Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.512 μηνύματα σε 12.388 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 04:29:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 04:29:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 02:09]

    από dominicm
    [Χθες στις 16:04]

    από geoli
    [Χθες στις 15:43]

    από SV 1 BTA
    [Χθες στις 14:48]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304512
    Σύνολο θεμάτων: 12388
    Online σήμερα: 89
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 82
    Συνολικά: 82
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό; #2  (Αναγνώστηκε 44390 φορές)
    papabill
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.178



    WWW
    « Απάντηση #30 στις: Σάββατο, 30 Ιαν 2016, 21:27:17 »

    Καταγράφηκε

    Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #31 στις: Κυριακή, 31 Ιαν 2016, 07:35:51 »

    Δεν λες πάλι καλά που δεν τους βάλαν μέσα στα σπίτια μας; Μην ανησυχείς, θα γίνουν εκλογές...

    Ναι θα γινουν εκλογες και οι επομενοι θα το κανουν δημοσιο παρκο με ξεφωτο στο κεντρο για να πεταμε τα νιτρο και τις βενζινες. Ψηφισε τους αλλους και γυρισε πλευρο, θα πιαστεις.
    Απο οσο βλεπω ο φασισμος και ο ναζισμος δεν πεθανε στην ληξη του Β ΠΠ, και οι αφελεις θα συνεχισουν να ειναι κυριαρχη ομαδα στην κοινωνια μας.
    Εαν δεν μαθαινουμε απο την ιστορια ας τα επαναλαβουμε. Τι να πω;
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Telis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 21



    « Απάντηση #32 στις: Κυριακή, 31 Ιαν 2016, 10:57:36 »

    Τουλαχιστον πριν η πατριδα μου δεν ηταν και τοοοοοσο ξεφραγο αμπελι σε καθε εναν διαφορετικο (απολιτιστο)
    που θελει ντε και καλα να αλλιωσει και αργοτερα να επιβαλει τον δικο του τροπο ζωης στο τοπο μου που χυσαν
    το αιμα τους ποταμι οι προγονοι μου για να ειμαι εγω εδω ελευθερος ( προς το παρον εστω).
    Καταγράφηκε

    Γραμμαριος - Οι γνωστοι και φιλοι ξερουν....
    manolaki
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    « Απάντηση #33 στις: Κυριακή, 31 Ιαν 2016, 13:05:05 »

    Τουλαχιστον πριν η πατριδα μου δεν ηταν και τοοοοοσο ξεφραγο αμπελι σε καθε εναν διαφορετικο (απολιτιστο)
    που θελει ντε και καλα να αλλιωσει και αργοτερα να επιβαλει τον δικο του τροπο ζωης στο τοπο μου που χυσαν
    το αιμα τους ποταμι οι προγονοι μου για να ειμαι εγω εδω ελευθερος ( προς το παρον εστω).

    Συνάδελφε, να υποθέσουμε πως η επαφή σου με την Ιστορία και τα τεκταινόμενα, αρχίζει και τελειώνει στα σχολικά βιβλία
    και τα ρεπορταζ του mega και του σκάϊ ;;
    Καταγράφηκε
    Telis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 21



    « Απάντηση #34 στις: Κυριακή, 31 Ιαν 2016, 16:16:08 »

    Να υποθεσουμε οτι μια βολτα στο κεντρο ειναι αρκετη ή μηπως οχι ?
    Να υποθεσουμε οτι τοσοι σκοτωμενοι παπουδες και γιαγιαδες ( και οχι μονο)
    ή τοσοι αλλοι που ηταν πιο τυχεροι και ζησαν ειναι αρκετοι ή οχι ?
    Να υποθεσουμε οτι μπορεις να πας μια βολτα στην Αθηνα την νυχτα ( ιδιως αν εισαι
    κοπελα) ειναι αρκετο ή οχι?
    Να υποθεσουμε οτι ενας πατερας στην ηπειρου σκοτωθηκε για να του κλεψουν μια φωτογραφικη
    μηχανη μη προλαβενωντας να δει το παιδι του πηγαινοντας την ετοιμογεννη γυναικα του στο
    νοσοκομιο ή μηπως οχι?
    Και τοσα χιλιαδες αλλα περιστατικα γνωστα ή μη.
    Μηπως δεν τα λεω καλα και υπερβαλλω ?
    Καταγράφηκε

    Γραμμαριος - Οι γνωστοι και φιλοι ξερουν....
    jbart
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 22



    « Απάντηση #35 στις: Κυριακή, 31 Ιαν 2016, 22:11:55 »

    Αν ισχύουν τα δημοσιεύματα περί παραχώρησης στρατοπέδου στο Σχιστό για 4000 άτομα, τότε ειναι πιθανό να τους μεταφέρουν εκεί και να πάρουμε πίσω το "χώρο μας" - μέχρι νεοτέρας φυσικά.
    Καταγράφηκε
    manolaki
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    « Απάντηση #36 στις: Κυριακή, 31 Ιαν 2016, 22:16:53 »

    Να υποθεσουμε οτι μια βολτα στο κεντρο ειναι αρκετη ή μηπως οχι ?
    .....

