]

    [Mercredi, 24 Avril 2024, 19:34:42]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6239
    Dernier: Νικ.
    Stats
    Total des messages: 304508
    Total des fils de discussion: 12387
    En ligne aujourd'hui: 44
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 5
    Invités: 28
    Total: 33
    Choix de thème

    Pages: 1 2 3 [Toutes]     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: Πως μπορω να στειλω βιντεο στο site ?  (Lu 18524 fois)
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 4.861



    « le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 09:51:54 »

    Πως μπορω να στειλω βιντεο στο site ?
    Απο οσο ξερω φωτογραφιες μεχρι 128kp μπορουμε
    Υπαρχει λυση?
    Journalisée

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #1 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 10:32:53 »

    Γειά σου Ηλία

    Μετακίνησα το μήνυμα σου εδώ και άλλαξα το θέμα στο περιεχόμενο της ερώτησης σου.

    Προς το παρόν μικρό video (μέχρι 2 Mb) μπορεί να φορτωθεί στο άλμπουμ https://www.aeromodelling.gr/album.

    Πρέπει να δημιουργήσεις ένα άλμπουμ και το φορτώσεις εκεί, μετά δίνεις ένα μήνυμα με το link στο φόρουμ. Δεν είναι καλή ιδέα να φορτωθεί στο Φωτογραφίες - εμείς και τα μοντέλα μας. Ηδη έχει καταστρατηγηθεί το περιεχόμενο του άλμπουμ αυτού, όλο μοντέλα βλέπω  Θυμός
    Citation
    Επειδή μπορεί να βρεθούμε κάπου και να μην γνωρίσει ο ένας τον άλλον, όσοι θέλουν ας βάλουν μια φωτογραφία που να δείχνει το πρόσωπό τους (κατά προτίμηση αλλά όχι απαραίτητα και με ένα μοντέλο).

    Αν υπάρξει πρόβλημα στείλε μήνυμα.

    Για μεγαλύτερα videos πρέπει να γίνει συνεννόηση. Θα έλεγα να ξεκινήσουμε με τα μικρά και βλέπουμε.

    Με την ευκαιρία θα ήθελα να παρακαλέσω να συμπιέζετε τις φωτογραφίες πριν τις στείλετε. Ποιότητα 70-80% ή 20-30% συμπίεση είναι εντάξει. Η διαφορά στην ποιότητα είναι μικρή, η μείωση στον χώρο που καταλαμβάνει και τον χρόνο που χρειάζεται για να εμφανισθεί είναι μεγάλη.

    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Invité
    « Répondre #2 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 10:47:52 »

    Κωστα πες κανενα link για freeware συμπιεστη foto,εχω ενα που εχει limited μεταροπες.
    Ευχαριστω Thumbs up
    Journalisée
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #3 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 11:38:07 »

    Αυτό που συστήνουν συνήθως στα περισσότερα forums είναι το IrfanWiew http://www.tucows.com/preview/194967, με επιπλέον τα Irfan View Plug-ins http://www.tucows.com/preview/415586

    Δεν έχω προσωπική εμπειρία, χρησιμοποιώ μια παλιά version του PaintShop Pro που αγοράστηκε τώρα από την Corel και αυξήθηκε και η τιμή του.

    Ισως ο Σταύρος Ιωαννίδης ή και άλλοι να έχουν να προτείνουν κάτι άλλο.
    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    stavros
    Board moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 75



    « Répondre #4 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 14:38:04 »

    Γειά σου Κώστα,
    νομίζω ότι το Irfanview που πρότεινες είναι το καταλληλότερο για τον Δημήτρη.
    Υπάρχουν βέβαια και οι λύσεις των αυτόνομων προγραμμάτων όπως το
    Resizer http://www.virtualzone.de/files/?product=resizer
    καθώς και το
    Picsizer http://www.axiomx.com/picsizer.htm
    που είναι επίσης free.

