Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.420 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 17:31:49

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 17:31:49

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Σήμερα στις 17:02]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 13:05]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304420
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 117
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 77
    Συνολικά: 79
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Συμμετοχή Εθνικών Ομάδων σε διεθνείς αγώνες  (Αναγνώστηκε 4559 φορές)
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Σάββατο, 17 Αύγ 2019, 13:51:16 »

    Μπράβο στην ομάδα μας που μας εκπροσώπησε επαξίως, με κόπο και έξοδα.
    Τα αποτελέσματα, χρησιμεύουν μόνο για να στοχεύσουμε ψηλότερα
    Το βασικό ήταν ότι είχε παρουσία η Ελληνική σημαία.
    Ας βάλουμε λοιπόν πρόγραμμα για τον επόμενο χρόνο στους Πανευρωπαϊκούς;
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    pansofos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 215



    « Απάντηση #16 στις: Σάββατο, 17 Αύγ 2019, 13:59:39 »

    Φιλε Γιωργο, προς αποφυγην εσφαλμενων εντυπωσεων, σε παρακαλω κατεβασε τον πινακα που αναρτιθηκε
     στην #απαντηση 12# διοτι ειναι ασχετη με τον κανονικο παγκοσμιο F5J αγωνα των αθλητων μας.
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #17 στις: Σάββατο, 17 Αύγ 2019, 14:17:48 »

    Φιλε Γιωργο, προς αποφυγην εσφαλμενων εντυπωσεων, σε παρακαλω κατεβασε τον πινακα που αναρτιθηκε
     στην #απαντηση 12# διοτι ειναι ασχετη με τον κανονικο παγκοσμιο F5J αγωνα των αθλητων μας.


    το θέμα λέει συμμμετοχή εθνικών ομάδων σε διεθνείς αγώνες, όχι αποκλειστικά σε παγκόσμιους, το κύπελλο που προηγήθηκε έλαβαν μέρος οι αθλητές μας, και είναι διεθνής αγώνας κατηγορίας 2.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 686


    « Απάντηση #18 στις: Κυριακή, 18 Αύγ 2019, 01:59:36 »

    Το Πρώτο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας F5J ΣΤΗΝ Σλοβακία τελείωσε. Ας μην μείνουμε όμως σε πολύ γενικές αναφορές γύρω από αυτόν τον αγώνα,
    και ας τον κοιτάξουμε λίγο καλύτερα, γιατί έτσι πιστεύω στον επόμενο θα πάμε καλύτερα, αν αυτό πραγματικά θέλουμε.

    Η Εθνική Ομάδα κατέλαβε όντως την 24 θέση ανάμεσα σε 39 άλλες χώρες, η Ε.Ο. όμως αποτελείται από υπαρκτά πρόσωπα που έχουν ονοματεπώνυμο και πρέπει, κατά τη γνώμη μου, να αναφέρονται
    με αυτά όπως συνηθίζεται και στις άλλες κατηγορίες.

    Την καλύτερη κατάταξη λοιπόν για την Ελλάδα πέτυχε ο αθλητής της Αερολέσχης Φθιώτιδας Κουρμπάνης Γιάννης καταλαμβάνοντας την 39 θέση, ανάμεσα σε 109 αθλητές.
    Νομίζω είναι η καλύτερη θέση που έχει κατακτηθεί ποτέ από Ελληνα αθλητή σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σε όλα τα αερομοντελιστικά αθλήματα.

    Ο Παντελής Νταναβάρας της Αερολέσχης Λάρισας κατέλαβε την 72 θέση και ο Σπυριάδης Κώστας της ΕΑΘ  την 76.

    Στην κατηγορία Junior είχαμε  μόνο μία συμμετοχή αυτή του Χρήστου Νταναβάρα της Αερολέσχης Λάρισας όπου κατέλαβε την 18 θέση ανάμεσα σε 35 αθλητές από όλο τον κόσμο, κατατάσσοντας έτσι
    την Ελλάδα,αφού οι άλλες ομάδες είχαν παραπάνω από μία συμμετοχές, στην 13 θέση ανάμεσα σε 16 χώρες, Συγχαρητήρια Χρήστο.

