Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.422 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 21:04:43

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 21:04:43

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Σήμερα στις 21:04]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 13:05]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304422
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 117
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 85
    Συνολικά: 88
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 [Όλοι]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Πέπλο - Ελληνικό φελιζολένιο φτερό 39,5 τετρ.π.  (Αναγνώστηκε 5968 φορές)
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « στις: Παρασκευή, 5 Οκτ 2012, 13:12:38 »

    Καλησπέρα σας.

    Σε συνέχεια της προσπάθειας που κάνω για την κοπή και διάθεση φελιζολένιων φτερών σε εκείνους τους φίλους που τους ενδιαφέρει το χειροποίητο μοντέλο, έβγαλα ένα μεγαλύτερο απο ότι την 1η φορά, και το ονόμασα "Πέπλο".
    Χρησιμοποιεί την αεροτομή NaCa 4412, έχει εκπέτασμα 1,68 μ. και προτείνεται για all-around πτήσεις, εκπαιδευτικά, ανεμόπτερα κλπ... Όχι για ακροβατικού τύπου αερομοντέλα. Η μόνη τομή που φέρει πάνω του είναι ένα αυλάκι στο χείλος προσβολής όπου μπορείτε να βάλετε δοκαράκι για να το προστατεύετε απο πτώσεις, άσχημες προσγειώσεις κλπ...
    Το κάθε σέτ φτερού (ένα δεξί μισό και ένα αριστερό μισό), μπορώ να το δίνω 9 ευρώ. Η τιμή είναι χωρίς μεταφορικά και το κάθε μισό παραδίδεται μέσα στην ξεχωριστή θήκη του...

    Μου πήρε αρκετό καιρό σκληρής δουλειάς για να σας παρουσιάσω το παρακάτω φωτορεπορτάζ... Κάθε σχόλιο είναι δεκτό και απαραίτητο, και απλά να ξέρετε πως τίποτα απο ότι θα δείτε δέν είναι υποχρεωτικό... ! Όλη η διαδικασία είναι απλά η δική μου πρόταση ολοκλήρωσης μιάς κατασκευής αερομοντέλου, προκειμένου να προωθήσω το Πέπλο και να δείτε τις δυνατότητές του...  Χαμόγελο

    Δείτε όλα τα Άλμπουμ εδώ... http://s1074.photobucket.com/profile/DeltamanGr
    (πατήστε "Recent Albums" και δείτε τα με την αριθμητική σειρά τους)

    Στοιχεία Επικοινωνίας... grwings1@yahoo.gr,  ΠΜ σε αυτό το φόρουμ

    Ευχαριστώ, Απόστολος


    * Peplo_Geometry.jpg (21.91 KB, 894x330 - εμφανίστηκε 907 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #1 στις: Παρασκευή, 5 Οκτ 2012, 21:12:45 »

    Καθώς μοντάριζα το μοντέλο για να το φωτογραφίσω, ένα "πλάσμα", ιπτάμενο μάλλον, "αλογάκι" νομίζω λέγεται (?), ανέβηκε πάνω στο elevator και αμέσως χτυπήσανε μέσα μου κάτι καμπανάκια με ήχο... "evan, evan, evaaaaaan"...  laugh
    Θυμήθηκα τον γνωστό συνφορουμίστα Ευάγγελο, επίσης γνωστό ώς evan, που βγάζει φωτό εκείνων των φανταστικών θαυμάτων της φύσης μας!

    Δυστυχώς το Φόρουμ δέν με αφήνει να ανεβάσω πάνω απο 128 ΚΒ (λίγο είναι Mr Admin  Cheesy), οπότε την ανέβασα και αυτή στο photobucket...


     Χαμόγελο
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 6 Οκτ 2012, 10:01:37 από Αναστάσιος Μαρκούσης » Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #2 στις: Παρασκευή, 5 Οκτ 2012, 22:19:52 »

     Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #3 στις: Πέμπτη, 11 Οκτ 2012, 22:33:57 »

    Θα μπορούσα να τιτλοφορήσω το κειμενάκι ώς... Ελλάς-Αμερική 0-1, αλλά...

