Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 Messages dans 12.387 Fils de discussion par 6.239 Membres / Dernier membre: Νικ.
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Vendredi, 17 Mai 2024, 06:04:14

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Vendredi, 17 Mai 2024, 06:04:14

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Matières récentes
    [Aujourd'hui à 01:44]

    [Hier à 11:35]

    par snoopy
    [Lundi, 13 Mai 2024, 08:35:43]

    [Dimanche, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samedi, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Jeudi, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Lundi, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Dimanche, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Vendredi, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mercredi, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Vendredi, 26 Avril 2024, 12:30:31]

    [Mercredi, 24 Avril 2024, 19:34:42]

    [Lundi, 22 Avril 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6239
    Dernier: Νικ.
    Stats
    Total des messages: 304506
    Total des fils de discussion: 12387
    En ligne aujourd'hui: 44
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 1
    Invités: 30
    Total: 31
    Choix de thème

    Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: raptor 50 me tt 50 pro ρυθμιση(BOHΘEIA!!!!!)  (Lu 18365 fois)
    Γκούσκος Διονύσιος
    Moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.268


    Ζάκυνθος


    WWW
    « Répondre #75 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 20:51:57 »

    έχεις ακουστά την άισθηση του χιούμορ φίλε Στάθη?

    πλάκα ίσως?

    χαβαλέ μήπως?

    φάση μάλλον?

    η ένοια αυτή εκφράζεται με διάφορες λέξεις ανάλογα την εποχή και την ηλικία....



    Ναι την εχω ακουσει...

    Αλλα οπως εχετε παρει χαμπαρι αρκετοι εδω μεσα εγω προσπαθω εδω και πολυ καιρο και με μεγαλο κοπο γιατι ειμαι και πολυ αρχαριος...να στησω το ελικοπτερο μου...

    Οποτε θα μου ηταν πιο ευκολο να κοιταω συμβουλες και οδηγιες η τεχνικες ετσι ωστα να τελειωνω και εγω καποια στιγμη...Και μαλλον δεν θα επρεπε να παρεξηγηθεις εσυ τοσο οοσο ο φιλος ο Δημητρης απο την Αρτα που ξεκινησα το οοολο θεμα...

    Τελοσπαντων...θα σβηστουν σιγουρα τα ποστ μας που ειναι εκτος θεματος απο καποιον αντμιν...

    οποτε το θεμα θεωρειται ληξαν  buck2

    φιλε στάθη κοίτα να δεις.

    ότι προσπαθείς να στήσεις και να πετάξεις με πολύ κόπο το ελικόπτερο σου το έχουμε καταλάβει πριν καν αρχίσεις να ρωτάς... να σε σίγουρος.

    λες ότι θα σου ήταν πιο εύκολο να κοιτάς συμβουλές ...ok.

    τις σημαντικότερη συμβουλή την προσπέρασες όμως και παλεύεις με το σταυρο στο χέρι αφού είσαι αρχάριος και τα έχουμε περάσει και εμείς και ξέρουμε ποσο πονάνε.

    εμείς πως λες ότι μάθαμε?.

    σου είπαμε όλοι να πας σε ένα "μοντελοδρομιο" να στο σετάρουν και να σου μάθουν 5 πράγματα και να γλυτώσεις αυτά που εμείς δέν γλυτώσαμε...

    αν είχαμε παρεξηγηθεί με το όλο θέμα θα το είχαμε πει εξ αρχής και δεν θα σου δίναμε συμβουλές.

    Journalisée

    StAtHiZ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 114


    « Répondre #76 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 21:23:01 »

    έχεις ακουστά την άισθηση του χιούμορ φίλε Στάθη?

    πλάκα ίσως?

    χαβαλέ μήπως?

    φάση μάλλον?

    η ένοια αυτή εκφράζεται με διάφορες λέξεις ανάλογα την εποχή και την ηλικία....



    Ναι την εχω ακουσει...

    Αλλα οπως εχετε παρει χαμπαρι αρκετοι εδω μεσα εγω προσπαθω εδω και πολυ καιρο και με μεγαλο κοπο γιατι ειμαι και πολυ αρχαριος...να στησω το ελικοπτερο μου...

