Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.541 μηνύματα σε 12.389 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 22 Μάι 2024, 07:22:23

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 22 Μάι 2024, 07:22:23

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Χθες στις 23:58]

    [Χθες στις 22:25]

    [Χθες στις 11:27]

    από ilias
    [Χθες στις 01:39]

    από SV 1 BTA
    [Δευτέρα, 20 Μάι 2024, 15:56:36]

    από ptsetsonis
    [Κυριακή, 19 Μάι 2024, 20:24:59]

    από CMarkop
    [Κυριακή, 19 Μάι 2024, 20:15:51]

    από ptsetsonis
    [Κυριακή, 19 Μάι 2024, 12:41:05]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 18 Μάι 2024, 20:47:48]

    από dominicm
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 16:04:34]

    από geoli
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 15:43:43]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304541
    Σύνολο θεμάτων: 12389
    Online σήμερα: 170
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 44
    Συνολικά: 46
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 18     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΣΑΜΟΣ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΥΘΑΓΟΡΑ!!!  (Αναγνώστηκε 51923 φορές)
    daroptas
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 17



    « Απάντηση #30 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2008, 17:26:43 »

    Παιδιά πάρτε και ένα videaki για να βλέπουν οι καινούργοι και να θυμούνται οι παλιοί!!!!
    Καταγράφηκε
    samosrc
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 348



    WWW
    « Απάντηση #31 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2008, 17:38:09 »

    daroptas τη ονομα ειναι αυτο ρε μητσο
    Καταγράφηκε

    rcmodelshop.gr
    nikos_g1
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 274


    « Απάντηση #32 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2008, 17:47:36 »

    Τι σχοιματισμοί είναι αυτοί; Ούτε τα Red Arrows έτσι laugh!!!
    Καταγράφηκε
    rafale74
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1


    « Απάντηση #33 στις: Δευτέρα, 30 Ιούν 2008, 23:17:49 »

    Ναι ρε φιλε , τι να μαθένουν οι νέοι ? να πετάνε με αυτοκίνητα στο μοντελεδρόμιο, και ειδικά πυροσβεστικά οχήματα?Huh που είναι η ασφάλεια?Huh ή να πετάνε 15 άτομα μαζί σίγουρα χωρίς ασφάλεια ( ούτε στην Ανάβυσσο δε γινονταν αυτά),..... . και μάλλον θα πρέπει να ξεχνάνε οι παλιοί
    Καταγράφηκε
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #34 στις: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 11:00:21 »

    Ωραίος ο σχηματισμός. Αλλά η φάση με το πυροσβεστικό όλα τα λεφτά Ανεση.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    samosrc
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 348



    WWW
    « Απάντηση #35 στις: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 13:49:03 »

                                 

    .............
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 16:40:31 από samosrc » Καταγράφηκε

    rcmodelshop.gr
    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #36 στις: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 15:17:27 »

    Καλησπέρα σε όλους
    Εκ μέρους των Samos All Weather RC Pillots,  έχομε να δηλώσουμε τα παρακάτω :

    1.Καταρχήν για τον rafale 74 , Θέλουμε να ξεκαθαρίσουμε , ότι σαν Samos All Weather RC Pillots, δεν έχουμε καμία σχέση με το υπόψην video, καθώς και με τα τεκτενόμενα στο χώρο του Καρλοβάσου.Το post αφορά την ασφάλεια πτήσεων, θέμα μείζονος σημασίας, και θα ήταν προτιμότερο να μεταφερθεί στην αντίστοιχη ενότητα, ώστε να σχολιασθεί κατάλληλα, μια και αναρτήθηκε και  ο εσωτερικός κανονισμός της "ΕΝΩΣΗ  ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΩΝ   ΣΑΜΟΥ".

    2. Το post "ΣΑΜΟΣ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΥΘΑΓΟΡΑ!!! ", αφορά τους Samos All Weather RC Pillots, και όχι άλλους.

