Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.497 μηνύματα σε 12.387 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 15 Μάι 2024, 03:29:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 15 Μάι 2024, 03:29:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:59]

    από tasospap
    [Χθες στις 20:04]

    από snoopy
    [Δευτέρα, 13 Μάι 2024, 08:35:43]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304497
    Σύνολο θεμάτων: 12387
    Online σήμερα: 37
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 37
    Συνολικά: 37
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2 3 4  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Δωρεάν Εκπαίδευση σε Αρχαρίους  (Αναγνώστηκε 13797 φορές)
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 19:45:06 »

    Καλησπέρα σας.

     Πάντα πίστευα και συνεχίζω να πιστεύω ότι η Παιδεία και η Εκπαίδευση πρέπει να είναι απο τα βασικά συστατικά ενός λαού. Με αφορμή παλαιά αλλά και σημερινά γεγονότα, αυτή μου η αντίληψη ενισχύεται ακόμη περισσότερο. Επειδή βαρέθηκα να βλέπω όλοι να μιλάνε και να μήν κάνει κανείς τίποτα, αποφάσισα να πάρω μιά μικρή προσωπική πρωτοβουλία. Δέν είμαι ειδήμων, κάνω ότι μπορώ και ελπίζω να μήν είναι αρνητική αλλά θετική συνεισφορά, έστω και μικρή, πάνμικρη ας είναι, μόνο να είναι θετική...
     Προσκαλώ λοιπόν κάθε ενδιαφερόμενο που τώρα ξεκινά ή σκέφτεται να ξεκινήσει τον Αερομοντελισμό...

     ΠΡΙΝ αγοράσετε οτιδήποτε, πρίν δώσετε το παραμικρό ευρώ στον Οποιονδήποτε, ελάτε μιά βόλτα στα Τρίκαλα Θεσσαλίας για να προσπαθήσουμε μαζί να πετάξετε Solo αερομοντέλο, έστω και σε λίγες ώρες ή λίγες μέρες άν μπορείτε να μείνετε παραπάνω. Όλος ο εξοπλισμός είναι δική μου ευθύνη, οποιοδήποτε σπάσιμο ή ζημιά είναι δική μου ευθύνη γιατί θα είμαι συνεχώς δίπλα σας. Οποιαδήποτε μέρα της εβδομάδας σας βολεύει εσάς, δέν με πειράζει, αρκεί πιό πρίν να τηλεφωνηθούμε γιατί, άνθρωποι είμαστε, μπορεί να υπάρχει μιά υποχρέωση... Η εκπαίδευση θα γίνεται με Ηλεκτρικό εκπαιδευτικό αερομοντέλο, Ελληνικής σχεδίασης και κατασκευής.

     Παρακαλώ μεταφέρετε την πρόσκληση σε όλους τους ενδιαφερόμενους που γνωρίζετε, σε άλλα φόρουμς, κλπ...

     Αφιερώνω την παραπάνω κίνηση στον αδικοχαμένο νεαρό Τρικαλινό αστυνομικό Γιώργο Σκυλογιάννη της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. της Ελληνικής Αστυνομίας.

    Πάντα Δικός σας,
    Απόστολος
    6972029993
     
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 20:00:07 »

    Μπραβο ρε Αποστολε για την κινηση . Θα βοηθησεις την τοπικη ομαδα μοντελιστων

    Εδω στην Αθηνα ξερω περιπτωση καταστηματος που σου πουλαει το μοντελο, σου λεει οτι θα σε βοηθησει στην πρωτη πτηση και την ωρα που σου δινει την τ/κ τσιμπαει λιγο Down και πεφτει

    Μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    stamatis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 742



    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 20:33:07 »

    ΜΠΡΑΒΟ φιλε!!! Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    <<Οποιος νομιζει οτι κρεμομαστε απο τα αρ**δια του, ας τα κοψει για να πεσουμε!!!>>
    extenge
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 449


    Nikos


    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 20:33:38 »

    Μπραβο ρε Αποστολε για την κινηση . Θα βοηθησεις την τοπικη ομαδα μοντελιστων

    Εδω στην Αθηνα ξερω περιπτωση καταστηματος που σου πουλαει το μοντελο, σου λεει οτι θα σε βοηθησει στην πρωτη πτηση και την ωρα που σου δινει την τ/κ τσιμπαει λιγο Down και πεφτει

    Μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα
    Μακαρι να ηξερα ποιος το κανει αυτο να παω και να του σπασω τα δαχτυλα ενα ενα οχι μονο να μη μπορει να πεταξει αλλα να μη μπορει και να φαει...........
    Γιατι το πιστευω ρε φιλε αυτο που λες..........αληθεια το πιστευω.........
    Α ρε ελληναρες που ειμαστε......
    Καταγράφηκε
    FlyingDoctor
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 303


    Βασιλης


    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 20:35:53 »

    Καλησπέρα σας.

