Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 Posts in 12.387 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 10:10:00

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 10:10:00

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    [Oggi alle 01:44]

    [Ieri alle 11:35]

    [Lunedì, 13 Mag 2024, 08:35:43]

    [Domenica, 12 Mag 2024, 14:53:18]

    [Sabato, 11 Mag 2024, 20:08:18]

    [Venerdì, 10 Mag 2024, 23:15:04]

    [Venerdì, 10 Mag 2024, 17:13:22]

    [Giovedì, 9 Mag 2024, 15:30:01]

    [Lunedì, 6 Mag 2024, 01:30:30]

    [Domenica, 5 Mag 2024, 14:26:40]

    [Venerdì, 3 Mag 2024, 20:02:54]

    [Mercoledì, 1 Mag 2024, 09:15:28]

    [Venerdì, 26 Apr 2024, 12:30:31]

    [Mercoledì, 24 Apr 2024, 19:34:42]

    [Lunedì, 22 Apr 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304506
    Topics Totali: 12387
    Online Oggi: 44
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 3
    Visitatori: 25
    Totale: 28
    Selezione di tema

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Pagine: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 99     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Από που πάνε Ελληνικό....;;;  (Letto 373794 volte)
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Risposta #90 il: Mercoledì, 30 Nov 2005, 14:07:10 »

    Καλησπέρα και από μένα... knuppel2 knuppel2 knuppel2......................

    ...............................................................

    ............Φτιάξτε και κανένα μοντέλο για να ηρεμήσετε, και αν θέλετε να ξεσκάσετε, "καρφώστε" το θεαματικά και στείλτε καμία φωτογραφία...ι

    Καλό βράδυ

    Γ. Κανδυλάκης


    HuhHuh  Ντροπή Ντροπή τα πιο πολλά τα έχω σπάσει όταν έχω τις καλές μου  Ντροπή Ντροπή!...κάνω κάτι λάθος ? Crazy2
    Loggato

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    Gerasimos
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Posts: 19



    « Risposta #91 il: Mercoledì, 30 Nov 2005, 21:29:22 »

    Καλησπερα NicFrance

    Απανταω στο prive μυνημα σου ανοιχτα γιατι οτι εχω να πω το λεω ανοιχτα.
    Η αντιδραση σου με τον Dell gato ηταν μαλλον ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ !!!:o Καλα θα κανεις να μην τα παιρνεις τοσο ευκολα γιατι μπορει να χασεις το δικιο σου, να εχεις το θαρρος της γνωμης σου και να την λες ανοιχτα αν πιστευεις οτι ειναι σωστη. Γι αυτο και εγω δεν σου απανταω prive αλλα ανοιχτα. Κρατα τα  prive για τις γκομενες. ΚΑΤΙΝΙΑ δεν ειναι να βγαλεις το prive μυνημα που εβγαλε ο gato sto forum giati den eixe tipota prive. KATINIA ειναι να βριζεις καποιον prive...γιατι τελικα εσυ εισαι εκεινος που εβρισε και προσβαλε οχι ο gato

    Δεν εχω τιποτα εναντιων σου απλα μην αρπαζεσε τοσο ευκολα. Εδω μπαινουμε για να ανταλαξουμε αποψεις και να λεμε καμια μαλ...... να περναμε ομορφα και οχι να εκνευριζομαστε Χαμόγελο

    φιλικα

    Γερασιμος Thumbs up
    Loggato
    Gerasimos
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Posts: 19



    « Risposta #92 il: Mercoledì, 30 Nov 2005, 21:41:03 »

    ΔΗΜΗΤΡΗ

    Γινεσαι αδικος. Η ΕΑΑ εκανε γνωστη την παρουσια της πριν δυο χρονια οταν εστειλε σε ολους γραμματα να πληρωσουν τις συνδρομες για ολα τα χρονια απ τοτε που ΕΚΛΕΙΣΑΝ τα Σπατα μεχρι σημερα!!! Ποτε δεν καταλαβα γιατι Θυμός Θυμός Θυμός

    Τι ειχε προσφερει μετα τα Σπατα και ζηταγε συνδρομες??? Undecided Undecided

    Τωρα διαβαζω για την εκδηλωση C/L που τελικα τελευταια στιγμη αποφασιστηκε να γινει στο Τατοι οπου η προσβαση σε ενδιαφερομενους (ακομη και για να παρακολουθησουν) ειναι απο δυσκολη εως αδυνατη.... Γιατι αραγε??? Sad Sad Sad 

