Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.512 Messages dans 12.388 Fils de discussion par 6.239 Membres / Dernier membre: Νικ.
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Samedi, 18 Mai 2024, 08:45:30

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Samedi, 18 Mai 2024, 08:45:30

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Matières récentes
    [Aujourd'hui à 02:09]

    [Hier à 16:04]

    par geoli
    [Hier à 15:43]

    [Hier à 14:48]

    [Jeudi, 16 Mai 2024, 11:35:02]

    [Dimanche, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samedi, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Jeudi, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Lundi, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Dimanche, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Vendredi, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mercredi, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Vendredi, 26 Avril 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6239
    Dernier: Νικ.
    Stats
    Total des messages: 304512
    Total des fils de discussion: 12388
    En ligne aujourd'hui: 116
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 0
    Invités: 23
    Total: 23
    Choix de thème

    Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14 ... 18     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: Κανονισμός Πτήσεων Αερομοντέλων  (Lu 61226 fois)
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.358



    « Répondre #150 le: Mardi, 9 Mars 2010, 22:26:30 »

    350 γραμμάρια???
    Μια μπάλα ποδοσφαίρου ζυγίζει 450!!!Και ναι, είναι επικίνδυνη!!!Και πετάει......
    Μήπως πρέπει να ασφαλιστώ και σαν ποδοσφαιριστής Huh?
    Έχω δει περιστατικό σε γήπεδο διπλα απο το δρόμο να πέφτει η μπαλα πάνω σε κινούμενο αυτοκίνητο,ο οδηγος να τρομάζει και να γίνεται ατύχημα!!!
    Φυσικά κανεις δεν έφταιγε........Και υπάρχουν πολλά άλλα(μπάλα να σπάει δόντια περαστικού,κτλ,κτλ)!!
    Μιλάω πάντα για επίσημο πρωτάθλημα της ΕΠΟ Thumbs up
    Νομίζω πως μερικά πράγματα είναι τραβηγμένα!!!
    Journalisée

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.358



    « Répondre #151 le: Mardi, 9 Mars 2010, 22:28:32 »

    στην "Κολομβια του Βαλκανικου Νοτου" κατα George Tragka
    Ο Πανουσης την λέει Ζιμπάμπουε των Βαλκανίων Thumbs up
    Journalisée

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Répondre #152 le: Mardi, 9 Mars 2010, 22:49:40 »

    Σίγουρα οι προσωπικές εμπάθειες, και οι κόντρες δεν αφήνουν να εξελιχθει μια δημοσια συζητηση με αποτέλεσμα να χανουμε την ουσια.
    Παρακαλω κρύψτε τα μαχαίρια σας , και τα χτυπηματα κατω απο το τραπέζι, και να σας πω οτι προσωπικα δεν με αφορουν παλαειες κόντρες, και ουτε θα πληρώσω εγω αμαρτίες Γονέων, ναι Γονέων και εννοω Ολους τους Παλιους  Thumbs up

    Ας αφήσουμε τα παλιά στους παλιους με σεβασμο σε αυτα που εχουν προσφέρει, και σε αυτα που αντιπρωσοπευουν, ο καθένας ατομικά.

    Το παρών ειναι εδω, και το μέλλον μας περιμένει!!!!!

    Ενα μέλον το οποιο, εαν το δεις λογικα αυτο ο νομος του βαζει εμποδια, και αυτο ο νομος δεν τον εβγαλε η ΥΠΑ ετσι απο μονη της χωρις να συμβουλευτει την ΕΛΑΟ, και κατε επεκταση τα σωματεια, αν και διατηρω τις επιφυλάξεις μου για αυτο , διοτι δεν θεωρω τα σωματεια κα τα μελη τους να θελανε 350 γραμμαρια μονο!!! ειναι λιγα!!!! ειναι απαγορευτικο!!! και θα ηταν εγωιστικο εκ μέρους τους.

    Αγαπητε Θείε για να μπορέσει καποιος να παιξει με θερμικά τα 'χαμηλα' πρέπει να ειναι γκουρου στα ανεμοπτερα , αρα εσεις οι παλοιοι μόνο, οι νεοι φευγουμε πιο ψηλά, δεν μπορουμε ουτε καν να τα ανιχνευσουμε, οχι να πεταξουμε με τα χαμηλα θερμικα, οπως καταλαβαινετε δυσκολευει το πραμα.

