Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.435 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 12:34:30

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 12:34:30

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από 3DJunk
    [Σήμερα στις 08:40]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:38]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304435
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 149
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 5
    Επισκέπτες: 135
    Συνολικά: 140
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: HIROBO vs THUNDER TIGER  (Αναγνώστηκε 6238 φορές)
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Παρασκευή, 17 Νοέ 2006, 15:58:58 »

    Λοιπόν έλεος κάπου κάτι δεν ακούγεται σωστά εδώ πέρα....Τι αναβαθμίσεις συζητάς από τώρα μάθε το πρώτα και όόόόόόόόόόόόόόταν το μάθεις κααααααααΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑλΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τότε βλέπεις και για αναβαθμίσεις. Ποιος πριζώνει έναν που ξεκινάει τώρα με παρόμοιες ιδέες... idiot2 devil Και επίσης ποιος σου είπε ότι πάντα οι αναβαθμίσεις κάνουν αυτό για το οποίο μας έχουν μάθει ότι δήθεν κάνουν. Σε διαβεβαιώ φίλε μου πώς τα πλαστικά είναι καλύτερα μερικές φορές. Γιαυτό μην ενθουσιάζεσαι από τα διάφορα που ακούς και εστίασε στην εκμάθηση της πτήσης και μόνο προς το παρόν όπως επίσης και στο πώς θα βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά. Και αν με το καλό το πάρεις ΠΟΤΕ μην πας μόνος,  Θυμόςαυτό δεν είναι WALKERA. Πείσε και τον μπαμπά σου να πάτε οπωσδήποτε με κάποιον που να ξέρει.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #16 στις: Παρασκευή, 17 Νοέ 2006, 17:10:06 »

    Δεν καταλαβες σε αυτο δεν εχει μπαμπα μολις τελειοσοω με το αυτοκινιτο αρχη του ετους  βουρ για heli "μονος χωρις μπαμπα  δεν την ξαναπαταω " απλα δεν ξερω απο που να αρχισω και με βλεπω να αρχισω απο τα ηλεκτρονικα servo gyro radio οπου κανουν σε ολα και  να αφισω για το τελος το heli.

    Ολο μαζι σιγουρα δεν θα εχω τα χρηματα αλλα κοματι κομματι θα το φτιαξω ετσι δεν θα σκευτομε τα 100 ευρω λιγοτερα στο συνολο αν βαλω το ταδε και οχι το ταδε servo απλα γιατι το θελω τωρα οποτε ψαχνω να βρω ακριβως τι χρειαζομαι ωστε να μην παρω κατι και τελικα το μισο το βαλω αγγελια η σε κανενα ραφη να σκονιζετε και τελικα μου κοστιση παραπανω ή ακομα χειροτερα απογοιτευτο γιατι τελικα δεν τα καταφερω ενω με ενα καλλιτερο ... θα τα ειχα καταφερει .

    ετσι και αλιως εχω 2 μηνες να αποφασισω οποτε ολες οι αποψεις δεχτες το θεμα ειναι να καταλαβω τι διαφορα εχει το καθε πραγμα με το φθηνοτερο ή το ακριβοτερο ωστε να αποφασισω τι τελικα μου χρειαζετε.

    Θελω να πιστευω οτι θα γινει μια επικοδομιτικη κουβεντα που θα βοιθειση τον οποιο θελισει να αγοραση ελικοπτερο ισως βεβαια να ηταν καταλλιλοτερος ενας γενικοτερος τιτλος
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 17 Νοέ 2006, 19:27:07 από mrkaza » Καταγράφηκε

    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #17 στις: Παρασκευή, 17 Νοέ 2006, 17:19:06 »

    Το Hirobo που συγκρινεται με το ραπτορ ειναι το Shutle (οι φτηνες εκδοσεις)
    Εχουν και τα δυο την χειροτερη δυνατη ποιοτητα, ειναι παμφτηνα και ταλαιπωρουν τους αρχαριους ιδιοκτητες τους.

    Το sceadu ειναι κλασεις ανωτερο και απο τα δυο και η καλυτερη αγορα για τον αρχαριο.

