Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.530 μηνύματα σε 12.389 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Δευτέρα, 20 Μάι 2024, 01:03:05

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Δευτέρα, 20 Μάι 2024, 01:03:05

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:52]

    από ptsetsonis
    [Χθες στις 20:24]

    από CMarkop
    [Χθες στις 20:15]

    από ptsetsonis
    [Χθες στις 12:41]

    [Σάββατο, 18 Μάι 2024, 22:09:44]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 18 Μάι 2024, 20:47:48]

    από dominicm
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 16:04:34]

    από geoli
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 15:43:43]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 14:48:30]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304530
    Σύνολο θεμάτων: 12389
    Online σήμερα: 27
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 17
    Συνολικά: 19
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Ελληνική Πτέρυγα χρειάζεται Δοκιμαστή ! ...  (Αναγνώστηκε 6749 φορές)
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #15 στις: Πέμπτη, 5 Νοέ 2009, 10:50:08 »

    Χάρη μου ... εντάξει λοιπόν , δέν μπορώ να πώ ότι Δέν έχεις δίκιο ... Καλό είναι σίγουρα να τη πάρει κάποιος που Δέν έχει ξαναδοκιμάσει πτέρυγα σίγουρα ... ευκαιρία είναι ...

    Ά , όσο για τα 50 μέτρα που θα μου δώσεις Προβάδισμα ... Εντάξει , δικαιολογημένα . Ά , δικαιολογημένα ... Έτσι , στο τέλος θα λέμε ότι σε πέρασα μισό χιλιόμετρο π.χ. αντί για 550 μέτρα ... χάχάχά ...  laugh 

    Αλήθεια , πλησιάζω συνεχώς στα 700 Watts , περίπου δλδ 1 Ίππο . Πού βρίσκεσαι τώρα ?
     

    δεν πατε καλα μου φαινεται . Αν το επιπεδο εχει φτασει στα 700 watts μηπως πρεπει να ετοιμασω κατι με 26cc βενζινα??
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Απάντηση #16 στις: Πέμπτη, 5 Νοέ 2009, 20:23:14 »

    Χάρη μου ... εντάξει λοιπόν , δέν μπορώ να πώ ότι Δέν έχεις δίκιο ... Καλό είναι σίγουρα να τη πάρει κάποιος που Δέν έχει ξαναδοκιμάσει πτέρυγα σίγουρα ... ευκαιρία είναι ...

    Ά , όσο για τα 50 μέτρα που θα μου δώσεις Προβάδισμα ... Εντάξει , δικαιολογημένα . Ά , δικαιολογημένα ... Έτσι , στο τέλος θα λέμε ότι σε πέρασα μισό χιλιόμετρο π.χ. αντί για 550 μέτρα ... χάχάχά ...  laugh 

    Αλήθεια , πλησιάζω συνεχώς στα 700 Watts , περίπου δλδ 1 Ίππο . Πού βρίσκεσαι τώρα ?
     



    Τα 700 W είναι με  πόσα βολτ? Σε λίγες μέρες θα σου πω πόσο έχω φτάσει. Το τελευταίο μου setup (λίγο ακριβό) δεν το έχω μετρήσει ακόμα. Θα το μετρήσω και θα σου πω. Πάντως κάνει ΤΡΕΛΟ θόρυβο!!!
    Καταγράφηκε

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #17 στις: Πέμπτη, 5 Νοέ 2009, 20:43:31 »

    Ηλία ... χαχαχαχ ... Βενζίνη ?? Έεεε ... λίγο ξεπερασμένα για τις εποχές μας , αλλά αυτή η μυρωδιά της Μπενζίνας ρέ παιδί μου έ ...  Wink

    Χάρη , έτσι , έτσι ... ετοιμάζω ακόμη και Custom έλικες αγορίνα ... για να δούμε ... Η Τάση είναι στα 15 Volts περίπου (4S) και 8x7 Sport APC ο έλικας και ανεβαίνουμε ...  Wink
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Pilot Haris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 854

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5


    « Απάντηση #18 στις: Πέμπτη, 5 Νοέ 2009, 20:48:32 »

    Κι εγώ με τα ίδια volt είμαι αλλά με μικρότερη προπέλα!!!! Έχει πετάξει η πτέρυγα μου με αυτό το setup που σου λέω αλλά από την τρελαμάρα μου να την πετάξω……δεν μέτρησα τίποτα!!!!!!!! Καλή η μπενζίνα αλλά……αλλά άλλο  ήχο βγάζει το ηλεκτρικό όταν πιάνεις τα 80 με 100 χιλιόμετρα…….
    Καταγράφηκε

    http://www.facebook.com/pilot.haris.5

    Aurora-
    Raptor X50-
    Gemini Multiplex-
    Fun Jet Multiplex-
    Twin Jet Multiplxex-
    Minimoa ArtTech-
    Yak 54 Thunder Tiger-
    DogFighter Multiplex-
    Tucan  Multiplex-
    EasyStar II  Multiplex-
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #19 στις: Πέμπτη, 5 Νοέ 2009, 21:43:27 »

