Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 Posts in 12.387 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 10:05:48

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 10:05:48

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    [Oggi alle 01:44]

    [Ieri alle 11:35]

    [Lunedì, 13 Mag 2024, 08:35:43]

    [Domenica, 12 Mag 2024, 14:53:18]

    [Sabato, 11 Mag 2024, 20:08:18]

    [Venerdì, 10 Mag 2024, 23:15:04]

    [Venerdì, 10 Mag 2024, 17:13:22]

    [Giovedì, 9 Mag 2024, 15:30:01]

    [Lunedì, 6 Mag 2024, 01:30:30]

    [Domenica, 5 Mag 2024, 14:26:40]

    [Venerdì, 3 Mag 2024, 20:02:54]

    [Mercoledì, 1 Mag 2024, 09:15:28]

    [Venerdì, 26 Apr 2024, 12:30:31]

    [Mercoledì, 24 Apr 2024, 19:34:42]

    [Lunedì, 22 Apr 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304506
    Topics Totali: 12387
    Online Oggi: 44
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 2
    Visitatori: 27
    Totale: 29
    Selezione di tema

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Pagine: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 99     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Από που πάνε Ελληνικό....;;;  (Letto 373783 volte)
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 4.861



    « Risposta #120 il: Domenica, 17 Apr 2011, 21:28:26 »

    θα κανω τον κακο ...αλλα μεχρι να γινει το λαθος και ξανα στο ψαξε-ψαξε
    Loggato

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    gtzempe
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 60



    « Risposta #121 il: Domenica, 17 Apr 2011, 21:32:55 »

    Και καλα κανεις....να προσεχουμε να εχουμε.... Thumbs up police Thumbs up
    Loggato
    jp
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 122


    « Risposta #122 il: Domenica, 17 Apr 2011, 22:06:51 »

    για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις  οταν πατε , απλα θελω να πω οτι υπαρχουν καποιοι ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ οι οποιοι ειναι ΠΟΛΥ ΑΠΛΟΙ για να ειναι αρμονικη η συνυπαρξη ολων των παιδιων
    και επισης η συνυπαρξη με ολο τον χωρο  και για να συνεχισει να υπαρχει  αυτα   τελος
    Loggato
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 4.861



    « Risposta #123 il: Domenica, 17 Apr 2011, 22:14:02 »

    για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις  οταν πατε , απλα θελω να πω οτι υπαρχουν καποιοι ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ οι οποιοι ειναι ΠΟΛΥ ΑΠΛΟΙ για να ειναι αρμονικη η συνυπαρξη ολων των παιδιων
    και επισης η συνυπαρξη με ολο τον χωρο  και για να συνεχισει να υπαρχει  αυτα   τελος
    Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Loggato

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    Tsalg.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 291



    « Risposta #124 il: Domenica, 17 Apr 2011, 23:24:19 »

    Καλησπερα ωραια νεα  επιτελους...

    Ειναι ανοικτα;  εχει  φυλακα;  λες γεια και μπαινεις;  θελει ταυτοτητα;  ειναι μονο τα ΣΚ;

    πειτε  μας  κατι ακομα...

    οσο  για τους κανονες ασφαλειας  και εγω μαζι σας,  διοτι  αν  ειναι σαν το ΣΕΦ  καλυτερα να μενει. 
    Loggato
    papabill
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.178



    WWW
    « Risposta #125 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 01:59:18 »

    τοτε αστο καλυτερα...
    Loggato

    Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.623


    game over :|


    « Risposta #126 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 05:57:59 »

    για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις  οταν πατε , απλα θελω να πω οτι υπαρχουν καποιοι ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ οι οποιοι ειναι ΠΟΛΥ ΑΠΛΟΙ για να ειναι αρμονικη η συνυπαρξη ολων των παιδιων
    και επισης η συνυπαρξη με ολο τον χωρο  και για να συνεχισει να υπαρχει  αυτα   τελος

    Ποιοι ειναι οι κανονες ασφαλειας που τηρουνται στο συγκεκριμενο μερος;
    ΥΓ Η ερωτηση δεν ειναι ειρωνικη.
    Loggato

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Risposta #127 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 16:52:36 »



    οσο  για τους κανονες ασφαλειας  και εγω μαζι σας,  διοτι  αν  ειναι σαν το ΣΕΦ  καλυτερα να μενει.  

    Μερικες φορες...δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει αυτη η διακριση μεταξυ του σεφ..τους κανονες ποιοι τους φτιαχνουν??Υπαρχουν καπου γραμενοι??