    σου συνιστώ να δεις το ντοκιμαντέρ "βρωμοέλληνες" ή τουλάχτιστον, ρίξε μια ματιά σε αυτό:
    http://www.iefimerida.gr/news/45702/%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%C2%AB%CE%B2%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%BF%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B5%CF%82%C2%BB-%CE%AD%CF%88%CE%B1%CF%87%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B3%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82
    Καταγράφηκε
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #37 στις: Κυριακή, 31 Ιαν 2016, 23:55:42 »

    Να υποθεσουμε οτι μια βολτα στο κεντρο ειναι αρκετη ή μηπως οχι ?
    .....
    Βρε φιλέ manolaki γιατί δεν τους περνεις σπίτι σου να τελειώσουμε!!!!!!!Οι υπόλοιποι βρωμοελληνες να πάμε στο βρωμοελληνικο που  είναι μέρος της βρωμοελλαδας που δεν ανήκεις (προφανώς) σαν Έλληνας που δεν θες να εισαι!!!

    σου συνιστώ να δεις το ντοκιμαντέρ "βρωμοέλληνες" ή τουλάχτιστον, ρίξε μια ματιά σε αυτό:
    http://www.iefimerida.gr/news/45702/%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%C2%AB%CE%B2%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%BF%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B5%CF%82%C2%BB-%CE%AD%CF%88%CE%B1%CF%87%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B3%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82
    Καταγράφηκε
    lampros
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 305



    « Απάντηση #38 στις: Δευτέρα, 1 Φεβ 2016, 01:17:27 »

    Ο αλλος νομιζει οτι ειναι ελευθερος. Απο τ α...... σε κρατανε και σε κρατανε ετσι πολλα χρονια. Απλα εχεις συνηθησει γι αυτο νομιζεις οτι νομιζεις.
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 1 Φεβ 2016, 12:10:05 από Serafim » Καταγράφηκε

    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #39 στις: Τετάρτη, 3 Φεβ 2016, 20:20:37 »

    Δεν αφήνουμε τις αεροπαπαρολογίες λέω γω, περί ιστορίας και εθνικοφροσύνης, να ρωτήσουμε τώρα που θα πάνε τους πρόσφυγες-μετανάστες-ταλαίπωρους κ.λ.π. στο Σχιστό, μήμπως δούμε καμιά άσπρη μέρα στο Ελληνικό;  Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #40 στις: Τετάρτη, 3 Φεβ 2016, 20:23:06 »

    Αν έχει κάποιος πρόσβαση με την Ελληνικό Α.Ε. ίσως μπορεί να ρωτήσει κάτι.
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 173



    « Απάντηση #41 στις: Τετάρτη, 3 Φεβ 2016, 21:25:08 »

    Κυριοι εγω θα ηθελα να μεταφερω αυτο που διαβασα σε ενα αλλο φορουμ απο συναδελφο οτι το  δευτερο κλεισιμο του ελληνικου δυστυχως προεκυψε απο την απερισκεψια καποιου το να ριξει το μοντελο του κοντα στον χωρο των μεταναστων με αποτελασμα να θορυβηθουν ξανα οι αστυνομικοι και το θεμα αυτο να εχει φτασει εως την Γαδα...και παλι σας μεταφερω αυτο που διαβασα και οχι προσωπικη εμπειρια...εν αναμονη λοιπον ξανα...κ καλο θα ειναι να σταματησουμε τις κοκορομαχιες κ ενωμενοι να διεκδηκησουμε την εισοδο στον αγαπημενο μας χωρο...για αυτο καλο θα ηταν να γινει μια γενικη προσκληση μεσα απο την σελιδα και να μαζευτουμε σε ενα καφε κοντα στο ελληνικο οπου εκει θα μπορεσουμε να αλλαξουμε αποψεις για το πως μπορουμε να κινηθουμε...σιγουρα υπαρχει λυση αλλα πρεπει να ειμαστε γροθια ενωμενοι...το να χτυπησουμε την πορτα ενος υπευθυνου δεν ειναι κακο...θα του εκθεσουμε οτι επιθυμουμε και απο εκει κ περα βλεποντας κ κανοντας...νομιζω ετσι καπου ισως βγαλουμε μια ακρη...οποιος φιλος επιθυμει να βοηθησει για το προσκλητηριο του καφε ας στειλει μνμ για το πως θα το κανουμε...θελει λιγακι τρεξιμο παιδες η φαση...το να μενουμε πισω απο τους υπολογιστες μας χωρις ενεργειες δυστυχως βαζουμε την κατασταση στον παγο.Προσπαθησα κ καπου αλλου για αυτο καλεσμα αλλα δυστυχως αυτο που ελαβα ηταν οτι υπαρχουν προσωπικα προβληματα κ δεν υπαρχει χρονος και οτι οταν ολα ειναι ετοιμα να τους ενημερωσω...παιδιαβκ εγω εχω τρεξιματα οπως ολοι μας προς θεου κ ολα ειναι βαση προτερεοτητων αλλα εαν θελουμε κατι πραγματικα μπορουμε να βρουμε τον χρονο..ειδαλλως το αφηνουμε στο ελεος του θεου...κ καθενας επιλεγει αναλογα το που θα πεταει απο εκει κ περα....