    Οποτε θα μου ηταν πιο ευκολο να κοιταω συμβουλες και οδηγιες η τεχνικες ετσι ωστα να τελειωνω και εγω καποια στιγμη...Και μαλλον δεν θα επρεπε να παρεξηγηθεις εσυ τοσο οοσο ο φιλος ο Δημητρης απο την Αρτα που ξεκινησα το οοολο θεμα...

    Τελοσπαντων...θα σβηστουν σιγουρα τα ποστ μας που ειναι εκτος θεματος απο καποιον αντμιν...

    οποτε το θεμα θεωρειται ληξαν  buck2

    φιλε στάθη κοίτα να δεις.

    ότι προσπαθείς να στήσεις και να πετάξεις με πολύ κόπο το ελικόπτερο σου το έχουμε καταλάβει πριν καν αρχίσεις να ρωτάς... να σε σίγουρος.

    λες ότι θα σου ήταν πιο εύκολο να κοιτάς συμβουλές ...ok.

    τις σημαντικότερη συμβουλή την προσπέρασες όμως και παλεύεις με το σταυρο στο χέρι αφού είσαι αρχάριος και τα έχουμε περάσει και εμείς και ξέρουμε ποσο πονάνε.

    εμείς πως λες ότι μάθαμε?.

    σου είπαμε όλοι να πας σε ένα "μοντελοδρομιο" να στο σετάρουν και να σου μάθουν 5 πράγματα και να γλυτώσεις αυτά που εμείς δέν γλυτώσαμε...

    αν είχαμε παρεξηγηθεί με το όλο θέμα θα το είχαμε πει εξ αρχής και δεν θα σου δίναμε συμβουλές.



    Να ειχα και μοντελοδρομιο στην περιοχη μου να πηγαινα καθε μερα ρε παιδες αλλα δυστηχως δεν εχω...

    Και ελικοπτεραδες δεν ξερω κανεναν απο την περιοχη μου παρα μονο εναν.....

    Που και αυτος CCPΜ ελικοπτερο εχει δεν ξερω ουτε αυτος ξερει και πολλα....

    Ρωτησα πχ τi ATV να βαλω για αρχη και λεει ε ρε αυτο δεν το πειραξα καθολου ετσι το πεταξα εγω...  idiot2 idiot2

    Οποτε τι να κανω να το στελνω με κουριερ Αθηνα για στησιμο και ετσι?

    Για αυτο καθομαι με τις ωρες στο φορουμ περιμενωντας καποια απαντηση και οοοοταν περνω εντελως ααασχετες απαντησεις με πειραζει...

    Και φιλε VTR σχετικα με αυτα που ειπες πρωτον θα ελεγα οτι ηταν αρκετα μεγαλη κακια να πεις οτι αυτοι φταινε που σου απαντανε σαν να με  βαζεις και πολυ μα πολυ πιο κατω απο ολους εδω μεσα...σαν να σου λεει δεν αξιζει ουτε να του απαντανε και 2 για αυτο ειναι τα φορουμ...για να ρωτανε οι νεοι και να απαντανε οι παλιοι...αλλιως κλειστε το..Τι το εχετε μονο για αγγελιες και off-topic θεματα?

    Ρωτανε και απαντανε οσοι ξερουν και θελουν...Δεν νομιζω πως κανω καποιο λαθος...

    Εχω μαθει μεσα σε 1 μηνα πααααρα πολλα πραγματα για τα ελικοπτερα και για παρα πολλες ορολογιες και διαφορα setups..Απλα καπου καπου τα βρικω δυσκολα..και ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οσους με βοηθησαν και εξακολουθουν να το κανουν...


    Τωρα δεν ξερω γιατι μου αργει τοοοσο πολυ το utube να μου επεξεργαστει το βιντεο αλλα μολις το κανει θα απαντησω παλι στο θεμα για να με βοηθησετε οσοι θελετε  Thumbs up
    Journalisée
    StAtHiZ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 114


    « Répondre #77 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 21:43:11 »

    Ετοιμα τα βιντεο...

    Να και το σωστο..το αλλο ειναι λαθος...  Χαμόγελο
    Journalisée
    Γκούσκος Διονύσιος
    Moderator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.268


    Ζάκυνθος


    WWW
    « Répondre #78 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 21:45:10 »


    για αυτο ειναι τα φορουμ...για να ρωτανε οι νεοι και να απαντανε οι παλιοι...αλλιως κλειστε το..Τι το εχετε μονο για αγγελιες και off-topic θεματα?
    Ρωτανε και απαντανε οσοι ξερουν και θελουν...Δεν νομιζω πως κανω καποιο λαθος...


