Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.514 Beiträge in 12.388 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 20:36:35

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 20:36:35

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    [Heute um 15:33]

    [Gestern um 16:04]

    von geoli
    [Gestern um 15:43]

    [Gestern um 14:48]

    [Donnerstag, 16 Mai 2024, 11:35:02]

    [Sonntag, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samstag, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Donnerstag, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Montag, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Sonntag, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Freitag, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mittwoch, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Freitag, 26 Apr 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304514
    Themen insgesamt: 12388
    Heute online: 116
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 0
    Gäste: 37
    Gesamt: 37
    Themavorwähler

    Verlinkte Ereignisse
    • Πανελλήνιοι Αγώνες F5J Κριτήριο Ε.Ο. 7-8 Οκτ.: Freitag, 6 Okt 2017 - Samstag, 7 Okt 2017
    Seiten: 1 2 [3] 4 5 6 ... 14     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας  (Gelesen 28017 mal)
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 686


    « Antwort #30 am: Montag, 27 Nov 2017, 13:33:51 »




    Υπάρχει και η Ελλανόδικος επιτροπή, διορισμένη μεν, αλλά ανεξάρτητη πλέον από τους πάντες, που έχει αποστολή να ερευνά αυτεπαγγέλτως, να συμβουλεύει, και να διορθώνει αδικίες, κατόπιν ενστάσεως. Οι αποφάσεις της θεωρούνται δευτερογενείς.


    2) Ναι μπορούν να υποβληθούν ενστάσεις, πριν, κατά την διάρκεια και μετά την ανακοίνωση των προσωρινών αποτελεσμάτων. Όλα αυτά αναφέρονται στον κανονισμό εσωτερικών διοργανώσεων της ΕΛ.Α.Ο.
    Ομως στους αγώνες αερομοντελισμού, το δικαίωμα ένστασης έχει ο αρχηγός της ομάδας.


    Ακριβώς έτσι, οι αθλητές δεν είναι ΕΡΜΑΙΟ ενός ''κακού'' αλυτάρχη, υπάρχει η τριμελης επιτροπή (Ελλανόδικος στα Ελληνικά)  που τον ελέγχει και οι ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΤΙΚΕΣ για τον αλυτάρχη, και όχι δευτερογενείς που γράφεις εσκεμμένα, για να παραπλανήσεις τον κόσμο.
    Η κ.Κουκούτση δεν έκανε τουρισμό εκεί, είχε να παίξει σημαντικό ρόλο στην διεξαγωγη του αγώνα, η ίδια άλλωστε  όπως πολύ καλά γνωρίζεις απο την επιστολή της στην Επιτροπή Αερομοντελισμού δηλώνει ότι  ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!!!! και σαν αλυτάρχης και σαν Ελλανόδικος Επιτροπή. Η κ. Κουκούτση Αννα μαζί μετην υπόλοιπη επιτροπή ουδέποτε προέβη σε κάποια κίνηση κατά την διάρκεια του αγώνα, ώστε να διορθωθεί ""κάποια αδικία"" που ισχυρίζεται η ΕΑΑ.

    Καναμε αγώνα με τον κανονισμό εσωτερικών διοργανώσεων η με τους κανονισμούς της FAI?Huh Διαλέξτε επιτέλους τι σας ''βολεύει'' ...Για την FAI δεν υπάρχουν προσωρινά αποτελέσματα,  μην μεταφράζεις μόνο ότι σε συμφέρει για να ακυρωθεί ο αγώνας.

    Οσο για τις διασταυρώσεις θα ανεβάσω και τον πίνακα που ήταν αλυτάρχης η κ. Κουκούτση Αννα στον περυσινό αγώνα (GreekCup 2016) που ΕΛΑΒΕΣ ΜΕΡΟΣ και εσύ πρόεδρε της ΕΑΑ Γ. Κωνσταντακάτε, ώστε να ''φρεσκαριστη'' η μνήμη σου.Να δείς πόσα 0 και πόσα 6 έχεις στις διασταυρώσεις.