    Η μιά απογοήτευση διαδέχεται την άλλη. Με ρώτησε κάποιος απ'την Μασαχουσέτη πόσο θα στοίχιζε να του στείλω ένα φτεράκι και έτσι πήγα να ρωτήσω στα ΕΛΤΑ...
    Δέν έχει βάρος, αλλά έχει όγκο, και μου λέει, δέν μας ενδιαφέρει σε ποιά πολιτεία της Αμερικής, και ότι ξεκινάει απο 30 ευρώ!! Και για δύο δεματάκια απο αυτά λέω? Έ, 35 ευρώ μου λέει, δέν αλλάζει πολύ...  Ανεση
    Και να σκεφτείτε ότι τους το "τσίμπησα" λίγο δίνοντάς το 15 δολλάρια, 11 δλδ περίπου ευρώ. Αλλά πού να δείς προκοπή... 39 δολλάρια έχει η μεταφορά! Και για 2 φτερά 45 σχεδόν usd...  Δάκρυ

    Οι γενιές μας πρέπει να αγωνιστούν για τα λάθη του παρελθόντος, πρέπει να αγωνιστούν σκληρά, αλλά δέν ξέρω πόσο σκληρά είναι αυτό το σκληρά...

    Κατά τα άλλα το Πεπλοπλάνο πέταξε θαυμάσια προχθές, στα 1220 γρ. βάρους τελικού, νομίζω πάει και 20 γραμ. κάτω γιατί ήταν ελαφρώς μπροστόβαρο... Η σύνδεση του δέκτη που είναι στο φτερό με την άτρακτο, γίνεται με usb φίς, και όλες οι καλωδιώσεις είναι Shielded (με usb ή "μπλεντάζ" καλώδια), εκτός των ailerons. Ανεμοπορία θαυμάσια, με ένα πτυσσόμενο έλικα θα κάνει θαύματα για το μέγεθος και την τιμή του...


    * Peplo_Genikes 019.jpg (67.26 KB, 923x621 - εμφανίστηκε 721 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #4 στις: Πέμπτη, 11 Οκτ 2012, 22:37:01 »

    Εμπρός θα δείτε και την Horyzon HD κάμερα, που θα χρησιμοποιήσω για καταγραφή και ταυτόχρονη εκπομπή εικόνας για fpv.

    Την "άνοιξα" την πλακέτα της στη μέση και τα έβαλα όλα πάνω σε ένα κομματάκι μπάλσας, για να είναι πιό εύχρηστη...



    * Peplo_Genikes 015.jpg (84.97 KB, 824x616 - εμφανίστηκε 724 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #5 στις: Πέμπτη, 11 Οκτ 2012, 22:37:47 »

    Και μιά με το μοντέλο μετά την 1η επιτυχημένη πτησούλα...  Χαμόγελο


    * Peplo_Genikes 020.jpg (114.01 KB, 972x729 - εμφανίστηκε 737 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    evan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 7.065


    Ευάγγελος Μιχαηλίδης


    WWW
    « Απάντηση #6 στις: Πέμπτη, 11 Οκτ 2012, 23:26:41 »

    Καθώς μοντάριζα το μοντέλο για να το φωτογραφίσω, ένα "πλάσμα", ιπτάμενο μάλλον, "αλογάκι" νομίζω λέγεται (?), ανέβηκε πάνω στο elevator και αμέσως χτυπήσανε μέσα μου κάτι καμπανάκια με ήχο... "evan, evan, evaaaaaan"...  laugh
    Θυμήθηκα τον γνωστό συνφορουμίστα Ευάγγελο, επίσης γνωστό ώς evan, που βγάζει φωτό εκείνων των φανταστικών θαυμάτων της φύσης μας!

    Δυστυχώς το Φόρουμ δέν με αφήνει να ανεβάσω πάνω απο 128 ΚΒ (λίγο είναι Mr Admin  Cheesy), οπότε την ανέβασα και αυτή στο photobucket...


     Χαμόγελο

    Γεια σου Απόστολε!

    Κι εγώ φωτογράφισα το αδελφάκι του πριν από λίγο καιρό.

    Συνέχισε την καλή δουλειά!

