Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.437 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:32:01

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:32:01

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:26]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:19]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304437
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 149
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 119
    Συνολικά: 120
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια για BELT-CP E sky  (Αναγνώστηκε 1569 φορές)
    azariad
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 14



    « στις: Κυριακή, 15 Φεβ 2009, 13:04:11 »

    Καλημέρα σε όλους.

    1ο.Εδώ και ένα μήνα έγινα κάτοχος ενός belt cp αλλά δεν μπορώ να φτιάξω την ουρά. Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος από σας το γυροσκόπιο έχει ένα διακόπτη normal-reverce σε ποιά θέση πρέπει να είναι αυτός ο διακόπτης; Κατάφερα να το πετάξω για λίγο όταν το έβαλα στη θέση reverce. Είναι αυτή η σωστή θέση;
    2ο.Το δεξί στίκ όταν το κάνω δεξιά δεν κάνει τόσο μεγάλη διαδρομή όσο όταν το κάνω αριστερά.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Καταγράφηκε
    G.Hiotis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 360



    « Απάντηση #1 στις: Κυριακή, 15 Φεβ 2009, 13:19:22 »

    Φίλε azariad καλημέρα
    Υπάρχουν κάποιες βασικές και κατατοπιστικότατες  ενότητες για το Belt , μάλιστα  είναι τόσο επεξηγηματικές που αν
    ( και πρέπει να  ) αφιερώσεις χρόνο να  τις  διαβάσεις , θα σου λυθεί κάθε απορία. Ανοίγοντας θέματα για κάθε μας απορία , απλά αποδυναμώνουμε ένα θέμα και σκορπίζουμε τις γνώσεις σε άλλες ενότητες.......  και έτσι γίνεται κουραστική έως αδύνατη η ανάγνωση από τους ενδιαφερόμενους....
    Καταγράφηκε
    alfisti
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 188



    « Απάντηση #2 στις: Δευτέρα, 16 Φεβ 2009, 10:32:56 »

    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=2299.0 ενοτητα 1
    και
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=8043.0 ενοτητα 2
    Καταγράφηκε
    azariad
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 14



    « Απάντηση #3 στις: Δευτέρα, 16 Φεβ 2009, 23:31:03 »

    Καλησπέρα σε όλους.

    Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω και τους δύο φίλους για τις απαντήσεις στο post αλλά θέλω με όλο το σεβασμό να κάνω μια παρατήρηση στο φίλο μου τον Giorgos Η που με <<μάλωσε>>για το post που έκανα.

    Αυτό που έχω να πω είναι ότι καλό θα ήταν σε αυτό το forum που βγαίνουμε και λέμε όλοι τα προβλήματα και όχι μόνο που αντιμετωπίζουμε κατά καιρούς με τα μοντέλα μας (νομίζω ότι είναι και αυτός ένας από τους σκοπούς της λειτουργίας του),και λέω και πάλι ΜΕ ΌΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ αλλά ΕΙΜΑΣΤΑΙ ορισμένοι ΝΕΟΙ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ και εμένα δεν με πείραξε καθόλου (η παρατήρηση) γιατί είμαι 40 (Ετών) νέος, ΦΑΝΤΑΣΟΥ όμως ένα ΠΑΙΔΙ που θέλει να ασχοληθεί με το άθλημα;

    Πως εμείς θα το προσελκύσουμε με τέτοιες συμπεριφορές;

    Και δεν εννοώ ότι η συμπεριφορά του φίλου μου ήταν άσχημη,αλλά νομίζω ότι ήταν λίγο <<απότομη>>!!!

    Νομίζω λοιπόν ότι καλό θα ήταν να προσέχουμε όλοι μας όχι μόνο το τι λέμε αλλά και τον τρόπο που το λέμε, και ίσως εμείς οι νεότεροι από εσάς να έχουμε πολλές απορίες και ίσως να γινόμαστε κουραστικοί αλλά πρέπει και ΕΣΕΙΣ(νομίζω)να καταλάβετε τις δικές μας ΑΓΩΝΙΕΣ, τις δικές μας ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ για ΜΑΘΗΣΗ!!!

    Νομίζω ότι οφείλω να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο μου τον Alfisti που με βοήθησε πάρα πολύ (αντί να μπει στη διαδικασία να μου κάνει παρατήρηση) για το που πρέπει να εστιάσω για να έχω μια βοήθεια!!!

    Καλό βράδυ σε όλους και καλό θα ήταν μέσα από αυτή την αξιόλογη προσπάθεια που γίνεται από αυτή τη σελίδα να αντλούμαι όλοι μας τα θετικά και όχι τα αρνητικά.

    Νομίζω ότι οφείλω να ζητήσω συγνώμη από όλους αν σας κούρασα.

    Καλές αποπροσγειώσεις. Φιλικά.

