Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.425 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 11:15:17

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 11:15:17

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 02:51]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 13:05]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304425
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 109
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 90
    Συνολικά: 91
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 ... 90 91 92 [93] 94 95 96 ... 99     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό....;;;  (Αναγνώστηκε 373153 φορές)
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1380 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 11:16:15 »

    Προσωπικά,  επειδή όντως το Ελληνικό δεν προσφέρεται για drones παρά μόνο για δοκιμές, σεταρίσματα κ.λ.π. Ο χώρος που θα προτιμήσω να πετάξω θα είναι άλλος. Επιτρέψτε μου όμως να καταγράψω ένα παράπονο. Με περισσή ευκολία κατηγορούν τα drones λόγω κάμερας, αεροβιντεοσκόπησης κ.λ.π. Δηλαδή τα αεροπλάνα και πολύ περισσότερο τα ελικόπτερα δεν μπορούν να φέρουν κάμερα;  Μπορούν και παραμπορούν. Το έχω κάνει εγώ και σε αεροπλανο και σε ελικοπτερο το εχω δει και σε αλλους. ´Η νομίζει κάποιος ότι, το να απαγορέψεις σε έναν με drone την είσοδο, δεν μπορεί να το πετάξει από απέξω και μαλιστα από πολύ μεγάλη απόσταση όντας απαρατήρητος;
    Και τι θα πει αυτό το απαγορεύεται για τα drones και επιτρέπεται για τα υπόλοιπα;  Εν τελει τι απαγορευεται; το drone  ως μοντελο; η αεροφωτογραφηση; τι; Η υποκρισια και η ασχετοσύνη σε όλο της το μεγαλείο, στα κεφάλια των ως συνήθως υπευθύνων που αποφασίζουν και διατάσσουν.
    Ωραια λοιπον να διαδοσουμε οτι πετανε μονο αεροπλανα και ελικοπτερα και τις Κυριακες που μαζευονται για FPV αεροπλαναδες και ελικοπτεραδες κανενα προβλημα. Το λυσαμε το προβλημα λοιπον μιας και απαγορεψαμε τα drones!
    Καλες πτησεις σε ολους μας!
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1381 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 11:28:03 »

    Και μη κρυβόμαστε: ανέκαθεν τα ελικόπτερα ήταν και είναι κόκκινο πανί για τα αεροπλάνα και το αντίστροφο και τα drones κόκκινο πανί για όλους. Τώρα είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκαθαρίσουμε το τοπίο: Τα drones στην πυρά! Ζήτω ο ελληνικός αερομοντελισμός!
     Cheesy
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « Απάντηση #1382 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 14:01:23 »

    Φίλε Μάνο,
    Καλώς ή κακώς "οι αρχές" έχουν βάλει στο μάτι τα drones, και δεν συμφέρει κανέναν μας να ανοίξουμε την συζήτηση περί οτιδήποτε ιπτάμενο μπορεί να βιντεροσκοπήσει.

    Από ότι γνωρίζω υπάρχουν και διεθνείς πρωτοβουλίες καταγραφής των drones και των χειριστών τους, καθότι το πρόβλημα κάποιων ανεγκέφαλων που βλάπτουν το σύνολο αντιμετωπίζεται μόνο με αστυνομικά μετρα  police

    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2536016
    Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    papabill
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.178



    WWW
    « Απάντηση #1383 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 16:11:31 »

    Βαζω στοιχημα οτι σε λιγοτερο απο βδομαδα καποιος θα παει να σηκωσει drone μεσα στο Ελληνικο!
    Καταγράφηκε

    Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1384 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 16:17:02 »

    Φίλε Μάνο,
    Καλώς ή κακώς "οι αρχές" έχουν βάλει στο μάτι τα drones, και δεν συμφέρει κανέναν μας να ανοίξουμε την συζήτηση περί οτιδήποτε ιπτάμενο μπορεί να βιντεροσκοπήσει.

    Από ότι γνωρίζω υπάρχουν και διεθνείς πρωτοβουλίες καταγραφής των drones και των χειριστών τους, καθότι το πρόβλημα κάποιων ανεγκέφαλων που βλάπτουν το σύνολο αντιμετωπίζεται μόνο με αστυνομικά μετρα  police

