Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.334 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 20 Απρ 2024, 10:50:58

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 20 Απρ 2024, 10:50:58

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:14]

    από chris 1975
    [Χθες στις 19:04]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304334
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 47
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 37
    Συνολικά: 40
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 84     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΣΕΦ  (Αναγνώστηκε 279635 φορές)
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « στις: Τρίτη, 6 Σεπ 2005, 08:46:40 »


    Προσθήκα administrator: Το θέμα έφτασε αισίως τα 1256 μηνύματα  Εκπληξη

    Για λόγους λειτουργικότητας κλειδώθηκε, η συνέχεια στο θέμα ΣΕΦ #2.
      Thumbs up

    οσες φορες εχω περασει απο το ΣΕΦ παντα βλεπω αρκετο κοσμο να πεταει συνηθως ηλεκτρικα αεροπλανα
    χθες ειδα (και μυρισα) ενα θερμικο raptor, δυο πτερυγες, ενα easy star και ενα εκπαιδευτικο j3
    και παρολο που ειχε αρκετο αερα πεταγανε (με μια δυσκολια να λεμε την αληθεια)
    παει κανεις απο εδω στο συγκεκριμενο μερος για πτησεις;
    ειναι αρκετα καλος σαν χωρος με μονο προβλημα οτι εχει αρκετους περαστικους και ανθρωπους που κανουν βολτες στην παραλια...
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 24 Μάρ 2008, 07:38:16 από Κώστας Κωστόπουλος » Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #1 στις: Τρίτη, 13 Σεπ 2005, 08:29:13 »

    οκ καταλαβα. δεν πηγαινει κανεις στο ΣΕΦ τα απογευματα
    μηπως γνωριζει κανεις τι ισχυει σχετικα με την ασφαλεια;
    δηλαδη μπορω εγω που ειμαι γραμενος σε αεραθλητικο συλογο (βεβαια οχι στο τμημα του αερομοντελισμου αλλα του ελεξιπτωτου πλαγιας) να μπορω να κανω ενα συμβολαιο με καποια εταιρια για ευθυνη για πιθανες ζημιες που προκαλεσω σε ανθρωπους η σε υλικες ζημιες; (το οποιο να εχει ισχυ σε οποιο χωραφι μου αρεσει μεσα στην Ελλαδα και οχι στα επισημα μοντελοδρομια)
    τετοιοι ειδους αφαλειες τις κανει το μοντελοδρομιο στα μελη του, ο ιδιος ο αερομοντελιστης η ο καθε συλογος για τα μελη του;
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 14 Σεπ 2005, 00:05:20 »

    Ενδιαφέρον το θέμα ασφάλισης, με παράθεση το μήνυμα σου άνοιξε στο https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php/topic,293.msg1341.html#msg1341
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Apostolos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810


    Flyyyyy!!!!


    « Απάντηση #3 στις: Πέμπτη, 4 Ιαν 2007, 16:47:40 »

     Κανένα νέο από τσίρκο στο Σ.Ε.Φ.? Πότε θα φύγει?  tickedoff
    Καταγράφηκε
    XASOMERH
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 27


    FUNTANA S 90


    « Απάντηση #4 στις: Πέμπτη, 4 Ιαν 2007, 17:09:50 »

