Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.419 Messages dans 12.383 Fils de discussion par 6.241 Membres / Dernier membre: Dudleynes
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Jeudi, 2 Mai 2024, 15:18:40

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Jeudi, 2 Mai 2024, 15:18:40

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6241
    Dernier: Dudleynes
    Stats
    Total des messages: 304419
    Total des fils de discussion: 12383
    En ligne aujourd'hui: 117
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 2
    Invités: 110
    Total: 112
    Choix de thème

    Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 18     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: Κανονισμός Πτήσεων Αερομοντέλων  (Lu 61164 fois)
    Giannis Zeteko.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 437


    FLY-ROBIN-FLY!!!


    « Répondre #165 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 13:35:29 »

    ταχύτητα;;; Εκπληξη
    δηλαδή το fun-jet μου δεν θα πετάει εκεί. Cheesy
    θα έχουμε και radar ταχύτητος εκτός του ύψους και των ζυγών για το βάρος;;;; police
    Journalisée
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.095



    WWW
    « Répondre #166 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 13:50:28 »

    Κυριε Παξιμαδάκη, Γιάννη για να είμαι σωστός, δεν μπορώ εγω να πω ποιο ειναι το βαρος το επιθυμητο για Ολους τους Αερομοντελιστές.

    Συγκεκριμένα ομως για το ΣΕΦ γνωρίζοντας  τον χωρο θα ελεγα περιπου ενα κιλό, δηλαδη μαχιμουμ πχ. ενα easyglider που ειναι απο 800 εως 1000 γραμμαρια, και καλιστα εαν θα ειναι κιλό να μπει και οριο στην ταχύτητα  Thumbs up, ετσι ωστε με αυτή την παραμετρο να εξασφαλίζεις ακόμα περισσότερο ασφάλεια στην πτήση!

    Ξαναλεω οτι τα παραπάνω ειναι προσωπικη εκτίμηση για εναν χώρο σαν το ΣΕΦ!!!!!!



    Όποιες , πιθανές αλλαγές γίνουν στο μέλλον , θα είναι , ελπίζω,  μετά από απαίτηση και διαβούλευση  των σωματείων  και σίγουρα θα ισχύουν για το σύνολο των συμφώνων με τον κανονισμό χώρων.

    Αυτό  που υπονοώ είναι "οργανωθείτε  γιατι ......"  Χαμόγελο

    Δεν νομζιω ότι πρέπει να βάζουμε πολλές 'μεταβλητές'  στην |"εξίσωση  κανονισμός πτήσης αερομοντέλων " γιατί θα γίνει υπερβολικά περίπλοκος και μάλλον θα ειναι σε βάρος μας .
    Journalisée

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Giannis Zeteko.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 437


    FLY-ROBIN-FLY!!!


    « Répondre #167 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 13:57:22 »

    Κυριε Παξιμαδάκη, Γιάννη για να είμαι σωστός, δεν μπορώ εγω να πω ποιο ειναι το βαρος το επιθυμητο για Ολους τους Αερομοντελιστές.
    Συγκεκριμένα ομως για το ΣΕΦ γνωρίζοντας  τον χωρο θα ελεγα περιπου ενα κιλό, δηλαδη μαχιμουμ πχ. ενα easyglider που ειναι απο 800 εως 1000 γραμμαρια, και καλιστα εαν θα ειναι κιλό να μπει και οριο στην ταχύτητα  Thumbs up, ετσι ωστε με αυτή την παραμετρο να εξασφαλίζεις ακόμα περισσότερο ασφάλεια στην πτήση!
    Ξαναλεω οτι τα παραπάνω ειναι προσωπικη εκτίμηση για εναν χώρο σαν το ΣΕΦ!!!!!!
    Όποιες , πιθανές αλλαγές γίνουν στο μέλλον , θα είναι , ελπίζω,  μετά από απαίτηση και διαβούλευση  των σωματείων  και σίγουρα θα ισχύουν για το σύνολο των συμφώνων με τον κανονισμό χώρων.
    Αυτό  που υπονοώ είναι "οργανωθείτε  γιατι ......"  Χαμόγελο
    Δεν νομζιω ότι πρέπει να βάζουμε πολλές 'μεταβλητές'  στην |"εξίσωση  κανονισμός πτήσης αερομοντέλων " γιατί θα γίνει υπερβολικά περίπλοκος και μάλλον θα ειναι σε βάρος μας .
    αυτη τη φορα θα συμφωνήσω μαζι σου.... Thumbs up
    Journalisée
    fly rabbit
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 108


    http://www.youtube.com/watch?v=3G1PFLuTrgM&fe


    « Répondre #168 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 20:02:11 »

    fly rabbit όλοι γνωρίζουν ότι είστε φανατικός εχθρός του οργανωμένου αερομοντελισμού, των συλλόγων, και της ομοσπονδίας. Ζήλια.....μίσος....ανοησία...... άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου  Wink

    Ξέρετε όμως τι έχω να σας πω ?

