Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.512 μηνύματα σε 12.388 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 12:56:49

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 12:56:49

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 02:09]

    από dominicm
    [Χθες στις 16:04]

    από geoli
    [Χθες στις 15:43]

    από SV 1 BTA
    [Χθες στις 14:48]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304512
    Σύνολο θεμάτων: 12388
    Online σήμερα: 116
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 24
    Συνολικά: 24
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: 1 2 3 [4]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Που Πάει Ο Αγωνιστικός Αερομοντελισμός;  (Αναγνώστηκε 6715 φορές)
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #45 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 07:39:41 »

    καλή ιδέα κύριε πρόεδρε της ΕΑΑ.

    Και επειδή ο αγωνιστικός αερομοντελισμός πάει... .....Σέρρες,

    να προτείνω τον διαχωρισμό των κατάλληλων αεροδιαδρόμων για την διεξαγωγή μονο αγώνων αερομοντελισμού (διαχωρισμό  κατάλληλων αεροδιαδρόμων από τα άλλα αεραθλήματα) .
    Να εργαστούμε για την αναγνώριση αεροδιαδρόμων που κάναμε σε αυτά αγώνες τα τελευταία 10 χρόνια.

    Κύριε Παπαγιάννη,
    η ευθύνη για την πιστοποίηση χώρων αερομοντελισμού ξεκινάει απο τα σωματεία, και τελειώνει με ενεργειες της Ομοσπονδίας.
    Ενας χώρος μπορεί να πιστοποιηθεί για περισσότερα από ενα αεραθλήματα, μεταξύ των οποιων και ο αερομοντελισμός.
    Η πιστοποίηση χρειάζεται για να χρησιμοποιηθεί για αγώνα. Μία, δύο, τρεις φορές το έτος;
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #46 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 07:43:54 »

    Ουτε ίχνος αερομοντελιστών και θεατών! Κανενα μάτι θεσμικό δεν πήρε όμως προτωβουλία και να ενδιαφερθεί!Θα παρει κανεις προτωβουλία να ασχοληθούν η δεν χρειάζεται?
    Γι' αυτό θα προσπαθήσουμε εδώ. Να αυξηθούν οι συμμετοχές. Οσον αφορά τους θεατές, είναι θέμα του τοπικού σωματείου να βγάλει ανακοίνωση.
    Οι αρμοδιότητες/υποχρεώσεις της επιτροπής αερομοντελισμού είναι γραμμένες στα επίσημα έγγραφα.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #47 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 07:44:24 »

    Σε ότι τίποτε έχει να κάνει με την ανάπτυξη του αερομοντελισμού και  ειδικότερα του αθλητικού δηλώνω παρών !

    Ευχαριστούμε πολύ
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #48 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 09:19:30 »

    Χρήσιμο θα ήταν γνωρίζουμε τους Αθλητικούς Συλλόγους που παρουσιάζουν μικρή η μεγάλη δραστηριότητα στον Αθλητικό Αερομοντελισμό, και σύμφωνα με τον αριθμό συμμετεχόντων [στην λίστα δεξιά] αθλητών στους αγώνες του 2019 είχαν δικαίωμα ψήφου για την ανάδειξη της Νέας Επιτροπής Αερομοντελισμού.

    Συμπεριλαμβάνονται και οι συμμετοχές των FPV RACING DRONE όπου καθώς οι συμμετέχοντες σε αυτούς τους αγώνες, Αθλητές των Αθηνών δεν έχουν σύλλογο και είναι ενταγμένοι στην δύναμη της Αεραθλητική Ενωση Μαγνησίας.


    * Σωματεία που ψηφίζουν.JPG (104.8 KB, 882x470 - εμφανίστηκε 415 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    G.Skargiotis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.639



    WWW
    « Απάντηση #49 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 13:38:30 »

    Σε ότι τίποτε έχει να κάνει με την ανάπτυξη του αερομοντελισμού και  ειδικότερα του αθλητικού δηλώνω παρών !

