Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.510 μηνύματα σε 12.388 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 23:33:39

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 23:33:39

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από dominicm
    [Σήμερα στις 16:04]

    από geoli
    [Σήμερα στις 15:43]

    από SV 1 BTA
    [Σήμερα στις 14:48]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:08]

    από sakis art
    [Χθες στις 11:35]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304510
    Σύνολο θεμάτων: 12388
    Online σήμερα: 83
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 54
    Συνολικά: 57
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 12     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Αναβυσσός...  (Αναγνώστηκε 45231 φορές)
    jony b
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 340



    « Απάντηση #90 στις: Παρασκευή, 22 Ιούν 2018, 13:57:10 »

    καλησπέρα
    Σάββατο απόγευμα λέμε να πάμε στην αλάνα
     Thumbs up
    Καταγράφηκε

    άλλα κόλπα !
    jony b
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 340



    « Απάντηση #91 στις: Δευτέρα, 25 Ιούν 2018, 11:23:35 »

    Ένα χαλαρό απόγευμα με ωραίες πτήσεις και καλή παρέα !
     Ποοολύ άνεση


    * 36188335_987557871403623_5803424797505355776_n.jpg (63.32 KB, 960x541 - εμφανίστηκε 1407 φορές.)
    Καταγράφηκε

    άλλα κόλπα !
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #92 στις: Τετάρτη, 18 Ιούλ 2018, 22:38:14 »

    Καλησπερα σε ολα τα μελη,

    θα ηθελα να σας εκφρασω ενα συμβαν που μου μου συνεβη σημερα το απογευματακι στην αλανα πηγαινοντας να πεταξω ενα θερμικο μοντελο,

    κατα τις 6 ωρα λοιπον ημουν εκει κ μονος μου,αφου βαζω μπροστα το μοντελακι τσεκαρω κινητηρα,πηδαλια κ τα σχετικα απογειωνομαι με ενα ελαφρυ αερακι,κανω 3-4 περασματα χωρις προβλημα κ στην τελευται γυρα που επερνα στροφη για διαδρομο στο υψος περιπου που ειναι το μεγαλο παρκινγκ σκαφων στο βαθος μακρια το μοντελο χανει καθε επαφη με τα στικς και ενω ειχα ηδη αρχισει να στρεφω αριστερα το μοντελο εκανε μια ανοδο με δεξια κλιση κ΄ κατοπιν καρφωθηκε στο εδαφος με τα αναμενομενα δυστυχως αποτελεσματα...

    Αυτο που θελω να σημειωσω κ εχω δει με τα ματια μου τουλαχιστον 2-3 φορες μαζι με το δικο μου  το τελευταιο χρονικο διαστημα ειναι οτι στο συγκεκριμενο σημειο εχει συμβει ακριβως το ιδιο..δηλαδη χαθηκε η επαφη πομπου δεκτη με αποτελεσμα την πτωση....

    Σιγουρα οι λογοι που μπορει να συμβει αυτο ειναι πολλοι κ δεν θα εστιασω στην αιτια απλα θα ηταν καλο οσοι φιλοι εχουν παρομοια περιστατικα καλο θα ηταν να το αναφερουν για να δουμε τι ακριβως πεζει...

    φιλικα προς ολους
    Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    ΙΚΑΡΟΣ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 113


    Εκεί που ισιώνει ο αετός , οι γλάροι δεν πετάνε .


    « Απάντηση #93 στις: Τετάρτη, 18 Ιούλ 2018, 22:48:19 »

     Με ποιά τηλεκατεύθηνση πετάς?
    Καταγράφηκε

    Εκει που ισιωνει ο αετος, οι γλαροι δεν πετανε .
    socratesb
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 130


    « Απάντηση #94 στις: Πέμπτη, 19 Ιούλ 2018, 08:18:09 »


    Σιγουρα οι λογοι που μπορει να συμβει αυτο ειναι πολλοι κ δεν θα εστιασω στην αιτια απλα θα ηταν καλο οσοι φιλοι εχουν παρομοια περιστατικα καλο θα ηταν να το αναφερουν για να δουμε τι ακριβως πεζει...


