Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.508 Posts in 12.387 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 15:17:53

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 15:17:53

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304508
    Topics Totali: 12387
    Online Oggi: 44
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 4
    Visitatori: 33
    Totale: 37
    Selezione di tema

    Eventi Collegati
    • Παγκόσμιοι Ακροβ. F3A, Πορτογαλία, 21-29 Αυγ.: Venerdì, 21 Ago 2009 - Sabato, 29 Ago 2009
    Pagine: 1 2 3 [4] 5     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ακροβατικών Ακριβείας (F3A) - 2009  (Letto 20770 volte)
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #45 il: Domenica, 30 Ago 2009, 12:17:02 »

    Καλημέρα

    Παρατηρώντας τις βαθμολογίες των 10 πρώτων μου γεννήθηκε η εξής απορεία:

    Οι κριτές είναι πάντα αμερόληπτοι ή μπορεί να εκφράζουν τις συμπάθειές τους αλλά
    και κάποιες σκοπιμότητες;

    Οι κριτες δε νομιζω οτι εκφραζουν σκοπιμοτητες και ειναι θελω να πιστευω αμεροληπτοι. Κατα τη διαρκεια του αγωνα ομως κυκλοφορησε μεταξυ των αθλητων πως υπαρχουν τα "ευκολα" και τα "δυσκολα" panel κριτων κατι που ειχε αντικτυπο και στις βαθμολογιες.

    Επισης κατι που ισχυει γενικα, οσο πιο δραστηριος ειναι ο αθλητης, δηλαδη οσο πιο πολλους αγωνες εχει στη πλατη απο open , cups, τουρνουα κτλ. τοσο καλυτερο γιατι οι κριτες τον βλεπουν περισσοτερο και μπορει να του βαλουν 1-2 βαθμους παραπανω (επιβραβευοντας τη συνεπεια του) σε σχεση με καποιον που εμφανιζεται για πρωτη φορα σε ενα μεγαλο αγωνα (Πανευρωπαικο, Παγκοσμιο). Αυτο καλως η κακως ειναι κατι που ισχυει γενικα αλλα δεν ειναι κανονας.

    Το F3A εχει αρκετα politics απο πισω, δεν ειναι τοσο απλο αθλημα αλλα τι να κανουμε μας αρεσει... Χαμόγελο Σε γενικες γραμμες παντως σε επιπεδο Παγκοσμιου Πρωταθληματος το αποτελεσμα ειναι δικαιο.

    Νικος
    Loggato
    Κωστης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 674


    Playing some blues...


    « Risposta #46 il: Domenica, 30 Ago 2009, 13:02:33 »

     Τα θερμα μου συγχαρητηρια στα 3 παιδια που μας εκπροωπησαν, Ακη, Ηλια και Νικο! Μπραβο σας. Στερηθηκατε πολλα για να φθασετε εκει. Ασχετως των ατυχιων, πετατε και οι 3 σας παρα πολυ καλα και μεσα απο τον χρονο και την ποιοτικη προπονηση, στους αγωνες που ακολουθουν θα δειξετε καλυτερο εαυτο. Και παλι μπραβο σας κι ενα μεγαλο ευχαριστω απο εμας που ειμαστε ακομη στην αρχη του F3A και μας δινετε οπως κι αλλοι πατερνατζηδες κουραγιο καθως και στοχους!  Χαμόγελο
    « Ultima modifica: Martedì, 1 Set 2009, 14:51:00 da Κωστης » Loggato

    …χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.938


    « Risposta #47 il: Domenica, 30 Ago 2009, 16:06:28 »

    Επισης κατι που ισχυει γενικα, οσο πιο δραστηριος ειναι ο αθλητης, δηλαδη οσο πιο πολλους αγωνες εχει στη πλατη απο open , cups, τουρνουα κτλ. τοσο καλυτερο γιατι οι κριτες τον βλεπουν περισσοτερο και μπορει να του βαλουν 1-2 βαθμους παραπανω (επιβραβευοντας τη συνεπεια του) σε σχεση με καποιον που εμφανιζεται για πρωτη φορα σε ενα μεγαλο αγωνα (Πανευρωπαικο, Παγκοσμιο). Αυτο καλως η κακως ειναι κατι που ισχυει γενικα αλλα δεν ειναι κανονας.


