Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.329 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 14:14:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 14:14:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304329
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 78
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 32
    Συνολικά: 35
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: "This Account Has Been Suspended"  (Αναγνώστηκε 4939 φορές)
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 00:36:02 »

    Αγαπητοί φίλοι καλωσορίσατε και πάλι στο Aeromodelling GR μετά μια διακοπή της λειτουργίας του για για μια μέρα και την εμάνιση του "This Account Has Been Suspended".

    Μερικοί νόμισαν οτι το μήνυμα αφορούσε τον δικό τους λογαριασμό στον server. Το μήνυμα όμως αφορούσε τον λογαριασμό του Aeromodelling GR στον host του. Πιθανώς να του πέφτει λίγο μεγάλο  Στριφογύρισμα ματιών

    Είχα μια άσχημη μέρα μέχρι να καταφέρω ν' ανοίξει πάλι ο λογαριασμός, θα δούμε.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 02:54:36 »

    Παντως αν ειναι οικονομικο το προβλημα καλο θα ηταν να υπηρχε μια συνισφορα εστω και 1-2ε αποτο καθε μελος που μπορει να συνισφερει και ετσι να ξεπεραστουν τα προβληματα.... και βεβαια τα μελη αυτα που εδιναν θα ειχαν καποια προνομια μικρα μεν αλλα για το καλο και καλα τιτλο contributed member και τετοια!
    Καταγράφηκε
    Skynet
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 663



    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 05:39:24 »

    Ευχαρίστως να συνεισφέρουμε οικονομικά προκειμένου να διατηρηθεί το στέκι μας!  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Τα ελικόπτερα είναι σαν τις ταινίες τρόμου. Ξέρεις ότι κάτι κακό θα συμβεί, απλά δεν ξέρεις το πότε.

    Skype --> mastroxalastis   (Συνήθως όταν είμαι στο Skype, μαστορεύω στον πάγκο)
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 08:15:25 »

    φυσικά  γιατί όχι ; Thumbs up

    είμαι και εγώ μέσα  Χαμόγελο



    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 08:21:10 »

    Καλησπέρα σε όλους

    Ευχαριστούμε για την υποστήριξη αλλά το θέμα δεν ήταν οικονομικό φυσικά.

    Καλή συνέχεια

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 09:16:43 »

    .Το μήνυμα όμως αφορούσε τον λογαριασμό του Aeromodelling GR στον host του. Πιθανώς να του πέφτει λίγο μεγάλο  Στριφογύρισμα ματιών
    ....
    Είχα μια άσχημη μέρα μέχρι να καταφέρω ν' ανοίξει πάλι ο λογαριασμός, θα δούμε.
    Καλά έτσι χωρίς προειδοποιήση στο "κατέβασαν" Κώστα ούτε  ένα  email...μην περιμένεις...το "θα δουμε"
    ,η προσφορά μου που σου είχα στείλει και και σε  π.μ (παλαιότερα) να σε σηκώσω χωρίς account και συνδρομές σε έναν server 100mbit με unlimited session ισχύει και θα έχεις 4 static public ip(Δικά μου) και εσύ θα έλέγχεις όλα τα άλλα!
    Καταγράφηκε
    MarD
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.246



    WWW
    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 10:10:48 »

    Καλημέρα και καλώς ήρθαμε και πάλι.

    Ανησύχησα προς στιγμήν πως θα πάρει καιρό να επιλυθεί το ζήτημα και άρχισε να μου εμφανίζεται ένα σύνδρομο στέρησης...  Grin
    Προειδοποιήσεις έστελνε και πρωτύτερα το αυτοματοποιημένο σύστημα καθώς το Aeromodelling είναι μεγάλο. Τόσο σε όγκο, όσο και σε χρήστες.
    Οπότε αυτός ο συνδυασμός είναι που σκοτώνει και το βγάζει εκτός των ορίων της χρήσης μνήμης και επεξεργαστή.

    Γιώργο η πρότασή σου για το hosting αν αφορά full unlimited server (full box, unlimited bandwidth κ.λ.π) και όχι virtual dedicated server που θα έχει και πάλι αυτούς τους περιορισμούς, τότε ίσως να είναι καλή περίπτωση να μεταφερθεί το φόρουμ.

    Επίσης καλή περίπτωση είναι να κάνουμε ένα donation όπως στα περισσότερα φόρα του εξωτερικού και να μεταφερθεί το φόρουμ σε ολοκληρωτικά δικό του dedicated server και χωρίς διακριτικούς τίτλους κ.λ.π για τους donators.

