Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.434 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 02:03:26

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 02:03:26

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:38]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:31]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304434
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 43
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 33
    Συνολικά: 35
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • Πανελλήνιοι Αγώνες F5J Κριτήριο Ε.Ο. 7-8 Οκτ.: Παρασκευή, 6 Οκτ 2017 - Σάββατο, 7 Οκτ 2017
    Σελίδες: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας  (Αναγνώστηκε 27886 φορές)
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #150 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 13:46:50 »

    Προς τους απανταχού θιγέντες εκ πεποιθήσεως, ή συνειδήσεως, ή εξ ανάγκης, ή εκ παραδρομής, ή εκ συναδελφικότητας, ή εκ βλακείας.

    Προσωπικά εγώ (και μερικοί συνάδελφοι), δεν έχουμε λόγο να υπερασπιστούμε την απόφαση της Ομοσπονδίας, απέναντι στις αμφισβητήσεις και τις σπασμωδικές ατάκες ορισμένων «χύμα» παρόντων.
     
    Μας αρκεί ότι ο ακυρωτέος αγώνας τελικά ακυρώθηκε.

    Δεν είμαστε εμείς η Ομοσπονδία. Δεν ομιλούμε, και δεν πρέπει να ομιλούμε για λογαριασμό της. Δεν έχουμε λόγο να ανατρέξουμε σε νόμους, καταστατικά και εσωτερικούς κανονισμούς για να υποστηρίξουμε επισήμως την ακυρωτική απόφαση.

    Και όμως το κάναμε ανεπισήμως. Ντροπή μας. Νόμίσαμε ότι επιτελούσαμε μία ενημερωτική αποστολή. Δεν θα συνεχίσουμε σε αυτό το τροπάριο. Θα μπορούσαμε εναλλακτικά να σας προτείνουμε κάποιο σκεύασμα εξωτερικής χρήσης για να απαλύνει τη φαγούρα που σας έχει πιάσει.

    Παραμένουμε στο φόρουμ, επειδή το διασκεδάζουμε επαρκώς. Βλέπουμε κάθε λίγο να βγαίνει κάποιος από την σιωπή, να βαράει μία καραμούζα, και να επιστρέφει στην αφάνεια. «Παίρνω αμπάριζα και βγαίνω» λέγαμε παλιά το παιχνίδι.
    «Flash Mob» το λένε σήμερα.

    Κάτω από την καθολική αποτυχία, απογοήτευση και πανελλήνιο ρεζίλι - από την ακύρωση του αγώνα - οι «δακτυλοδικτούμενοι» κτυπούν με μανία τα χέρια τους, και το κεφάλι τους, για να αποσπάσουν την προσοχή των απληροφόρητων, και να κερδίσουν την συμπάθεια των αδιάφορων homo sapiens.

    Για να αποφύγω επιθέσεις μερικών αγράμματων, εξηγώ ότι Homo Sapiens σημαίνει «Νοήμων Ανθρωπος», και όχι «σάπιος homosexual».

    Αγαπητοί homo sapiens, αφού δεν σας ενδιαφέρει ο αγωνιστικός αερομοντελισμός, αφού δεν ανήκετε σε σωματείο, αφού δεν νομιμοποιείστε να κρίνετε τις αποφάσεις της Ομοσπονδίας, και των άλλων σωματείων, για ποιο λόγο ασχολείσθε;

    Δηλώνετε «φίλαθλος» μόνο και μόνο για να μπορείτε να βρίζετε και να μουντζώνετε την αντίπαλη ομάδα και τον διαιτητή.

    Στα 60 και πλέον χρόνια που ασχολούμαι με τον αερομοντελισμό, ευχαριστήθηκα για δύο λόγους:.
    Ο ένας, ο προφανής, είναι ότι έφτιαξα και πέταξα πολλά αερομοντέλα. Ταξίδεψα σε αγώνες και συνέδρια, έκανα πολλούς φίλους εντός και εκτός συνόρων, εμύησα στο χόμπυ/άθλημα πολλούς νέους. Μύρισα Ruddol 333 και Nitrolack. Ζαλίστηκα πετώντας γύρω-γύρω. Εχω χαρεί τον αερομοντελισμό όσο δεν μπορεί να φανταστεί κανείς.

    Ο μη προφανής, είναι το γέλιο που έχω κάνει, με μερικούς homo sapiens που, μόλις έπιασαν για πρώτη φορά ένα αερομοντέλο, αισθάνθηκαν την ανάγκη να νουθετίσουν τους παλαιότερους αερομοντελιστές.
    Και περισσότερο για την ευφυολογία και την ευρηματικότητά τους, για το πλήθος των επιθέτων και χαρακτηρισμών που μου πρόσαψαν (πολλοί με την ασφάλεια ενός ψευδώνυμου). Και που όταν οι ιδέες και τα επιχειρήματα στέρεψαν, το γύρισαν στην ειρωνεία και τη βωμολοχία. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, αλλά όλοι τώρα τελευταία ασχολούνται με την «ηλικία» μου.

