Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.425 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 05:22:29

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 05:22:29

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 02:51]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 13:05]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304425
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 109
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 91
    Συνολικά: 92
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Προτάσεις καταστημάτων εξωτερικού  (Αναγνώστηκε 44232 φορές)
    jek
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 92


    « Απάντηση #15 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 15:31:28 »

    Καλό είναι να στηρίζουμε τα ελληνικά μαγαζιά, πράγμα που πράττω αγοράζοντας διάφορα, Azn  αλλά 13 € μαζί με τα μεταφορικά δεν βρίσκεις εδώ lipo 7.4 1000mah 20-30c  ούτε με 24 € lipo 11,1 1800mah 20-30c οι οποίες είναι δοκιμασμένες και πολύ καλές.
    Είμαστε ενήλικες και ο καθένας ενεργεί  ανάλογα με την κρίση του (και την τσέπη του) δεν χρειάζεται να ανάβουν τα αίματα Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    δεν είμαι φονιάς δεν είμαι ληστής είμαι ......aeromodelistis.gr
    Apostolos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810


    Flyyyyy!!!!


    « Απάντηση #16 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 15:44:29 »

         Χμμμμμ!

     Που είσαι προσβεβλημένε...  Εγώ λέω να συνεχίσεις τις επιλογές σου από το e-b@y, μα στο κάτω κάτω είναι ''εξαιρετικής'' ποιότητας!!!! Και κοίταξε τα ένα-δύο € που θα γλιτώσεις να τα επενδύσεις σε ομόλογα του Ελβετικού δημοσίου!

                                                                                               Καλές επενδύσεις!
    Καταγράφηκε
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #17 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 18:44:20 »

    μια ερωτηση μονο
    τι σημαινει υποτιμολογηση; ποιος το κανει και γιατι;
    ευχαριστω πολυ
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #18 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 19:20:53 »

    Το να σου κοψουν μικροτερη αποδιξη τωρα το ποιος το κανει ...
    Καταγράφηκε

    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #19 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 19:48:06 »

    α μαλιστα τωρα το καταλαβα
    να σου βαλει μικροτερη αποδειξη για να περασει χωρις ελεγχο στο τελωνειο
    οκ ευχαριστω πολυ
    (συνεχιστε)

    Το να σου κοψουν μικροτερη αποδιξη τωρα το ποιος το κανει ...
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    george737
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 42


    « Απάντηση #20 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 20:43:54 »

    Εγώ προσωπικά θα ήθελα να δώ εάν ο φίλος Beholder έκανε μια ΚΑΛΗ αγορά απο εξωτερικό και στη συνέχεια παραλάμβανε το πακέτο στραπατσαρισμένο,τί θα έκανε:Διεκδίκηση αποζημίωσης δε νομίζω με την υποτιμολόγηση!Εάν το πακέτο χανόταν στο δρόμο:Αποζημίωση?Πάλι δε νομίζω!Κι εφόσον δηλώνεις νέος στο χώρο, έχεις ανάγκη τον Ελληνα κατ/ρχη όχι μόνο για ανταλ/κα αλλα και για κάποιες επιπλέον συμβουλές,την ευκαιρία να γνωρίσεις κι αλλους μοντελιστες που ψωνίζουν απο εκεί και άλλα πολλά οφέλη που ΔΕΝ θα τα έχεις ψωνίζοντας απο e-bay!Κακοί και καλοί επαγγελματίες υπάρχουν σε όλους τους κλάδους εργασίας!Πέρσι ένας υδραυλικός μου τοποθέτησε στο νιπτίρα τις κουζίνας μια βρύση η οποία ήταν μάπα!!Απαράδεκτος ο τύπος.Εγώ τι θα έπρεπε να κάνω??Να παραγγέιλω απο το e-bay μία βρύση???Βρήκα εναν αλλο που ήταν άψογος!Αυτά συμβαίνουν παντού! angel
    Καταγράφηκε
    GMeskos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 336



    « Απάντηση #21 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 20:51:09 »

    Αγαπητε Beholder
    Μια και εισθε υπερμαχος των καταστηματων του εξωτερικου,μαλλον θα γνωριζετε πολλα.
    Μηπως μπορειτε να μου πητε πως μπορω να παρω πισω τα 575 Ευρω απο μεγαλο Ευρωπαικο καταστημα,που εδω και
    5 μηνες παρ ολες τις οχλησεις μου τοσο τηλ.οσο και με φαξ και e mail λεει οτι τα εστειλε αλλα εγω δεν τα ειδα
    ακομη???
    Προσωπικα αγοραζω απο το εξωτερικο  μονο εαν χρειαζομαι κατι που δεν υπαρχει περιπτωση να το βρω στην Ελλαδα.
    Τωρα εαν εσεις το απεμπολειτε,εγω διατηρω το δικαιωμα να ειμαι υπερηφανος που ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ
    Καταγράφηκε

    SO MANY PLANES,SO LITTLE TIME!!
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #22 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 21:17:17 »

    Έλληνας = κορόιδο ?

