Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.512 μηνύματα σε 12.388 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 09:52:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 09:52:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 02:09]

    από dominicm
    [Χθες στις 16:04]

    από geoli
    [Χθες στις 15:43]

    από SV 1 BTA
    [Χθες στις 14:48]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304512
    Σύνολο θεμάτων: 12388
    Online σήμερα: 116
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 26
    Συνολικά: 28
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: 1 2 3 [Όλοι]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Ποια είναι αυτά τα αεροπλάνα ...!!!  (Αναγνώστηκε 7520 φορές)
    wizard
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 820


    ../../..


    WWW
    « στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 16:41:06 »

    Κοιτώντας το βίντεο ενός φίλου από την αυστρία έκανα μια ανακάλυψη η οποία μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους ιστορικά.

    Το βίντεο είναι από πτήσει FPV  και δείχνει ένα μαυσωλείο αεροπλάνων.
    Εκεί λοιπόν εκτός από στρατιωτικά αεροπλάνα υπάρχουν και πολιτικά αεροπλάνα και ποιο συγκεκριμένα της παλαιάς ολυμπιακής.
     Νομίζω ότι είναι 707. Φοράνε ακόμα τα χρώματα της αν και λίγο ξεθωριασμένα.


    Αν καποιος ξέρει μερικά ιστορικά στοιχεία για αυτά τα αεροπλάνα θα ήταν ενδιαφέρον να τα μάθουμε.

    Τα αεροπλάνα είναι στο 2.55


    http://vimeo.com/55627027
    Καταγράφηκε

    Planes Have Soul   .....
    Καντε Like  εαν θελετε
    http://www.facebook.com/pages/Watchers-Fpv/133379920096512?v=wall
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 17:05:31 »

    Όσον αφορά το αεροπλάνο στο 2.55 δεν ξέρω και πολλά!
    Αλλά τώρα τελευταία εσείς με τα FPV όλο στην παρανομία είστε.....!!! police
    Στο  συγκεκριμένο βίντεο η περιοχή αυτή δεν είναι μαυσωλείο αεροπλάνων αλλά ελεγχόμενος στρατιωτικός χώρος(USAF) μακράς εναποθήκευσης!Αυτό γίνεται λόγω των ειδικών ατμοσφαιρικών συνθηκών που επικρατούν στην έρημο αυτή(χαμηλή υγρασία-αυξημένη θερμότητα και απουσία βροχής όλο το χρόνο).
    Οπότε,ο φίλος σου διέπραξε αδίκημα και κατά κωλοφαρδία μάλλον την γλύτωσε.....!!Παράνομη βιντεοσκόπηση στρατιωτικού χώρου!Και ξέρεις τα Αμερικανάκια πως κάνουν με αυτά τα πράγματα!!!!
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    wizard
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 820


    ../../..


    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 19:22:59 »

    Όσον αφορά το αεροπλάνο στο 2.55 δεν ξέρω και πολλά!
    Αλλά τώρα τελευταία εσείς με τα FPV όλο στην παρανομία είστε.....!!! police
    Στο  συγκεκριμένο βίντεο η περιοχή αυτή δεν είναι μαυσωλείο αεροπλάνων αλλά ελεγχόμενος στρατιωτικός χώρος(USAF) μακράς εναποθήκευσης!Αυτό γίνεται λόγω των ειδικών ατμοσφαιρικών συνθηκών που επικρατούν στην έρημο αυτή(χαμηλή υγρασία-αυξημένη θερμότητα και απουσία βροχής όλο το χρόνο).
    Οπότε,ο φίλος σου διέπραξε αδίκημα και κατά κωλοφαρδία μάλλον την γλύτωσε.....!!Παράνομη βιντεοσκόπηση στρατιωτικού χώρου!Και ξέρεις τα Αμερικανάκια πως κάνουν με αυτά τα πράγματα!!!!


    Η γιαγια μου ελεγε οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

    Επεισης το συνδρομο του πετάγομαι να πω και εγω την μλκ μου ειναι καθαρα ελληνικο προτεριμα.  Αυτοεξηγούμενο

    Εαν έκανες έστω και τον παραμικρο κοπο και διάβαζες την αρχη του video δεν θα έλεγες όλα αυτά. Μην μιλάτε εάν δεν ξέρετε τι έχει προηγηθεί στα βιντεο .... δεν είναι όλα στο ίδιο καλάθι.


    Καταγράφηκε

    Planes Have Soul   .....
    Καντε Like  εαν θελετε
    http://www.facebook.com/pages/Watchers-Fpv/133379920096512?v=wall
    gvertical
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 318


    HI ALL


    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 19:27:34 »

    Όσον αφορά το αεροπλάνο στο 2.55 δεν ξέρω και πολλά!
    Αλλά τώρα τελευταία εσείς με τα FPV όλο στην παρανομία είστε.....!!! police
    Στο  συγκεκριμένο βίντεο η περιοχή αυτή δεν είναι μαυσωλείο αεροπλάνων αλλά ελεγχόμενος στρατιωτικός χώρος(USAF) μακράς εναποθήκευσης!Αυτό γίνεται λόγω των ειδικών ατμοσφαιρικών συνθηκών που επικρατούν στην έρημο αυτή(χαμηλή υγρασία-αυξημένη θερμότητα και απουσία βροχής όλο το χρόνο).
    Οπότε,ο φίλος σου διέπραξε αδίκημα και κατά κωλοφαρδία μάλλον την γλύτωσε.....!!Παράνομη βιντεοσκόπηση στρατιωτικού χώρου!Και ξέρεις τα Αμερικανάκια πως κάνουν με αυτά τα πράγματα!!!!


    καλησπερα. οταν αρχηζει το βιντεο, κατω απο το warning γραφει κατι, το διαβασες? police
    παντος περιεργο το ενδιαφερον σου για τα αμερικανακια και το θαψιμο για τους εφ-πι-βαδες! Ποοολύ άνεση
    καλες πτησεις να εχεις.
    Καταγράφηκε

    live simply, so other people can simply live!
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 20:09:41 »

    Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί ....μαλακία!!!!