    Τόσα χρόνια, τόσες ατάκες, δεν κατάφεραν να με αγγίξουν τα κάθε μορφής ιπτάμενα, μεταλλαγμένα τρωκτικά. Πιστεύουν τώρα ότι θα με αγγίξουν μερικοί homo sapiens;
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 15:52:03 από Γιάννης Κωνσταντακάτος » Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Απάντηση #151 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 13:47:27 »

    Αγαπητοι κυριοι....

    Περνω το θαρρος να πω  μερικα πραγματα οχι να διορθωσω ( εχετε  απολυτο δικιο) απλα να πω μια δικη μου οπτικη γωνια για τo πως βλεπω τα γραφομενα στα forum...

    Πρεπει παντα να ειμαστε σοβαροι στον λογο μας,βρισιες κλπ με βρισκουν αντιθετο,ΑΝΩΝΥΜΕΣ καταστασεις επισης,και φυσικα εχουμε ολοι το δικαιωμα να πουμε τη αποψη μας τεκμηριωμενα...

    Δυστυχως το μονο σημειο συγκεντρωσης ολων μας ειναι εδω στο forum αφου δεν μας δινεται η δυνατοτητα να βρεθουμε ολοι καπου αλλου..

    Ειναι ενας δημοσιος λογος που δινεται στον καθενα μας απλοχερα, και το ποιο σημαντικο μιας και ειμαστε μια μικρη κοινωνια ανθρωπων με κοινο Hobby θα πρεπει καποια στιγμη να φτανει το μαχαιρι στο κοκκαλο ( σε ορισμενες τραβηγμενες περιπτωσεις )

    Μπορει να γινεται κουραστικο (και εμενα με εχει κουρασει βλεποντας μερικους να ισχυριζονται ανυπαρκτα πραγματα φαντασματα και δρακους οπως εγραψα ποιο πανω ) αλλα τουλαχιστον χαιρομαι που υπαρχει διαλογος και μαθαινουμε τα πραγματα απο πρωτο χερι που λενε...

    Δεν θα μου αρεσε να μην πω τιποτα εδω μεσα και να ξεκινησω τα τηλεφωνα απο δω η απο κει οπως μπορει να γινονται απο μερικους με διαστρευλωση της αληθειας...εν μερη μου αρεσει αυτο που γινεται γιατι εχουμε αφησει με τον ιδιο τροπο προβληματα του παρελθοντος να περνουν απαρατηρητα και Ηδου μερικες φορες τα αποτελεσματα..

    Ολα τα παραπανω περνουν θεση οταν πλεον το hobby ξεφευγει και γινεται αγωνιστικο - ανταγωνιστικο...εκει οπως καταλαβαινετε ξεκινουν τα μικροπροβληματα που δημιουργουνται και αν δεν τα συζητησουμε το μικρο γινεται μεγαλο και φτανουμε εδω που ειμαστε τωρα...

    Πρεπει ολοι να εχουμε αποψη οταν θα θελουμε να ασχοληθουμε αγωνιστικα με το hobby μας τι και με ποιους θα πρεπει να εχουμε επαφες,μιας και λαθος επιλογη δημιουργει πολλα προβληματα στο μελλον..

    Ειναι μια μικρη προσωπικη σκεψη μου,απλα θα ηθελα να την εκφρασω... Thumbs up


    Αν στείναμε ένα Πανελλήνιο δημοψήφισμα, για το ποιός πρέπει να επανδρώσει την Εθνική Ομάδα, θα ήταν πιό δίκαιη επιλογή.


    Θειε μου εδω τα ειπες ολα..ποιο απλα δεν γινετε... Thumbs up
     
    Καταγράφηκε

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    Fer De Lance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 178


    « Απάντηση #152 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 17:36:21 »

    Αυτοί που μιλάνε για σαλιγκάρια και φιδάκια κλπ κλπ, να προσέχουν τα δοντάκια τους μην δαγκώσουν την γλωσσίτσα τους, γιατί τους βλέπω τέζα με αντιοφικό ορό. Μεγάλοι άνθρωποι να την πάθουν έτσι, δεν λέει.

    Ότι ο μοναδικός εξ' αρχής στόχος ήταν η ακύρωση του αγώνα, αυτό είναι φανερό από τις πρώτες τσιρίδες. Το θέμα είναι ποιοι παρασύρθηκαν (και αν παρασύρθηκαν και δεν το έκαναν εσκεμμένα) και πήραν αυθέρετες και αβάσιμες αποφάσεις.

    Stratos77, είναι μεγάλη μου τιμή που δεν σε γνώρισα, και εκ μέρους μου επιθυμώ να παραμείνει έτσι. Εσύ κάνε ότι θες. Πρόβλημά σου. Μιλάω με τόσους εδώ μέσα (και αλλού) επισήμως, ονομαστικώς, φιλικώς, δεν θα μου λείψει μια σύσταση. Επειδή βεβαίως δεν αποτελεί κανένα κρατικό μυστικό το όνομά μου, θα το βρεις φαντάζομαι, αλλά δεν επιθυμώ συστάσεις και υποκριτικές προσφωνήσεις. Μείνε στο Fer De Lance, και εγώ μένω στο Stratos77 (όπως βλέπεις).

