Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 Posts in 12.387 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 10:05:45

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 10:05:45

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    [Oggi alle 01:44]

    [Ieri alle 11:35]

    [Lunedì, 13 Mag 2024, 08:35:43]

    [Domenica, 12 Mag 2024, 14:53:18]

    [Sabato, 11 Mag 2024, 20:08:18]

    [Venerdì, 10 Mag 2024, 23:15:04]

    [Venerdì, 10 Mag 2024, 17:13:22]

    [Giovedì, 9 Mag 2024, 15:30:01]

    [Lunedì, 6 Mag 2024, 01:30:30]

    [Domenica, 5 Mag 2024, 14:26:40]

    [Venerdì, 3 Mag 2024, 20:02:54]

    [Mercoledì, 1 Mag 2024, 09:15:28]

    [Venerdì, 26 Apr 2024, 12:30:31]

    [Mercoledì, 24 Apr 2024, 19:34:42]

    [Lunedì, 22 Apr 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304506
    Topics Totali: 12387
    Online Oggi: 44
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 2
    Visitatori: 27
    Totale: 29
    Selezione di tema

    Pagine: 1 [2] 3 4 5 ... 13     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: ESM FOCKE WULF 190-A8 ARF  (Letto 40127 volte)
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 596


    « Risposta #15 il: Domenica, 8 Set 2013, 17:48:23 »

    Xαρη καλημερα,το τσιμπησες μπαγασα το warbirdρακη σου τελικα!!!! Thumbs up Thumbs up
    Αντε με το καλο να το στησεις και καλοπαιταχτο να ειναι!!
    Η dle παιρνει ενα ψηφαλακη και απο μενα,πολυ καλο μοτερ και αξιοπιστο.
    Για τα σερβο ομως θα σε μαλωσω,δε  τα ξερω τα συγκεκριμενα,αλλα δε θα σου προτεινα να τα βαλεις με τιποτα ομως.
    Και στο λεω αυτο γιατι δε φτιαχνεις ενα αεροπλανο της πλακας,αλλα 30cc βενζινη που σημαινει οτι εχει ζορια πολλα!
    Και κραδασμους ,και δυναμη.Σκεψου οτι το σερβο που θα στηριξεις ολο τον ελενχο του αεροπλανου θα σου εχει στοιχισει 9 δολλαρια!!!! Cheesy Cheesy Cheesy
    Προσωπικα θα σου προτεινα να πας σε ενα επωνυμο σερβο kai ας καθυστερησεις λιγο στο στησιμο του αεροπλανου(ετσι κι αλλιως χειμωνας ερχεται χαχαχα).Και φυσικα αυτα που λεω ειναι προσωπικη αποψη και στα λεω με καθαρα φιλικο σκοπο.Λαβε  υπ οψιν και τον χωρο που πετας εσυ,σε αντιθεση με μενα που πεταω σε χωραφια,οτι δεν ειναι οτι καλυτερο να σου συμβει ατυχημα.

    Φιλικα παντα Δημητρης
    τα hextronik τα έχω σε αεροπλάνα των 13 και 15 kgr με 55 και 60cc βενζίνες χωρίς να έχουν πάθει το παραμικρό.
    Loggato
    Yankos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.326


    Χρωστάω, άρα υπάρχω. - Yankos -


    « Risposta #16 il: Domenica, 8 Set 2013, 21:36:24 »

    Συμφωνώ, πολύ καλά τα HXT 12K.
    Τα δουλεύω σε 3D βενζίνες 30cc με μπεκ στα 6V και είναι πολύ αξιόπιστα.
    Loggato

    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 596


    « Risposta #17 il: Domenica, 8 Set 2013, 23:52:46 »

    Xάρη πόσο θα σου βγεί η dle 30cc μαζι με τα μεταφορικά;
    Loggato
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 223



    « Risposta #18 il: Lunedì, 9 Set 2013, 10:57:58 »

    Παιδιά νομίζω με πείσατε θα δοκιμάσω τα hextronik μέχρι στιγμής ακόμη και σε ξάνα forum μόνο καλά ακούω!! Θα τα δοκιμάσω!!!
    Loggato

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 223



    « Risposta #19 il: Lunedì, 9 Set 2013, 11:06:25 »

    Xάρη πόσο θα σου βγεί η dle 30cc μαζι με τα μεταφορικά;


    Δεν ξέρω ακόμη δεν έχω ψάξει? Μήπως ξέρει κανείς ποιος φέρνει Ελλάδα?
    Loggato