    Παρακαλείται ο κ. Λυμπέρης Στράτος να μην εκτοξεύει κατηγορίες γιατί το μόνο που καταφέρνει είναι να ΕΚΘΕΤΕΙ τη συζηγό του κ.Κουκούτση Αννα που ήταν Πρόεδρος της Ελλανόδικου Επιτροπής, βέβαια αυτό το έχει κάνει και η ίδια με την επιστολή της προς την Επιτροπή Αερομοντελισμού που ζητά την ακύρωση του αγώνα.


                                                                              Συνεχίζεται.......................



    Gespeichert

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #31 am: Montag, 27 Nov 2017, 14:24:43 »

    Κύριε Μπαγλατζή,

    Δεν φταίτε εσείς, φταίνε οι άλλοι που δεν σας διόρθωσαν τα λάθη σας. Αρα όλα έγιναν νόμιμα.

    Φταίει ο Κωνσταντακάτος που σε προηγούμενο περιφερειακό αγώνα, έκανε το κορόϊδο γιατί δεν τον ενδιαφέρουν οι μικρότητες και τα ακούσια λάθη.

    Αλλά απ' ότι δηλώσατε σε επιστολή σας, έτσι γινότανε πάντα. Γιατί πράγματι να ενοχληθούμε τώρα;

    Δεν συνηθίσαμε τις αποκλίσεις; Τόση προσπάθεια έγινε μέχρι σήμερα να πιστούμε να τις ανεχόμαστε.

    Οχι κύριοι, κάποτε έρχεται και η ώρα της αλήθειας, ή ώρα της κρίσης.

    Τώρα επειδή έχετε αποδείξει ότι ορισμένα θέματα δεν τα εννοείται επαρκώς, παρακαλώ μη μπερδεύετε το αναγνωστικό κοινό με τις δικές σας εξηγήσεις, κουραστήκαμε να λέμε τα ίδια και τα ίδια.

    Αλλούς ενέκρινε η Ομοσπονδία για αλυτάρχη, και Ε.Ε., και άλλοι προέκυψαν στην πορεία, όμως επανήλθαν ως δια μαγείας στις θέσεις τους στο τέλος για να υπογράψουν.

    Ο αγώνας που ήσασταν εσείς Διευθυντής και Αλυτάρχης ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ.

    Τι δεν καταλαβαίνετε;  

    Ο αγώνας που ήσασταν εσείς Διευθυντής και Αλυτάρχης ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ.

    Τι δεν καταλαβαίνετε;  

    Ο αγώνας που ήσασταν εσείς Διευθυντής και Αλυτάρχης ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ.

    Τι δεν καταλαβαίνετε;  

    Τι δεν καταλαβαίνετε;  

    Τι δεν καταλαβαίνετε;  
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Aννα
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 228



    WWW
    « Antwort #32 am: Montag, 27 Nov 2017, 14:25:16 »

    Μια γρηγορη απαντηση στον κ Bocian και επιφυλασσομαι για τα υπολοιπα....

    Κ Bocian το οτι σαν προεδρο ελλανοδικο συστησατε ο πρωι του Σαββατου το κ Καρκανη αυτο σας λεει κατι?
    Εμενα με συστησατε σαν βοηθο.
    Εξου και δεν περναγε ο λογος μου ουτε στο να παραλαβετε την επιστολη,διαμαρτυρια απο τον κ Γ  Παπαδοπουλο αν και δεν κανατε εσεις κουμαντο εκεινη στην στιγμη οπως οριζε η θεση σας αλλα ενας αθλητης ειχε αναλαβει τα χρεη σας.   (πρωτη παραβαση κανονισμου)

     Δεiτε για αλλη μια φορα το βιντεακι στο 21,20 να θυμηθείτε

    https://www.facebook.com/1736410479923525/videos/2105636759667560/



    Οτι εγω δεν ηξερα οτι ημουν προεδρος Ελλλανοδικου μεχρι και την στιγμη (μετα απο ενα μηνα περιπου) που εσεις μου στειλατε το φυλλο αγωνα να το υπογραψω σας λεει κατι?

    Οτι η Ε.Λ.Α.Ο ειχε εγκρινει αλλη επιτροπη απο τα ατομα  που συστησατε σας λεει κατι.....και μην μου πειτε οτι δεν ειχατε γνωση πανω σ αυτο οπως ηδη ακουσα  απο καποιον αλλον.