    κάνεις φίλε. κάνεις.

    με την συμπεριφορά μας κερδίζουμε ή χάνουμε ....

    στην περίπτωσή σου έχασες.

    καλή τύχη με το ελικόπτερο.
    Journalisée

    StAtHiZ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 114


    « Répondre #79 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 21:50:55 »


    για αυτο ειναι τα φορουμ...για να ρωτανε οι νεοι και να απαντανε οι παλιοι...αλλιως κλειστε το..Τι το εχετε μονο για αγγελιες και off-topic θεματα?
    Ρωτανε και απαντανε οσοι ξερουν και θελουν...Δεν νομιζω πως κανω καποιο λαθος...


    κάνεις φίλε. κάνεις.

    με την συμπεριφορά μας κερδίζουμε ή χάνουμε ....

    στην περίπτωσή σου έχασες.

    καλή τύχη με το ελικόπτερο.


    Οκ no problem...  Thumbs up
    Journalisée
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Répondre #80 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 21:54:55 »

    Και φιλε VTR σχετικα με αυτα που ειπες πρωτον θα ελεγα οτι ηταν αρκετα μεγαλη κακια

    Mπορείς να με κρίνεις όπως θέλεις φίλε StAtHiZ.  Δέν υπάρχει πρόβλημα..

    να πεις οτι αυτοι φταινε που σου απαντανε σαν να με  βαζεις και πολυ μα πολυ πιο κατω απο ολους εδω μεσα...σαν να σου λεει δεν αξιζει ουτε να του απαντανε και 2 για αυτο ειναι τα φορουμ...

    Φυσικά και θα το πώ.  Οταν κάποιοι προσπαθούν με τον τρόπο τους να σε βοηθήσουν, και σου λένε κάποια πράγματα, και επειδή λίγο ξέφυγε το θέμα, "συγνώμη κιόλας", και εσύ τα παίρνεις και βάζεις ανθρωπάκια να τραβάνε μαλακία και εμμέσως πλήν σαφώς μας λές μ@λ@κες, βεβαίως και έχω κάθε λόγο να πώ οτι πώ.

    για να ρωτανε οι νεοι και να απαντανε οι παλιοι...αλλιως κλειστε το..Τι το εχετε μονο για αγγελιες και off-topic θεματα?

    Δέν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό..

    Ρωτανε και απαντανε οσοι ξερουν και θελουν...Δεν νομιζω πως κανω καποιο λαθος...

    Ακριβώς αυτό είπα... εσύ δεν κάνεις κανένα λάθος..

    Οπως και να έχει, ελπίζω να φτάσεις στο τέλος.  Καλή επιτυχία.
    Journalisée

    Sponsored by: nemhobby.com 

    StAtHiZ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 114


    « Répondre #81 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 22:05:15 »

    Ειναι δυνατον να παρεξηγεις φατσουλες που μονοι σας οι moderatos βαζετε σαν επιλογη μεσα στο φορουμ...

    Λοιπον και εχουμε και λεμε...

    1ον.ΔΕΝ επεβαλα σε κανεναν την γνωμη μου για τα φορουμ και για το ΑΝ κανω Η ΟΧΙ λαθος.

    2ον:Εχω ξανα πει και σε παλιοτερα ποστ οτι θελω απλα να απαντανε σε αυτο που ρωταω οσοι ξερουν και οσοι θελουν...
    Και για να δεις ποιος βγαινει ο ΜΛΚΣ στο τελος μαλλον εγω ειμαι.....αντι να παρω τις τεχνικες απαντησεις που ζηταω περνω αλλα αντι αλλων...

    Εγραψα στο προηγουμενο μυνημα μου οτι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τα παιδια που με βοηθησαν αλλα που?
    Εσυ μονο τα ανθρωπακια ειδες....

    Ειπα ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ απο το να ζηταω βοηθεια απο εδω...ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΟ στην περιοχη μου...

    ΞΗΜΕΡΟΒΡΑΔΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ για να περνω καποιες εντελως αχρηστες απαντησεις???

    Εγω παντως δεν το νομιζω.....

    Και οχι δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται αυτο...Εχει ξαναγινει....Να μην το συνεχισουμε καλυτερα....
    Journalisée
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Répondre #82 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 22:25:37 »

    Να μην το συνεχισουμε καλυτερα....