    Αν πετάγατε το μισό καλά από όσο γράφετε θα είχατε πολύ καλύτερες βαθμολογίες.

    Κάτι τέτοιες ώρες είναι που σκέφτομαι ότι πιάστηκε κορόϊδο ο Δαίδαλος που δεν έκανε ένσταση στον Ίκαρο για χαλασμένο αλτίμετρο. Τώρα η σχολή θα λεγότανε "Δαιδάλων" και όχι "Ικάρων". Αν δεν είναι πολύ αργά, μια ενστασούλα ίσως;;;;;  laugh

    Καταγράφηκε
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Απάντηση #153 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 17:50:51 »

    Κ Κωνσταντίνος Στεφανάτος  ( Fer De Lance )

    Κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι σου εδω σε αυτη τη συζητηση..πεταχτηκες  σαν κομητης να υπερασπισεις δεν ξερω και εγω τι,μιας και δεν εχεις αρμοδιοτητα στο θεμα...απ οτι ξερω ασχολεισαι με ελικοπτερα και χαιρομαι γι αυτο..( μακρυα και αγαπημενοι)

    Εσυ εκανες προσωπικη βλακωδη επιθεση χωρις νοημα τελικα με την επιδοση μου..θα χαρω πολυ να φτασεις εστω και αυτη την επιδοση και μετα που θα εχεις γνωμη τα ξαναλεμε...

    Δεν σε ξερω και οπως λες και εσυ και σου δινω ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ τιμη μου που δεν σε γνωρισα.....Εγκρινω και επαυξανω...

    Το ζητουμενο ετσι απλα και το κλεινω το θεμα μαζι σου ειναι μια απλη ερωτηση σε φιλικο πλαισιο....Γιατι μονο στην λαμια υπαρχουν κομητες και οχι αλλου?
    Καταγράφηκε

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #154 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 17:52:18 »

    Μην το ψαχνεις.....υγειής ανταγωνισμός ατάκας !!!!......και απο  τα τρια thread όλα τα τραγουδια.... τα ποιηματα ....και τους ποκοπικους..... που στειλανε ολα τα παιδια ........καταλαβαινεις.......Πολύ επικοδομητικά!!!!Τι ομορφη εικόνα!!!!! Φτου να μην μας ματιασω!!!!
    Μετα λεμε γιατι δεν εχουμε συμετοχες στις κατηγορίες...........πως να εχουμε?Αντε τωρα ηρθε και η σειρα της F5J !!!

    Επειδή αν η συγκεκριμένη ατάκα δεν απαντηθεί θα μείνουν λανθασμένα συμπεράσματα στους απλούς αναγνώστες, επιθυμώ να πω τα εξής:

    Παλαιότερα κάναμε αγώνες σε πολλές κατηγορίες. Αλλά σήμερα….

    Η κατηγορία F3B ανεμόπτερα δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Η κατηγορία F3J ανεμόπτερα δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Η κατηγορία F4D pylon δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Η κατηγορία Quikie δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Οι κατηγορίες F4C Scale έλκουν τον ελάχιστο αριθμό συμμετοχών

    Οι κατηγορίες F3A ακροβατικά έλκουν τον ελάχιστο αριθμό συμμετοχών

    Η κατηγορίες F3C ελικόπτερα, κρατάνε συμμετοχές, αν και συρρικνούνται.

    Ιδιαίτερα για τις κατηγορίες F5J, και F5J-GR ναι, υπάρχει μειωμένο ενδιαφέρον, συγκριτικά με παλιά, αλλά ακόμα καλά κρατούν. Να πούμε ότι στους Πανελλήνιους έχουν τις περισσότερες συμμετοχές, από τις άλλες κατηγορίες.

    Ο λόγος που μερικοί φίλοι έχουν χάσει το ενδιαφέρον τους για συμμετοχή σε αγώνες, δεν είναι ότι τους διώχνουν άλλοι.

    Μόνοι τους το αποφάσισαν, είτε λόγω κρίσης, ή δυσκολίας στην προετοιμασία και τον σφικτό συναγωνισμό κ.α.

    Στο κάτω κάτω δεν είναι μόνο το άθλημα (αγώνες) είναι και το χόμπυ που δόξα τω Θεώ αναπτύσσεται ραγδαίως.


    κ. Γιάννη δεν απαντώ στο πόστ σας, απλά τα γραφόμενα με κάνουν και αναρωτιέμαι!!
    Και ερωτώ...
    ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?Huh?
    Φταινε οι συμμετέχοντες ή διοργαγανωτές?Huh
    Το ότι φτασαμε σε αυτή την κατάντια δεν βάζει σε σκέψεις κανέναν?Huh
    Τι ρολο βαράει η ομοσπονδία?Huh?
    Ποιος ο σκοπός ύπαρξης αυτής?Huh
    Πριν από 7 χρόνια η παρέα του Μαραθώνα έφτιαξε τον Ερμή. Τότε κάποιοι παλαιότεροι πρότιναν να ΜΗΝ γινουμε αεραθλητικό σωματίο και να μην έχουμε ΚΑΜΙΑ σχέση με την ομοσπονδία. ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΙΚΑ!!!!
    Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και όχι από την ουρά.