    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 20:49:38 »


    Αλλά τώρα τελευταία εσείς με τα FPV όλο στην παρανομία είστε.....!!! police
    Ενω ολοι οι αλλοι ειστε νομιμοτατοι idiot2.
    Καταγράφηκε
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 495



    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 20:56:21 »

    γιατι ειδες κανα αεροπλανο η ε/π να πεταει στη αττικη οδο η σε κανα τουνελ στη εγνατια? η στα 2.500 ποδια , η σε πλατειες με κοσμο?αν ειδες ε τοτε ειναι παρανομοι.
    Καταγράφηκε
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 20:59:34 »

    γιατι ειδες κανα αεροπλανο η ε/π να πεταει στη αττικη οδο η σε κανα τουνελ στη εγνατια? η στα 2.500 ποδια , η σε πλατειες με κοσμο?αν ειδες ε τοτε ειναι παρανομοι.

    Εσυ δηλαδη δεν εχεις δει.
    Ουτε σε αλανες, ουτε στο ΣΕΦ διπλα σε παιδια με ποδηλατα και παραλληλα στην παραλιακη, ουτε ποτε εχεις δει μοντελιστη εκτος οργανωμενου μοντελοδρομιου.
    Και παντα ολοι ασφαλισμενοι μην ξεχναμε.
    Ποιον κοροιδευουμε;
    Απλα ειναι κατι νεο που δεν το κανουν ολοι οποτε ας του κοψουμε το κεφαλι.
    Καταγράφηκε
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 495



    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 21:04:32 »

    δεν ξερω βρε φιλε αλλα εδω στα γιαννενα δεν εχω δει κατι τετοιο. ισως εκει στην αθηνα πασχετε απο μοντελοδρομια και αναγκαζεστε να θετεται σε κυνδινο εσας και τους αλλους . παντως αυτο που ειδαμε στο βιντεο ειναι μεγαλη βλακεια .
    Καταγράφηκε
    Pritsinias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 22:08:49 »

    Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί ....μαλακία!!!!

    Μπα μη το λες αυτο Δημητη τον υποτιμας, στο παρακατω βιντεο κανει τεστ μερα μεσημερι με κοσμο να περναει διπλα απο το χεξακοπτερο του στο κεντρο του Πειραια  idiot2 idiot2 idiot2
    Αλλα αυτο μαλλον δεν μετραει, γιατι οπως ελεγε η δικη μου η Γιαγια     ''τα γραπτα μενουν''


    Καταγράφηκε

    _-_=_-_¤>₹₪ ₪ ៛₪
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 22:41:12 »

    Η γιαγια μου ελεγε οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

    Επεισης το συνδρομο του πετάγομαι να πω και εγω την μλκ μου ειναι καθαρα ελληνικο προτεριμα.  Αυτοεξηγούμενο

    Εαν έκανες έστω και τον παραμικρο κοπο και διάβαζες την αρχη του video δεν θα έλεγες όλα αυτά. Μην μιλάτε εάν δεν ξέρετε τι έχει προηγηθεί στα βιντεο .... δεν είναι όλα στο ίδιο καλάθι.




    Αυτο που κανει ο Αμερικανος ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο που κανεις εσυ, δεν ξερω μηπως πρεπει να ενημερωθει εισαγγελεας και ας αποφασισει εκεινος.
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    wizard
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 820


    ../../..


    WWW
    « Απάντηση #11 στις: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 22:51:27 »

    Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί ....μαλακία!!!!



    μάλλον δεν ξέρεις τι να πεις για το θέμα ...

    Λοιπόν ενημερώνω προς όλους τους μαϊντανούς προφέσορες κλίκες και δημοσιους κατηγορους που ζητάνε την εισαγγελική παρέμβαση !!!!!
    ότι όχι μονο είχε ασφάλεια όλο το θέμα αλλα το ξέρανε ...
    Το ότι δεν μπορείτε να φανταστείτε πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο δεν πάει να πει ότι δεν γίνετε ....
    Επίσης ότι ψάχνετε ευκαιρία σαν κοράκια για να δειχτείτε και αυτό είναι κάτι που το ξέρουμε ....


    Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί ....μαλακία!!!!

    Μπα μη το λες αυτο Δημητη τον υποτιμας, στο παρακατω βιντεο κανει τεστ μερα μεσημερι με κοσμο να περναει διπλα απο το χεξακοπτερο του στο κεντρο του Πειραια  idiot2 idiot2 idiot2
    Αλλα αυτο μαλλον δεν μετραει, γιατι οπως ελεγε η δικη μου η Γιαγια     ''τα γραπτα μενουν''




    Ενώ όταν πετάμε σε γάμους βαφτίσια... υποκρισία και μονο σε όλα τα λεγόμενα σας

    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 16 Ιαν 2013, 23:13:29 από wizard » Καταγράφηκε

    Planes Have Soul   .....
    Καντε Like  εαν θελετε
    http://www.facebook.com/pages/Watchers-Fpv/133379920096512?v=wall
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.283


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #12 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 01:57:21 »

    Εχω την αίσθηση ότι έχετε πολύ φαγούρα και δεν ξέρετε πως να την διαχειριστείτε και βγαίνετε και ξυνόσαστε στου
    αλλουνού το θέμα να το κάνετε μπάχαλο, το θέμα είναι " Ποια είναι αυτά τα αεροπλάνα" και εκεί πρέπει να μείνετε,
    πως δεν έχουν βγεί ακόμα οι συντονιστές να σας "μαζέψουν" είναι απορίας άξιο!!  idiot2
    Ηρεμήστε και μείνετε εντός θέματος αν έχετε να απαντήσετε στην ερώτηση που κάνει ο φίλος, αλλιώς μην
    γράφετε τίποτα ή ανοίξτε ένα άλλο θέμα να "ξεκαθαρίσετε" τις όποιες διαφορές σας!!  Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #13 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 11:32:40 »