    Νομίζω όμως πως πρέπει να πούμε και ποιος βγήκε πρώτος σ αυτή την κατηγορία, πρώτος λοιπόν βγήκε - κατετάγη ο Κροάτης Arijan Hucaljuk, δεύτερος ο Γερμανός Sebastian Manhardt  γνωστοί σε εμάς τους Έλληνες αθλητές
    από την συμμετοχή τους στα event που συνδιοργανώνουν κάθε χρόνο με μεγάλη επιτυχία οι Αερολέσχες Λάρισσας και Φθιώτιδας και στην τρίτη θέση κατετάγη ο Ιταλός Roberto Bonafede.

    Χάρις λοιπόν στην αμέριστη βοήθεια  της Αερολέσχης Φθιώτιδας και Αερολέσχης Λάρισσας το μέλλον για την κατηγορία διαγράφεται λαμπρό στην Ελλάδα.

    Υ.Γ.
    Eλπίζω η FAI που θα παραλάβει τα αποτελέσματα να κάνει το σχετικό έλεγχο των «σειρών» και αφού ανακαλύψει πως έχει πολλά μηδενικά, αλλά και πολλούς δικούς μας αθλητές να πετάνε  με συγκεκριμένους 4 και 5 φορές να ακύρωση τον αγώνα, όπως έπραξε η δίκη μας ομοσπονδία που ακολουθεί πίστα τους κανόνες της FAI. Ποοολύ άνεση




    * WC2019 JK.jpg (40.62 KB, 534x960 - εμφανίστηκε 621 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #19 στις: Κυριακή, 18 Αύγ 2019, 03:31:36 »


    Την καλύτερη κατάταξη λοιπόν για την Ελλάδα πέτυχε ο αθλητής της Αερολέσχης Φθιώτιδας Κουρμπάνης Γιάννης καταλαμβάνοντας την 39 θέση, ανάμεσα σε 109 αθλητές.
    Νομίζω είναι η καλύτερη θέση που έχει κατακτηθεί ποτέ από Ελληνα αθλητή σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σε όλα τα αερομοντελιστικά αθλήματα.
    ...

    Υ.Γ.
    Eλπίζω η FAI που θα παραλάβει τα αποτελέσματα να κάνει το σχετικό έλεγχο των «σειρών» και αφού ανακαλύψει πως έχει πολλά μηδενικά, αλλά και πολλούς δικούς μας αθλητές να πετάνε  με συγκεκριμένους 4 και 5 φορές να ακύρωση τον αγώνα, όπως έπραξε η δίκη μας ομοσπονδία που ακολουθεί πίστα τους κανόνες της FAI. Ποοολύ άνεση

    2 παρατηρήσεις:

    1. Αξιολογη η προσπαθεια και η επίδοση, αλλα σαν θέση δεν είναι η καλύτερη θέση Έλληνα αθλητή. Γνωρίζω σίγουρα για τον Παντελή Παπαγεωργίου που πήρε την 27η θέση πέρισυ στην F4H στην Ελβετία...Μπορεί να υπάρχει και άλλος που δεν γνωρίζω.

    2. Σχετικά με το υστερόγραφο και τη σχετική ειρωνεία, είμαι στο όριο να το διαγράψω. Οποιαδήποτε συνέχεια ή απάντηση στην κατεύθυνση αυτή θα έχει τις αναμενόμενες συνέπειες.

