Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.517 Posts in 12.388 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 19 Mag 2024, 04:40:49

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 19 Mag 2024, 04:40:49

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304517
    Topics Totali: 12388
    Online Oggi: 45
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 0
    Visitatori: 18
    Totale: 18
    Selezione di tema

    Pagine: [1] 2 3  Tutte     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: flying-hobby, αξιόπιστο, δε νομίζω...  (Letto 7852 volte)
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 679



    « il: Lunedì, 1 Nov 2010, 12:21:43 »

    Παρακολουθούσα ένα trex για αγορά http://www.flying-hobby.com/shop/trex-700e-3g-3d-master-combo-p-6377.html πριν 2 εβδομάδες το οποίο είχε αρχική 2047$ και τελική 1330, πριν μερικές μέρες(αφού στο ενδιάμεσο έβλεπα την τιμή στο checkout να είναι 1330) αποφάσισα να παραγγείλω, και βλέπω στο checkout  2047$ !
    Στέλνω μήνυμα και μου απαντάει: T-REX 700E 3G 3D Master Combo Model: T700E3G3DM Brand: ALIGN $1380, now the price should be ok, so please try again
    Ξαναστέλνω και τη ρωτάω γιατί 50 επιπλέον; απάντηση: Sorry that the production cost had increased .
    so the selling price also need to increase.
    Τι να πω, μόνο αυτό το προϊόν πήρε αύξηση και τη μέρα που ήθελα να παραγγείλω, μάλλον ψάχνουν για κορόιδα...
    Loggato
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #1 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 12:23:34 »

    Οχι φιλε μου ειναι προσφορα για λιγες μερες η ακομα και ωρες.. και ετυχε να την χασεις..ΧαμόγελοΧαμόγελο

    Ειναι αξιοπιστο παντως..!
    Loggato
    papabill
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.178



    WWW
    « Risposta #2 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 13:53:43 »

    +10
    Loggato

    Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 679



    « Risposta #3 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 15:08:08 »

    Οχι φιλε μου ειναι προσφορα για λιγες μερες η ακομα και ωρες.. και ετυχε να την χασεις..ΧαμόγελοΧαμόγελο

    Ειναι αξιοπιστο παντως..!
    μάλλον κάνεις λάθος, προσφορά δε σημαίνει το production cost had increased...
    Και ήταν και 2 βδομάδες 1330.
    Αν μου έλεγε για προσφορά τότε οκ, τώρα έχασε 1800$ απο μένα...
    Loggato
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #4 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 15:47:57 »

    Οχι φιλε μου ειναι προσφορα για λιγες μερες η ακομα και ωρες.. και ετυχε να την χασεις..ΧαμόγελοΧαμόγελο

    Ειναι αξιοπιστο παντως..!
    μάλλον κάνεις λάθος, προσφορά δε σημαίνει το production cost had increased...
    Και ήταν και 2 βδομάδες 1330.
    Αν μου έλεγε για προσφορά τότε οκ, τώρα έχασε 1800$ απο μένα...

    Φιλε οτι θελει μπορει να κανει.. δεν τον αναγκαζει κανενας να κρατησει συγκεκριμενη τιμη..!

    Τι θα πει κανω λαθος και κανεις λαθος...

    Καλα εκανε και τα εχασα.. καλα ειναι να τα δωσεις στην Ελλαδα...! εχει και εδω καλες προσφορες χωρις να αλλαζουν:)ΧαμόγελοΧαμόγελο
    Loggato
    tanfoglio
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 431



    « Risposta #5 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 15:56:01 »

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Παύλο. Και για το συγκεκριμένο που θέλεις μην πας μακριά. Υπάρχει ο Έλληνας και δεν έχει κανείς καλύτερες τιμές. Και είναι και δίπλα. Ότι και να γίνει σε καλύπτει. Εγγυημένα! Για ψάξε λίγο από πατρίδα μεριά....

