Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.432 Messages dans 12.383 Fils de discussion par 6.240 Membres / Dernier membre: Νικ.
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Samedi, 4 Mai 2024, 22:48:27

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Samedi, 4 Mai 2024, 22:48:27

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6240
    Dernier: Νικ.
    Stats
    Total des messages: 304432
    Total des fils de discussion: 12383
    En ligne aujourd'hui: 78
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 1
    Invités: 42
    Total: 43
    Choix de thème

    Pages: [1]     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: προβλημα mcpx  (Lu 3855 fois)
    Dylailas
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 48



    « le: Dimanche, 24 Aoϋt 2014, 22:35:30 »

    Kαλησπέρα σας,

    εχω ενα mcpx καινούριο δεν έχω προλάβει να πετάξω ακόμα, εχω περάσει όλες τις ρυθμίσεις σε μια jr9303 και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το που σηκώνει στροφές αρχίζει να ανεβαινει και  κάνω διόρθωση για να σταθεροποιηθεί χάνει την επαφή με την τ/η και αρχίζει και αναβοσβήνει η led επάνω στο ε/ο ενω θα έπρεπε να είναι solid .Η τ/η λειτουργεί με άλλα ελικόπτερα που έχω μαλλόν δεν είναι αυτη το πρόβλημα ,μήπως ειναι το esc και θέλει κάποια άλλη ρύθμισή??ή κάποιο θέμα μπαταρίας στο ε/ο?Επαναλαμβάνω αγοράστηκε καινούριο απο my helis kai δεν έχει πετάξει ποτέ.Ευχαριστώ εξ αρχής για οποιαδήποτε βοήθεια.

    Mάκης.

    Journalisée

    Goblin 500 sport
    Gaui X3
    Skynet
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 663



    « Répondre #1 le: Dimanche, 24 Aoϋt 2014, 22:47:49 »

    Ποιό mcpx έχεις? Το BL ? Πού πετάς?
    Journalisée

    Τα ελικόπτερα είναι σαν τις ταινίες τρόμου. Ξέρεις ότι κάτι κακό θα συμβεί, απλά δεν ξέρεις το πότε.

    Skype --> mastroxalastis   (Συνήθως όταν είμαι στο Skype, μαστορεύω στον πάγκο)
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 483



    « Répondre #2 le: Lundi, 25 Aoϋt 2014, 01:29:09 »

    δεν ειναι το Bl,
    γιατι το συγκεκριμενο μαγαζι δεν φερνει το bl παροτι ειναι ο επισημος αντιπροσωπος της BLADE στην ελλαδα!!!

    εφοσον κανεις μπαϊντ και στην συνεχεια χανει συνδεση στιγμιαια με την τ/κ εχεις προβλημα στην παροχη ρευματος

    δες αν το κεντρικο σου γραναζι γυρναει απροσκοπτα, και αν η συνδεση απο το μοτορι στη πλακετα ειναι οκ

    το καλυτερο ειναι να το πας πισω αμεσα εκει απο οπου το αγορασες

    κανε ομως ενα reset στην τ/κ στην θεση που εχεις κλειδωσει για το συγκεκριμενο χελι και ξανα κανε μπαϊντ πριν το προσγειωσεις στο μαγαζι απο οπου το πηρες, μηπως και..!!!!!!
     Χαμόγελο
    « Dernière édition: Lundi, 25 Aoϋt 2014, 11:05:14 par ant1971 » Journalisée

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    kostas 1980
    Aeromodeller
    *
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 10


    « Répondre #3 le: Lundi, 25 Aoϋt 2014, 02:30:31 »

    Kane pali bind me terma dexi throtle kai tha xemplokarei i plaketa tou mcpx. mou to kane kai mena kai ekana auto kai ola kala..
    Journalisée
    Dylailas
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 48



    « Répondre #4 le: Mardi, 26 Aoϋt 2014, 01:02:48 »

    Παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια ,

    θα το τσεκαρω κωστα με το throtle δεξια και θα σου πω .Δεν εναι η εκδοση bnf παντως αλα η rtf και εχει αφαιρεσει την τ/η απο την συσκευασια.Δεν ξερω αν αυτο παίζει ρολο.Παντως δεν μπορω να το παω πισω διοτι την αγορα την εκανα πολυ καιρο τωρα και λογο ελλειψης χρονου πηγα να το πεταξω στις διακοπες,δεν προκειται να το δεχτει πισω.Θα επανελθω μετα την δοκιμη.