    Ευχαριστούμε πολύ

    Επίσης
    Και μια διευκρίνιση προς όλους και όλα τα αεροαθηκηκα σωματεια
    Ο   εξοπλισμός που  έχουμε σχεδιάσει και κατασκευάσει  για  τους αγωνες F5J και όχι μόνο είναι διαθέσιμος σε όλους που θα θελήσουν να διοργανώσουν αγωνες - εκδηλώσεις  με βασική προϋπόθεση την καλή διάθεση για  ουσιώδη συνεργασία για το καλό του αερομοντελισμου και την ανάπτυξη του !!
    Καταγράφηκε

    Γιωργος Σκαργιωτης

     Η αλήθεια πάντα λάμπει,
     Η λάσπη του επιστρέφει!

        (Κυνηγός Τroll )
    ArgyrisGiannetakis
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.776



    WWW
    « Απάντηση #50 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 15:35:53 »

    Ουτε ίχνος αερομοντελιστών και θεατών! Κανενα μάτι θεσμικό δεν πήρε όμως προτωβουλία και να ενδιαφερθεί!Θα παρει κανεις προτωβουλία να ασχοληθούν η δεν χρειάζεται?
    Γι' αυτό θα προσπαθήσουμε εδώ. Να αυξηθούν οι συμμετοχές. Οσον αφορά τους θεατές, είναι θέμα του τοπικού σωματείου να βγάλει ανακοίνωση.
    Οι αρμοδιότητες/υποχρεώσεις της επιτροπής αερομοντελισμού είναι γραμμένες στα επίσημα έγγραφα.

    Για να αυξηθούν οι συμμετοχές πρεπει να επιλέξουν σωστά που θα δίνουν τους αγώνες και οχι που θέλουν και εχουν λόγους.Ξερουμε πολύ καλά πως δεν γίνεται αυτην την στιγμή.....Δεν ακολουθούν τις υποχρεώσεις που ειναι γραμμενες στα επίσημα έγγραφα......Τωρα με τα νέα μετρα αλλάζει ακόμα προς το χειρότερο.Πανε να χάσουν και άλλους αθλητες! Να γίνει συζήτηση να  λυθούν αυτά .Ειναι τα βασικότερα!Γίνονται κατ'επανάληψη ''λάθη'' . Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #51 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 17:01:05 »


    Για να αυξηθούν οι συμμετοχές πρεπει να επιλέξουν σωστά που θα δίνουν τους αγώνες και οχι που θέλουν και εχουν λόγους.Ξερουμε πολύ καλά πως δεν γίνεται αυτην την στιγμή.....Δεν ακολουθούν τις υποχρεώσεις που ειναι γραμμενες στα επίσημα έγγραφα......Τωρα με τα νέα μετρα αλλάζει ακόμα προς το χειρότερο.Πανε να χάσουν και άλλους αθλητες! Να γίνει συζήτηση να  λυθούν αυτά .Ειναι τα βασικότερα!Γίνονται κατ'επανάληψη ''λάθη'' . Thumbs up

    Κύριε Γιαννετάκη,
    παρακαλούμε να αποσαφηνίσετε αυτά που λετε, εγώ τουλάχιστον δεν καταλαβαίνω ποιές είναι οι υποχρεώσεις που δεν ακολουθούν,  ποια είναι τα νέα μέτρα που αλλάζει ακόμα προς το χειρότερο, γιατί θα χάσουν κι' άλλους αθλητές, ποιά είνια τα λάθη που γίνονται κατ' επανάληψη.
    Δεν θα διορθωθεί τίποτε αν μιλάμε αόριστα.
    ευχαριστώ
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    ArgyrisGiannetakis
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.776



    WWW
    « Απάντηση #52 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 18:22:50 »


