Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.422 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 22:53:52

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 22:53:52

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Σήμερα στις 21:04]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 13:05]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304422
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 117
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 77
    Συνολικά: 79
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Η ασφάλεια του PAYPAL  (Αναγνώστηκε 4466 φορές)
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « στις: Δευτέρα, 17 Μάρ 2014, 17:24:02 »

    Έχουν περάσει περισσότερα απο 10 χρόνια , απο την πρώτη φορά που έκανα συναλλαγή με το Pay pal. Οι περισσότερες αγορές κυλησαν ομαλά .Λίγες με προβλήματα που αφορούσαν κυρίως τις μεταφορικές και πάντα με αίσια κατάληξη, κυρίως λόγω του επαγγελματισμού των πωλητών . ( 3 φόρες Κινέζοι - 1 φορά αγγλος) . Η μια φορά αφορούσε την απώλεια μοντέλου αξίας κοντά στο 500€ ,στο ΕΛ Βενιζελο , με τον κινεζο να το αντικαθιστά χωρίς δεύτερη κουβέντα .

    Πάντα έλεγα , σε όσους μου τόνιζαν πόσο επικίνδυνη ειναι χρήση της πιστωτικής κάρτας , οτι οι πιθανότητες είναι λιγότερες από όσες έχω να με ληστέψουν στον δρόμο .
    Και τελικά μετά απο τόσα χρόνια , έπεσα σε site απάτη. Πρώτη φορά , το κατάλαβα σχετικά νωρίς , 20 μέρες μετά , και επικοινωνησα με το PAYPAL
    . Σήμερα , 6 μέρες μετά , με ενημέρωσαν απο το PAYPAL οτι θα μου επιστρέψουν τα χρήματα.
    Γιαυτό πάντα μέσω paypal οι αγορές .

    ΥΣ.
    Θα σας έλεγα για το site  ,αλλά έχει ήδη κατέβει .


    " ----------------------------------------------------------------------
    Resolution of Your Case: #----------------------------
    ----------------------------------------------------------------------


    Dear JOHN PAXIMADAKIS,

    We have concluded our investigation into your case and have decided in your
    favor.

    We were able to recover ------------- and this amount has been credited to
    you. Please allow five business days for this adjustment to be posted.

    If you are due any additional funds, we will make our best effort to
    recover the balance from the seller.
    "



    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    ΜΑΥΡΟΣ79Β
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 203


    ΙΤΕ ΠΑΙΔΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ- ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ


    « Απάντηση #1 στις: Δευτέρα, 17 Μάρ 2014, 17:49:45 »

    Φιλε μου τα χριστουγεννα υπηρχε ενα  τετοιο ....... το οποιο δεν ειχε PAYPAL για πληρωμη.....................παντα οι πληρωμες  με  paypal  για την  ΑΣΦΑΛΕΙΑ  των χρηματων μας................................ Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    ΖΗΤΩ Ο ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΣ
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.240


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #2 στις: Δευτέρα, 17 Μάρ 2014, 18:03:28 »

    Εγγύηση το PayPal για τις αγορές μας!!  Thumbs up  Thumbs up

    Κάτι παρόμοιο με αυτό που ανάφερες Γιάννη, παιδιά να προσέχετε τα email που στέλνονται δήθεν από το
    PayPal και σας προτρέπουν να πατήσετε πάνω σε λινκ για να διορθώσετε δήθεν τον λογαριασμό σας!!
    Πάντοτε θα μπαίνετε στον λογαριασμό σας από καθαρό λινκ, πληκτρολογώντας εσείς την διεύθυνση και
    ποτέ μέσα από άλλο πρόγραμμα, διότι θα κλέψουν τους κωδικούς σας!!!

