Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.515 Posts in 12.388 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Sabato, 18 Mag 2024, 21:20:10

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Sabato, 18 Mag 2024, 21:20:10

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304515
    Topics Totali: 12388
    Online Oggi: 116
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 2
    Visitatori: 43
    Totale: 45
    Selezione di tema

    Eventi Collegati
    • Πανελλήνιοι Αγώνες F5J Κριτήριο Ε.Ο. 7-8 Οκτ.: Venerdì, 6 Ott 2017 - Sabato, 7 Ott 2017
    Pagine: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 14     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας  (Letto 28019 volte)
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Risposta #120 il: Sabato, 2 Dic 2017, 15:27:11 »

    Τελικα μαλλον η Αερολεσχη εχει δικιο....Ας εχουμε κατσικες και ας κανουν τις ακαθαρσιες τους παντου...ετσι κι αλλιως εχουμε χαρτι....

    ΣΩΣΤΟΣ.!!!!!!  Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Loggato

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Risposta #121 il: Sabato, 2 Dic 2017, 15:49:53 »

    Δυστυχώς οι επαείωντες πολλοί .....

    Άλλος θίγετσι γιατι εκτέθηκε το Σωματείο και άλλος γιατί εκτέθηκε, μάλλον ξεσκεπάστηκε το παρεάκι !

    Βατραχάκι, συγνώμη, Απόστολε ήθελα να πω, νομίζω ότ πρέπει να αλλάξεις "βάλτο" .... σε αυτόν που βρίσκεσαι εδω και καιρό, δεν λέει !
    Loggato

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Risposta #122 il: Sabato, 2 Dic 2017, 16:07:42 »

    Εμένα από την άλλη τόσο καιρό που διαβάζω τις αναρτήσεις σας γιατί μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι θέλετε να ψοφησετε την κατσίκα του γείτονα ώστε να έχετε μόνο εσείς κατσίκες;;;

    Σίγουρα εμείς δεν έχουμε κατσίκες. Εχουμε αερομοντελιστές.
    Loggato

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Risposta #123 il: Sabato, 2 Dic 2017, 16:10:37 »

    Τελικα μαλλον η Αερολεσχη εχει δικιο....Ας εχουμε κατσικες και ας κανουν τις ακαθαρσιες τους παντου...ετσι κι αλλιως εχουμε χαρτι....
    ΣΩΣΤΟΣ.!!!!!!  Thumbs up Thumbs up Thumbs up

    για σκέψου να περπατάς τόση απόσταση για να φτάσεις στην ακραία θέση απογείωσης και να πατάς όλες τις ακαθαρσίες απο τις κατσίκες (του γείτονα)

    Τελικά πρέπει να διορθώσουμε τον κανονισμό εσωτερικών οργανώσεων, να διευκρινίζει ο επίδοξος ανάδοχος μιάς διοργάνωσης, πόσες κατσίκες θα βόσκουν στον χώρο του αγώνα. Οπως λέμε : πόσες κατσίκες προίκα δίνεις;

    Και όπως ήταν συνήθεια την αρχαία εποχή, να θυσιάζει και μία κατσίκα πριν την έναρξη "για το καλό" όπως λέμε

    Και τους 50 πόντους μπόνους της προσγείώσης να τους παίρνει αυτός που θα προσγειώνεται πιό κοντά στον μεγαλυτερο βουναλάκι από ακαθαρσίες κατσίκας

    Οποιο μοντέλο στο τέλος βρωμάει περισσότερο θα παίρνει την πρώτη θέση
    Loggato

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    twinspark
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 172



    « Risposta #124 il: Sabato, 2 Dic 2017, 18:20:01 »

    Όταν σοβαρεύει το θέμα και συζητάμε επι της ουσίας γράφεται ότι ανοησία σκεφτείτε για να ξεχαστεί η ουσία.

    Η ερώτηση είναι πολύ απλή και αφορά όλους όσους φωνάζουν για την ακύρωση του αγώνα.

    Για να δικαιολογηθεί η ακύρωση του αγώνα βασιστήκαν στο γράμμα του κανονισμού (μέχρι αηδίας). Για τη διαδικασία της ακύρωσης σε ποιο κανονισμό βασίστηκε η επιτροπή; Ποιο άρθρο προβλέπει την αλλαγή των αποτελεσμάτων μετά την απονομή;

    Loggato
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Risposta #125 il: Sabato, 2 Dic 2017, 18:29:59 »

    Όταν σοβαρεύει το θέμα και συζητάμε επι της ουσίας γράφεται ότι ανοησία σκεφτείτε για να ξεχαστεί η ουσία.

    Η ερώτηση είναι πολύ απλή και αφορά όλους όσους φωνάζουν για την ακύρωση του αγώνα.