    Εκτός αν θέλουμε συνειδητά να εξαφανιστούν ακόμα και τα θέματα συμμετοχών μας σε διεθνείς αγώνες  Ποοολύ άνεση  Ποοολύ άνεση  Ποοολύ άνεση

    Καληνύχτα σας...
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #20 στις: Κυριακή, 18 Αύγ 2019, 07:28:41 »


    Υ.Γ.
    Eλπίζω η FAI που θα παραλάβει τα αποτελέσματα να κάνει το σχετικό έλεγχο των «σειρών» και αφού ανακαλύψει πως έχει πολλά μηδενικά, αλλά και πολλούς δικούς μας αθλητές να πετάνε  με συγκεκριμένους 4 και 5 φορές να ακύρωση τον αγώνα, όπως έπραξε η δίκη μας ομοσπονδία που ακολουθεί πίστα τους κανόνες της FAI. Ποοολύ άνεση

    2. Σχετικά με το υστερόγραφο και τη σχετική ειρωνεία, είμαι στο όριο να το διαγράψω. Οποιαδήποτε συνέχεια ή απάντηση στην κατεύθυνση αυτή θα έχει τις αναμενόμενες συνέπειες.


    Δεν με ενδιαφέρει αν το υστερόγραφο είναι ειρωνικό (που σίγουρα είναι), αλλά η ουσία είναι ότι δεν αναφέρει τη σωστή ερμηνεία των κανονισμών.


    Οπως λέει και ο λαός:  από στόματος κοράκου "κρά"
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 18 Αύγ 2019, 08:21:18 από Γιάννης Κωνσταντακάτος » Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 686


    « Απάντηση #21 στις: Τρίτη, 20 Αύγ 2019, 12:59:24 »


    1. Αξιολογη η προσπαθεια και η επίδοση, αλλα σαν θέση δεν είναι η καλύτερη θέση Έλληνα αθλητή. Γνωρίζω σίγουρα για τον Παντελή Παπαγεωργίου που πήρε την 27η θέση πέρισυ στην F4H στην Ελβετία...Μπορεί να υπάρχει και άλλος που δεν γνωρίζω.

    Ένας αριθμός από μόνος του δεν αποδεικνύει τίποτα, ένας αριθμός για να αποδεικνύει κάτι θέλει και έναν άλλο αριθμό δίπλα του, και αυτό που λέω το αποδεικνύει η ανάρτηση σας στην απάντηση Ν0 14.

    Από μόνο του το 24η θέση δεν τα λέει όλα...

    24η σε 39 συμμετοχές  Thumbs up...

    Βάσει λοιπόν της παραδοχής σας ότι το 24 από μόνο του δεν τα λέει όλα, είμαι πεπεισμένος πλέον, ότι ακόμα και οι θέσεις 72 & 76   ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΑΤΟΝ ΕΝΝΕΑ ΑΘΛΗΤΕΣ που κατέκτησαν οι άλλοι δύο αθλητές μας είναι μακράν οι καλύτερες σε παγκόσμιο πρωτάθλημα.

    Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι προσπάθειες των άλλων αθλητών σε άλλες κατηγορίες δεν είναι αξιέπαινες.


     είμαι στο όριο να το διαγράψω.

    Θα σας συμβούλευα να μην ζείτε με όρια, γιατί με τον καιρό σιγά σιγά δημιουργούν πολλά ψυχοσωματικά προβλήματα. Ειδικά όταν τα όρια τα βάζουν άλλοι και εμείς τα τηρούμε με ''μικροανταλλάγματα'' καλό είναι να αποφεύγονται.....
    Σπάστε λοιπόν τα δεσμά των ορίων και ζήστε ελεύθερα.

    Οποιαδήποτε συνέχεια ή απάντηση στην κατεύθυνση αυτή θα έχει τις αναμενόμενες συνέπειες.

    Τι συνέπειες με περιμένουν ? ?  Βραστά αυγά στη μασχάλη ? ? Καυτό λάδι να λούζει το κορμί μου ? ? η Μαστίγωμα μέχρι λιποθυμίας ? ?

    Κύριε Κανδυλάκη μιλήστε επιτέλους με επιχειρήματα σαν Συντονιστής και όχι με απειλές σαν Β Α Σ Α Ν Ι Σ Τ Η Σ. Τους κωδικούς διαχείρισης μιας σελίδας του Ίντερνετ κατέχεται, δεν είστε δα και Πλανητάρχης ! !