    Φιλικά
    Γιωργος
    Loggato
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 679



    « Risposta #6 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 17:43:02 »

    Παιδες, με δουλεύετε;
    απ`έξω  έχει το 02 650+45μετ. και απο δω το έχει 925+μετ....
    Το να αλλάζει τις τιμές όπως θέλει τον κάνει  επαγγελματία;
    αν είχε 50ευρώ διαφορά, χαλάλι, θα αγόραζα απο εδώ, αλλά...
    Loggato
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #7 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 18:10:17 »

    Παιδες, με δουλεύετε;
    απ`έξω  έχει το 02 650+45μετ. και απο δω το έχει 925+μετ....
    Το να αλλάζει τις τιμές όπως θέλει τον κάνει  επαγγελματία;
    αν είχε 50ευρώ διαφορά, χαλάλι, θα αγόραζα απο εδώ, αλλά...


    Πεσ μας λιγο τι ακριβως θες να δουμε σε τι χρηματα παιζει...!

    Επισης αν δεν ηταν επαγγελματιας δεν θα ειχε τετοιες τιμες και τετοια πελατια...
    ισα ισα που ειναι εμγαλος επαγγελματιας ο Flying Hobby.. Πολυ απλα το γραφει οτι μπορει αναπασα στιγμη να αλλαξει η τιμη...
    Ειναι θεμα πολιτικης... Ας μην επαναστατουμε με το οτιδηποτε..

    Δν σου λεει πουθενα οτι η προσφορα ισχυει μεχρι να τελειωσει το στοκ..>!
    Loggato
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 679



    « Risposta #8 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 21:32:42 »

    Λοιπόν, τον ιπτάμενο χομπίστα τον θυμάμαι απο το `05 αλλά δεν είχε τότε httpS και δεν ξανασχολήθηκα.
    Απο τότε μόνο helikraft.
    Ο ιπτάμενος είχε το 700άρι 1330(άντε 1380  Θυμός ) με μπαταρίες + cc120 όλα κομπλέ, τώρα πάω για το KX018E02 οπου το βρήκα στο http://www.rc711.com/shop/align-trex-700e-3g-flybarless-combo-3g-system700mx-motorcf-frame4xservos-p-3354.html?cPath=165_47_189, νομίζω καλύτερη τιμή δε θα βρω.
    Loggato
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #9 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 21:47:59 »

    Λοιπόν, τον ιπτάμενο χομπίστα τον θυμάμαι απο το `05 αλλά δεν είχε τότε httpS και δεν ξανασχολήθηκα.
    Απο τότε μόνο helikraft.
    Ο ιπτάμενος είχε το 700άρι 1330(άντε 1380  Θυμός ) με μπαταρίες + cc120 όλα κομπλέ, τώρα πάω για το KX018E02 οπου το βρήκα στο http://www.rc711.com/shop/align-trex-700e-3g-flybarless-combo-3g-system700mx-motorcf-frame4xservos-p-3354.html?cPath=165_47_189, νομίζω καλύτερη τιμή δε θα βρω.

    τι να σου πω...

    Σε Ελληνικο μαγαζι υπαρχει στα 900ε περιπου...! οκ καταλαβαινω την διαφορα ευρω και δολλαριου αλλα οπως και να το κανεις δεν εχεις μεταφορικα πολλα αλλα και τελωνειο...

    Επισης απο Ελλαδα μπορεις να κανεις και εναν διακανονισμο με μια καρτα η οτιδηποτε..!

    Loggato
    pissas
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 443


    « Risposta #10 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 22:01:58 »

    Στα align παντως νομιζω πως στην ελλαδα εχουμε απο τις καλυτερες τιμες παγκοσμιως, δεν βλεπω το λογο να παρεις απ εξω, ειδικα ενα τοσο μεγαλο ελικοπτερο που λογικα και τελωνειο θα πληρωσεις και τα μεταφορικα πολλα θα ειναι .
    Loggato

    esky kob
    copter x 450 se v2
    copterx 450 pro  belt
    eflite msr
    rjx xtream 50
    skype: LandTamer
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 679



    « Risposta #11 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 22:27:12 »

    Παίδες ευχαριστώ αλλά προτιμώ να το ριψοκινδυνέψω όπως κάνω τα τελευταία 9 χρόνια... Azn
    Loggato
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #12 il: Lunedì, 1 Nov 2010, 22:29:19 »

    Παίδες ευχαριστώ αλλά προτιμώ να το ριψοκινδυνέψω όπως κάνω τα τελευταία 9 χρόνια... Azn
    ..........
    Loggato
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 6.286


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Risposta #13 il: Martedì, 2 Nov 2010, 01:29:42 »

    Λοιπόν, τον ιπτάμενο χομπίστα τον θυμάμαι απο το `05 αλλά δεν είχε τότε httpS και δεν ξανασχολήθηκα.
    Απο τότε μόνο helikraft.
    Ο ιπτάμενος είχε το 700άρι 1330(άντε 1380  Θυμός ) με μπαταρίες + cc120 όλα κομπλέ, τώρα πάω για το KX018E02 οπου το βρήκα στο http://www.rc711.com/shop/align-trex-700e-3g-flybarless-combo-3g-system700mx-motorcf-frame4xservos-p-3354.html?cPath=165_47_189, νομίζω καλύτερη τιμή δε θα βρω.