    Για να δικαιολογηθεί η ακύρωση του αγώνα βασιστήκαν στο γράμμα του κανονισμού (μέχρι αηδίας). Για τη διαδικασία της ακύρωσης σε ποιο κανονισμό βασίστηκε η επιτροπή; Ποιο άρθρο προβλέπει την αλλαγή των αποτελεσμάτων μετά την απονομή;

    Θέλω μία πορτοκαλάδα. Απο πορτοκάλι;  Γιάννης Γκιωνάκης
    Loggato

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Fer De Lance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 178


    « Risposta #126 il: Sabato, 2 Dic 2017, 19:40:03 »


    Απο τον 3ο ΓΥΡΟ.......προσπαθησα να μεινω να το παλεψω αλλα αδικα δεν ειχε νοημα....ΑΠΛΑ ΕΦΥΓΑ...ουτε ενσταση ουτε φανφαρες..απλα πραγματα....ΑΠΟΧΩΡΕΙΣ...

    Στράτο αναφέρεις ότι έφυγες από τον 3ο γύρο να σου θυμίσω ότι έφυγες  στον 8ο γύρο αφού προσγειώθηκες, έτσι δείχνουν τα στοιχεία του αγώνα.
    Ηρθες στην τέντα και μου ζήτησες να μην σε υπολογίζω για την συνέχεια......

    Μπορείς σε παρακαλώ πολύ βλέποντας τις επιδόσης σου που είχες στον συγκεκριμένο αγώνα να μου πείς που σε επηρέασαν οι διασταυρώσεις και τα γκρουπ, εσένα προσωπικά??
    Δες τις πτήσεις σου, παρατήρησε τους χρόνους σου, τα ύψη που έκοψες, τις προσγηώσεις σου, ανέλυσε τον αγώνα δες τι πραγματικά σου έφταιξε και μην ρίχνεις λάσπη.



    Πάντως πρόπερσι που πέταγα με ένα Easystar I για το κέφι μου, έκανα περισσότερη ώρα να κατέβω.
    Loggato
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Risposta #127 il: Sabato, 2 Dic 2017, 21:31:30 »

     Grin

    Μολις βρηκαμε τον πρωταθλητη για την εθνικη ομαδα ανεμοπτερων...μεγαλε χαραμιζεσαι... Grin

    Υ.Γ..  Οποιος εχει καλυτερες επιδοσεις απο τις δικες μου παρακαλω να δηλωσει συμμετοχη στην εθνικη ομαδα για την βουλγαρια.... ;Κριμα ειναι να μπαινουμε σε τσαμπα μαγειρεματα.. laugh

    Loggato

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    Fer De Lance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 178


    « Risposta #128 il: Sabato, 2 Dic 2017, 22:43:54 »

    Grin

    Μολις βρηκαμε τον πρωταθλητη για την εθνικη ομαδα ανεμοπτερων...μεγαλε χαραμιζεσαι... Grin

    Υ.Γ..  Οποιος εχει καλυτερες επιδοσεις απο τις δικες μου παρακαλω να δηλωσει συμμετοχη στην εθνικη ομαδα για την βουλγαρια.... ;Κριμα ειναι να μπαινουμε σε τσαμπα μαγειρεματα.. laugh




    Συγγνώμη που το λέω πάλι, αλλά με τέτοιες επιδόσεις δεν σου φταίει ούτε το Martix, ούτε ο  Agent Smith, ούτε ο Αρχιτέκτονας. Εκτός και αν ο Αλυτάρχης γέμιζε το ανεμοπλάνο με πέτρες χωρίς να τον καταλάβεις...

    Και όταν διάβαζα το μήνυμά σου "Απο τον 3ο ΓΥΡΟ.......προσπαθησα να μεινω να το παλεψω αλλα αδικα δεν ειχε νοημα....ΑΠΛΑ ΕΦΥΓΑ...ουτε ενσταση ουτε φανφαρες..απλα πραγματα....ΑΠΟΧΩΡΕΙΣ..., αναρωτιώμουν γιατί από τον τρίτο γύρο; Βλέπωντας όμως τα χαρτάκια με τους χρόνους, έχεις δίκιο, και εγώ από τον τρίτο γύρο θα άρχιζα να ανησυχώ.  laugh

    Και για να σοβαρευτούμε (λέμε τώρα, δεν νομίζω ότι μπορεί να σοβαρέψει το θέμα με αυτά που διαβάζουμε τόσες μέρες), όταν κάποιος λέει ότι έχει 70 στρέμματα χώρο για να πετάξει, εσύ τι καταλαβαίνεις; Ότι έχει κάναν διάδρομο 7 χιλιόμετρα να μπούνε 100 νοματέοι ο ένας δίπλα στον άλλον; Εγώ (λέω τώρα, μπορεί να κάνω και λάθος), καταλαβαίνω ότι υπάρχει 70 στρέμματα χώρος στον οποίον μπορείς ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ, χωρίς δέντρα, καλαμιές, κολώνες, καλώδια βουνά, φαράγγια και σπίτια. Όμως ο χώρος απο-προσγειώσεων ήταν καμιά 100αριά μέτρα μήκος και καμιά τριανταριά πλάτος (δεν μέτρησα κιόλας, λέω πόσο το κάνω). Δεν είναι λογικό αυτό;