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.404



    « Risposta #20 il: Lunedì, 9 Set 2013, 11:19:24 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    Loggato

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 596


    « Risposta #21 il: Lunedì, 9 Set 2013, 11:31:08 »

    Xάρη πόσο θα σου βγεί η dle 30cc μαζι με τα μεταφορικά;


    Δεν ξέρω ακόμη δεν έχω ψάξει? Μήπως ξέρει κανείς ποιος φέρνει Ελλάδα?
    ΕΔΩ!!!!!! Χάρη http://f-hobby.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=83&productname=, δεν νομίζω να την βρείς κάπου αλλού πιο φθηνά, επιπλέον έχει τσάμπα μεταφορικά αλλά θα  πρέπει να συνεννοηθείς  μαζί του με email για να στη στείλει ΜΟΝΟ με EMS!!!!!!! γιατί διαφορετικά θα στη στείλει με UPS buck2 ή DHL  buck2 ή FEDEX buck2 και μετά ξέρεις εσύ..........Πάντως ρίξε και μια ματιά στην τιμή της dle 35 ra είναι μόνο 50 δολάρια διαφορά σε σχέση με τη dle 30cc , επιπλέον έχει πίσω εξάτμιση οπότε δεν κόβεις καθόλου cowl (αν και στο fw-190 μάλλον δεν θα κόψεις πολύ) και αφετέρου είναι πιο δυνατή μηχανή και θα μπορέσεις να γυρίσεις μια μεγάλη και πιο scale τρίφτερη έλικα, που πραγματικά και θα ομορφύνει το μοντέλο αλλά και θα στο πετάει πιο ωραία. ....για scale spinner εδώ :[urlhttp://www.sdshobby.com/3-cnc-aluminum-special-spinner-for-rc-model-scale-airplanes-imitated-second-world-war-airplanes-drilled-for-dle3055-os-fs91fs120black-p-5653.html][/url] , εάν θες τρίφτερο θα πρέπει να τους στείλεις email. ....(ωχ πολλά σου είπα, μάλλον θα σου βγεί πιο ωραίο απο το δικό μου Undecided ....)
    Loggato
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 596


    « Risposta #22 il: Lunedì, 9 Set 2013, 11:35:17 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    .......ναι καλά winsurfer ,και μετά που θα κάνεις την παραγγελία πας κατευθείαν να ανάψεις ένα κεράκι για να προσευχηθείς μην τυχόν σε τσακώσουν στο  Τ.........νειο(εδω παίζουμε κρεμάλα...) γιατί ο φίλος ο tower hobbies δεν δέχεται να σου κάνει υποτ.........ση (εδω ξαναπαίζουμε κρεμάλα...)!!!!!........
    έτσι κι αλλιώς εσύ διακαιούσαι να μιλάς για μηχανές dle απο 0 cc έως 20 cc.... Ποοολύ άνεση


    Loggato
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 223



    « Risposta #23 il: Lunedì, 9 Set 2013, 11:43:14 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?
    Loggato

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 223



    « Risposta #24 il: Lunedì, 9 Set 2013, 12:18:00 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    .......ναι καλά winsurfer ,και μετά που θα κάνεις την παραγγελία πας κατευθείαν να ανάψεις ένα κεράκι για να προσευχηθείς μην τυχόν σε τσακώσουν στο  Τ.........νειο(εδω παίζουμε κρεμάλα...) γιατί ο φίλος ο tower hobbies δεν δέχεται να σου κάνει υποτ.........ση (εδω ξαναπαίζουμε κρεμάλα...)!!!!!........
    έτσι κι αλλιώς εσύ διακαιούσαι να μιλάς για μηχανές dle απο 0 cc έως 20 cc.... Ποοολύ άνεση




    Φίλε μου προσπάθησα να την βάλω παραγγελία στο site που μου είπες αλλά τα μεταφορικά τα έχει δωρεάν μόνο με dhl ή fedex!!! Με EMS είναι σίγουρο ότι δεν πληρώνω τελωνείο???
    Loggato

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 640



    « Risposta #25 il: Lunedì, 9 Set 2013, 12:26:36 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?