    Καλό απόγευμα
    Σταύρος Ιωαννίδης
    Journalisée

    Σταύρος Ιωαννίδης

    Building is a hobby, flying is a sport
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 4.861



    « Répondre #5 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 17:19:18 »

    Ευχαριστω Κωστα για την πληροφορια
    Exω τραβηξει ενα βιντεακι με κινητο και θα ηθελα αν καταγερω το το μοιραστω μαζι σας
    Journalisée

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 3.192



    « Répondre #6 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 17:22:52 »

    Μολις εκανα upload ενα μικρο videaki απο το simulator, ειναι compressed αρα εχει χασει ποιοτητα. Ειναι γυρω στα 1.8ΜΒ εχω βαλει και μουσικη. Μπορειτε να το βρειτε στο παρακατω link:

    https://www.aeromodelling.gr/album/displayimage.php?album=70&pos=0

    Μακαρι να υπηρχε παραπανω χωρος να ανεβαζα μεγαλυτερο.  Sad

    Μακαρι επισις να υπηρχε και τροπος για save target as εκτος απο απευθειας ανοιγμα...Sad
    « Dernière édition: Samedi, 17 Dιc. 2005, 20:59:25 par Nikolas » Journalisée
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 4.861



    « Répondre #7 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 17:44:40 »

    Ειδα το βιντεο και επαθα...τι κανει το ατομο
    Journalisée

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #8 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 18:15:33 »

    Το όριο αυξήθηκε σε 4Mb (4096Kb) και ο Θεός βοηθός.  Επειδή απ' ότι είδα το άλμπουμ το δείχνει σε streaming, που δεν είναι καλό ούτε για σας ούτε για τον server, δώστε μετά ένα μήνυμα με το link https://www.aeromodelling.gr/album/albums/userpics/xxxxxx.yyy, όπου xxxxxx=όνομα και yyy=επέκταση του αρχείου και την οδηγία:

    Δεξί κλικ και κατέβασμα (download).

    Για να δώσω ένα παράδειγμα το video του Νίκου είναι https://www.aeromodelling.gr/album/albums/userpics/AFPD1.wmv
    Συγχαρητήρια Νίκο, έκανες σεφτέ στα videos στο Aeromodelling GR.

    Σεφτέ και στα παράπονα για τα videos έκανε ο Νίκος, δεν πρόλαβα ν' ανακοινώσω το νέο όριο και να δώσω τη λύση για ν΄ αποφύγετε το streaming και τσουπ  Ποοολύ αστείο  Είιδες πάντως, σχεδόν  laugh πριν προλάβεις να παραπονεθείς η λύση έχει δοθεί  Ποοολύ άνεση

    Κατ' ακρίβεια νόμιζα ότι το video ήταν του Ηλία αλλά με ενημέρωσε ότι δημοσιεύτηκε καινούργιο μήνυμα και ψάξε από δω κι από κει έβγαλα άκρη.

    Τώρα για τα όρια θα δούμε. Υπάρχουν και κάτι σκέψεις για διαγωνισμό φωτογραφίας και video και άλλα διάφορα.

    Τα links για τις φωτογραφίες και τα video σας στο Aeromodelling GR μπορεί να δοθούν και σε άλλα Ελληνικά ή ξένα φόρουμ.
    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 3.192



    « Répondre #9 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 19:58:31 »

    Κωστα ευχαριστω για το customer service   laugh. Πιστευω ομως οτι τα video πρεπει να σωζονται σε ενα κεντρκο φακελο του οποιου η χωρητικοτητα να μην εχει σχεση με αυτη του προσωπικου που ειναι 5ΜΒ. Τι λες?  Χαμόγελο

    Αλλο ενα videaki περιπου 1.9ΜΒ, τι να κανουμε αφου δε μπορουμε να παμε στο μοντελοδρομιο παιζουμε με τον υπολογιστη  Χαμόγελο.