    Και για να τελειωνει το θεμα με τα αεροπλανα και να συνεχισουμε το ξεκατινιασμα.
    Το πρωτο ειναι το παλιο το δικο μου και το αλλο του μπαμπα... laugh
    Καταγράφηκε
    Pritsinias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #14 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 17:22:30 »

    Ενώ όταν πετάμε σε γάμους βαφτίσια... υποκρισία και μονο σε όλα τα λεγόμενα σας
    Φιλε μου δεν γνωριζω αν πετας σε βαφτισια και γαμους, αλλα αν το κανεις αυτο, σημαινει οτι ασχολησε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ με τις βιντεοσκοπησεις
    και για μενα ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ μπραβο σου,κανενα προβλημα, αυτο ομως δεν μας αφορα γιατι εδω ειμαστει μια κοινοτητα αερομοντελιστων δηλαδη  ανθρωπων που κανουν χομπυ,που καθε Κυριακη παιρνουμε το Ελικοπτερο μας και το Αεροπλανακι μας και προσπαθουμε να ξεφυγουμε απο την ρουτινα και το αγχος της καθημερινοτητας, και σαν τετοιοι δεν θελουμε το χομπυ μας να εμπλεκεται σε επικυνδυνες καταστασεις, το που πετας και ποσο καλος εισαι δεν με αφορα καθολου.



    Λοιπόν ενημερώνω προς όλους τους μαϊντανούς προφέσορες κλίκες !!!!!
    ότι όχι μονο είχε ασφάλεια όλο το θέμα αλλα το ξέρανε ...
    Θα προσπερασω τους πολυ ωραιους χαρακτηρισμους σου, που δειχνουν οτι υπαρχει παιδεια καλιεργεια μορφωση και τελος παντων ενα επιπεδο
    ανωτερο, που εμεις σαν μαιντανοι δεν μπορουμε καν να πλησιασουμε ......ποσο μαλλον να σχολιασουμε τα βιντεο σου ΠΟΥ ΕΣΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ στο Διαδικτυο.


    Επεισης το συνδρομο του πετάγομαι να πω και εγω την μλκ μου ειναι καθαρα ελληνικο προτεριμαΑυτοεξηγούμενο
    Αυτο φιλε μου το καταλαβα πολυ ευκολα (αν και μαιντανος) απο το οτι σε καθε βιντεο σου εχεις την Ελληνικη Σημαια laugh laugh laugh

    Επανερχομαι το βραδυ
    Καταγράφηκε

    _-_=_-_¤>₹₪ ₪ ៛₪
    wizard
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 820


    ../../..


    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 17:52:15 »

    Ενώ όταν πετάμε σε γάμους βαφτίσια... υποκρισία και μονο σε όλα τα λεγόμενα σας
    Φιλε μου δεν γνωριζω αν πετας σε βαφτισια και γαμους, αλλα αν το κανεις αυτο, σημαινει οτι ασχολησε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ με τις βιντεοσκοπησεις
    και για μενα ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ μπραβο σου,κανενα προβλημα, αυτο ομως δεν μας αφορα γιατι εδω ειμαστει μια κοινοτητα αερομοντελιστων δηλαδη  ανθρωπων που κανουν χομπυ,που καθε Κυριακη παιρνουμε το Ελικοπτερο μας και το Αεροπλανακι μας και προσπαθουμε να ξεφυγουμε απο την ρουτινα και το αγχος της καθημερινοτητας, και σαν τετοιοι δεν θελουμε το χομπυ μας να εμπλεκεται σε επικυνδυνες καταστασεις, το που πετας και ποσο καλος εισαι δεν με αφορα καθολου.

    Δεν είμαι φίλος σου ευτυχώς  ....
    Κανεις δεν σε ρώτησε εάν σε αφορά η όχι ....
    Κανεις δεν ανέφερε εάν πετάω επαγγελματικά η όχι ... δικό σου συμέρασμα .... αλλα δεν σε είδα να κόπτεσαι τόσο σε αλλα νήματα...
    Το αν μπλέκεται το χόμπι σε επικίνδυνες καταστάσεις η όχι άσε να το κρίνουν οι αρμόδιοι και όχι ο ανώνυμος και άσχετος σαν και σένα.
    Δεν ρώτησα πουθενά την γνώμη  σου εάν είμαι καλός η όχι ... ούτε και με ενδιαφερει να μου την πεις


    Λοιπόν ενημερώνω προς όλους τους μαϊντανούς προφέσορες κλίκες !!!!!
    ότι όχι μονο είχε ασφάλεια όλο το θέμα αλλα το ξέρανε ...

    Θα προσπερασω τους πολυ ωραιους χαρακτηρισμους σου, που δειχνουν οτι υπαρχει παιδεια καλιεργεια μορφωση και τελος παντων ενα επιπεδο
    ανωτερο, που εμεις σαν μαιντανοι δεν μπορουμε καν να πλησιασουμε ......ποσο μαλλον να σχολιασουμε τα βιντεο σου ΠΟΥ ΕΣΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ στο Διαδικτυο.


    καλά θα κανεις που δεν θα σχολιάσεις το βίντεο που εγώ ανέβασα επώνυμος στο διαδίκτυο αντίθετος με σένα.
    Επίσης χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι είσαι μαϊντανός και τοποθετείς τον εαυτό σου εκεί που πρέπει ..


