Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.426 Posts in 12.383 Topics da 6.241 Utenti / Ultimo Utente: Dudleynes
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 3 Mag 2024, 17:53:40

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 3 Mag 2024, 17:53:40

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6241
    Ultimo utente: Dudleynes
    Statistiche
    Posts Totali: 304426
    Topics Totali: 12383
    Online Oggi: 109
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 1
    Visitatori: 96
    Totale: 97
    Selezione di tema

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Pagine: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Από που πάνε Ελληνικό; #2  (Letto 44346 volte)
    papabill
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.178



    WWW
    « Risposta #30 il: Sabato, 30 Gen 2016, 21:27:17 »

    Loggato

    Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.623


    game over :|


    « Risposta #31 il: Domenica, 31 Gen 2016, 07:35:51 »

    Δεν λες πάλι καλά που δεν τους βάλαν μέσα στα σπίτια μας; Μην ανησυχείς, θα γίνουν εκλογές...

    Ναι θα γινουν εκλογες και οι επομενοι θα το κανουν δημοσιο παρκο με ξεφωτο στο κεντρο για να πεταμε τα νιτρο και τις βενζινες. Ψηφισε τους αλλους και γυρισε πλευρο, θα πιαστεις.
    Απο οσο βλεπω ο φασισμος και ο ναζισμος δεν πεθανε στην ληξη του Β ΠΠ, και οι αφελεις θα συνεχισουν να ειναι κυριαρχη ομαδα στην κοινωνια μας.
    Εαν δεν μαθαινουμε απο την ιστορια ας τα επαναλαβουμε. Τι να πω;
    Loggato

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Telis
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Posts: 21



    « Risposta #32 il: Domenica, 31 Gen 2016, 10:57:36 »

    Τουλαχιστον πριν η πατριδα μου δεν ηταν και τοοοοοσο ξεφραγο αμπελι σε καθε εναν διαφορετικο (απολιτιστο)
    που θελει ντε και καλα να αλλιωσει και αργοτερα να επιβαλει τον δικο του τροπο ζωης στο τοπο μου που χυσαν
    το αιμα τους ποταμι οι προγονοι μου για να ειμαι εγω εδω ελευθερος ( προς το παρον εστω).
    Loggato

    Γραμμαριος - Οι γνωστοι και φιλοι ξερουν....
    manolaki
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 31


    « Risposta #33 il: Domenica, 31 Gen 2016, 13:05:05 »

    Τουλαχιστον πριν η πατριδα μου δεν ηταν και τοοοοοσο ξεφραγο αμπελι σε καθε εναν διαφορετικο (απολιτιστο)
    που θελει ντε και καλα να αλλιωσει και αργοτερα να επιβαλει τον δικο του τροπο ζωης στο τοπο μου που χυσαν
    το αιμα τους ποταμι οι προγονοι μου για να ειμαι εγω εδω ελευθερος ( προς το παρον εστω).

    Συνάδελφε, να υποθέσουμε πως η επαφή σου με την Ιστορία και τα τεκταινόμενα, αρχίζει και τελειώνει στα σχολικά βιβλία
    και τα ρεπορταζ του mega και του σκάϊ ;;
    Loggato
    Telis
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Posts: 21



    « Risposta #34 il: Domenica, 31 Gen 2016, 16:16:08 »

    Να υποθεσουμε οτι μια βολτα στο κεντρο ειναι αρκετη ή μηπως οχι ?
    Να υποθεσουμε οτι τοσοι σκοτωμενοι παπουδες και γιαγιαδες ( και οχι μονο)
    ή τοσοι αλλοι που ηταν πιο τυχεροι και ζησαν ειναι αρκετοι ή οχι ?
    Να υποθεσουμε οτι μπορεις να πας μια βολτα στην Αθηνα την νυχτα ( ιδιως αν εισαι
    κοπελα) ειναι αρκετο ή οχι?
    Να υποθεσουμε οτι ενας πατερας στην ηπειρου σκοτωθηκε για να του κλεψουν μια φωτογραφικη
    μηχανη μη προλαβενωντας να δει το παιδι του πηγαινοντας την ετοιμογεννη γυναικα του στο
    νοσοκομιο ή μηπως οχι?
    Και τοσα χιλιαδες αλλα περιστατικα γνωστα ή μη.
    Μηπως δεν τα λεω καλα και υπερβαλλω ?
    Loggato

