Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 Beiträge in 12.387 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 17 Mai 2024, 10:23:20

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 17 Mai 2024, 10:23:20

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    [Heute um 01:44]

    [Gestern um 11:35]

    von snoopy
    [Montag, 13 Mai 2024, 08:35:43]

    [Sonntag, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samstag, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Donnerstag, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Montag, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Sonntag, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Freitag, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mittwoch, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Freitag, 26 Apr 2024, 12:30:31]

    [Mittwoch, 24 Apr 2024, 19:34:42]

    [Montag, 22 Apr 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304506
    Themen insgesamt: 12387
    Heute online: 44
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 4
    Gäste: 29
    Gesamt: 33
    Themavorwähler

    Seiten: 1 2 3 [4]     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: Thunder Tiger + Ελλαδα  (Gelesen 24019 mal)
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Antwort #45 am: Donnerstag, 7 Jun 2007, 18:10:27 »

    Και κατι αλλο: υπαρχει καποιος πωλητης που να εχει αντιληφθει κατα ποσο τον εχει οφελησει αυτο το site,κατα ποσο θα εχουν αυξηθει τα κερδη του μετα απο διαφημιση του εδω?Εγω δεν πιστευω να υπαρχει καποιος και αν υπαρχουν θα ναι λιγοι (μπορει και να ναι λαθος μου διορθωστε με) Επειδη ειπωνεται πως δεν υπαρχει εξαρση ακομα στον μοντελισμο και γι αυτο υπαρχουν υψηλες τιμες στα προιοντα.

    Εχουμε ξεφύγει από το θέμα (Thunder Tiger + Ελλαδα).

    Νομίζω όμως οτι εδώ έχει γίνει και κάποια παρεξήγηση για το τι είναι το Aeromodelling GR.

    Εχει υποχρεωθεί κανένας να δεί στο Aeromodelling GR ανακοίνωση καταστήματος ή επαγγελματία; Εχετε δει ποτέ διαφημιστικά banner;

    - Ολα τα καταστήματα και επαγγελματίες αερομοντελισμού που κάνουν γνωστή την παρουσία τους θα μπούν στον κατάλογο Καταστήματα.

    - Ολα τα καταστήματα και επαγγελματίες αερομοντελισμού μπορούν ν' ανοίξουν θέμα για παρουσίαση τους και των νέων και προσφορών τους στο Ελληνικά καταστήματα-αντιπροσωπείες-βιοτεχνίες και να χρησιμοποιήσουν το Νέα - Προσφορές.

    Για τα παραπάνω καμμία υποχρέωση δεν υπάρχει από τους επαγγελματίες προς το Aeromodelling GR και κανένας δεν υποχρεώνεται να τα βλέπει. Γίνεται δε κάθε δυνατή προσπάθεια οι ανακοινώσεις να μην έχουν χαρακτήρα διαφήμισης.

    Ετσι ο έλληνας αερομοντελιστής μπορεί να έχει, αν το επιθυμεί, την ενημέρωση του και να επιλέξει.

    Μου έχει ζητηθεί να μπουν banners και έχω αρνηθεί.

    Τα καταστήματα και αντιπροσωπείες αερομοντελισμού ανήκουν συνήθως σε φίλους αερομοντελιστές. Μέσα από το Aeromodelling GR μπορεί να κάνουν γνωστή την παρουσία τους και τις προσφορές τους, με σωστό τρόπο και γίνεται κάθε δυνατή προσπάθεια, ειδικά για να γίνουν γνωστά και τα μικρότερα μαγαζιά, που μπορεί να βρίσκονται στην πόλη ή την γειτονιά σας και να μην το ξέρετε.

    Αποτελούν αναπόσπαστο και σημαντικό κομμάτι του συνόλου του αερομοντελλισμού στην Ελλάδα και η πρόοδος τους συνεπάγεται πρόοδο του συνόλου. Εχουν συμβάλει και συμβάλουν ουσιαστικά στην ανάπτυξη του αερομοντελλισμού στην χώρα μας. Υπάρχουν και κακά παραδείγματα αλλά δεν μπορούν να χαρακτηρίσουν το σύνολο.