    Οχι φυσικα...
    Ειναι μεσα στο μυαλο του καθενος,να καταλαβει τι πρεπει να κανει για να συνυπαρχει με τους γυρω του...Πρεπει δηλαδη για να πας καπου να πεταξεις, με το στανιο να σου πουν τι θα κανεις??εσυ προσωπικα δεν εχεις ενα πλανο ασφαλειας στο μυαλο σου??

    Πραγματικα ρε παιδια δεν μπορω να το καταλαβω αυτο...μια ζωη πρεπει να μας λενε οι αλλοι πως πρεπει να φερομαστε στους χωρους πτησης?...ελεος δηλαδη...
    Loggato

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    stamatis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 742



    « Risposta #128 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 17:06:45 »



    οσο  για τους κανονες ασφαλειας  και εγω μαζι σας,  διοτι  αν  ειναι σαν το ΣΕΦ  καλυτερα να μενει.  

    Μερικες φορες...δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει αυτη η διακριση μεταξυ του σεφ..τους κανονες ποιοι τους φτιαχνουν??Υπαρχουν καπου γραμενοι??

    Οχι φυσικα...
    Ειναι μεσα στο μυαλο του καθενος,να καταλαβει τι πρεπει να κανει για να συνυπαρχει με τους γυρω του...Πρεπει δηλαδη για να πας καπου να πεταξεις, με το στανιο να σου πουν τι θα κανεις??εσυ προσωπικα δεν εχεις ενα πλανο ασφαλειας στο μυαλο σου??

    Πραγματικα ρε παιδια δεν μπορω να το καταλαβω αυτο...μια ζωη πρεπει να μας λενε οι αλλοι πως πρεπει να φερομαστε στους χωρους πτησης?...ελεος δηλαδη...

    αυτο που θεωρεις εσυ παραλογο,για καποιους αλλους μπορει να ειναι φυσιολογικο.
    εχω δει ''μοντελιστες'' να πετανε μισο μετρο πανω απο τα κεφαλια μας!!!
    οταν τους εγινε παρατηρηση,η απαντηση τους ηταν ''εμεις ετσι την βρισκουμε'' Αυτοεξηγούμενο
    γι αυτο το λογο επιβαλλεται να υπαρχουν κανονες,για να ειμαστε σιγουροι οτι θα γυρισουμε σπιτι μας μετα το τελος των πτησεων...
    Loggato

    <<Οποιος νομιζει οτι κρεμομαστε απο τα αρ**δια του, ας τα κοψει για να πεσουμε!!!>>
    Tsalg.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 291



    « Risposta #129 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 17:44:45 »

    Εννοειται  οτι  συμφωνο με τον stamatis.  +1

    Οσο  για τον  φιλο stratos77    μαλλον  δεν  καταλαβες  ή  δεν  θες  να  καταλαβεις

    Οι κανονες  ειναι απλοι  και υπαρχουν  γραμμενοι (με  αυτους  πετανε  στα  μοντελοδρομια)  για  ποιον  ακριβως  λογω  καποιοι  δεν  θελουν  να  τους  ακολουθησουν  αυτο δεν  το  γνωριζω.
    Η  ερωτηση  ηταν  απλη  και  ξεκαθαρη  διοτι  δεν  εχω  καμια  διαθεση  να  τσακωθω με  κανεναν  αλλα  και  απο την αλλη  πρεπει  να γυρισω  αρτιμελης  και  δεν μπορω να αφησω  την ασφαλεια μου  στα  χερια  οποιουδηποτε...  

    Επισεις  καλο  θα  ειναι  να  μην  επικαλουμαστε  τον  κοινο  νου  διοτι  δεν τον  διαθετουν  ολοι  ή απλα  ο  καθε ενας  τον εφαρμοζει οπως τον βολευει  και μεταφραζει  την  λεξη ασφαλεια  κατα  το  δοκουν.

    Τωρα  σχετικα  με το  Σεφ  κατα  την  γνωμη  μου  παντα,  ειναι ιδιαιτερα επικινδυνα  διοτι  πετουν  απο  παντου,  οπως  ο  καθενας  θελει  και  απο  οπου  θελει  χωρις  να υπαρχει  ενας  εστω  νοητος αεροδιαδρομος  και  ενα  flight line.