    https://www.aeromodelling.gr/album/displayimage.php?album=70&pos=1

    η αλλιως συμφωνα με τον Κωστα

    https://www.aeromodelling.gr/album/albums/userpics/AFPD2.wmv
    « Dernière édition: Samedi, 17 Dιc. 2005, 21:01:00 par Nikolas » Journalisée
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #10 le: Samedi, 17 Dιc. 2005, 21:05:51 »

    Το video όπως και την φωτογραφία μπορεί κάποιος να την φορτώσει είτε σε προσωπικό, είτε σε δημόσιο άλμπουμ, εφ' όσον σχετίζεται με το θέμα. Το μέγεθος του αρχείου χρεώνεται στον λογαριασμό του. Στο φόρουμ δεν υπάρχει όριο, τουλάχιστον από το πρόγραμμα.

    Η αρχή του Aeromodelling GR είναι ν' αυξάνεται το όριο σύμφωνα με την συμβολή στο φόρουμ. Ο αριθμός των μηνυμάτων δεν είναι καθοριστικό κριτήριο, αν και λαμβάνεται υπ ' όψιν. Δεν σημαίνει ότι όποιος γράφει τα περισσότερα προσφέρει πάντα ανάλογα. Επίσης έχει σημασία το περιεχόμενο των φωτογραφιών, καλές φωτογραφίες από αγώνες ή εκδηλώσεις, κατασκευαστικές λεπτομέρειες, ειδικές τεχνικές ή φωτογραφίες ιστορικής αξίας θα εκτιμηθούν περισσότερο. Πολλές προσωπικές φωτογραφίες μεγάλου μεγέθους, διπλό download στο φόρουμ και το άλμπουμ όχι τόσο. Σκεφθείτε λίγο ότι η συνολική χωρητικότητα που έχετε σε άλμπουμ και φόρουμ στο Aeromodelling GR ξεπερνάει ένα συνηθισμένο προσωπικό site. Το ζητούμενο είναι ότι είναι σωστό και στο σπίτι μας. Συνετή διαχείριση των πόρων χωρίς τσιγκουνιές και σπατάλες.

    Επίσης πρέπει να μάθουν όλοι να συμπιέζουν τις φωτογραφίες. Τα 2 Mb που δίνονται αρχικά μπορεί να φθάσουν μόνο για 2-3 φωτογραφίες αν δεν προσέξουμε ενώ με σωστή συμπίεση φθάνουν για 20-50 οι οποίες επιπλέον δεν εμφανίζουν αισθητή διαφορά και κατεβαίνουν πολύ πιο γρήγορα, ειδικά απ' όσους δεν έχουν DSL. To Aeromodelling GR δεν δημιουργήθηκε μόνο για την elite αλλά για όλους τους Ελληνες αερομοντελλιστές. Καταλαβαίνω ότι δεν γίνεται με κακή διάθεση και πάντα δίνονται οδηγίες και βοήθεια. Εξ' άλλου πάρα πολλούς σας ξέρω ή είστε ή γίνατε φίλοι μου. Οσο νάναι όμως είναι κουραστικό να έχεις κάμποσες φωτογραφίες να συμπιέσεις.

    Ακόμα δεν θα είναι σωστό να δοθεί κάτι και μετά να παρθεί πίσω. Αξιόλογα videos θα φύγουν από τα άλμπουμ και θα καταχωρηθούν σε ειδική σελίδα για downloads με φωτογραφία και περιγραφή. Εκεί μπορεί ν' ανέβουν και μεγαλύτερα videos.

    Το θέμα videos είναι προοπτική από την αρχή της λειτουργίας του Aeromodelling GR που εμφανίστηκε τώρα στο προσκήνιο . Οπως και άλλες βελτιώσεις θα γίνει αυτό που πρέπει στο background σχεδιάζοντας με μακροπρόθεσμη και όχι περιστασιακή, ευκαιριακή και εφήμερη προοπτική.