     Πάντα πίστευα και συνεχίζω να πιστεύω ότι η Παιδεία και η Εκπαίδευση πρέπει να είναι απο τα βασικά συστατικά ενός λαού. Με αφορμή παλαιά αλλά και σημερινά γεγονότα, αυτή μου η αντίληψη ενισχύεται ακόμη περισσότερο. Επειδή βαρέθηκα να βλέπω όλοι να μιλάνε και να μήν κάνει κανείς τίποτα, αποφάσισα να πάρω μιά μικρή προσωπική πρωτοβουλία. Δέν είμαι ειδήμων, κάνω ότι μπορώ και ελπίζω να μήν είναι αρνητική αλλά θετική συνεισφορά, έστω και μικρή, πάνμικρη ας είναι, μόνο να είναι θετική...
     Προσκαλώ λοιπόν κάθε ενδιαφερόμενο που τώρα ξεκινά ή σκέφτεται να ξεκινήσει τον Αερομοντελισμό...

     ΠΡΙΝ αγοράσετε οτιδήποτε, πρίν δώσετε το παραμικρό ευρώ στον Οποιονδήποτε, ελάτε μιά βόλτα στα Τρίκαλα Θεσσαλίας για να προσπαθήσουμε μαζί να πετάξετε Solo αερομοντέλο, έστω και σε λίγες ώρες ή λίγες μέρες άν μπορείτε να μείνετε παραπάνω. Όλος ο εξοπλισμός είναι δική μου ευθύνη, οποιοδήποτε σπάσιμο ή ζημιά είναι δική μου ευθύνη γιατί θα είμαι συνεχώς δίπλα σας. Οποιαδήποτε μέρα της εβδομάδας σας βολεύει εσάς, δέν με πειράζει, αρκεί πιό πρίν να τηλεφωνηθούμε γιατί, άνθρωποι είμαστε, μπορεί να υπάρχει μιά υποχρέωση... Η εκπαίδευση θα γίνεται με Ηλεκτρικό εκπαιδευτικό αερομοντέλο, Ελληνικής σχεδίασης και κατασκευής.

     Παρακαλώ μεταφέρετε την πρόσκληση σε όλους τους ενδιαφερόμενους που γνωρίζετε, σε άλλα φόρουμς, κλπ...

     Αφιερώνω την παραπάνω κίνηση στον αδικοχαμένο νεαρό Τρικαλινό αστυνομικό Γιώργο Σκυλογιάννη της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. της Ελληνικής Αστυνομίας.

    Πάντα Δικός σας,
    Απόστολος
    6972029993
     
    Μπραβο Μπραβο Εξαιρετος!!!!!!!!
    Καταγράφηκε
    FlyingDoctor
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 303


    Βασιλης


    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 20:38:53 »

    Μπραβο ρε Αποστολε για την κινηση . Θα βοηθησεις την τοπικη ομαδα μοντελιστων

    Εδω στην Αθηνα ξερω περιπτωση καταστηματος που σου πουλαει το μοντελο, σου λεει οτι θα σε βοηθησει στην πρωτη πτηση και την ωρα που σου δινει την τ/κ τσιμπαει λιγο Down και πεφτει

    Μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα
    Εγω ξερω μαγαζι που του πηγαινε πιτσιρικας το belt για σεταρισμα και αυτος χαλαρωνε τις βιδες και το ελικοπτερο διαλυοταν στον αερα......
    τι να λεμε τωρα.........και δεν ειναι το μονο περιστατικο που ξερω.......
    Καταγράφηκε
    Skynet
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 663



    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 20:42:33 »

    Μπράβο, Μπράβο, Μπράβο.

    Έχω ξαναπεί ότι θα έπερεπε οργανωμένα να βοηθούνται οι νέοι αερομοντελιστές. Σπαταλούνται πολλές ώρες και χρήματα σε μοντέλα που αγοράζουν οι νέοι και στην καλύτερη περίπτωση πάνε χαμένα όταν με το καλό μάθουν να πετούν.

    Γιατί να δίνουμε σε κινέζους (και άλλους) τα ωραία μας ευρώ για αγορά εκπαιδευτικών μοντέλων; Που είναι οι σχολές εκμάθησης αερομοντελισμού ώστε να μένουν τα χρήματά μας στην Ελλάδα;

    Μπράβο για μία ακόμη φορά!
    Καταγράφηκε

    Τα ελικόπτερα είναι σαν τις ταινίες τρόμου. Ξέρεις ότι κάτι κακό θα συμβεί, απλά δεν ξέρεις το πότε.