    Kαι για  να  μην  το κουραζω  αλλο  εγω  εχω  ενα  πλανο  ασφαλειας  στο  μυαλο  μου  αλλα  δυστηχως  διαφερει  απο  το πλανο  που  μπορει να εχει καποιος αλλος
    Και για  να σου  δωσω  ενα  παραδειγμα  το δικο μου πλανο  λεει οτι  πρεπει  να πεταμε  ολοι  απο μια  νοητη γραμμη  "flight line"   αλλα  αυτο  που  νομιζω  εγω  διαφερει  απο αυτο  που νομιζουν  καποιοι
     αλλοι  και  πετανε  στην  πλατη  μας  μπροστα δεξια , μπροστα αριστερα κλπ
      

    « Ultima modifica: Lunedì, 18 Apr 2011, 18:05:00 da Tsalg. » Loggato
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Risposta #130 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 18:44:55 »

    Παιδια εχω καταλαβει μια χαρα...και ξαναλεω...

    ΕΙμαστε ανθρωποι πανω απ ολα με μυαλο...περα απο τον χομπυ που εχουμε,πρεπει να δουλευει και το μυαλο μας,ωστε να μην χρειαζεται οπου παμε να μας κανουν παρατηρηση για το πως πεταμε κλπ...γι αυτο ειπα οτι δεν υπαρχουν γραμμενοι κανονες..ολα ειναι ατυπα...δεν θελει πολυ μυαλο να ειμαστε σοβαροι και σε αυτο το κομματι...αυτο ειπα και εχω καταλαβει παρα πολυ καλα ολα αυτα που γραφετε..

    Εχω πεταξει και πεταω σχεδον σε ολες τις αλανες και μοντελοδρομια που υπαρχουν εντος αττικης.και ποτε δεν δεχτηκα να μου κανουν την παραμικρη παρατηρηση,γιατι ειμαι τυπικος σε ολα μου...δεν θελω να δημιουργω προβλημα σε κανενα...

    Τουλαχιστον ευελπιστω,οτι καποια στιγμη θα μπορεσουμε να συνυπαρχουμε ολοι σε ενα χωρο που πεταμε...χωρις να υπαρξει κανεις που θα κανει τον (μπαμπουλα) για να μας ξυπνησει απο τον λυθαργο της βλακειας...

    Loggato

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    gtzempe
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 60



    « Risposta #131 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 18:53:32 »

    φιλε Στρατο καλα ολα αυτα που λες αλλα τα παιδια παραπανω λενε οτι δεν εχουν ολοι το μυαλο το δικο σου η το δικο μου να σκεφτουν σοβαρα....αυτο εννοουν....για παραδειγμα καποιος μπορει να κουβαλαει τρελα και να θελει να τα πεταει πανω απο τα κεφαλια μας μισο μετρο γιατι ετσι νομιζει αυτος οτι ειναι το σωστο....η χαιρεται η δεν ξερω εγω τι.....αυτος θεωρει οτι εχει μυαλο ενω εμεις οχι....γι αυτο λενε να υπαρχει κατι στανταρ να τηρουνται απο ολους....εγω ετσι το αντιλαμβανομαι.... Wink
    Loggato
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Risposta #132 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 18:56:09 »

    Σωστα..και εγω μαζι σου ειμαι...αλλα ρε παιδια εχω βαρεθει πραγματικα και εγω να κανω τον μπαμπουλα σε αλλους..δεν το χωραει το μυαλο μου γιατι δεν μπορουν αν καταλαβουν τα αυτονοητα...φτανεις σε σημειο δηλαδη,να εκραγεις.!!
    Loggato

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    gtzempe
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 60



    « Risposta #133 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 19:02:28 »

    ακριβως!!! γι αυτο το λογο αν υπαρχει κατι στανταρ να ακολουθουμε ολοι θα μπορεσεις να πεις στον εκαστωτε καραγκιοζη οτι δεν τηρεις τους κανονες αρα δεν εχεις θεση εδω....αλλιως....θα συνεχισεις για πολλα χρονια να κανεις τον μπαμπουλα.....γιατι θα αρχισει ο ενας και ποιος το λεει αυτο και ποιος το ειπε εκεινο....εγω εκει που πεταω ετσι κανουν και αλλα τετοια.....με τους κανονες θα πεις οτι εδω ειναι ετσι...αν δεν θες πηγαινε εκει που το κανουν αλλιως....



    ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!!
    Loggato
    Tsalg.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 291



    « Risposta #134 il: Lunedì, 18 Apr 2011, 19:22:46 »

    +1


    Ετσι ακριβως  διοτι μολις γινει ενα σοβαρο ατυχημα  θα τελειωσουν ολα  και το Ελληνικο και το Σεφ  και η Αναβυσος κλπ κλπ
    Loggato
    Pagine: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 99     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Moderatori: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Topic: Από που πάνε Ελληνικό....;;;
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.022 secondi con 25 queries.