    Χμμμμμ...1-2 βαθμούς επιβραβεύοντας την συνέπειά του δεν μου φαίνεται και αξιοκρατικό, εφόσον δεν έχει σχέση με τις επιδόσεις του, σωστά ?

    Ωστόσο πρέπει να παραδεχθούμε πως συμβαίνει. Αν αυτό συμβαίνει στους Πανευρωπαϊκούς/Παγκόσμιος έχοντας υπόψη τον factor...."Ε, μας βλέπουν", φαντάζομαι τι θα γίνεται στα Εθνικά Πρωταθλήματα.

    Νίκος.

    -----------------------------------------------

    Παρακαλώ θερμά να μη σβηστεί το μήνυμα.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.


    Loggato
    Hobbitakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 810



    « Risposta #48 il: Domenica, 30 Ago 2009, 16:38:19 »

    Επισης κατι που ισχυει γενικα, οσο πιο δραστηριος ειναι ο αθλητης, δηλαδη οσο πιο πολλους αγωνες εχει στη πλατη απο open , cups, τουρνουα κτλ. τοσο καλυτερο γιατι οι κριτες τον βλεπουν περισσοτερο και μπορει να του βαλουν 1-2 βαθμους παραπανω (επιβραβευοντας τη συνεπεια του) σε σχεση με καποιον που εμφανιζεται για πρωτη φορα σε ενα μεγαλο αγωνα (Πανευρωπαικο, Παγκοσμιο). Αυτο καλως η κακως ειναι κατι που ισχυει γενικα αλλα δεν ειναι κανονας.


    Χμμμμμ...1-2 βαθμούς επιβραβεύοντας την συνέπειά του δεν μου φαίνεται και αξιοκρατικό, εφόσον δεν έχει σχέση με τις επιδόσεις του, σωστά ?

    Ωστόσο πρέπει να παραδεχθούμε πως συμβαίνει. Αν αυτό συμβαίνει στους Πανευρωπαϊκούς/Παγκόσμιος έχοντας υπόψη τον factor...."Ε, μας βλέπουν", φαντάζομαι τι θα γίνεται στα Εθνικά Πρωταθλήματα.

    Νίκος.

    -----------------------------------------------

    Παρακαλώ θερμά να μη σβηστεί το μήνυμα.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.




    Νικο ειλικρινα δεν καταλαβαινω 
    Loggato
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #49 il: Domenica, 30 Ago 2009, 18:01:47 »

    Επισης κατι που ισχυει γενικα, οσο πιο δραστηριος ειναι ο αθλητης, δηλαδη οσο πιο πολλους αγωνες εχει στη πλατη απο open , cups, τουρνουα κτλ. τοσο καλυτερο γιατι οι κριτες τον βλεπουν περισσοτερο και μπορει να του βαλουν 1-2 βαθμους παραπανω (επιβραβευοντας τη συνεπεια του) σε σχεση με καποιον που εμφανιζεται για πρωτη φορα σε ενα μεγαλο αγωνα (Πανευρωπαικο, Παγκοσμιο). Αυτο καλως η κακως ειναι κατι που ισχυει γενικα αλλα δεν ειναι κανονας.


    -----------------------------------------------

    Παρακαλώ θερμά να μη σβηστεί το μήνυμα.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.




    Κι εγω με τη σειρα μου παρακαλω να ειστε εντος θεματος και να μην κανετε παραπομπες σε αλλες κατηγοριες (με τις οποιες σχετιζεστε) που δεν αφορουν στο συγκεκριμενο θεμα.