    υ.γ. Αντί για το photobucket μπορείς να ανεβάζεις τις φωτογραφίες στο άλμπουμ του aeromodelling.gr


    * DSCN9267 (Medium).JPG (33.72 KB, 800x533 - εμφανίστηκε 708 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Η ύστατη μορφή ελευθερίας είναι η σιωπή. (Γιάννης Ρίτσος)
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #7 στις: Παρασκευή, 12 Οκτ 2012, 00:30:49 »

    Χαχαχαα...  Grin   Cheesy

    Ευάγγελε, τέλεια φωτό... Μα καλά, πώς το πέτυχες "en face" και να σου χαμογελάει... ?  laugh

    Την συνεχίζω την καλή δουλειά αλλά... κρυώνω Ευάγγελε. Κρυώνω πολύ απ'έξω και απο μέσα μου._

    Αντί για το Photobucket ήθελα να το βάλω εδώ στα Άλμπουμ, αλλά έπρεπε ταυτόχρονα να το δείξω και στους ξένους και δέν θεώρησα σωστό να τους δώσω λίνκ που θα τους βγάλει σε Ελληνικές σελίδες, γιατί δέν μπορώ να τα ανεβάζω σε δέκα μεριές... 2% της παγκόσμιας κατανάλωσης ενέργειας προέρχεται απ'τις Φάρμες των servers... είμαι και Οικοσκεπτόμενος πανάθεμά με... !
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 24 Οκτ 2012, 12:17:28 »

    Καλημέρα Κύριοι.

    Ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι Έλληνες, που γίνονται γρήγορα ΦΙΛΟΙ, και με βοηθούν να συνεχίζω να αναπνέω σάν άνθρωπος...

    Το φτεράκι έχει προσπεράσει τις προσδοκίες μου αν φτιαχτεί αεροδυναμικό και μόρτικο με τους τρόπους που δείχνω στα Άλμπουμς μου...
    Μου καίει το αεροπλάνο 100 mAh / Λεπτό απο μπαταρία LiPo 3S. Έχει πάνω πομπό βίντεο 800 mWatts, κάμερα έγχρωμη HD και φυσικά δέκτη και 4 servos... Η κατανάλωση Ισχύος δλδ, συμπεριλαμβάνει όλα τα παραπάνω εν λειτουργία!

    Η Naca 4412 δέν "τρυπάει" για να φύγει γρήγορα, αλλά έχει πολύ καλή αναλογία Άντωσης προς Οπισθέλκουσα σε χαμηλές, κανονικές, all-around, εκπαιδευτικές ταχύτητες... Wink
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    bleriot
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 316



    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 24 Οκτ 2012, 17:19:18 »

    Η μιά απογοήτευση διαδέχεται την άλλη. Με ρώτησε κάποιος απ'την Μασαχουσέτη πόσο θα στοίχιζε να του στείλω ένα φτεράκι και έτσι πήγα να ρωτήσω στα ΕΛΤΑ...
    Δέν έχει βάρος, αλλά έχει όγκο, και μου λέει, δέν μας ενδιαφέρει σε ποιά πολιτεία της Αμερικής, και ότι ξεκινάει απο 30 ευρώ!! Και για δύο δεματάκια απο αυτά λέω? Έ, 35 ευρώ μου λέει, δέν αλλάζει πολύ...  Ανεση
    Και να σκεφτείτε ότι τους το "τσίμπησα" λίγο δίνοντάς το 15 δολλάρια, 11 δλδ περίπου ευρώ. Αλλά πού να δείς προκοπή... 39 δολλάρια έχει η μεταφορά! Και για 2 φτερά 45 σχεδόν usd...  Δάκρυ

    Τι διαστάσεις έχει η συσκευασία; Μπορείς να το στείλεις όχι ως δέμα αλλά ως συστημένο αντικείμενο (επιστολή) Β' προτεραιότητας με πολύ λογικές χρεώσεις.

    http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

    http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/pricelist_epistol_2012.pdf
    Καταγράφηκε
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 24 Οκτ 2012, 20:35:07 »

    Μακάρι, μακάρι φίλε μου να γινόταν έτσι...

    Δυστυχώς όμως ούτε κατά διάνοια να το πάρουν σάν επιστολή... Είναι Ογκώδες! Τους πήγα το πακέτο εκεί...  Ντροπή

    Ακόμα και να σκεφτείς να κάνεις ένα αντίστοιχο μαγαζάκι για να δίνεις και τους φόρους σου, να μπορείς να συμμετέχεις σε προγράμματα, να είσαι ωραίος ρε παιδί μου, υπάρχουν ανασταλτικοί παράγοντες ΠΟΛΥ σημαντικοί!  Δυστυχώς.
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    bleriot
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 316



    « Απάντηση #11 στις: Πέμπτη, 25 Οκτ 2012, 01:27:21 »

    Μακάρι, μακάρι φίλε μου να γινόταν έτσι...