    Μάκης

    Καταγράφηκε
    Robie
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 404



    « Απάντηση #4 στις: Τρίτη, 17 Φεβ 2009, 10:23:39 »

    Φιλε μου δεν νομιζω οτι σε παρατηρησε για κατι ο Γιώργος.... Απλα σου υπεδειξε τον τροπο λειτουργιας του Forum νομιζω, και οτι περαιτερω αποροιες που μπορει να εχεις να εισαι σιγουρος οτι τα παιδια εδω μεσα ειναι παραπάνω απο πρόθυμα να σου τις λυσουν όλες.
    Φιλικα,Robie.
    Καταγράφηκε
    G.Hiotis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 360



    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 17 Φεβ 2009, 10:56:28 »

    στα pm σου θα βρεις τα τηλεφωνα μου που ειναι στην διαθεση σου για καθε απορια και αν εισαι κοντα στον Πειραια, δωρεαν ρυθμιση- καφε  και οτι αλλο θες
    Δεν υπηρξε διαθεση "μαλωματος" . απλα πολλες φορες γραφουμε τα ιδια πραγματα σε διαφορα Post  και δεν ξερουμε που να τα αναζητησουμε.Παραληψη μου που δεν υπεδειξα τα Post  , ευχαριστω τον φιλο  alfisti
    Καταγράφηκε
    azariad
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 14



    « Απάντηση #6 στις: Τρίτη, 17 Φεβ 2009, 17:18:52 »

    Φίλοι μου ίσως να παρεξηγήσατε αυτά που έγραψα.
    Αν προσέξατε αυτό που ήθελα να τονίσω ήταν ότι δεν είχα καμία διάθεση για <<κόντρες>> με κανέναν αλλά θέληση για μάθηση,ούτε κάποια κακόβουλη διάθεση για αυτό πρόσεξα πάρα πολύ καλά τον τρόπο που έγραψα το κείμενο, χωρίς να προσβάλω κανένα και τονίζοντας πάντα τα σημεία που είναι πιο ευαίσθητα.
     Φίλε Robie ξέρω ότι τα παιδιά εδώ έχουν την διάθεση να βοηθήσουν και όσες φορές το ζήτησα δεν μου το αρνήθηκαν ούτε και αυτό που έγραψε ο Giorgos H το πήρα ως άρνηση αλλά απλά ξέρεις είναι πάντα ο τρόπος που το λέει ο καθένας.
    Αν πάλι σας φάνηκε κακόβουλο η όπως αλλιώς θέλετε εσείς να το ονομάσετε το κείμενο που έγραψα νομίζω ότι οφείλω να ζητήσω συγνώμη πρώτα από το φίλο μου το Γιώργο αλλά και από όλους τους υπόλοιπους που διάβασαν όλα όσα ειπώθηκαν.
    Πάντως Γιώργο σε ευχαριστώ για την προσφορά σου και για τον καφέ είναι σαν να τον ήπια αλλά είμαι λίγο μακριά για τέτοια, ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσουμε να τα πούμε και από κοντά,θα σε πάρω και κάποια στιγμή τηλ.έτσι για να τα πούμε.
    Καλό απόγευμα σε όλους.
    Φιλικά
    Μάκης.
    Καταγράφηκε
    Γκούσκος Διονύσιος
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268


    Ζάκυνθος


    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Τρίτη, 17 Φεβ 2009, 17:29:30 »

    Φίλοι μου ίσως να παρεξηγήσατε αυτά που έγραψα.
    Αν προσέξατε αυτό που ήθελα να τονίσω ήταν ότι δεν είχα καμία διάθεση για <<κόντρες>> με κανέναν αλλά θέληση για μάθηση,ούτε κάποια κακόβουλη διάθεση για αυτό πρόσεξα πάρα πολύ καλά τον τρόπο που έγραψα το κείμενο, χωρίς να προσβάλω κανένα και τονίζοντας πάντα τα σημεία που είναι πιο ευαίσθητα.
     Φίλε Robie ξέρω ότι τα παιδιά εδώ έχουν την διάθεση να βοηθήσουν και όσες φορές το ζήτησα δεν μου το αρνήθηκαν ούτε και αυτό που έγραψε ο Giorgos H το πήρα ως άρνηση αλλά απλά ξέρεις είναι πάντα ο τρόπος που το λέει ο καθένας.
    Αν πάλι σας φάνηκε κακόβουλο η όπως αλλιώς θέλετε εσείς να το ονομάσετε το κείμενο που έγραψα νομίζω ότι οφείλω να ζητήσω συγνώμη πρώτα από το φίλο μου το Γιώργο αλλά και από όλους τους υπόλοιπους που διάβασαν όλα όσα ειπώθηκαν.
    Πάντως Γιώργο σε ευχαριστώ για την προσφορά σου και για τον καφέ είναι σαν να τον ήπια αλλά είμαι λίγο μακριά για τέτοια, ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσουμε να τα πούμε και από κοντά,θα σε πάρω και κάποια στιγμή τηλ.έτσι για να τα πούμε.
    Καλό απόγευμα σε όλους.
    Φιλικά
    Μάκης.


     Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Σελίδες: [1]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: Βοήθεια για BELT-CP E sky
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.038 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.