Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.516 μηνύματα σε 12.388 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 19 Μάι 2024, 01:01:24

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 19 Μάι 2024, 01:01:24

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Χθες στις 22:09]

    από chris 1975
    [Χθες στις 20:47]

    από Markhelis
    [Χθες στις 15:33]

    από dominicm
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 16:04:34]

    από geoli
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 15:43:43]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 14:48:30]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304516
    Σύνολο θεμάτων: 12388
    Online σήμερα: 45
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 40
    Συνολικά: 41
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 11     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Μοντελοδρομιο Κατσικά Ιωαννίνων  (Αναγνώστηκε 44215 φορές)
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #45 στις: Πέμπτη, 12 Αύγ 2010, 11:00:08 »

    http://www.facebook.com/group.php?gid=215370696279&ref=mf#!/photo.php?pid=4591700&o=all&op=1&view=all&subj=215370696279&aid=-1&id=808244517&fbid=423177659517
    Θαυμαστε το εκπληκτικο μοντελοδρομιο του Κατσικα,οπως ηταν χτες που πηγα και πεταξα.

    Φωτογραφία από την ίδια σελίδα του facebook που προτείνετε παραπάνω!! Sad
    Δυστυχώς τέτοιες ενέργειες και λόγια(βγάζοντας ο ένας το μάτι του άλλου) δεν βοηθούν την Ήπειρο να πάει μπροστά!
    Άς ηρεμήσουμε καλύτερα, γιατί τα πολλά λόγια είναι ....φτώχια και όπου λαλλούν πολλοί κοκκόροι αργεί να ξημερώση....!


    * 24042_385615349517_808244517_3699130_1601041_n.jpg (100.75 KB, 720x612 - εμφανίστηκε 989 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    Sokratis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 198


    « Απάντηση #46 στις: Πέμπτη, 12 Αύγ 2010, 13:21:42 »

    Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους,δε νομιζω οτι αναφερθηκα πουθενα εδω μεσα στην κατασταση του διαδρομου,η οποια ειναι υποφερτη(θα μπορουσε να ηταν και καλυτερη).Στον καθαρισμο βοηθησαν και ατομα απο αλλα σωματεια,ομως ποτε δεν αναφερθηκε.......Δε ζητηθηκε ποτε (απο εμας τουλαχιστον)η παραμικρη συνδρομη ή βοηθεια στο εργο του καθαρισμου.Παρ`ολα αυτα τις ελαχιστες φορες που επισκεφτηκα το παλιο αεροδρομιο,μαζευα αρκετα σκουπιδια απο τους μοντελιστες που πετουσαν,εφευγαν και τα παρατουσαν.....Κι εμεις καθαρισαμε ατελειωτες εκτασεις σε αλλο μερος για παρομοιους σκοπους,δε βγηκαμε ομως ποτε να καυχιομαστε γι`αυτο.Το αν καποιοι θεωρουν το παλιο αεροδρομιο κτημα τους,ας το φραξουν,ας βαλουν πινακιδες και ας μας διωξουν(αν μπορουν).
    ενας αλλος λογος που δεν πηγαινω πλεον εκει,ειναι οτι δε μου αρεσει ο τροπος που οι "παλιοι" αντιμετωπιζουν τα νεα παιδια.Πολυ υφακι,ειρωνια κλπ.Θα προτιμουσα λοιπον να εβλεπα 30 παιδακια να προσπαθουν να μαθουν να πετανε,παρα 5 "ξερολες" που δεν αφηνουν κανενα αλλο να πεταξει.Ειναι βεβαια θεμα παιδειας και χαρακτηρα. Προσωπικα ευχαριστιεμαι να πεταω στα λοφακια διπλα απο το σπιτι μου και στην Κατσικα θα παω μονο οταν ξαναγινει αεροδρομιο(κι αφου φυγουν τα λαμογια......).
    Φυσικα δεν θα μας απαντησουν ποτε οι εκπροσωποι της Αερολεσχης και του ΑΕΡΑΚΗ, για τους λογους που δεν εχουν καταφερει τιποτα μεχρι τωρα τα τελευταια 20 χρονια(και παλιοτερα)ωστε το αεροδρομιο να γινει πεδιο προσγειωσης.Ουτε κουβεντα βεβαια για τα εκατομυρια δραχμες,εξοπλισμο,σκαφη που εχουν επιδοτηθει απο τους Ελληνες φορολογουμενους.Η φιλοτιμη προσπαθεια των λιγοστων αερομοντελιστων που προσπαθουν να διατηρησουν το χωρο αυτο,χαλαει απο λιγους που συμπεριφερονται αναγωγα,αντιδημοκρατικα και εγωιστικα.
    Ελπιζω σε ενα καλυτερο μελλον(και θα παλεψω γι`αυτο).
    Καταγράφηκε

