Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.424 Beiträge in 12.383 Themen von 6.241 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Dudleynes
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 3 Mai 2024, 01:29:16

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 3 Mai 2024, 01:29:16

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6241
    Neuester: Dudleynes
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304424
    Themen insgesamt: 12383
    Heute online: 106
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 1
    Gäste: 95
    Gesamt: 96
    Themavorwähler

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Seiten: [1]     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: ΑΓΑΠΗΤΕ Κ. ΚΑΝΔΥΛΑΚΗ  (Gelesen 1347 mal)
    Δημητριάδης Σπύρος
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Beiträge: 2


    « am: Sonntag, 11 Jul 2021, 07:43:28 »

    ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ FOROYM EXEI ΥΠΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.
    ΔΙΑΠΙΣΤΟΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ. ΑΥΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΑΤΕ.
    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
    ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
    « Letzte Änderung: Sonntag, 11 Jul 2021, 08:05:38 von Δημητριάδης Σπύρος » Gespeichert
    ichiban
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Beiträge: 86



    « Antwort #1 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 08:24:29 »

    Καλημέρα
    Κύριε Σπυρίδωνα του Δημητρίου Δημητριάδη ΔΙΚΗΓΌΡΕ, πιστεύω ότι σε αυτό το φόρουμ το τελευταίο που θα πρέπει να απασχολεί τα μέλη και το πλέον άνευ ουσίας που θα πρέπει να ανακοινώνει κάποιος είναι ο βιοποριστικός τίτλος του κάθε μέλους.
    ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΤΗΣ είσαστε; εαν ναι καλώς, εαν οχι, πάλι καλώς, αλλά νομίζω ότι υπάρχουν αρκετά Νομικά φόρουμ να περνάτε τον χρόνο σας.
    Και μία παρόντρυση προς τους φίλους αερομοντελιστές, αφήστε τα πληκτρολόγια στην άκρη φτιάξτε - πετάξτε κάποιο αερομοντέλο, πηγαίνετε στα μοντελοδρόμια να γεμίσουν κόσμο, γιατί έτσι αναπτύσσεται το χόμπυ και όχι με γεμάτες οθόνες.
    Ευχαριστώ
    Γιάννης Ζήβας
    Gespeichert
    cptnassos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.126



    « Antwort #2 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 09:11:59 »

     Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Gespeichert
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Antwort #3 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 09:41:50 »

    Κύριε Σπυρίδωνα του Δημητρίου Δημητριάδη ΔΙΚΗΓΌΡΕ,
    δεν έχετε καμία σχέση με το χόμπι μας ,άρα

    ΔΙΑΠΙΣΤΟΝΩ   
    (και νόμιζα ότι τα δικά μου Ελληνικά είναι χάλια)

    Ότι εκπροσωπείται κάποιον πελάτη σας.

    ΔΙΑΠΙΣΤΟΝΩ   
      ότι ο πελάτης σας δεν έχει το θάρρος της γνώμης του και γι' αυτό έβαλε δικηγόρο , εκτός αν έχει βλέψεις να γίνει διαχειριστής.

    Δύο ερωτήσεις παρακαλώ.
    Πόσο χρεώνεται για Ποστ σε εργάσιμες μέρες ;
    (Όχι Κυριακές αργίες και ούτε στις οχτώ το πρωί. Σε φυσιολογικές ώρες /Σε άλλο τόπικ ζορίζομαι λίγο με τη νομοθεσία)

    Ακόμα ,είστε άσφαλτος;
    Gespeichert

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    @Nikos@
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 290



    « Antwort #4 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 09:51:58 »

    Καλημέρα κ. Δημητριάδη με μέλη σαν και εσάς υποβαθμίζεται το φορουμ.
    Δεν σας αφορά με ποιο δικαίωμα ο κ. Κανδυλακης έγινε διαχειριστής.

    Gespeichert

    funtana x100, bossanova, spirit 3d, easy glider,prelude 2.50 m.
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #5 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 12:43:31 »

    Ρε παιδιά μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος, γιατί πέσατε να τον φάτε?
    Απλά έγραψε και το επάγγελμά του.