    Ευχαριστω.κ παλι εκφερω μια προσωπικη γνωμη...προς ολους τους συναθλητες...
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 3 Φεβ 2016, 21:52:35 από ΣΠΥΡΟΣ » Καταγράφηκε

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    gravitywins
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 147


    « Απάντηση #42 στις: Τρίτη, 9 Φεβ 2016, 17:06:43 »

    Εγώ ειμαι μέσα άν οργανωθεί κάτι σωστά. Πχ γιατί να μην πάμε Κυριακή πρωί (που έχει μικρότερη κίνηση) με τα αυτοκίνητά μας και τα μοντέλα μας να μπούμε μέσα? Δεν θα μας αφήσουν αλλά η ουρά των αυτοκινήτων κάποιους θα απασχολήσει. Ή να γράψουμε μιά επιστολή στον δήμαρχο που είναι και μέλος του ΔΣ της Ελληνικόν με κοινοποίηση στον υπ. μετανάστευσης. Ή στον υπουργό.


    Κυριοι εγω θα ηθελα να μεταφερω αυτο που διαβασα σε ενα αλλο φορουμ απο συναδελφο οτι το  δευτερο κλεισιμο του ελληνικου δυστυχως προεκυψε απο την απερισκεψια καποιου το να ριξει το μοντελο του κοντα στον χωρο των μεταναστων με αποτελασμα να θορυβηθουν ξανα οι αστυνομικοι και το θεμα αυτο να εχει φτασει εως την Γαδα...και παλι σας μεταφερω αυτο που διαβασα και οχι προσωπικη εμπειρια...εν αναμονη λοιπον ξανα...κ καλο θα ειναι να σταματησουμε τις κοκορομαχιες κ ενωμενοι να διεκδηκησουμε την εισοδο στον αγαπημενο μας χωρο...για αυτο καλο θα ηταν να γινει μια γενικη προσκληση μεσα απο την σελιδα και να μαζευτουμε σε ενα καφε κοντα στο ελληνικο οπου εκει θα μπορεσουμε να αλλαξουμε αποψεις για το πως μπορουμε να κινηθουμε...σιγουρα υπαρχει λυση αλλα πρεπει να ειμαστε γροθια ενωμενοι...το να χτυπησουμε την πορτα ενος υπευθυνου δεν ειναι κακο...θα του εκθεσουμε οτι επιθυμουμε και απο εκει κ περα βλεποντας κ κανοντας...νομιζω ετσι καπου ισως βγαλουμε μια ακρη...οποιος φιλος επιθυμει να βοηθησει για το προσκλητηριο του καφε ας στειλει μνμ για το πως θα το κανουμε...θελει λιγακι τρεξιμο παιδες η φαση...το να μενουμε πισω απο τους υπολογιστες μας χωρις ενεργειες δυστυχως βαζουμε την κατασταση στον παγο.Προσπαθησα κ καπου αλλου για αυτο καλεσμα αλλα δυστυχως αυτο που ελαβα ηταν οτι υπαρχουν προσωπικα προβληματα κ δεν υπαρχει χρονος και οτι οταν ολα ειναι ετοιμα να τους ενημερωσω...παιδιαβκ εγω εχω τρεξιματα οπως ολοι μας προς θεου κ ολα ειναι βαση προτερεοτητων αλλα εαν θελουμε κατι πραγματικα μπορουμε να βρουμε τον χρονο..ειδαλλως το αφηνουμε στο ελεος του θεου...κ καθενας επιλεγει αναλογα το που θα πεταει απο εκει κ περα....



    Ευχαριστω.κ παλι εκφερω μια προσωπικη γνωμη...προς ολους τους συναθλητες...
    Καταγράφηκε

    Never argue with an idiot, he'll drive you down to his level and beat you by experience.
    stefos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 111


    « Απάντηση #43 στις: Τρίτη, 9 Φεβ 2016, 23:17:52 »

    Να συμπληρώσω και εγω με την σειρά μου οτι είμαι πρόθυμος να βοηθήσω σε ότι προκύψει (σε ενέργειες ,κινήσεις κλπ).Επίσης απο οτι είδα σε λίγες μέρες έχει και έκθεση οπότε μ'ηπως είναι καλή περίοδος για κάποια κίνηση???
    Καταγράφηκε
    GV
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 32


    « Απάντηση #44 στις: Τετάρτη, 10 Φεβ 2016, 01:55:29 »

    Δεν νομίζω οτι το πρόβλημα ειναι τα αεροπλάνα η τα drones' τουλάχιστον στο χώρο του αεροδρομίου. Επειδει εκεί εχουν εμφανισθει διάφοροι έμποροι και σωματεμποροι η αστυνομία δεν θέλει να γίνει κατι κακό. Αυτός ειναι ο λόγος που έκλεισαν την είσοδο. Θα ακουσατε πιστεύω για Ασπροπύργο με τους γυφτους. Κατι παρόμοιο. Συμβαίνει και στο Ελληνικό.
    Καταγράφηκε

    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό; #2
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.035 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.