    Οι περισσότεροι εδώ μέσα με γνωρίζουν, και ξέρουν τι πετάω και πώς πετάω.
    Μετά από ΟΟΟΟΛΑ αυτά λοιπόν, μπορεί κάποιος από εσας να με πείσει να λάβω μέρος σε αγώνες???
    Πραγματικά θα ήθελα να ακούσω κάποιον - κάτι που θα με έκανε να ασχοληθώ αγωνιστικά!!!
    Συμμετοχές??? Για γέλια. Κάτω από 10
    Επίπεδο οργάνωσης??? Εχω μπάρμπα στην κορονη, σας κάνω?
    Ανταγωνισμός??? Πάμε για άλλα
    Συναγωνισμός? Τι θα πεί αυτό?
    Ευγενής άμιλλα? Τα μονα άμυλα που ξέρω ειναι στις πατάτες.
    Ευ αγωνίζεστε? Τι κρίμα έσπασε (χερ χερ χερ)

    Ετσι δεν πάμε μπροστά αδέρφια μου. Σοβαρευτείτε, καθήστε χωρίς εγωισμούς σε ενα τραπέζι και βρείτε τα. Δεν υπάρχετε μόνο εσείς! Εκατοντάδες χομπίστες σας διαβάζουν και γελάνε μαζί σας. Νέα παιδιά που θέλουν να σχοληθούν τι βλέπουν???

    Κακή διοργάνωση? Φροντίστε η επόμενη να είναι καλύτερη. Με την βοήθεια όλων. Οχι αυτοί και εμείς.
    Ποιος φταίει? ΟΛΟΙ ΣΑΣ και πρώτη απ΄όλους η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ!
    Εχετε γίνει σαπουνόπερα κακής ποιότητας! Και το χειρότερο...
    ...δεν λέει να τελειώσουν τα επεισόδια! (-Γιανκο ειμαι έγκυος. -Ωστε Βιλμα μου λές ότι εισαι έγκυος? -Ναι Γιανγκο. -Δηλαδή θέλεις να μου πείς ότι θα γεννήσεις? -Ναι Γιανγκο. Το παιδί σου! -Μα τι μου λές Βιλμα!....)

    ps: 2564 επεισόδια μετά η Βιλμα γέννησε ενα ασπρόμαυρο κουταβάκι
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    3dMaik
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 26


    « Απάντηση #155 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 18:07:26 »

    Κ Κωνσταντίνος Στεφανάτος  ( Fer De Lance )

    Κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι σου εδω σε αυτη τη συζητηση..πεταχτηκες  σαν κομητης να υπερασπισεις δεν ξερω και εγω τι,μιας και δεν εχεις αρμοδιοτητα στο θεμα...απ οτι ξερω ασχολεισαι με ελικοπτερα και χαιρομαι γι αυτο..( μακρυα και αγαπημενοι)

    Εσυ εκανες προσωπικη βλακωδη επιθεση χωρις νοημα τελικα με την επιδοση μου..θα χαρω πολυ να φτασεις εστω και αυτη την επιδοση και μετα που θα εχεις γνωμη τα ξαναλεμε...

    Δεν σε ξερω και οπως λες και εσυ και σου δινω ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ τιμη μου που δεν σε γνωρισα.....Εγκρινω και επαυξανω...

    Το ζητουμενο ετσι απλα και το κλεινω το θεμα μαζι σου ειναι μια απλη ερωτηση σε φιλικο πλαισιο....Γιατι μονο στην λαμια υπαρχουν κομητες και οχι αλλου?
    Stratos77 εσύ είσαι ο κομήτης, στον αγώνα ήσουν μέλος της αερολεσχης Φθιώτιδας και στην πραγματικότητα δεν σε γνωρίζει κανείς από τους αερομοντελιστες της Λαμίας και της Φθιώτιδας. Από ποιον πλανήτη εμφανίστηκες ως μέλος της αερολεσχης μας;;; Ευτυχώς πάντως που δεν πετάς μαζί μας τα σαββατοκύριακα γιατί ρε φίλε δεν παλεύεσαι
    Καταγράφηκε
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Απάντηση #156 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 18:17:56 »

    Ρε καλως τον κομητη του Harley.....

    Φιλε μου καλε ρωτα σε παρακαλω τον Γ.Γ του συλλογου σου τι εταξε για την μεταγραφη μου,...Δυστυχως δεν εγινε η απαιτουμενη δεξιωση για την νεα μεταγραφικη παρουσιαση..Εκει ζητω συγνωμη... laugh laugh

    Απ που ειπαμε οτι εισαι? Grin
    Καταγράφηκε

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    3dMaik
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 26


    « Απάντηση #157 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 18:21:56 »

    Χάχαχαχα δηλαδή θα σε πληρώναμε κιόλας για να φορέσεις τα χρώματα της αερολεσχης Φθιώτιδας;;;; Χάχαχαχα είσαι φοβερός πρωταθλητής μου!!! Τελικά εσείς οι τουρίστες έχετε χιούμορ
    Καταγράφηκε
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Απάντηση #158 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 18:24:09 »

    Εχετε και χρωματα? Grin  Ξεθωριασανε....