    Κανένα νέο από τσίρκο στο Σ.Ε.Φ.? Πότε θα φύγει?  tickedoff

    Για το τσιρκο δεν ξερω αλλα υπαρχουν αλλα τσιρκα και δεν αναφερομαι σε μας εδω αλλα σε αυτους που ουτε ξερουν τι τους γινετε και το βιβλιο οδηγιων καθως και λιγο υπευθηνοτητα δεν την εχουν και το βιβλιο στην ακρη να μην πιανει χωρο.
    το λεω αυτο διοτι χτες στις 3 του μηνα καλο μηνα και καλη χρονια  Στριφογύρισμα ματιών ημουν μονοσ στο σεφ και αρχισα να ετοιμαζομε να πεταξω το αερροπλανακι μου σαν ανθρωπος καθομουν εκει που καθομαστε ολοι και για την ακριβια εκει που αναγκαστικαμε λογω τσιρκου να παμε. την ωρα που ειμαι στο αερα τσουπ παρεμβολη τσουπ κατω τσουπ ο Σωτηρησ χωρις μοντελο τωρα .καποιοσ ``τσιρκος`` ανοιξε τ/κ και σε τοσεσ συχνοτητεσ ειχε ακριβως την ιδισ. που καθονταν? οσοι ξερουν θα καταλαβουν στην αρχη του χωματοδρομου εκει που μπαινουμε με τα αμαξια . τι του λες τωρα ?
    δεν ξερω αν φτιαξω το μοντελο και παω στο σεφ παλι αλλα προτημω να ξενητευτω καποια χιλιομετρα και δεν ειναι και τα πολλα χαζομαρες κανουμε να πληρωσω μοντελοδρομιο αλλα να ξερω σε ποιον θα αφορουν οι ευθηνες σε παρομια κατασταση. τα λεφτα ειναι ενασ ελικασ περιπου αντε κατι λιγα παραπανω τον μηνα δεν αξοιζει να δινουμε 200 ευρω για καθε .......... ενω με τα ιδια λεφτα εχεισ λιγοτερουσ μπελαδες.
    δεν λεω οτι ολοι πρεπει να κανουμε το ιδιο αλλα δεν δυννενοουμαστε καθολου δεν ειναι δυσκολο να εχουμε καποιο κοδικα και να βρουμε εναν τροπο να λιγοστεψουν μεχρι να αφανιστουν αυτα τα προβληματα . το κακο δεν ειναι μακρυα να γινει εκει που επεσε ηταν καθαρο σημειο αν επεφτε στο τσιρκο που εχει αδεια για εκει αν επεφτε στην παραλιακη σε αυτοκινητο αν επεφτε στην θαλασσα σε κανεναν που ψαρευει και που αλλου σε τσιγγανακια και εκει τρεχατε ποδαρακλια μου να μην σασ ποιασει ο ...........
    το κακο ειναι πως θα κανουμε κακο και στο χομπυ μας γιατι τα καναλια παραμονευουν .
    εγω θα συνεχισω να ερχομαι λογω φιλων να παρακολουθω και ισως κατσουμε ολοι σαν μια παρεα να κανουμε κατι. αυτα συγνωμη αν σασ πικρανα σκοπος μου ειναι να σας προβληματισα.
    ειμαι καινουργιος στο αθλημα με μικρη εμπειρια αλλα μερικα πραγματα ακομα και εγω τα βλεπω μου φοναζουν απο  μακρυα.
     
    Καταγράφηκε

    FUNTANA S90 THE BEST
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΕΤΡΑΔΑΚΟΣ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    tiger


    « Απάντηση #5 στις: Πέμπτη, 4 Ιαν 2007, 18:06:44 »

                     Το μονο σιγουρο αγαπητε φιλε, ειναι οτι ο συγκεκριμενος χωρος δεν ειναι εγκεκριμενος απο πουθενα, βρισκεται μεσα σε κατοικημεννη περιοχη, δεν παρεχει κανενος ειδους ασφαλεια οσον αφορα τις συχνοτητες,(τοσο απο εξωγενεις παραγοντες,  οσο και μεταξυ αυτων που πηγαινουν εκει), και ο κυνδινος ατυχηματος, που ειναι πολυ περισοτερο υπαρκτος απο αλλα μερη, ειναι πολυ ευκολο να οδηγησει καποιον, σε κανενα αστυνομικο τμημα, αν πεσει κανενα αεροπλανο η' κανενα Ε/Π, σε αυτοκινητα πεζους κτιρια κτλ.Καποιοι απο εμας, που πεταμε 2 και 3 φορες την εβδομαδα, κανουμε πολες φορες , 150 η' και 200 χλμ, προκειμενου να μην εμπλακουμε σε τετοιες δυσαρεστες καταστασεις.Ο καθενας που πηγαινει εκει, αναλαμβανει τις ευθυνες του,  στην περιπτωση καποιου ατυχηματος.Εγω προσωπικα, ακομη και σε περιοδους αγωνων που κανω προπονηση σε καθημερινη βαση, προτιμω να με "τρωνε" και λιγο οι δρομοι, παρα να ειμαι παθοντας διαφορων απροοπτων.Η επιλογη δικη σας.                                                                                                                                                                 
                                                    Τετραδακος Δ.   
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 4 Ιαν 2007, 21:14:09 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΕΤΡΑΔΑΚΟΣ » Καταγράφηκε