    Ας δούμε μερικά videos ακόμα, κάντε λίγο υπομονή, θα γίνουν κάποιες αυξήσεις ορίων για τις οποίες θα ενημερωθείτε. Να έχουμε και λίγο suspence   Εκπληξη
    « Dernière édition: Samedi, 17 Dιc. 2005, 21:32:10 par Κώστας Κωστόπουλος » Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Serafim
    Administrator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.111



    « Répondre #11 le: Lundi, 19 Dιc. 2005, 10:30:25 »

    Καλημέρα σας,

    Ένας εύκολος και γρήγορος τρόπος που χρησιμοποιώ εγώ για να μικρύνω φωτογραφίες είναι χρησιμοποιώντας το Outlook Express που φαντάζομαι όλοι έχουν.  Φτιάχνω ένα mail και κάνω επισύναψη τις φώτο που θέλω.  Το Outlook ρωτάει αν θέλω να τις μικρύνω, του λέω ναι, το στέλνω στον εαυτό μου και μετά παίρνω τα συνημμένα από το απεσταλμένο mail ή από αυτό που θα μου έρθει και έχω έτοιμες τις φώτο για upload.  Αν μάλιστα η διαδικασία αυτή γίνει χωρίς να είσαστε συνδεδεμένοι στο Internet μπορείτε να πάρετε τα συνημμένα από το mail που είναι στα Εξερχόμενα και μετά να το διαγράψετε, χωρίς να έχετε και το traffic της αποστολής-παραλαβής  Wink

    Σεραφείμ
    « Dernière édition: Lundi, 19 Dιc. 2005, 10:33:51 par Serafim » Journalisée

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Répondre #12 le: Lundi, 19 Dιc. 2005, 21:46:51 »


    Εγώ τις 'φτιάχνω' ΌΛΕΣ με το PAINT ....   Cheesy  Grin 
    Απλά πράγματα ...   Wink
    Journalisée

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    NikFrance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 208



    « Répondre #13 le: Mardi, 7 Fιvr. 2006, 17:01:56 »

    πως μπορώ να μετατρέψω video σε Divix ρε παιδιά??
    έχω κάτι να ανεβάσω και εγώ....
    Journalisée

    Ο ξάδερφος από Γαλλία...
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 4.861



    « Répondre #14 le: Mardi, 7 Fιvr. 2006, 19:18:34 »

    Εννοεις αρχειο απο κινητο που ειναι σε μορφη 3gp ?
    Αν ναι υπαρχει το ImTOO 3GP Video Converter που ειναι δωρεαν στο διαδικτυο για δοκιμη
    Journalisée

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    NikFrance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 208



    « Répondre #15 le: Mardi, 7 Fιvr. 2006, 20:53:30 »

    Όχι...από την κάμερα μου θέλω να κάνω το video divix να είναι μικρότερο να ανεβάσω πραγματικές πτήσεις μου όχι virtual....όπως του Νικόλα πχ....
    Journalisée

    Ο ξάδερφος από Γαλλία...
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #16 le: Mercredi, 5 Avril 2006, 23:49:28 »

    Ενώ τα αρχεία έως 4,6 Mb ανεβαίνουν κανονικά με το Προσθήκη αρχείου, εμφανίζεται πρόβλημα στα downloads 2-4Mb, κόβονται στα 2000 Kb (1954 με Mozilla). Φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας του server με το πρόγραμμα του φόρουμ.

    Στο άλμπουμ λειτουργούν κανονικά αλλά έχει άλλους περιορισμούς.

    Μέχρι να βρεθεί καλύτερη λύση δείτε το Big file upload - Αποστολή μεγάλων αρχείων, έχει ενδιαφέρον και για άλλες χρήσεις.
    « Dernière édition: Mercredi, 5 Avril 2006, 23:52:55 par Κώστας Κωστόπουλος » Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 3.192



    « Répondre #17 le: Jeudi, 6 Avril 2006, 13:57:32 »

    "Όχι...από την κάμερα μου θέλω να κάνω το video divix να είναι μικρότερο να ανεβάσω πραγματικές πτήσεις μου όχι virtual....όπως του Νικόλα πχ...."