    Γιατι ετσι αισθάνθηκα  όταν βρήκα το πρώτο μου μοντέλο 99$ ενω το ειχα πληρωση 350 ευρω νια εβδομάδα πριν ...

    Στα αεροπλανα ARF οι διαφορες δεν ειναι τρελες αλλα στα ανταλακτικα για heli στα servo τα ηλεκτρονικά και τους κινητήρες ...  Δάκρυ .

    Απο ελαδα  εχω επιλεξη 3 καταστηματα που ψωνιζω μερικα πραγματακια και ενα που ψωνιζω πολυ συγκεκριμενα πραγματα επιδη ειναι φτηνοτερο σε αυτα .

    δεν αναφερω πια για να μην θεωριθη διαφιμιση
    Καταγράφηκε

    iosif
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 148



    « Απάντηση #23 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 22:40:55 »

      Θα ηθελα να αγορασω αυτο το σταρτερ:  Sullivan Dynatron Super Power Starter  και η καλυτερη τιμη που βρηκα απο Eλλαδα ειναι 92€. Γιατι να μην το αγορασω απο Tower hobbies που μου βγαινει μονο 45€!!!!!!!

       Στις 20 συνολικα παραγγελιες μου απ'εξω το μονο που εχω ζημειωθει ειναι ενα πραγμα αξιας 1€ που ξεχαστηκε να μπει στο πακετο και εχω κερδισει συνολικα περιπου 1100€ με 1200€. Nομιζω λοιπον οτι αξιζει  το ρισκο ακομα και αν χαθει καποιο πακετο!
    Aς αφησουμε λοιπον και τους μεν και τους δε, να επιλεξουν μονοι τους, το που θα αγοραζουν το hobby τους.

      Eιναι ενα hobby, το οποιο το αγαπαμε πολυ, αλλα δεν εχουμε ολοι την καλυτερη οικονομικη κατασταση, για να αγοραζουμε χωρις να κανουμε συγκριση στις τιμες.
     
      Γνωριζω και αγοραζω απο καλους επαγγελματιες  στην Eλλαδα πολλα πραγματα, ειτε γιατι εχουν καλες τιμες, ειτε γιατι σε υποχρεωνουν -με την καλη εννοια παντα- με την αψογη εξυπηρετηση τους να αγορασεις απ'αυτους.

    Πιστευω οτι αν τα ζυγιζουμε τα πραγματα, διατηρουνται ολες οι ισορροπιες. 

    Kαι απο Eλλαδα και απ' εξω! Thumbs up
     
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #24 στις: Σάββατο, 18 Αύγ 2007, 23:24:33 »

    Κρίμα που ο κόσμος νομίζει πως βρίσκει στα πρόσωπα τον ολίγων "επαϊόντων", υποστηριχτές και ανιδιοτελείς συμβουλάτορες. Ευκαιρία λοιπόν αυτή η πλειοψηφία να μάθει αυτό που εγώ ξέρω από τα χρόνια ενασχόλησης μου με τα Ελληνικά forums. Ευτυχώς υπάρχει το υπόλοιπο πραγματικά ελεύθερο Internet για να αντλήσει κανείς πληροφορίες και γνώσεις.

    Επίσης είναι προφανές από που προέρχεται η οικονομική υποστήριξη των εν λόγω forums. Και δεν "φτύνουμε" πότε εκεί που θα χρειαστεί να "γλύψουμε" αργότερα.

    Beholder δέχομαι οτι δέχτηκες μια υπερβολική επίθεση και χαρακτηρισμό, όχι όμως την ομάδα του Aeromodelling GR.

    Αυτό όμως δεν δικαιολογεί την αρχική άδικη τοποθέτηση σου για τους έλληνες επαγγελματίες. Κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν να αγοράσει από κάπου. Πληροφορίες και για ξένα καταστήματα υπάρχουν πολλές αν αχοληθείς και ψάξεις λίγο.

    Ερχεσαι τώρα να προσθέσεις και αιχμές για το Aeromodelling GR που σε φιλοξενεί. Αφού το έχω φτιάξει, το συντηρώ και το αναπτύσσω προσωπικά είναι και προσωπική προσβολή, ειδικά όπου αναφέρεσαι στην οικονομική υποστήριξη.

    Προσβολή προς την ομάδα του Aeromodelling GR, προσβολή προς όλους αυτούς που βοηθάνε ή έστω προσπαθούνε να βοηθήσουνε. Προσβολή και προς τους έλληνες επαγγελματίες που συμμετέχουν, επώνυμα, σαν αερομοντελιστές και βοηθάνε.

    Το Aeromodeliing GR συντηρείται με προσωπικά έξοδα (δεν είναι τόσο πολλά) και πολλή δουλειά, από μένα, την ομάδα και όλους.

