Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.424 Beiträge in 12.383 Themen von 6.241 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Dudleynes
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 3 Mai 2024, 02:22:37

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 3 Mai 2024, 02:22:37

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6241
    Neuester: Dudleynes
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304424
    Themen insgesamt: 12383
    Heute online: 109
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 1
    Gäste: 109
    Gesamt: 110
    Themavorwähler

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Seiten: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: Εκδήλωση Αερολέσχης Λάρισας  (Gelesen 17654 mal)
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 926



    WWW
    « Antwort #30 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 01:16:50 »

    Μιλάμε για ένα χάος....μια τρέλα άνευ προηγουμένου. Μια φρικτή κατάσταση που θα οδηγήσει την ΕΛΑΟ πάλι στα δικαστήρια.  

    προφανώς και δεν πρόκειται να μπω στην ουσία και τη λεπτομέρεια των όσων γράφεις Δημήτρη.

    Ήδη δέχτηκα επίπληξη (...) γιατί εξέφρασα προσωπική άποψη, επειδή είμαι administrator... Άρα απαγορεύεται να έχω ή να εκφράσω άποψη για ότι γράφεται/γράφετε στο forum... Δεν υπάρχει περίπτωση για κάτι τέτοιο...

    Η τελευταία σου φράση όμως, με προκαλεί...

    Έτσι όπως το γράφεις, φαίνεται να θεωρείς δεδομένο το φταίξιμο και την τιμωρία της ΕΛΑΟ, ή μου φαίνεται?

    "πάλι" ?
    Και τι αποτέλεσμα είχαμε την προηγούμενη ή τις προηγούμενες φορές? Ποιος δικαιώθηκε τελικά στο δικαστήριο? Ποιος κρίθηκε σωστός και ποιος λάθος? Αποκλείεις την περίπτωση να έχουμε επανάληψη?

    gkan

    Γιώργο με βάση το ιστορικό της Ομοσπονδίας στις δικαστικές διαμάχες που είχε να αντιμετωπίσει, και βλέποντας σήμερα ότι αυτό το ιστορικό έχει μέλλον, προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι τέτοιου είδους ενέργειες και συμπεριφορές από την πλευρά της Ομοσπονδίας προς τους συλλόγους μέλη της, προβλέπω  θα υπάρχει η ίδια κατάληξη.
    Απλά μια πρόβλεψη....τίποτα περισσότερο.

    Gespeichert

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #31 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 05:48:51 »

    «της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά».
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 686


    « Antwort #32 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 12:35:54 »

    Αγαπητοί φίλοι και επικριτές μου

    Εγώ προσωπικά είπα στην ΑΛ. Λάρισας, μέσω του κ. Τριανταφύλλου να ζητήσουν από την Ομοσπονδία ένα περιφερειακό αγώνα υπό την αιγίδα της .

    Για να προτείνεται κάτι τέτοιο Αξιότιμε Πρόεδρε, προφανώς θα θέλατε και εσείς να βρίσκεστε εκεί. Αλλιώς τι νόημα είχε μιά τέτοια πρόταση από μεριάς σας??

    Για φανταστείτε μετά τις πτήσεις του Σαββάτου να γινόταν εκ μέρους σας ένα ωραίο σεμινάριο περί ανεμοπορίας!!! Γιατί καλός και ο Βουρτς, αλλά αλλιώς είναι στη γλώσσα σου,
    ρωτάς και παίρνεις την απάντηση άμεσα.

    Εύχομαι την επόμενη φορά (που δεν θ΄αργήσει πολύ) να δώσετε το παρών.
    Gespeichert

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #33 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 14:16:37 »

    Μάλιστα κύριε Μπαγλατζή,

    είχα δηλώσει στον κ. Νταναβάρα ότι θα έρθω ως θεατής. Χωρίς κανένα ανεμόπτερο στο αυτοκίνητο. Είχα μάλιστα κάνει και κράτηση για δύο δωμάτια στο Imperial.
    Όμως μετά την θέση της Ομοσπονδίας με λύπη ματαίωσα το ταξίδι μου.

    Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι όχι μόνο δεν πολεμάω την Αερολέσχη αυτή, αλλά θέλω να την δω να διαπρέπει. Αναγνωρίζω την δυναμικότητά της και την διάθεσή της να παράγει έργο, αλλά πρωτίστως με ενδιαφέρει να γεφυρωθεί η όποια διαφορά με την Ομοσπονδία. Γι’ αυτό και ενίσχυσα την βιβλιοθήκη της Αερολέσχης με δύο τόμους περί διοικητικών και νομικών θεμάτων που αφορούν τα σωματεία.

    Για τον ίδιο λόγο πρότεινα και τον περιφερειακό αγώνα. Το αν η όλη προσπάθεια στράβωσε στην πορεία, είμαι πεπεισμένος ότι η Αερολέσχη θα κάνει ένα debriefing και θα βγει πανέτοιμη για μία νέα προσπάθεια στο μέλλον.

    Ο κ Wurtz δεν είναι μόνο καλός είναι 100 φορές καλύτερος από εμένα.  Πράγματι υπάρχει έτοιμο σεμινάριο για τα αγωνιστικά ανεμόπτερα στην Ελληνική γλώσσα. Εγώ όμως δεν έχω λόγο να προτείνω τον εαυτό μου για την εισήγηση ενός τέτοιου σεμινάριου. Κάποιοι θα πούνε ότι ο Κωνσταντακάτος βρήκε την ευκαιρία να αυτοπροβληθεί. Δεν είσαστε έξω από την πραγματικότητα.

    Θα ολοκληρώσω με μία ακόμα πληροφορία. Την περίοδο που είμασταν κλεισμένοι λόγω της πανδημίας,  μετέτρεψα την ύλη του σεμινάριου, σε κανονική παρουσία, με ρέοντα λόγο, για να προστεθεί στο βιβλίο μου. Παράλληλα θα προστεθεί και ενότητα για την θεωρία της πτήσης (σε επίπεδο για αερομοντελιστές)
    Επειδή δεν θα αργήσει να ολοκληρωθεί η προσπάθεια, ας μεταθέσουμε τα περί σεμινάριου εις τον καιρόν.
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Ta tsakwse
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 220



    « Antwort #34 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 15:55:03 »

    ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΝ!

    Στην αρχή μας κάνει ΠΟΛΕΜΟ.

    Και όταν καταλάβει ότι τον πόλεμο τον ΕΧΑΣΕ

    το γυρνάει για να πάει με τους ΝΙΚΗΤΕΣ.

    ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΜΕ ΠΑΘΟΣ ΤΟΝ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟ.

    Ωραίο κόλπο κι αυτό.
    Gespeichert

    Τάδε Έφη ο εκπρόσωπος τύπου του Άραβος Επενδητού
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #35 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 16:02:02 »

    ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΝ!

    Στην αρχή μας κάνει ΠΟΛΕΜΟ.

    Και όταν καταλάβει ότι τον πόλεμο τον ΕΧΑΣΕ

    το γυρνάει για να πάει με τους ΝΙΚΗΤΕΣ.

    ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΜΕ ΠΑΘΟΣ ΤΟΝ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟ.

    Ωραίο κόλπο κι αυτό.
    Αγαπητέ κύριε Καρυτινέ,

    Τον πρώτο και τελευταίο λόγο για το τι πιστεύω έχει η Αερολέσχη Λάρισας.
    Αυτό που ίσως θα έπρεπε να είχατε καταλάβει, είναι ότι επιθυμώ να γεφυρωθεί η μικρή ευτυχώς απόσταση που έχει εγερθεί μεταξύ της ΑΛ. Λάρισας και της Ομοσπονδίας.  

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το "μας".
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Ta tsakwse
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 220



    « Antwort #36 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 16:25:38 »

    Κύριε Κωνσταντακάτε,

    Είθε να είναι έτσι.