    Πάμε καλα? 270 για την Κινεζιά?Huh?!!!!
    Και γιατί δεν βάζεις την Zenoah 38cc με 300 από Ελλάδα???
    Loggato

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 596


    « Risposta #26 il: Lunedì, 9 Set 2013, 12:31:19 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση
    .......ναι καλά winsurfer ,και μετά που θα κάνεις την παραγγελία πας κατευθείαν να ανάψεις ένα κεράκι για να προσευχηθείς μην τυχόν σε τσακώσουν στο  Τ.........νειο(εδω παίζουμε κρεμάλα...) γιατί ο φίλος ο tower hobbies δεν δέχεται να σου κάνει υποτ.........ση (εδω ξαναπαίζουμε κρεμάλα...)!!!!!........
    έτσι κι αλλιώς εσύ διακαιούσαι να μιλάς για μηχανές dle απο 0 cc έως 20 cc.... Ποοολύ άνεση




    Φίλε μου προσπάθησα να την βάλω παραγγελία στο site που μου είπες αλλά τα μεταφορικά τα έχει δωρεάν μόνο με dhl ή fedex!!! Με EMS είναι σίγουρο ότι δεν πληρώνω τελωνείο???
    Χάρη δεν μπορώ να σου εγγυηθώ οτι δεν θα πληρώσεις τελωνείο με EMS, εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ να πλωρώσω και έχω φέρει πολλές φορές μηχανές και άλλα σχετικά βαριά πράγματα και για μένα αλλά και για φίλους.......για τα ιδιωτικά courier μπορώ να σου εγγυθώ ότι θα πληρώσεις!!!!. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να του στείλεις ένα email και να του διευκρινήσεις ορι θέλεις το shipping να είνα ΜΟΝΟ με EMS KAI ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!! εγώ προσωπικά συμφώνησα να του πληρώση επιπλέον 10 δολάρια για να καλύψω τη διαφορά στο κόστος των μεταφορικών μεταξυ EMS και ιδιωτικών courier, δηλαδή μου είπε οτι με EMS είναι ακριβότερο κατά 10 δολάρια, εκείνις δεν ήθελε να μου τα χρεώσει, όμως εγώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο δέχτηκα να τα πληρώσω. Όποτε μόλις το καταλάβει (φρόντισε να του το επαναλάβεις αρκετές φορές γιατί οι Κινέζοι είναι λίγο......) πέστου να σου στειλει ένα paypal payment request με το ποσό της dle συν τα 10 επιπλέον δολάρια. δεν θα έχεις πρόβλημα.
    Loggato
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.046



    « Risposta #27 il: Lunedì, 9 Set 2013, 12:38:17 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?

    Πάμε καλα? 270 για την Κινεζιά?Huh?!!!!
    Και γιατί δεν βάζεις την Zenoah 38cc με 300 από Ελλάδα???

    H DLE ειναι πολυ αξιοπιστο μοτερ αλλα αφου με τοσα χρηματα οπως λεει και ο MOG παιρνεις Zenoah, τοτε φιλε Χαρη μην το σκεφτεσαι παρε Zenoah και θα εχεις το κεφαλι σου ηυχο για μια ζωη!!!!!
    Loggato

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 223



    « Risposta #28 il: Lunedì, 9 Set 2013, 12:39:37 »

    Ποιος έχει Zenoah 38 Ελλάδα με 300 ευρώ?Huh
    Loggato

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    dgiatr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 596


    « Risposta #29 il: Lunedì, 9 Set 2013, 12:46:04 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Εγώ ρε φίλε το βάζω και μου βγαίνει μαζί με μεταφορικά 270 ευρώ στο tower, άσε που φοβάμαι και το τελωνείο. Εδώ Ελλαδίτσα δεν την έχει κανείς?

    Πάμε καλα? 270 για την Κινεζιά?Huh?!!!!
    Και γιατί δεν βάζεις την Zenoah 38cc με 300 από Ελλάδα???

    H DLE ειναι πολυ αξιοπιστο μοτερ αλλα αφου με τοσα χρηματα οπως λεει και ο MOG παιρνεις Zenoah, τοτε φιλε Χαρη μην το σκεφτεσαι παρε Zenoah και θα εχεις το κεφαλι σου ηυχο για μια ζωη!!!!!
    εάν είναι όντως έτσι τότε πάω πάσο.....
    Loggato
    Pagine: 1 [2] 3 4 5 ... 13     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Γιγαντιαία, υπό κλίμακα και με βενζίνη (Moderatore: ArgyrisGiannetakis)  |  Topic: ESM FOCKE WULF 190-A8 ARF
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.024 secondi con 24 queries.