    Φιλε ΝικFrance ορισμενα πραγματα ειναι δυσκολο να γινουν κατα τη γνωμη μου εστω και virtual, προς το παρον ριξε μια ματια κι εδω που δεν ειναι virtual:  Χαμόγελο

    https://www.aeromodelling.gr/Videos/Shocky%20F3A.wmv.wmv

    https://www.aeromodelling.gr/Videos/Nikolas_the_movie.wmv

    Προς το παρον οι πτησεις ειναι με ηλεκτρικα μοντελα, λογω ελειψης καλης καμερας , λογω του οτι δεν πηγαινω στο μοντελοδρομιο συχνα τελευταια και λογω του οτι δε μπορω να πεταξω το θερμικο για πολυ ωρα χαμηλα κτλ μαθαινω ακομα βλεπεις... Sad  Χαμόγελο

    Περιμενουμε να δουμε τα "non-virtual" video σου με ανυπομονησια... Ανεση

    Παρεπιπτωντως μου αρεσει και η υπογραφη σου  beer beer

    cheerio!!  Grin

    Νικος
    « Dernière édition: Jeudi, 6 Avril 2006, 14:12:55 par Νικόλας » Journalisée
    NikFrance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 208



    « Répondre #18 le: Jeudi, 6 Avril 2006, 15:05:46 »

    Φιλε μου Νικόλα, και φυσικά δεν είναι εύκολο ακόμα και virtual..
    Είμαι ένας πτωχός πλην τίμιος μάγειρας και από πληροφορική δεν σκαμπάζω και πολλά!
    Στον "κύκλο" μου ΔΕΝ έχω κολλητούς που να ξέρουν την συκεκριμένη φάση..
    Τώρα πάει κάτι να γίνει με ένα καινούργιο φιλαράκι αερομοντελιστή, που μου είπε ότι
    ξέρει το πως από camera να γίνει divix να το ανεβάσει να το κάνει τέλος πάντων όπως πρέπει!
    Και αφού γίνουν όλα αυτά που (εμενα μου φαίνονται κινεζικα) μετά χαράς να σας δείξω μερικά
    βιντεάκια...



    Υ.Γ.1
    παρεπιπτόντως από ότι είδα "non virtual" έχεις βελτιωθεί.. Grin

    Υ.Γ.2
    Δεν αμφέβαλα καθόλου ότι ΔΕΝ θα σου αρέσει η υπογραφή μου.. buck2
    « Dernière édition: Jeudi, 6 Avril 2006, 15:14:49 par NikFrance » Journalisée

    Ο ξάδερφος από Γαλλία...
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #19 le: Mercredi, 26 Avril 2006, 00:50:29 »

    Τελικά ο host μας έκανε την χάρη να διορθώσει τις ρυθμίσεις του που προκαλούσαν πρόβλημα στο κατέβασμα (download) ανάμεσα 2 - 4Mb.

    Επίσης αυξήθηκε το όριο στις προσθήκες αρχείου (uploads) στα 8Mb.
    « Dernière édition: Mercredi, 26 Avril 2006, 01:10:44 par Κώστας Κωστόπουλος » Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #20 le: Mardi, 23 Mai 2006, 21:45:09 »

    Με το νέο  server αυξήθηκε το όριο στις προσθήκες αρχείου (uploads) στα 10Mb.
    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    manos_skg
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 307



    « Répondre #21 le: Lundi, 29 Mai 2006, 21:03:30 »

    Με το νέο  server αυξήθηκε το όριο στις προσθήκες αρχείου (uploads) στα 10Mb.