    Γραμμαριος - Οι γνωστοι και φιλοι ξερουν....
    jbart
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Posts: 22



    « Risposta #35 il: Domenica, 31 Gen 2016, 22:11:55 »

    Αν ισχύουν τα δημοσιεύματα περί παραχώρησης στρατοπέδου στο Σχιστό για 4000 άτομα, τότε ειναι πιθανό να τους μεταφέρουν εκεί και να πάρουμε πίσω το "χώρο μας" - μέχρι νεοτέρας φυσικά.
    Loggato
    manolaki
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 31


    « Risposta #36 il: Domenica, 31 Gen 2016, 22:16:53 »

    Να υποθεσουμε οτι μια βολτα στο κεντρο ειναι αρκετη ή μηπως οχι ?
    .....

    σου συνιστώ να δεις το ντοκιμαντέρ "βρωμοέλληνες" ή τουλάχτιστον, ρίξε μια ματιά σε αυτό:
    http://www.iefimerida.gr/news/45702/%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%C2%AB%CE%B2%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%BF%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B5%CF%82%C2%BB-%CE%AD%CF%88%CE%B1%CF%87%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B3%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82
    Loggato
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Risposta #37 il: Domenica, 31 Gen 2016, 23:55:42 »

    Να υποθεσουμε οτι μια βολτα στο κεντρο ειναι αρκετη ή μηπως οχι ?
    .....
    Βρε φιλέ manolaki γιατί δεν τους περνεις σπίτι σου να τελειώσουμε!!!!!!!Οι υπόλοιποι βρωμοελληνες να πάμε στο βρωμοελληνικο που  είναι μέρος της βρωμοελλαδας που δεν ανήκεις (προφανώς) σαν Έλληνας που δεν θες να εισαι!!!

    σου συνιστώ να δεις το ντοκιμαντέρ "βρωμοέλληνες" ή τουλάχτιστον, ρίξε μια ματιά σε αυτό:
    http://www.iefimerida.gr/news/45702/%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%C2%AB%CE%B2%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%BF%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B5%CF%82%C2%BB-%CE%AD%CF%88%CE%B1%CF%87%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B3%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82
    Loggato
    lampros
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 305



    « Risposta #38 il: Lunedì, 1 Feb 2016, 01:17:27 »

    Ο αλλος νομιζει οτι ειναι ελευθερος. Απο τ α...... σε κρατανε και σε κρατανε ετσι πολλα χρονια. Απλα εχεις συνηθησει γι αυτο νομιζεις οτι νομιζεις.
    « Ultima modifica: Lunedì, 1 Feb 2016, 12:10:05 da Serafim » Loggato

    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 640



    « Risposta #39 il: Mercoledì, 3 Feb 2016, 20:20:37 »

    Δεν αφήνουμε τις αεροπαπαρολογίες λέω γω, περί ιστορίας και εθνικοφροσύνης, να ρωτήσουμε τώρα που θα πάνε τους πρόσφυγες-μετανάστες-ταλαίπωρους κ.λ.π. στο Σχιστό, μήμπως δούμε καμιά άσπρη μέρα στο Ελληνικό;  Ποοολύ άνεση
    Loggato

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 640



    « Risposta #40 il: Mercoledì, 3 Feb 2016, 20:23:06 »

    Αν έχει κάποιος πρόσβαση με την Ελληνικό Α.Ε. ίσως μπορεί να ρωτήσει κάτι.
    Loggato