    Μην παιρνεις παραδειγματα απο το τι βλεπεις να κανουν ελικοπτερα σε χερια αλλων πιο εμπειρων.
    Ενας εμπειρος πιλοτος κανει τα παντα ακομα και με τα πρωτα ελικοπτερα που ανεφερα.

    Ευαγγελος

    Να και ο λόγος που λεω για το sceadu ή για αναβαθμίσεις αν ειναι   για 150 εύρο να ταλαιπωρηθώ καλλίτερα να τα δώσω και να μην ...
    Καταγράφηκε

    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Παρασκευή, 17 Νοέ 2006, 18:18:51 »

    Τώρα βέβαια η κουβέντα του Βαγγέλη είναι υπογραφή δε λέω αλλά βρε παιδί μου όσοι ξεκινήσαμε με ραπτορι δεν απογοητευτήκαμε τι να πω....αν κανείς το έπαθε ας μας πει συγκεκριμένα τι;
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Uncle's Dad
    ΜΗ ΜΕΛΟΣ
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 251



    « Απάντηση #19 στις: Παρασκευή, 17 Νοέ 2006, 19:23:10 »

    "...η κουβέντα του Βαγγέλη είναι υπογραφή"

     Δεν είναι υπογραφή.
    Είναι η καθαρά προσωπική γνώμη μου που βγήκε από πραγματική εμπειρία με τα συγκεκριμένα μοντέλα.
    Δεν έχω καμία εμπορική σχέση οτιδήποτε μοντελιστικο ούτε τα λεγόμενα μου έχουν να κάνουν με το τι "άκουσα να λένε" για αυτά.
    Άλλοι διαφωνούν με αυτα που λεω και είναι απόλυτα σεβαστό αλλά δεν συμμερίζομαι την άποψη τους.

    Ευάγγελος
    Καταγράφηκε

    Ιδιόρρυθμος αερομοντελιστής
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #20 στις: Σάββατο, 18 Νοέ 2006, 00:16:02 »

    Είσαι πολύ εμπειρότερος ..... με άλλα λόγια μερικών στο χώρο μας η γνώμη και οι συμβουλές είναι πιο βάσιμες γιαυτό και αποτελούν υπογραφή. Δεν είναι κακό να παραδεχόμαστε την αξία κάποιων ανθρώπων ούτε είναι κακό κάποιοι άνθρωποι σε ένα χώρο να αποτελούν ακόμα και πρότυπο. Είναι τουλάχιστον εγωισμός να μην τους δεχόμαστε. Και δε θα ήθελα με τίποτα μια φιλοφρόνηση να δημιουργούσε από μέρους μου την παραμικρή υπόνοια ότι κάποιος συνεργάζεται με κατάστημα --- και να σας πω και κάτι δε με νοιάζει. Όταν κάποιος το αξίζει - για τα δικά μου δεδομένα - θα του πω μπράβο. Σας το έχω ξαναπεί, προσωπικά μπορεί να είμαι μαγαζί αλλά πάνω απόλα ξεκίνησα και είμαι μοντελιστής. Και όταν συζητάω μαζί σας στο φόρουμ, θεωρώ ότι βρίσκομαι με φίλους που έχουμε κάτι κοινό και συνάμα σπάνιο και παράλληλα όμορφο (το έχω ανάγκη ειληκρινά σας μιλάω είναι άσχημο πράμα η απόσταση), ξεχνάω τα επαγγελματικά και τα αναφέρω μόνο αν πρόκειται για βοήθεια και εμπειρία και όχι με προοπτική κέρδους. Βαγγέλη εσύ και τα υπόλοιπα παιδιά της εθνικής ομάδας F3C αποτελείτε για τους υπόλοιπους έναν λόγο και μια εμπειρία βαρυσήμαντη τουλάχιστο για τα ελικόπτερα γιαυτό όταν φτάνει η ώρα να αντιπαραθέσω την άποψή μου στη δική σας να μου επιτρέπετε να θεωρώ πρώτα ότι η γνώμη σας είναι υπογραφή και μετά να συνεχίζω. Ο σεβασμός είναι αρετή.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα με καύσιμο (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: HIROBO vs THUNDER TIGER
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.038 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.