    Στα πολύ λίγα χρόνια που έχω στον αερομοντελισμό, σε σχέση με εσάς, έχω γνωρίσει μεγάλες συγκινήσεις, και ανεπανάληπτες στιγμές αερομοντελιστικών εκδηλώσεων, αγώνων, και δραστηριοτήτων, σε πολλά μέρη της χώρας μας, κάνοντας συνεχώς νέες γνωριμίες και φιλίες με πολλούς  και αξιόλογους ανθρώπους- αερομοντελιστές.

    Αυτές τις χαρές εσείς αγαπητέ μου,  λόγω του εγωισμού σας δεν τις έχετε απολαύσει ποτέ, ούτε και πρόκειται να τις απολαύσετε στο μέλλον, εάν συνεχίσετε να κρατάτε αυτήν την  "ξυνή" στάση.

    Σας αφήνω στην αερομοντελιστική σας απομόνωση και στην μιζέρια. Δεν τυγχάνω τόσο κακός ώστε να χαίρομαι για αυτό, απλώς ελπίζω ότι οι κοινοί μας φίλοι θα σας κάνουν μερικές φορές λίγη συντροφιά !!!!

    Σας παρακαλώ να μην ασχοληθείτε άλλο μαζί μου, γιατί απέχετε έτη φωτός από την πνευματική μου διαύγεια, και το όραμα μου !!!

    Υ.Γ  "τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα" δεν είχαν να κάνουν με εσάς.....το αντίθετο μάλιστα  Wink


    Mastoras θα ήταν το λιγότερο αστείο να μην σου απαντήσω σε όλα όσα μου καταλογίζεις.
    Δείχνεις σαν να ζεις μέσα σε ένα μαγεμένο δάσος που οι νεράιδες του σε ραίνουν με κάποια μαγική ναραϊδόσκονη, την οποία από ότι φαίνετε ή δεν την αντέχει ο οργανισμός σου ή σου έχουνε δώσει μεγάλη δόση από αυτή και παραληρείς  βλέποντας οράματα και νομίζοντας ότι το πνεύμα σου βρίσκεται έτη φωτός μακριά σε κάποιον άλλο γαλαξία, σε αυτό μάλλον συμφωνώ.
    Από τα γραφόμενα σου είναι εύκολο να καταλάβει κάποιος ότι είσαι μια γνήσια παραφυάδα της παράγκας, κάτι σαν το αυγό του φιδιού που πρέπει να εκλείψει. Εγώ και πολλοί άλλοι με πολλή κόπο και πείσμα αφαιρούμε μία μία τις πέτρες από τον τοίχο των  πέτρινων  χρόνων, όπως χαρακτηριστικά έλεγαν οι πιο παλιοί από εμένα, αυτό είναι που σας ενοχλεί αφάνταστα. Οι συνφορουμίστες που παρακολουθούν το παρών γνωρίζουν ότι στο παρελθόν  έχω αναφερθεί με τα καλύτερα λόγια στα σωματεία και στους προέδρους τους που παράγουν έργο και προάγουν τον αερομοντελισμό σε αυτό τον τόπο,  ένα τόπο που εσύ αγνοείς παντελώς ακόμα και την πολιτιστική του κληρονομιά, για το τι είναι η μαντινάδα και η σάτιρα η οποία βγαίνει μέσα από αυτή που οι ρίζες της ξεκινούν από την αρχαιότητα.
    Συνέχισε λοιπόν να ζεις μέσα στο μαγεμένο δάσος, κάνοντας  παρέα με τις νεράιδες σου και τα ξωτικά.
    Θα κλείσω με μια μαντινάδα εξαιρετικά αφιερωμένη

    Του κουζουλού ότι κι αν πείς
    χαμπάρι δεν επέρνει
    Ζει μόνο στην κοσμάρα του
    και διαπλοκές υφαίνει.