    " Στην αρχή σε αγνοούν, μετά σε γελοιοποιούν, μετά σε πολεμούν και μετά σε ασπάζονται " (Mahatma Gadhi)
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 495



    « Απάντηση #47 στις: Δευτέρα, 23 Αύγ 2010, 10:54:30 »

    εαν θελεις να βοηθησεις πραγματικα,ελα ενα σαββατοκυριακο στη κατσικα να κουβεντιασουμε ολοι μαζι.πρωτα ομως πρεπει να κανεις κατι για τα λεγομενα σου ,ως αναφορα σφαλιαρες και κλωτσιες.αν οχι καλητερα να μην ερθεις να κουβεντιασουμε καθολου.ολοι χωρανε σε μια καλη παρεα.ακομη και τα πιτσιρικια που καμια φορα σου φερνουν τα ανεμοπτερα στο κεφαλι,και εσυ εισαι δυστηχως απων για να τους πεις κατι.αναγκαζομασται εμεις οι ξερολες να τους πουμε οτι πρωτα προεχει η ασφαλεια και μετα ολα τα αλλα.  και δυστηχως γινομασται κακοι κυριε σωκρατη.αντε γεια.
    Καταγράφηκε
    Sokratis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 198


    « Απάντηση #48 στις: Δευτέρα, 23 Αύγ 2010, 23:06:41 »

    Η Κατσικα δεν με ενδιαφερει σαν μοντελοδρομιο,αλλα σαν αεροδρομιο(οπου φυσικα και θα πετανε μοντελα).Αν σας ενδιαφεραι αυτη η περιπτωση,να τα πουμε.Αρχες Σεπτεμβρη θα γινει μια συναντηση στα Γιαννενα με ανωτερα στελεχη αρμοδιας υπηρεσιας και συμετοχη πολλων ενδιαφερομενων.Μεταξυ αλλων θα συζητηθει σοβαρα και η περιπτωση του παλιου αεροδρομιου.Οταν αποφασισουμε τοπο και ημερομηνια θα σας ενημερωσω.
    Καταγράφηκε

    " Στην αρχή σε αγνοούν, μετά σε γελοιοποιούν, μετά σε πολεμούν και μετά σε ασπάζονται " (Mahatma Gadhi)
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #49 στις: Τρίτη, 24 Αύγ 2010, 09:57:10 »

    Άντε με το καλό να βρεθεί λύση  Χαμόγελο .

    Έχω πληροφορίες πως ο χώρος πτήσης της Κατσίκα είναι πολύ όμορφος, περιποιημένος και με καλό ορίζοντα  Thumbs up .

    Θα χαρώ πολύ, να μας φιλοξενήσετε για το 2011 για τον πανελλήνιο αγώνα F3C.
    Καταγράφηκε
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 495



    « Απάντηση #50 στις: Τρίτη, 24 Αύγ 2010, 14:29:54 »

    εχθες ειχαμε την ευχαριστηση και την χαρα να φιλοξενουμε εναν καλο φιλο και μοντελιστη,τον αντωνιαδη γιαννη γνωστο ως και heli doctor.μαζι του ειχε το καταπληκτικο hirrobo eagle freya ,καθως και πολυ ορεξη για να μας λυσει πολλες αποριες ως αναφορα τα ε/π.τον ευχαριστουμε πολυ και θα χαρουμε πολυ να τον εχουμε παλι στα ιωαννινα,γιατι οπως μας ειπε ειναι η 2η φορα που ερχεται και του αρεσει παρα πολυ ο χωρος .
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #51 στις: Τρίτη, 24 Αύγ 2010, 16:12:56 »

    Από χθες ( είναι λάθος η ημερομηνία)  Sad

    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    taz00
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 40


    « Απάντηση #52 στις: Τρίτη, 24 Αύγ 2010, 16:57:45 »

    Άσχετο, αλλά αν η κάμερα είναι η Turnigy TR800 το παρακάτω βίντεο δείχνει πως αλλάζεις την ημερομηνία

    http://www.youtube.com/watch?v=tJBbP-sN9-M&feature=player_embedded
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #53 στις: Τρίτη, 24 Αύγ 2010, 17:28:40 »