    Για να μην γράφω τα ίδια

    Διευκρινίζεται οτι το Aeromodelling GR δεν είναι σύλλογος και συνειδητά έχουν απορριφθεί καλοπροαίρετες προσφορές έκπτωσης ή δώρων από επαγγελματίες του χώρου στους εγγεγραμμένους σαν μέλη. Αντί γι αυτό, προτάθηκε οι προσφορές να γίνουν σε μέλη ελληνικών συλλόγων με αερομοντελλιστική δραστηριότητα και να στηρίζονται οι αερομοντελλιστικές εκδηλώσεις και αγώνες.

    Δεν θα δείτε διαφημιστικό banners εδώ, υπάρχει όμως χώρος για όλους, χωρίς αντάλλαγμα.

    Οι πληροφορίες είναι και θα είναι ελεύθερες για όλους και εγγραφή χρειάζεται μόνο αν θέλει κάποιος να γράψει κάτι.

    Συμμετέχει κάποιος αν θέλει να βοηθηθεί ή να βοηθήσει, χωρίς να ζητάει αμοιβή. Η μόνη αμοιβή όσων προσφέρουν είναι η ικανοποίηση οτι έδωσαν κάτι στο σύνολο.

    Να μην ξαναδώ τέτοια σχόλια και θα θυμίσω οτι οι απαντήσεις που θα πάρει κάποιος θα είναι ανάλογες του τρόπου που τέθηκε η ερώτηση.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Απάντηση #25 στις: Κυριακή, 19 Αύγ 2007, 00:02:06 »

     Thumbs up

    Πολύ ωραία συζήτηση !!!!!!!!!!!!!

    Συνεχίστε έτσι ...

    Αντί να ανοίξουμε τα μάτια του Beholder πέσατε όλοι να τον "φάτε".

    Μάλλον θέλουμε όλοι να πάθουν αυτά που πάθαμε εμείς. Να τους πιάσουν για τα καλά οι ντόπιοι και μετά να "ξυπνήσουν" οι νεο-εισερχόμενοι στον χώρο.

    Τους χαιρετισμούς μου

    *** Ρε συ Beholder μην είσαι τοσο επιθετικός ....
    Καταγράφηκε

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    dim sofos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.534


    ..Καλύτερα να πετάς παρά να μιλάς.


    « Απάντηση #26 στις: Κυριακή, 19 Αύγ 2007, 00:56:45 »

    Γειά χαρά σε όλους

    Όταν θα ανοίξει ο Κινέζος κατάστημα αερομοντελισμού στην Ομόνοια,τότε να δείς.. laugh
    Καταγράφηκε
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #27 στις: Κυριακή, 19 Αύγ 2007, 02:08:00 »

    Γειά χαρά σε όλους

    Όταν θα ανοίξει ο Κινέζος κατάστημα αερομοντελισμού στην Ομόνοια,τότε να δείς.. laugh

    Τα καταστήματα ρούχων την πατισανε και ας εχουν καλλιτερη ποιότητα εδω δε που θα μιλαμε για την ιδια ποιότητα πχ futaba os max Thunder tiger kyosho ...

    Αλλα ποιον Έλληνα ξέρεις που να μαγειρεύει  πριν να πεινάσει ?
    Καταγράφηκε

    Johnnie Red
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 662



    « Απάντηση #28 στις: Δευτέρα, 27 Αύγ 2007, 17:53:40 »

    Hey φίλοι μου

    όποιος έχει τα "γένεια" έχει και τα "χτένια" λέει μια λαϊκή ρύση......

    Μετά απο 10 χρόνια θα φανεί ποιός έχει φτάσει κάπου και πού θα είναι αυτό.......
    Υπάρχει και το ρητό...."ο παλιός είναι αλλιώς"......(στρατιωτικό)
    Γι αυτό αγαπητέ Beholder κράταγε μικρό καλάθι μιας και στο ebay δεν μπορείς να αντλήσεις τις πληροφορίες (κατασκευής ή πτήσης) που χρειάζεσαι στο μοντελισμό.....Αυτές θα πρέπει να τις βρείς "live"....και ίσως απο κάποιον που έχει σχέση με το αντικείμενο...γιατί όχι απο έναν καταστηματάρχη...έτσι για αρχή.

    Φιλικά
    Τρύφωνας
    Καταγράφηκε

    What goes up must come down...

    www.petame.gr
    petran
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 197



    « Απάντηση #29 στις: Δευτέρα, 27 Αύγ 2007, 20:06:49 »

    Jonnie

    νομιζω το θεμα εχει κλεισει μην ταλαιπωρεις τις αρθρωσεις των δακτυλων σου (σε αντικατασταση της φρασης "μην σπαταλας το σαλιο σου").

    Δεν ασχολουμαστε πλεον με τον συγκεκριμενο κυριο. Το θεμα δεν ειναι αν συμφερει η οχι η αγορα απο εξωτερικο' λιγο πολυ ξερουμε ολοι ποτε συμφερει και ποτε οχι , αλλα η απαραδεκτη σταση του ανω ο οποιος εκτοξευει βελη κατα παντων κρυμμενος πισω απο το πεπλο της ανωνυμοτητας.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Προτάσεις καταστημάτων εξωτερικού
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.035 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.