    3. Για τον κ. Μαργαρώνη, τα παρακάτω.
           α. Γιατί δε χρησιμοποιείται το δικό σας Post για να γράψετε ,αυτά που θέλετε?
           b. Νομίζω, και πάντα φιλικά, ότι εκτίθεστε, σε σχολιασμό, παρουσιάζοντας ένα video, to οποίο δε συμβαδίζει με τη φυσική ασφάλεια που πρέπει να χαρακτηρίζει ένα χώρο πτήσεων, και εκτίθεστε ακόμα περισσότερο παρουσιάζοντας έναν εσωτερικό κανονισμό, κομμένο και ραμμένο σε αυτά που βλέπουμε στο video.
           γ. Παρακαλώ, εδώ να τερματισθούν τα σχόλια και να μεταφέρεται αυτά που γράφεται στο δικό σας χώρο, μια και τούτος εδώ ο χώρος δημιουργήθηκε, για να σχολιαστούν οι Samos All Weather RC Pillots,  και όχι άλλοι.
           δ. Αν θέλετε να σχολιάσεται κάτι από εμάς, πολύ ευχαρίστως ,να το διαβάσουμε και να απαντήσουμε κατάλληλα, όλα τα υπόλοιπα στο δικό σας thread.
    4. Δηλώνουμε, ότι ασχολούμαστε με "τα του οίκου μας " και όχι με άλλους.
    5.Από την αρχή αυτού του thread, γράφουμε μόνο για μας.
    6. Δε σχολιάσαμε, ούτε αφήσαμε να εννοειθεί , το οτιδίποτε για τον οποιοδήποτε , εκτός την απάντηση που έδωσα στον πατριώτη μου τον Harris, η οποία ήταν καθαρά προσωπική άποψη.     


    Φιλικά
    Ν.Γ.
    Καταγράφηκε
    samosrc
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 348



    WWW
    « Απάντηση #37 στις: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 17:08:48 »

    Καλησπέρα,

    φιλε Talos, σας έχω καλέσει ανοιχτά όλους στο μοντελοδρομιο στο Καρλόβασι. Θα σε ενδιαφέρει λοιπόν να μάθεις ότι ο κανονισμός ασφάλειας πτήσεων έχει δομηθεί με βάση τον κανονισμό της Ε.Α.Θ., Ε.Α.Α., Ε.Α.Η.Κ. και άλλων οργανωμένων σωματείων. Φυσικά κανείς δε μπορεί μόνος να δημιουργήσει ένα σοβαρό κανονισμό ασφαλείας που θα μπορεί να "προλάβει" καταστάσεις.

    αυτά για τον κανονισμό

    Για τα μυνήματα μου στο θέμα Σαμος το νησί του Πυθαγόρα αν ενοχλώ ζητώ συγνώμμη απλά ο Αλέξης (ο οποίος το δημιούργησε από ότι είδα) έγραψε σε προηγούμενο post ότι αν θέλουμε να γράφουμε και εμείς.

    Τελος ειλικρινά - δεν θέλω να δημιουργώ παρεξηγήσεις - ζητώ συγνώμμη που έβαλα τον κανονισμό αλλά είμαι λίγο νέος με τη λειτουργία του forum και έκανα λάθος, και παλι συγνώμμη.
    Απλά ενημερώστε με τελικά μπορούμε να ποστάρουμε εδώ και οι Καρλοβασίτες ή όχι.Βλεπετε η "Σάμος το νησί του Πυθαγόρα" είναι το μέρος που γεννηθήκαμε μεγαλώσαμε και θα γεράσουμε. Δεν είναι άδικο να φιλοξενεί τις δραστηριότητες μιας μόνο ομάδας;
    Ο τίτλος είναι γενικός. Δεν πρόκειται να τσακωθώ με κανέναν γιατί δεν το θέλω απλά ζητώ να κατανοήσετε ότι για ένα Σαμιώτη είναι δύσκολο να μην έχει συμμετοχή σε ένα θέμα με τέτοιο τίτλο.
    και το δικο μας θεμα ειναι ανοιχτο σε ολους
    Καταγράφηκε

    rcmodelshop.gr
    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #38 στις: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 17:36:03 »

