Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.525 Beiträge in 12.389 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Sonntag, 19 Mai 2024, 19:10:27

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Sonntag, 19 Mai 2024, 19:10:27

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304525
    Themen insgesamt: 12389
    Heute online: 45
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 1
    Gäste: 27
    Gesamt: 28
    Themavorwähler

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Seiten: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 ... 99     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: Από που πάνε Ελληνικό....;;;  (Gelesen 374137 mal)
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.861



    « Antwort #135 am: Montag, 18 Apr 2011, 19:53:44 »

    Παιδια δεν ειναι κακο να τα λεμε ξανα και ξανα

    Ισως καποιος να τα εχει ξεχασει και μια υπενθυμιση να του φανει χρησιμη και ετσι να γλυτωσει το κεφαλι του καποιος φιλος
    Gespeichert

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    stamatis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 742



    « Antwort #136 am: Montag, 18 Apr 2011, 21:53:52 »

    Σωστα..και εγω μαζι σου ειμαι...αλλα ρε παιδια εχω βαρεθει πραγματικα και εγω να κανω τον μπαμπουλα σε αλλους..δεν το χωραει το μυαλο μου γιατι δεν μπορουν αν καταλαβουν τα αυτονοητα...φτανεις σε σημειο δηλαδη,να εκραγεις.!!
    γι αυτο το λογο λεμε να τηρουμε καποιους απλους κανονες ασφαλειας.
    ετσι θα χαιρομαστε ολοι μας το χομπυ μας και δεν θα καταληξουμε στο νοσοκομειο (στην καλυτερη των περιπτωσεων) ή στη φυλακη.
    Gespeichert

    <<Οποιος νομιζει οτι κρεμομαστε απο τα αρ**δια του, ας τα κοψει για να πεσουμε!!!>>
    viper1
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Beiträge: 40


    « Antwort #137 am: Mittwoch, 27 Apr 2011, 17:18:15 »

    ...παλι αναβυσσο θα πεταω. laughπηγαινετε οι υπολοιποι στο ελληνικο να τσακωνεσται να πετατε χωρις ασφαλεια και να πλακωνεσται...φραστικα και κυριολεκτικα.... idiot2
    Gespeichert
    stefos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 111


    « Antwort #138 am: Mittwoch, 27 Apr 2011, 22:32:10 »

    Καλησπέρα και απο εμένα στην παρέα σας.
    Θα ήθελα να κάνω μια καλοπροαίρετη παρέμβαση για τους λεγόμενους κανόνες (αυτονόητους) ασφαλείας.
    Η αληθεια είναι οτι πετάω σε οργανωμένο μοντελοδρόμιο όπου πραγματικά τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας όμως τον τελευταίο καιρό επισκέπτομαι και το ελληνικό , Σε σχέση με το Σεφ τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα αλλά μάλλον φταιει ο χώρος(πιο μεγάλος και πιο απομωνομένος) και όχι οτι έχουμε αλλάξει νοοτροπία...Έγω αυτό που θα ήθελα να πω σε αυτούς που έχουν την στοιχειώδη λογική και εμπειρία να απομονώσουν τους ''τυχαίους'' που κάνουν ένα πέρασμα απο τον αερομοντελισμό και θέτουν ολους εμάς τους υπόλοιπους σε κίνδυνο!!Αν δείτε κάποιον να ''κράζει'' έναν ανόητο που απογειώθηκε απο όπου ήθελε ,πέταγε ένα μέτρο πάνω απο τα κεφάλια και τα αυτοκίνητά μας,προσγειώθηκε όπου και όταν του έρχεται  ε τότε αν δεν τον ''κράξουμε'' και εμείς νομίζω οτι ήμαστε το ίδιο ανόητοι με αυτόν...Υπάρχουν ανα την Ελλάδα ελευθεροι χώροι που τηρούνται κάνόνες ασφαλείας και ''καλής '' συμπεριφοράς και όποιος δεν συμμορφώνεται με αυτούς γίνεται ανεπιθύμητος και την κάνει...
    Ελπίζω να μην σας κούρασα, Thumbs up ας χαρούμε το Hobby μας και ας προσπαθήσουμε να δείξουμε τον καλο εαυτό μας για να περνάμε  λίγες ευχάριστες  ώρες στις τόσες άλλες δύσκολες που ζούμε..
    Gespeichert
    papabill
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.178