    Άσχετο, αλλά αν η κάμερα είναι η Turnigy TR800 το παρακάτω βίντεο δείχνει πως αλλάζεις την ημερομηνία

    http://www.youtube.com/watch?v=tJBbP-sN9-M&feature=player_embedded

    Οχι δεν είναι αυτή .Ευχαριστώ πάντως
     Ξέρω πως αλλάζει η ημερομηνία αλλά ξέχασα να το κάνω .
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #54 στις: Κυριακή, 31 Οκτ 2010, 17:55:16 »

    Από χθες  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 495



    « Απάντηση #55 στις: Σάββατο, 16 Απρ 2011, 18:52:08 »

     Σωκρατη συμφωνω οτι δεν υπαρχει μερος για υπερελαφρα αλλα μην ξξεχνας οτι βασικα ουτε μοντελλοδρομιο με προδιαγραφες υπαρχει στα γιαννενα και σε ολη την ηπειρο.αλλα νομιζω οτι δεν φταιμε οι αερομοντελλιστες που γινεται αυτο . οτι κανουμε το κανουμε με αγαπη για τον αερομοντελισμο και δεν κατηγορουμε κανεναν.αντιθετως προσπαθουμε να φερουμε οσο το δυνατον πιο πολυ κοσμο κοντα μας.τι φταιω εγω π.χ που εσυ δεν μπορεις να προσγειωσεις το υπερελαφρο στην κατσικα?αυριο ....δεν θα μπορουμε να πεταμε ουτε εμεις.... εσυ θα φταις για αυτο??.
    Καταγράφηκε
    Sokratis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 198


    « Απάντηση #56 στις: Κυριακή, 17 Απρ 2011, 17:07:52 »

    Σωκρατη συμφωνω οτι δεν υπαρχει μερος για υπερελαφρα αλλα μην ξξεχνας οτι βασικα ουτε μοντελλοδρομιο με προδιαγραφες υπαρχει στα γιαννενα και σε ολη την ηπειρο.αλλα νομιζω οτι δεν φταιμε οι αερομοντελλιστες που γινεται αυτο . οτι κανουμε το κανουμε με αγαπη για τον αερομοντελισμο και δεν κατηγορουμε κανεναν.αντιθετως προσπαθουμε να φερουμε οσο το δυνατον πιο πολυ κοσμο κοντα μας.τι φταιω εγω π.χ που εσυ δεν μπορεις να προσγειωσεις το υπερελαφρο στην κατσικα?αυριο ....δεν θα μπορουμε να πεταμε ουτε εμεις.... εσυ θα φταις για αυτο??.
    Αγαπητε Κωστα,αν θες να ψαξουμε γιατι μετα απο τοσα χρονια και αμετρητες επιδοτησεις σε καποια "ιστορικα" σωματεια των Ιωαννινων,δεν υπαρχει μοντελοδρομιο,πεδιο προσγειωσης,ανεμοπορια κλπ,να ρωτησουμε τα "ιστορικα" αυτα σωματεια να μας εξηγησουν το λογο.Πεταχτηκαν δεκαδες εκατομυρια δραχμες τα τελευταια 30 χρονια και το αποτελεσμα σημερα το γνωριζεις πολυ καλα.Οσοι θελουν να πεταξουν ανεμοπτερα,τρεχουν στην Εδεσσα και στο Τατοι.Οσοι θελουν υπερελαφρα,στη ΛΑρισα,Κοζανη,Αγρινιο,Μεσολογγι.Γιατι?Καποτε χαριστηκαν 3 ανεμοπτερα και υλικοτεχνικη βοηθεια.Που ειναι ολα αυτα σημερα?Ξερεις ποσα παιδακια απο τοτε μεχρι σημερα θελησαν να κανουν το ονειρο τους πραγματικοτητα και καποιοι τους το κατεστρεψαν?Επρεπε να υπηρχαν περισοτερες Λεσχες,και τουλαχιστον 20 α/φη στην περιοχη μας με σχολες ανεμοποριας,αερομοντελισμου ακομη και επαγγελματικες Σχολες και δεν υπαρχει τιποτα απολυτως......
    Καταγράφηκε

    " Στην αρχή σε αγνοούν, μετά σε γελοιοποιούν, μετά σε πολεμούν και μετά σε ασπάζονται " (Mahatma Gadhi)
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 495