    Eίναι αυτό που απεύχεται κάθε μοντελιστής... Όμως πρέπει να γίνει διερεύνηση της συγκεκριμμένης απώλειας σήματος γιατί κάποιο άλλο περιστατικό μπορεί να οφείλεται σε άλλη αιτία.

    Ψάξε το διεξοδικά.

    Καταγράφηκε
    John Bardopoulos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 62



    « Απάντηση #95 στις: Σάββατο, 21 Ιούλ 2018, 16:22:02 »

    Με ποιά τηλεκατεύθηνση πετάς?
    Καλησπερα σε ολα τα μελη,

    θα ηθελα να σας εκφρασω ενα συμβαν που μου μου συνεβη σημερα το απογευματακι στην αλανα πηγαινοντας να πεταξω ενα θερμικο μοντελο,

    κατα τις 6 ωρα λοιπον ημουν εκει κ μονος μου,αφου βαζω μπροστα το μοντελακι τσεκαρω κινητηρα,πηδαλια κ τα σχετικα απογειωνομαι με ενα ελαφρυ αερακι,κανω 3-4 περασματα χωρις προβλημα κ στην τελευται γυρα που επερνα στροφη για διαδρομο στο υψος περιπου που ειναι το μεγαλο παρκινγκ σκαφων στο βαθος μακρια το μοντελο χανει καθε επαφη με τα στικς και ενω ειχα ηδη αρχισει να στρεφω αριστερα το μοντελο εκανε μια ανοδο με δεξια κλιση κ΄ κατοπιν καρφωθηκε στο εδαφος με τα αναμενομενα δυστυχως αποτελεσματα...

    Αυτο που θελω να σημειωσω κ εχω δει με τα ματια μου τουλαχιστον 2-3 φορες μαζι με το δικο μου  το τελευταιο χρονικο διαστημα ειναι οτι στο συγκεκριμενο σημειο εχει συμβει ακριβως το ιδιο..δηλαδη χαθηκε η επαφη πομπου δεκτη με αποτελεσμα την πτωση....

    Σιγουρα οι λογοι που μπορει να συμβει αυτο ειναι πολλοι κ δεν θα εστιασω στην αιτια απλα θα ηταν καλο οσοι φιλοι εχουν παρομοια περιστατικα καλο θα ηταν να το αναφερουν για να δουμε τι ακριβως πεζει...

    φιλικα προς ολους
    Καταγράφηκε

    Futaba 7c - 2.4 , E-Starter, F9F Panther ..... και βλεπουμε,,,,,
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #96 στις: Κυριακή, 2 Δεκ 2018, 21:22:46 »

    Τελικα ο καιρος το σαββατο μας εκανε το χατηρι κ ριξαμε τις στικιες μας στην αλανα Thumbs up Thumbs up Thumbs up


    * 47232152_10215341581986231_3677012503872667648_n.jpg (93.87 KB, 720x960 - εμφανίστηκε 992 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #97 στις: Σάββατο, 8 Δεκ 2018, 20:38:04 »

    EYTYXΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΚΑΙ ΡΙΞΑΜΕ ΤΙΣ ΣΤΙΚΙΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ Cheesy Cheesy Cheesy


    * 47281641_10215392556340558_4739498219317231616_n.jpg (28.22 KB, 360x480 - εμφανίστηκε 781 φορές.)

    * 47574127_10215392556060551_329850370186543104_n.jpg (54.73 KB, 360x480 - εμφανίστηκε 783 φορές.)

    * 47682460_10215392555660541_7583290963301236736_n.jpg (46.04 KB, 360x480 - εμφανίστηκε 774 φορές.)

    * 47684376_10215392555180529_4007747448343625728_n.jpg (51.87 KB, 360x480 - εμφανίστηκε 787 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    Yiannis_S
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 318



    « Απάντηση #98 στις: Κυριακή, 30 Δεκ 2018, 22:19:59 »

    Αναβυσσος Σημερα.