    WWW
    « Antwort #139 am: Mittwoch, 27 Apr 2011, 23:10:23 »

    Εγω παλι θα παρατηρησω οτι οι στοιχειωδεις κανονες ασφαλειας τηρουνται και στο ΣΕΦ αλλα και στο Ελληνικο αλλιως καθε μερα θα ειχαμε θυματα.
    Εχω πεταξει σε καποια οργανωμενα μοντελοδρομια και δεν ειδα να τηρουνται "πραγματικα" οι κανονες αφαλειας ή
    εν τελει κατι δραματικα διαφορετικο απο το ΣΕΦ ή το Ελληνικο σε επιπεδο ασφαλειας.
    Ολα τελικα εξαρτωνται απο τη νοοτροπια-παιδεια του χειριστη!

    Οσον αφορα γα τους "τυχαιους" που ερχονται μια φορα και τα κανουν ανω κατω, συμφωνω κι εγω στο "κραξιμο"
    Gespeichert

    Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
    hellitop
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 781


    achten!!!!!!!!!!!!!!!


    « Antwort #140 am: Donnerstag, 28 Apr 2011, 15:01:07 »

    Τι εννοεις τυχαιους? Εχω την εντυπωση οτι καποιοι νομιζουν οτι το σεφ ειναι δικο τους. Σαφως και πρεπει να τηρούμε τους κανονες ασφαλειας, Αλλο ομως αυτο και αλλο η ιντριγκες . Αγκαλιαστε τους νεους μοντελιστες και αφηστε της μανουρες. Η δραση φερνει αντιδραση.. Thumbs up
    Gespeichert
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.623


    game over :|


    « Antwort #141 am: Donnerstag, 28 Apr 2011, 16:19:22 »

    Τι εννοεις τυχαιους? Εχω την εντυπωση οτι καποιοι νομιζουν οτι το σεφ ειναι δικο τους. Σαφως και πρεπει να τηρούμε τους κανονες ασφαλειας, Αλλο ομως αυτο και αλλο η ιντριγκες . Αγκαλιαστε τους νεους μοντελιστες και αφηστε της μανουρες. Η δραση φερνει αντιδραση.. Thumbs up

    Ποιος θεωρει οτι το ΣΕΦ ειναι δικο του; Ειμαι ξανα νεος μοντελιστης και μολις πηγα πεσαν ολοι επανω μου... για να με βοηθησουν.
    Το θεμα ασφαλειας ειναι κατι που δεν με ικανοποιει και εμενα.
    Gespeichert

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    hellitop
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 781


    achten!!!!!!!!!!!!!!!


    « Antwort #142 am: Donnerstag, 28 Apr 2011, 17:18:00 »

    Τι εννοεις τυχαιους? Εχω την εντυπωση οτι καποιοι νομιζουν οτι το σεφ ειναι δικο τους. Σαφως και πρεπει να τηρούμε τους κανονες ασφαλειας, Αλλο ομως αυτο και αλλο η ιντριγκες . Αγκαλιαστε τους νεους μοντελιστες και αφηστε της μανουρες. Η δραση φερνει αντιδραση.. Thumbs up

    Ποιος θεωρει οτι το ΣΕΦ ειναι δικο του; Ειμαι ξανα νεος μοντελιστης και μολις πηγα πεσαν ολοι επανω μου... για να με βοηθησουν.
    Το θεμα ασφαλειας ειναι κατι που δεν με ικανοποιει και εμενα.
    αν εγινε αυτο χαιρομαι ιδιαιτερα, Γιατι κατα καιρους ακουω διαφορα.Ο Μοντελισμος ειναι πολυ σοβαρο πραγμα και πρεπει να τον τιμουμε αναλογα.
    Τιποτα επι προσωπικου Thumbs up
    Gespeichert
    Tsalg.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 291



    « Antwort #143 am: Donnerstag, 28 Apr 2011, 18:02:21 »

    Πηγα  και εγω στο  ΣΕΦ  πριν  περιπου 2 μηνες  2-3  φορες.
    Οντως  ουτε καλημερα...
    Οσο  απο ασφαλεια...  τρια πουλακια καθονταν...