    Απ οπου ειπαμε οτι εισαι? Grin laugh laugh


    * μπανανα.jpg (17.71 KB, 585x305 - εμφανίστηκε 212 φορές.)
    Καταγράφηκε

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    3dMaik
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 26


    « Απάντηση #159 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 18:33:17 »

    Σελφι σου ανέβασες;;; τρως και μπανάνες βλέπω...
    Καταγράφηκε
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Απάντηση #160 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 18:34:42 »

    Ναι ακριβως...οτι περισεψανε απο αυτες που εφαγε ο συλλογος σου..

    Αντε ρε   μπαγασα ευτυχως που ανεβαζεις και τα post σου..εφτασες τα 20!!!! laugh laugh
    Απο που ειπαμε οτι εισαι? Grin Grin Grin


    Λοιπον περα απο την πλακα,ας το αφησουμε εδω μεταξυ μας γιατι το μονο που καταφερνουμε ειναι να κανουμε post χωρις νοημα...απο εμενα με εσας τους 2 εχει τελειωσει..να ειστε καλα.. Thumbs up
    Καταγράφηκε

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    3dMaik
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 26


    « Απάντηση #161 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 19:00:46 »

    Τι θεωρείς ότι έπαθε ο σύλλογος μου;;; Πιστεύεις ότι τα βράδια μαζευόμαστε όλοι μαζί και μοιρολογουμε;;; Τι να σου πω ρε άνθρωπε, είσαι όντως από άλλο πλανήτη... Ένας αγώνας αερομοντελισμου ήταν και τίποτα παραπάνω. Τον πανελλήνιο πρωταθλητή δεν θα τον περιμένουν με δάφνες στο Ελευθέριος Βενιζέλος να τον συγχαρουν ως εθνικό ήρωα...Ήμαρτον ρε συ, ο εγωισμό σου δεν σε αφήνει να δεις μπροστά σου
    Καταγράφηκε
    Fer De Lance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 178


    « Απάντηση #162 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 19:09:24 »

    Κ Κωνσταντίνος Στεφανάτος  ( Fer De Lance )

    Κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι σου εδω σε αυτη τη συζητηση..πεταχτηκες  σαν κομητης να υπερασπισεις δεν ξερω και εγω τι,μιας και δεν εχεις αρμοδιοτητα στο θεμα...απ οτι ξερω ασχολεισαι με ελικοπτερα και χαιρομαι γι αυτο..( μακρυα και αγαπημενοι)

    Εσυ εκανες προσωπικη βλακωδη επιθεση χωρις νοημα τελικα με την επιδοση μου..θα χαρω πολυ να φτασεις εστω και αυτη την επιδοση και μετα που θα εχεις γνωμη τα ξαναλεμε...

    Δεν σε ξερω και οπως λες και εσυ και σου δινω ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ τιμη μου που δεν σε γνωρισα.....Εγκρινω και επαυξανω...

    Το ζητουμενο ετσι απλα και το κλεινω το θεμα μαζι σου ειναι μια απλη ερωτηση σε φιλικο πλαισιο....Γιατι μονο στην λαμια υπαρχουν κομητες και οχι αλλου?

    Πραγματικά είναι να απορεί κανείς, μετά από τόσα που έχεις γράψει για την αερολέσχη, μετά από τόσες μπηχτές, μετά από τόσα υπονοούμενα και μετά από την εξ' απαίτησή σου (σας) ακύρωση του αγώνα, πως αναρωτιέσαι κιόλας από πάνω για ποιόν λόγο ασχολήθηκα μαζί σου. Μήπως να ζητούμε ταπεινά την άδειά σου για πότε και το εάν μας επιτρέπεις να μιλήσουμε; Μήπως εσείς δεν αναρωτιώσασταν τόσες μέρες γιατί δεν απαντάει κανένας; Και μόλις απαντήσαμε αναρωτιέσαι γιατί απαντήσαμε... Μήπως κάτι δεν πάει καλά;

    Όμως να σου πω ακριβώς τι έγινε. Επί μέρες ολόκληρες, δεν έδινα σχεδόν καμία σημασία στις χαζομάρες που διάβαζα, απλώς γιατί δεν στέκουν θεμελιωδώς και δεν ακολουθήθηκαν οι νόμιμες διαδικασίες. Παρακολουθούσα λοιπόν, μέχρι τη στιγμή που είδα τα χαρτάκια με τα χρονόμετρα.

    Και λέω: "Κάτσε ρε φίλε, δεν μπορεί ο άλλος να είναι ο Άρχοντας των Καθοδικών και να του φταίνε οι σειρές", κάτι άλλο γίνεται.