    Κ  Bocian μην μας φοβεριζεται.απειλείται αν θα βγαλετε απο παλαιοτερους αγωνες στοιχεια να εχεται το σθενος να μας δειξετε και απο αυτον τον αγωνα να δουμε τα 0/7 και αν θελετε ανεβαστετα και αναλυτικα παρακαλω.....

    Ενα τελευταιο οσο αφορα την εμπειρια μου δεν εισαστε εσεις ικανος να την κρινετε ....(να  βγει η αερολεσχη σας ο προεδρος σας κ Βαγενας  η ο Γραμματεας σας κ Σκαριωτης προς αποκατασταση αυτου)να μας πει γιατι με εβαζε η με προτεινε σε καθε αγωνα της Αλυταρχη η ελλανοδικο κ.τ.λ για να ερθω για τουρισμο? η τωρα δεν βολευει  η εκθεση μου?
    Να  σας θυμισω λοιπον πως απο τον πρωτο αγωνα σας και σχεδον ολους (ΜΕΡΙΚΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟΙ)
    εγω τους εχω τρεξει οποτε μην μιλατε εσεις για εμπειρια και περι τουρισμου δεν σας συμφερει.....

    Υ.Γ ...Συμβουλη, καλυτερα να ασχοληθητε και να αφιερώσετε χρονο διαβαζοντας τους κανονισμους του αγωνα......

    Τα υπολοιπα ερχονται.......
    « Letzte Änderung: Montag, 27 Nov 2017, 16:44:54 von Aννα » Gespeichert

    Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
    http://www.aeromodelistis.com/smfgr/index.php?PHPSESSID=dd0tnpna2lk9cglr7nnu3vjbk6&
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Antwort #33 am: Montag, 27 Nov 2017, 14:43:37 »

    Παρακαλείται ο κ. Λυμπέρης Στράτος να μην εκτοξεύει κατηγορίες γιατί το μόνο που καταφέρνει είναι να ΕΚΘΕΤΕΙ τη συζηγό του κ.Κουκούτση Αννα που ήταν Πρόεδρος της Ελλανόδικου Επιτροπής, βέβαια αυτό το έχει κάνει και η ίδια με την επιστολή της προς την Επιτροπή Αερομοντελισμού που ζητά την ακύρωση του αγώνα.



    Κ Bocian θα ηθελα να μου πειτε τι κατηγοριες  εκτοξευω  και σε ποιον?στο ατομο σας?

    Εχω βγει ονομαστικα και μιλαω για τον Κ σκαριωτη εσεις τι ρολο παιζετε?Δικηγορος?υποβολεας? Εκεινος δεν εχει στομα να μιλησει? Και εκει βοηθο θελει?

    Σοβαρευτειτε επιτελους αρκετα εχετε εκτεθει ολοι σας μην δημιουργειτε εντυπωσεις για να αποπροσανατολισετε την συζητηση..

    Εχετε σοβαρα επιχειρηματα να μας πειτε?Αν ναι εχει καλως,Αν οχι παρακαλω ασχοληθειτε με τις ελιες σας και μην χανετε τον χρονο σας με εμας...

    Τωρα το αν εχει εκτεθει η συζηγος μου οπως λετε....ναι εχετε δικιο...οχι ομως συντασσοντας την επιστολη αλλα ασχολουμενη μαζι σας...


    Συνεχιζεται......
    Gespeichert

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #34 am: Montag, 27 Nov 2017, 16:25:37 »

    Κύριε Μπαγλατζή,

    πως είναι δυνατόν να φταίνε όλοι οι απ' έξω, και να μην φταίνει όλοι οι από μέσα;

    Σας προτείνω, και αν υπάρχει διάθεση της Ομοσπονδίας ίσως γίνει, να ζητήσετε ακρόαση από τα σωματεία στην ετήσια συγκέντρωση της 16/12 στη Θεσσαλονίκη.