    Ασ ελπισουμε καποια πραγματα να αλλαξουν αλλα δεν φαινεται.... Sad Sad Sad
    Loggato
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Risposta #93 il: Mercoledì, 30 Nov 2005, 22:30:37 »

    ΔΗΜΗΤΡΗ

    Γινεσαι αδικος. Η ΕΑΑ εκανε γνωστη την παρουσια της πριν δυο χρονια οταν εστειλε σε ολους γραμματα να πληρωσουν τις συνδρομες για ολα τα χρονια απ τοτε που ΕΚΛΕΙΣΑΝ τα Σπατα μεχρι σημερα!!! Ποτε δεν καταλαβα γιατι Θυμός Θυμός Θυμός

    Τι ειχε προσφερει μετα τα Σπατα και ζηταγε συνδρομες??? Undecided Undecided

    Τωρα διαβαζω για την εκδηλωση C/L που τελικα τελευταια στιγμη αποφασιστηκε να γινει στο Τατοι οπου η προσβαση σε ενδιαφερομενους (ακομη και για να παρακολουθησουν) ειναι απο δυσκολη εως αδυνατη.... Γιατι αραγε??? Sad Sad Sad 

    Ασ ελπισουμε καποια πραγματα να αλλαξουν αλλα δεν φαινεται.... Sad Sad Sad



    EEEEEEEEEEEE?HuhHuhHuh??     Huh            O LOGOS???
    « Ultima modifica: Mercoledì, 30 Nov 2005, 22:43:46 da Dell Gatto Grande » Loggato

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Risposta #94 il: Mercoledì, 30 Nov 2005, 22:39:50 »

    Καλησπερα NicFrance

    Απανταω στο prive μυνημα σου ανοιχτα γιατι οτι εχω να πω το λεω ανοιχτα.
    Η αντιδραση σου με τον Dell gato ηταν μαλλον ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ !!!:o Καλα θα κανεις να μην τα παιρνεις τοσο ευκολα γιατι μπορει να χασεις το δικιο σου, να εχεις το θαρρος της γνωμης σου και να την λες ανοιχτα αν πιστευεις οτι ειναι σωστη. Γι αυτο και εγω δεν σου απανταω prive αλλα ανοιχτα. Κρατα τα  prive για τις γκομενες. ΚΑΤΙΝΙΑ δεν ειναι να βγαλεις το prive μυνημα που εβγαλε ο gato sto forum giati den eixe tipota prive. KATINIA ειναι να βριζεις καποιον prive...γιατι τελικα εσυ εισαι εκεινος που εβρισε και προσβαλε οχι ο gato

    Δεν εχω τιποτα εναντιων σου απλα μην αρπαζεσε τοσο ευκολα. Εδω μπαινουμε για να ανταλαξουμε αποψεις και να λεμε καμια μαλ...... να περναμε ομορφα και οχι να εκνευριζομαστε Χαμόγελο

    φιλικα

    Γερασιμος Thumbs up


    EEEEEEEEEEEEEE?HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh Huh Huh
    Loggato

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Risposta #95 il: Mercoledì, 30 Nov 2005, 22:41:45 »

    Καλησπέρα σε όλους!

    Έχω διαβάσει όλο το story αυτού του θέματος κ έχω να πω το εξής:
    Ξεκίνησα πέρσι αγοράζοντας ένα ελικοπτεράκι γιατί αυτό μου αρέσει. smitten .................
    ...................................................................................................................... Ας έχουμε να λέμε μόνο θετικά για το αγαπημένο μας χόμπι! Thumbs up smitten

    Με τις καλύτερες προθέσεις,
    Κωστής Νικολάου


    EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE?HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh?? Εκπληξη Εκπληξη Εκπληξη 
    ARXI ME ELIKOPTERO?HuhHuh??
    Loggato

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Risposta #96 il: Mercoledì, 30 Nov 2005, 23:00:24 »

    Θα παρακαλέσω όλους να μειώσουν τους τόνους γιατί έχουν ξεφύγει αρκετά.

    Πιστεύω ότι όλοι έχουν διάθεση για βήθεια και καλή παρέα αλλά ο τρόπος δεν είναι πάντα σωστός. Ακόμα υπήρξαν λανθασμένες πράξεις και δηλώσεις, με καλή πρέπει να αναγνωρίσω πρόθεση για τον αερομοντελλισμό. Επισημαίνω τα εξής:

    1. Εχουμε ξεφύγει από το θέμα.