    Κύριε Κωστόπουλε,

    Έχω τραβήξει 3 βίντεο από το κινητό μου, το οποίο αποθηκεύει σε μορφή MP4.  Παίζουν κανονικά σε media player (αν και έχουν κάποιο προβληματάκι με τον ήχο).  Είναι μεγέθους 2, 6 και 11 ΜΒ.  Το πρόβλημά μου είναι ότι το site δεν επιτρέπει το upload σε ΜΡ4 και δεν έχω βρει κάποιο αρχείο για να τα κάνω convert.  Είναι δυνατό να μου επιτρέψετε με κάποιο τρόπο να τα ανεβάσω σαν ΜΡ4 (απ’ ότι έμαθα έχει αρχίσει να διαδίδεται σαν format και ίσως εξυπηρετήσει και άλλους);

    Μ. Βατζόλας
    Journalisée

    ... το πάθαμε κι' αυτό ...
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #22 le: Lundi, 29 Mai 2006, 21:14:35 »

    Μάνο μπορείς να ανεβάσεις τώρα και αρχεία με κατάληξη mp4 στο Aeromodelling GR (έως 10MB).

    Ανέβασε το μικρό να δούμε πως παίζει με τους διάφορους video players. Δεν έχω εμπειρία από mp4, θα δούμε. Οποιος ξέρει περισσότερα, ας μας πεί.

    Υ.Γ. Θα διαγραφεί το μήνυμα σου με το ίδιο περιεχόμενο σε άλλο θέμα. Εδώ είναι η πιο σωστή θέση.

    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    manos_skg
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 307



    « Répondre #23 le: Lundi, 29 Mai 2006, 21:22:58 »

    Μάνο μπορείς να ανεβάσεις τώρα και αρχεία με κατάληξη mp4 στο Aeromodelling GR (έως 10MB).

    Ανέβασε το μικρό να δούμε πως παίζει με τους διάφορους video players. Δεν έχω εμπειρία από mp4, θα δούμε. Οποιος ξέρει περισσότερα, ας μας πεί.

    Υ.Γ. Θα διαγραφεί το μήνυμα σου με το ίδιο περιεχόμενο σε άλλο θέμα. Εδώ είναι η πιο σωστή θέση.



    Έμεινα έκπληκτος από την αμεσότητα σας!!  Ευχαριστώ πολύ!!!

    ΜΒ
    Journalisée

    ... το πάθαμε κι' αυτό ...
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #24 le: Lundi, 29 Mai 2006, 21:36:10 »

    Έμεινα έκπληκτος από την αμεσότητα σας!! Ευχαριστώ πολύ!!!

    Το Aeromodelling GR έχει administrator γυναικολόγο  Ποοολύ αστείο
    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    kosmasleiletzoglou
    Invité
    « Répondre #25 le: Mardi, 30 Mai 2006, 11:18:37 »

     laugh laugh laugh laugh laugh buck2 buck2 buck2 Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Journalisée
    manos_skg
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 307



    « Répondre #26 le: Mercredi, 31 Mai 2006, 13:24:03 »

    Κύριε Κωστόπουλε,

    Εϊναι δυνατόν να ανεβάσω και αυτό με τα 11 ΜΒ γιατί είναι το πιο ενδιαφέρον απ' όλα αφού δίχνει και την ταχύτητα και τα όργανα καθώς και στροφούλες με πολύ καλή κλήση και φανταστική αεροβιντεοσκόπιση;;;;;;;;
    Journalisée

    ... το πάθαμε κι' αυτό ...
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #27 le: Mercredi, 31 Mai 2006, 14:42:17 »

    Μάνο θα το συζητούσα αν είχα site Ultralights GR. Το αντικείμενο του Aeromodelling GR είναι ο αερομοντελισμός. Τα videos που ανέβασες θα παραμείνουν για κάποιο χρόνο αλλά είναι εκτός θέματος. Wink
    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    manos_skg
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 307