    Όσον αφορά το ύφος του υστερόγραφου σας πληροφορώ  δεν είναι καθόλου ειρωνικό.

    Ενημερώνω λοιπόν εσάς αλλά και τους αναγνώστες του θέματος , ότι σε ένορκη κατάθεση που έδωσε στην Ελληνική Δικαιοσύνη ο Πρόεδρος της Παγκόσμιας Επιτροπής Αερομοντελισμού (CIAM FAI) ισχυρίστηκε
    ότι σαν Πρόεδρος του, θα ακύρωνε κάθε αγώνα, που θα  έπεφτε στην αντίληψή του όπου οι αθλητές δεν θα συναγωνιζόταν όλοι με όλους, τώρα που έχετε σφαιρική ενημέρωση μήπως να αναιρέσετε την εσφαλμένη τοποθέτησή σας για ειρωνεία ?

    Δεν φταίω εγώ λοιπόν, αν αυτά που έλεγαν και έκαναν κάποιοι στο παρελθόν γυρίζουν τώρα μπούμερανγκ εναντίον τους.

    Αν επιθυμείτε το καλό του αερομοντελισμού αλλά και αυτού εδώ του χώρου επικοινωνίας μην διαγράφεται θέματα και απαντήσεις, κάνει μεγαλύτερο κακό αυτό, παρά το να διαβάσει κάποιος μία άσχημη - κακή - τοποθέτηση ενός μέλους του φόρουμ.
    Οταν το μέλος του φόρουμ GRELE με ''στόλιζε'' (εξύβριζε για την ακρίβεια) με περικεφαλαίες κλπ κλπ δεν ανταπέδωσα τις ύβρεις ούτε ζήτησα από τους συντονιστές να διαγράψουν την ανάρτησή του, για τον απλούστατο λόγο ότι τα γραπτά μας πρώτα
    χαρακτηρίζουν εμάς που τα γράφουμε  και μετά αυτούς που τα απευθύνουμε.

    Δεν χρειάζεται ΟΛΟΙ να συμφωνούμε, χρειάζεται ΟΜΩΣ να συνομιλούμε.

    Ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία και παρακαλώ πολύ αφήστε το παράθυρο του διαλόγου ΑΝΟΙΚΤΟ, όποιος έχει επιχειρήματα το πεδίο για αντιπαράθεση..... ελεύθερο.



    Καταγράφηκε

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 686


    « Απάντηση #22 στις: Τρίτη, 20 Αύγ 2019, 13:23:16 »

    η ουσία είναι ότι δεν αναφέρει τη σωστή ερμηνεία των κανονισμών.

    Μίλησε το Σ.τ.Ε.  (Συμβούλιο Επικρατείας, για όσους δεν γνωρίζουν)

    Εναν κανονισμό της FAI έγραψες εδώ μέσα και αυτόν λάθος τον έκανες ! ! έτρεχε ο GRELE  να μαζέψει τα ασυμμάζευτα, και να
    διορθώσει τα αδιόρθωτα, θα θυμάσαι ότι  την άλλη μέρα βγήκες ζητώντας συγνώμη.


    Οπως λέει και ο λαός:  από στόματος κοράκου "κρά"

    Ποιό είναι το ''κοράκι'' του Ελληνικού Αερομοντελισμού το γνωρίζουν οι πάντες.
    Καταγράφηκε

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #23 στις: Τρίτη, 20 Αύγ 2019, 14:22:02 »

    Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της εθνικής ομάδος F5J. Γνωρίζω από πρώτο χέρι τι απαιτήται και πόσο δύσκολη είναι μια συμμετοχή σε παγκόσμιο πρωτάθλημα. Συγχαρητήρια και πάλι!