    Ευχαριστω για την κατανοηση.
    Loggato
    DINOS BALANOS
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 163



    « Risposta #50 il: Martedì, 1 Set 2009, 20:29:29 »

    http://www.youtube.com/watch?v=1FmPhJkdTwU

     Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Loggato

    ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ, DINOS
    THE FLYING FARMER!
    Elias Sopeoglou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 324



    « Risposta #51 il: Domenica, 6 Set 2009, 23:45:05 »

    Καλησπερα και απο εμενα.
    Σιγουρα ηταν το πιο ατυχο προταθλημα που εχω βρεθει και η ατυχια χτηπησε και στους τρεις μας την τελευται στιγμη χωρις πολλα περιθωρια.
    Αυτο που σιγουρα ειναι αξιολογο ειναι η αυτοθυσια που εκανε ο καθενας μας για τα προβληματα του αλλου.Σιγουρα εχω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Νικο που εκατσε μαζι μου μεχρι τις 3:00 -4:00 τα ξημερωματα για να κανουμε range check διπλα απο τον αυτοκινητοδρομο με αναμενο μοτερ και ξανα την επομενη ημερα παλι το ιδιο αργα για να στησουμε εκ νεου το Νeutrino στην τηλεκατευθυνση του και φυσικα που μου την εδωσε για να την χρησιμοποιησω στον αγωνα...για τα εγερτηρια στις 5:00 για να παμε να κανουμε δοκιμαστικες πτησεις και παει λεγοντας...
    Ενα ευχαριστω στον Ακη που ξυπνουσε μαζι μας στις 5:00 για να οδηγησει και να βοηθησει.
    Τωρα οτι εχει να κανει με κριτες κτλ νομιζω οτι δεν ειναι και τοσο απλα τα πραγματα ,στο τελος παντα κερδιζει αυτος που αξιζει και αν εισαι δυο θεσεις πανω η τρεις κατω δεν αλλαζει κατι ουσιαστικο.
    Μακαρι να μπορεσουμε να κανουμε δυο τρεις αγωνες το χρονο και να παμε καλυτερα,
    α .. και με καλυτερη τυχη ε??
    φιλικα
    Loggato
    alex r/c
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 219


    with uP PIC they fly better!


    WWW
    « Risposta #52 il: Martedì, 8 Set 2009, 13:19:35 »

    Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου έτσι απλά να δώσω τα συγχαρητηριά μου στους 3 Αθλητές που εκπροσώπησαν την  Ελλάδα : Άκη , Νίκο και ιδιάιτερα στον Ηλία (λόγω μέλους της ΕΑΘ χεχε!)

    Μόνο και μόνο να βρεθείς δίπλα στα 'ίερά τέρατα' του Παγκόσμιου πρωταθλήματος F3A είναι μια αξέχαστη εμπειρία και όνειρο πολών απο εμάς!


    Loggato
    Iannis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 124


    Ηράκλειο Κρήτης


    « Risposta #53 il: Martedì, 15 Set 2009, 17:24:40 »

    Δημιουργήθηκε το άλμπουμ Παγκόσμιοι Ακροβατικών F3A 2009, Πορτογαλία, 21-29 Αυγ. για φωτογραφίες από τον αγώνα.

    Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια

    Το άλμπουμ ειναι αδιο Δεν εχει εικόνες?
    Loggato

    ΕΝΩΣΗ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ (ΕΑΗΚ)
    Μοντελοδρόμιο : Κοψά Ανωπόλεως
    E-mail : eahkmail@gmail.com  Website : www.eahk.gr
    Μέλος της Ελληνικής Αεραθλητικής Ομοσπονδίας (ΕΛ.Α.Ο.)
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #54 il: Martedì, 15 Set 2009, 18:27:54 »

    Ευχαριστω(ουμε). 