    Να μας πείτε σε πρώτο πλάνο τις θέσεις σας και να σας εξηγήσουμε σε πρώτο πλανο που την πατήσατε.
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    GASTON
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.300



    « Antwort #35 am: Montag, 27 Nov 2017, 17:37:24 »

    Στον περσινό αγώνα στην Παλαιοβράχα το Σάββατο βράδυ βγάζοντας τα αποτελέσματα έως εκείνη την στιγμή ανακαλύφθηκε πως ο Stratigio ακα Γιώργος Στρατιγάκης σε όλους τους γύρους πετούσε με ¨ εύκολους ¨ αντιπάλους και έπαιρνε εύκολα χιλιάρια. Το αποτέλεσμα ήταν να κάτσουν ο Γ. Σκαργιώτης και ο Π. Νταναβάρας και να αλλάξουν της σειρές για την επόμενη μέρα. Και καλά έκαναν.

    Και πάμε σε αυτόν τον αγώνα.
    Μοιράστηκαν το αποτέλεσμα μετά και τον τρίτο γύρο και το πρόβλημα εντοπίζεται από τον Γ. Παπαδόπουλο οποίος το δείχνει στην παρέα του, εμένα και τον Ανδρέα Μανδαράκα που ήμασταν εκεί.
    Το πρόβλημα είναι πως κάποιοι πετούν πολλές φορές (7) με ¨εύκολους¨ αντιπάλους
    Ο Γ. Παπαδόπουλος το επισημάνει στον Γ. Σκαργιώτη εκείνη την ώρα και όχι στο τέλος του αγώνα.
    Στο τέλος του αγώνα ο Γ. Παπαδόπουλος έσκισε από το χαρτί με το σημείο όπου ο Βασίλης που μου διαφεύγει το επίθετό του (οποίος ήταν στην ελλανόδικο που είχε ανακοινώσει ο Γ. Σκαργιώτης) που είχε βάλει την υπογραφή του. Για να λέμε τα πράγματα όπως έγιναν.

    Και σαν αθλητής ρωτάω.
    Γιατί δεν αλλάχτηκαν η σειρές όπως στον παραπάνω αγώνα;
    Γιατί δήλωσαν δυο αθλητές ομάδα σε έναν κριτήριο αγώνα οπότε δεν πέταξαν ο ένας με τον άλλον σε κανέναν γύρο;
    Γιατί ενώ δεν ήρθε καν στον αγώνα ο κ. Μουρελάτος τον φωνάζανε σε κάθε γύρο;
    Γιατί όταν ζήτησα τον κανονισμό από τον αλυτάρχη δεν τον είχε;

    Σαν αθλητής τι πρέπει να σκεφτώ;

    Και επειδή κάπου διάβασα ότι είχα σχέση με το μαγείρεμα των σειρών θα ήθελα μια διευκρίνηση

    Κώστας Σπυριάδης            

     
    Gespeichert

    Κώστας Σπυριάδης
    ΕΑΘ Ενωση Αερομοντελιστων Θεσσαλονικης
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 686


    « Antwort #36 am: Montag, 27 Nov 2017, 17:55:27 »

    Κύριε Μπαγλατζή,

    πως είναι δυνατόν να φταίνε όλοι οι απ' έξω, και να μην φταίνει όλοι οι από μέσα;

    Σας προτείνω, και αν υπάρχει διάθεση της Ομοσπονδίας ίσως γίνει, να ζητήσετε ακρόαση από τα σωματεία στην ετήσια συγκέντρωση της 16/12 στη Θεσσαλονίκη.

    Να μας πείτε σε πρώτο πλάνο τις θέσεις σας και να σας εξηγήσουμε σε πρώτο πλανο που την πατήσατε.

    Πρόεδρε ποιός είπε ότι φταίνε ''οι απ' έξω'' έριξα εγώ ευθύνες σε κάποιον?? Η κ. Κουκούτση Αννα παρεξήγησε. Ισα ίσα που έκανε πάρα πολύ σωστά τη δουλειά της, και θέλω να την δούν όλοι, κακό είναι αυτό? η συνιστά αυτό  απειλή?.
    Δεν συνηθίζω να απειλώ παρά μόνο να υπομένω.