    Για να αυξηθούν οι συμμετοχές πρεπει να επιλέξουν σωστά που θα δίνουν τους αγώνες και οχι που θέλουν και εχουν λόγους.Ξερουμε πολύ καλά πως δεν γίνεται αυτην την στιγμή.....Δεν ακολουθούν τις υποχρεώσεις που ειναι γραμμενες στα επίσημα έγγραφα......Τωρα με τα νέα μετρα αλλάζει ακόμα προς το χειρότερο.Πανε να χάσουν και άλλους αθλητες! Να γίνει συζήτηση να  λυθούν αυτά .Ειναι τα βασικότερα!Γίνονται κατ'επανάληψη ''λάθη'' . Thumbs up

    Κύριε Γιαννετάκη,
    παρακαλούμε να αποσαφηνίσετε αυτά που λετε, εγώ τουλάχιστον δεν καταλαβαίνω ποιές είναι οι υποχρεώσεις που δεν ακολουθούν,  ποια είναι τα νέα μέτρα που αλλάζει ακόμα προς το χειρότερο, γιατί θα χάσουν κι' άλλους αθλητές, ποιά είνια τα λάθη που γίνονται κατ' επανάληψη.
    Δεν θα διορθωθεί τίποτε αν μιλάμε αόριστα.
    ευχαριστώ
    Επιλεκτικά? δυο χρονιές στην Καρδίτσα και μετά επιλεκτικά? Εδεσσα 600 χιλιόμετρα μακρια για τους περισσότερους ,περισσότερες μερες ! με πολύ λίγες συμμετοχες ....κριτηρίου και ούτε....και στις δυο συμπηκνωμένες κατηγορίες με τα τζετ που δεν εγιναν τελικά συν όλα τα αλλα που εχουμε περιγράψει σαν οργάνωση .
    Φετος δηλώσαν οτι θα γίνει στο μονο αδειοδοτημένο αερδρόμιο στις Σερρες.Παλι θα σας τα λέμε?Δεν τα ξέρετε ?Αοριστα ειναι όλα αυτα?
    Οι νεοι κανονισμοί αναγκάζουν αλλη μια χρονιά να γινουν όλα μακριά απο τους περισσότερους αθλητές.Αλλη μία χρονιά πολύ αρνητική σε όλα με πολλά προβλήματα στον κόσμο οικονομικά .
    Την ξεχνάμε και αυτη την χρονιά μαζί με τις αλλες?
    Ετσι θα μαζέψουμε συμμετοχές?
    Υπάρχει πλάνο να εχουν υπόψην ποιοι ειναι κατάλληλοι χωροι για να μαζέψουν συμμετοχές?
    Θα το ρίξουμε οτι απο φέτος  ακολουθόυμε τις οδηγίες?
    Τι επιλογές εχουμε να προτείνουμε απο την προτωβουλία που πήρατε να συζητήσουμε και να εισακουστούν αφού δεν υπαρχουν επιλογές αλλα μόνο η Σέρρες.

    Οταν ρωτώ με το (επιλεκτικά?) εάν ηταν.Με τι κριτήριο επέλεξαν τους οποιους συλλόγους δηλώσαν οτι θέλουν να τους διοργανώσουν?  (Απο αυτους που έχουν απομείνει οτι θέλουν.....)
    Υπάρχει ομάδα που να πάει να τσεκαρει ελλείψεις ? εαν τηρούσε τις απαιτήσεις που χρειάζονται οι αγώνες?
    Αυτή η ομάδα απολογείται πουθενά εαν δεν εκανε σωστά την δουλειά της?Εκανε debriefing η το μόνο που εχει σημασία ειναι να πούν ...το κάναμε και φετος το αεραθλητικό εργο με ξένα κόλλυβα.Χειροκροτήστε μας!
    Με την δική μου οπτική διαπίστωσα το (αποφασίζουμε και διατάζουμε!)