    Τ ο θεμα ειναι τι εννοουμε ασφαλεια  πχ  οταν  πετανε 12  ατομα  ταυτοχρονα  και  απο παντου  τοτε δεν  τιθεται θεμα ασφαλειας  σωστα;
    Αν  αυτοι  οι 12 γινουν  4  και πετανε  πχ  σε  σχημα σταυρου τοτε  ειμαστε ασφαλεις;
    Αν  ειναι δυο  και κανουν  χαμηλες πανω απο τα κεφαλια μας  ή στην πλατη μας, ειμαστε ασφαλεις;

         
    Gespeichert
    stefos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Offline Offline

    Beiträge: 111


    « Antwort #144 am: Donnerstag, 28 Apr 2011, 23:10:27 »

    Λέγοντας "τυχαίους" εννοώ όλους αυτούς που θεωρούν τον αερομοντελισμό κάτι ασήμαντο ,καποιο είδος παιχνιδιού,αυτούς που έχουν το αεροπλάνο ή το ελικόπτερο σαν προέκταση του.... τους!!!Όλους αυτούς που όταν με κάθε καλή πρόθεση τους λες να μην πετάνε πάνω απο το κεφάλι μας ,να μην απογειώνονται όταν είναι ήδη 10 ακόμη στον αέρα,να μην κάνουν χόβερ με το ελικόπτερό τους στην μέση του διαδρόμου προσγείωσης να μην ,να μην ,,,, Αυτοεξηγούμενο
    Αυτοί λοιπόν είναι οι ''τυχαίοι'' και θέλουν το ''κράξιμό'' τους... για να μπορέσουμε κάποια στιγμή να πούμε οτι κάτι μπορεί να γίνει και με αυτό το παλιοhobby που έχουμε μπλέξει!! Thumbs up
    Gespeichert
    kolotoympas
    Board moderator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.353



    WWW
    « Antwort #145 am: Samstag, 7 Mai 2011, 19:13:47 »

    Σήμερα το πρωί πήγα και εγώ ελληνικό και πέταξα το yak54 Ανετα….  Ο χώρος είναι απίστευτος. Τεράστια αλάνα, οι προσγειώσεις γίνονται παχνιδακι, ωραία μοντέλα, αρκετός κόσμος χωρίς όμως κανένα άγχος. Επιτέλους! Από παραλιακή  μπαίνεις στο φανάρι που μπαίνουν και οι γραμμές του τραμ μέσα στο ελληνικό. Περνάς τον security αέρα…. Τραβάς ευθεία Όπως πάνε και οι γραμμές,  και μετά από 400 μετρά έφτασες! Καλές πτήσεις!  Χαμόγελο
    Gespeichert

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    evan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 7.064


    Ευάγγελος Μιχαηλίδης


    WWW
    « Antwort #146 am: Dienstag, 17 Mai 2011, 19:10:04 »

    Ένα Σάββατο απόγευμα στο Ελληνικό











    Gespeichert

    Η ύστατη μορφή ελευθερίας είναι η σιωπή. (Γιάννης Ρίτσος)
    evan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 7.064


    Ευάγγελος Μιχαηλίδης


    WWW
    « Antwort #147 am: Dienstag, 17 Mai 2011, 19:12:37 »

    ...









    Gespeichert

    Η ύστατη μορφή ελευθερίας είναι η σιωπή. (Γιάννης Ρίτσος)
    evan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 7.064


    Ευάγγελος Μιχαηλίδης


    WWW
    « Antwort #148 am: Dienstag, 17 Mai 2011, 19:15:23 »

    ...











    Gespeichert

    Η ύστατη μορφή ελευθερίας είναι η σιωπή. (Γιάννης Ρίτσος)
    evan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 7.064


    Ευάγγελος Μιχαηλίδης


    WWW
    « Antwort #149 am: Dienstag, 17 Mai 2011, 19:19:24 »

    ...













    Gespeichert

    Η ύστατη μορφή ελευθερίας είναι η σιωπή. (Γιάννης Ρίτσος)
    Seiten: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 ... 99     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Moderatoren: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Thema: Από που πάνε Ελληνικό....;;;
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.023 Sekunden mit 25 Zugriffen.