    Ηλία ... χαχαχαχ ... Βενζίνη ?? Έεεε ... λίγο ξεπερασμένα για τις εποχές μας , αλλά αυτή η μυρωδιά της Μπενζίνας ρέ παιδί μου έ ...  Wink

    Χάρη , έτσι , έτσι ... ετοιμάζω ακόμη και Custom έλικες αγορίνα ... για να δούμε ... Η Τάση είναι στα 15 Volts περίπου (4S) και 8x7 Sport APC ο έλικας και ανεβαίνουμε ...  Wink

    θα βγω λιγο εκτος θεματος αλλα μου ηρθαν στο μυαλο μου υπολογισμοι

    700watts = 14.8 volts X 47 amper

    αρα χρειαζομαστε μια μπαταρια που να αντεχει αυτα τα amper
    δηλαδη π.χ. αν εχουμε 2000mah x 25C = 50 A

    και επειδη θα ειναι οριακα καλο ειναι να εχει παραπανω Mah ή παραπανω C


    Σωστα?Huh??DELTAMAN
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #20 στις: Παρασκευή, 6 Νοέ 2009, 14:10:27 »

    Χάρη , θα συμφωνήσω μαζί σου για τον ήχο του Ηλεκτρικού ...  Wink

    Ηλία , πολύ καλά τα λές , μόνο που όταν υπολογίζεις υπό φορτίο θα βάζεις αντί για 14,8 Volts ... 13 για να είσαι μέσα ... Αυξάνονται λίγο τα Αμπέρ , αλλά οκ , αυτά είναι για δευτερόλεπτα , άντε μισό λεπτό , όταν Γκαζώνεις στο φούλ ...

    Έπίσης , καλό είναι να έχεις μεγαλύτερη χωρητικότητα αλλά γεννιούνται ερωτήματα Ζυγίσματος . Άν σε παίρνει βάζεις παραπάνω , άν όχι , κυνηγώντας υψηλές ταχύτητες , έχεις ώς τίμημα την ... Ημίσια ζωή της μπαταρίας ...

    Συνεχώς εξελίσσονται οι μπαταρίες οπότε κάποια στιγμή Δέν θα κουράζονται και τόσο ...  Wink 

    Άσε , άσε , πρίν απο λίγο μέτρησα σε ένα Setup με 6S ... 930 Watts !! Θα τα κάψουμε όλα για σημάδι ... Αύριο ίσως έχω και Video να σας δείξω ...
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #21 στις: Παρασκευή, 6 Νοέ 2009, 15:50:23 »

    Άσε , άσε , πρίν απο λίγο μέτρησα σε ένα Setup με 6S ... 930 Watts !! Θα τα κάψουμε όλα για σημάδι ... Αύριο ίσως έχω και Video να σας δείξω

    θελω βιντεο τωρα Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #22 στις: Σάββατο, 7 Νοέ 2009, 10:57:50 »

    Καλημέρα Κύριοι ...

    Ηλία , δές το Videάκι στο άλλο το Θέμα με τις Πτέρυγες Υψηλών Ταχυτήτων άν και στο Video δέν φαίνεται ότι φτάσαμε στα 900+ Watts . Θα πρέπει να εμπιστευθείτε τα λεγόμενά μου ... 

    Βγήκαμε λίγο εκτός Θέματος εδώ ... Λοιπόν ακόμη περιμένω να ενδιαφερθούν κι άλλοι Έλληνες παιδιά ...
    Μακάρι να μπορούσαv να βρεθούν και άλλα παράγματα που να φτιάχνονται στην χώρα μας και να το ανακοινώσουμε και να το προωθήσουμε ...  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #23 στις: Σάββατο, 7 Νοέ 2009, 17:06:09 »

    Μη μπερδεύετε τα watts που καταλήγουν στον αξονα του μοτέρ, με την έλξη που μπορεί να δώσει η έλικα.

    Αν δεν επιλεγεί η κατάλληλη έλικα, τα watts δεν θα προσφέρουν από μόνα τους ταχύτητα.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #24 στις: Σάββατο, 7 Νοέ 2009, 19:05:55 »

    Σίγουρα Κύριε Γιάννη ... αυτό που λέτε είναι πολύ σωστό φυσικά .