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    Skyline
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 173



    « Risposta #41 il: Mercoledì, 3 Feb 2016, 21:25:08 »

    Κυριοι εγω θα ηθελα να μεταφερω αυτο που διαβασα σε ενα αλλο φορουμ απο συναδελφο οτι το  δευτερο κλεισιμο του ελληνικου δυστυχως προεκυψε απο την απερισκεψια καποιου το να ριξει το μοντελο του κοντα στον χωρο των μεταναστων με αποτελασμα να θορυβηθουν ξανα οι αστυνομικοι και το θεμα αυτο να εχει φτασει εως την Γαδα...και παλι σας μεταφερω αυτο που διαβασα και οχι προσωπικη εμπειρια...εν αναμονη λοιπον ξανα...κ καλο θα ειναι να σταματησουμε τις κοκορομαχιες κ ενωμενοι να διεκδηκησουμε την εισοδο στον αγαπημενο μας χωρο...για αυτο καλο θα ηταν να γινει μια γενικη προσκληση μεσα απο την σελιδα και να μαζευτουμε σε ενα καφε κοντα στο ελληνικο οπου εκει θα μπορεσουμε να αλλαξουμε αποψεις για το πως μπορουμε να κινηθουμε...σιγουρα υπαρχει λυση αλλα πρεπει να ειμαστε γροθια ενωμενοι...το να χτυπησουμε την πορτα ενος υπευθυνου δεν ειναι κακο...θα του εκθεσουμε οτι επιθυμουμε και απο εκει κ περα βλεποντας κ κανοντας...νομιζω ετσι καπου ισως βγαλουμε μια ακρη...οποιος φιλος επιθυμει να βοηθησει για το προσκλητηριο του καφε ας στειλει μνμ για το πως θα το κανουμε...θελει λιγακι τρεξιμο παιδες η φαση...το να μενουμε πισω απο τους υπολογιστες μας χωρις ενεργειες δυστυχως βαζουμε την κατασταση στον παγο.Προσπαθησα κ καπου αλλου για αυτο καλεσμα αλλα δυστυχως αυτο που ελαβα ηταν οτι υπαρχουν προσωπικα προβληματα κ δεν υπαρχει χρονος και οτι οταν ολα ειναι ετοιμα να τους ενημερωσω...παιδιαβκ εγω εχω τρεξιματα οπως ολοι μας προς θεου κ ολα ειναι βαση προτερεοτητων αλλα εαν θελουμε κατι πραγματικα μπορουμε να βρουμε τον χρονο..ειδαλλως το αφηνουμε στο ελεος του θεου...κ καθενας επιλεγει αναλογα το που θα πεταει απο εκει κ περα....



    Ευχαριστω.κ παλι εκφερω μια προσωπικη γνωμη...προς ολους τους συναθλητες...
    « Ultima modifica: Mercoledì, 3 Feb 2016, 21:52:35 da ΣΠΥΡΟΣ » Loggato

    Τα μυστικα ειναι για μικρους ανθρωπους!!
    gravitywins
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 147


    « Risposta #42 il: Martedì, 9 Feb 2016, 17:06:43 »

    Εγώ ειμαι μέσα άν οργανωθεί κάτι σωστά. Πχ γιατί να μην πάμε Κυριακή πρωί (που έχει μικρότερη κίνηση) με τα αυτοκίνητά μας και τα μοντέλα μας να μπούμε μέσα? Δεν θα μας αφήσουν αλλά η ουρά των αυτοκινήτων κάποιους θα απασχολήσει. Ή να γράψουμε μιά επιστολή στον δήμαρχο που είναι και μέλος του ΔΣ της Ελληνικόν με κοινοποίηση στον υπ. μετανάστευσης. Ή στον υπουργό.