    Απο κει και πέρα η επιλογή ανήκει στον αερομοντελιστή, ο οποίος όμως πρέπει να είναι ενημερωμένος και αυτό ακριβώς του προσφέρεται, αν το θελήσει.

    Χωρίς οργάνωση, συλλόγους, επαγγελματίες, σωστή ενημέρωση και συνεργασία των παραγόντων δεν μπορούμε να μιλάμε για ανάπτυξη και βελτίωση των συνθηκών του σήμερα.
    Gespeichert

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.113


    « Antwort #46 am: Donnerstag, 7 Jun 2007, 18:28:05 »

    Πράγματι Sad εχουμε ξεφυγη ξεκίνησα απο μια παρατήρηση να μην πω απορία με μεγαλύτερες  διαφορές στης τιμές απο προϊόντα άλλων εταιριών και τελικα βρεθήκαμε να βρίζουμε τα καταστήματα Sad .

    PS Βεβαία φταίει το οτι αυτός ειναι ο πόνος μας(των Ελλήνων μοντελιστων)  και ψάχνουμε αφορμή να τον πούμε  Ντροπή .
    Gespeichert

    mrdrifter
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Beiträge: 21


    Ξεκινησα απο το εδαφος και καταληγω στον αερα!!


    « Antwort #47 am: Donnerstag, 7 Jun 2007, 18:49:29 »

    Κυριε κωστοπουλε (και πωλητες) ζητω συγγνωμη για την παρεξηγηση.
    Δεν το εξεφρασα σωστα αυτο που ηθελα να πω καταλαβαινετε ειναι δυσκολο μερικες φορες να εκφρασουμε μερικες αποψεις με τον γραπτο τροπο.
    Θα προτιμουσα να μην συνεχισω αναλυοντας καλυτερα αυτο που θελω να πω.
    Σορρυ mrkaza!Εχεις δικιο πλαγιολισθησα(με) αρκετα απο το θεμα.

    Κων/νος
    Gespeichert

    Δεν ειναι μονο τρελα δεν ειναι μια λατρεια,
    λεγεται αερομοντελισμος και δεν ειναι αμαρτια!
    Johnnie Red
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 662



    « Antwort #48 am: Freitag, 8 Jun 2007, 14:30:08 »

    .......... Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αφήσουμε τις γκρίνιες και όλοι μαζί να βοηθήσουμε τον μοντελισμό γενικός. Και τότε και οι τιμές θα είναι καλές και κανείς δεν θα έχει παράπονο και στην βοήθεια που λέω μεγάλο ρόλο θα παίξει και ο “σύλλογος”   που λέμε ότι έχουμε. Αυτός μπορεί να κάνει πολλά αλλά μόνο αν αφήσουμε τις γκρίνιες αναμεταξύ μας. Οι τιμές είναι το τελευταίο πράγμα που εμποδίζει τον μοντελισμό. Και κατι τελευταίο. Κανένας που έχει μια αντιπροσωπεία δεν θα έκανε αυτό που έκανε  ο κ. Στέφανος Κωνσταντουδακης. Όλα αυτά που λέγονται  εδώ ΔΗΜΟΣΙΑ σε μια παρόμοια περίπτωση (όχι μοντελιστικά) ο πελάτης (που είμαστε εμείς) πλήρωσε την αντιπροσωπεία για τη  έγινε μήνυση ότι δυσφημίζει την εταιρία και πλήρωσε κοντά στα 10 χιλιαρικακια. Είναι προς τιμή του που έκατσε να τα βάλει με νούμερα κάτω να μας τα δείξει. Μπορεί να έχει δίκιο μπορεί και όχι. Δεν ξέρω. Αλλά δεν το έχω δει πουθενά αυτό το πράγμα. Λες και είμαστε μικρά παιδιά!!!! Λοιπόν. Εγώ τα είπα και ηρέμησα. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω και γράφω στο forum. Αλλά επειδή βλέπω ότι ο καθένας λέει την μ…….α του είπα και εγώ να γράψω. Αν όλα αυτά που γράφουμε εμείς εδώ τα διαβάζανε στο εξωτερικό θα έβαζαν τα  ΓΕΛΙΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ.     (θα σας κεράσω από 1 γαλόνι καύσιμο)