    Δηλαδή πρόεδρε ''Ειδικό Δικαστήριο''? Και τι να κάνουν τα σωματεία? θα αλλάξουν την απόφαση του ΔΣ της ΕΛΑΟ αν πειστούν από αυτά που θα τους πώ εγώ? μπορούν? Ευχαριστώ πολύ για την τιμή, αλλά ΟΧΙ.
    Αν υπύρχε διάθεση από τη μεριά σας να με ακούσεται θα σηκώνατε το τηλέφωνο όταν σας πήρα, αλλά το αγνοήσατε επειδικτικά.Και από εδώ δεν βλέπω να μου απαντάς στα θέματα κανονισμών που θέτω, που με τόσο σθένος υπερασπίζεσε  απλά εξοργίζεσε και γράφεις ότι ο αγώνας ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ
    Το καταλάβαμε δεν είμαστε ΓΚΑΟΥ.


    ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΕΝΣΤΑΣΗ? αυτό το ερώτημα ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μου το απαντάει ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     
    Gespeichert

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Aννα
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 228



    WWW
    « Antwort #37 am: Montag, 27 Nov 2017, 18:15:23 »

    Aν k Bocian δεν εκανα σωστα την δουλεια στο παρελθον που μου αναθεσατε ,δωστε μας παρακαλω τα στοιχεια σας .εδω στο φορουμ (φυσικα και απο τον αγωνα της Λαμιας) αυτα που εχετε στα χερια σας σαν αθλητης να τα ξανα εξετασει η επιτροπη
    μηπως και θα πρεπει να ακυρωθουν και αλλοι  προγενεστεροι αγωνες F5j Fai
    Αν δεν κανω λαθος εσεις στον αγωνα που επικαλείστε δεν εισασταν καν αθλητης  αλλα βλεπατε τα πραγματα απο την θεση του φωτογραφου σωστα?

    Περιμενω απαντησεις και στα υπολοιπα εκτος και αν απαντατε επιλεκτικα....

    « Letzte Änderung: Montag, 27 Nov 2017, 21:00:21 von Aννα » Gespeichert

    Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
    http://www.aeromodelistis.com/smfgr/index.php?PHPSESSID=dd0tnpna2lk9cglr7nnu3vjbk6&
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 686


    « Antwort #38 am: Montag, 27 Nov 2017, 18:21:29 »

    Στον περσινό αγώνα στην Παλαιοβράχα το Σάββατο βράδυ βγάζοντας τα αποτελέσματα έως εκείνη την στιγμή ανακαλύφθηκε πως ο Stratigio ακα Γιώργος Στρατιγάκης σε όλους τους γύρους πετούσε με ¨ εύκολους ¨ αντιπάλους και έπαιρνε εύκολα χιλιάρια. Το αποτέλεσμα ήταν να κάτσουν ο Γ. Σκαργιώτης και ο Π. Νταναβάρας και να αλλάξουν της σειρές για την επόμενη μέρα. Και καλά έκαναν.

    Και πάμε σε αυτόν τον αγώνα.
    Μοιράστηκαν το αποτέλεσμα μετά και τον τρίτο γύρο και το πρόβλημα εντοπίζεται από τον Γ. Παπαδόπουλο οποίος το δείχνει στην παρέα του, εμένα και τον Ανδρέα Μανδαράκα που ήμασταν εκεί.
    Το πρόβλημα είναι πως κάποιοι πετούν πολλές φορές (7) με ¨εύκολους¨ αντιπάλους
    Ο Γ. Παπαδόπουλος το επισημάνει στον Γ. Σκαργιώτη εκείνη την ώρα και όχι στο τέλος του αγώνα.
    Στο τέλος του αγώνα ο Γ. Παπαδόπουλος έσκισε από το χαρτί με το σημείο όπου ο Βασίλης που μου διαφεύγει το επίθετό του (οποίος ήταν στην ελλανόδικο που είχε ανακοινώσει ο Γ. Σκαργιώτης) που είχε βάλει την υπογραφή του. Για να λέμε τα πράγματα όπως έγιναν.