    2. Προσωπικά μηνύματα άλλου δεν είναι σωστό να δημοσιεύονται. Προσωπικό μήνυμα κάποιου που έχει στείλει ο ίδιος μπορεί να το κάνει ότι θέλει. Δεν πρέπει βέβαια να γίνεται κατάχρηση των προσωπικών μηνυμάτων για να βγάλουμε το άχτι μας. Η υπερβολή μπορεί να υπάρξει και εδώ.

    3. Αν δεν θέλετε να παίρνετε προσωπικά μηνύματα από κάποιον μπορεί να τον απομονώσετε από το προφίλ σας. Δημόσιες αντεγκλήσεις σε προσωπικό επίπεδο δεν είναι σωστές για την λειτουργία οποιουδήποτε φόρουμ.

    4. Δεν έχω σκοπό να πω ο ένας ή ο άλλος έχει δίκιο σε προσωπικά θέματα ούτε το φόρουμ αυτό φτιάχτηκε γι' αυτόν τον σκοπό. Λυπάμαι να βλέπω αξιόλογους κατά τα άλλα ανθρώπους να αναλώνουν τον χρόνο τους έτσι.

    5. Στο Aeromodelling GR όλοι όσοι έχουν σχέση με αερομοντελλισμό είναι δεκτοί και επιθυμητοί να συμμετέχουν.

    6. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθήσει, η συμμετοχή είναι ελεύθερη και δεν μπορεί να κακίζουμε κάποιον γιατί δεν έχει την γνώση, τον χρόνο ή και την διάθεση να βοηθήσει. Το φόρουμ διαβάζεται πάρα πολύ και από μη μέλη. Οσοι έχουν διάθεση για βοήθεια να μην είναι βιαστικοί να δώσουν την συμβουλή τους. Ακόμα έχει σημασία ο τρόπος μας για να μην δημιουργούνται προσωπικά ζητήματα.

    7. Οι επαγγελματίες έχουν την θέση τους στο φόρουμ εφόσον συμπεριφέρονται σωστά. Τα links είναι ελεύθερα στο Aeromodelling GR, όπως και η αναφορά στα μαγαζιά και τις τιμές χωρίς υπερβολικούς χαρακτηρισμούς και διαφωνίες που μπορεί να θίξουν άλλους. Δεν μπορεί να λέμε από την μιά, το Α ή το Β μαγαζί από (χώρα) στο Internet έχει αυτές τις τιμές και ποιά είναι η γνώμη σας και από την άλλη κάνουμε την πάπια για την Ελληνική αγορά.

    8. Δεν μου αρέσει να κάνω τον χωροφύλακα, ούτε να κάνω συστάσεις. Προσπαθώ τόσο εγώ όσο και οι moderators να κρατάμε ένα καλό επίπεδο στο φόρουμ. Είναι δυστυχώς αναγκαίο κακό στα φόρουμ σ' όλο του κόσμο, με την ευκαιρία στρίμωξα τον Γιώργο Κανδυλάκη και τον έκανα Global moderator  Wink.

    Και επειδή έχω θυμώσει αρκετά  Θυμός  (δεν μου έφθαναν τα προβλήματα που έχω με τον server host αυτές τις μέρες  tickedoff) αποφάσισα να επιβάλλω την αυστηρά ποινή  Ποοολύ αστείο της υποχρεωτικής επίσκεψης στο https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php/topic,28.msg66.html#msg66 και της επισκόπησης όλων των διατιθέμενων στυλ εμφάνισης.

    Μετά από την έκτιση της ποινής θα έχετε σίγουρα ηρεμήσει οπότε...

    Ελπίζω να μην ξαναδώ κάτι άσχετο.
    « Ultima modifica: Giovedì, 1 Dic 2005, 07:24:21 da Κώστας Κωστόπουλος » Loggato

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Risposta #97 il: Venerdì, 2 Dic 2005, 00:12:05 »

     Wink
    Loggato

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.192



    « Risposta #98 il: Venerdì, 2 Dic 2005, 00:33:24 »

    Παιδια αρκετα  Χαμόγελο. Αποψη μου ειναι οτι πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο...πιστευω οτι αρκετα σοβαρα εχουμε παρει το ρολο μας με αυτο το hobby. Ενταξει αν νομιζετε οτι δε κανει τιποτα η Πολιτεια, η ΕΑΑ, το καθε φορουμ κτλ, προσπαθειστε να διασκεδασετε με αυτα που εχετε, τουλαχιστον εχετε καποια μοντελοδρομια παραπανω σε σχεση με το παρελθον, εκμεταλευτειτε αυτο και χαρειτε ποικιλοτροπως.... Grin

