Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.517 Messages dans 12.388 Fils de discussion par 6.239 Membres / Dernier membre: Νικ.
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Dimanche, 19 Mai 2024, 04:21:01

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Dimanche, 19 Mai 2024, 04:21:01

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Matières récentes
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6239
    Dernier: Νικ.
    Stats
    Total des messages: 304517
    Total des fils de discussion: 12388
    En ligne aujourd'hui: 45
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 0
    Invités: 19
    Total: 19
    Choix de thème

    Pages: [1]     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: www.rcmodel.hk  (Lu 1967 fois)
    Elpa
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 77


    « le: Dimanche, 1 Avril 2007, 18:44:44 »

    Καλησπέρα,

    εχει κανείς υπόψη του το καταστημα rcmodel στο Hong Kong Huh με μια αναζητηση που εκανα  στο forum δεν βρηκα τιποτα ωστοσο καθε πληροφορία θα ήταν ευπρόσδεκτη.

    elpa

    Journalisée

    καλές πτήσεις και καλύτερες προσγειώσεις
    Elpa
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 77


    « Répondre #1 le: Jeudi, 5 Avril 2007, 18:09:03 »

    Συναδελφοι μοντελιστες,

    τελικά θα σας πω εγω για αυτο το μαγαζι. Παρηγγειλα (πηρα ρισκο τοτε) αλλα τελικά μου βγηκε σε καλο. Αγορασα υλικά σε πολύ καλές τιμές και οσον αγορα το σερβις εχουμε και λέμε:

    Παρασκευή απογευμα εκανα την παραγγελία
    Το ιδια μερα μου εστειλαν εστειλαν mail οτι η παραγγελια μου εχει προωθηθει καθως και τις λεπτομερειες του τιμολογιου
    Επίσης την ιδια μερα μου εστειλαν το EMS tracking number και οτι η παραγγελια μου ήταν ηδη στο ταχυδρομείο.
    Απο το www.hongkongpost.com παρακολοθουσα το δεμα μεχρι που εφυγε απο το hong kong μολις την Δευτερα!!!!
    ΤΟυς ειχα πει να γραψουν απεξω Model parts και 30$ αξια...κανενα προβλημα
    Σημερα Πεμπτη με πηραν τηλ απο τις ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ να παραλαβω το δεμα. Καλοπακεταρισμενο με μπολικο υλικο συσκευασιας .
    ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
    Για πρωτη φορά η παραγγελια μου ηταν στα 140$ με τα μεταφορικά (38$ EMS) δηλαδη 106€ ...
    Σιγουρα θα παραγγείλω και αλλα πραματακια

    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ...

    ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ
    Journalisée

    καλές πτήσεις και καλύτερες προσγειώσεις
    Elpa
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 77


    « Répondre #2 le: Mardi, 24 Avril 2007, 09:40:27 »

    Καλημερα σε όλους,

    Και 2η παραγγελία απο το rcmodel ήρθε μια χαρα χωρίς παρατραγουδα. ΠΟλύ καλή εξυπηρέτηση και απαντούν σε όλα τα email. Μαλιστα ετυχε να ανταλλαξω μαζι τους 3-4 mail μεσ τη μερα (την δική μου μερα γιατι η δική τους είχε μαλλον τελιώσει)

    Το οξύμωρο στην υπόθεση είναι το εξής: Από τη παραγγελία μου δεν είχαν σε Stock ενα αξεσουαρ. Με mail μου παν ότι θα μου  στειλουν το πρώτο που θα παραλάβοουν. Για αυτο άργησαν λίγο να κανουν την αποστολή. Δηλ 18/04 έκανα την παραγγελία και τα ταχυδρόμησαν 21/4 . Βεβαια στις 23/04 τα παρελαβα απο την θυγατρική ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές (πολύ εξυπηρετικοί και αυτοί-τα καλα να λεγονται). Μου στειλαν λοιπόν με EMS το πακετο και το αξεσουαρ που έλειπε το έστειλαν σε ένα φακελο με απλο air mail.

    ΕΦΤΑΣΑΝ ΜΑΖΙ. και αυτό ομολογω με έβαλε σε σκεψεις. Ϊσως τελικά για πιο μικρης αξίας πραγματα και με μικρό όγκο και το απλό ταχυδρομείο κανει καλή δουλεια.

    Στα ΕΛΤΑ που ρωταγα μου λεγανε ότι κανουν 1 μηνα απο Honk kong τα δεματακια. ΣΤα τηλ όμως 8001182000 και 8001183000 μου παν ότι πανε γρηγορα τα Air mail και αν είναι χαρακτηρισμενα ώς γραμματα ακόμα και είναι μικρα δεματακια (κιτρινος φακελος Α5 φουσκωμενος με αυτο το υλικό που τυλιγουν με τις φουσκαλες)    δεν περνανε καν τελωνείο ... βεβαια όυτε το δεμα που ρθε με EMS περασε τελωνείο -εννοω δεν είχε καν την κοκκινη σφραγίδα.

    Ολα αυτα τα περιττα προς  όλους τους ενδιαφερόμενους.

    Φιλικά
    elpa
    Journalisée

    καλές πτήσεις και καλύτερες προσγειώσεις
    Pages: [1]     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Modérateur: Serafim)  |  Fil de discussion: www.rcmodel.hk
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.02 secondes avec 25 requêtes.