    Μάλλον ο αγώνας δεν ήτανε στημένος, αλλά του την είχανε στήσει.
    Loggato
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 971


    « Risposta #129 il: Sabato, 2 Dic 2017, 23:47:06 »

    κριμα τοση προσπαθεια να παει χαμενη


    * IMG_5332.JPG (109.31 KB, 640x480 - visto 210 volte.)
    Loggato
    giamous
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 215


    « Risposta #130 il: Sabato, 2 Dic 2017, 23:48:36 »

    κριμα τοση προσπαθεια να παει χαμενη


     Χαμόγελο
    Loggato
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 971


    « Risposta #131 il: Sabato, 2 Dic 2017, 23:57:33 »

    ενταση αψιμαχιες παθος βροχη αερας  απνοια όλα τα ειχε αυτος ο αγωνας


    * IMG_5321_1.jpg (91.08 KB, 512x384 - visto 206 volte.)
    Loggato
    giamous
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 215


    « Risposta #132 il: Domenica, 3 Dic 2017, 00:00:42 »

    ενταση αψιμαχιες παθος βροχη αερας  απνοια όλα τα ειχε αυτος ο αγωνας

     Ποοολύ άνεση
    Loggato
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 971


    « Risposta #133 il: Domenica, 3 Dic 2017, 00:13:29 »

    ένα παντως είναι σιγουρο ότι θα μας μεινει αξέχαστος
     ως ο πρωτος αγωνας που ακυρωθηκε


    * IMG_5327_1.jpg (106.15 KB, 640x377 - visto 185 volte.)
    Loggato
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Risposta #134 il: Domenica, 3 Dic 2017, 01:54:45 »

    Αγαπητε Fer De Lance

    Το ονομα σας παρακαλω ειναι Ελευθεριου Δημητριος?

    Σαν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ Ποοολύ άνεσηθα  ηθελα να σου πω τα εξης..

    Δεν ξερω τον λογο που το πηρες προσωπικα με εμενα (το θεμα ειναι η ακυρωση του αγωνα αν δεν κανω λαθος..αυτο τσουζι) απλα το μυαλο μου παει σε καποιους που σε βαζουν να πεις ενα καρο βλακειες μιας και δεν μπορουν να βγουν να πουν τον πονο τους...

    Λες να ενδιαφερει τον κοσμο οι δικες μου επιδοσεις? Αγαπητε Οι δικες μου επιδοσεις δεν ΑΚΥΡΩΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΩΝΑ.


    Μαθε λοιπον οτι οι επιδοσεις μου μεχρι τον 3ο γυρο ηταν αυτες που με ειχαν στην 4η θεση..αυτος ηταν και ο λογος που το εψαξα λιγο παραπανω και ειδα το ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ

    Μαθε λοιπον οτι με αυτες τις χαλια επιδοσεις μου,εχω ( ΓΛΕΝΤΗΣΕΙ  Thumbs up) στο παρελθον σε αλλους αγωνες αστερια της λαμιας και μη οι οποιοι ειχαν εμπειρια χρονων!!!!Αν εχεις χρονο ψαξε να το δεις..


    Το θεμα μας ομως δεν ειμαι εγω ΑΛΛΑ η μπανανα που φαγατε λογω ενα σωρο λαθων και πραγματων στον αγωνα..εκει θα πρεπει να δειτε τι κανατε και αφηστε τα φαντασματα και τους δρακους....

    Κοιταξτε τι δεν εγινε σωστα,κοιταξτε ποιος φταιει αναμεσα σας,κοιταξτε ποιος σας παιζει και σας βαζει μπροστα μιας και δεν εχει το θαρρος να βγει μπροστα να μιλησει και βαζει ολους τους  υποτακτικους να μιλουν γι αυτον..

    Ασε εμενα,εγω σημερα ειμαι αυριο με ξεχασες και εσυ και οι αλλοι,εμενα δεν θα με συζηταει κανεις,εσας ομως ολο το πανελληνιο,γιατι εσεις το ζητησατε...Εσεις ΕΞΑΠΑΤΗΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ

    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝΕ ΣΤΗΜΕΝΗ...Αν υποθεσουμε οτι ετσι ειναι,τι κανει ενας ΝΟΗΜΟΝ ανθρωπος? τα παντα ωστε να τον εχουν  στον τακο?οχι φυσικα,προσεχει σε ολα του  ωστε να αποδειξει πραγματικα οτι ειναι σωστος...λες οτι κατηγορουν καποιους αδικα? Υπαρχει καπνος χωρις φωτια? Λεω εγω τωρα...

    Αφηστε τους δρακους κατα μερος κοιταξτε οτι καταφερατε να ακυρωσετε εναν αγωνα ( θελει και αυτο την προσπαθεια του)
    « Ultima modifica: Domenica, 3 Dic 2017, 02:44:36 da STRATOS77 » Loggato

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    Pagine: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 14     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Moderatori: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Topic: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.029 secondi con 25 queries.