    Και εγω ευχαριστώ!
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #53 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 18:50:06 »

    Κύριε Γιαννετάκη,
    Το τελευταίο σας μήνυμα, όπως και ενός άλλου συναδέλφου, μου θυμίζει λίγο το ανέκδοτο με τον γρύλλο.
    Και το έχουμε ακούσει πολλές φορές.
    Δεν έχω διάθεση να συνεχίσω με ανέκδοτα, αοριστίες, και ράδιο αρβύλα.
    Εγώ άνοιξα το θέμα, εγώ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ.
    Ότι και να γραφτεί εδώ πλέον δεν θα έχει επίσημη κατάληξη όπως είχα στοχεύσει ούτε θα αναλωθώ σε απαντήσεις, σε θέματα που εξ επίτηδες επαναλαμβάνουν γιατί έτσι δίνουν μπόϊ στην προσωπικότητά τους.
    Ευχαριστώ τους συναδέλφους που ακολούθησαν την αρχική μου πρόσκληση με ελπίδα και όρεξη.
    Και συνεχίστε εσείς οι λίγοι να γκρινιάζετε αν αυτό σας κρατάει όρθιους. Δεν θα μπορέσετε ποτέ να εννοήσετε την διαφορά του χτίζω ή γκρεμίζω.
    Προτάσεις ζήτησα όχι γκρίνια
    ΤΕΛΟΣ ... ΤΕΛΟΣ ... ΤΕΛΟΣ.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Yiannis_S
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 318



    « Απάντηση #54 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 19:57:44 »

    δηλωνω παρον ως εθελοντης, εαν μπορω να βοηθησω σε κατι ευχαριστως
    Καταγράφηκε

    Το μάτι δειλό αλλά το χέρι τολμηρό,
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Απάντηση #55 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 20:18:44 »

    Κύριε Κωνσταντακάτο,
    μήπως να ανεχθούμε μία τελευταία κριτική από κάποιον που έχει αποδείξει πολύχρονη αγάπη παρουσία και στήριξη στους αγώνες;
    (Συμπεριλαμβανομένου και του τελευταίου στις Σέρρες στην μεγάλη κατηγορία των κατασκευαστών)

    Αργυρή,
    τα έχουμε συζητήσει από κοντά . Αυτά τα εργαλεία έχουμε. Να κάνουμε προσπάθεια μια φορά να δούμε αν μπορούμε να φτιάξουμε κάτι να πετάξει;

    Στο τέλος όλοι θα χάσουμε. Επαναλαμβάνω ο Ελληνικός αερομοντελισμός έχει καταστραφεί και υπάρχουν συγκεκριμένα άτομα και καταστάσεις που φέρουν την ευθύνη.
    Εγώ κρατάω ότι ο κύριος Γιαννετάκης  προτείνει αυτή η ομάδα να κάνει debriefing και να ενημερώνει με feedback στην βάση= όσοι δείξαμε ενδιαφέρον.


    Ακόμα δύο προτάσεις:
    1, ο γραπτός λόγος υστερεί του προφορικού και δημιουργούνται πάντα παρεξηγήσεις καλή ώρα. Προτείνω η επιτροπή αυτη να συλλέγει προτάσεις και ερωτήματα μέσω zoom

    2....να μη γίνονται αγώνες σε ημερομηνίες που έχει Formula1
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 20:39:13 από Dell Gatto Grande » Καταγράφηκε

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    ArgyrisGiannetakis
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.776



    WWW
    « Απάντηση #56 στις: Σάββατο, 17 Ιούλ 2021, 20:33:45 »


    Για να αυξηθούν οι συμμετοχές πρεπει να επιλέξουν σωστά που θα δίνουν τους αγώνες και οχι που θέλουν και εχουν λόγους.Ξερουμε πολύ καλά πως δεν γίνεται αυτην την στιγμή.....Δεν ακολουθούν τις υποχρεώσεις που ειναι γραμμενες στα επίσημα έγγραφα......Τωρα με τα νέα μετρα αλλάζει ακόμα προς το χειρότερο.Πανε να χάσουν και άλλους αθλητες! Να γίνει συζήτηση να  λυθούν αυτά .Ειναι τα βασικότερα!Γίνονται κατ'επανάληψη ''λάθη'' . Thumbs up