    Εξάλλου καμία δουλεία δεν είναι ντροπή. Ακόμα και του δικηγόρου  laugh

    Και για να δώσω μια απάντηση (Γιώργο παίρνω το θάρρος χωρίς να ξέρω).
    Στο "δικό μας" φόρουμ (Πεταμε), είμαστε μια παρέα που απλά αγαπάει τον μοντελισμό. Όποιος έχει την όρεξη και τον χρόνο βάζει ένα λιθαράκι στην προσπάθεια διατήρησης του φόρουμ. Μια είμαι εγώ, μια ο άλλος. Όποιος μπορεί.
    Πιστεύω πως κάτι τέτοιο γίνεται και εδώ. Εάν κάνω λάθος θα με διορθώσει ο Γιώργος  Thumbs up
    Gespeichert

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #6 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 12:48:55 »

    Όσο αφορά το "επίπεδο" του φόρουμ, δεν ξέρω πως μπορεί κάποιος που απλά έχει γράψει ένα μήνυμα (άρα νέος στον χώρο) και απλά διαβάζοντας 10-20 αναρτήσεις από τις δεκάδες χιλιάδες να βγάλει έτσι εύκολα ένα τέτοιο συμπέρασμα.
    Τες πα
    Gespeichert

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.248



    « Antwort #7 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 13:15:38 »

    Καλημέρα κ. Δημητριάδη,

    ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ FOROYM EXEI ΥΠΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.

    Προσωπική υποκειμενική σας άποψη, δικαίωμα σας φυσικά. Δεν την συμμερίζομαι όμως. Πολλά από τα τελευταία θέματα, κατασκευαστικά και μη, δείχνουν το αντίθετο. Βέβαια, το επίπεδο διαμορφώνεται στην ουσία από τα ίδια τα μέλη και τα θέματα που γράφουν... Οπότε εξαρτάται από όλους μας, όχι από την διαχειριστική και συντονιστική ομάδα...

    ΔΙΑΠΙΣΤΟΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ. ΑΥΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΑΤΕ.

    Σωστή η διαπίστωση, το γράφει άλλωστε και κάτω από το όνομα μου, administrator...
    Για το ερώτημά σας, δεν το καταλαβαίνω όπως και δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να σας απαντήσω και με ποια ιδιότητα.

    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

    Σαφώς και υπάρχουν, στο πάνω μέρος της σελίδας γράφει "ΒΟΗΘΕΙΑ"
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?action=help

    Εάν αναφέρεστε όμως στους όρους χρήσης, αυτοί αναφέρονται κατά την εγγραφή σας και τους αποδέχεστε προκειμένου να γίνετε μέλος. Καθώς έχετε εγγραφεί το 2008 υποθέτω ότι το έχετε ξεχάσει.

    gkan - Γιώργος Κανδυλάκης
    Gespeichert

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    carapis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 603


    ... ΠΕΤΑΩ ΓΙΑΤΙΙΙ,...ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΕΔΩ ΚΑΤΩ...!!!


    WWW
    « Antwort #8 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 18:15:48 »

    Όσο αφορά το "επίπεδο" του φόρουμ, δεν ξέρω πως μπορεί κάποιος που απλά έχει γράψει ένα μήνυμα (άρα νέος στον χώρο) και απλά διαβάζοντας 10-20 αναρτήσεις από τις δεκάδες χιλιάδες να βγάλει έτσι εύκολα ένα τέτοιο συμπέρασμα.
    Τες πα

     ... εσύ κύριε, σταμάτα  να μιλάς..., πολές φορές ταααα παραλές καλά...  angel

     Χρησταρας
    Gespeichert

    FLY SAFE - FLY HIGH ?!!!
    Δημητριάδης Σπύρος
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Beiträge: 2


    « Antwort #9 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 18:23:29 »

    ΑΞΙΟΤΙΜΕ ΚΥΡΙΕ ΚΑΝΔΥΛΑΚΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.
    ΜΕ ΕΞΕΠΛΗΞΕ ΟΜΩΣ Η ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΉΝΥΜΑ ΜΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΗΝΤΗΣΑΝ  ΑΛΛΟΙ ΠΕΝΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.
    ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΟ ΥΦΟΣ, ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟΜΟΝΩΝΟΝΤΑΣ.ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΤΟΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΕΙΣΒΟΛΕΑ. ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΣΑΝ ΝΑ ΛΟΙΔΟΡΗΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ.
    ΑΨΥΧΟΛΟΓΗΤΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ, Η ΠΛΗΡΩΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ;
     
    ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΜΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ;
     
    ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΟΤΙ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΊΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΟΡΑΣΗΣ
     
    ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
    Gespeichert
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.248



    « Antwort #10 am: Sonntag, 11 Jul 2021, 19:26:45 »

    Καλησπέρα κ. Δημητριάδη.

