Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.525 μηνύματα σε 12.389 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 19 Μάι 2024, 19:09:05

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 19 Μάι 2024, 19:09:05

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από ptsetsonis
    [Σήμερα στις 16:26]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 15:43]

    από ptsetsonis
    [Σήμερα στις 12:41]

    [Χθες στις 22:09]

    από chris 1975
    [Χθες στις 20:47]

    από dominicm
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 16:04:34]

    από geoli
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 15:43:43]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 14:48:30]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304525
    Σύνολο θεμάτων: 12389
    Online σήμερα: 45
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 23
    Συνολικά: 24
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Γρίπη των χοίρων και επικίνδυνα εμβόλια  (Αναγνώστηκε 12030 φορές)
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #15 στις: Παρασκευή, 21 Αύγ 2009, 19:47:18 »

    Πια δεν λένε τίποτα για την οικονομική κρίση ούτε τους βασανισμένους στο Guantánamo.

    Αυτά πλέον δεν πουλάνε..... Wink
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    Γκούσκος Διονύσιος
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268


    Ζάκυνθος


    WWW
    « Απάντηση #16 στις: Παρασκευή, 6 Νοέ 2009, 17:17:30 »

    Βασίλη ένας ακόμη λόγος που σε 'πάω'!

    γουστάρω τέτεια άτομα που το διαβάζουν το πράγμα και σκέφτονται...

    Μπράβο ρε Βασίλη Thumbs up


    ας μήν ξέρεις να πετάς. δεν πειράζει... teasing

    Καταγράφηκε

    j0e
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 355



    « Απάντηση #17 στις: Παρασκευή, 6 Νοέ 2009, 17:54:48 »

    το εμβόλιο καταρχήν δεν είναι υπωχρεωτικό για κανέναν πολίτη και αν θες δεν το κάνεις.

    σίγουρα οι εταιρίες φαρμάκων έχουν τεράστια οικονομικά συμφέροντα.

    αλλά από την άλλη η κυρία blogger που ξεκινάει να γράψει αυτό το μαιλ έχει σκεφτεί τις ευθύνες των πράξεων της?

    έχει σκεφτεί για παράδειγμα οτι μπορεί να πείσει κάποιον να μην το κάνει ο οποίος μπορεί αργότερα να κολήσει τον ιο και να πεθάνει?

    μία έγγυο η οποία μπορεί να πειστεί να μην το κάνει και να κολήσει αυτή να μην πάθει τίποτα αλλά να πάθει κάτι το έμβρυο?

    με ποια κριτήρια αξιολογεί ότι το εμβόλιο είναι κακό? είναι γιατρός? και έχει κάποια στοιχεία με τα οποία μπορεί να αποδείξει ότι το εμβόλιο ειναι αχρίαστο? μπορεί να προβλέψει το μέλλον?

    τι θα λέγαμε σε δύο μήνες αν ξαφνικά είχαμε 100 θανάτους στη χώρα μας και δεν υπήρχε καν εμβόλιο? που θα ρίχναμε το φταίξιμο?

    το εμβόλιο στην φάση που βρισκόμαστε προορίζεται μόνο για τις ευπαθείς ομάδες, έγγυες για την ασφάλεια του μωρού, άνθρωπους που έχουν ήδη προβληματα υγείας και ο ιος μπορεί να τους αποτελιώσει και νοσηλευτικό προσωπικό για το λόγο του ότι μπορούν να διαδώσουν τον ιο στις παραπάνω ομάδες.


    ( οι φαρμακευτικές εταιρίες δεν περίμεναν το εμβόλιο για να βγάλουν τις μίζες και να πλουτίσουν, τις βγάζουν και από το ντεπόν, ακόμα και από τα γάλατα )

    Καταγράφηκε
    Κωστης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 674


    Playing some blues...