    Θα εχει συντομα, πρεπει να επεξεργαστω τις φωτογραφιες πριν τις ανεβασω και δεν υπαρχει χρονος. Χαμόγελο
    Loggato
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #55 il: Martedì, 22 Set 2009, 01:20:04 »

    Τελικά στις 19/08/09 φτασαμε στην Λισαβο(ω)να. Φωτογραφια απο τα κουτια κατα τη μεταφορα τους στην ενδιαμεση πτηση απο Μαδριτη προς Λισαβο(ω)να.

    Μετα απο  3 μερες αρχιζει η τελετη εναρξης, η οποια δεν ηταν καθολου ευχαριστη αφου εγω και ο Ηλιας ειχαμε προβληματα με τα μοντελα.


    * Boxes.JPG (42.71 KB, 680x510 - visto 261 volte.)

    * Boxes2.JPG (54.54 KB, 640x480 - visto 256 volte.)

    * OpenCeremony2.JPG (38.66 KB, 640x480 - visto 256 volte.)
    Loggato
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #56 il: Martedì, 22 Set 2009, 01:23:32 »

    Τελετη εναρξης συνεχεια και Γαλλικη και Ελληνικη ομαδα.


    * OpenCeremony1.JPG (32.42 KB, 640x480 - visto 252 volte.)

    * FrenchTeam.JPG (48.95 KB, 640x480 - visto 264 volte.)

    * GreekTeam1.JPG (55.62 KB, 640x480 - visto 256 volte.)
    Loggato
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #57 il: Martedì, 22 Set 2009, 01:33:24 »

    O κατα τη γνωμη μου καλυτερος RC χειριστης ακροβατικων στον πλανητη (κατι σαν τον Michael Jordan στο basket, οσοι παρακολουθουσαν basket τη 10ετια του 90 μπορουν να καταλαβουν) παραδιδει το επαθλο του Παγκοσμιου Πρωταθλητη 2007, ο μεγιστος...QQ Somenzini!

    Συγκηνητικη εικονα για τον ιδιο και για τους υπολοιπους που ηταν εκει. Μπορει να μην πηγε τοσο καλα φετος η θεση πολλες φορες δε σημαινει κατι ειδικα αν εισαι στους 10 πρωτους. Ειχα την ευτυχια να μιλησω μαζι του στο μοντελοδρομιο για αρκετη ωρα, ενας απο τους φιλικοτερους αερομοντελιστες που εχω γνωρισει.


    * QQCup1.JPG (51.18 KB, 640x480 - visto 253 volte.)

    * QQCup2.JPG (49.21 KB, 640x480 - visto 254 volte.)

    * Cups.JPG (59.82 KB, 640x480 - visto 249 volte.)
    Loggato
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #58 il: Martedì, 22 Set 2009, 01:35:26 »

    ποπο αυτα ειναι... Τυχερε....>!
    Loggato
    3DJunk
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #59 il: Martedì, 22 Set 2009, 01:42:42 »

     Χαμόγελο και συνεχεια τι να πει κανεις, τα λογια ειναι λιγα ιδιαιτερα οταν  βλεπεις τον QQ να πεταει live...ο Ηλιας μπορει να σας πει...ημουν ανασκελα στο εδαφος με ανοιχτο το στομα...για μερικα λεπτα. idiot2


    * QQ_Ventura1.JPG (81.51 KB, 640x480 - visto 243 volte.)

    * QQ_Ventura2.JPG (66.91 KB, 640x480 - visto 251 volte.)

    * QQ_Somenzini_.JPG (43.75 KB, 640x480 - visto 237 volte.)
    Loggato
    Pagine: 1 2 3 [4] 5     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Μοντέλα για αγώνες  |  Ακροβατικά ακριβείας - F3A - F3A GR (Moderatori: 3DJunk, stavros)  |  Topic: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ακροβατικών Ακριβείας (F3A) - 2009
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.033 secondi con 27 queries.