    Καταγράφηκε

    Το μάτι δειλό αλλά το χέρι τολμηρό,
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #99 στις: Τετάρτη, 18 Σεπ 2019, 05:17:02 »

    Αγαπητοι συνχομπιστες της αναβυσσου και οχι μονο,

    Οπως πληροφορηθηκαμε μεσω της σελιδα μας στο FB , RC Junkies (Fan Club)
    καποιοι αγνωστοι καλοθελητες εκλεισαν με μπαζα τσιμεντου τις 2 εισοδους της αλανας...
    Οπως διαβαζω απο παλιοτερα ποστ γενικοτερα παντα υπηρχε μια αναστατωση στον χωρο ειτε απο ενοχλησεις των μπατσων
    που εστελναν οι γυρω κατοικοι αλλα βεβαια κ απο εμας οταν καποια μοντελα μας επισκεφτηκαν καποιες αυλες για καφεδακι...
    Το θεμα ειναι τι γινεται τωρα...εκλεισε το ελληνικο..μετα κλεισανε το σεφ...τωρα ξανα σκηνικα με την αλανα της αναβυσσου...
    Το  σιγουρο ειναι οτι πλεον οι επιλογες για πτηση σε αλανα στην αθηνα μας τελοιωσαν...κ για οποιον θελει να συνεχισει να πετα
    ενδεχομενα η εγγραφη σε ενα μοντελοδρομιο να αποτελλει μονοδρομο...το θεωρω πολυ δυσκολο την ευρεση κ δημιουργεια χωρου για πτησεις κοντα στην αθηνα...
    Σιγουρα για πολυ κοσμο καλως η κακως η εγγραφη συν τα εξοδα των χιλιομετρικων αποστασεων να ειναι απαγορευτικη,καλο θα ηταν ομως και οσοι υπευθυνοι των μοντελοδρομιων που ηδη ξερουμε οτι υπρχουν σημερα κ αφου παμε για το τελος της σεζον  ισως αν ηθελαν να φερουν κοσμο ξανα στα μοντελοδρομια να δωσουν την ευκαιρεια για καποιους πιο ευελικτους τροπους πληρωμης η κ ακομα αν το θελετε κ για πιο οικονομικες συνδρομες...κ ετσι πιστευω σιγουρα οτι πολυ φιλοι που ηδη εχουν κρεμασει τα μοντελα τους να τους δουμε ξανα στην ενεργο δραση κ να ζωντανεψουν οι χωροι αυτοι ξανα οπως παλιοτερα.

    Με εκτιμηση παντα

    Σ.Μ  
    Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    Nikolas K
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 841



    « Απάντηση #100 στις: Τετάρτη, 18 Σεπ 2019, 16:13:35 »

    Οπότε εγώ θα έκανα ένα από τα εξής:
    - Θα μάζευα 3-4 συνμοντελιστές να μαζέψουμε τα μπάζα, κάνοντας σκληρή προσωπική εργασία μεν, αλλά ξαναδιευκολύνοντας την πρόσβαση που πετάω.
    - Αν είχα γνωστό με φορτωτή, θα τον έβαζα να μαζέψει τα μπάζα, πολύ πιό ανώδυνα και ξεκούραστα.
    - Αν δεν γινόταν τίποτα από αυτά τα δύο, θα πάρκαρα έξω από την αλάνα και με τα ποδαράκια θα πήγαινα να πετάξω στο σημείο που ξέρω.
    Προφανώς, κάποιος περίοικος προσπαθεί να σας την σπάσει. Η ενέργειά του στερείται νομικής βάσης, εκτός κι αν τον χώρο τον έκλεισε η ιδιοκτησία, οπότε τότε και μόνο τότε είναι σεβαστό το κλείσιμό του.
    Σε κάθε άλλη περίπτωση, μην μασάτε. Να του την σπάσετε διπλά κάνοντας αυτό που μας αρέσει!
    Καταγράφηκε

    Το να φτιάξεις ένα αεροπλάνο είναι εύκολο. Το θέμα είναι να φτιάξεις το αεροπλάνο που ΘΕΛΕΙΣ!