    Κύριε Γιαννετάκη,
    παρακαλούμε να αποσαφηνίσετε αυτά που λετε, εγώ τουλάχιστον δεν καταλαβαίνω ποιές είναι οι υποχρεώσεις που δεν ακολουθούν,  ποια είναι τα νέα μέτρα που αλλάζει ακόμα προς το χειρότερο, γιατί θα χάσουν κι' άλλους αθλητές, ποιά είνια τα λάθη που γίνονται κατ' επανάληψη.
    Δεν θα διορθωθεί τίποτε αν μιλάμε αόριστα.

    ευχαριστώ

    Κύριε Γιαννετάκη,
    Το τελευταίο σας μήνυμα, όπως και ενός άλλου συναδέλφου, μου θυμίζει λίγο το ανέκδοτο με τον γρύλλο.
    Και το έχουμε ακούσει πολλές φορές.
    Δεν έχω διάθεση να συνεχίσω με ανέκδοτα, αοριστίες, και ράδιο αρβύλα.
    Εγώ άνοιξα το θέμα, εγώ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ.
    Ότι και να γραφτεί εδώ πλέον δεν θα έχει επίσημη κατάληξη όπως είχα στοχεύσει ούτε θα αναλωθώ σε απαντήσεις, σε θέματα που εξ επίτηδες επαναλαμβάνουν γιατί έτσι δίνουν μπόϊ στην προσωπικότητά τους.
    Ευχαριστώ τους συναδέλφους που ακολούθησαν την αρχική μου πρόσκληση με ελπίδα και όρεξη.
    Και συνεχίστε εσείς οι λίγοι να γκρινιάζετε αν αυτό σας κρατάει όρθιους. Δεν θα μπορέσετε ποτέ να εννοήσετε την διαφορά του χτίζω ή γκρεμίζω.
    Προτάσεις ζήτησα όχι γκρίνια
    ΤΕΛΟΣ ... ΤΕΛΟΣ ... ΤΕΛΟΣ.



    Κύριε Γιαννη εαν επαναλήφθηκε η διαπιστωση μου, ξανα εσεις το ζητησατε με την αποσαφήνηση.Απάντησα ποια ειναι τα πραγματικά τρέχοντα θέματα της κατηγορίας Scale για μένα (προσωπικά) οχι για τον δίπλα!Αλλος μπορεί να μην βλέπει κανένα προβλημα στα scale.
    Εαν δεν θέλετε να τα ακούτε και σας φαίνονται ανέκδοτα , αοριστιες και ραδιο αρβήλα δεν φταιω εγω σε κάτι.Ειναι η αποψη μου.Μην ζητάτε αποσαφύνηση.Η βγάλτε με απο τους εθελοντές προτάσεων κανενα πρόβλημα!Τα προβλήματα δεν θα εκλείψουν ομως.
    Προτασεις!
    Οι προτάσεις που διατύπωσα ηταν απολυτα ξεκάθαρες για την χρόνο που μας εχει απομείνει για φετος.
    Να προτείνω μοντελοδρομια  οπως της ΟΑΜΕΛ και της Τερψιθέας με πολύ καλή πρόσβαση απο όλους στο κεντρο της Ελλαδας ?Ειναι μοντελοδρόμια με αρκετούς θεατές αερομοντελιστές .Αφού δεν εχουν αδειοδοτηθεί.Εγω τα προτείνω.
    Να προτείνω να ξανακατσουμε κριτές οσοι ειμαστε και αθλητές ?Το προτείνω πολύ ευχαρίστως!Το κανω ετσι και αλλιως!Εχω προτείνει και σεμινάριο κριτών και εγω και ο Παντελής και ελπίζουμε καποια στιγμή να γίνει.Φετος ? δεν ξερω εαν θα παραγματοποιηθεί.
    Εχω και δυο σιγουρες συμμετοχες αλλα δυο άτομα φίλοι που εχω βοηθήσει που δεν ερχόντουσαν μεχρι τώρα!Να τους φέρω!
    Εξοπλισμό οτι έχω ειναι διαθέσιμο!
    Αυτά ειναι όμως τα δικά μας ομως μιλάμε!Το προβλημα ειναι να μεταφέρουμε σαν επιτροπή τι χρειαζόμαστε εμεις!Να τολμησουμε να ζητήσουμε η θα μας βαλετε χερι?