    Σε τέτοιους αγώνες έχεις να ανταγωνιστείς με αθλητές οι οποίοι είναι σχεδόν (ή εντελώς) επαγγελματίες, τουλάχιστον εκείνοι οι οποίοι καταλαμβάνουν τις πρώτες 10-15 θέσεις. Ο χρόνος που έχουν διαθέσει για προετοιμασία είναι δυσανάλογα μεγάλος σε σχέση με αυτόν που μπορεί να διαθέσει ένας απλός χομπίστας όπως είμαστε εμείς.

    Ως εκ τούτου, συγκρίσεις για την σειρά κατάταξης μεταξύ Ελλήνων αθλητών διαφορετικών κατηγοριών είναι άνευ οποιουδήποτε νοήματος. Δεν έχουν καμία σημασία. Σημασία έχει να ξαναπάνε και να τα καταφέρουν καλύτερα.
    Αυτό που έχουν ανάγκη οι αθλητές, είναι η ηθική στήριξη από όλους τους "συνχομπίστες" ώστε να έχουν κίνητρο και για την επομένη συμμετοχή.
    Και σίγουρα δεν τους χρειάζεται, για την ακρίβεια είναι ανασταλτικός παράγοντας, οποιοσδήποτε τσακωμός και αντιπαράθεση που αφορά την διεξαγωγή και την συμμετοχή τους στους εγχώριους και διεθνείς αγώνες.

    Ελπίζω ότι έγινα κατανοητός και ότι θα συντελέσετε όλοι ώστε να μπορούμε να συνεχίσουμε να διαβάζουμε και να γράφουμε για τους αγώνες σε αυτό το forum (όχι ότι έμμεινε και τίποτε άλλο). Και εννοώ να γράφουμε και να διαβάζουμε για τους αγώνες καθεαυτούς και όχι για τις όποιες προσωπικές διαφωνίες, δικαιολογημένες ή μη.
    Καταγράφηκε
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #24 στις: Τρίτη, 20 Αύγ 2019, 16:21:32 »

    Κύριε Μπαγλατζή,

    Θέσεις
    όλες οι προσπάθειες συμμετοχής και διάκρισης στο εξωτερικό είναι αξιέπαινες, το είπαμε αυτό.

    Αφιερώνετε το πρώτο μισό του εκτενούς σας μηνύματος απαντώντας σε μια απλή επισήμανση-διόρθωση που σας έκανα ότι δεν είναι η καλύτερη θέση που είχαμε ποτέ σε παγκόσμιο πρωτάθλημα. Δεν χρειάζονται πολλά λόγια, ένα "συγγώμη, δεν το ήξερα" φτάνει... Αλλιώς μην κάνετε αυθαίρετες δηλώσεις εντυπωσιασμού.

    Όρια
    Τα όρια του forum τα βάζει ο διαχειριστής και οι συντονιστές του forum. Όπως και τους κανόνες. Και τους έχουμε κοινοποιήσει επανειλημμένα. Ειρωνικά μηνύματα διαγράφονται, το ΥΓ σας ήταν ειρωνικό. Δεν το διέγραψα ακριβώς με την ελπίδα ότι θα μείνουμε εκεί, αυτό εννοώ όριο.
    Απαξιώ να απαντήσω στις αστείες συμβουλές που μου δίνετε, το αφήνω εκεί, εκτός αν υπάρξει συνέχεια.

    Συνέπειες
    Όχι σωματική βία, είναι παρωχημένο,απάνθρωπο και απαγορεύεται δια νόμου.

    Υπάρχει όμως το προσωρινό και το μόνιμο ban. Παρακαλώ μην με προκαλέσετε, δείτε το μήνυμα αυτό ως τελευταία προειδοποίηση...

    Στα υπόλοιπα δεν θα επεκταθώ, ισχύει ότι έχουμε πει μέχρι τώρα.

    Το θέμα θα μείνει ανοιχτό. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΠΑΡΑΥΤΑ !

    Πείτε με βασανιστή, πείτε με αντιδημοκρατικό, πείτε με ότι θέλετε. Ναι, ένα forum διαχειριζόμαστε μόνο, και προσπαθούμε να το κάνουμε όσο καλύτερα γίνεται, αλλά πρέπει να βοηθάτε όλοι. Και δεν το κάνετε.

    gkan
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 20 Αύγ 2019, 18:00:31 από Γιώργος Κανδυλάκης » Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Γιάννης Κουρμπάνης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 137



    « Απάντηση #25 στις: Τετάρτη, 4 Σεπ 2019, 19:14:05 »

    Καλησπέρα σε όλους!Πριν αρκετές μέρες ένα παγκόσμιο πρωτάθλημα f5j τελείωσε,όμως η ανάμνησή του δεν μπορεί να τελειώσει ποτέ μέσα σου,αλλά αντιθέτως να σε ακολουθεί για πάντα και να σε γεμίζει!
    θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς όλους όσους στάθηκαν δίπλα μου σε όλη αυτήν την πορεία της σεζόν που πέρασε!Τον πατερα μου,χωρις τον οποιο δε θα ημουν μοντελιστης,αυτον που μου εμαθε πρωτα να αγαπω τα ανεμοπτερα και μετα να συναγωνιζομαι!!!Το αεραθλητικό μου σπίτι την Αερολέσχη Φθιώτιδας και κατα κύριο λόγο τον Γενικό της Γραμματέα και αεραθλητη και κοουτς μου Γιώργο Σκαργιώτη που από το 2014 που πηγαμε στο Weilheim στην πρώτη μου συμμετοχη σε ευρωπαικου τυπου αγωνα F5J μου ανοιξε την πορτα για να δω τον πραγματικο αερομοντελιστικο κοσμο και και να αποφασισω ποιο δρομο θελω να παρω..αυτον της αληθειας και της κατανοησης του πραγματικου επιπεδου μου πτητικα η τον αλλο που οδηγει σε ψευθαισθησεις και ψεμα!Και αποφασισα να δω ποσο χαμηλο πτητικα ηταν το επιπεδο μου σε σχεση με την παγκοσμια αερομοντελιστικη κοινοτητα και οχι να μην το αποδεχτω, αλλα να δουλεψω για να το ανεβασω εστω και λιγακι!Την Αεροέσχη Λαρισας για ολα οσα εχει κανει για τους αγωνες που γινονται στη χωρα μας και αποτελουν την προπονηση και την αναπτυξη ελληνων αεραθλητων!!!Ευχαριστω ολη την παρεα του κοσμοδρομιου, τον Χρηστο Καρυτηνο για ολα οσα μου εδωσε για την εγνοια του ως προς την προσπαθεια μου και τον βετερανο Παναγιωτη Σοφο που ηταν διπλα μου σε ολες τις προπονησεις συμβουλευοντας με!!!Και φυσικα τον Αποστολη Μπαγλατζη για ολα οσα εχει κανει και κανει για τη φιλια και τις συμβουλες του και τα ομορφα λογια του!!!
    Ευχαριστω απο καρδιας τον Παντελη και τον Νικο Νταναβαρα και την εταιρεια F5JPRO(distibutor of NANmodels) που απ τον Φλεβαρη μου παρειχαν ενα Εxplorer 4 meter big flaps ωστε να προπονηθω και να συμμετεχω με αυτο σε ολους τους αγωνες και φυσικα να εχω πιθανοτητες για καλη καταταξη και ακομη που φροντισαν μετα την συμμετοχη μου και την 39 θεση στο αγωνα της Σλοβακιας να μου παρεχουν ενα ακομη ως επιβραβευση ωστε να συνεχισω!!!!Ο κυριοτερος λογος που σας ευχαριστω δημοσιως δεν ειναι μονο που με βοηθησατε παρεχοντας μου το κορυφαιο ανεμοπτερο αλλα για την αγαπη σας,την φιλια σας και την πιστη σας στο προσωπο μου και την αεραθλητικη προσπαθεια μου!!!