    Επεισης το συνδρομο του πετάγομαι να πω και εγω την μλκ μου ειναι καθαρα ελληνικο προτεριμαΑυτοεξηγούμενο

    Αυτο φιλε μου το καταλαβα πολυ ευκολα (αν και μαιντανος) απο το οτι σε καθε βιντεο σου εχεις την Ελληνικη Σημαια laugh laugh laugh

    Επανερχομαι το βραδυ

    πάλι καλά που υπάρχουν και έλληνες να βάζουν καμια σημαία γιατί εσύ μου μοιάζεις για albanoooo
    Πρέπει να έχεις πέσει από την κούνια μικρός δεν εξηγείται αλλιώς !!! ....
    όχι φτάνει μην επανέρθεις χορτάσαμε από   Αυτοεξηγούμενο
    Καταγράφηκε

    Planes Have Soul   .....
    Καντε Like  εαν θελετε
    http://www.facebook.com/pages/Watchers-Fpv/133379920096512?v=wall
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #16 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 17:59:47 »

    Σας ειπα για τα αεροπλανα ετσι δεν ειναι;;;;;;;;;;;
    Καταγράφηκε
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #17 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 18:01:57 »

    Οσο αφορα τα αεροπλανα βαση αυτων που γραφει το βιντεο λεει οτι υπαρχει αδεια απο τους υπευθυνους
    Οσο αφορα το βιντεο με τους αστυνομικους υπηρχε και εκει αδεια απο αυτους για πτηση σε δημοσιο δρομο;
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    levitron
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 293



    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 18:11:19 »

    Σας ειπα για τα αεροπλανα ετσι δεν ειναι;;;;;;;;;;;



    ναι ναι  laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh
    Καταγράφηκε

    raptor 90
    vario airwlf  90
    raptor 50
    t rex 700
    hobby king 600
    χαρικαιιν 550
    hobby king 500

    2 αεροπλάνα και μια αποθηκη που
    δεν ξερω τι εχω
    wizard
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 820


    ../../..


    WWW
    « Απάντηση #19 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 18:24:06 »

    Οσο αφορα τα αεροπλανα βαση αυτων που γραφει το βιντεο λεει οτι υπαρχει αδεια απο τους υπευθυνους
    Οσο αφορα το βιντεο με τους αστυνομικους υπηρχε και εκει αδεια απο αυτους για πτηση σε δημοσιο δρομο;


    Μια δήλωση σε ένα βίντεο δεν κάνει την διαφορα αλλα θα αντιστρέψω την ερώτηση σου.

    Εάν δεν είχα άδεια ... οι άνθρωποι αυτοί δεν έκαναν το καθήκον τους? Ο εισαγγελέας που τόσο κόπτεται πιο πάνω δεν ενημερώθηκε ? τα ΜΜΕ που ακούνε τα πάντα από τις συχνότητες δεν ενημερώθηκαν για τον τρομοκράτη που έπιασαν ?

    Δεν θέλει πολλή μυαλό παίδες .... έλεος ...
    Το ότι εδώ σαν λαός είμαστε να ψοφήσει ο σκύλος του διπλανού αντί να πάρουμε και εμείς σκύλο δεν είναι και το καλύτερο.
     
    Καταγράφηκε

    Planes Have Soul   .....
    Καντε Like  εαν θελετε
    http://www.facebook.com/pages/Watchers-Fpv/133379920096512?v=wall
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #20 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 18:43:00 »

    Εχεις σκεφτει οτι μπορει να ειναι τα πραγματα καπως διαφορετικα απο αυτο που εχεις στο μυαλο σου;
    Οι αστυνομικοι μπορει να ειναι φιλαρακια σου και να κρατησαν τα τουνελ μη προσβασιμα για το κοινο οσο εσυ πεταγες μεσα με το τετρακοπτερο σου, αυτο δεν σημαινει οτι εχουν εξουσια για να σου δωσουν αδεια για κατι τετοιο. Ειναι μεχρι να συμβει κατι. Οι περισσοτεροι απο εμας πεταμε σε μια ημιπαρανομη κατασταση, ΟΛΟΙ ευχομαστε να μην συμβει ποτε κατι κακο σε καποιον γιατι μετα τα ΜΜΕ θα κανουν παρτυ πανω στο πτωμα του χομπυ.
    Εχεις σκεφτει οτι μπορει αυτος που θιγει εναν υπαρκτο κινδυνο να μην θελει το κακο σου αλλα προσπαθει να σε προστατεψει;
    Καλο θα ηταν να υπηρχε λιγοτερη επαρση και προκλητικοτητα, μια παρεα ειμαστε ολοι.

    Τελικα τι εγινε με εκεινα τα αεροπλανα;
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    hlsat
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042


    ΗΛΙΑΣ ΞΑΝΘΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ


    « Απάντηση #21 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 18:46:25 »

    Καλησπερα σε ολους.
    Δεν με ενδιαφερη αν ειναι καποιος καλος πιλοτος η οχι.
    Δεν με ενδιαφερη αν το εργαλειο του ως μοντελο ειναι τελειο η οχι.
    Αυτο που σιγουρα με ενδιαφερη ειναι η ασφαλεια ολων αλλα και και η διασφαλιση προσωπικων δεδομενων.
    Τι θελω να πω εγω απλα οτι αν σε ενα τετοιο βιντεο δω στοιχεια δικα μου της οικογενειας μου των παιδιων μου κ.λ.π και δεν ειναι νομιμως τραβηγμενες οι σκηνες τοτε σιγουρο ειναι οτι θα ψαξω θα βρω ποιος το εκανε και θα τον στειλω εκει που πρεπει οπως πρεπει.
    Παραδειγμα στο ενα βιντεο καθεται ενα κοριτσακι στα σκαλια και το δειχνη πεντακαθαρα οτι στην πτηση εστιαζη επανω του η καμερα.
    Αν ημουν ο πατερας του κοριτσιου θα σε εστελνα αδιαβαστο εκει που χρειαζεται γιατι απλα εχεται ξεφυγη απο τα ορια της νομιμοτητας και πανω απο ολα της υπευθυνοτητας

    Ευχαριστω Ηλιας.
    Καταγράφηκε

    Χαρας το μαστορα που εχει μεγαλα κεφια
    wizard
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 820


    ../../..