    Θοδωρής

    Journalisée

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    katsaou
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 111



    WWW
    « Répondre #169 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 20:18:34 »

    υπάρχουν και τα pm για αυτού του είδους τις συζητήσεις,,,, Thumbs up
    Journalisée

    Αερολέσχη Άρτας
    dim sofos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.534


    ..Καλύτερα να πετάς παρά να μιλάς.


    « Répondre #170 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 21:14:43 »

    Mαντινάδας συνέχεια..

    ..Με τα χέρια μου θα φτιάξω
      giant απο balsa
      να το πετώ ολημερής
      χωρίς νεράιδες και ράσσα..

    Δημήτρης
     
    Journalisée
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.431



    « Répondre #171 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 21:43:27 »

    ορε σεις τι είναι αυτά που διαβάζω εδώ μέσα;; έχω ψοφήσει στα γέλια μια ώρα τώρα.

    θέλω να ρωτήσω αυτούς που "εφεβρεσαν" αυτόν τον γέλιο νομο, έχουν πετάξει στην ζωή τους ποτέ;

    μήπως έχουν χρονια να πιάσουν t.k στα χερια τους;

    μήπως ασχολούνται με τύπου ζάμπο παιχνίδια και δεν γνωρίζουν όντως τι είναι μοντελισμός;;

    γιατί μόνον etsi εξηγείται για ποιο λόγο βγήκε ο νομος αυτός.,,,

    σε αντίθετη περίπτωση ας κάτσουν σπίτια τους και ας το γυρίσουν στα αυτοκινητάκια.

    μήπως ξεφύγαμε λίγο;; η μήπως ξεφύγαμε πολύ;; μήπως φταίει το DVD ΤΗΣ αλεξανδράτου;;

    ο μοντελισμός στην ελλάδα κύριοι θέλει στήριξη και εσείς αντί να τον στηρίξετε τον βάζετε κάτω και από την λάσπη.

    ας μαζευτούμε λιγάκι και ας αφήσουμε τις καρέκλες και τα AFENTILIKIA γιατί αν όπως γνωρίζεται εκτος αν και δεν το γνωρίζεται και αυτό, τα "αφεντιλικια" στην ελλάδα δεν περνάνε.

    αφεντικό στο τι κάνω πως το κάνω με ποιο πετάω που πετάω ποσο πετα αν είναι nitro αν είναι βενζίνα αν είναι τουρμπίνα η αν είναι διαστημόπλοιο αφορα ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ.

    ασφάλεια προσφέρω μονος μου, δεν θέλω να προκαλέσω κακό και ζημια σε κανένα επόμενος δεν χρειάζομαι την ΓΕΛΙΑ ασφάλεια που προσφέρει ο νομος σας,



    με κόκκινα γράμματα για να το βλέπουμε λοιπόν το σαββατοκύριακο θα είμαι στον ασπρόπυργο και θα πετάω το ULTIMATE μου  50cc βενζίνα, 210cm atrktos, 200cm φτερό, και βάρος 8 κιλά. στείλτε κάποιον ρε παιδιά να πάρει το χιλιάρικο σε χαστούκια.


    και φίλοι αληθινή μοντελιστές έχω να σας πω τούτο και μονο.

    mipows λέω εγώ σιγά σιγά θα πρέπει να παρατήσουμε και το internet, γιατί μου φαίνεται πως προσπαθούν να το κάνουν σαν την τηλεόραση, που βγαίνει ο κάθε μ...........ς δημοσιογράφος και λέει μην φάτε κρέας είναι από το διάστημα και σαν μαλακες εμείς δεν τρώμε,
    η τρέξτε να κάνετε το τάδε φάρμακο γιατί υπάρχει γρίπη που σκοτώνει.... παρεπιπτόντως που πήγε η γρίπη που σκοτώνει κόσμο;;;;; έχω ένα ίσος και παραπάνω μηνα να την ακούσω στην τηλεόραση. Tongue Tongue Tongue
    καλή συνεχεια από μένα προς στους μοντελιστές και συγχαρητήρια στα ρεζίλια που προσπαθούν να χώσουν τον μοντελισμό της ελλάδας κοντά στον πυρήνα της gis.
    Πάντα φιλικά