    Σημείωση πως τα παραπάνω τα αναφέρω μόνο ως προτάσεις προς συζήτηση, σε καμιά περίπτωση δεν επιδεικνύω το τι πρέπει να κάνουν οι συντονιστές.
    Καταγράφηκε

    “The helicopter approaches closer than any other [vehicle] to fulfillment of mankind's ancient dreams of the flying horse and the magic carpet.”
    - Igor Sikorsky

    http://www.coolmodels.gr
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 10:35:51 »

    Καλημέρα και καλώς ήρθαμε και πάλι.

    Ανησύχησα προς στιγμήν πως θα πάρει καιρό να επιλυθεί το ζήτημα και άρχισε να μου εμφανίζεται ένα σύνδρομο στέρησης...  Grin
    Προειδοποιήσεις έστελνε και πρωτύτερα το αυτοματοποιημένο σύστημα καθώς το Aeromodelling είναι μεγάλο. Τόσο σε όγκο, όσο και σε χρήστες.
    Οπότε αυτός ο συνδυασμός είναι που σκοτώνει και το βγάζει εκτός των ορίων της χρήσης μνήμης και επεξεργαστή.

    Γιώργο η πρότασή σου για το hosting αν αφορά full unlimited server (full box, unlimited bandwidth κ.λ.π) και όχι virtual dedicated server που θα έχει και πάλι αυτούς τους περιορισμούς, τότε ίσως να είναι καλή περίπτωση να μεταφερθεί το φόρουμ.

    Επίσης καλή περίπτωση είναι να κάνουμε ένα donation όπως στα περισσότερα φόρα του εξωτερικού και να μεταφερθεί το φόρουμ σε ολοκληρωτικά δικό του dedicated server και χωρίς διακριτικούς τίτλους κ.λ.π για τους donators.

    Σημείωση πως τα παραπάνω τα αναφέρω μόνο ως προτάσεις προς συζήτηση, σε καμιά περίπτωση δεν επιδεικνύω το τι πρέπει να κάνουν οι συντονιστές.

    Αν και δεν νομιζω να χρειαστει . σιγουρα υπάρχουν μέλη που θα μπορούσαν να προσφέρουν
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 15:15:57 »

    Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος, νομίζω όμως οτι έγινε κάποια αλλαγή στο σύστημα που φιλοξενείται το Aeromodelling GR. Προβλήματα είχαν παρουσιαστεί σε αναβαθμίσεις συστήματος ή server maintenance, όμως υπήρξε ανταπόκριση και ξεπεράστηκαν.

    Αυτή την φορά οι ενέργειες του host ήταν απαράδεκτες.

    Γιώργο ευχαριστώ, θα το έχω υπ' όψη μου αν χρειαστεί αλλαγή. Χρειάζεται αρκετή δουλειά, ποτέ δεν κάνω βιαστικές κινήσεις και για να πω την αλήθεια, δεν έχω καμμιά διάθεση να μπω σε τέτοια φασαρία.  laugh

    Υπήρχε κάποιο δίκιο και από την πλευρά τους, αφαιρέθηκαν κάποιες εμφανίσεις που έβγαζαν πολλά μηνύματα λάθους και ταλαιπωρούσαν χωρίς λόγο το σύστημα.

    Συγκινητική η προφορά σας, νομίζω όμως οτι δεν θα χρειαστεί. Να είστε όλοι καλά.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 15:35:58 »

    Αυτή την φορά οι ενέργειες του host ήταν απαράδεκτες.
    Γιώργο ευχαριστώ, θα το έχω υπ' όψη μου αν χρειαστεί αλλαγή. Χρειάζεται αρκετή δουλειά, ποτέ δεν κάνω βιαστικές κινήσεις και για να πω την αλήθεια, δεν έχω καμμιά διάθεση να μπω σε τέτοια φασαρία.  laugh Υπήρχε κάποιο δίκιο και από την πλευρά τους, αφαιρέθηκαν κάποιες εμφανίσεις που έβγαζαν πολλά μηνύματα λάθους και ταλαιπωρούσαν χωρίς λόγο το σύστημα. Συγκινητική η προφορά σας, νομίζω όμως οτι δεν θα χρειαστεί. Να είστε όλοι καλά.


    Δεν έχεις άδικο έχει φασαρία μεγάλη και σίγουρα θα βγάλει "παιδικές" αρρώστιες μέχρι να τρέξει μια τέτοιου είδος αλλαγή ...  αλλα δέν θα είσαι DOWN με τίποτα!!  ουτε δευτερόλεπτο  Cheesy  Wink  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    Kiril
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.210


    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 4 Μάρ 2009, 16:09:13 »

    Παράθεση
    Ανησύχησα προς στιγμήν πως θα πάρει καιρό να επιλυθεί το ζήτημα και άρχισε να μου εμφανίζεται ένα σύνδρομο στέρησης... 

    Συνδρομο στερησης...δεν θα πει τιποτα!!! Cheesy
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR, λειτουργία, βοήθεια, προτάσεις  |  Θέμα: "This Account Has Been Suspended"
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.038 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.