    Επειδη αναφερθηκε το ΣΕΦ, Ναι στους κανονισμούς, , και Ναι στους συλλόγους, ναι στην ασφάλεια, διοτι μονο ετσι κατι που αγαπας και νοιαζεσαι, εναν χωρο δηλαδη μπορει να προχωρησει, και με εσωτερικους κανονισμους να εξασφαλιζεις την ασφαλεια στις πτήσεις, την οργανωση του χωρου, των μοντελιστων, και το πιο βασικο εχοντας γνωση τι μπορει να πετάει και τι οχι.

    Η περισσότεροι της παρέας εχουμε βαλει στόχους, και κοιταμε μπροστά, και ηδη εχουμε κανει πραγματα τα οποια θα φανουν σε λιγο καιρο, απλως ομως αυτο που με ξενισε και με ξενερωσε ειναι πραγματικα τα 350 γραμμαρια!!!! και τα 120 μετρα !!!!!

    Πραγματικά ομως πρεπει οι κανονισμοι - νόμοι που γινονται για το καλό μας, και αφορουν Ολους μας να θεσπιζονται εχοντας γνωμωνα Ολους τους Αερομοντελιστές , και το αποτέλεσμα αυτών  Ποοολύ άνεση.

    Φυσικα τα 100 γραμμαρια το θεωρω χιουμορ, διοτι οπως λεει ο φιλος μας εδω μια μπαλα τρεχει με 110 χιλομετρα την στιγμη που βαραει ο ποδοσφαιριστής, και πετάει Thumbs up Ποοολύ άνεση

    Journalisée
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.075



    « Répondre #153 le: Mardi, 9 Mars 2010, 23:02:10 »

        Ειδες που το βλέπεις και ο ίδιος ότι κάποια πράγματα είναι ασόβαρα? Να είσαι σίγουρος όμως ότι αυτός που το δήλωσε εδώ μέσα ξεκάθαρα ότι ακόμη κι ένα αεροπλανάκι 100 γραμμαρίων είναι κίνδυνος και επομένως πρέπει να ασφαλιστεί δεν έκανε καθόλου χιούμορ.
    Journalisée
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Répondre #154 le: Mardi, 9 Mars 2010, 23:23:59 »

    Φίλε Κώστα τα παλια τα χρονια οι ανθρωποι βρισκοντουσαν στην  αγορα για να συζητησουν τα τεκταινόμενα!!!!

    Σημερα ευτυχώς υπάρχει το ιντερνετ, και καποια φορουμ, ειναι δημοκρατικά, και ο καθένας μπορει να πει την αποψη του.
    Ο μονος τροπος ειναι ο διαλογος και η συζητηση, εαν περασουμε σε προσωπικές αντιπαραθεσεις τότε χανεται το δικιο οποιος και να το εχει!!

    πιστευω να σε καλυψα Κώστα
    Journalisée
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.075



    « Répondre #155 le: Mardi, 9 Mars 2010, 23:45:08 »

        Οταν κάποιος Βαγγέλη απευθύνεται προσωπικά σε μένα (ειδικά αν είναι ανώνυμος και πετάει σπόντες) θα πάρει και την πρέπουσα απάντηση. Οποιος κι αν είναι αυτός γιατί εγώ δεν γλύφω κανέναν.
        Φαίνεται όμως πως εδώ μέσα κάποιοι θεωρούνται υπεράνω κριτικής. Θα το έχω υπόψη...
    Journalisée
    Giannis Zeteko.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 437


    FLY-ROBIN-FLY!!!


    « Répondre #156 le: Mardi, 9 Mars 2010, 23:58:53 »