    WWW
    « Απάντηση #22 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 18:53:21 »

    Εχεις σκεφτει οτι μπορει να ειναι τα πραγματα καπως διαφορετικα απο αυτο που εχεις στο μυαλο σου;
    Οι αστυνομικοι μπορει να ειναι φιλαρακια σου και να κρατησαν τα τουνελ μη προσβασιμα για το κοινο οσο εσυ πεταγες μεσα με το τετρακοπτερο σου, αυτο δεν σημαινει οτι εχουν εξουσια για να σου δωσουν αδεια για κατι τετοιο. Ειναι μεχρι να συμβει κατι. Οι περισσοτεροι απο εμας πεταμε σε μια ημιπαρανομη κατασταση, ΟΛΟΙ ευχομαστε να μην συμβει ποτε κατι κακο σε καποιον γιατι μετα τα ΜΜΕ θα κανουν παρτυ πανω στο πτωμα του χομπυ.
    Εχεις σκεφτει οτι μπορει αυτος που θιγει εναν υπαρκτο κινδυνο να μην θελει το κακο σου αλλα προσπαθει να σε προστατεψει;
    Καλο θα ηταν να υπηρχε λιγοτερη επαρση και προκλητικοτητα, μια παρεα ειμαστε ολοι.

    Τελικα τι εγινε με εκεινα τα αεροπλανα;

    Δεν ξέρω τι έγινε αλλα πολλή θα ήθελα εάν ήξερε κάποιος να μπορούσαμε να μάθουμε ...

    Όσο για το άλλο θέμα ας κλείσει εδώ.( τουλάχιστον για μένα). Το μονο που θέλω να πω είναι ότι όπως σε πολλά πράγματα φοράμε παρωπίδες και κάνουμε τους έξυπνους.
    Δεν είμαι στενοκέφαλος και κάθε υποδείξει καλοπροαίρετη δεκτη. θα ήθελα να ακούσω προτάσσει για να beltioe8ei με ασφάλεια η κάθε προσπάθεια που κάνει κάποιος και όχι  τις   Αυτοεξηγούμενο που λέμε σε τόσα post....

    Πετάω 20 χρονια και δεν μπορώ να δεχτώ ότι οι ξένοι είναι ικανότερη από εμάς... Όλοι ξέρουν τα BlackSheep όλοι αγοράζουν τα "κοπτερα" τους ... και ρωτάω έχετε δει video τους ? Κάπως γυρίζονται όλα αυτά και ευτυχώς ξέρω πως .... στο τέλος θα τα ποστάρουμε σε ξένα forum και θα μιλάμε με ανθρώπους που καταλαβαίνουν ...

    να ένα παράδειγμα πιο πάνω. Εν μέρη έχει δίκιο σχετικά με το κοριτσάκι αλλα το ιδιο δεν είναι άμα τράβαγα με το κινητό μου ένα θέμα και πέρναγε από την μέση ?
    Το πρόβλημα είναι το πως τραβήχτηκε η ότι δείχνει το κοριτσάκι ... gt άμα είναι το κοριτσάκι τότε prepei να κατεβει το μισό youtube


    Καταγράφηκε

    Planes Have Soul   .....
    Καντε Like  εαν θελετε
    http://www.facebook.com/pages/Watchers-Fpv/133379920096512?v=wall
    hlsat
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042


    ΗΛΙΑΣ ΞΑΝΘΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ


    « Απάντηση #23 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 19:13:54 »

    Φιλε μου αν προσεξης καλυτερα το βιντεο το κοριτσακι ειναι εκει που ειναι καθισμενο αλλα το κοπτερο παη και την ζουμαρη οχι τυχαια αλλα εσκεμενα και αυτο ειναι που κριτικαρω.
    Τωρα το τι κανουν οι ξενοι λιγο με κοφτη γιατι δηλαδη αν αυτοι πανε να πνιγουνε πρεπει να παω και εγω?
    Σιγουρα ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος και μου αρεσει να βλεπω ανθρωπους απο την χωρα μου να κοντραρονται στα ισια με ξενους και να τους περνουν τα βρ@@@@@@ αλλα μεσα στα λογικα πλαισια και με υπευθυνοτητα.
    Δεν μπορω να βοηθησω σε αυτην την κατηγορια ιπταμενων μοντελων διοτι δεν γνωριζω αν και μου αρεσουνε.
    Αυτα ειχα να γραψω σαν ποιο παλιος και μεγαλυτερος καλη σας συνεχεια.
    Για τα αεροπλανα που ειναι και το θεμα δεν εχω μπορεση ακομη να δω το βιντεο και να σχολιασω κατι γινεται και δεν μου παιζη.
    Καταγράφηκε

    Χαρας το μαστορα που εχει μεγαλα κεφια
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #24 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 19:37:07 »

    Οσο αφορα τα αεροπλανα βαση αυτων που γραφει το βιντεο λεει οτι υπαρχει αδεια απο τους υπευθυνους
    Οσο αφορα το βιντεο με τους αστυνομικους υπηρχε και εκει αδεια απο αυτους για πτηση σε δημοσιο δρομο;

    ''and we found some friendly personnel who permit us to make a short flight over this small heaven of aviation''
    Αυτό σου φαίνεται για επίσημη άδεια εισόδου σε στρατιωτικό χώρο?
    Ή μήπως δεν πρόσεξες Ηλία την προσγείωση πανικού πάνω σε δημόσιο δρόμο με αυτοκίνητο να έρχεται από το αντίθετο ρεύμα?
    Άν είχαν άδεια,δε θα πετούσαν μέσα από τη βάση(και θα προσγειώνονταν και εκεί) έτσι ώστε να πάρουν και καλύτερα πλάνα από αυτόν τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ χώρο αποθήκευσης???
    Όσον αφορά την Ομάδα ΔΙΑΣ.....πολύ θα ήθελα να ήμουν από μια πλευρά να δώ τα τρόμο τους στον επικείμενο έλεγχο από την ΔΙΑΣ....!!!!
    Τώρα όσον αφορά τη διασφάλιση προσωπικών δεδομένων,άν στο βίντεο του Πειραιά έβλεπα την οικογένειά μου ή τον γιό μου ....τότε κάποιοι θα είχαν σίγουρα προβλήματα!!!!!
    Αλλά βλέπεις στο βωμό του χρήματος και της προσπάθειας, κάποιοι το χόμπυ τους να το κάνουν επάγγελμα,τότε όλα γι'αυτούς επιτρέπονται!!!
    Να δώ πότε θα εφαρμόσουμε και εδώ τους νόμους....!
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    0 teo
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 575


    ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου


    WWW
    « Απάντηση #25 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 19:42:47 »

    Μερικές γνώμες κι από μένα:
    1. Νομίζω πως ο τίτλος δεν είναι αυτός που θα έπρεπε να είναι για του παρουσίαση του θέματος (πρώτο post και video σε αυτό).
    2. Νομίζω πως αυτοί που τράβηξαν το video (στο πρώτο post) δεν πήραν καμία απολύτως επίσημη άδεια. Μάλλον θα "ευχαρίστησαν" τους 2 φρουρούς μόνο όπως λένε και στο τέλος.
    3. Νομίζω πως τον ίδιο απλοϊκό αλλά βλακώδη τρόπο μιμούνται και μερικοί αυτόχθονες ιθαγενείς για να τραβήξουν τα FPV ή απλά video από πτήση τους σε απολύτως ακατάλληλα μέρη.
    4. Νομίζω πως όλοι όσοι ασχολούνται με FPV ή εγγραφή video εν γέννει αυτού του είδους (μπανιστηρτζίδικο όπως το λέω εγώ) μάλλον έχουν πολλά λεφτά για πέταμα... και κυρίως ασκούν ένα hobby που δεν μας ενδιαφέρει. Εδώ μέσα είναι χώρος για αερομοντελιστές και όχι για φωτογράφους ή εικονολήπτες με αυτοσκοπό την φωτογραφία ή το video.
    5. Νομίζω πως η μαλακία πάει σύννεφο και μάλιστα γίνεται με επιδεικτικό τρόπο από ορισμένους ασεβής κατά την γνώμη μου συμφορουμίστες (όχι απαραίτητα συναερομοντελιστές). Να θυμίσω πως παλαιότερα είχε ζητηθεί η συνδρομή και είχε δοθεί απλόχερα από πολλούς από εμάς. Αν ξέραμε σε τι κίνδυνο βάζουν το δικό μας hobby μπορεί να μην τους βοηθούσαμε τότε...
    6. Νομίζω πως το χειρότερο όλων είναι πως ορισμένοι είναι τόσο επιπόλαιοι που δεν φτάνει που κάνουν την μαλακία τους, την δημοσιοποιούν και μας την επιδεικνύουν από πάνω, μας θεωρούν προσβλητικά αφελής ζητώντας μας να δεχθούμε και ότι άτοπο λένε μετά για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. 
     
    Καταγράφηκε

    FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
    E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
    Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
    Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
    hlsat
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042


    ΗΛΙΑΣ ΞΑΝΘΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ


    « Απάντηση #26 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 19:59:47 »

    Δημητρη καλησπερα.
    Πολλα ειδα λιγα εγραψα.
    Πιστευω να καταλαβαινης.
    Καταγράφηκε

    Χαρας το μαστορα που εχει μεγαλα κεφια
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #27 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 20:28:18 »

      .... στο τέλος θα τα ποστάρουμε σε ξένα forum και θα μιλάμε με ανθρώπους που καταλαβαίνουν ...





    Αυτό θα ήταν καλό για μας εδώ στην Ελλάδα που δεν καταλαβαίνουμε!!!
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    extreme aerox
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 42


    « Απάντηση #28 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 22:00:37 »

    εγω θα ελεγα το θεμα να παει στα σκουπιδια και να ασχοληθουμε με τον μοντελισμο και οχι με τις μ...ες του καθε μ.......α λευτατζη,που θετει σε κινδυνο ανθρωπους για να δοκιμασει την καινουργια του καμερα ,θες αυτος πεταει τερτακ.  η αεροπλανο η ελικοπτερο ολα ειναι εξισου επικινδυνα οταν η πτηση πραγματοποιητε σε λαθος χωρο ,πλατειες ,τουνελ και λοιπα
    Καταγράφηκε
    konanagno
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 125



    « Απάντηση #29 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 22:10:27 »

    τελικά μερικά threads εδώ μέσα, είναι καλύτερα κι απ την espresso....απλά φτιάχνεις ένα ποτάκι/καφεδάκι (αναλόγως την ώρα), και διαβάζεις....
    Καταγράφηκε
    wizard
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 820


    ../../..


    WWW
    « Απάντηση #30 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 22:21:21 »

    τελικά μερικά threads εδώ μέσα, είναι καλύτερα κι απ την espresso....απλά φτιάχνεις ένα ποτάκι/καφεδάκι (αναλόγως την ώρα), και διαβάζεις....
    θα συμφωνήσω μαζί σου .... άσχετος εάν συμμετείχα και εγώ Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Planes Have Soul   .....
    Καντε Like  εαν θελετε
    http://www.facebook.com/pages/Watchers-Fpv/133379920096512?v=wall
    extreme aerox
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 42


    « Απάντηση #31 στις: Πέμπτη, 17 Ιαν 2013, 22:27:50 »

    τελικά μερικά threads εδώ μέσα, είναι καλύτερα κι απ την espresso....απλά φτιάχνεις ένα ποτάκι/καφεδάκι (αναλόγως την ώρα), και διαβάζεις....
    θα συμφωνήσω μαζί σου .... άσχετος εάν συμμετείχα και εγώ Χαμόγελο
    παντως ο τονος ξερει που μπηκε τυχαιο ? δεν νομιζω..... Grin Grin Grin Grin
    Καταγράφηκε
    Pritsinias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #32 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 02:47:51 »

    Δεν είμαι φίλος σου ευτυχώς  ....
    ουφ ανακουφιστικα, γιατι ειχαν αρχιση τα αλλα ζαρζαβατικα να μου τη λενε...

