Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.516 Beiträge in 12.388 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Sonntag, 19 Mai 2024, 02:25:17

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Sonntag, 19 Mai 2024, 02:25:17

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304516
    Themen insgesamt: 12388
    Heute online: 45
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 0
    Gäste: 32
    Gesamt: 32
    Themavorwähler

    Seiten: 1 2 [3] 4     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: Ξένος Πιλότος Ελικοπτέρου στην Ελλαδα  (Gelesen 10840 mal)
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Antwort #30 am: Dienstag, 18 Dez 2012, 23:45:43 »

    Μπερδεύτηκα λίγο τώρα  Sad Sad Sad. Ο Παύλος ξεκίνησε μια προσπάθεια να μαζέψουμε λεφτά (όσοι μπορούν βέβαια) για να φέρει κάποιον πιλότο και να κάνουμε ένα event κατι το οποίο δεν έχει ξαναγίνει. Τώρα διαβάζω για Σύλλογο και για άλλη εκδήλωση. Μμμμμμ  Huh Huh Huh. Ποιον  σύλλογο? Και επειδή ήταν μια ιδιωτική πρωτοβουλία και μετά από επικοινωνία που είχα με τον Παύλο …..ήρθα σε επικοινωνία με τον κύριο Θανάση για να τον ρωτήσω αν μας παραχωρεί το μοντελοδρομιο. Δεν ξέρω για κανένα σύλλογο. Αν ήξερα ότι πρόκειται για σύλλογο δεν θα ασχολιόμουν καθόλου γιατί δεν θέλω να μπαίνω σε ξένα ‘’χωράφια’’ και φυσικά να  ‘’εμποδίζω’’ και να επεμβαίνω . Αλλά από ότι κατάλαβα μιλάμε για 2 εκδηλώσεις. Άλλη αυτή που λέει ο Παύλος και άλλη αυτή που λέει ο κύριος Κούτσουλας. Για έμενα μακάρι να γίνουν και 2 και 3 και 4 εκδηλώσεις  Thumbs up . Καλό θα μας κάνει Thumbs up. Εγώ όπως είπα και στον Παύλο ….όπου μπορώ και όσο μπορώ θα βοηθήσω.  Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Gespeichert

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #31 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 00:39:43 »

    Μπερδεύτηκα λίγο τώρα  Sad Sad Sad. Ο Παύλος ξεκίνησε μια προσπάθεια να μαζέψουμε λεφτά (όσοι μπορούν βέβαια) για να φέρει κάποιον πιλότο και να κάνουμε ένα event κατι το οποίο δεν έχει ξαναγίνει. Τώρα διαβάζω για Σύλλογο και για άλλη εκδήλωση. Μμμμμμ  Huh Huh Huh. Ποιον  σύλλογο? Και επειδή ήταν μια ιδιωτική πρωτοβουλία και μετά από επικοινωνία που είχα με τον Παύλο …..ήρθα σε επικοινωνία με τον κύριο Θανάση για να τον ρωτήσω αν μας παραχωρεί το μοντελοδρομιο. Δεν ξέρω για κανένα σύλλογο. Αν ήξερα ότι πρόκειται για σύλλογο δεν θα ασχολιόμουν καθόλου γιατί δεν θέλω να μπαίνω σε ξένα ‘’χωράφια’’ και φυσικά να  ‘’εμποδίζω’’ και να επεμβαίνω . Αλλά από ότι κατάλαβα μιλάμε για 2 εκδηλώσεις. Άλλη αυτή που λέει ο Παύλος και άλλη αυτή που λέει ο κύριος Κούτσουλας. Για έμενα μακάρι να γίνουν και 2 και 3 και 4 εκδηλώσεις  Thumbs up . Καλό θα μας κάνει Thumbs up. Εγώ όπως είπα και στον Παύλο ….όπου μπορώ και όσο μπορώ θα βοηθήσω.  Thumbs up Thumbs up Thumbs up

    Κοιτα αρχικά στοχεύουμε για μία και μόνο εκδήλωση( δν υπάρχει το οικονομικό για περισσότερες)..! Το θέμα όμως είναι να γίνει ομαδικά και απο όλους όπως έχουν γίνει και οι προηγούμενες ελικοπτερικές εκδηλώσεις..! Αν τώρα δν μπορούμε να τα βρούμε βλέπουμε..! Αλλα θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά..!

    Μου ανέφερε ο Σάκης για αυτο που θέλει να κάνει αλλα ταυτόχρονα μετα τους helimaster και εγώ ψαχνόμουνα για κάποιον πιλότο μετά απο συζητήσεις με αρκετούς φίλους..!
    Απο εκεί και πέρα η ιδέα δν άρεσε στο 100% των ελικοπτεράδων που την άκουσαν αλλα στο 98% ..!Έτσι και μετά απο πολλές συζητήσεις είπαμε να ανοίξουμε το θέμα για να μπορέσουμε να δούμε όλα τα ενδεχόμενα και να πράξουμε αναλόγως..! Ο κύριος λόγος που ανοίξαμε το θέμα είναι επειδή μας  πιέζει ο χρόνος.!