    « Απάντηση #18 στις: Παρασκευή, 20 Νοέ 2009, 14:21:56 »

      Καλησπερα

      Οπως προειπε και ο joe, το εμβολιο ειναι ΚΑΘΑΡΑ προαιρετικο. Το κανει οποιος επιθυμει και δεν τον αναγκαζει κανεις. Μεσα σε 10-15 μερες αρχιζει η προστασια του οργανισμου απο τα αντισωματα. Προσωπικα πιστευω οτι πρεπει να εμβολιαστουν οι ευπαθεις ομαδες αν οχι ολοι μας. Θα θεωρω υπαιτιο τον εαυτο μου αν κολλησω την γριπη και τη μεταδωσω στους συνανθρωπους που συνεναστρεφομαι ιδιως ατομα διαβητικα ή με χρονια καρδιολογικα/αναπνευστικα προβληματα κατι που ειναι πολυ ευκολο καθως καθημερινα ερχομαι σε επαφη με ανθρωπους που μπορει/ειναι θετικα στον ιο της γριπης. Οπως λοιπον, προσεχω μεσα στο νοσοκομειο για τη διασπορα των μικροβιων που μπορει να επιφερουν νοσοκομειακες λοιμωξεις, ετσι λοιπον ωφειλω να προσεχω κι εξω!
      Εμβολιαστηκα μολις σημερα, δεν ενιωσα ουτε ζαλαδες, πονους, ουτε ειχα ναυτια και πολλα αλλα αβασιμα που διαβαζω σε διαφορα περιοδικα κ.τ.λ.
    Ετσι, αναρωτιεμαι οπως και ο joe, αν η κυρια blogger σκεφτηκε ολα αυτα που εγραψε και τι απηχηση θα εχουν τα γραφομενα της στον κοσμο γενικοτερα. Επισης θα απορουσα περισσοτερο αν η συγκεκριμενη κυρια, κολλουσε τον ιο της γριπης και μετα απο ενα χ χρονικο διαστημα απεβιωνε, τι e-mail φερει πειν, θα διαβαζαμε απο τα παιδια της και τι θα εγραφαν!
      Ελπιζω να μη σας κουρασα, ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη αυτα που γραφω πιο πανω.ο καθενας ειναι ελευθερος να πραξει οπως νομιζει.  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    …χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #19 στις: Παρασκευή, 20 Νοέ 2009, 14:25:19 »

      Καλησπερα

      Οπως προειπε και ο joe, το εμβολιο ειναι ΚΑΘΑΡΑ προαιρετικο. Το κανει οποιος επιθυμει και δεν τον αναγκαζει κανεις. Μεσα σε 10-15 μερες αρχιζει η προστασια του οργανισμου απο τα αντισωματα. Προσωπικα πιστευω οτι πρεπει να εμβολιαστουν οι ευπαθεις ομαδες αν οχι ολοι μας. Θα θεωρω υπαιτιο τον εαυτο μου αν κολλησω την γριπη και τη μεταδωσω στους συνανθρωπους που συνεναστρεφομαι ιδιως ατομα διαβητικα ή με χρονια καρδιολογικα/αναπνευστικα προβληματα κατι που ειναι πολυ ευκολο καθως καθημερινα ερχομαι σε επαφη με ανθρωπους που μπορει/ειναι θετικα στον ιο της γριπης. Οπως λοιπον, προσεχω μεσα στο νοσοκομειο για τη διασπορα των μικροβιων που μπορει να επιφερουν νοσοκομειακες λοιμωξεις, ετσι λοιπον ωφειλω να προσεχω κι εξω!
      Εμβολιαστηκα μολις σημερα, δεν ενιωσα ουτε ζαλαδες, πονους, ουτε ειχα ναυτια και πολλα αλλα αβασιμα που διαβαζω σε διαφορα περιοδικα κ.τ.λ.
    Ετσι, αναρωτιεμαι οπως και ο joe, αν η κυρια blogger σκεφτηκε ολα αυτα που εγραψε και τι απηχηση θα εχουν τα γραφομενα της στον κοσμο γενικοτερα. Επισης θα απορουσα περισσοτερο αν η συγκεκριμενη κυρια, κολλουσε τον ιο της γριπης και μετα απο ενα χ χρονικο διαστημα απεβιωνε, τι e-mail φερει πειν, θα διαβαζαμε απο τα παιδια της και τι θα εγραφαν!
      Ελπιζω να μη σας κουρασα, ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη αυτα που γραφω πιο πανω.ο καθενας ειναι ελευθερος να πραξει οπως νομιζει.  Χαμόγελο

     Επειδη εχω Α συγγενεια με γιατρους μου ειπαν οτι το εμβολιο εινια οτ ιδιο με της κανονικης γριπης απλα εχει μια μικρη διαφορα κατι αλλα αντισωματα αλλα γενικα ο πυρηνας ιεναι ο ιδιος... Πραγμα που ειναι ακινδυνο..
    Λογικα καποια στιγμη θα το κανω και εγω..