    « Répondre #28 le: Mercredi, 31 Mai 2006, 15:35:43 »

    Μάνο θα το συζητούσα αν είχα site Ultralights GR. Το αντικείμενο του Aeromodelling GR είναι ο αερομοντελισμός. Τα videos που ανέβασες θα παραμείνουν για κάποιο χρόνο αλλά είναι εκτός θέματος. Wink

    Δάκρυ
    Journalisée

    ... το πάθαμε κι' αυτό ...
    aristos1995
    Aeromodeller
    *
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 7


    « Répondre #29 le: Dimanche, 2 Dιc. 2012, 21:51:33 »

    Καλησπερα θελω να ανεβασω ενα βιντεο τον 27 λεπτων με 800 μεγαμπαϊτ.
    Προσπαθησα εδω δεν γινοταν και λογικο ηταν.
    Προσπαθησα υοτουμπ παλι δεν γινοταν διοτι με ελεγε μεχρι 15 λεπτα. Που αλλου μπορο να το ανεβασω ετσι ωστε να φερω το λινκ εδω;
    Journalisée

    Ο Αερομοντελισμος ειναι επιστιμη
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Répondre #30 le: Dimanche, 2 Dιc. 2012, 22:06:28 »

    Καλησπερα θελω να ανεβασω ενα βιντεο τον 27 λεπτων με 800 μεγαμπαϊτ.
    Προσπαθησα εδω δεν γινοταν και λογικο ηταν.
    Προσπαθησα υοτουμπ παλι δεν γινοταν διοτι με ελεγε μεχρι 15 λεπτα. Που αλλου μπορο να το ανεβασω ετσι ωστε να φερω το λινκ εδω;

    Δύσκολο... δοκίμασε να γίνεις μέλος στο Photobucket ..>!
    Journalisée
    aristos1995
    Aeromodeller
    *
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 7


    « Répondre #31 le: Dimanche, 2 Dιc. 2012, 22:22:57 »

    Ok thx tha prospathiso kai apo eki Undecided
    Journalisée

    Ο Αερομοντελισμος ειναι επιστιμη
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #32 le: Lundi, 3 Dιc. 2012, 08:05:57 »

    Το YouTube αναφέρει τώρα σαν όριο τα 20Gb, όποτε καλύπτεσαι, υπό την προϋπόθεση οτι χρησιμοποιείς ενημερωμένη σύγχρονη έκδοση FF, Chrome ή MSIE με Silverlight και ενεργοποιήσεις την δυνατότητα μεγάλων video, αφού γίνει έλεγχος του λογαριασμού σου. Δεν είδα πουθενά για καταβολή χρημάτων.

    Δες το Μεταφόρτωση βίντεο μεγαλύτερης διάρκειας , Μεταφόρτωση μεγάλων αρχείων και μεταφόρτωση με δυνατότητα συνέχισης,  αλλά και τα άλλα από το "Πώς να μεταφορτώσετε ένα βίντεο" της βόηθειας του YouTube.  Wink
    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Répondre #33 le: Lundi, 3 Dιc. 2012, 08:28:19 »

    Δοκιμαστικά αύξησα το όριο μου στο YouTube, δίνεις το κινητό σου, σου στέλνει έναν κωδικό που βάζεις για επαλήθευση και τελειώνει. Δεν ζητήθηκαν χρήματα.

    Εκτός θέματος τώρα αλλά μια και αναφέρθηκε το Photobucket. Είναι προτιμότερο φωτογραφίες που χρησιμοποιούνται σε μηνύματα ή άρθρα να αποθηκεύονται στο Aeromodelling GR άλμπουμ.
    Journalisée

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Pages: 1 2 3 [Toutes]     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR, λειτουργία, βοήθεια, προτάσεις  |  Fil de discussion: Πως μπορω να στειλω βιντεο στο site ?
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.029 secondes avec 24 requêtes.