    Υ.Γ. αν με αυτά που είπα στεναχωρήσω το προεδρείο του συλλόγου ζητώ συγνώμη αλλά έτσι νιώθω. Για εμένα είναι ανύπαρκτος πάντως. Δικιά μου προσωπική άποψη.
    Hey Haris

    Τυγχάνει ορισμένα απο τα λεγόμενά σου να είναι έτσι και ορισμένα αλλιώς.
    1)Ανέφερες για Κωτσόβολο και Γερμανό κτλ. Δεν σε ξενίζει που τα ηλεκτρικά είδη έχουν πανω κάτω τιμές ευρώπης;; Γι αυτούς τους εμπόρους δηλαδή δεν υσχίουν τα ίδια;;;;;Δεν πληρώνουν πχ. τελωνεία και ΦΠΑ;;;; Γιατί δηλαδή τα βάζεις με τον Καζα που αναφέρει (για το καλό του μοντελισμού - μιας και χαμηλότερες τιμές θα προσελκύσουν και νέους να ασχοληθούν με τον χώρο, που γι αυτούς τώρα μοντελισμός σημαίνει - όνειρο θερινής νυκτός...)
    2) Ανέφερες για τον "σύλλογο" ....Ποιόν σύλλογο εννοείς;;;;..... Αν δεν σου αρέσει φίλε η δραστηριότητα των υπαρχόντων συλλόγων τότε κάνε τον δικό σου σύλλογο για να "φτιάξεις" τα πράγματα καλλίτερα - σαν "νέος" που είσαι.........Ο καθένας είναι ελεύθερος να φτιάξει τον "σύλλογό" του....Γιατί δεν το κάνεις;;;;;Μήπως είναι πιο έυκολο να αναθεματίζεις "καθήμενος στην ξαπλώστρα σου";;;;;;
    3) Πιστεύεις οτι με μηνήσεις προοθείται το αερομοντελιστικό ιδεώδες;;;;;; Αν το πιστεύεις αυτό δεν υπάρχουν σχόλια για να σχολιάσω τα περεταίρω....Ο Νοών νοείτω όπως είπε και ο ΚΑΖΑ.......
    Ελπίζω να βγεί κάτι καλό πάντως απο αυτήν την συζήτηση .....σίγουρα τα καταστήματα έχουν τα προβλήματά τους - αλλά θα πρέπει να αρχίσουν να κινούνται ευρωπαϊκά γιατί αυτό είναι και το δεδομένο ΕΟΚ ...(κοινή αγορά)...
    Καλές πτήσεις
    Τρύφωνας
    « Letzte Änderung: Freitag, 8 Jun 2007, 14:43:01 von Johnnie Red » Gespeichert

    What goes up must come down...

    www.petame.gr
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Antwort #49 am: Samstag, 9 Jun 2007, 19:46:17 »

    ολοι τους πληρωνουν τελωνια. εγω δεν δικαιολογο κανενα. ολοι σε αυτη την περιπτωση εχουμε δικιο, και τα καταστηματα και οι πελατες. τωρα. για το ποσο νεος ειμαι και πως με κρινης εσυ νεο δεν ξερω. εχω ακουση μερικα πραγματα για τον συλλογο και γι'αυτο ειπα οτι ειπα για τον συλλογο. και τα πυστευο.
    Gespeichert

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    flyboys.1
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Beiträge: 3



    « Antwort #50 am: Freitag, 13 Jun 2014, 14:19:13 »