    Και σαν αθλητής ρωτάω.
    Γιατί δεν αλλάχτηκαν η σειρές όπως στον παραπάνω αγώνα;
    Γιατί δήλωσαν δυο αθλητές ομάδα σε έναν κριτήριο αγώνα οπότε δεν πέταξαν ο ένας με τον άλλον σε κανέναν γύρο;
    Γιατί ενώ δεν ήρθε καν στον αγώνα ο κ. Μουρελάτος τον φωνάζανε σε κάθε γύρο;
    Γιατί όταν ζήτησα τον κανονισμό από τον αλυτάρχη δεν τον είχε;

    Σαν αθλητής τι πρέπει να σκεφτώ;

    Και επειδή κάπου διάβασα ότι είχα σχέση με το μαγείρεμα των σειρών θα ήθελα μια διευκρίνηση

    Κώστας Σπυριάδης            

    Για αγώνες που δεν ήμουν παρών δεν μπορώ να απαντήσω. Αλλά οι εκπλήξεις από ότι βλέπω είναι απανωτές. Κώστα σε εκτιμώ και σε σέβομαι πραγματικά και σαν άνθρωπο αλλά και σαν παλιό αθλητή με μεγάλη εμπειρία που έχεις σε τέτοιους αγώνες.
    Το ήξερες και εσύ? Γιατί ρε παιδιά  όταν μαζευτήκαν ΟΛΟΙ οι ΑΡΧΗΓΟΙ στη τέντα ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ? Ποιός ο λόγος να κρύψουμε ένα παράπονο?και ξεπετάγεστε τώρα ένας ένας? Γιατι ΟΛΟΙ πηγαίνατε στον Σκαργιώτη? Θα με τρελάνεται?

    Δεν βγάζω άκρη μαζί σας.........
    Gespeichert

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 686


    « Antwort #39 am: Montag, 27 Nov 2017, 18:31:02 »

    Aν k Bocian δεν εκανα σωστα την δουλεια στο παρελθον που μου αναθεσατε ,δωστε μας παρακαλω τα στοιχεια σας .εδω στο φορουμ (φυσικα και απο τον αγωνα της Λαμιας) αυτα που εχετε στα χερια σας σαν αθλητης να τα ξανα εξετασει η επιτροπη
    μηπως και θα πρεπει να ακυρωθουν και αλλοι  προγενεστεροι αγωνες F5j Fai
    Αν δεν κανω λαθος εσεις στον αγωνα που επικαλείστε εισασταν ο φωτογραφος ε? ουτε καν αθλητης ε?

    Περιμενω απαντησεις και ατα υπολοιπα εκτος και αν απαντατε επιλεκτικα....


    Βρε θα με τρελάνεται? ΣΟΥ ΑΝΕΘΕΣΑ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ?  ΕΓΩ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ. Πως καταλαβαίνεις το αντίθετο?
    Gespeichert

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Aννα
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 228



    WWW
    « Antwort #40 am: Montag, 27 Nov 2017, 18:45:15 »

    Κ Bocian  στην Απάντηση #30 Σήμερα στις 13:33 αυτο λετε οτι εκανα σωστα την δουλεια μου? ε τοτε μιλαμε  αλλα ελληνικα

    Καλως ,συνεχιστε  το εργο σας!!!
    Gespeichert

    Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
    http://www.aeromodelistis.com/smfgr/index.php?PHPSESSID=dd0tnpna2lk9cglr7nnu3vjbk6&
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #41 am: Montag, 27 Nov 2017, 19:05:15 »

    Αν υπύρχε διάθεση από τη μεριά σας να με ακούσεται θα σηκώνατε το τηλέφωνο όταν σας πήρα, αλλά το αγνοήσατε επειδικτικά
    Λυπάμαι αν έτσι νομίζετε. Δεν διαπίστωσα κλήση αναπάντητη από εσάς και στο κάτω κάτω, ας με ξανα-καλούσατε. Δεν έχω γραμματέα στο εργαστήριο. Μόνο γάτες.

    Zitat
    Και από εδώ δεν βλέπω να μου απαντάς στα θέματα κανονισμών που θέτω, που με τόσο σθένος υπερασπίζεσε  απλά εξοργίζεσε και γράφεις ότι ο αγώνας ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ  ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ
    Το καταλάβαμε δεν είμαστε ΓΚΑΟΥ.