    Εννόείται πως έπραξες σωστά...! Κάθε βοήθεια είναι δεκτή..!
    Gespeichert
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Antwort #32 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 00:54:26 »

    Παύλο σίγουρα καλό είναι να γίνονται πολλές τέτοιες εκδηλώσεις. Το θέμα  όμως είναι και το οικονομικό. Άλλο να το κανονίσουν κάποιοι μοντελιστές και να μαζέψουν χρήματα και να το κάνουν …..και άλλο να το κάνει σύλλογος. Ο σύλλογος έχει το δικό του ταμιο και σίγουρα δεν θα κανονίσω ή θα τους πω εγώ για το που θα το κάνουν. Ρώτησα για κάποιο μοντελοδρομιο με το σκεπτικό ότι ήταν ιδιωτική πρωτοβουλία. Και τα λέω αυτά για τυχών παρεξηγήσεις.  Για να μην ακούσω ….’’ποιος σου είπε ρε μεγάλε να κοιτάς για μοντελοδρομιο? Εδώ υπάρχει σύλλογος’’!!!  εγώ γι’αυτό το λέω. Ας βγει το πρόγραμμα  για τους αγώνες και μετά ξανά μιλάμε. Πάντως από ότι βλέπω υπάρχει καλή διάθεση!!!  Cheesy Thumbs up Cheesy Thumbs up Cheesy
    Gespeichert

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #33 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 00:59:02 »

    Παύλο σίγουρα καλό είναι να γίνονται πολλές τέτοιες εκδηλώσεις. Το θέμα  όμως είναι και το οικονομικό. Άλλο να το κανονίσουν κάποιοι μοντελιστές και να μαζέψουν χρήματα και να το κάνουν …..και άλλο να το κάνει σύλλογος. Ο σύλλογος έχει το δικό του ταμιο και σίγουρα δεν θα κανονίσω ή θα τους πω εγώ για το που θα το κάνουν. Ρώτησα για κάποιο μοντελοδρομιο με το σκεπτικό ότι ήταν ιδιωτική πρωτοβουλία. Και τα λέω αυτά για τυχών παρεξηγήσεις.  Για να μην ακούσω ….’’ποιος σου είπε ρε μεγάλε να κοιτάς για μοντελοδρομιο? Εδώ υπάρχει σύλλογος’’!!!  εγώ γι’αυτό το λέω. Ας βγει το πρόγραμμα  για τους αγώνες και μετά ξανά μιλάμε. Πάντως από ότι βλέπω υπάρχει καλή διάθεση!!!  Cheesy Thumbs up Cheesy Thumbs up Cheesy

    Μην ανησυχείς δν παίζει να σου πει κανεις τπτ τέτοιο..!
    Και σου έχω ξαναπεί για εμας δν υπάρχει ΙΔΙΩΤΙΚΉ πρωτοβουλία..! Θα την λές ελικοπτερική ...!!!! Απο όλους και για όλους..!
    Μόνο έτσι θα ξεπεράσουμε τα προβλήματα μας και θα κάνουμε μεγάλα πράγματα που πραγματικά αξίζουν σε αυτόν τον τόπο..!
    « Letzte Änderung: Mittwoch, 19 Dez 2012, 01:41:30 von PaNt » Gespeichert
    sakis.sofianos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 440



    « Antwort #34 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 05:37:04 »

    pilotΧάρη δεν πρόκειται να σου πη κανεις  και τίποτα προσωπικά εγώ μπραβο  σου λέω Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up για την προσπάθεια που έκανες  είναι φοβερό "μοντελοδρομιο" και θα ήταν πολύ καλο να γίνει εκεί  Χαμόγελοτώρα event ένα θα γίνει μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε πολλά ένα και καλο για το 13 και θα γίνει από όλους μας!!!!!!!!! απλά θα ανακοινωθεί από τον σύλλογο σε συννενόησει με τους ελικοπτεράδες. Thumbs up Thumbs up Thumbs up. όταν είναι όλα έτοιμα  Το enent το είχαμε προγραμματίσει για το 12 αλλα είχαμε αρκετά εμπόδια και θα το κάνουμε το 13 όλοι μαζί!!!!!!! Thumbs up και θα προσπαθησουμε και για άλλους πιλότους  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

    « Letzte Änderung: Mittwoch, 19 Dez 2012, 15:57:27 von sakis.sof » Gespeichert
    dhiotis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 889



    « Antwort #35 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 08:52:09 »

    .......event ένα θα γίνει μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε πολλά ένα και καλο για το 13 και θα γίνει από όλους μας!!!!!!!!! απλά θα ανακοινωθεί από τον σύλλογο ......