    Δυστυχώς όμως ούτε κατά διάνοια να το πάρουν σάν επιστολή... Είναι Ογκώδες! Τους πήγα το πακέτο εκεί...  Ντροπή

    Ακόμα και να σκεφτείς να κάνεις ένα αντίστοιχο μαγαζάκι για να δίνεις και τους φόρους σου, να μπορείς να συμμετέχεις σε προγράμματα, να είσαι ωραίος ρε παιδί μου, υπάρχουν ανασταλτικοί παράγοντες ΠΟΛΥ σημαντικοί!  Δυστυχώς.

    μάλλον ξεφεύγει σε διαστάσεις το δικό σου αλλά πληροφοριακά επιστολή θεωρείται οποιοδήποτε αντικείμενο δεν ξεπερνάει μήκος+πλάτος+ύψος=900χιλ και η μεγαλύτερη πλευρά δεν ξεπερνάει τα 600χιλ.

    Καταγράφηκε
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #12 στις: Πέμπτη, 25 Οκτ 2012, 19:40:55 »

    Καλησπέρα.
    Το πακέτο είναι ένα τραπέζιο με 85 εκ. μήκος, μία πλευρά 30 εκ., την άλλη 20 εκ. και ύψος 10 εκ. Ειδικά με τη φούσκα συσκευασίας, χοντραίνει λίγο...  Wink

    Πέταξε το αεροπλάνο χωρίς η κάμερα και ο πομπός του Video να τραβάνε ισχύ (κλειστά δλδ) και με πτυσσόμενο έλικα...
    Σε αυτή τη διαμόρφωση, καίει... 70 mAh ανά Λεπτό πτήσης.

    DM
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #13 στις: Πέμπτη, 27 Δεκ 2012, 15:41:30 »

    Καλησπέρα σας.

    Δέν ήξερα σε ποιά κατηγορία να το βάλω το βίντεο, μιάς και το Πέπλο μου τράβηξε το ανεμόπτερο Windex και είναι γυρισμένο πάνω στα βουνά των Τρικάλων...
    Ξέρω πως είναι κουραστικό, ειδικά έτσι που έχω την κάμερα και τον έλικα εμπρός, αλλά πράγματι αξίζει να δεί κανείς το τοπίο και τα πλάνα του "κυνηγητού"... Ξεκίνησε απλά σαν μιά μαγνητοσκόπηση, αλλά στο 2,5 λεπτό μου λένε οι φίλοι "κυνήγα τον Μάκη με το Windex" και αυτό έκανα...
    Πετάω απο έξω, μοντελιστικά, LOS δλδ, αλλά μπορείτε να δείτε και πώς θα φαινόταν σε FPV στύλ...  Wink

    http://www.youtube.com/watch?v=0r2gXrgswpI&feature=youtu.be

    Καλό απόγευμα σε όλους, και ευτυχές '13 να έχουμε...  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    salasgr
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 349


    fly something ... or take a nap...


    « Απάντηση #14 στις: Πέμπτη, 27 Δεκ 2012, 17:49:40 »

    Φοβερο το τοπιο φιλε μου, σας ζηλευω, οχι πολυ ομως,λιγακι γιατι δεν ειδα θαλασσα  laugh . Μπραβο, και η προσγειωση ολα τα λεφτα!!

    Καλη χρονια να εχεις!

    Τασος
    Καταγράφηκε



    windex
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 59


    « Απάντηση #15 στις: Πέμπτη, 27 Δεκ 2012, 22:04:44 »

    Αποστολε την επομενη φορα να βαλουμε καμερα και στην ουρα απο το Windex.

    Χρονια πολλα σε ολους.
    Καταγράφηκε
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #16 στις: Παρασκευή, 28 Δεκ 2012, 00:20:19 »

    ^^ Χαχαααα...

    Μάκη, ναί, να βάλουμε, αλλά θέλουμε και κάποιον να μας κάνει το Μοντάζ στα βίντεος, γιατί το δικό μου ταλέντο... εξαντλείται στο Upload κουμπάκι του YouTube...  Wink
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    windex
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 59


    « Απάντηση #17 στις: Παρασκευή, 28 Δεκ 2012, 15:35:28 »

    Τον Bocian τι τον εχουμε για να κοβει μονο στο cnc laugh
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 2 [Όλοι]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Ηλεκτρικά  |  Slowflyers & Parkflyers - Indoor & Microlight  |  Foamies (Συντονιστής: _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Πέπλο - Ελληνικό φελιζολένιο φτερό 39,5 τετρ.π.
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.043 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.