    Και πάλι μπορείτε να μπλοκάρεται τον λογαριασμό σας, αν τυχόν γίνει κάποια αγορά το PayPal θα στείλει
    email όπως κάνει και αν δεν την έχετε κάνει εσείς μπαίνετε στον λογαριασμό σας και λέτε του PayPal να
    μπλοκάρει τον λογαριασμό και να μην στείλει τα χρήματα!!
    Καταγράφηκε
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #3 στις: Δευτέρα, 17 Μάρ 2014, 19:57:38 »

    Εγγύηση το PayPal ,αλλά άν πάει κάτι στραβά προσέξτε να κάνετε την καταγγελία σας μέσα στο χρονικό όριο που δίνει!Μια μέρα μετά την έκανα εγώ, για ένα κινητό αξίας 120 ευρώ από Κίνα που δεν το έχω παραλάβει μετά από 7 μήνες,κι ακόμα μιλάω με το ρομποτικό σύστημα επικοινωνίας του PayPal ......!!
    Ebay και PayPal κακός συνδυασμός άν σου ξεφύγει η ημερομηνία καταγγελίας....!!!
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    guest962
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #4 στις: Δευτέρα, 17 Μάρ 2014, 20:49:38 »

    Εγω εκανα μια αγορα απο  αμερικη.Ο αμερικανος δεν εκλεινε την συναλλαγη με αποτελεσμα να μην μπορεσω να βγαλω την πιστωτικη απο το paypal.Εκανα ενα τηλ. στο paypal και σε 2 λεπτα ολα ο.κ.ΠΡΟΣΟΧΗ οπως ειπε και ο φιλος παραπανω ΠΟΤΕ το paypal δεν ζηταει επιβεβαιωση λογαριασμου αν ειναι παλιος. ΣΒΗΝΕΤΕ ΤΟ E-MAIL. To τηλεφωνο μην το φοβαστε εγω για μια συνομιλια 10 λεπτων πληρωσα 1-2 ευρω
    Καταγράφηκε
    hpant
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 46


    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 18 Μάρ 2014, 00:49:09 »

    ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ..
    Η ΑΓΟΡΑ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΩ PAYPAL ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΑΡΚΤΟ-ΦΥΣΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΑΣ. ΣΤΟ PAYPAL ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ, ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ.
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ...
    Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΜΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΡΤΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΚΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ, ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΣΕ 2 ΑΓΟΡΕΣ, Η ΜΙΑ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ 6ΜΗΝΗ ΣΤΗΝ AOL, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...ΔΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ME DIAL UP (ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ...)ΜΕΣΩ AMERIKHS. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.
    ΑΥΤΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΘΓΗΤΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΚΤΥΩΘΕΙΤΕ!!!
    ΑΠΛΑ, Η ΤΡΑΠΕΖΑ(ΕΣ) ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΙΧΝΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΥΝ ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.
    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ, ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΜΕ ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.
    Καταγράφηκε
    AlexVag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 604


    « Απάντηση #6 στις: Τρίτη, 18 Μάρ 2014, 11:52:08 »

    Ενω και εγω αγοραζω τα τελευταια 6 χρονια με paypal πριν λιγες μερες με αφορμη ενα περιστατικο που συνεβη σε καποιο μελος ποδηλατικου φορουμ που παρακολουθω η εμπιστοσυνη μου κλονιστηκε. Το θεμα αφορουσε την αγορα 2 τροχων με συγκεκριμενες διαστασεις απο καταστημα της Πολωνιας  idiot2 . Οι τροχοι ηρθαν στην Ελλαδα αλλα ηταν λαθος μεγεθους και ελειπαν οι ασφαλειες που τους συγκρατουν στον σκελετο (quick release). Ενω εγινε η καταγγελια στο paypal μεσα σε λιγες ημερες, τελικα δικαιωθηκε το καταστημα η συμπεριφορα του οποιου απεναντι στον αγοραστη ηταν απαραδεκτη εξ αρχης οταν ο αγοραστης προσπαθησε να λυσει το προβλημα χωρις την εμπλοκη του paypal.
    Καταγράφηκε
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « Απάντηση #7 στις: Τρίτη, 18 Μάρ 2014, 15:55:05 »

    AlexVag,
    Η πολιτική του Paypal στις επιστροφές είναι απλή: ο αγοραστής θα δικαιωθεί σε 2 περιπτώσεις:
    α) Δεν παρέλαβε το εμπόρευμα
    β) Παρέλαβε προϊόν το οποίο διαφέρει από την περιγραφή που έχει το web site του πωλητή ή η αγγελία που καταχώρησε