    Αλλά από τα γραφόμενά σας και από τις κινήσεις σας, όχι μόνον από εσάς, αλλά και από άλλους (τηλεφωνήματα και απειλητικά email περί τιμωρίας και αποκλεισμού αθλητών που εστάλησαν)
    νομίζω πως δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.

    Gespeichert

    Τάδε Έφη ο εκπρόσωπος τύπου του Άραβος Επενδητού
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 686


    « Antwort #37 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 16:35:24 »

    Κύριοι, κύριοι ...ας μείνουμε σ΄αυτά που μας ενώνουν.
    Την αγάπη και το πάθος για την ανεμοπορία. Τα υπόλοιπα έχουμε καιρό
    για να τα διευθετήσουμε......
    Gespeichert

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Ta tsakwse
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 220



    « Antwort #38 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 16:38:22 »

    Όσον αφορά, δε, το "μας"

    έχει να κάνει με όλους ΕΜΑΣ που αγαπάμε τον Αερομοντελισμό.

    Γιατί ο Αερομοντελισμός, εν Ελλάδι, είναι "μας" κι όχι "σου".
    Gespeichert

    Τάδε Έφη ο εκπρόσωπος τύπου του Άραβος Επενδητού
    Ta tsakwse
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 220



    « Antwort #39 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 16:43:09 »

    Τό εύχομαι κυριε Bocian
    Gespeichert

    Τάδε Έφη ο εκπρόσωπος τύπου του Άραβος Επενδητού
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Antwort #40 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 17:37:58 »

    Κύριε Καρυτινέ,

    εσείς βλέπετε πόλεμο, εγώ βλέπω προσπάθεια συμφιλίωσης και ταυτόσημης πορείας «γι’ αυτό που αγαπάμε».
    Αν θέλετε πράγματι να συμβεί κάτι τέτοιο ας τροποποιήσετε παρακαλώ την τακτική σας.

    Αν και δεν υποχρεούμαι, θα σας απαντήσω από ευγένεια, η επιστολή που εστάλη στα μέλη και τους αθλητές της ΕΑΑ ήταν απόρροια της επιστολής που είχε στείλει η Ομοσπονδία με τα ίδια θέματα και αντίστοιχη οδηγία. Φυσικό επακόλουθο. Η ΕΑΑ είναι εντεταγμένη στην Ομοσπονδία.

    Αντιλαμβανόμαστε ότι εσείς και οι συνάδελφοι που εκπροσωπούνται κάτω από την επικεφαλίδα/τίτλο «κοσμοδρόμιο», δεν έχετε σχέση με την Ομοσπονδία ούτε με την ΕΑΑ. Δεν είναι όμως αυτός λόγος για να κρίνετε αρνητικά κάθε τι που κάνουμε. Ούτε η ΕΑΑ ούτε η Ομοσπονδία έχει στραφεί εναντίον σας.

    Πράγματι ο αερομοντελισμός δεν είναι δικός μου, είναι όλων των συναδέλφων στους οποίους εδώ και αρκετό καιρό έχω προσφέρει αυτό που πολλοί αποκαλούν «το βιβλίο του jkon» μία εργασία πενήντα ετών, χωρίς να προσδοκώ ούτε χρήματα, ούτε δόξα. Είναι όλων αυτών που θέτουν τεχνικά ερωτήματα στο φόρουμ και τους απαντώ όσο πιο τεκμηριωμένα μπορώ.

    Όπως γράφει και ο κ. Μπαγλατζής, ...ας μείνουμε σ΄αυτά που μας ενώνουν.
    Την αγάπη και το πάθος για την ανεμοπορία (και τον αερομοντελισμό εν γένει προσθέτω). Τα υπόλοιπα έχουμε καιρό για να τα διευθετήσουμε......
    Σε ευχαριστώ Απόστολε.
    Gespeichert

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.248



    « Antwort #41 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 21:21:23 »

    Αν εξαιρέσουμε την χρονική καθυστέρηση, δεν έχω κανένα πρόβλημα να σβήνω μηνύματα. Πλέον τα τελευταία τα έσβησα χωρίς καν να τα διαβάσω ολόκληρα...