    Διαβάζοντας λοιπόν προσεκτικότερα, είδα ότι υπήρχε μία έντονη επιθυμία από ανθρώπους που μπορούν να επιρρεάσουν καταστάσεις, όπως ερπετολόγους, μαλακιολόγους (εκ των μαλακίων-σαλιγκαριών-γυμνοσαλιάγκων, μην πάει αλλού ο νους σας), να ακυρωθεί ο αγώνας, όπερ και εγένετο. Πιο πολύ πανηγυρίζουν που ακυρώσανε τον αγώνα, από ότι άμα τον είχανε κερδίσει!!!

    Για εμένα λοιπόν είναι ξεκάθαρο τι έχει γίνει.
    Η ουσία λοιπόν είναι, ότι βρήκανε έναν μπροστινό με μια μισο-αληθινή καταγγελία και με μια μισο-παράνομη διαδικασία (χωρίς ένσταση, ραβασάκι) κάνανε μια παράνομη (κατά την γνώμη μου πάντα) ακύρωση αγώνα που δεν προβλέπεται από πουθενά.

    Καταγράφηκε
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #163 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 19:50:59 »

    Μην το ψαχνεις.....υγειής ανταγωνισμός ατάκας !!!!......και απο  τα τρια thread όλα τα τραγουδια.... τα ποιηματα ....και τους ποκοπικους..... που στειλανε ολα τα παιδια ........καταλαβαινεις.......Πολύ επικοδομητικά!!!!Τι ομορφη εικόνα!!!!! Φτου να μην μας ματιασω!!!!
    Μετα λεμε γιατι δεν εχουμε συμετοχες στις κατηγορίες...........πως να εχουμε?Αντε τωρα ηρθε και η σειρα της F5J !!!

    Επειδή αν η συγκεκριμένη ατάκα δεν απαντηθεί θα μείνουν λανθασμένα συμπεράσματα στους απλούς αναγνώστες, επιθυμώ να πω τα εξής:

    Παλαιότερα κάναμε αγώνες σε πολλές κατηγορίες. Αλλά σήμερα….

    Η κατηγορία F3B ανεμόπτερα δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Η κατηγορία F3J ανεμόπτερα δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Η κατηγορία F4D pylon δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Η κατηγορία Quikie δεν προκηρύσσεται ελλείψει ενδιαφέροντος

    Οι κατηγορίες F4C Scale έλκουν τον ελάχιστο αριθμό συμμετοχών

    Οι κατηγορίες F3A ακροβατικά έλκουν τον ελάχιστο αριθμό συμμετοχών

    Η κατηγορίες F3C ελικόπτερα, κρατάνε συμμετοχές, αν και συρρικνούνται.

    Ιδιαίτερα για τις κατηγορίες F5J, και F5J-GR ναι, υπάρχει μειωμένο ενδιαφέρον, συγκριτικά με παλιά, αλλά ακόμα καλά κρατούν. Να πούμε ότι στους Πανελλήνιους έχουν τις περισσότερες συμμετοχές, από τις άλλες κατηγορίες.

    Ο λόγος που μερικοί φίλοι έχουν χάσει το ενδιαφέρον τους για συμμετοχή σε αγώνες, δεν είναι ότι τους διώχνουν άλλοι.

    Μόνοι τους το αποφάσισαν, είτε λόγω κρίσης, ή δυσκολίας στην προετοιμασία και τον σφικτό συναγωνισμό κ.α.

    Στο κάτω κάτω δεν είναι μόνο το άθλημα (αγώνες) είναι και το χόμπυ που δόξα τω Θεώ αναπτύσσεται ραγδαίως.


    κ. Γιάννη δεν απαντώ στο πόστ σας, απλά τα γραφόμενα με κάνουν και αναρωτιέμαι!!
    Και ερωτώ...
    ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?Huh?
    Φταινε οι συμμετέχοντες ή διοργαγανωτές?Huh
    Το ότι φτασαμε σε αυτή την κατάντια δεν βάζει σε σκέψεις κανέναν?Huh
    Τι ρολο βαράει η ομοσπονδία?Huh?
    Ποιος ο σκοπός ύπαρξης αυτής?Huh
    Πριν από 7 χρόνια η παρέα του Μαραθώνα έφτιαξε τον Ερμή. Τότε κάποιοι παλαιότεροι πρότιναν να ΜΗΝ γινουμε αεραθλητικό σωματίο και να μην έχουμε ΚΑΜΙΑ σχέση με την ομοσπονδία. ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΙΚΑ!!!!
    Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και όχι από την ουρά.

    Οι περισσότεροι εδώ μέσα με γνωρίζουν, και ξέρουν τι πετάω και πώς πετάω.
    Μετά από ΟΟΟΟΛΑ αυτά λοιπόν, μπορεί κάποιος από εσας να με πείσει να λάβω μέρος σε αγώνες???
    Πραγματικά θα ήθελα να ακούσω κάποιον - κάτι που θα με έκανε να ασχοληθώ αγωνιστικά!!!
    Συμμετοχές??? Για γέλια. Κάτω από 10
    Επίπεδο οργάνωσης??? Εχω μπάρμπα στην κορονη, σας κάνω?
    Ανταγωνισμός??? Πάμε για άλλα
    Συναγωνισμός? Τι θα πεί αυτό?
    Ευγενής άμιλλα? Τα μονα άμυλα που ξέρω ειναι στις πατάτες.
    Ευ αγωνίζεστε? Τι κρίμα έσπασε (χερ χερ χερ)

    Ετσι δεν πάμε μπροστά αδέρφια μου. Σοβαρευτείτε, καθήστε χωρίς εγωισμούς σε ενα τραπέζι και βρείτε τα. Δεν υπάρχετε μόνο εσείς! Εκατοντάδες χομπίστες σας διαβάζουν και γελάνε μαζί σας. Νέα παιδιά που θέλουν να σχοληθούν τι βλέπουν???