    Alphasportrc official pilot, Scorpion Power Systems team pilot, LYNX Inovations team pilot
    Johnnie Red
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 662



    « Απάντηση #6 στις: Πέμπτη, 4 Ιαν 2007, 19:37:17 »

    Hey Δημήτρη

    Εχεις απόλυτο δίκιο! Εαν βλέπει κανείς υπεύθυνα την κατάσταση τότε σίγουρα καταλαβαίνει ότι το Hobby μας δεν πρέπει να γίνει λόγος δυστυχήματος ή καταστροφής ξένης ιδιοκτησίας. Το στύλ "πετάω κάνω την πλάκα μου και όταν συμβεί το κακό - που έχω προβλέψει- .....το βάζω στα πόδια & τρεχάτε ποδαράκια μου" δεν χαρακτηρίζει σοβαρούς ανθρώπους. Αυτό είναι το πλέον ανεύθυνο σλόγκαν που με αηδιάζει ακούγοντάς το μόνο....... idiot2
    Φαντάζομαι ότι ακόμα και ένας που σκέφτεται με αυτόν τον τρόπο δεν θα γούσταρε να του φυτεύανε ενα αεροπλάνο στο κεφάλι και μετα "οι ένοχοι" να την "κοπάναγαν". Αυτό το λέω γιατί και οι "αρχάριοι" ξέρουν τι έχουν στα χέρια τους - και πώς αυτό "δουλεύει".....
    Άρα το συμπέρασμα είναι να μην προκαλείς την τύχη σου.......και να μην είσαι "πονηρός".......
    Και στις δύο περιπτώσεις θα την πατήσεις απο κάτι και τότε ούτε "ψύλος στον κόρφο σου" Ποοολύ άνεση
    Καλές και πιο υπεύθυνες πτήσεις!
    Καταγράφηκε

    What goes up must come down...

    www.petame.gr
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #7 στις: Πέμπτη, 4 Ιαν 2007, 21:04:25 »

    Εγω ακομα δεν παω σε μοντελοδσρομιο αλλα θα γινει προσεχώς 1-2 μηνες αναλογα με τα οικονομικά αλλα εκει που παω ειναι μακρια απο κατοικους οσο γινετε ειναι στο σχοινια σε ενα τεραστιο Parking πολυ μεγαλο συντομα ομως θα τρεχω σε μοντελοδρομιο αλα πρεπει να βρω και δρομο χωρις Ατικη οδο καθως ανεβενει τραγικα το κοστος. Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #8 στις: Πέμπτη, 4 Ιαν 2007, 23:03:47 »

    Είναι και θέμα ενημέρωσης. Θάθελα να ήξερα αν από εκεί που το αγόρασε ο τύπος το μοντέλο του είπαν τίποτα, κάποια ενημέρωση έστω ρε αδερφέ για το τι πρέπει να προσέχει, ή του δώσαν το μοντέλο τσεπώσαν τα φράγκα και άγιος ο Θεός; Η κατάσαταση γίνεται ακόμα χειρότερη με τις αγορές από εξωτερικό μέσω δικτύου όπου από εκεί αποκλείεται ο απρόσωπος έμπορας να σε ενημερώσει. Ο Θεός να μας λυπάται. Undecided
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Apostolos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810


    Flyyyyy!!!!