    Μακης.


    Journalisée

    Goblin 500 sport
    Gaui X3
    Dylailas
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 48



    « Répondre #5 le: Mardi, 26 Aoϋt 2014, 01:07:48 »

    Skynet φιλε μου δεν ειναι το bl ειναι το v2.Ειμαι προς Πειραια μερια κοντα στο ΣΕΦ.

    Μακης.
    Journalisée

    Goblin 500 sport
    Gaui X3
    Skynet
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 663



    « Répondre #6 le: Mardi, 26 Aoϋt 2014, 06:59:01 »

    Έλα τότε Σ/Κ πρωινό στο ΣΕΦ να το δούμε από κοντά, έχουν περάσει πολλά mcpx από τα χέρια μας  Χαμόγελο
    Νωρίς όμως γιατί με τη ζέστη δεν μένουμε μετά τις 10-11  Χαμόγελο

    Καλές πτήσεις!
    Journalisée

    Τα ελικόπτερα είναι σαν τις ταινίες τρόμου. Ξέρεις ότι κάτι κακό θα συμβεί, απλά δεν ξέρεις το πότε.

    Skype --> mastroxalastis   (Συνήθως όταν είμαι στο Skype, μαστορεύω στον πάγκο)
    Dylailas
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 48



    « Répondre #7 le: Mardi, 9 Sept. 2014, 13:50:30 »

    Παιδία καλησπέρα ,

    Κώστα φαίνεται οτι ξεμπλόκαρε με το bind με τέρμα δεξιά γκάζι που είπες .Δεν ξέρω σε τι οφείλεται αυτή η κόμπλα  idiot2 αλλά φαίνεται να είναι εντάξει .Θα το τσεκάρω και σε πτήση και θα σας πώ.

    Ευχαριστώ σε όλους.

    Μάκης.  Thumbs up
     
    Journalisée

    Goblin 500 sport
    Gaui X3
    kostas 1980
    Aeromodeller
    *
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 10


    « Répondre #8 le: Mercredi, 10 Sept. 2014, 02:39:35 »

     Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Journalisée
    panagiwths
    Aeromodeller
    *
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1


    « Répondre #9 le: Mercredi, 10 Sept. 2014, 13:18:43 »

    για σου φιλε.. οπως σου ειπε κ  ο κωστης παραπανω....κανε  bind  με το στικ του γκαζιου,δεξια,,,αυτο θελει κ  μετα εισαι οκ..μην το φοβηθεις σε πτηση δεν θα σου το κανει,,,αφου το εκανες τελος......κ η απορια σου για ποιο λογο το κανει,ειναι οτι το  rtf, το κανει γιατι ειναι ρυθμησμενω ετσι για 4 καναλη,κ 5καναλη τ/κ.για 6 καναλη  θελει αυτη την διαδικασια....
    το ειχα κ γω αυτο το προβλημα κ με παιδεψε πολυ μεχρι να το βρω,αν κ το ξερω πολυ καλα ειχα σκαλωση πολυ..εχω κ το  v1 k v2 στο V2  μου το εκανε   ηταν rtf,αν κ το πηρα χωρις τ/κ κ εγω ,ενω με την dx5e δουλευε μια χαρα,με την dx6i μου εκανε κ εμενα αυτο με το που εκλεινες το γκαζι,κ με το που του εδεινες παλι αναβοσβηνε η πλακετα κ δν ανταποκρινοταν ...παντος φιλε το ε/π ειναι πολυ καλος δασκαλος κ προσωπικα το γουσταρο πολυ...ειδικα αν το μαθεις το απολαμβανεις...αν αντιμετωπησεις κατι αλλο κ θες βοηθεια ευχαριστως αν μπωρω να το κανω.
    Journalisée
    Pages: [1]     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Modérateur: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Fil de discussion: προβλημα mcpx
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.035 secondes avec 28 requêtes.