    Μ αυτο που κανεις δεν εκθετεις μονο τον εαυτο σου αλλα και καποιους επαγγελματιες (αστυνομικους) και αυτο δεν ειναι σωστο, τουλαχιστον για αυτους, για σενα κανε οτι θελεις αλλα μην παιρνεις το λαιμο σου και καποιους που πανε για το μεροκαματο........

    1.)Την Αδεια για τετοιες ενεργειες δεν τη δινει καμμια ομαδα Διας, αλλα η υπευθηνη αρχη.
    2.)Μιλησες για ασφαλεια, ενω σε αλλο νημα για το ιδιο θεμα ομολογεις οτι η συμφωνια ηταν για ενα τουνελ, αλλα εσυ συνεχισες αλλα 2 χιλιομετρα ως το επομενο, αλλα αργησες και ανοιξανε τον δρομο με αποτελεσμα να περασουνε τα δυο αυτοκινητα που φαινονται
    στο βιντεο.
    3.)Επισης λες οτι ειχε παρα πολυ σκοταδι και δεν το εβλεπες καλα, παρολο αυτα αντι να σταματησεις (ως οφειλες σαν σωστος μοντελιστης που πεταει 20 χρονια!!!) εσυ συνεχισες!!!!  μπραβο.

    ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΗΤΑΝ Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

    4.)Ενω ''λες'' οτι εχεις Αδεια στο τελος του βιντεο επιμελως εχεις κριψει το προσωπο σου με πιξελ, ΓΙΑΤΙ?? Αφου ολα ηταν νομιμα, δεν ηταν? τι φοβασαι?? και το εκρυψες, απο τι το προστατευεις? τοσα βιντεα στο γιουτιουμπ!! τι πειραζε να φαινεσε και συ?και
    σενα τυχαια σε τραβηξε η καμερα, πες πως περναγες τυχαια και καποιος τραβουσε με το κινητο του, οπως εγινε και με το κοριτσακι
    Για τα υπολοιπα προσωπα γιατι δεν εκανες το ιδιο?? δεν σε ενοιαξε και τοσο



    Καληνυχτα.

    Καταγράφηκε

    _-_=_-_¤>₹₪ ₪ ៛₪
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #33 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 11:11:01 »

    Τελικα τι εγινε με εκεινα τα αεροπλανα;

    Είναι δύο τελικά τα 707 της πρώην Ολυμπιακής, που βρίσκονται στο συγκεκριμένο χώρο στην Αριζόνα. Εχουν ταυτοποιηθεί τα registration. Δεδομένου ότι η εργασία ανίχνευσης έγινε από φίλο, εγώ δεν μπορώ να αναρτήσω τις λεπτομέρειες.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.283


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #34 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 16:19:51 »

    Είναι δύο τελικά τα 707 της πρώην Ολυμπιακής, που βρίσκονται στο συγκεκριμένο χώρο στην Αριζόνα. Εχουν ταυτοποιηθεί τα registration. Δεδομένου ότι η εργασία ανίχνευσης έγινε από φίλο, εγώ δεν μπορώ να αναρτήσω τις λεπτομέρειες.

    Ωραίος ο Θείος Γιάννης!!!  Thumbs up

    Επιτέλους, μετά από 3 σελίδες γεμάτες με μηνύματα εκτός θέματος, ήρθε η απάντηση στο θέμα!! Thumbs up
    Καταγράφηκε
    guest962
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #35 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 16:41:37 »

    Αυτή η φωτογραφία έχει τραβηχτεί Δεκέμβριο τού 2005,στη βάση Davies-Monthan στο Τουσόν τής Αριζόνα πού νομίζω είναι το απωθημένο τών απανταχού plane spotters.Ήξερα ότι εκεί είχαν καταλήξει τέσσερα αεροπλάνα τής Ολυμπιακής.Τά SX-DBE,DBF,DBP και το B720 SX-DBN.


    Αυτο το βρηκα εδω

    airliners.grwww./community/viewtopic.php?f=15&t=7415

    Τα σχολια δεν ειναι δικα μου αλλα για λεπτομερειες στο airliners.gr Εκει τα παιδια κανουν φοβερη δουλεια


    * 309ufra.jpg (21.69 KB, 640x452 - εμφανίστηκε 354 φορές.)
    Καταγράφηκε
    0 teo
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 575


    ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου


    WWW
    « Απάντηση #36 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 21:25:33 »

    Συγνώμη, να ρωτήσω κάτι;
    Τι νόημα έχει να μάθουμε ποιά αεροπλάνα είναι εδώ κι εκεί...
    Ποιό αριθμό νηολογίου είχαν, πότε πήγαν εκεί και γιατί παραμένουν ακόμη εκεί;
    Τι σχέση έχει η όλη αναζήτηση στο δικό μας αερομοντελιστικό forum;
    Χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι, με το συμπάθιο κιόλας, για τα παλιοσίδερα που σαπίζουν στην άλλη άκρη της γης!!!
    Σεβαστείτε λίγο τον χώρο αυτό... δεν είναι σκουπιδοντενεκές να ανοίγονται θέματα για κάθε άσχετο και άχρηστο πράγμα και λόγο!
    Ήμαρτον...
    Καταγράφηκε

    FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
    E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
    Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
    Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #37 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 22:23:28 »

    Συγνώμη, να ρωτήσω κάτι;

    OXI...... Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε
    guest962
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #38 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 22:58:34 »

    Χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι, με το συμπάθιο κιόλας, για τα παλιοσίδερα που σαπίζουν στην άλλη άκρη της γης!!!