    « Απάντηση #9 στις: Παρασκευή, 5 Ιαν 2007, 00:01:49 »

     Mε βλέπω να ψάχνω μοντελοδρόμειο! Θυμός
    Καταγράφηκε
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #10 στις: Παρασκευή, 5 Ιαν 2007, 01:49:16 »

    καλημέρα
    κανένας απρόσωπος έμπορος του εξωτερικού δεν είναι υπεύθυνος για το που πετάμε εμείς εδώ.
    Υπάρχουν ανα την Ελλάδα μοντελοδρόμια συλλόγων αλλά και ιδιωτικα τα οποία έχουν εξασφαλίσει την όσο το δυνατών ασφαλέστερη πτήση με  το δυνατότερο μικρό κόστος χρήσης.
    Η δική μας ξεροκεφαλιά, ή η δική μας παντωγνωσία μας κάνει να πετάμε σε χώρους που μόνο ασφάλεια δεν παρέχουν. Μερικές φορές δε, για λόγους επίδειξεις ή αυταρέσκειας πετάμε για να δείξουμε στους <<άλλους>> την μαγκιά μας...για να δείξουμε ότι κάποιοι είμαστε.
    Είναι κρίμα μετά από τόσο καιρό λειτουργίας αυτού εδώ του δικτυακού τόπου να μιλάμε για τα αυτονόητα, ειδικά όταν 700+ μέλη είναι εγγεγραμένα και το σύνολο (κατά την αποψή μου ) των αερομοντελιστών ανά την επικράτεια μας διαβάζει παρόλο που δεν λαμβάνουν μέρος στην κουβέντα για λόγους που μόνο οι ίδιοι γνωρίζουν...


    dapan
    Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΕΤΡΑΔΑΚΟΣ
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    tiger


    « Απάντηση #11 στις: Παρασκευή, 5 Ιαν 2007, 03:25:39 »

                      Ο πρωτος που θα κατηγορουσε τους εμπορους σε μια αναλογη κατασταση, θα ημουν εγω.Δυστυχως ομως για ολους μας, κατι τετοιο δεν ισχυει, γιατι απλα ο καθε εμπορος που πουλαει κατι σε καποιον, δεν καθισται απαραιτητα και υπευθυνος για το πως και το που θα το χρησιμοποιησει.Φταιει ο καθενας απο εμας.Με ευχολογια η' συγχωροχαρτια στους εαυτους μας, και αναθεματισμους σε τριτους δεν αλαζει ουτε η γενικοτερη νοοτροποια ουτε αυτο που δειχνουμε προς τα εξω.Η επιλογη βεβαιως του καθενος, (για το που θα πεταει),  παραμενει και παλι αναυθαιρετο δικαιωμα του.                     
                                                          Τετραδακος Δ. 
    Καταγράφηκε

    Alphasportrc official pilot, Scorpion Power Systems team pilot, LYNX Inovations team pilot
    tanfoglio
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 431



    « Απάντηση #12 στις: Παρασκευή, 5 Ιαν 2007, 09:24:37 »

    Φίλε Κοσμά έχουμε πει πολλά για εσάς (τους εμπόρους) (και εγώ περισσότερα), αλλά αυτό δεν είναι δικιά σας ευθύνη. Μην τα χρεώνουμε όλα σε εσάς ή στους άλλους εξαιρώντας εσένα και κάποιους ακόμα.
    Όπως ακριβώς κάνουμε εμείς εδώ (ρωτάμε, διαβάζουμε, ενημερωνόμαστε, συζητάμε) θα πρέπει να κάνουν και οι υπόλοιποι που δεν είναι μέλη αυτής της κοινότητας. Που γράφει ότι από τη στιγμή που θα πάρεις ένα αεροπλάνο ή ένα ελικόπτερο, ότι δεν πρέπει να διαβάζεις, να ενημερώνεσε και προπαντός να προσέχεις τα πάντα?