    ο Αγανακτισμένος Δημήτρης
    « Dernière édition: Jeudi, 11 Mars 2010, 23:39:43 par Dimhack » Journalisée
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 926



    WWW
    « Répondre #172 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 22:09:31 »

    "τον έτσουζε το μήνυμα
      και τι άλλο να κάνει
      πλάκωσε τα ρεβίθια του
      και άρχισε να κλάνει "

    Θοδωρή γράφε όσες μαντινάδες θες, έχεις απεριόριστα ελεύθερο χρόνο μέχρι το τέλος της νέας μας αγωνιστικής σεζόν Μια σεζόν που αρχίζει την Κυριακή στις 14 Μαρτίου στις Σέρρες με τον αγώνα των ανεμοπτέρων.

    Εσείς συνεχίζετε να βγάζετε τις πέτρες.......αν και νομίζω ότι μόνο να τις ξύσετε μπορείτε !!!!  Grin

    Journalisée

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Répondre #173 le: Jeudi, 11 Mars 2010, 22:16:49 »

    παρεπιπτόντως που πήγε η γρίπη που σκοτώνει κόσμο;;;;; έχω ένα ίσος και παραπάνω μηνα να την ακούσω στην τηλεόραση. Tongue Tongue Tongue

    Ααααααα.....  δεν τα έμαθες.  Δέν "πουλάει" πλέον..
    Journalisée

    Sponsored by: nemhobby.com 

    fly rabbit
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 108


    http://www.youtube.com/watch?v=3G1PFLuTrgM&fe


    « Répondre #174 le: Vendredi, 12 Mars 2010, 01:14:12 »



    Εσείς συνεχίζετε να βγάζετε τις πέτρες.......αν και νομίζω ότι μόνο να τις ξύσετε μπορείτε !!!!  Grin



    Χαίρομαι που παραδέχεσαι ότι υπάρχει αυτός ο τοίχος, δεν είναι αποκύημα  τις φαντασίας μου,  για να το γράφεις και εσύ κάτι θα ξέρεις παραπάνω. Είναι πιο αντρίκιο έστω, προσπαθώντας να  ξηλώσω το τοίχο αυτόν, να τρώω  τα νύχια μου, παρά να πρήζεται η γλώσσα μου από το γλείψιμο σε αυτόν.
    Και η αφιερωμένη μαντινάδα
           
    Αιτούτινε  η Ανάσταση
    δεν ήταν σα τσι άλλες
    γιατί εφέτος κυβερνούν
    παράγκες κι  νεράιδες

    Θοδωρής
    « Dernière édition: Vendredi, 12 Mars 2010, 11:01:55 par fly rabbit » Journalisée

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    Sokratis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 198


    « Répondre #175 le: Vendredi, 12 Mars 2010, 14:08:45 »

    Πεσ`τα χρυσοστομε...... Thumbs up
    Journalisée

    " Στην αρχή σε αγνοούν, μετά σε γελοιοποιούν, μετά σε πολεμούν και μετά σε ασπάζονται " (Mahatma Gadhi)
    argiris_big
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 685


    ...........


    WWW
    « Répondre #176 le: Vendredi, 12 Mars 2010, 15:41:33 »

    κυριοι - φιλοι - παιδια.....οτι θελετε βαλτε.....θα προτεινα να σταματησουν οι αντεγκλησεις και οι προσωπικες επιθεσεις  και να προχωρησουμε σε πιο ουσιαστικα πραγματα.....γινεστε "γραφικοι" ετσι... Ντροπή Ντροπή Ντροπή
    Journalisée

    When flying inverted..... "Down" is "Up" , and "Up"  is   "VERY EXPENSIVE"
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Répondre #177 le: Vendredi, 12 Mars 2010, 16:04:42 »


    mipows λέω εγώ σιγά σιγά θα πρέπει να παρατήσουμε και το internet, γιατί μου φαίνεται πως προσπαθούν να το κάνουν σαν την τηλεόραση, που βγαίνει ο κάθε μ...........ς δημοσιογράφος και λέει μην φάτε κρέας είναι από το διάστημα και σαν μαλακες εμείς δεν τρώμε,


    Vegeterian ΕΔΩ!!!   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Cheesy
    Journalisée

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    fly rabbit
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 108


    http://www.youtube.com/watch?v=3G1PFLuTrgM&fe


    « Répondre #178 le: Vendredi, 12 Mars 2010, 18:52:16 »

    κυριοι - φιλοι - παιδια.....οτι θελετε βαλτε.....θα προτεινα να σταματησουν οι αντεγκλησεις και οι προσωπικες επιθεσεις  και να προχωρησουμε σε πιο ουσιαστικα πραγματα.....γινεστε "γραφικοι" ετσι... Ντροπή Ντροπή Ντροπή
    .........................................................................