    Παιδες μακρια απο εμας..!
    Καταγράφηκε
    Hobbitakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810



    « Απάντηση #20 στις: Παρασκευή, 20 Νοέ 2009, 14:52:03 »

    Παιδια λογο δουλειας την περασα και εγω μην ανυσηχειτε καθολου πολυ απλη γριπη τιποτα το ιδιαιτερο πρεπει να εχετε πολυ εξασθενημενο οργανισμο για να σας δημιουργησει προβλημα
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #21 στις: Παρασκευή, 20 Νοέ 2009, 14:53:34 »

    Παιδια λογο δουλειας την περασα και εγω μην ανυσηχειτε καθολου πολυ απλη γριπη τιποτα το ιδιαιτερο πρεπει να εχετε πολυ εξασθενημενο οργανισμο για να σας δημιουργησει προβλημα
    φυγε απο εδω ρε χοιρο....WinkΧαμόγελοΧαμόγελο!
    Καταγράφηκε
    LampoLiS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 557


    Το Σήμερα Είναι Το Αύριο Για το Οποίο Ανησυχούσα Χ


    « Απάντηση #22 στις: Παρασκευή, 20 Νοέ 2009, 15:24:52 »

    πάντως η εθνική που ταξίδεψε στην ουκρανία μια χωρα που ο ιός τις γρίπης τον χείρον έχει τι μεγαλύτερη εξάπλωση από όλες τις χώρες τις ευρώπης..κάνανε όλη η αποστολή εμβόλιο κατά τις κοινής γρίπης...σας λέει αυτό κάτι.. idiot2
    Καταγράφηκε

    Τrex 450 sport fbl,copter cx450 se v2,copterx 450 scale body ce-135,e-sport phoenix glider,blade mcpx                              Karistos Fly Team[/size
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #23 στις: Πέμπτη, 3 Δεκ 2009, 22:01:44 »

    Επίκαιρο........ laugh


    * pibat.jpg (65.4 KB, 500x375 - εμφανίστηκε 297 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #24 στις: Πέμπτη, 3 Δεκ 2009, 22:16:37 »

    Εγώ είχα την γρύπη των ζωντοχοίρων αλλα πρόσφατα μου έφυγε κ έιμαι υγιεστατος, σφίζω απο ζωή!!!!!!!!  laugh laugh laugh Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #25 στις: Πέμπτη, 3 Δεκ 2009, 22:31:40 »

    Εγώ είχα την γρύπη των ζωντοχοίρων αλλα πρόσφατα μου έφυγε κ έιμαι υγιεστατος, σφίζω απο ζωή!!!!!!!!  laugh laugh laugh Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin

    Eγώ όπως σε βλέπω με την σπάθα.......νόμιζα ότι δεν σε πιάνει τίποτα... laugh
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #26 στις: Πέμπτη, 3 Δεκ 2009, 22:43:11 »

    Εγώ είχα την γρύπη των ζωντοχοίρων αλλα πρόσφατα μου έφυγε κ έιμαι υγιεστατος, σφίζω απο ζωή!!!!!!!!  laugh laugh laugh Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin

    Eγώ όπως σε βλέπω με την σπάθα.......νόμιζα ότι δεν σε πιάνει τίποτα... laugh
    Αστα να πάνε ! Αμα ήταν αληθηνη θα σας εγραφα τωρα απο το internet cafe της φυλακης διαβατών.... Grin Grin Grin Cheesy Cheesy
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #27 στις: Πέμπτη, 3 Δεκ 2009, 22:51:11 »

    παιδες και εγω το εκανα μια χαρα μεχρι στιγημς ... αλλα δεν λεω πολλα γιατι το εκανα σημερα..ΧαμόγελοΧαμόγελο
    Καταγράφηκε
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #28 στις: Πέμπτη, 3 Δεκ 2009, 22:53:55 »

    O ΛΙΑΚΟ είπε ότι το εμβόλιο έχει τσιπάκι μέσα οπότε μαζεφτε εμβόλια να κάνουμε κανα μικροεπεξεργαστή
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #29 στις: Πέμπτη, 3 Δεκ 2009, 22:56:23 »

    παιδες και εγω το εκανα μια χαρα μεχρι στιγημς ... αλλα δεν λεω πολλα γιατι το εκανα σημερα..ΧαμόγελοΧαμόγελο

    o.k θα το καταλάβουμε απο αύριο.....
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Γρίπη των χοίρων και επικίνδυνα εμβόλια
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.022 δευτερόλεπτα. 24 ερωτήματα.