    Εγώ ειμαι ο Άρχων .....ο ενας και μοναδικός.......
    εγω γράφω τους κανονισμούς με τους βοηθούς μου,
    μας αρέσει να βλέπουμε άπαντες του μοντελισμού να νιώθουν εξαρτημένοι απο τον δικο μας λόγο....
    και η κακη διαφήμιση ειναι διαφήμιση για μας....
    δεν αφήνω την καρέκλα μου με τίποτα εχω ριζώσει και θα φύγω μαζι της για το μεγάλο ταξίδι...
    εως τοτε ομως εγω θα κανω οτι θελω.....
    εγω θα σας λεω τι ειναι καλο και τι οχι
    εγω θα σας μαθαίνω τα απόκρυφα του μοντελισμου (οσα θελω)....και θα σας κανω τον ξερόλα....γιατι εγω ξερω.....
    εσείς δεν ξέρετε τιποτα εμενα να ρωτατε....
    εγω κανω τις συμφωνίες για τα εγκεκριμένα παρελκόμενα των αερομοντελων με τις αναλογες απολαβές μου
    εγω ειμαι ο διεθνής αντιπρόσωπος σας και παω τα ταξιδάκια μου ανα τον κοσμο και οι συνεργάτες μου βέβαια...για να σας φερνουμε τα νεα απο τον κόσμο
    εγω κανονίζω ποσους αγώνες θα εχει το καθε άθλημα τον χρονο (εναν....δεν μπορω να τρεχω δεξια και αριστερά συνέχεια....)
    εγω λεω στα ποσα μετρα θα κοβει ο κοφτης ανοδου...(ε δεν βλεπω και καλα μη γίνω και ξεφτίλα)
    εγω προσδιοριζω το βαρος των μοντελων....ακομα και η καρφιτσα αμα πεταξει με σφεντονα βγαζει ματι....
    οπως και τα σπιρτα μπορουν να βαλουν φωτια .....το καπνισμα βλαπτει σοβαρα την υγεια κλπ....
    εγω θα φτιαχνω τους νομους στα μετρα μου για να μπορω να κερδιζω ακομα και απο την καρεκλα μου
    εγω παντα θα ειμαι ο πρωτος
    ειμαι ο πατερας του μοντελισμου.......η μανα δεν ξερω ποια ειναι.... 
    ποσα θελετε να σας πω ακομα για να καταλάβετε  οτι το ξερο μου το κεφαλι θα λεει παντα τα ιδια;;;
    εσεις απλα πρεπει να με σέβεστε,να με ακουτε να με αποδέχεστε και να με χειροκροτάτε.....
    ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ.....
    Thumbs up

    ολα αυτα ειναι υποθετικό σενάριο  βέβαια και δεν ανήκουν σε πραγματικά πρόσωπα
    ισως μονο αν υπηρχε καποιος-οι που πραγματι σκέπτονται ετσι
    idiot2 Grin Grin
    « Dernière édition: Mercredi, 10 Mars 2010, 00:14:27 par Giannis Zeteko. » Journalisée
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 926



    WWW
    « Répondre #157 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 00:57:21 »

    fly rabbit όλοι γνωρίζουν ότι είστε φανατικός εχθρός του οργανωμένου αερομοντελισμού, των συλλόγων, και της ομοσπονδίας. Ζήλια.....μίσος....ανοησία...... άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου  Wink

    Ξέρετε όμως τι έχω να σας πω ?

    Στα πολύ λίγα χρόνια που έχω στον αερομοντελισμό, σε σχέση με εσάς, έχω γνωρίσει μεγάλες συγκινήσεις, και ανεπανάληπτες στιγμές αερομοντελιστικών εκδηλώσεων, αγώνων, και δραστηριοτήτων, σε πολλά μέρη της χώρας μας, κάνοντας συνεχώς νέες γνωριμίες και φιλίες με πολλούς  και αξιόλογους ανθρώπους- αερομοντελιστές.

    Αυτές τις χαρές εσείς αγαπητέ μου,  λόγω του εγωισμού σας δεν τις έχετε απολαύσει ποτέ, ούτε και πρόκειται να τις απολαύσετε στο μέλλον, εάν συνεχίσετε να κρατάτε αυτήν την  "ξυνή" στάση.

    Σας αφήνω στην αερομοντελιστική σας απομόνωση και στην μιζέρια. Δεν τυγχάνω τόσο κακός ώστε να χαίρομαι για αυτό, απλώς ελπίζω ότι οι κοινοί μας φίλοι θα σας κάνουν μερικές φορές λίγη συντροφιά !!!!

    Σας παρακαλώ να μην ασχοληθείτε άλλο μαζί μου, γιατί απέχετε έτη φωτός από την πνευματική μου διαύγεια, και το όραμα μου !!!

    Υ.Γ  "τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα" δεν είχαν να κάνουν με εσάς.....το αντίθετο μάλιστα  Wink
    Journalisée

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.095



    WWW
    « Répondre #158 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 00:57:33 »

    .................ο " Στην Ελλαδα βρισκομαστε...", .............
    ...................................

    Φιλικα,
    Νικος

    Νίκο

    Δυστυχώς εχεις απόλυτο δικιο . Ομως ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξουν τα πραγματα , για να μεγαλωσει η επόμενη γενιά σε μια ευνομούμενη , αξιοκρατική κοινωνία και  δεν θα αλλάξουν μόνα τους .  Οσοι μπορουν και βλέπουν περα απο την μυτη τους θα τα σπρώξουν .


    coolvag ποιο πιστευεις οτι θα ηταν ενα αποδεκτό για σας βάρος ? Φαντάζομαι οτι αν οι μοντελιστες , οσοι δηλαδή από αυτους ενδιαφέρονται εκτός από την πάρτη τους  και για τους άλλους μοντελιστές  για τα κοινά δηλαδή , μέσα στους συλλόγους , αποφασίσουμε οτι χρειάζεται αλλαγή  , μπορούμε να προτείνουμε στην ομοσπονδία . να ζητήσει αλλαγή του κανονισμού .