    Κυριοι εγω θα ηθελα να μεταφερω αυτο που διαβασα σε ενα αλλο φορουμ απο συναδελφο οτι το  δευτερο κλεισιμο του ελληνικου δυστυχως προεκυψε απο την απερισκεψια καποιου το να ριξει το μοντελο του κοντα στον χωρο των μεταναστων με αποτελασμα να θορυβηθουν ξανα οι αστυνομικοι και το θεμα αυτο να εχει φτασει εως την Γαδα...και παλι σας μεταφερω αυτο που διαβασα και οχι προσωπικη εμπειρια...εν αναμονη λοιπον ξανα...κ καλο θα ειναι να σταματησουμε τις κοκορομαχιες κ ενωμενοι να διεκδηκησουμε την εισοδο στον αγαπημενο μας χωρο...για αυτο καλο θα ηταν να γινει μια γενικη προσκληση μεσα απο την σελιδα και να μαζευτουμε σε ενα καφε κοντα στο ελληνικο οπου εκει θα μπορεσουμε να αλλαξουμε αποψεις για το πως μπορουμε να κινηθουμε...σιγουρα υπαρχει λυση αλλα πρεπει να ειμαστε γροθια ενωμενοι...το να χτυπησουμε την πορτα ενος υπευθυνου δεν ειναι κακο...θα του εκθεσουμε οτι επιθυμουμε και απο εκει κ περα βλεποντας κ κανοντας...νομιζω ετσι καπου ισως βγαλουμε μια ακρη...οποιος φιλος επιθυμει να βοηθησει για το προσκλητηριο του καφε ας στειλει μνμ για το πως θα το κανουμε...θελει λιγακι τρεξιμο παιδες η φαση...το να μενουμε πισω απο τους υπολογιστες μας χωρις ενεργειες δυστυχως βαζουμε την κατασταση στον παγο.Προσπαθησα κ καπου αλλου για αυτο καλεσμα αλλα δυστυχως αυτο που ελαβα ηταν οτι υπαρχουν προσωπικα προβληματα κ δεν υπαρχει χρονος και οτι οταν ολα ειναι ετοιμα να τους ενημερωσω...παιδιαβκ εγω εχω τρεξιματα οπως ολοι μας προς θεου κ ολα ειναι βαση προτερεοτητων αλλα εαν θελουμε κατι πραγματικα μπορουμε να βρουμε τον χρονο..ειδαλλως το αφηνουμε στο ελεος του θεου...κ καθενας επιλεγει αναλογα το που θα πεταει απο εκει κ περα....



    Ευχαριστω.κ παλι εκφερω μια προσωπικη γνωμη...προς ολους τους συναθλητες...
    Loggato

    Never argue with an idiot, he'll drive you down to his level and beat you by experience.
    stefos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Posts: 111


    « Risposta #43 il: Martedì, 9 Feb 2016, 23:17:52 »

    Να συμπληρώσω και εγω με την σειρά μου οτι είμαι πρόθυμος να βοηθήσω σε ότι προκύψει (σε ενέργειες ,κινήσεις κλπ).Επίσης απο οτι είδα σε λίγες μέρες έχει και έκθεση οπότε μ'ηπως είναι καλή περίοδος για κάποια κίνηση???
    Loggato
    GV
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 32


    « Risposta #44 il: Mercoledì, 10 Feb 2016, 01:55:29 »

    Δεν νομίζω οτι το πρόβλημα ειναι τα αεροπλάνα η τα drones' τουλάχιστον στο χώρο του αεροδρομίου. Επειδει εκεί εχουν εμφανισθει διάφοροι έμποροι και σωματεμποροι η αστυνομία δεν θέλει να γίνει κατι κακό. Αυτός ειναι ο λόγος που έκλεισαν την είσοδο. Θα ακουσατε πιστεύω για Ασπροπύργο με τους γυφτους. Κατι παρόμοιο. Συμβαίνει και στο Ελληνικό.
    Loggato

    Pagine: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Moderatori: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Topic: Από που πάνε Ελληνικό; #2
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.046 secondi con 27 queries.