    Προσωπικά δεν σκόπευα να το συνεχίσω.  Ομως να σου πώ κάτι, και άν θές, το λαμβάνεις υπ' όψιν.

    "Τουλάχιστον", βρές δύο κομμάτια ξύλο (πηχάκια) η βεργούλες αλουμινένιες, και φτιάξε ένα υποτυπώδες (Χ) και δέστο στα skids, μέχρι να σετάρεις σωστά το ελικοπτεράκι, και να ξεκολλήσει απο κάτω, χωρίς προβλήματα....

    Από ότι μπόρεσα να καταλάβω στο βίντεο, μάλλον τό όλο στήσιμο είναι λάθος.  Εάν κατάλαβα καλά, το φινάκι επάνω στην puma, πρέπει να είναι ξέσφιχτο. Και δεν ξέρω και τί άλλο υπάρχει.  Αυτά.

    Journalisée

    Sponsored by: nemhobby.com 

    StAtHiZ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 114


    « Répondre #83 le: Mercredi, 24 Mars 2010, 22:32:08 »

    Οκ εννοεις για training kit...

    αυτο ειναι το μονο ευκολο..

    Δεν καταλαβα τι λες ομως...το φιν επανω στην ουρα εχει καμια σχεση με τον τριξιμο?

    Γενικοτερα τριζει παααρα πολυ οταν φτανω την διαδρομη του στικ στα τερματα....

    Αλλιως ουτε εγω ξερω τι αλλο μπορει να ειναι....

    Το τσουνι που το βαζουμε μπρος με το ροτοσταρτ το ειδες που κολλαει???

    Και ευχαριστω για την βοηθεια... Thumbs up
    Journalisée
    2fast4u1
    Aeromodeller
    *
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 17


    « Répondre #84 le: Jeudi, 25 Mars 2010, 13:42:54 »

    τζαμπα παρεξηγειστε και ο Σταθης ειναι πολυ ξηγημενος με εχει βοηθησει απειρα με ενα αυτοκινητακι rc και εσεις παντα απαντατε στις ερωτησεις μου και σας ευχαριστω.Σταθη εχω βρει η με βρηκαν παρτο οπως θελεις κατι παιδια να μην αναφερω ονομαστικα πολυ κατσε καλα τυπους και πολυ ξηγημενους σαν και σενα στην Θεσσαλονικη εμενα με βοηθησαν πολυ και προφανως θα με βοηθησουν περισσοτερο διοτι ασχετος.Μου ειπαν οτι σχεδον καθε κυριακη πετανε εχεις την δυνατοτητα να ερθεις θεσσαλονικη?αν ναι πες να τους ρωτησω αν εχουν την καλη διαθεση και θεληση να σε βοηθησουν οπως εμενα αν και πιστευω οτι θα την εχουν γιατι οπως προειπα ειναι πολυ  OK   παιδια
    Journalisée
    akritas
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 718



    « Répondre #85 le: Jeudi, 25 Mars 2010, 14:02:23 »

    όλοι οκ παιδιά είμαστε έτσι κι αλλιώς  Χαμόγελο

    αλλά θα πρέπει να γίνει κατανοητό πως ένα σύνθετο μηχάνημα όπως είναι το ελικόπτερο, που πρέπει πολλά πράγματα να ρυθμιστούν ταυτόχρονα ώστε να δουλεύει σωστά , δεν μπορεί να γίνει μέσα από ένα pc (forum)

    αν δεν το βάλεις στον πάγκο να το δεις από την αρχή μέχρι το τέλος και να είσαι σίγουρος ότι όλα είναι σωστά , δεν μπορεί να γίνει αλλιώς..

    ο φίλος μας μπερδεύει το dual rate με της μοίρες στα blades ,που δείχνει ότι θέλει πολύ δουλειά ακόμη,  ώστε να ρυθμίσει μόνος του ένα θερμικό..

    δεν το λέω από κακία αλλά για την ασφάλειά του, και τον γύρων του αν υπάρχουν....

    γι αυτό και είχα γράψει πως θα πρέπει να το πάει σε κάποιον που ξέρει να το ρυθμίσει αλλά και να του δήξει κάποια πράγματα από κοντά...

    φιλικά Θανάσης..