    Αφού δε σέβεστε το χώρο, δεν βλέπω τι διαφορετικό μπορώ να κάνω...

    mastoras, κίτρινη κάρτα...
    Gespeichert

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    @Nikos@
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 290



    « Antwort #42 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 21:38:37 »

    Κάποιοι έχουν πολύ θράσος τελικά.....
    Εκτός του ότι δεν σέβονται το φόρουμ θέλουν να κάνουν και υποδείξεις για την λειτουργία του .....
    Τελικά η ασέβεια δεν έχει ηλικία.


    Gespeichert

    funtana x100, bossanova, spirit 3d, easy glider,prelude 2.50 m.
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 926



    WWW
    « Antwort #43 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 23:07:06 »

    Γιώργο δεν ξέρω εάν έχεις όρεξη για διάλογο, εάν όχι μην απαντάς.

    Αρχικά δεκτή η κάρτα....κανένα πρόβλημα επίσης με την διαγραφή του μηνύματος.

    Δεν κατάλαβα όμως τι ενόχλησε ένα βίντεο που είναι δημόσιο στο youtube, δεν περιέχει υβριστικό, σεξουαλικό, η άλλο μη επιτρεπτό περιεχόμενο, και μάλιστα πέρασε και από έλεγχο ότι αυτό το βίντεο είναι διαθέσιμο και για παιδιά. Το ηχητικό περιεχόμενο είναι πραγματικό, δημόσιο, και αφορούσε την ενημέρωση όλου του Αερομοντελιστικού κοινού, σωματεία, αθλητές, ενταγμένους και μη.
    Τα αποσπάσματα τραγουδιών "Να η ευκαιρία" και "Οχου χαβαλές" που συνοδεύουν τις ανακοινώσεις του προέδρου προέρχονται απο τον Μουσικό Δίσκο της δεκαετίας που 1970 "Για δέσιμο" και αγαπήθηκε από όλη την Ελλάδα.

    Ετσι όπως τα έγραψες μαζί με την κάρτα, είναι σαν να με παρουσιάζεις σαν σατανά  devil..........γιατί το εξαιρετικό μήνυμα του Παναγιώτη που διαγράφηκε μαζί με το δικό μου ήταν ένα παράπονο αερομοντελιστή συλλόγου των Αθηνών που είναι πρόσωπο πολύ γνωστό σε όλους μας. Και το μήνυμα δεν περιείχε τίποτα το μεμπτό για διαγραφή. Βέβαια αλλάζει τον ρου της συζήτησης και ίσως για αυτό να μην είχε θέση σε αυτό το θέμα.

    Οκ...δεν κρίνω τις ενέργειες του συντονιστή, δεν θα μπορούσα να το κάνω εγώ αυτό άλλωστε. Απλά λίγο χιούμορ δεν βλάπτει. Απο την άλλη πάλι αυτό το χιούμορ δεν υπάρχει στον μικροκοσμό μας, και είναι λυπηρό κατ εμέ.

    Μια λαϊκή έκφραση  λέει πως όπου ακούς τραγούδια και βλέπεις χορούς να πηγαίνεις, εκεί υπάρχουν καλοί άνθρωποι.
    Gespeichert

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    @Nikos@
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 290



    « Antwort #44 am: Mittwoch, 23 Jun 2021, 23:31:13 »

    Εσείς νομίζετε ότι μετά από όλα αυτά που γίνονται μπορούν να γίνουν normal αγώνες ανεμοπτερων ?
    Gespeichert

    funtana x100, bossanova, spirit 3d, easy glider,prelude 2.50 m.
    Seiten: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Moderator: ArgyrisGiannetakis)  |  Thema: Εκδήλωση Αερολέσχης Λάρισας
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.039 Sekunden mit 26 Zugriffen.