    Καλησπέρα ξανά

    Επαναλβανω για να γίνω κατανοητός. Όπως έγραψα πριν από 2 ώρες περίπου,  το thread αυτό δημιουργηθηκε για να κάνει γνωστή τη δραστηριότητα των Samos All Weather RC Pilots.  Οπότε ασχολούμαστε  μόνο με την παρέα μας.   
    Δεν σας απαγόρεψε κανείς να γράψετε .Πολύ απλά, όπως έγραψα , αυτό είναι για την παρέα μας, και αυτό εννοεί και ο Αλέξης .
    Εξάλου, για τον ίδιο λόγο με εμάς, δημιουργήσατε δικό σας thread, στο οποίο, γιατί όχι ,να γράψουμε. Αλλά αυτά που θα γράψουμε θα αφορούν εσάς.
    Αν θέλεται λοιπόν να σχολιάσετε αυτή τη δραστηριότητα, ευχαρίστως.
    Ελπίζω αυτή τη φορά να έγινα περισσότερο κατανοητός.

    Φιλικά
    Ν.Γ.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 17:55:35 από Talos » Καταγράφηκε
    Αλέξης
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 270



    WWW
    « Απάντηση #39 στις: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 22:40:37 »

    Το θέμα αυτό ανοίχτηκε για να αναδείξουμε το επίπεδο του αερομοντελισμού σε ακόμα ένα μέρος της Ελλάδας, την Σάμο.
    Ως κύριο θέμα συζήτησης είναι οι "all-weathers" με ευπρόσδεκτες τις καλοπροαίρετες και εύστοχες παρατηρήσεις και παρενθέσεις!
     

    δεν θα ηταν σωστο να παρεκτραπει το θεμα για κατι που δεν εχει αμεση σχεση.
    Μπορεί να μεταφερθεί για να πούμε τις απόψεις μας για την ασφάλεια - επικινδυνότητα πτήσεων εκεί που πρέπει και τους αφορά άμεσα. (έχει ανοιχτεί άλλο θέμα)


    Ευχαριστώ.

    Καταγράφηκε

    Sponsored by: www.myhelis.com
    daroptas
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 17



    « Απάντηση #40 στις: Τρίτη, 1 Ιούλ 2008, 23:28:21 »

    Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.
       Θα ήθελα και εγώ να πω την γνώμη μου για το όλο θέμα (και απο οτι βλέπω θα είναι και η τελευταία φορά...*βλέπε Talos)...
       Είμαι αερομοντελιστής ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΜΟ εδώ και τέσσερα χρόνια περίπου ΚΑΙ πιστεύω οτι έχω ένα λόγο παραπάνω  να πω κάποια πράγματα για τον μοντελισμό στην Σάμο ,απο κάπιους άλλους οι οποίοι:
    1ον ΔΕΝ ειναι από το όμορφο και φιλόξενο νησί μας!
    2ον Προσπαθούν να δημιουργήσουν διχόνοια μεταξή των αερομοντελιστών ΣΆΜΟΥ , ίσως για δικους τους λόγους!
       Οπως καλά γνωρίζετε κ.Talos κτλ ο μοντελισμός στην Σάμο ξεκίνησε από τον Γιώργο Μ.Το παιδί αυτό είναι που μας έμαθε να πετάμε και αφιέρωσε πολύ χρόνο απο την προσωπική του ζωή ,μόνο και μόνο για να μάθουμε εμείς να πετάμε.ΑΥΤΟ δεν μπορεί να το αρνηθεί κανείς γιατί όπως καλά γνωρίζεις αρκετοί απο την παρέα σας , έμαθαν να πετάνε από τον Γιώργο!ΟΚ θα πει κάπιος ...εφόσον έχει μαγαζί με μοντελιστικά είδη εννοείται...Ναι συμφωνώ μαζί σας ΑΛΛΑ αυτο  το έκανε και πολλά χρόνια πριν ασχοληθεί επαγγελματικά με το μοντελισμό!
       Θέλω επίσης να θυμίσω οτι πριν 2 χρόνια περίπου είμασταν όλοι μια παρέα (που σας μαθαίναμε αρκετά πράγματα για τον μοντελισμό) και ξαφνικά απομακρυνθήκατε!ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ???
       Απο αυτά που διαβάζω στο forum , επικρατέι ένα αρνητικό κλίμα απο την παρέα σας (αν και δεν μου αρέσει να λέω την λέξη η παρέα μου-σου κτλ,γιατί όλοι οι μοντελιστές είναι μια παρέα) προς τα παιδιά από το Καρλόβασι.Θέλω να ξέρετε οτι εμέις δεν έχουμε κανένα πρόβλημα μαζί σας!Προσωπικά εγώ έχω αρκετούς φίλους αερομοντελιστές απο το Βαθύ και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μεταξύ μας!
       Καταλαβαίνω οτι δεν θέλετε να γράφουμε στο forum κάποιες αλήθειες οι οποίες δεν σας αρέσουν , αλλά δεν μπορεί κανείς να στερήσει απο κάποιον να λέει την άποψή του!
        Φιλικά daroptas!
      Θα μπορούσα να πω πολύ περισότερα πράγματα αλλά δεν θέλω να σας κουράσω άλλο!Ελπίζω αυτό το κλίμα που επικρατεί ανάμεσα στους αερομοντελιστές της Σάμου να γίνει όπως παλία , για το καλό ολον μας!