    Δεδομένων των συνθηκών, μία μόνο σχεδίαση πληρεί τις προδιαγραφές, ανεξάρτητοι δε σχεδιαστές θα συγκλίνουν σε αυτήν την σχεδίαση μετά από εξελικτική διαδικασία.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #101 στις: Τετάρτη, 18 Σεπ 2019, 17:34:25 »

    Αγαπητοί φίλοι,

    Επειδή θέτετε θέμα νομιμότητας, ας λάβετε υπ’ όψη και τα εξής:

    Ο χώρος της  Αναβύσσου έχει ιδιοκτήτη. Δεν με ενδιαφέρει ποιός είναι αλλά για να κάνει κάποιος χρήση οιοδήποτε χώρου πρέπει να λάβει την άδεια του ιδιοκτήτη. Ο οποίος τότε είναι και συνυπεύθυνος για κάθε ατύχημα. Όπως είναι συνυπεύθυνος αν γνωρίζει το ότι πετάει κάποιος χωρίς την άδειά του και δεν κάνει τις νόμιμες ενέργειες για να τον σταματήσει και να διασφαλίσει την ευθύνη του.

    Ο κανονισμός περί πτήσεων αερομοντέλων της ΥΠΑ αναφέρει ότι οι πτήσεις πρέπει να γίνονται σε αναγνωρισμένο προς τούτο χώρο.
    Ο ίδιος κανονισμός λέει ότι όποιος πετάει αερομοντέλα πρέπει να είναι ασφαλισμένος έναντι αστικής ευθύνης.

    Στην περίπτωση της Αναβύσσου, έστω και αν κάποιος είναι ασφαλισμένος , δεν καλύπτεται στον χώρο αυτό αφού δεν είναι αναγνωρισμένος.

    Αγαπητοί φίλοι,
    αν και η αλάνα της Αναβύσσου βολεύει τους  αερομοντελιστές από κάθε άποψη, τον πρώτο λόγο για το αν θα πετάμε εκεί τον έχει ο ιδιοκτήτης, οι περίοικοι και η ασφαλιστικές εταιρείες που εμπλέκονται.

    Γιατί όσο και αν κάποιος είναι ασφαλισμένος και του επιτραπεί να πετάει, αυτό που πρέπει να σκεφθεί σε περίπτωση ατυχήματος είναι η ποινική ευθύνη.

    Πόσο μάλλον αν πετάει ανασφάλιστος και χωρίς την άδεια του ιδιοκτήτη.

    Και ακόμα περισσότερο αν ο ιδιοκτήτης έχει κλείσει την πρόσβαση στον χώρο (δικαίωμά του) και αυτός την παραβιάζει.

    Αγαπητοί φίλοι, ωραίο το χόμπυ μας, αλλά πρώτα πρέπει να σκεφτούμε τις συνέπειες από μία απερισκεψία. Για το καλό όλων.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    serflyer
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    « Απάντηση #102 στις: Τετάρτη, 18 Σεπ 2019, 18:19:08 »

    Για οποιον δεν έχει παχύ πορτοφόλι και ήθελε απλα που και που να πετάει το μοντέλο του......τελειωσε το χόμπι ας το πάρουμε είδηση.
    Καταγράφηκε
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #103 στις: Τετάρτη, 18 Σεπ 2019, 18:35:36 »

    Θα ηθελα να θεσω μια απορια σαν νεοτερος στο χομπυ..κ κατοικος αθηνων...ηξερα οτι καποτε λειτουργουσε το μοντελοδρομιο στα σπατα που προσωπικα δεν προλαβα...εκτοτε γιατι δεν εγινε μια κινηση ολα αυτα τα χρονια να γινει ενας νεος χωρος πτησεων για τους αθηναιους...γνωριζω οτι ο συλλογος μοντελιστων αθηνων ισως ειναι κ ο αρχαιοτερος στον χωρο...χωρις ομως να διαθετει εναν χωρο πτησεως για την εξασκηση του χομπυ μου...κ ρωτω ποιο ειναι το κινητρο για εμενα σαν χομπυστας μοντελιστης να εγγραφω σε εναν συλλογο χωρις χωρο πτησης...σαν μοντελιστης αθηνων??? με αποτελεσμα να καταληγουμε σε μεσοφεζικες λυσεις οπως κ η αναβυσσος.....κ αλλες πολλες!!!
    Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    g_k
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 45


    « Απάντηση #104 στις: Τετάρτη, 18 Σεπ 2019, 19:17:53 »

    Πέρασα σήμερα το απόγευμα από την Ανάβυσσο λόγω εργασίας.