    Journalisée

    AVANT aurora
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.031


    WWW
    « Répondre #86 le: Jeudi, 25 Mars 2010, 20:24:49 »

    Πωπω Στάθη έχεις ξεκινήσει λάθος βρε φίλε μου. Δε θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά αγνοείς βασικά πράματα που θα μας βοηθούσαν να συνεννοηθούμε και να σε βοηθήσουμε αποτελεσματικά. Εδώ στα φόρουμ υποτίθεται ξέρεις κάποιες βασικές αρχές και έρχεσαι για τα περαιτέρω. Δε θέλω να σε απογοητεύσω, είσαι αρκετά πίσω στο σετάρισμα και το χειρισμό ενός ελικοπτέρου σε σημείο που είναι αδύνατο να βοηθηθείς από τις λίγες γραμμές ενός φόρουμ (και μάλιστα είναι και επικίνδυνο γιατί κάτι να εκλάβεις λάθος θα κάνεις ζημιά και ίσως και σε άνθρωπο). Πες μου πού βρίσκεσαι ώστε να σου συστήσουμε αν υπάρχει κάποιος κοντά σου να απευθυνθείς που να γνωρίζει σίγουρα για να βάλεις σε μια τάξη τα πάντα σαν αρχή τουλάχιστον. Στην ανάγκη ρίξε μια ματιά σε όλο το φόρουμ, υπάρχει αρκετή φαιά ουσία για να βρεις κάποιες απαντήσεις. Συμπάθα με δε θέλω να πάρεις στραβά ότι σου λέω αλλά πίστεψέ με όταν προχωρήσεις αργότερα στα ελικόπτερα θα δεις πόσο έχουμε δίκιο με όσα σου λέμε.

    Τροποποίηση: Αμάν Στάθη μόλις είδα και το βίντεο....ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ, ΤΑΡΑΤΣΕΣ και οπουδήποτε κυκλοφορεί κόσμος και αυτοκίνητα, κάτι να συμβεί βρε αγόρι μου τα αποτελέσματα θα είναι ολέθρια. Πάντα να το παίρνεις και να πηγαίνεις μακρυά σε κάποιο χωράφι ή σε κάποιο μοντελοδρόμιο αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
    « Dernière édition: Jeudi, 25 Mars 2010, 20:39:49 par sfyris » Journalisée

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    StAtHiZ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 114


    « Répondre #87 le: Jeudi, 25 Mars 2010, 21:02:07 »

    Πωπω Στάθη έχεις ξεκινήσει λάθος βρε φίλε μου. Δε θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά αγνοείς βασικά πράματα που θα μας βοηθούσαν να συνεννοηθούμε και να σε βοηθήσουμε αποτελεσματικά. Εδώ στα φόρουμ υποτίθεται ξέρεις κάποιες βασικές αρχές και έρχεσαι για τα περαιτέρω. Δε θέλω να σε απογοητεύσω, είσαι αρκετά πίσω στο σετάρισμα και το χειρισμό ενός ελικοπτέρου σε σημείο που είναι αδύνατο να βοηθηθείς από τις λίγες γραμμές ενός φόρουμ (και μάλιστα είναι και επικίνδυνο γιατί κάτι να εκλάβεις λάθος θα κάνεις ζημιά και ίσως και σε άνθρωπο). Πες μου πού βρίσκεσαι ώστε να σου συστήσουμε αν υπάρχει κάποιος κοντά σου να απευθυνθείς που να γνωρίζει σίγουρα για να βάλεις σε μια τάξη τα πάντα σαν αρχή τουλάχιστον. Στην ανάγκη ρίξε μια ματιά σε όλο το φόρουμ, υπάρχει αρκετή φαιά ουσία για να βρεις κάποιες απαντήσεις. Συμπάθα με δε θέλω να πάρεις στραβά ότι σου λέω αλλά πίστεψέ με όταν προχωρήσεις αργότερα στα ελικόπτερα θα δεις πόσο έχουμε δίκιο με όσα σου λέμε.

    Τροποποίηση: Αμάν Στάθη μόλις είδα και το βίντεο....ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ, ΤΑΡΑΤΣΕΣ και οπουδήποτε κυκλοφορεί κόσμος και αυτοκίνητα, κάτι να συμβεί βρε αγόρι μου τα αποτελέσματα θα είναι ολέθρια. Πάντα να το παίρνεις και να πηγαίνεις μακρυά σε κάποιο χωράφι ή σε κάποιο μοντελοδρόμιο αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

    Κατανοητο αυτα φιλε μην ανισηχεις....Και στον δρομο που το εβαλα μην σε απασχολει αυτοκινητα δεν περνανε...ειχα συνεχεια το δακτυλο μου στον διακοπτη σβησιματος της μηχανης οποτε ααααν τυχαινε να περασει καποιος η κατι θα το εσβηνα...