    Skype --> mastroxalastis   (Συνήθως όταν είμαι στο Skype, μαστορεύω στον πάγκο)
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 21:38:25 »

    Μπράβο Απόστολε σε παραδέχομαι άλλη μία φορά και επειδή θέλω να ακολουθήσω το παράδειγμα σου λέω να κάνουμε μια λίστα με ονόματα απο ανθρώπους θέλουν να βοηθήσουν άλλους που ξεκινούν που θέλουν να μάθουν να πετούν....

    Κ εγώ είμαι μέσα , μένω Καλαμαριά Θεσ/νίκης αν κάποιος από Θεσσαλονίκη ή από τα γύρο χωριά θέλει να μάθει να πετάει ευχαρίστως θα του μάθω κ θα του προτίνω με τι να ξεκινήσει ακόμα κ να σετάρω το Α/Π στο εργαστήριο μου αν θέλει να μάθει από ελικόπτερα πάλι μπορώ να βοηθήσω στα πρώτα βήματα...

    Τηλ. 6938465269

    Άντε να βλέπω κ άλλους...
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    jamesmagos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 510


    UcanDrone.com


    WWW
    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 21:45:57 »

    Παιδιά συγχαρητήρια!!!! αντε μπας και δουμε φως οι κουλοι!!
    Καταγράφηκε
    IKAROS14
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.455



    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 21:46:32 »

    πετραν   απο  κιλκις     Cheesy      αν κάποιος από Θεσσαλονίκη η απο κιλκις  θέλει να μάθει να πετάει ευχαρίστως θα του μάθω  Ποοολύ άνεση     για  πτερυγες   και ανεμοπτερα       6982636032
    Καταγράφηκε

    ΚΑΝΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΑΕΤΟΥΣ  ΝΑ ΣΕ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΕΤΑΣ
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #10 στις: Πέμπτη, 3 Μάρ 2011, 10:50:34 »

    Καλημέρα παιδιά.

     Πράγματι, δέν σας κρύβω ότι έχω και εγώ φανταστεί να υπήρχε μιά Πιστοποιημένη σχολή αερομοντελισμού. Μάλιστα, έχω φανταστεί να ήταν Δικιά μου η σχολή!
    Μέχρι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο όμως και μακάρι να φτάσουμε κάποτε, Δέν γίνεται να σταθούμε αμέτοχοι σε όλο αυτό το ποτάμι λανθασμένης πληροφορίας που μας ταίζουν συνεχώς οι Κινέζοι ή οιοδήποτε άλλοι, που υπόσχονται να μάθεις να πετάς με τη μικρή cessna (π.χ.) που πάει απο stall σε stall... !
     Όταν ξεκινάς, το Λιγότερο που θές είναι μπελάδες στο κεφάλι σου, δέν θές να είσαι μόνος σου και δέν πρέπει, πόσο μάλλον να θές ένα μοντέλο που Δέν πετάει στα χέρια Αρχαρίου! Θα σταθώ λοιπόν σε μερικά απο τα λόγια που είπατε...
     * Να ΜΗΝ πάνε άλλα λεφτά χαμένα απο Νέα παιδιά και να ΜΗΝ υπάρξει άλλη απογοήτευση, γιατί έτσι ΧΑΝΟΥΜΕ όλοι Πολύτιμο κόσμο απ'τον μοντελισμό. Άλλοι χάνουν wingmen, δηλαδή φίλους που πετάνε μαζί και περνάνε καλά, και άλλοι χάνουν... Πελάτες !! Δέν μπορώ να φανταστώ τί θα ήμουν στη ζωή και τί μυαλό θα κουβάλαγα άν δέν ήμουνα μοντελιστής... Είναι Παιδεία πραγματική σε Πολλούς τομείς... Ηλεκτρολογικά, ηλεκτρονικά, μηχανική, φυσική, χημεία και μοίρια άλλα...

     Έχουμε σπαταλήσει ώρες ατέλειωτες στο νέτ με τον φίλο και συνεργάτη μου τον Κώστα για να καταλάβουμε ότι η Κοροιδία που μας ταίζουν δέν έχει όρια... Μοτέρ του Hacker και του Axi τα φτιάχνει άλλος... Απλά αλλάζουν ένα φρεζάρισμα στις καμπάνες μπρός και πίσω και το πασάρουν για... Άλλο! Ότι θέλουν κάνουν και βρίσκουν έδαφος να πατήσουν γιατί Δέν είμαστε εκπαιδευμένοι να ανταποκριθούμε.
     Καιρός να σταματήσει σιγά-σιγά αυτό._
     
    Χαίρομαι που και άλλοι φίλοι θέλουν να βοηθήσουν. Τέτοιες κινήσεις, μόνο εσωτερική και Αερομοντελιστική ανάπτυξη θα φέρουν. Μόνο.

