Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.517 Messages dans 12.388 Fils de discussion par 6.239 Membres / Dernier membre: Νικ.
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Dimanche, 19 Mai 2024, 10:06:01

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Dimanche, 19 Mai 2024, 10:06:01

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Matières récentes
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6239
    Dernier: Νικ.
    Stats
    Total des messages: 304517
    Total des fils de discussion: 12388
    En ligne aujourd'hui: 45
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 1
    Invités: 23
    Total: 24
    Choix de thème

    Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 13     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: ESM FOCKE WULF 190-A8 ARF  (Lu 40141 fois)
    KATANAS
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 181



    « Répondre #30 le: Lundi, 9 Sept. 2013, 13:19:03 »

    Χαρη καλημερα,
    για Ελλαδα δε ξερω αλλα απο lindinger mporeis na την παρεις και την dle kai tin zenoah!me 10 ευρω μεταφορικα την τελευταια φορα που εφερα εγω!και ουτε δασμους ουτε τιποτα! Wink
    Journalisée

    My first plane was katana!
    GeorgeC
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 280



    « Répondre #31 le: Lundi, 9 Sept. 2013, 16:08:27 »

    Οντας βαρυτερη η Zenoah ειναι και πιο ενδεδειγμενη σε οτι αφορα το κεντροβαρισμα... Βαρος μπροστα ειναι παντα επιθυμητο σε σκαφη αυτου του τυπου...λεμε τωρα Wink
    Journalisée
    panioul
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.158



    « Répondre #32 le: Lundi, 9 Sept. 2013, 16:33:26 »

    DLE 30cc 180 € με τα μεταφορικά (από Tower με την έκπτωση μέλους) με 2 χρόνια εγγύηση

    Καλησπέρα. Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω η έκπτωση αυτή τη στιγμή στον tower για μέλη είναι στα 45$ για παραγγελίες άνω των 200$ οπότε με ισοτιμία 1,3 δολάριο προς ευρώ βγαίνουν 205€. Με όλο το ρίσκο του τελωνείου από tower, (πρόσφατα πλήρωσα για παραγγελιά 187€ αλλά το κουτί ήταν στενόμακρο γιατί είχε ρολό από monokote). Πιστεύω η καλύτερη λύση είναι από rcsamos.gr με 259€ και δωρεάν μεταφορικά!Ακόμα και του lindinger βγαίνει πιο ακριβά. Οπότε καλό είναι να βλέπουμε πρώτα τα ελληνικά μαγαζιά
    Journalisée

    Ιωαννίδης Παναγιώτης
    Ένωση Αερομοντελιστών Θεσσαλονίκης
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.404



    « Répondre #33 le: Lundi, 9 Sept. 2013, 18:19:34 »

    Φίλε panioul εγώ υπολόγισα ότι από τα 285$ θα πάρω και κανένα ψιλό ώστε να γίνει 301$ και έκπτωση 75$ = 226$ + 30$ shipping

    Όποτε ήθελα DLE έμπαινα στον RCSamos αλλά δεν είχε stock ! και τώρα που μπήκα τις έχει σε "προ-παραγγελία"
    Journalisée

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 223



    « Répondre #34 le: Lundi, 9 Sept. 2013, 19:44:36 »

    Καλησπέρα έχω δει ότι υπάρχουν 2 εκδόσεις στην Zenoah 38 μία που λέγεται titan και μία απλή, τι διαφορές έχουν γνωρίζει κανείς?
    Journalisée

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    panioul
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.158



    « Répondre #35 le: Lundi, 9 Sept. 2013, 21:52:54 »

    Φίλε panioul εγώ υπολόγισα ότι από τα 285$ θα πάρω και κανένα ψιλό ώστε να γίνει 301$ και έκπτωση 75$ = 226$ + 30$ shipping

    Όποτε ήθελα DLE έμπαινα στον RCSamos αλλά δεν είχε stock ! και τώρα που μπήκα τις έχει σε "προ-παραγγελία"
    Σωστός!! Και γω αυτό κάνω συνήθως δεν έχεις καθόλου άδικο... Όσο για το rcsamos ακόμα και όταν δεν το έχει στοκ αν το κάνεις προπαραγγελία σε 5-6 μέρες το έχεις. Το ανέφερα απλά γιατί είναι πολύ ανταγωνιστική τιμή για Ελλάδα.
    Journalisée

    Ιωαννίδης Παναγιώτης
    Ένωση Αερομοντελιστών Θεσσαλονίκης
    panioul
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.158



    « Répondre #36 le: Lundi, 9 Sept. 2013, 22:03:32 »

    Καλησπέρα έχω δει ότι υπάρχουν 2 εκδόσεις στην Zenoah 38 μία που λέγεται titan και μία απλή, τι διαφορές έχουν γνωρίζει κανείς?
    Η έκδοση Titan είναι η έκδοση που λανσάρει ως συνήθως ο Toni klark στην Ευρώπη. Η έκδοση αυτή είναι η πιο αξιόπιστη και παλιά. Έχει μανιατό για την ανάφλεξη αλλά παρ' όλα αυτά η ευκολία που έχει στην εκκίνηση είναι απίστευτη. Το βάρος της είναι 1,8kg και την χρησιμοποιούν πολύ σε αεροπλάνα τα οποία χρειάζονται βάρος εμπρός. Η έκδοση platinum είναι μια πιο Αμερικάνικη έκδοση θα έλεγα. Προέρχεται από την κλασική έκδοση Titan ZG 38 με την διαφορά ότι έχει αλλαχθεί ο άξονας και έχει βγεί το μανιατό της ανάφλεξης. Τη θέση τους πήρε ένας ελαφρύς και μικρός άξονας και το μάτι του αισθητήρα για την ηλεκτρονική. Το βάρος της είναι στα 1,6kg (μόνο του κινητήρα)
    Journalisée