    Ποιούς κανονισμούς;
    Ποιός εξοργίζεται;
    Τι καταλάβατε;
    Zitat
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΕΝΣΤΑΣΗ? αυτό το ερώτημα ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μου το απαντάει ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Δεν είμαι αρμόδιος να απαντήσω. Αρμόδιοι είναι οι αθλητές. Ισως όμως κανένας αθλητής δεν δίνει σημασία σ' αυτό που ζητάτε.
     
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #42 am: Montag, 27 Nov 2017, 19:18:25 »

    Zitat
    από Bocian

    Δηλαδή πρόεδρε ''Ειδικό Δικαστήριο''? Και τι να κάνουν τα σωματεία? θα αλλάξουν την απόφαση του ΔΣ της ΕΛΑΟ αν πειστούν από αυτά που θα τους πώ εγώ? μπορούν? Ευχαριστώ πολύ για την τιμή, αλλά ΟΧΙ.


    Αυτή είναι η μεγαλύτερη έκπληξη που ζω σε αυτό το νήμα.

    Σας αρέσει να συζητάτε εδώ στο φόρουμ ανεπίσημα, και δεν έχετε τη διάθεση να τα πειτε πρόσωπο με πρόσωπο με τα σωματεία; Ο καθένας θα ήθελε τέτοια ευκαιρία, να καθαρίσει το όνομά του, αν πίστευε ότι αδίκως τον ψέλνουν. Αλλά απ' ότι τεκμαίρεται, εσείς έχετε πεισθεί ότι είσαστε το πρόσωπο της ημέρας. Ολοι εσάς δείχνουν.

    Το χειρότερο δε που διαπιστώνω είναι ότι αυτός / αυτοί που σας εξέθεσαν, κάνουν την πάπια.΄

    Η προτροπή μου είναι, ή ελάτε στη συγκέντρωση, ή κάντε και εσείς το ίδιο.

    Και ακαρτέρει, ακαρτέρει
    φιλελεύθερη λαλιά,
    ένα εκτύπαε τ' αλλο χέρι
    από την απελπισιά
    Διον. Σολωμός
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Antwort #43 am: Montag, 27 Nov 2017, 19:36:19 »

    Αντε παμε παλι απο την  αρχη με απλα ΕΛΛΗΝΙΚΑ

    Απ οτι βλεπω το προβλημα εχει ξαναγινει και αν δεν κανουμε κατι ΑΜΕΣΑ (βλεπω βγηκε και αλλος στην φορα) θα γινουμε μετα απο λιγο καιρο στο ιδιο εργο θεατες...

    Ερωτηση:Υπαρχει αθλητικος δικαστης που να μπορεσει να λυσει το θεμα? Πολυ απλα για να τελειωνουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ..ΚΑΙ ΑΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ....ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ...

    Να μπορεσουμε τελικα σιγα σιγα να ξεβρωμισουμε γιατι γινανε πολλοι αυτοι που πλεον εμπλεκονται στο στησιμο ενος αγωνα,ατομα που πριν λιγο καιρο ηταν στα ΑΖΗΤΗΤΑ!!!!

    Να παω στο ερωτημα του κυριου Bocian Που αναφερει τα εξης ( Γιατί ρε παιδιά  όταν μαζευτήκαν ΟΛΟΙ οι ΑΡΧΗΓΟΙ στη τέντα ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ? Ποιός ο λόγος να κρύψουμε ένα παράπονο?και ξεπετάγεστε τώρα ένας ένας? Γιατι ΟΛΟΙ πηγαίνατε στον Σκαργιώτη? Θα με τρελάνεται? )

    Σας διαφευγει οτι κανεις δεν εκρυψε κανενα παραπονο απο την στιγμη που ηρθε το προβλημα στην φορα..Πηγε ο κ Παπαδοπουλος λοιπον στην υποτιθεμενη Ελλανοδικο επιτροπη(ψευτικη) να δωσει το χαρτι που ειχε συνταξει να το συμπεριλαβουν στο φακελο αγωνα, η επιτροπη αυτη με την σειρα της εφερε το χαρτι σε εσας και εσεις φωναξατε τον Κ σκαριωτη(,χωρις να ξερετε τον κανονισμο)