    Ο κανονισμός αυτος ισχυει αλλα θέλω να π ιστευω οτι αλλαγες μπορουν να γινουν και σε αλλα σημεια , αρκει να πάρουμε μια κοινή  απόφαση .



    Journalisée

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    argiris_big
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 685


    ...........


    WWW
    « Répondre #159 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 01:34:05 »

    ...τα παλια τα χρονια οι ανθρωποι βρισκοντουσαν στην  αγορα για να συζητησουν τα τεκταινόμενα!!!!
    Σημερα ευτυχώς υπάρχει το ιντερνετ, και καποια φορουμ, ειναι δημοκρατικά, και ο καθένας μπορει να πει την αποψη του.
    Ο μονος τροπος ειναι ο διαλογος και η συζητηση, εαν περασουμε σε προσωπικές αντιπαραθεσεις τότε χανεται το δικιο οποιος και να το εχει!!...
    θα συμφωνησω απολυτα με τον coolvag. Προσωπικα δεν ξερω τι διαφορες εχουν μεταξυ τους τα αντιμαχομενα/αντιπαρατιθεμενα μελη ...τι  τους χωριζει απο παλιοτερα  και  τελικα δεν με ενδιαφερει κιολας και ισως και  κανενα αλλο εδω μεσα. Δεν μπορουμε ετσι να παμε μπροστα ....
     Επισης θα  ηταν ισως καλυτερα να μιλαγαν οσοι εχουν να πουμε κατι  ΕΠΩΝΥΜΑ ... οχι  σαν κυραΚατινες . Δεν ειναι "αντρικιο" να το παιζεις "κουκουλοφορος" 
    « Dernière édition: Mercredi, 10 Mars 2010, 11:01:08 par argiris_big » Journalisée

    When flying inverted..... "Down" is "Up" , and "Up"  is   "VERY EXPENSIVE"
    Demetre
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 238



    « Répondre #160 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 02:46:45 »

    Νικόλας φιλε,Αστείο,αλλα και τραγικό,το "στην Ελλάδα είμαστε ρε φιλε".
     Αν αδρανούμε, και δεν το κάνουμε εμείς για μας, θα μας το "επιβάλουν" κάποιοι άλλοι όπως τους συμφέρει εκείνους.
    coolvag.
    Και για τον φίλο "coolvag"(αν επιτρέπεται το "φίλο").Παλικάρι τα "γραφόμενα" μου δεν είναι για να θίξουν κάποια μερίδα του αερομοντελισμού,αλλα για να βοηθήσω να δοθεί,το μήνυμα και η σπουδαιότης της ενότητας και οργανισμού των αερομοντελιστών μας.Αυτά τα περί E" Έλληνες είμαστε μωρέ τι περιμένεις,Κολομβία της Ευρώπης, και..και.... εγώ δεν τα τρώω.
    Αυτά να ξερής πως είναι σαν το σχοινί που δένουν στα κολωνάκια στο τσίρκο,για να περιορίζουν τους ελέφαντες.Επειδή τον ελέφαντα τον έχουν εκπαίδευση έτσι,φοβάται να πέραση το σχοινί(Αν είναι δυνατόν το "σχοινάκι και τα ""παλουκακια" ,να κρατήσουν τον ελέφαντα)
    Μη βάζουμε όρια λοιπόν στο τι μπορούμε να επιτύχουμε αν Οργανωθούμε υπό την """ΕΛΑΟ""" (Όλες οι λέσχες / Σύλλογοι).
    Λίγο δουλειά χρειάζεται.     Να Βρεθούν οι Ορεξάτοι
    (Δεν χρειάζεται να είναι οι παλαιοί,επειδή έχουν την πείρα.
    Και οι καινούργοι παίρνοντας την Σκυτάλη,και Συμβουλευόμενοι από τους παλαιότερους,θα τα καταφέρουν μια χαρά.
    Λίγο περισσότερο"Εμείς" χρειάζεται,και λιγότερο "Εγώ".
    Εσύ βλέπω το εxής πίαση το θέμα σωστά.Δεν χρειάζεσαι σχολειό.
    Αλλα το καθήκον μας σε αυτούς που μας έδωσαν τα φώτα στο hobby είναι να ανταποδώσουμε την καλή πράξη.
    Πάντα φιλικά Jim.
    Journalisée
    Giannis Zeteko.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 437


    FLY-ROBIN-FLY!!!