Κατι που κανετε τοσον πολυ καιρο..Η σταση σας απεναντι μου ηταν οτι σπουδαιοτερο ειχα διπλα μου σε ολη αυτη την προσπαθεια οπου μοναδικος στοχος μου ηταν να στειλω την ελληνικη σημαια οσο πιο ψηλα γινοταν..ο Παντελης ηταν διπλα μου σε ολα τα call αλλα και γενικοτερα καθ ολη τη διαρκεια της διοργανωσης,εντος κι εκτος αγωνιστικου στιβου ανεβαζοντας μου το ηθικο!!!και εχοντας εγνοια για μενα σε τεχνικα θεματα αλλα και γενικοτερα..ακομη κι οταν τα πραγματα ηταν δυσκολα κι ο τελικος πλεον οχι εφικτος δεν σταματησε να με ωθει να βγαλω τον καλυτερο μου εαυτο!!!
    Κλεινοντας αυτο που με κανει περηφανο και με συγκινει και με εκστασιαζει στη συμμετοχη αυτης της ομαδας φετος..ειναι η συμμετοχη του μικρου Χρηστου Νταναβαρα..δεν ξερω αν το καταλαβε κανεις μα..αυτος ο πιτσιρικος κατεβηκε στην πρωτη του συμμετοχη σε παγκοσμιο πρωταθλημα διεκδικοντας οχι μια καλη κι αξιοπρεπη εμφανιση μονο..αλλα μια θεση στο τελικο κι απο κει οσο πιο ψηλα γινοταν!Ηταν τιμη μου να ειμαι caller του!!!Παρα το γεγονος μια αδικιας της διοργανωσης απεναντι του,στον πρωτο γυρο.. που ουσιαστικα του στερησε τη συμμετοχη στον τελικο δεν σταματησε να κυνηγα ποτε την εισοδο στα fly off πετωντας καθε πτηση και καλυτερα..μου διδαξε οσον βρισκομουν μαζι του στον αγωνιστικο στιβο πως πετουν οι πρωταθλητες αφηνοντας μου ενα συναισθημα μοντελιστικης και αεραθλητικης ολοκληρωσης !!!
    Αυτο που προσπαθω τοσο καιρο δεν ειναι ουτε η νικη ουτε οι διακρισεις αλλα το να χτιστει κατι για μπορουν να πατησουν σε ακομη ισχυροτερα θεμελια οι επομενοι που ερχονται και ξεπερνοντας μας να μας κανουν περηφανους..και ετσι  νιωθω και ολη αυτη η παρεα του ''Μηλεσι'' νιωθει (γιατι δεν ειναι τοπος αλλα ιδεα) να μπαινει ενα μικρο λιθαρακι..γιατι καποτε βλεπαμε τους τελικους τετοιων διοργανοσεων με τα κυαλια..τωρα ειναι μπροστα μας και πρεπει να δουλεψουμε τις λεπτομερειες!!!
    Καταγράφηκε

    If flying were the language of man, then soaring would be it's poetry!
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #26 στις: Τετάρτη, 4 Σεπ 2019, 21:21:25 »

    Συγχαρητήρια σε όλους σας. Καλή επιτυχία στην επόμενη αυμμετοχή!
    Καταγράφηκε
    MOGOLOS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #27 στις: Τετάρτη, 4 Σεπ 2019, 21:49:41 »

    Μια γραφιστική παρατήρηση σε όσους γράφουν μεγάλα κείμενα.
    Παρακαλώ να κόβετε τις αράδες του κειμένου στις 12-14 λέξεις. Το ανθρώπινο μάτι δεν μπορεί να
    ακολουθήσει την αράδα όταν είναι μεγαλύτερη, με αποτέλεσμα μεγάλα κείμενα να γίνονται δυσανάγνωστα.

    Μια απλή παρατήρηση από έναν γραφίστα  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Γιατί εαν δεν εχει πολυβόλα δεν πετάει
    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: Συμμετοχή Εθνικών Ομάδων σε διεθνείς αγώνες
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.043 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.