    Κακή διοργάνωση? Φροντίστε η επόμενη να είναι καλύτερη. Με την βοήθεια όλων. Οχι αυτοί και εμείς.
    Ποιος φταίει? ΟΛΟΙ ΣΑΣ και πρώτη απ΄όλους η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ!
    Εχετε γίνει σαπουνόπερα κακής ποιότητας! Και το χειρότερο...
    ...δεν λέει να τελειώσουν τα επεισόδια! (-Γιανκο ειμαι έγκυος. -Ωστε Βιλμα μου λές ότι εισαι έγκυος? -Ναι Γιανγκο. -Δηλαδή θέλεις να μου πείς ότι θα γεννήσεις? -Ναι Γιανγκο. Το παιδί σου! -Μα τι μου λές Βιλμα!....)

    ps: 2564 επεισόδια μετά η Βιλμα γέννησε ενα ασπρόμαυρο κουταβάκι

    Γιάννη,
     αν και επι της ουσίας δεν μπορώ να διαφωνήσω με πολλά από αυτά που γράφεις, θα επαναλάβω δημόσια κάτι που σου έχω πει κατ' ιδίαν.

     Όλοι εκείνοι οι σοβαροί χομπίστες και εν δυνάμει αγωνιζόμενοι οι οποίοι δεν συμμετέχουν στους αγώνες με τις δικαιολογίες που παραθέτεις παραπάνω, δεν κάνουν τίποτε άλλο παρά να χαρίζουν τους αγώνες και την ιδιοκτησία των αγώνων σε, ενδεχομένως, λιγότερο σοβαρούς και ικανούς.

     Ομολογώ ότι η εικόνα που παρουσιάζεται σε αυτό το thread είναι αλγεινή. Και σίγουρα ευθύνη για την κακή οργάνωση και διεξαγωγή των αγώνων έχει και η ομοσπονδία και οι συμμετέχοντες. Το να αποδίδουμε ευθύνες πάντως δεν οδηγεί σε λύσεις. Χρειάζονται άνθρωποι με γνώση και ικανότητες για να στελεχώσουν την ομοσπονδία και τις διοργανώσεις των αγώνων. Και πάνω από όλα άνθρωποι οι οποίοι είναι διατεθημένοι να σπαταλήσουν χρόνο και ψυχικά αποθέματα για να βγούν όλα αυτά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

    Σε τακτά χρονικά διαστήματα (4 χρόνια) διεξάγονται εκλογές για τη σύνθεση της περιβόητης ΕΠΑΕ (επιτροπή αερομοντελισμού) της ομοσπονδίας.

    Ποιός από όλους όσους ασκούν δριμεία (και ενδεχομένως όχι άδικη) κριτική στην  ΕΠΑΕ, έθεσε τον εαυτό του στην κρίση της ανάληψης τέτοιων ευθυνών;
     
    Ποιός από όσους κατηγορούν τα διοικητικά συμβούλια των συλλόγων για καρεκλοκενταυρισμό έθεσε υποψηφιότητα για μια θέση στο ΔΣ του συλλόγου του;

    Προφανώς δεν κατηγορώ κανέναν ο οποίος δεν αποφασίζει να διαθέσει τις υπηρεσίες του αφιλοκερδώς στην ομοσπονδία και το hobby γιατί πολύ απλά πρώτος εγώ δεν το κάνω. Όμως η κριτική σε τόσο οξύ επίπεδο και οι δημόσιοι τσακωμοί στα forum ούτε βοηθούν στην επίλυση των όποιων διαφορών ούτε και καλλιεργούν έδαφος για την βελτίωση των αγώνων, του hobby  και των φορέων που τα διοργανώνουν και τα εκπροσωπούν.

    Σε κάθε περίπτωση πάντως η άρνηση συμμετοχής στις (να συμφωνήσω κακές) αγωνιστικές διοργανώσεις, μόνο και μόνο επειδή υπήρξε (άλλο ένα) ξεκατίνιασμα στα forum, μόνο αδιαφορία και, ίσως, σνομπισμό μου αποπνέει. Όσο όλοι εσείς που ενδεχομένως θα θέλατε να συμμετέχετε αλλά δεν το κάνετε επειδή δεν βρίσκετε τον λόγο, καλό θα ήταν να μην ασκείτε τοσο δριμεία κριτική, τουλάχιστον δημόσια.