    « Répondre #161 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 10:32:34 »

    επιτέλους και πολύ σωστά,... γράφτηκαν λέξεις κλειδιά που πρέπει να δώσουμε προσοχή:

    Συσπείρωση μοντελιστικου κοσμου.... Thumbs up
    οργανωση       >>             >>    .... Thumbs up
    συλλογοι                                   .... Thumbs up
    ασφάλιση                                  .... Thumbs up
    επικοινωνια                                 .... Thumbs up
    τροποποίηση  κανονισμού            .... Thumbs upμε νεες προτασεις που να προάγουν τη δραση
    υψος πτησεων                            ....  police  idiot2βάση του ισχύοντος
    βαρος μοντελων                         ....  police  idiot2  >>           >>
    αλανες                                      ....  Thumbs up αναπτυξη και οργανωση τους τουλαχιστον στις γνωστες
    μοντελοδρομια  ιδιωτικά-δημοτικά  ..... Thumbs up ευρεση-δημιουργία κοντα στα αστικα κεντρα
    αγωνες                                      ..... Thumbs up περισσότεροι για να μπορουν ολοι να συμμετέχουν
    αθλητες                                     ....  Thumbs up κινητρα για να εχουμε περισσοτερους
    νεοι  μοντελιστες                         ....  Thumbs up >>                 >>           >>
    μοντελισμος για ολους                  ....  Thumbs up
    event ανα την Ελλαδα                 ....  Thumbs up
    νεο αιμα σε θεσεις κλειδια              ....  Thumbs up τιμητικές θέσεις στους παλιούς λόγο πείρας
    με γνωστες του αντικειμένου
    αναπτυξη του μοντελισμου γενικα  ....  Thumbs up αμαξακια-σκαφακια
    « Dernière édition: Mercredi, 10 Mars 2010, 10:45:54 par Giannis Zeteko. » Journalisée
    dim sofos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.534


    ..Καλύτερα να πετάς παρά να μιλάς.


    « Répondre #162 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 17:06:51 »

    Γειά χαρά

    Μου περισσεύουν 1000 ευρώπουλα και είπα να ετοιμάσω ένα προκλητικό βίντεο
    με πτήσεις μου στα 1000 πόδια.(μετρημένο με gps)
    Φυσικά σάν νομοταγής πολίτης θα το στείλω στην ΥΠΑ με courier Wink

    Προς mastora
    Δημήτρη έχω την αίσθηση πως ο ρόλος σου είναι σάν του λαγού..
    Και να φανταστείς πώς οι εκλεκτοί κύριοι που τώρα σε βάζουν μπροστά,
    πέρσι σε φτυαρίζαν με εκλετισμένο τρόπο..

    Αυτά
    Journalisée
    Sokratis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 198


    « Répondre #163 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 17:17:09 »

    Φανταζομαι εννοεις την Υπηρεσια Παρεμποδισης Αεραθλητισμου...... Thumbs up
    Journalisée

    " Στην αρχή σε αγνοούν, μετά σε γελοιοποιούν, μετά σε πολεμούν και μετά σε ασπάζονται " (Mahatma Gadhi)
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Répondre #164 le: Mercredi, 10 Mars 2010, 23:48:49 »

    Κυριε Παξιμαδάκη, Γιάννη για να είμαι σωστός, δεν μπορώ εγω να πω ποιο ειναι το βαρος το επιθυμητο για Ολους τους Αερομοντελιστές.

    Συγκεκριμένα ομως για το ΣΕΦ γνωρίζοντας  τον χωρο θα ελεγα περιπου ενα κιλό, δηλαδη μαχιμουμ πχ. ενα easyglider που ειναι απο 800 εως 1000 γραμμαρια, και καλιστα εαν θα ειναι κιλό να μπει και οριο στην ταχύτητα  Thumbs up, ετσι ωστε με αυτή την παραμετρο να εξασφαλίζεις ακόμα περισσότερο ασφάλεια στην πτήση!

    Ξαναλεω οτι τα παραπάνω ειναι προσωπικη εκτίμηση για εναν χώρο σαν το ΣΕΦ!!!!!!



    Journalisée
    Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14 ... 18     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Modérateurs: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Fil de discussion: Κανονισμός Πτήσεων Αερομοντέλων
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.037 secondes avec 25 requêtes.