    Θέλω να μου πείτε ένα-δυό απλούς κανόνες σχετικά με το Θέμα αυτό μιάς και ασχοληθήκαμε ...
    Η προσέγγιση του να έχεις έναν "τετράγωνο" έλικα (άν λέγεται έτσι) , δηλαδή 7x7 , 8x8 κλπ (ίδιο βήμα όπως και διάμετρο) και να προσπαθείς να του Δώσεις όσες Περισσότερες στροφές μπορείς , μέχρι ποιό σημείο δουλεύει Χωρίς να εμφανιστούν φαινόμενα σπηλαίωσης ?
    Κάπου είχα διαβάσει ότι οι "τετράγωνοι" έλικες "σπηλαιώνουν" κοντά στις 30.000 στροφές ... Φυσικά μιλάμε πάντα για Δίφυλλο Έλικα . Με βάζει σε σκέψεις για τις Μέγιστες στροφές που πρέπει να "κυνηγάω" σε τέτοιους έλικες , και ακόμα περισσότερο τώρα που θέλω να πειραματιστώ με Τρίφυλλο , δέν ξέρω άν είδατε σε άλλο Θέμα ... Έχω την εντύπωση ότι ο Τρίφυλλος θα εμφανίζει σπηλαίωσης φαινόμενα σε Πολύ Χαμηλότερες στροφές .
    Μιά Απλή απάντηση είναι ότι ψάχνω ...

    Άν Ξέρουμε σε ποιό σημείο "σπηλαιώνει" νομίζω ότι έχει Νόημα να σκεφτόμαστε την εισερχόμενη Ισχύ του συνδυασμού που θα χρησιμοποιήσουμε , με την έννοια ότι "κυνηγάμε" αυτό το σημείο . Βέβαια , η Αποδοτικότητα (Efficiency) του μοτέρ θα πέφτει απο ένα σημείο και πάνω του γκαζιού , αλλά άν είναι να κερδίσουμε κάποιες στροφές πιό κοντά στο "σημείο σπηλαίωσης" δέν θα μας πείραζε . Άν το βλέπω σωστά ...  

    Ξέρω κάποιος μπορεί να πεί ... Πώπω Απόστολε το έχουμε ξαναπεί , διάβασε εκεί κλπ ... Θέλω μιά απλή προσέγγιση Μόνο για Έλικες με Ίδιο νούμερο μπρός-πίσω και απαντώ πώς η Επανάληψη είναι η Μητήρ της Μαθήσεως .
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #25 στις: Σάββατο, 7 Νοέ 2009, 20:33:18 »

    φαινόμενα σπηλαίωσης ?

    τι λεει ο ποιητης???
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #26 στις: Τρίτη, 10 Νοέ 2009, 14:25:04 »

    Ηλία μου Δέν είναι εκεί το θέμα , σημαντικό είναι φυσικά αλλά όχι επι του παρόντος θέματος ...
    Ψάξε και στη Wikipedia με τον όρο Cavitation .

    Κύριε Γιάννη ,
    απορώ καταρχάς γιατί δέν το έγραψα πρίν αυτό και απάντησα στην παρατήρησή σας για τα Watts ...
    Έχω δώσει όλη μου την ψυχή και Όλες μου τις οικονομίες (που δέν είναι και πολλές) σ'αυτό που αγαπάω . Προσπαθώ καθημερινά και βοηθάω . Κανένα κείμενό μου Δέν είναι πρόχειρο , και όλα είναι στα Ελληνικά , τονισμένα σωστά και λοιπά , πράγμα σπάνιο σήμερα .
    Γράφω με όλη μου την καλή θέληση ...
    "Μιά εξαίρεση όμως πρέπει να την κάνω για να έχω τη συνείδησή μου καθαρή . Ο σκοπός του Τέστ αυτού του μοντέλου γίνεται για να μιλήσουμε για τα ελαττώματά του περισσότερο απ'τα προτερήματά του . Επειδή σέβομαι τους πρεσβυτέρους και έχω άπλετη εμπιστοσύνη στην Κρίση του Κυρίου Γιάννη Κωνσταντακάτου , άν εκείνος θελήσει να συμμετάσχει στο Τέστ , θα λάβει μία πτέρυγα ούτως ή άλλως , εκτός "διαδικασίας επιλογής" ας πούμε . Εννοείται φυσικά ότι άλλη μία θα δοθεί σε όποιο μέλος της κοινότητας αποφασισθεί ..."