    Ειδες τι κανουν?? Και δινουν και λεφτα για μαζευουν αυτα τα παλιοσιδερα αντι να πανε να παρουνε καμμια ΄΄μπεμπα 318 διπορτη΄΄

    Το Blenheim Mk.IV F του Μουσείου ανήκε στην 203 Μοίρα της οποίας τα αεροπλάνα κάλυπταν την βρετανική οπισθοχώρηση με βάση την Κρήτη. Χτυπήθηκε κατά λάθος από βρετανικό αντιτορπιλικό και κατέπεσε ανοιχτά του Ρεθύμνου στις 28 Απριλίου 1941. Το τριμελές πλήρωμα διασώθηκε με την βοήθεια ενός Κρητικού που έπεσε στη θάλασσα για να τους βοηθήσει. Το καλοκαίρι του 1996 ανελκύθηκε από μικτή ομάδα του Μουσείου και της ΜΑΚ και μεταφέρθηκε στο Μ/ΠΑ.


    * museum5.jpg (48.03 KB, 496x329 - εμφανίστηκε 277 φορές.)

    * museum7.jpg (52.38 KB, 496x329 - εμφανίστηκε 271 φορές.)
    Καταγράφηκε
    Wind
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 186



    « Απάντηση #39 στις: Παρασκευή, 18 Ιαν 2013, 23:49:28 »

    Πω ρε φιλε....  τι  μας λες για Blenheim Mk.IV F  Huh??   Τι  μας ενδιαφερουν ??  εδω  ειναι  μοντελιστικο forum.... Γραψε για  σοβαρα πραγματα...πχ...E-Starter || Wilga 2000 || EasyCub || EasyStar I || HawkSky || Easy Glider Pro ........  
     
    Μανια  με  τα  παλιοσιδερα....
     
    Καταγράφηκε

    Αυτοι που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε !
    ( αχ και να ημουν mod αχ..)
    kolotoympas
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #40 στις: Σάββατο, 19 Ιαν 2013, 08:58:35 »

    Παλιοσίδερα ?  HuhHuhHuhHuh

     Δάκρυ


    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    Pritsinias
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #41 στις: Σάββατο, 19 Ιαν 2013, 09:41:46 »

    Χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι, με το συμπάθιο κιόλας, για τα παλιοσίδερα που σαπίζουν στην άλλη άκρη της γης!!!


    Ειδες τι κανουν?? Και δινουν και λεφτα για μαζευουν αυτα τα παλιοσιδερα αντι να πανε να παρουνε καμμια ΄΄μπεμπα 318 διπορτη΄΄

    Το Blenheim Mk.IV F του Μουσείου ανήκε στην 203 Μοίρα της οποίας τα αεροπλάνα κάλυπταν την βρετανική οπισθοχώρηση με βάση την Κρήτη. Χτυπήθηκε κατά λάθος από βρετανικό αντιτορπιλικό και κατέπεσε ανοιχτά του Ρεθύμνου στις 28 Απριλίου 1941. Το τριμελές πλήρωμα διασώθηκε με την βοήθεια ενός Κρητικού που έπεσε στη θάλασσα για να τους βοηθήσει. Το καλοκαίρι του 1996 ανελκύθηκε από μικτή ομάδα του Μουσείου και της ΜΑΚ και μεταφέρθηκε στο Μ/ΠΑ.

    Αγαπαμε τα Αεροπλανα σ οτι μεγεθος και κλιμακα υπαρχουν.
    Αγαπαμε τα Μουσεια Αεροπορικης Ιστοριας σ οποια χωρα υπαρχουν
    (και τα επισκεπτομαστε αν μπορουμε).

    Αλλα τι σχεση εχει αυτο με μια μαντρα Αεροπλανων που εχουν οι Αμερικανοι για δικους τους λογους σε μια ερημο μη επισκεψιμη μαλιστα.
    Δηλαδη θελετε να πειτε οτι απο τη στιγμη που ανακαλυφθηκε αυτη η μαντρα εσεις χασατε τον υπνο σας? υπαρχει αναμεσα στα αεροσκαφη καποιο ΙΣΤΟΡΙΚΟ κομματι?
    ΣΥΓΚΡΙΝΗΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΑΣ με μια Αμερικανικη μαντρα? Αν το κανεις αυτο ΕΣΥ μειωνεις την Αξια του Μουσειου της Πολεμικης μας Αεροποριας.
    Το τι μοντελα εχει ο καθενας μας, ειναι δικη του επιλογη για δικους του λογους,  δεν προσμετρατε μ αυτα η ''αγαπη'' του για την Αεροπορια. 
    Καταγράφηκε

    _-_=_-_¤>₹₪ ₪ ៛₪
    levitron
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 293



    WWW
    « Απάντηση #42 στις: Σάββατο, 19 Ιαν 2013, 09:50:50 »

    Πω ρε φιλε....  τι  μας λες για Blenheim Mk.IV F  Huh??   Τι  μας ενδιαφερουν ??  εδω  ειναι  μοντελιστικο forum.... Γραψε για  σοβαρα πραγματα...πχ...E-Starter || Wilga 2000 || EasyCub || EasyStar I || HawkSky || Easy Glider Pro ........  
     
    Μανια  με  τα  παλιοσιδερα....
     



    μεσα απο τα παλιοσιδερα βλεπουμε και πολλα αλλα
    να μην βλεπουμε μονο οτι ειναι καινουργιο και γυαλιζη
    Καταγράφηκε

    raptor 90
    vario airwlf  90
    raptor 50
    t rex 700
    hobby king 600
    χαρικαιιν 550
    hobby king 500

    2 αεροπλάνα και μια αποθηκη που
    δεν ξερω τι εχω
    Σελίδες: 1 2 3 [Όλοι]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Ποια είναι αυτά τα αεροπλάνα ...!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.039 δευτερόλεπτα. 26 ερωτήματα.