    Κατερινη μενω αν και σημερα μετα απο συζητηση 1 ωρας απο το τηλεφωνο με τον φιλο Δημητρης Κρητη εμαθα παααρα πολλα!

    Να σε καλα ρε φιλαρακι!!!

    Τωρα απο κει και περα ναι το λεω και το ξερω και μονος μου ειμαι πολυ πισω....Θα χρειαστω εκπαιδευση και καποιο simulator οπως πρωτειναι και ο φιλος Δημητρης απο το τηλεφωνο...

    Ολα οκ ως εδω...

    Απλα το πραγμα αρχησε να ξεφευγει οταν εγω περιμενα καποιες απαντησεις σοβαρες για σεταρισμα και επερνα απαντησεις με περιεχομενα χιουμορ χωρις καποια παιρετετω γελιοποιηση ελπιζω...και διαφορες ααααλλες συμβουλες για να μην το πεταξω μονος μου...Το εμαθα αυτο τοοοσο καλα που ΔΕΝ προκειται να γινει σας το εγγυουμαι!!!

    Λοιπον χτες σε καποιο ποστ μου ειπα οτι ειχα βαλει λαθος βιντεο και να το σωστο αλλα ξεχασα να βαλω λινκ..Στο παρακατω βιντεο μπορειται να δειτε γιατι μου κανει τετοιες μαιμουνιες το τσουνι που το βαζουμε μπρος?

    Με την συνομιλια μου με το Δημητρη μου ειπε πως ειναι φυσικο...Η φαση ειναι οπως θα δειτε και εσεις πως μια γυρναει και μια σταματαει και οποτε θυμηθει γυρναει γρηγορα....αλλα εγω εντελως ασυνεσθητα πατησα λιγο την καμπανα του συμπλεκτη προς τα μεσα (δεν φαινεται στο βιντεο) και το τσουνακι αυτο αρχησε να γυρναει κανονικα...

    Εχω και θερμικο αμαξακι αλλα το τσουνι αυτο δεν μου κανει τετοια κολπα...Εμενα σαν ρουλεμαν μου ακουγεται οταν το βαζω μπρος παντως...

    Για δειτε?

    http://www.youtube.com/watch?v=rIGcYChYYB8
    Journalisée
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Répondre #88 le: Jeudi, 25 Mars 2010, 21:14:33 »

    ΑΡΧΙΚΑ βαζεις μπροστα χωρις να βαστας τα blades>??

    Τι λαθος ειναι αυτο?Huh Παντα κρατας τα blades.....
    Δευτερον σφιξε λιγο τα blades τα εχεις εντελως χαλαρα...

    ΔΕν ξερω απο raptoria δεν μπορω να σου πω για τα αλλα..
    Παντως δες να εχει σωστο aligment δλδ να γυρναει δεξιοστροφα αυτο το τσουνακι που λες εσυ ανετα χωρις καμια τρυβη...
    Journalisée
    StAtHiZ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 114


    « Répondre #89 le: Jeudi, 25 Mars 2010, 21:32:28 »

    Ειπαμε ειπαμε αρχαριος  angel angel

    Ειδες και εγω αυτο λεω αυτο δεν θα επρεπε να γυρναει ετσι αλλα παντα θα επρεπε να γυρναει ελευθερα...

    Ρε συ καποιος μου ειπε πως παιζει να εχω βιδωσει και τον κινητηρα στραβα...

    Στραβα πως???Αφου οι βασεις του ειναι στανταρ...δεν ειναι σαν τα αμαξακι που μπορεις να τον πας λιγο δεξια λιγο αριστερα...

    Γινεται να τον βαλεις στραβα???
    « Dernière édition: Jeudi, 25 Mars 2010, 21:50:39 par StAtHiZ » Journalisée
    Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα με καύσιμο (Modérateur: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Fil de discussion: raptor 50 me tt 50 pro ρυθμιση(BOHΘEIA!!!!!)
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.035 secondes avec 26 requêtes.