    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2536016
    Συμφωνώ. Κατά τα λοιπά, Κωτσόβολος, MediaMarkt και ΠΛΑΙΣΙΟ πουλάνε drones και με δόσεις! Και που θα πετάξουν όλα αυτά; Στον Ντούνη; ή στον Όλυμπο; ή στο Σεφ να παίρνουν και μάτι τα ζευγαράκια που ξεμοναχιάζονται;
    Ας καταγράψουν λοιπόν τα drones και τους χειριστές τους και εδώ στη Ελλάδα. Κανένα πρόβλημα. Εγώ στο δικό μου έχω κολλημένες όλες τις πληροφορίες (τηλέφωνα, διευθύνσεις κ.λ.π.) και το πετάω με πάσα ευθύνη. Δεν ξέρω (και αμφιβάλλω) αν γίνεται το ίδιο και από τους άλλους αερομοντελιστές. Και μια παρένθεση : αεροπλάνο μου έπεσε παλιά στο στρατόπεδο που βρίσκεται βορειοανατολικά και ανέλαβα όλη την ευθύνη με όλα τα συνεπακόλουθα! Άρα αγαπητέ μου φίλε δεν είναι θέμα drone το οποίο χρήζει παρακολούθησης και καταγραφής. Είναι θέμα νοοτροπίας και ηθικής! Αλλά η σωστή νοοτροπία και ηθική δεν λείπει μόνο σε χειριστές drone αλλά και σε πολλούς άλλους. Όταν πέφτανε αεροπλάνα πάνω από τα κεφάλια των τοξοβόλων και πέφτανε διάφορα μπινελίκια και καρπαζιές εκατέρωθεν, εκεί δεν ξέρω αν αναζητήθηκαν ποτέ ευθύνες ή τέθηκε θέμα καταγραφής ή έγινε έστω κουβέντα για κάτι τέτοιο. κ.λ.π.
    ´Ετσι δυστυχώς μας παίρνει όλους ο διάολος χωρίς όλοι να φταίμε.
    Και πάλι ολόψυχα, καλές και ασφαλείς πτήσεις.
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    gravitywins
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 147


    « Απάντηση #1385 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 16:17:21 »

    Βαζω στοιχημα οτι σε λιγοτερο απο βδομαδα καποιος θα παει να σηκωσει drone μεσα στο Ελληνικο!
    ^^
    Ξαναπέστο!!!!
    Καταγράφηκε

    Never argue with an idiot, he'll drive you down to his level and beat you by experience.
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1386 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 16:17:46 »

    Βαζω στοιχημα οτι σε λιγοτερο απο βδομαδα καποιος θα παει να σηκωσει drone μεσα στο Ελληνικο!
    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « Απάντηση #1387 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 17:26:44 »

    Βαζω στοιχημα οτι σε λιγοτερο απο βδομαδα καποιος θα παει να σηκωσει drone μεσα στο Ελληνικο!

    Αυτός ο "μάγκας" θα βρεθεί αντιμέτωπος με τους αγανακτισμένους αερομοντελιστές του Ελληνικού, που έμειναν 2 μήνες εκτός και τώρα ξανάνοιξε υπό όρους.

    Τι θα πετύχει κάνοντας κάτι τέτοιο αναρωτιέμαι;
    Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1388 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 18:02:21 »

    Δεν θα πετύχει τίποτε. Και πιστεύω οτι δεν είναι "μάγκας". Είναι και αυτός ένας πικραμένος αερομοντελιστής ο οποίος απείχε 2 μήνες και αυτός από τον χώρο.
    Και πιστεύω επίσης, για να μιλάμε ξεκάθαρα ότι είναι ρατσισμός, φασισμός και άδικο να επιτρέπονται όλα τ άλλα και όχι τα drones (υπό προυποθέσεις βεβαίως).
    Και δεν έχει δικαίωμα κανείς αγανακτισμένος να του απαγορέψει την είσοδο ή το hobby του εκτός βεβαίως από τον φύλακα, την αστυνομία κ.λ.π. εφόσων έχει προλεχθεί απαγορεύεται πλέον νόμιμα η είσοδος και πτήση τέτοιων μοντέλων στον συγκεκριμένο χώρο. Καλό θα ήταν επίσης να έρθει σε επαφή κάποιος με κάποιον αρμόδιο και να εξηγήσει  (ή να του εξηγήσουν τους λόγους) για την απαγόρευση.  Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    mx5
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5



    « Απάντηση #1389 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 18:17:39 »

    εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι...αυτος που εχει drone,πρεπει να το πεταξει στο ελληνικο???Μπορει να το σηκωσει και απο την ταρατσα του π.χ. και να τραβηξει απειρως καλυτερα πλανα,η σε μια οποιαδηποτε αλανα,γιατι να ερθει στο ελληνικο και να τη χαλασει ολων των αλλων?
    Δεν καταλαβαινω το σκεπτικο...
    αμα ηταν ελικοπτερο κανονικο θα λεγα οκ,αλλα drone?
    αντε σε μια παραλια,οπουδηποτε!!!!!
    Καταγράφηκε
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « Απάντηση #1390 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 19:08:08 »

    Φίλε Μάνο,
    Ασχολείσαι με πολυκόπτερα και δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει θέμα; (δεν εννοώ από εσένα, από άλλους άμυαλους)

    Είσαι σε ένα δημόσιο φόρουμ, πες μας τι ακριβώς επιδιώκεις για να καταλάβουμε και αν μπορούμε να βοηθήσουμε.
    Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1391 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 19:37:44 »