    Φίλε Αργύρη τα είπαμε από κοντά στην Μεγαλόπολη, από τις συζητήσεις που έκανες με την παρέα που βρεθήκαμε εκεί είμαι σίγουρος ότι έβγαλες κάποια συμπεράσματα.
    Είδαμε από το παρών τις προηγούμενες ημέρες, με θέμα τον κανονισμό, κάποιους να υπεραμύνονται των επιλογών τους και να αυτοεπαινούνται.
    Ειπώθηκε επίσης ότι στην Θεσσαλονίκη τα σωματεία συναίνεσαν ώστε να τεθεί ο κανονισμός σε ισχύ.  Κανένα σωματείο δεν βγήκε να το διαψεύσει, πλην λίγων μελλών ως φωνές διαμαρτυρίας μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού. Η σιωπή δηλώνει συγκατάβαση και συνενοχή.  Μου γενάτε το ερώτημα, τι είναι αυτό που κάνει τα σωματεία να νιώθουν σιγουριά για την απρόσκοπτη πλέον λειτουργία των μοντελοδρομίων τους; Το σίγουρο είναι πως πρέπει να αφυπνιστούν κάποιοι συνειδητοποιώντας το μέγεθος του προβλήματος.
    Αργύρη έχε υπόψη ότι δεν πιστεύω σε υποσχέσεις, παρά μόνο σε έργα, ως παράδειγμα αναφέρω πως οι ανυλοποίητες υποσχέσεις έφτασαν τον τόπο στο σημείο που βιώνουμε σήμερα.
    Παρακάτω παραθέτω μία φωτογραφία πετώντας το ανεμοπλάνο μου (Easy Glider) λουσμένο από το φεγγαρόφωτο τις Αυγουστιάτικης  πανσέληνου του 2009. Αυτή είναι η μαγεία που μπορεί να σου προσφέρει αυτό το hobby, αρκεί να είσαι μεγαλόψυχος και ανιδιοτελής. Μία μαγεία που την ανακάλυψα και την κέρδισα μόνος μου, δεν μου την πρόσφερε κανένας και δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να μου την στερήσει. Ελπίδα μου να πετάξω πάλι κάτω από το αυγουστιάτικο φεγγάρι στο ίδιο μέρος και φέτος.
    Είμαι υπέρ τις ασφάλειας των πτήσεων, κάτι άλλωστε που πλέον των επτά ετών το έχω πληρώσει στο οργανωμένο μοντελοδρόμιο του κυρίου Ντούνη.
    Θα κλείσω με την αφιερωμένη μαντινάδα.

    Με εκτίμηση
    Θοδωρής

    Ένα μαντάτο έμαθα ψες
    απ΄ το ψηλό αλώνι
    τέλος η νεραϊδόσκονη
    σίγησε το κανόνι


    * SEF_04-10-2009_b.jpg (23.67 Ko, 1126x735 - vu 277 fois.)
    « Dernière édition: Vendredi, 12 Mars 2010, 19:19:10 par fly rabbit » Journalisée

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    GRELE
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 896



    « Répondre #179 le: Vendredi, 12 Mars 2010, 20:27:09 »

    Αγαπητε φιλε fly rabbit
    Θα μπορουσες να παραθεσεις για ποια θεματα, που απτονται του κανονισμου ,θα επρεπε να ανησυχει καποιο μελος σωματειου της ΕΛΑΟ (πχ  η Ενωση Αερομοντελιστων Θεσσαλονικης).
    Το ερωτω διοτι εγω δεν μπορω να καταλαβω που επηρεαζει την απροσκοπτη λειτουργια του μοντελοδρομιου μας ο κανονισμος.
    Φιλικα
     Βασιλης Παπαδοπουλος
    Journalisée

    ......electrics are here to stay......
    Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 18     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Modérateurs: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Fil de discussion: Κανονισμός Πτήσεων Αερομοντέλων
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.038 secondes avec 26 requêtes.