    Ολα αυτά εμεις τα γκρεμίσαμε με την συμμετοχή μας και με τα έξοδα μας?Πλακα μας κάνετε?


    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    eolos30
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 862



    « Απάντηση #57 στις: Κυριακή, 18 Ιούλ 2021, 09:18:04 »


                                  Είναι γεγονός για πανελλήνιους ο κατάλληλος χώρος είναι μόνο η κεντρική Ελλάδα.
                                       Οι Σύλλογοι της όμως ή πιο συγκεκριμένα , κεντρικά άτομα αυτών των
                                                               συλλόγων έχουν αξεπέραστο προσωπικό κατά βάση  και χρόνιο πρόβλημα με το κέντρο.
                                     Τι μπορεί να γίνει? Θα μένουμε , άπραγοι, όμηροι της διαμάχης τους, θα γίνουμε πιστοί οπαδοί
                                                                                         και θα πετροβολάμε τους άλλους?
                                              Αυτό είναι το όραμα?
                                          Δεν είναι πια εμφανής η ανάγκη να πειστούν να περάσουν πια
                                                          στο παρασκήνιο οι πρωταγωνιστές. Το έχουμε καταλάβει πια ΟΛΟΙ.
    Καταγράφηκε

    The desire for safety stands against every great and noble enterprise. -Tacitus
    albatros
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 258



    « Απάντηση #58 στις: Κυριακή, 18 Ιούλ 2021, 12:09:47 »

    Ανδρέα έχεις απόλυτο δίκαιο,έτσι έχουν τα πραγματα.
    Καταγράφηκε

    Μπάμπης  Παραστατίδης - ΕΑΘΘ
    ArgyrisGiannetakis
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.776



    WWW
    « Απάντηση #59 στις: Κυριακή, 18 Ιούλ 2021, 13:17:14 »

    Φίλε Ανδρέα σεβαστή η αποψη σου! και συμφωνώ απόλυτα με την καταλληλότητα των χώρων της κεντρικής Ελλαδας!
    Με τον ιδιο αντίλογο μπορώ να σου εκφράσω και εγω οτι και οι θεσμοί έχουν αξεπέραστο και προσωπικό πρόβλημα με τους συγκεκριμένους ανθρώπους που λές.
    Αυτοι ομως και μόνο αυτοί εχουν την ευθύνη της αποκαταστασης των σχέσεων και την ομαλότητα της ομοσπονδίας των λεσχών!
    Και ποιοι ειναι οι πρωταγωνιστές? Πρωταγωνιστές ειναι αυτοί που θα δωσουν λύση .
    Το όραμα τους ειναι να τους απομονώσουν λοιπόν ? Και αυτό το όραμα εχει βρεί και οπαδούς?
    Μπράβο!Τεράστια επιτυχία!
    Εγω δεν εχω δει να δίνουν λύση.Εσεις την  βλέπετε?
    Συμφωνώ οτι μεχρι τότε θα την πληρωνουμε την διαμάχη εμεις οι αθλητές. Ποιος την εχει μεγαλήτερη την ...... (....ευθύνη)
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Σελίδες: 1 2 3 [4]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Που Πάει Ο Αγωνιστικός Αερομοντελισμός;
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.031 δευτερόλεπτα. 25 ερωτήματα.