    Δεν πρόκειται για μπάζα που κλείνουν την είσοδο.

    Ο ιδιοκτήτης του χώρου (νομίζω είναι το ΤΑΙΠΕΔ), αποκατέστησε την περίφραξη με καινούργια συρματοπλέγματα και πόρτα με λουκέτο στην Νοτιο-ανατολική είσοδο και πίσω από τα συρματοπλέγματα έβαλε ειδικά τσιμεντένια μπλοκ, όχι μπάζα.

    Τα τράβηξα φωτογραφίες με το κινητό μου και κάποια στιγμή θα τις ανεβάσω εδώ.

    Η δουλειά αυτή έγινε περιμετρικά σε όλες τις τρύπες που είχαν δημιουργηθεί στην περίφραξη. Απέμεινε μόνο μια είσοδος στην Βορειοδυτική πλευρά, που είναι στενή και δεν ξέρω αν χωράει να περάσει αυτοκίνητο.

    Και στο παρελθόν πάντως είχαν γίνει κατά καιρούς διάφορες περιφράξεις και μετά από λίγο τις άνοιγαν. Πιστεύω ότι αυτό θα συμβεί και τώρα. Τον χώρο, εκτός των αερομοντελιστών, χρησιμοποιούν και παραπεντίστες και μοτοσυκλετιστές CROSS. Αυτοί οι τελευταίοι βέβαια μπορούν ακόμα να χρησιμοποιούν την Βορειοδυτική είσοδο.

    Δεν πιστεύω ότι η δουλειά αυτή έγινε εξ αιτίας των αερομοντελιστών. Νομίζω ότι το πιθανότερο είναι ότι ο ιδιοκτήτης ήθελε να προφυλάξει τον χώρο από τα φορτηγά που αδειάζουν συνέχεια μπάζα. Όχι ότι οι αερομοντελιστές δεν ενοχλούσαν. Όχι με πτώσεις μοντέλλων σε αυλές και σπίτια (από το 1983 που λειτουργεί η Ανάβυσσος, αυτό έχει συμβεί μόνο 2-3 φορές), αλλά κυρίως από τον θόρυβο τις ώρες της κοινής ησυχίας, το μεσημέρι.

    Οι αερομοντελιστές πετούσαν τα μοντέλλα τους -και μάλιστα θορυβώδεις βενζίνες- τις μεσημεριανές ώρες, χωρίς να σέβονται τους περιοίκους. Πάνε κάποια χρόνια που εγώ ο ίδιος ήμουν παρών σε επεισόδιο, όπου ένας εξαγριωμένος κάτοικος εισέβαλε το μεσημέρι με το αυτοκίνητο του στον "διάδρομο" και λίγο έλειψε να ξυλοκοπήσει τον αερομοντελιστή που πετούσε εκείνη την στιγμή πάνω από τα σπίτια ένα αεροπλάνο με κινητήρα βενζίνης, που έκανε εκκωφαντικό θόρυβο! Επεμβήκαμε οι υπόλοιποι και κατευνάσαμε τα πνεύματα.

    Την άνοιξη που μας πέρασε, κάποιοι αερομοντελιστές πήγαν στο χώρο και πετούσαν τα μοντέλλα τους στις 4:30μμ, μέσα στο μεσημέρι. Οι περίοικοι ειδοποίησαν την Αστυνομία που τους έδιωξε. Όσες φορές είχα πάει εγώ πρωΐ, δεν μας ενόχλησε κανείς.

    Είναι αλήθεια ότι για τους αερομοντελιστές των Νοτίων προαστίων δεν υπάρχει μοντελοδρόμιο που να βολεύει. Ούτε και μπόρεσαν να συνεννοηθούν μεταξύ τους οι αερομοντελιστές όταν πετούσαν στο Ελληνικό,για να νοικιάσουν κάποιο χώρο, όπως έκανε η ΠΕΤΜΕ.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 12     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Αναβυσσός...
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.