    Άρα: προσέχουμε πάρα πολύ τις περιγραφές προϊόντων και προτιμάμε τις αναλυτικές, με πολλές φωτο ή κωδικούς προϊόντων επώνυμων κατασκευαστών (και ας είναι λίγο ακριβότερα)
    Επίσης προσέχουμε πολύ σε περίπτωση παροχής υπηρεσιών (π.χ. επισκευές)

    Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #8 στις: Τρίτη, 18 Μάρ 2014, 15:59:03 »

    AlexVag,
    Η πολιτική του Paypal στις επιστροφές είναι απλή: ο αγοραστής θα δικαιωθεί σε 2 περιπτώσεις:
    α) Δεν παρέλαβε το εμπόρευμα
    β) Παρέλαβε προϊόν το οποίο διαφέρει από την περιγραφή που έχει το web site του πωλητή ή η αγγελία που καταχώρησε

    Άρα: προσέχουμε πάρα πολύ τις περιγραφές προϊόντων και προτιμάμε τις αναλυτικές, με πολλές φωτο ή κωδικούς προϊόντων επώνυμων κατασκευαστών (και ας είναι λίγο ακριβότερα)
    Επίσης προσέχουμε πολύ σε περίπτωση παροχής υπηρεσιών (π.χ. επισκευές)



    Δυστηχως δεν ειναι ολα τοσο ξεκαθαρα. Εχεις σκεφτει τι θα γινει εαν παραλαβεις ενα δεμα με το σωστο βαρος και ογκο και ανοιγωντας το διαπιστωσεις οτι εχει μεσα κατι αλλο απο αυτο που θες. Εχω διαβασει στο insomnia.gr για αγορα κινητου τηλεφωνου iPhone και παρελαβαν ενα ασχετο αντικειμενο.
    Ο πωλητης ειναι καλυμενος, καθως εχει αποδεικτικα για την αποστολη που εκανε. Ο πελατης ομως πως μπορει να αποδειξει οτι οντως παρελαβε βιδες ιδιου βαρους και οχι το αντικειμενο που ηθελε;
    Μεσα σε 10 χρονια και πολλες αγορες δεν εχω χασει ΠΟΤΕ τιποτα, απολυτος τιποτα.
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    AlexVag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 604


    « Απάντηση #9 στις: Τρίτη, 18 Μάρ 2014, 17:46:20 »

    και εγω δεν εχω χασει ποτε τιποτα αλλα δεν χρειαστηκα και ποτε τη βοηθεια του paypal. Υπηρχε μια φορμα μου συμπληρωσε ο αγοραστης με τα στοιχεια του προιοντος που ηθελε. Ωστοσο μετα ο πωλητης ελεγε οτι δεν υπαρχει τετοια φορμα. Εαν πηγαινε το paypal να κανει μια εικονικη αγορα θα εβλεπε οτι του εβγαζε μια φορμα στην οποια θα επρεπε να επιλεξει αναμεσα σε διαφορα μεγεθη. Αρα θεωρω καθαρο φαουλ του paypal σε αυτη την περιπτωση. Επισης το μαγαζι μετα την αγορα δεν εστειλε απαντητικο email με τα στοιχεια του προιοντος.

    Γενικα ο πωλητης μπορει να βαλει οτι γουσταρει στο δεμα. Οπως επισης και ο αγοραστης μπορει να ισχυριστει οτι παρελαβε πχ 1 κιλο στραγαλια αντι για κιτ ελικοπτερου.

    Το λαθος ηταν οτι αγοραστηκε κατι ακριβο απο μαγαζι που ηταν τελειως αγνωστο. Εγω αγοραζω μονο απο τεσταρισμενα καταστηματα και για αυτο μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο θεμα.

    Π.χ. τωρα θελω να παρω φαναρια για το αυτοκινητο μου, ωστοσο με συμβουλεψε ο ηλεκτρολογος μου να τα παρω απο Ελλαδα και ας δωσω και 50-70 ευρω παραπανω γιατι του εχει τυχει πολλες φορες να παραλαβει φαναρι με σπασμενο ρεγουλατορο και ο πωλητης να ισχυριζεται οτι ο ρεγουλατορος εσπασε κατα την τοποθετηση του φαναριου. Το paypal επαιρνε το μερος του πωλητη και εμενε με ενα χαλασμενο φαναρι στο χερι και "κρεμουσε" και τον πελατη του.