    « Απάντηση #57 στις: Κυριακή, 17 Απρ 2011, 17:47:13 »

    ναι συμφωνω για ολα αυτα. ισως εδω στα γιαννενα υπαρχει μονο ο πασ γιαννενα,αλλα πρεπει ολοι μαζι να κανουμε κατι . το να κατηγορουμε ο ενας τον αλλο τι θα βγει?εγω προσπαθω απο μερους μου να γνωρισω και να φερω πιο πολυ κοσμο στον αερομοντελλισμο.ηδη για του χρονου πιστευω οτι θα μπορεσουμε να διοργανωσουμε εναν αγωνα εδω στα γιαννενα. μεχρι στιγμης ειναι αρκετοι που βοηθανε σε αυτη την προσπαθεια .γιατι να μην εισαι και εσυ ενας απο αυτους. τουλαχιστον βοηθα να ανεβει ο αερομοντελλισμος στα γιαννενα,και βλεπουμε.
    Καταγράφηκε
    Sokratis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 198


    « Απάντηση #58 στις: Κυριακή, 17 Απρ 2011, 19:10:32 »

    Οπως ισως εχεις ηδη μαθει,οι τοπογραφοι "παιρνουν" μετρα στον Κατσικα για το νεο γηπεδο.ΚΑνενα σωματειο μεχρι σημερα,δεν εκανε την παραμικρη ενεργεια να ξαναπεταξουν αεροπλανα απο εκει.Η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να επενδυσουμε στα νεα παιδια,να μπουνε σωστες βασεις ωστε στο μελλον να εχουμε σωστα και καταλληλα ατομα στο χωρο αυτο.Ετσι λοιπον η προσπαθεια μου αφορα κατα κυριο λογο τα νεα παιδια.Προσπαθω να τους μεταδωσω τις γνωσεις μου και να τα μαθω να κρινουν σωστα.Τα εχω πεταξει πολλες φορες με αεροπλανα με δικα μου εξοδα και τους μαθαινω οτι ξερω.Υπαρχει μεγαλη διψα κι ορεξη να ασχοληθουν με την πτηση και πιστευω σε αυτα.Απο κει και περα,οταν ξεκαθαρισει το τοπιο και καθε "κατεργαρης" παει εκει που του αξιζει,θα ξεκινησουμε πιο οργανωμενα πραματα.ΜΑκαρι να μπορουσα να τους αγοραζα απο ενα αεροπλανο και να τους εφτιαχνα κι απο ενα μοντελοδρομιο.Δυστυχως δεν διαχειριστηκα κανενα απο τα κονδυλια ή τα υλικα που χαριστηκαν σε 3 αερολεσχες στην περιοχη μας και πηγαν χαμενα!!!!.Ομως ελπιζω οτι θα αλλαξουν τα πραματα και θα γινουν σωστες επενδυσεις στο χωρο αυτο για να υπαρξει αναπτυξη και σωστες βασεις.Με τα μισα απο οσα εχουν "φαγωθει" μεχρι τωρα,θα υπηρχε το διπλασιο εργο.
    Καταγράφηκε

    " Στην αρχή σε αγνοούν, μετά σε γελοιοποιούν, μετά σε πολεμούν και μετά σε ασπάζονται " (Mahatma Gadhi)
    kmiglis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 292


    get AIRBORNE...!!!


    « Απάντηση #59 στις: Κυριακή, 17 Απρ 2011, 23:16:31 »

    για αρχη συγνωμη που μπαινω ετσι αλλα εντελως τυχαια βλεπω οτι πετατε εκει στην περιοχη.εγω ειμαι απο αθηνα αλλα τα πεθερικα μου ειναι απο παραμυθια και ειμαι λοιπον πολλες φορες το χρονο εκει , παντα με το ε/π μου βεβαια.
    στην περιοχη κατσικα παω τυχαια παλι σε ενα βενζιναδικο που εχει υγραεριο και φουλαρω το τζιπ.
    ειχα δει οτι εχει απλες και λιβαδια αλλα που να παει ο νους μου οτι το εχετε στεισει καλα εκει.
    τωρα το πασχα σαφως και θα σας επισκευτω αρκει καποιος καλος συναδελφος να με κατατοπισει......
    ευχαριστω εκ των προτερων.
    Καταγράφηκε

    TDRigid 2011
    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 11     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Μοντελοδρομιο Κατσικά Ιωαννίνων
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.044 δευτερόλεπτα. 25 ερωτήματα.