    ΚΥΡΙΕ ΧΑΡΙ ΓΙΑΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΨΕΥΔΟΝΗΜΟ ΕΔΩ ΟΤΙ ΛΕΝ  ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥ TOYS ΟΤΑΝ ΚΙ ΕΣΕΙΣ   ΔΕ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ΄;;ΠΙΛΟΤ ΧΑΡΙ ΣΕ ΛΕΝΕ;;...ΠΕΣΤΕ ΜΑΣ!!K OΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΠΟΨΕΩΝ ΑΠ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΠΑΑΑΑ ΔΕ ΝΙΜΙΖΩ!!!!!!
    Gespeichert
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #51 am: Freitag, 13 Jun 2014, 14:55:28 »

    χωρίς παρεξήγηση, 7 χρόνια σκεφτόσουν την απάντηση?  Grin
    Gespeichert

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    μανωλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 122


    « Antwort #52 am: Freitag, 13 Jun 2014, 15:33:18 »

    χωρίς παρεξήγηση, 7 χρόνια σκεφτόσουν την απάντηση?  Grin
    χαχχαχααχ!ελιωσα!
    Gespeichert
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Antwort #53 am: Freitag, 13 Jun 2014, 17:49:49 »

    χα χα χαχααα... εγω να δεις ποσο έλιωσα!!! χα χαχ αχ ααα   μαλλον το παλικαρη δεν ξερη να διαβαζη φορουμ..... αλλιως θα εβλεπε ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑ!!!!!!.  αυτος δεν μας λεει ποιος ειναι όμως!!!!! αλλα μαλλον ειναι απο τις γνωστες ''βομβες'' μοντελιστων. χα χα χα α α χα αααααααα να εισαι καλα ρε φιλε....μας έκανες και γελασαμε.  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin


    ααααα.... και για να απαντησω στο ερωτημα σου.... αν είμαι υπαλληλος ή οχι..... σου λεω ΚΥΡΙΕ ΑΓΝΩΣΤΕ.... οτι οταν εγραφα το ποστ αυτο δεν δουλευα πουθενα. τωρα όμως ναι..... δουλευω www.ruberkon.gr  αν θες κατι πες μου. χα χα χα χα χαααααα
    Gespeichert

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    GOBLIN 380
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Beiträge: 1


    ...Now it's my turn!!


    « Antwort #54 am: Samstag, 16 Feb 2019, 16:24:54 »

    χα χα χαχααα... εγω να δεις ποσο έλιωσα!!! χα χαχ αχ ααα   μαλλον το παλικαρη δεν ξερη να διαβαζη φορουμ..... αλλιως θα εβλεπε ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑ!!!!!!.  αυτος δεν μας λεει ποιος ειναι όμως!!!!! αλλα μαλλον ειναι απο τις γνωστες ''βομβες'' μοντελιστων. χα χα χα α α χα αααααααα να εισαι καλα ρε φιλε....μας έκανες και γελασαμε.  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin


    ααααα.... και για να απαντησω στο ερωτημα σου.... αν είμαι υπαλληλος ή οχι..... σου λεω ΚΥΡΙΕ ΑΓΝΩΣΤΕ.... οτι οταν εγραφα το ποστ αυτο δεν δουλευα πουθενα. τωρα όμως ναι..... δουλευω www.ruberkon.gr  αν θες κατι πες μου. χα χα χα χα χαααααα
    KYΡΙΕ... RABERKON πολλη πιθανον εν ετη 2019 να μην υπαρχετε αλλα η εμπαθεια σas ειναι εκδηλει μαζι με τα χαχανητα σαs σε προηγουμρνα μηνυματα!Υπηρξατε πανακριβοs κ ευτηχωs που υπαρχουν αυτα τα site που βρiσκειs νεα μοντελα οχι απαρχαιομενα κ προπαντοs πανακριβα..Δε θα παιρναγα σε κριτικη..αλλα μ αυτα που διαβαζω.Ο κοσμοs ξυπνησε.
    Gespeichert
    Seiten: 1 2 3 [4]     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Moderator: Serafim)  |  Thema: Thunder Tiger + Ελλαδα
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.023 Sekunden mit 24 Zugriffen.