Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.517 Posts in 12.388 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 19 Mag 2024, 05:45:26

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 19 Mag 2024, 05:45:26

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304517
    Topics Totali: 12388
    Online Oggi: 45
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 0
    Visitatori: 16
    Totale: 16
    Selezione di tema

    Pagine: 1 2 [3]  Tutte     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: εσεις ποσο expo στα 50cc ;  (Letto 8473 volte)
    Spartan
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 423


    Τα όρια της γνώσης είναι τα όρια του κόσμου


    « Risposta #30 il: Lunedì, 4 Ott 2010, 22:30:38 »

    Μόλις σήμερα τελείωσα την κατασκευή και του δικού μου THROW GAUGE και θα ακολουθήσει αναλυτική παρουσίαση τις επόμενες μέρες με φωτογραφίες
    Loggato

    Αυτοί που ξεχνούν την ιστορία τους είναι καταδικασμένοι να την ξαναζήσουν - George Santayana (Life of Reason, 1905)
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #31 il: Martedì, 5 Ott 2010, 05:00:23 »

    Φιλε Pant

    Για το ηλεκτρονικό πιτσόμετρο δεν ξέρω να πώ γιατί δεν το έχω δοκιμάσει, πάντως και αυτό που έφτιαξα δουλεύει τέλεια και μπορείς να κάνεις μετρήσεις με απόκλιση μισής μοίρας!!!! 

    Φιλε traveller

    Το μοντέλο δεν χρειάζεται να είναι αλφαδιά...  γιατί το μοιρογνωμόνιο έχει  μια βίδα και το μηδενίζεις από εκεί για να ξεκινήσεις τις μετρήσεις σου..

    Χάρης

    (Συγνώμη για τη φωτό αλλά το κινητό μου πλέον αποφάσισε να μην κάνει focus και ολες
    να βγαίνουν θολές) 


    λοιπον ειναι αυτη η συσκευη..

    http://www.readyheli.com/C025014-iGaging-Angle-Cube--Digital-Pitch-Gauge--Wixey_p_32216.html

    Το βαζεις για να μετρησεις οποιαδηποτε γωνια θες και οπως θες...
    Αυτο το ειχαμε βαλει πανω στο πηδαλιο και επειδη θα πεφτει περνεις ενα κομματι balsa και το στηριζεις με το χερι χωρις βεβαια να του ασκεις καποια δυναμη ισα ισα να το στηριξεις..!... και μετρας πολυ γρηγορα καθε πηδαλιο ποσες μοιρες εινια..

    Α ξεχασα να πω οτι το εργαλειο μπορεις ανα πασα στιγμη να του δωσεις νεο σημειο αναφορας... οτι πχ οι 30ο για εσενα ειναι το μηδεν.. δλδ το μηδενιζεισ οποτε θες και οπου θες..!
    Loggato
    Spartan
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 423


    Τα όρια της γνώσης είναι τα όρια του κόσμου


    « Risposta #32 il: Mercoledì, 6 Ott 2010, 20:48:06 »

    Όπως σας είχα υποσχεθεί, στο θέμα αυτό https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=17522.msg145358;topicseen#new παρουσιάζω την κατασκευή ενός οργάνου για τη μέτρηση γωνιών κλίσης πηδαλίων σύμφωνα με τις οδηγίες της ιστοσελίδας που ανέφερε σε προηγούμενο post ο φίλος carapis. Νομίζω ότι είναι αρκετά αποτελεσματικό και εύκολο στην κατασκευή...
    Loggato

    Αυτοί που ξεχνούν την ιστορία τους είναι καταδικασμένοι να την ξαναζήσουν - George Santayana (Life of Reason, 1905)
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΣΤΡΑΦΙΔΗΣ
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 38



    « Risposta #33 il: Domenica, 10 Ott 2010, 21:02:23 »

    Επιστρεφω στο θεμα καταθετωντας τις εντυπωσεις μου με οδηγο μου το σεταρισμα του QQ διαπιστωσα λοιπον οτι με αλλαγες προς το λιγοτερο στο expo ηρθε το απ πιο κοντα στις ικανοτητες μου .Ισως τελικα να συμφωνησω και εγω με την αποψη μεγαλη κινηση λιγοτερο expo για να ακουει καλυτερα .Ακομα βεβαια πειραματιζομαι ομως εχω μια βαση για αρχη να σημειώσω ότι σε όλες τις κινήσεις χρησιμοποίησα μόνο τα hιgh rate για 3d.
    Loggato

    ΠΑΣΤΡΑΦΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
    Pagine: 1 2 [3]  Tutte     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Γιγαντιαία, υπό κλίμακα και με βενζίνη (Moderatore: ArgyrisGiannetakis)  |  Topic: εσεις ποσο expo στα 50cc ;
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.02 secondi con 24 queries.