    ... και το Μόνο που έχετε να γράψετε είναι η παρατήρηση για τα Watts ? Έχετε ξαναδεί τέτοια προσφορά Πολλές φορές και απο άλλους Έλληνες ?
    Αντί να πείτε κάτι σάν ... "Σε Ευχαριστώ πολύ Απόστολε, με τιμά η προσφορά σου αλλά αυτό τον καιρό είμαι πνιγμένος ή δέν μου αρέσουν οι πτέρυγες ή τις έχω δεί και θα ήθελα κάποιος άλλος να έχει την ευκαιρία ή Δέν με ενδιαφέρει βρέ αδερφέ στο κάτω-κάτω αλλά πάρα ταύτα σε ευχαριστώ ... " , εσείς μας κάνατε και παρατήρηση !
    Eύχομαι ανάμεσα στις Χιλιάδες ώρες που έχετε διαθέσει για μοντέλα του Εξωτερικού και στις χιλιάδες των χιλιάδων σε χρήματα που έχετε επίσης διαθέσει , να βρείτε τη χαρά και την ευχαρίστηση . Μα καλά , θα μου πείτε , Δέν ντρέπεσαι τώρα και πήρε εμένα η μπόρα , λές και άλλοι δέν ψωνίζουν Μόνο απ'έξω κλπ ...
    Είστε ο γηραιότερος και ο καταλληλότερος Έλληνας απο ότι φαίνεται στο Νέτ και απ'την "καριέρα" σας για θέματα μοντελισμού και επίσης είστε απο τους λίγους Έλληνες που προσπαθούν να διαδώσουν Ελληνικές κατασκευές , βλέπε j-kon1 , διάφορα Εκπαιδευτικά κλπ ...
    Αυτή ήταν η Λιγότερη απάντηση που περίμενα απο εσάς . Μα θα μου πείς , κάποιοι άλλοι Δέν απαντούν και καθόλου . Δέν ασχολούνται κάν !

    Είναι Κρίμα , πράγματι πολύ Κρίμα ...

     ... και ο αγώνας συνεχίζεται για το Φθηνότερο Σερβάκι της Ελληνικής αγοράς , για το φθηνότερο ελικόπτερο , λές και όλα αυτά θα καταλήξουν κάπου ...

    H πτέρυγα θα πάει στον Δημήτρη . Φάνη μου συγνώμη αλλά ας δώσουμε και σε κάποιον άλλο φίλο την ευκαιρία να νιώσει τη χαρά του Φθηνού και Ελληνικού ...
    Δημήτρη , άν ενδιαφέρεσαι ακόμη στείλε μου mail στο  grwings1@yahoo.gr  γιατί δέν ξέρω άν θα βλέπω τα ΠΜ του Φόρουμ για λίγο καιρό ... 
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 12 Νοέ 2009, 21:33:42 από DeltaMan » Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #27 στις: Τρίτη, 10 Νοέ 2009, 15:10:27 »

    Αγαπητέ Απόστολε, γιατί σπαταλάς τον χρόνο σου και γράφεις μυθιστορήματα;

    Απλά έκανα λάθος και την παρατήρησή μου για τα "watts και τις έλικες" την ποστάρησα στο εδώ θέμα, ενώ ήθελα να την ποστάρω στο θέμα των "πτερύγων υψηλών ταχυτήτων". Απλά διαβάζοντας μιά το ένα μιά το άλλο μπερδεύτηκα σε ποιό θέμα ήμουν μέσα.

    Σίγουρα δεν με ενδιαφέρει να εμπλακώ σε δοκιμασία οιουδήποτε μοντέλου.
    Ούτε σχολιάζω αρνητικά την προσπάθειά σου. Πως σου πέρασε αυτό από το μυαλό;
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Κωστης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 674


    Playing some blues...


    « Απάντηση #28 στις: Τρίτη, 10 Νοέ 2009, 15:46:10 »

      Μπραβο σου Αποστολε για αυτην σου την προσπαθεια. Φαινεται ποσο αγαπας αυτο που κανεις. Επιτελους θα δω μια απο της πτερυγες σου στο μοντελοδρομιο! Χαιρομαι πολυ που ο Δημητρης θα σε βοηθησει σε αυτην σου την προσπαθεια. Πιθανοτατα να εχεις περισσοτετες απο μια γνωμες στο φορουμ μιας και αρκετοι απο την εαθ γραφουμε στο aeromodelling.  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    …χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #29 στις: Παρασκευή, 20 Νοέ 2009, 18:38:54 »

      Μπραβο σου Αποστολε για αυτην σου την προσπαθεια. Φαινεται ποσο αγαπας αυτο που κανεις. Επιτελους θα δω μια απο της πτερυγες σου στο μοντελοδρομιο! Χαιρομαι πολυ που ο Δημητρης θα σε βοηθησει σε αυτην σου την προσπαθεια. Πιθανοτατα να εχεις περισσοτετες απο μια γνωμες στο φορουμ μιας και αρκετοι απο την εαθ γραφουμε στο aeromodelling.  Χαμόγελο
    Αντε Κωστή θα σου δίνω λίγο να παίζεις για να μην κλαις....
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    Σελίδες: 1 [2]  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Ηλεκτρικά  |  Slowflyers & Parkflyers - Indoor & Microlight  |  Foamies (Συντονιστής: _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Ελληνική Πτέρυγα χρειάζεται Δοκιμαστή ! ...
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 25 ερωτήματα.