    Προς θεού πάντως, να επαινέσουμε και τις Λέσχες που κάνουν Τεράστιες κινήσεις με τις λιγοστές δυνάμεις που έχουν. Και οι λέσχες άνθρωποι είναι, και όπως εκείνοι, έτσι και μείς, ο καθένας μας, σε όποιο μέρος και άν είμαστε, πρέπει να βοηθήσουμε...

    DM   
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #11 στις: Πέμπτη, 3 Μάρ 2011, 12:51:26 »

    Ωραία κίνηση...! Πάντως εκτός απο τα μαγαζιά δεν νομίζω κανένας άλλος να έπερνε χρήματα στην εκπαίδευση παρά λίγες εξεραίσεις...

    Μπραβο...!



    Μέχρι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο όμως και μακάρι να φτάσουμε κάποτε, Δέν γίνεται να σταθούμε αμέτοχοι σε όλο αυτό το ποτάμι λανθασμένης πληροφορίας που μας ταίζουν συνεχώς οι Κινέζοι ή οιοδήποτε άλλοι, που υπόσχονται να μάθεις να πετάς με τη μικρή cessna (π.χ.) που πάει απο stall σε stall... !
     

    Δν χρειάζεται πάντα να κατηγορούμε καποιον.. Μπορούμε να μιλήσουμε χωρίς να κατηγορούμε και  αυτο το κάνουμε επιχειρηματολογόντας σωστά...!

    Οσο για το καταλληλο εργαλειο εκμάθησης, δεν μπορει να το βαφτίσει κανείς... Είναι τι βολεύει...!
    Πχ στην κοπέλα μου εμαθα να πεταει κυκλους δλδ και να προσγειώνει 3-4 φορσ συνολο ολομόναχη με ενα easyglider  και αυτο εινια για εμενα καταλληλο για όλους αφού έμαθε να πετάει μια κοπέλα με τετοιο...!Αλλα ειναι μονο προσωπικη γνώμη!

    Ξέρω άτομα που με τα trainer δεν μάθανε ποτέ και μάθανε με τα φελιζολένια...! Αυτή η μικρή chessna ειναι οτι πρέπει, αν έχεις δίπλα κάποιον αλλον στην ανεβάζει ψηλα και στην δίνει χωρις κανένα φοβο να πετάς και να δεις πως συμπεριφέρεται αυτο το πράμα..!Επισης προσωπική γνώμη..!
    Καταγράφηκε
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #12 στις: Πέμπτη, 3 Μάρ 2011, 16:21:46 »


     Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου. Και εγώ Προσωπική Γνώμη εκφέρω πάντα...  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #13 στις: Πέμπτη, 3 Μάρ 2011, 19:16:39 »

    Η διαφορά του να μοντάρεις ένα trainer ελληνικής κατασκευής με ένα trainer κινέζικο έχει διαφορά 20-30 ευρό το πολύ και δεν αξίζει πιστεύω να μπαίνεις σε φασαρίες, μακάρι να γεμίσουμε τηλέμαχους και ξεφτέριδες τα ελληνικά μοντελοδρομεια κ τις αλάνες που υπηρετούν καλύτερα τον σκοπό τους ....
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #14 στις: Πέμπτη, 3 Μάρ 2011, 19:32:49 »

    Η διαφορά του να μοντάρεις ένα trainer ελληνικής κατασκευής με ένα trainer κινέζικο έχει διαφορά 20-30 ευρό το πολύ και δεν αξίζει πιστεύω να μπαίνεις σε φασαρίες, μακάρι να γεμίσουμε τηλέμαχους και ξεφτέριδες τα ελληνικά μοντελοδρομεια κ τις αλάνες που υπηρετούν καλύτερα τον σκοπό τους ....

    Συμφωνώ και εγω Ελλάδα αγοράζω και αμα ειχε και Ελληνικο ελικόπτερο θα το έπερνα αλλα δεν χρειάζεται να κατακρίνουμε τους υπόλοιπους...! !!
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3 4  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Ηλεκτρικά  |  Εκπαιδευτικά - Trainers  |  Θέμα: Δωρεάν Εκπαίδευση σε Αρχαρίους
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.047 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.