     
     
    Καταγράφηκε
    Apostolos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810


    Flyyyyy!!!!


    « Απάντηση #41 στις: Τετάρτη, 2 Ιούλ 2008, 00:50:32 »


    1ον ΔΕΝ ειναι από το όμορφο και φιλόξενο νησί μας!


    Δεν το δείχνεις όμως.... Azn
    --------------------------------------

    Οπα!!!!! Εχω καιρό να μπω στο forum και βλέπω Samos All Weather RC Pillots!!!!  Δηλαδή τι? Εχουμε νέα ομάδα!!!! ΟΛΕ παιδιά σας εύχομαι ότι καλύτερο όπως και για όλους τους Σαμιοτες μοντελιστες! ΟΛΟΥΣ!!!!!!  Cheesy
    Καταγράφηκε
    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #42 στις: Τετάρτη, 2 Ιούλ 2008, 00:52:53 »

    Για άλλη μια φορά θα πούμε ότι αυτό το thread είναι για τους Samos All Weather RC Pilots.  ,η παρέα σας έχει το δικό της thread, γιατί δε γράφετε σε αυτό .
    τόσο απλό.


    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 2 Ιούλ 2008, 01:23:41 από Talos » Καταγράφηκε
    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #43 στις: Τετάρτη, 2 Ιούλ 2008, 01:23:49 »

    Eυχαριστούμε Απόστολε για τις ευχές σου στην ομάδα μας και στα υπόλοιπα παιδιά στη Σάμο.
    Ευχόμαστε να βρεθούμε μοντελιστικά και παρείστικα με τους Street flyers  στα Χανιά ή στη Σάμο, και στην κορφή του Ψηλορείτη ή του Καρβούνη(Σάμος) ακόμα
    Φιλικά

    Νικος Γ
    Καταγράφηκε
    ikarosrc
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 127



    « Απάντηση #44 στις: Τετάρτη, 2 Ιούλ 2008, 01:34:49 »

             Αποστολε σε ευχαριστουμε πολυ για τα ομορφα λογια σου!!
       Οποτε να ξερεις οταν ποτε βρεθεις στο ομορφο νησι μας θα βρεις παρεουλα να πετας!!
             Να εισαι σιγουρος όμως ότι εμεις  σαν Samos all weather rc pilots θα σας επισκευτουμε να πεταξουμε παρεα τωρα που γνωριζουμε και ένα μελος των Chania street flyers και που πετουμε παρεα!!
             Να ειστε καλα και να συνεχισετε  μας χαριζεται περισσοτερες ομορφες φωτογραφιες και βιντεακια!!

    YΓ:ελπιζουμε να σου αρεσαν τα videos και οι photos μας!!
    Καταγράφηκε

    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 18     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: ΣΑΜΟΣ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΥΘΑΓΟΡΑ!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.039 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.