    Ποιό σύλλογο ?
    Gespeichert

    Μιά φορά και ένα καιρό, υπήρχαν Nitros, flybars & κρύσταλλοι συχνότητας.
    komis.
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Beiträge: 47



    WWW
    « Antwort #36 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 10:22:16 »

    Και σου έχω ξαναπεί για εμας δν υπάρχει ΙΔΙΩΤΙΚΉ πρωτοβουλία..! Θα την λές ελικοπτερική ...!!!! Απο όλους και για όλους..!
    Μόνο έτσι θα ξεπεράσουμε τα προβλήματα μας και θα κάνουμε μεγάλα πράγματα που πραγματικά αξίζουν σε αυτόν τον τόπο..!



    Οτι πιο ρομαντικό μοντελιστικά. Εξαιρετική άποψη.
    Είμαι μαζι σου και μαζι με όποιον έχει την ίδια.

    Καλημέρα και καλές απο-προσγειώσεις.
    Gespeichert
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 495



    « Antwort #37 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 10:40:40 »

    αντε ξεκινατε να μαζευετε χρηματα και αποφασιστε , γιατι εχω να κατεβω αθηνα απο τον καιρο του μητσοτακη  devil devil devil. καλο θα ειναι αποτωρα να βρεθει οτροπος να τσονταρουμε οτι μπορουμε.
    Gespeichert
    hellitop
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 781


    achten!!!!!!!!!!!!!!!


    « Antwort #38 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 14:57:41 »

    Ρε παιδια ελατε να οργανωθουμε να κανουμε κανα event  της προκοπης!!! laugh

    Εγω ξερω οτι οταν υπαρχει καλη θεληση ολα γινονται!! Thumbs up
    Ασχετα με αυτό που ανακοίνωσε ο Παυλος.  εμείς ( η παρέα μας  δηλ. σαν Σύλλογος ) συζητάμε  για ενα event λίγο διαφορετικό από τα άλλα από πολλές απόψεις. .................
    Γιαννης Κουτσουλας

     
    Βρε γιαννη μου υπαρχει εσεις και εμεις ? Ολοι μαζι μια παρεα να περασουμε καλα!!Εκτος βεβαια αν θελετε να το κανετε σε κλειστο κυκλο εσεις οποτε οκ. πιστευα οτι θα ειναι μια μια συλλογικη προσπαθεια  worry δεν ξερω εγω θα χαρω να σας δω ολους Thumbs up
    « Letzte Änderung: Mittwoch, 19 Dez 2012, 15:24:44 von PaNt » Gespeichert
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Antwort #39 am: Mittwoch, 19 Dez 2012, 16:28:26 »

    Ρε παιδια ελατε να οργανωθουμε να κανουμε κανα event  της προκοπης!!! laugh

    Εγω ξερω οτι οταν υπαρχει καλη θεληση ολα γινονται!! Thumbs up
    Ασχετα με αυτό που ανακοίνωσε ο Παυλος.  εμείς ( η παρέα μας  δηλ. σαν Σύλλογος ) συζητάμε  για ενα event λίγο διαφορετικό από τα άλλα από πολλές απόψεις. .................
    Γιαννης Κουτσουλας

     
    Βρε γιαννη μου υπαρχει εσεις και εμεις ? Ολοι μαζι μια παρεα να περασουμε καλα!!Εκτος βεβαια αν θελετε να το κανετε σε κλειστο κυκλο εσεις οποτε οκ. πιστευα οτι θα ειναι μια μια συλλογικη προσπαθεια  worry δεν ξερω εγω θα χαρω να σας δω ολους Thumbs up


    Σωστός!!!!!    Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Gespeichert

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #40 am: Mittwoch, 13 Feb 2013, 19:33:51 »

    Λοιπόν προχωράμε λίγο το θέμα και μαζεύω τα χρήματα ώστε να είμαστε έτοιμοι μόλις βγάλουμε ημερομηνίες  να κλείσω τα εισητήρια ώστε να προλάβουμ καλή τιμή...!

    Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει στο οικονομικό ώστε να έρθει ο πιλότος παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου..!

    Ευχαριστώ.>!
    Gespeichert
    sakis.sofianos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 440



    « Antwort #41 am: Mittwoch, 13 Feb 2013, 19:45:20 »

    Παύλο εγώ μέσα είμαι αύριο θα τα έχεις  Thumbs up Thumbs up
    Gespeichert
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Antwort #42 am: Mittwoch, 13 Feb 2013, 20:12:10 »

    Παύλο κι εγώ μέσα είμαι όπως ξανα είπαμε!!!  Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Gespeichert

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    purplefox
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Beiträge: 54


    « Antwort #43 am: Mittwoch, 13 Feb 2013, 20:32:13 »

    Μεσα και γω!
    Gespeichert
    hellitop
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 781


    achten!!!!!!!!!!!!!!!


    « Antwort #44 am: Mittwoch, 13 Feb 2013, 21:30:32 »

    Μεσα και εγω!! Αντε να γουσταρουμε λιγο Cheesy Cheesy Cheesy Thumbs up
    Gespeichert
    Seiten: 1 2 [3] 4     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Moderator: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Thema: Ξένος Πιλότος Ελικοπτέρου στην Ελλαδα
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.024 Sekunden mit 24 Zugriffen.