     Ρωτάς τον Κωνσταντακάτο πως θα σε πείσει να κατέβεις σε αγώνα λες και είναι δουλειά του Κωνσταντακάτου, ή του κάθε Κωνσταντακάτου, να σου βρει κίνητρα συμμετοχής στους αγώνες αερομοντελισμού. Αν το γουστάρεις και το κάνεις πρώτα για την πάρτη σου και την διασκέδασή σου, να δηλώσεις συμμετοχή στον επόμενο αγώνα όποιος και αν είναι ο διοργανωτής, όποια και αν είναι η Ελανόδικος και η κριτική επιτροπή.

     Διαφορετικά κανένας Παντελής και κανένας Κωνσταντακάτος δεν θα σου βρει κίνητρο ούτε και θα σε πείσει.

    Με φιλικούς (και αγωνιστικούς) χαιρετισμούς
    Παντελής Παπαγεωργίου
    Αθλητής ΕΑΑ κατηγορίας F4C
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 20:47:16 από Pantelis Papageorgiou » Καταγράφηκε
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Απάντηση #164 στις: Κυριακή, 3 Δεκ 2017, 19:51:13 »

    Κ Κωνσταντίνος Στεφανάτος  ( Fer De Lance )

    Ρε συ φιλε πραγματικα ολοι εκει μαλλον ειστε απο αλλον πλανητη Η δεν γνωριζεται ελληνικα.. δεν υπαρχει αλλη εξηγηση....
    Παμε βημα βημα τελευταια φορα για να τελειωνουμε επιτελους...

    1.μετά από τόσες μπηχτές, μετά από τόσα υπονοούμενα και μετά από την εξ' απαίτησή σου (σας) ακύρωση του αγώνα, πως αναρωτιέσαι κιόλας από πάνω για ποιόν λόγο ασχολήθηκα μαζί σου

    Ειδες πουθενα να ειναι δικη μου (εξ' απαίτησή σου (σας) ακύρωση του αγώνα) τρελα πουλας ρε φιλε?δειξε μου σε παρακαλω που το αναφερω ?

    2.Εσυ τι ρολο βαρας?δικηγορος εισαι καποιου αλλου?δεν εχουν στομα αυτοι που θιχκτηκαν να βγουν να μιλησουν?εχεις σχεση με το αθλημα?τι πεταγεσαι να κανεις τον πονηρο και οτι βλακεια να την γραφεις εδω μεσα?που σου πεφτει λογος στο ολο θεμα? Ημαρτον δηλαδη...Δεν μιλανε αγωνιζομενοι και μιλανε οι απ εξω..Εχεις σχεση με τα ελικοπτερα και αυτο ζητας βοηθεια,και ξαφνικα μας το παιζεις ειδιμων? Ημαρτον ρε φιλε...

    3.Και λέω: "Κάτσε ρε φίλε, δεν μπορεί ο άλλος να είναι ο Άρχοντας των Καθοδικών και να του φταίνε οι σειρές", κάτι άλλο γίνεται.
    Μαθε λοιπον οτι οι επιδοσεις μου μεχρι τον 3ο γυρο ηταν αυτες που με ειχαν στην 4η θεση..αυτος ηταν και ο λογος που το εψαξα λιγο παραπανω και ειδα το ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ

    αυτο εγραψα γιατι λογο της θεσης επρεπε να δω με ποιον εχω να κανω για να κρατησω την θεση μου κλπ...που ειναι το θεμα σου εσενα?
    Γραφεις ποιο πανω για ενσταση..ποιος σου ειπε εσενα οτι ηθελα να κανω ενσταση?ειπα απλα οτι τα μαζεψα και εφυγα..δεν εχω να κερδισω ουτε να χασω απο μια ενσταση..Αν υποθεσουμε οτι ηθελα να κανω ενσταση και να πω τι?οτι σκεφτομαι το μαγειρεμα? Ειναι ενδειξη αλλα οχι αποδειξη..καταλαβαινεις τωρα η οχι ακομα?

    Καταλαβαινεις γιατι ακυρωθηκε ο αγωνας η οχι..για να μην σε βαζω σε κοπο ,ακυρωθηκε για αλλο λογο..διαβασε παραπανω η ρωτα τους δικους σου..

    4.Το νοημα και η ουσια ειναι μια και την εγραψες εσυ..Παρτη να την ξαναδεις...

    Μάγκες το κουκιά είναι μετρημένα, τα χαρτιά αριθμημένα, οι κανόνες συκεκριμένοι και οι διαδικασίες πρέπει να τηρούνεται. Όχι όπως και όποτε σας συμφαίρει, αλλά ΠΑΝΤΑ.

    ΚΑταλαβες?γιατι αν οχι τοτε φιλε εχεις θεμα..Λυπαμαι δεν ειμαι αρμοδιος..Και στο τελος τελος αν εισαι μαγκακος οπως θελεις να δειχνεις μεινε στην ακρη και ασε τους αρμοδιους να μιλησουν..  

    Γεμισαμε απο δικηγορους ρε ..ΗΜΑΡΤΟΝ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!
    Καταγράφηκε

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    Σελίδες: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.043 δευτερόλεπτα. 26 ερωτήματα.