    Όλα είναι θέμα προσωπικής υπευθυνότητας. Όλα αυτά τα μοντέλα είναι εν δυνάμει όπλα στα χέρια ανεύθυνων. Είδατε τι έπαθα και εγώ με ένα μοντέλο μου. Αυτό με κάνει να μην βιάζομαι ποτέ, να ελέγχω και την παραμικρή λεπτομέρεια, να μην έχω την παραμικρή αμφιβολία. Αλλιώς πέρνω "αυτοκινητάκι" και έχω το κεφάλι μου πιο ήσυχο...

    Ας είμαστε όλοι πιο υπεύθυνοι, παθόντες και μη! Είναι κρίμα κάνοντας το hobby μας, να τρέχουμε στα δικαστήρια από κακές και λάθος εκτιμήσεις

    Γιώργος Τσάκης
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #13 στις: Παρασκευή, 5 Ιαν 2007, 17:03:55 »

    Χρονια πολλά και καλή χρονιά σε όλους μας, με καλή υγειία.

    Σχετικά με το ΣΕΦ εγω εκει πεταω πάνω απο ενα χρονο, σίγουρα δεν είναι ο σωστος χωρος, αλλά.......  για ηλεκτρικά πιστευω οτι μπορεις να πετάξεις καπως ανετα αλλα παντα με προσοχη!!!!!

    Φυσικα θα πικρανω καποιους, αλλα και το ελληνικο το βγάλανε οτι δεν πληρουσε τισ προδιαγραφες για μοντελοδρομιο, ενω πετουσαν κανονικα αεροπλανα, δεν ξερω αν εχουν δικιο ή αδικο, αλλά το Σεφ, χωρις βεβαια το τσιρκο, για ηλεκτρικουλια ειναι μια χαρα.

    Τωρα Σωτήρη οντως ερχονται καποιοι ξαναμένοι να πετάξουν, ερχονται δεν ρωτανε συχνοτητες κανεναν, λες και ειναι το χωραφι τους!!!!!, και ετσι την πάτησες και εσυ, αυτα συμβαινουν δυστυχως,.

    Βεβαια το ξαναλεω ο χωρος μονο για μικρα ηλεκτρικα ειναι καπως καλο, οχι για θερμικα  Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up

    Παντα ειναι η προσωπικη μου εκτιμηση, και ο καθενας εχει μυαλο να αναλογιστει τις ευθυνεσ, διοτι η ασφαλεια προεχει, ειδικα οταν πετανε 5 θερμικα 50αρια ελικόπτερα  ταυτοχρονως!!!!!!!!!!!!!

    φιλικα
    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #14 στις: Παρασκευή, 5 Ιαν 2007, 17:39:01 »

    Δεν ξέρω για άλλους, εγώ μιλάω για εμάς τους εμπόρους που οι περισσότεροι είμαστε και μοντελιστές οπότε είναι λίγο ανεύθυνο να μην λέμε και μια κουβέντα σε όποιον παίρνει μοντέλο. Δε μπορεί να μοιράζουμε οποιοδήποτε μοντέλο ή καύσιμα (ναι καύσιμα κάποτε μου τα ζητούσαν κάτι πιτσιρίκια να κάνουν αγώνες με παπιά.....δεν τους έδωσα βέβαια buck2) σε οποιονδήποτε το ζητήσει χωρίς, μέσω κάποιας πολιτισμένης συζήτησης, να να του πούμε όλα τα αναφερόμενα, με μόνο γνώμωνα το κέρδος. Εν τέλει αν συμβεί το ατύχημα θα ακουστεί και το όνομά μας: "Από πού το πήρε; ααααααα να είδες πουλάει χαλασμένα μοντέλα και πέφτουν. Και κάνουν και ζημιά.....αααααστο να λείπει....." Τα ξέρετε, τα ακούμε σχεδόν κάθε μέρα από άσχετους τελείως με το χόμπυ που ψάχνουν ευκαιρία για θάψιμο. Φυσικά αν επιμείνει ε τότε τι να κάνουμε πελάτης είναι, τουλάχιστον θα έχουμε τη συνείδησή μας καθαρή ότι προσπαθήσαμε.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 84     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: ΣΕΦ
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.039 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.