    Ιωαννίδης Παναγιώτης
    Ένωση Αερομοντελιστών Θεσσαλονίκης
    Yankos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 3.326


    Χρωστάω, άρα υπάρχω. - Yankos -


    « Répondre #37 le: Mardi, 10 Sept. 2013, 00:20:34 »

    Αν πιάνει λίγο το χέρι σου, να ένα φθηνό μοτέρ με πολύ καλές κριτικές και στο βάρος που το θες.
    http://www.himodel.com/engines/GF40i_40cc_Petrol_Engine_Kit_for_Radio_Control_Aeroplane_Loose_Parts_Version.html
    Journalisée

    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.623


    game over :|


    « Répondre #38 le: Mardi, 10 Sept. 2013, 00:59:17 »

    Αν πιάνει λίγο το χέρι σου, να ένα φθηνό μοτέρ με πολύ καλές κριτικές και στο βάρος που το θες.
    http://www.himodel.com/engines/GF40i_40cc_Petrol_Engine_Kit_for_Radio_Control_Aeroplane_Loose_Parts_Version.html

    Συναρμολογουμενο μοτερ με ολα τα υλικα χυμα. Εχει το ενδιαφερον του και αυτο αρκει να δουλεψει στο τελος. Χαμόγελο
    Journalisée

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.046



    « Répondre #39 le: Mardi, 10 Sept. 2013, 01:04:58 »

    Αληθεια το καταστημα που εχει την     zenoah εδω ελλαδα 300 ποιο ειναι???
    Journalisée

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 223



    « Répondre #40 le: Mardi, 10 Sept. 2013, 01:12:19 »

    Αληθεια το καταστημα που εχει την     zenoah εδω ελλαδα 300 ποιο ειναι???

    Ο diamond models αλλά τώρα δεν υπάρχει διαθέσιμη http://www.diamond-models.gr/index.php?target=products&product_id=5398
    Journalisée

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 223



    « Répondre #41 le: Mardi, 10 Sept. 2013, 19:59:03 »

    Μόλις επικοινώνησα με diamond models και μου είπε ότι σ' ένα μήνα θα είναι εδώ το πολεμοπούλι tickedoff tickedoff tickedoff Τσαντίστηκα πολύ και είμαι και ανυπόμονος! Μπορώ να το παραγγείλω από κάπου αλλού, γνωρίζει κανείς?? Βέβαια υπάρχει και η εναλλακτική του esm hawker hurricane!!!
    Journalisée

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 223



    « Répondre #42 le: Mercredi, 11 Sept. 2013, 00:49:28 »

    Καλησπέρα φίλοι, επειδή προσανατολίζομαι στην Zenoah 38 με μανιατό θα ήθελα να μου πείτε αν το μανιατό δημιουργεί παρεμβολές στον δέκτη? Μου είπαν κάποιοι ότι υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει, ισχύει κάτι τέτοιο?
    Journalisée

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.404



    « Répondre #43 le: Mercredi, 11 Sept. 2013, 14:54:42 »

    Μόλις επικοινώνησα με diamond models και μου είπε ότι σ' ένα μήνα θα είναι εδώ το πολεμοπούλι tickedoff tickedoff tickedoff Τσαντίστηκα πολύ και είμαι και ανυπόμονος! Μπορώ να το παραγγείλω από κάπου αλλού, γνωρίζει κανείς?? Βέβαια υπάρχει και η εναλλακτική του esm hawker hurricane!!!

    Έχει 10 τεμάχια ο Lindinger http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=70442

    To Hurricane είναι πιο εύκολο στην πτήση αλλά πρέπει να σφάξεις το cowl, στο 190 μπορείς να το αποφύγεις
    Journalisée

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    har28
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 223



    « Répondre #44 le: Mercredi, 11 Sept. 2013, 18:00:16 »

    Μόλις επικοινώνησα με diamond models και μου είπε ότι σ' ένα μήνα θα είναι εδώ το πολεμοπούλι tickedoff tickedoff tickedoff Τσαντίστηκα πολύ και είμαι και ανυπόμονος! Μπορώ να το παραγγείλω από κάπου αλλού, γνωρίζει κανείς?? Βέβαια υπάρχει και η εναλλακτική του esm hawker hurricane!!!

    Έχει 10 τεμάχια ο Lindinger http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=70442

    To Hurricane είναι πιο εύκολο στην πτήση αλλά πρέπει να σφάξεις το cowl, στο 190 μπορείς να το αποφύγεις

    Ναι έχει αλλά δεν στέλνει Ελλάδα όμως !!!!
    Journalisée

    ΧΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑ!!!
    Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 13     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Γιγαντιαία, υπό κλίμακα και με βενζίνη (Modérateur: ArgyrisGiannetakis)  |  Fil de discussion: ESM FOCKE WULF 190-A8 ARF
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.035 secondes avec 24 requêtes.