    δεν πρέπει να παραγνωρίσετε το γεγονός ότι λόγω των άλλων θεμάτων που τρέχουν και έχουν ανεβάσει λίγο τα αίματα, η αντίδραση ορισμένων και λίγο αναμενόμενη, αν το δουν ως συνέχεια εκείνων των μηνυμάτων. Και σίγουρα είναι αυτά τα θέματα που σας ώθησαν να γράψετε το μήνυμα σας, όπου φυσικά μόνο δίκιο μπορώ να σας δώσω. Αλλά μόνο για αυτά τα θέματα, σε καμία περίπτωση για το επίπεδο του forum συνολικά.

    Δεν τους δικαιολογώ, απλά μπορώ να κατανοήσω τις απαντήσεις, για τους παρακάτω λόγους.

    • Ένα άγνωστο μέλος γράφει το πρώτο του μήνυμα και ζητάει πληροφορίες για τον διαχειριστή. Προκαλεί αμέσως υποψίες, ειδικά εφόσον δηλώνει δικηγόρος. Πέρα από το γεγονός ότι συνήθως αντιμετωπίζουμε όλοι μας πάντα με δυσπιστία νέα μέλη που γράφουν "επιθετικά" (αμφιβάλλω αν όλοι κοίταξαν από πότε είστε μέλος...). Έχουν δει αρκετά τα μάτια μας...

    • Γράφετε με κεφαλαία, που στο χώρο των forum/fora κάτι σημαίνει. Η επεξήγηση σας για την περιορισμένη ικανότητα όρασης σας το λύνει αυτό, όμως ήρθε στο τελευταίο μήνυμα, δεν υπήρχε στο πρώτο. άρα ο καθένας μπορεί να υποθέσει ότι θέλει. Τα κακά του γραπτού λόγου...

    • Αναφέρετε ότι είστε δικηγόρος, ίσως αυτονόητο για εσάς που πράγματι είστε, όπως όμως θα γνωρίζετε τόσα χρόνια, σπανίως έως ποτέ δηλώνει κάποιος το επάγγελμα του σε ένα χώρο που μιλάμε για το χόμπυ μας. Εμπεριέχει ή εκλαμβάνεται ως έμμεση απειλή. Ομολογώ ότι και εγώ έτσι το είδα αρχικά...

    • Η ανάγκη υπεράσπισής μου, όπως γράφετε, ίσως έχει προκύψει από την αναστάτωση των τελευταίων ημερών, όπου τελικά οι διάφοροι εμπλεκόμενοι καταλήγουν να ρίχνουν και σε εμένα πυρά και κατηγορίες. Δεν λέω ότι είμαι άμοιρος αυτών, αλλά σίγουρα δεν είμαι ο κύριος φταίχτης. Για πολλούς τρίτους που δεν μετέχουν είναι μια αντίδραση προστασίας του χώρου, που υπάρχει 15 χρόνια τώρα και έχει απίστευτη ποσότητα και ποιότητα πληροφοριών για των αερομοντελισμό. Και μπορεί να κρίνουν ότι χρειάζεται προστασία από τέτοιες (δικαστικές) παρεμβάσεις. Για να συνεχίσει να υπάρχει...

    • Γράφετε ένα μήνυμα που απευθύνεται σε μένα, αλλά σε ανοιχτό θέμα, όπου μπορεί να το δει όποιος θέλει και φυσικά να απαντήσει. Αν θέλατε να απαντήσω μόνο εγώ, έπρεπε να στείλετε προσωπικό μήνυμα.
    Ελπίζω ότι με τα παραπάνω σας κάλυψα κάπως.

    Όχι, εξακολουθώ να μην συμμερίζομαι την αρχική σας διαπίστωση. Η ιστορία έχει δείξει ότι έχουμε κάποιες αναφλέξεις κατά καιρούς, αλλά μετά από λίγο, αφού έχει ξεδώσει ο καθένας και αφού έχουν εξαντληθεί τα όσα "πρέπει" να ειπωθούν, επανερχόμαστε στην ηρεμία μας. Και στα μοντέλα μας...

    gkan
    Gespeichert

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Seiten: [1]     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Moderator: ArgyrisGiannetakis)  |  Thema: ΑΓΑΠΗΤΕ Κ. ΚΑΝΔΥΛΑΚΗ
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.036 Sekunden mit 28 Zugriffen.