    Δεν επιδιώκω τίποτε αγαπητέ μου φίλε. Όπως είπα και παραπάνω ο χώρος δεν προσφέρεται για μένα για το hobby μου παρά μόνο για σετάρισμα και δοκιμές.
    Από την στιγμή που υπάρχει λοιπόν θέμα και απαγόρευσης οι κουβέντες τελειώνουν. Εγώ από τη μεριά μου για να είμαι ξεκάθαρος και ειλικρινής μιας και μένω σχετικά κοντά αν χρειαστεί να πεταχτώ για κάποια δοκιμή θα προσπαθήσω να εισέλθω εφόσων μου επιτραπεί, και σε χώρο μακριά από τους αεροπλανάδες και τους ελικοπτεράδες όπως έκανα τόσο καιρό για να μην ενοχλήσω και να μην με ενοχλούν. Και για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω δοκιμές δεν εννοώ να πετάω πάνω από τα κεφάλια και στα 1000 μέτρα!
    Θα προσπαθήσω να εξηγήσω στον φύλακα. Αν με αφήσει καλώς. Αν μου πει όχι θα τον καλημερίσω και δεν θα ξανασχοληθώ με το Ελληνικό.
    Παραπάνω, αυτά που προσπάθησα να εξηγήσω αλλά προτίστως να καταλάβω είναι τα εξής μιας και κανείς δεν έχει πει ακόμη κάτι: Απαγορεύονται τα drones λόγω ασφάλειας (μπορεί να πέσουν π.χ σε κανένα κεφάλι); Λόγω της δυνατότητας να αεροφωτογραφήσουν; Ή επειδή κάποιοι μαλάκες τα πετάνε όπου βρουν και σε ότι ύψος τους καβλώσει;
    Γιατί το ίδιο και το αυτό συμβαίνει και με τα αεροπλάνα και με τα ελικόπτερα και το λέω εκ πείρας μιας και έχω περάσει από όλα τα είδη πτήσης και γνωρίζω από πρώτο χέρι τι συμβαίνει. Δυστυχώς κάφροι υπάρχουν παντού και πάντα. Τόσο κάφροι χειριστές drones όσο και αεροπλανάδες και ελικοπτεράδες, και δεν είναι οι μεν πιό πολλοί από τους δε και το ξέρετε πολύ καλά. Αυτά. Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    IKAROS
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 20


    « Απάντηση #1392 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 19:56:58 »

     Διαβαζω, διαβαζω, διαβαζω αποψεις, θεσεις και σκεφτομαι...................τοσα χρονια περασαν, τοσα μοντελιστικα γεγονοτα εγιναν(καλα και ασχημα) ! Μυαλο βαλαμε ? Μαλλον οχι   (προσωπικη αποψη). Παλι θα βρεθει ο ...λεβεντης που θα πεταει ΟΠΩΣ γουσταρει, πανω απο τα κεφαλια, αντιθετα με τους υπολοιπους, επικινδυνα. Εαν καποιος του θυμισει το....αυτονοητο, θα θυμωσει, μπορει να υβρισει και σπανια (προσωπικη αποψη) θα συμμορφωθει. Με αυτον τι κανουμε ?
     Μετα απο αρκετο καιρο, ειμαστε παλι ΜΕΣΑ, με καποιους ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ, τους οποιους τους επεβαλαν οι υπευθυνοι του χωρου. Ενταξει, δεν γνωριζουν τι ειναι τα drones, αλλα για να θεσουν αυτον τον περιορισμο μηπως εχουν δεδομενα που δεν γνωριζουμε ? Και γιατι τωρα πιανουμε συζητηση για αυτο το θεμα ? Εχω την γνωμη οτι ετσι για "κουβεντα να γινεται". Ο Ισοκρατης (436 πχ-338 πχ) ελεγε οτι " Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΤΕΧΡΑΣΘΗ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ ΔΙΟΤΙ ΕΜΑΘΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΘΑΔΕΙΑ ΩΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ, ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, ΤΗΝ ΑΝΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΩΣ ΙΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΡΧΙΑ ΩΣ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑ " Μας προτρεπω ΟΛΟΥΣ να τα σκεφτουμε λιγο περισσοτερο!!!!!!!!!!!

     Καλες και ασφαλεις πτησεις σε ΟΛΟΥΣ μας
    Καταγράφηκε
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1393 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 20:14:30 »

    Πολύ σωστά! Καλές πτήσεις και καλά μυαλά σε όλους μας.

     Thumbs up
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #1394 στις: Τρίτη, 24 Νοέ 2015, 20:35:30 »

    Λοιπον..... Για να τελείωση το θέμα με τα drones οι περισσότεροι που πετάνε στον χώρο του Ελληνικού ξέρουν πως υπαρχει στρατιωτική μονάδα (ενεργή)πίσω από το τολ και μονάδα αντιτρομοκρατικης και δίωξης ναρκωτικων διπλα στον πυργο ελενχου!!!!! Είχαν κάνει επανειλημμένα παρατήρηση να μην πετάνε drome πάνω από τις μονάδες και να βιντεοσκοπουν τον χώρο αλλά μιλούσαν σε ντουβαρια!!!!!Ελπίζω τώρα να δείξουν λίγο σεβασμό στις απαιτήσεις τους για να έχουμε τον χώρο αυτό οι υπόλοιποι που τον χρειαζόμαστε για να κάνουμετο χόμπι μας!!!!Ευχαριστώ και συγνώμη αν στεναχωρω κάποιους!!!!!!
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 ... 90 91 92 [93] 94 95 96 ... 99     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό....;;;
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.047 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.