    Γενικα εαν καποιος θελει να σε εξαπατησει μπορει. Γιαυτο αγορες μονο απο γνωστα καταστηματα.
    Καταγράφηκε
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.240


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #10 στις: Τρίτη, 18 Μάρ 2014, 18:36:31 »

    Π.χ. τωρα θελω να παρω φαναρια για το αυτοκινητο μου, ωστοσο με συμβουλεψε ο ηλεκτρολογος μου να τα παρω απο Ελλαδα και ας δωσω και 50-70 ευρω παραπανω γιατι του εχει τυχει πολλες φορες να παραλαβει φαναρι με σπασμενο ρεγουλατορο και ο πωλητης να ισχυριζεται οτι ο ρεγουλατορος εσπασε κατα την τοποθετηση του φαναριου. Το paypal επαιρνε το μερος του πωλητη και εμενε με ενα χαλασμενο φαναρι στο χερι και "κρεμουσε" και τον πελατη του.

    Γενικα εαν καποιος θελει να σε εξαπατησει μπορει. Γιαυτο αγορες μονο απο γνωστα καταστηματα.

    Κάποιος φίλος έχει πει το εξής και έχει δίκιο, για να έχουμε αποδεικτικά στοιχεία, να τραβάμε βίντεο την ώρα που  
    ανοίγουμε το δέμα και να εξετάζουμε τα αντικείμενα για φθορές κάτω από το άγρυπνο βλέμμα της κάμερας!!

    Το καταλαβαίνω ότι είναι κουραστικό αλλά μπορούμε τουλάχιστον να το εφαρμόζουμε σε δέματα που έχουμε
    πάρει από όχι γνωστά μαγαζιά!!  Wink

    Θα την καταπιεί την γλώσσα του ο πωλητής ή δεν θα την καταπιεί!!!  Grin
    Καταγράφηκε
    Aris M.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 211



    WWW
    « Απάντηση #11 στις: Κυριακή, 27 Απρ 2014, 00:50:36 »

    Καλησπέρα σε όλους!!
    Χθες μου ήρθε το παρακάτω mail το οποίο ήταν στα ανεπιθύμητα του gmail και ήθελε να μπω μέσα απο εκει που λέει update να βάλω το mail μου και το password για να κάνω αναβάθμιση στοιχειων.
    Προσοχή υπαρχει τελευταία μεγάλη απάτη με το PayPal. Αν σας στείλουν και μπείτε στο update θα δείτε οτι η διεύθυνση ειναι απ´οτι θυμάμαι ppl.....(σορρυ αυτο συγκράτησα). Ολα αυτά απο κινητο, γιατι μόλις το έκανα προώθηση σε ενα φιλο άμεσος ο υπολογιστής του του έβγαλε μνμ κακόβουλου!
    Επίσης άλλος φίλος με ειδοποίησε να αλλάξω κωδικούς αμεσα σε mail,paypal κτλ γιατι βρέθηκε μεγάλο κενό στην ασφάλεια των σέρβερ με αποτέλεσμα να μπουν στο λογαριασμό του(PayPal)αλλα χωρίς όμως να συμβεί κάτι γιατι το σύστημα ασφαλείας βρήκε άλλη MAC address απο άλλη χώρα Νιγηρία απ´οτι μου είπε και του τον κλείδωσε..

    Από: Paypal <service@ryze.sihirdarvadisi.com>

    Notice of Policy Updates   
        Dear Customer,

    Some information on your account appears to be missing or incorrect.
    Please update your information promptly so that you can continue to enjoy
    all the benefits of your PayPal account.
    If you don't update your information within 37 days, we'll limit what you can do with your PayPal account.

    update
    If you need help logging in, go to our Help Center by clicking the Help link located in the upper right-hand corner of any PayPal page. .

    Sincerely,

    PayPal

     


        Please do not reply to this email. We are unable to respond to inquiries sent to this address. For immediate answers to your questions, visit our Help Center by clicking "Help" at the top of any PayPal page.

    Copyright © 2014 PayPal Inc. All rights reserved. PayPal is located at 2211 N. First St., San Jose, CA 95131.
    Καταγράφηκε

    Σελίδες: [1]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Η ασφάλεια του PAYPAL
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.034 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.