    Ο κυριος Σκαριωτης σας εκτοπισε και μιλουσε για εσας πλεον..οτι μονο ενστασεις γινονται δεκτες και οτι το χαρτι αυτο δεν μπορει να συμπεριληφθει μεσα στο φακελο αγωνα,Η κυρια αννα κουκουτση ενω ηταν παρουσα εκεινη την στιγμη ειπε χωρις να ξερει την ιδιοτητα της σαν προεδρος της Ελλανοδικου επιτροπης (γιατι αν ηξερε τα πραγματα θα ειχαν παρει αλλη τροπη,το χαρτι θα ηταν ΗΔΗ στον φακελο μιας και ηξερε τι πρεπει να γινει και οτι αυτο επιτρεπετε..)

    Ειπε τα εξης..

    ΓΙΩΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΣΤΑΣΗ,ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΕ
    ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΑΒΕΙ ΥΠ ΟΨΙΝ ΤΗΣ Η Ε.Λ.Α.Ο ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΙΣΟΣ ΠΡΟΣ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

    Δεν αρεσε στον Κ σκαριωτη λοιπον ολο αυτο..ποιος ξερει γιατι....και ελεγε οτι αυτο δεν νομιμο (μεσα στους κανονισμους)πραγμα που ουτε αυτος γνωριζε τελικα,και οτι θα πρεπει να κανεις ενσταση (πληρωνοντας 50 ευρο)γιατι μονο ενστασεις γινονται δεκτες..

    Σε ολη αυτη την διαρκεια λοιπον,ηρθαν οι αρχηγοι των ομαδων (οχι ολοι)να σηζητησουν τελικα τι θα γινει..Ο κυριος σκαριωτης προσπαθουμε να τους αποτρεψει,Ο κυριος παπαδοπουλος ειπε να του υποδειξουν τον κανονισμο που αναφερει οτι δεν μπορειτε να παραλαβετε την επιστολη(κανενας δεν μπορουσε να του απαντησει οπως και κανενας δεν ειχε τους κανονισμους μαζι του απλα σε μια εκτυπωση) για να μην δωσει λοιπον συνεχεια στα πραγματα (εσχησε το χαρτι) και ειπε οτι θα το στειλω μονος μου στη ΕΑΑ...

    Εσεις που ησασταν σε ολο αυτο που περιεγραψα ποιο πανω?
    Δεν ηταν μεσα στις αρμοδιοτητες σας?
    Και αν δεν μπορουσατε να βρειτε μια λυση γιατι δεν καλεσατε την Επιτροπη προς επιλυση του θεματος?
    Δεν επρεπε να ξερετε την πραγματικη τελικα Ελλανοδικο?
    Δεν σας εκανε εντυπωση ενω στον αγωνα ξερατε αλλη ελλανοδικο επιτροπη εσεις στειλετε τελικα το φυλο αγωνα σε αλλο προεδρο?
    Γιατι δεν το στειλε στον κυριο που συστησατε σαν προεδρο στον αγωνα?


    Τελικα απ οτι καταλαβαινω ουτε εσεις ξερετε ποιος ειναι ο πραγματικος Προεδρος Ελλανοδικου..

    Κλεινω με μια παροιμια...

    ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙΣ?

    ΝΑΙ....

    ΞΕΡΕΙΣ ΚΡΥΨΕΙΣ?

    ΟΧΙ...

    ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΛΕΒΕΙΣ?  Grin


    Συνεχιζεται....
    Gespeichert

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 971


    « Antwort #44 am: Montag, 27 Nov 2017, 20:02:03 »

    kaλησπερα
    δυστηχως ολες αυτές οι ιτριγκες θα διωξουν τους αθλητες από  την ανεμοπορια χαλανε φιλιες χρονων   και ολη η προσπαθεια που γινεται παει στο βροντο


    * IMG_5325_1.jpg (98.31 KB, 427x504 - angeschaut 242 Mal.)
    Gespeichert
    Seiten: 1 2 [3] 4 5 6 ... 14     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Moderatoren: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Thema: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.027 Sekunden mit 25 Zugriffen.