    Αποψη μου ειναι οτι αυτο το hobby πανω απ'ολα ειναι διασκεδαση, δεν ειναι ουτε πολιτικες λεσχων, σωματειων, παραγοντων. Το hobby αυτο δεν εχει φτασει στα επιπεδα του επαγγελματισμου ακομη στην Ελλαδα οπως στο εξωτερικο που υπαρχουν σπονσορες κτλ. Γι'αυτο ας χαλαρωσουμε λιγο σε οποιο επιπεδο κι αν ειμαστε αγωνιστικο και μη κι ας χαρουμε αυτο που προσφερει η καθε δραστηριοτητα πτηση, κατασκευη κτλ.

    Προσωπικα την μεγαλυτερη μου προοδο πτητικα τουλαχιστον την εχω κανει και κανω οταν πεταω ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ. Οποτε στο παρελθον εχω αγχωθει και εχω αντιμετωπισει "σοβαρα" αυτο το hobby εχω κανει εκτος απο τρυπες στον αερα και τρυπες στο νερο... idiot2

    Γιάυτο η αποψη μου ειναι "καντε και λιγο την πλακα σας" και διασκεδαστε, αρκεστειτε δε  σε αυτα που εχετε προς το παρον τα οποια θα μπορουσαν να ειναι λιγοτερα και ευελπιστω οτι με συλλογικη προσπαθεια και λιγοτερο αγχος θα γινουν περισσοτερα....

    Ευχομαι σε ολους για μια ακομη φορα καλη διασκεδαση, λιγοτερο αγχος και καλη αερομοντελιστικη προοδο...

    Χαιρετισμους,

    Νικος
    Loggato
    consoleworld
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Posts: 1



    WWW
    « Risposta #99 il: Martedì, 7 Feb 2006, 12:43:32 »

    edo eftiaksa xarti gia to pos 8a pmenete sto montelodromio.

    stribume ena steno prin tin deksameni deksia erxomeni apo a8ina.


    * Graphic4.jpg (114.73 KB, 679x1014 - visto 1398 volte.)
    Loggato
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 4.861



    « Risposta #100 il: Lunedì, 16 Giu 2008, 19:38:03 »

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?  ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΗΠΟΘΕΣΕΙΣ?
    Loggato

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    skoros
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Posts: 14


    « Risposta #101 il: Martedì, 9 Dic 2008, 00:50:53 »

    Καλά δεν υπάρχει κανένας να μας ενημερώσει σχετικά με το τι συμβαίνει στο Ελληνικό! Θυμός
    Loggato
    0 teo
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 575


    ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου


    WWW
    « Risposta #102 il: Lunedì, 30 Ago 2010, 00:58:47 »

    Καλησπέρα σας,

    Μπορεί να με ενημερώσει κανείς για το ισχύον καθεστώς στο Ελληνικό.

    Ευχαριστώ.
    Loggato

    FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
    E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
    Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
    Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 4.861



    « Risposta #103 il: Lunedì, 21 Feb 2011, 21:53:14 »

    Σημερα ενας φιλος (ασχετος με τον μοντελισμο) μου ανεφερε οτι ειδε απο την Ποσειδωνος οτι πεταγαν μοντελα στο Ελληνικο.
    Μαλιστα μου ειπε οτι τα ειδε λιγο μετα απο το κτηριο των αφιξεων προς Γλυφαδα

    Ξερει κανει κατι ποιο συγκεκριμενο ?

    Φυσικα δεν εννοω το Parking Του Ελληνικου απο την Βουλιαγμενης
    Loggato

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    stamatis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 742



    « Risposta #104 il: Lunedì, 21 Feb 2011, 22:44:55 »

    Ηλια εχω την εντυπωση οτι οντως πετανε,αλλα τους περνουν στο κυνηγι αμα τους παρουν χαμπαρι.
    ψιλοεπιτρεπουν μονο οταν εχει εκθεσεις ή αγωνες.
    Loggato

    <<Οποιος νομιζει οτι κρεμομαστε απο τα αρ**δια του, ας τα κοψει για να πεσουμε!!!>>
    Pagine: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 99     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Moderatori: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Topic: Από που πάνε Ελληνικό....;;;
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.027 secondi con 25 queries.