    Αν τελικά το παραγγείλεις από τον συγκεκριμένο, κάνε του πρώτα μια ερώτηση αν το έχει διότι μου έχει τύχει τα πράγματα
    που ήθελα να είναι in stock και αφού κλείνω κανονικά την παραγγελία, να μου στέλνει email μετά από 2 ημέρες 
    και να μου λέει ότι τα πράγματα που παραγγείλατε είναι out of stock και παρακαλώ περιμένετε.
    Την πρώτη φορά περίμενα λίγες ημέρες και αφού δεν είδα κίνηση ακύρωσα την παραγγελία και μου επέστρεψε
    τα χρήματα, την δεύτερη και τελευταία φορά με το που μου έστειλε emai ακύρωσα αμέσως την παραγγελία. 
    Το ίδιο αντιμετώπισε και ο φίλος Lampolis, ενώ δείχνει ότι τα έχει στην πραγματικότητα δεν τα έχει, κάνει μάλλον
    τις παραγγελίες του εκ των υστέρων.
    Loggato
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 679



    « Risposta #14 il: Martedì, 2 Nov 2010, 08:24:42 »

    Λοιπόν, τον ιπτάμενο χομπίστα τον θυμάμαι απο το `05 αλλά δεν είχε τότε httpS και δεν ξανασχολήθηκα.
    Απο τότε μόνο helikraft.
    Ο ιπτάμενος είχε το 700άρι 1330(άντε 1380  Θυμός ) με μπαταρίες + cc120 όλα κομπλέ, τώρα πάω για το KX018E02 οπου το βρήκα στο http://www.rc711.com/shop/align-trex-700e-3g-flybarless-combo-3g-system700mx-motorcf-frame4xservos-p-3354.html?cPath=165_47_189, νομίζω καλύτερη τιμή δε θα βρω.

    Αν τελικά το παραγγείλεις από τον συγκεκριμένο, κάνε του πρώτα μια ερώτηση αν το έχει διότι μου έχει τύχει τα πράγματα
    που ήθελα να είναι in stock και αφού κλείνω κανονικά την παραγγελία, να μου στέλνει email μετά από 2 ημέρες 
    και να μου λέει ότι τα πράγματα που παραγγείλατε είναι out of stock και παρακαλώ περιμένετε.
    Την πρώτη φορά περίμενα λίγες ημέρες και αφού δεν είδα κίνηση ακύρωσα την παραγγελία και μου επέστρεψε
    τα χρήματα, την δεύτερη και τελευταία φορά με το που μου έστειλε emai ακύρωσα αμέσως την παραγγελία. 
    Το ίδιο αντιμετώπισε και ο φίλος Lampolis, ενώ δείχνει ότι τα έχει στην πραγματικότητα δεν τα έχει, κάνει μάλλον
    τις παραγγελίες του εκ των υστέρων.
    Μα, είναι δυνατόν να παραγγείλω απ`αυτόν ύστερα απο το περιστατικό;
    Πάντως μην έχετε την εντύπωση οτι είναι φουλ αξιοπιστία...στο ebay έχει 98.8% feed(φώτο), και μην πείτε, εντάξει τόσα χρόνια δικαιολογούνται, πολλές φορές σου λέει να γίνει η αγορά εκτός ebay(απο το μαγαζί του) και για να γλυτώσει τις προμήθειες αλλά και τα αρνητικά σχόλια...


    * ScreenHunter_02_Nov._02_08.17.gif (53.51 KB, 578x943 - visto 321 volte.)
    Loggato
    Pagine: [1] 2 3  Tutte     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Moderatore: Serafim)  |  Topic: flying-hobby, αξιόπιστο, δε νομίζω...
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.04 secondi con 25 queries.