Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.334 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 20 Απρ 2024, 01:26:59

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 20 Απρ 2024, 01:26:59

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:14]

    από chris 1975
    [Χθες στις 19:04]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304334
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 40
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 36
    Συνολικά: 38
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Πανελληνιοι Αγωνες  (Αναγνώστηκε 3782 φορές)
    Uncle's Dad
    ΜΗ ΜΕΛΟΣ
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 251



    « στις: Τρίτη, 5 Απρ 2005, 21:17:01 »

    Παντελή

    Νομίζω ότι ο Καρασουλας είναι λίγο μπερδεμένος τελευταία αλλά σαν νέος στο χώρο χρειάζεται λίγο χρόνο.
    Έχει προσφέρει στον αερομοντελισμό με τη σελίδα του απλά του λείπει η πείρα.
    Σε λίγα χρόνια θα καταλάβει τι συμβαίνει με τους αγώνες.
    Θα του συνιστούσα να μην βιάζεται να βγάλει συμπεράσματα.

    Επίσης αντίθετα με τον Παντελή έχω εκπροσωπήσει τη πατρίδα μου σε αγώνες με έξοδα της ομοσπονδίας.
    Είμαι και θα είμαι περήφανος γιαυτο και προσκαλώ όποιον θέλει να φτάσει στο επίπεδο αυτό για να πάμε παρέα.
    Μόνο βιασθείτε γιατί δεν απέχω πολύ από τη σύνταξη.

    Ευάγγελος




    Αγαπητοί φίλοι αναγνώστες αερομοντελιστές του forum  καλησπέρα

     

    Πολύς καιρός πάει που έχω να γράψω σ’ αυτό εδώ το forum αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν το διαβάζω καθημερινά

    Σκοπός του σημερινού μου email είναι η απάντηση στα λεγόμενα του Κύριο Καρασούλα σε ότι αφορά τους Πανελλήνιους Αγώνες τις κατηγορίες που υπάρχουν και κατά πόσο έχουν λόγο οι αθλητές  στην επιτροπή Αερομοντελισμού (ΕΠΑΕ) και κατ επέκταση στην Ομοσπονδία.(ΕΛΑΟ)

    Ξεκινάω λύνοντας τις απορίες μία μία….

    Η αθρόα συμμετοχή Αερομοντελιστών σε αγώνες (αξιέπαινες προσπάθειες κατά την αποψή μου ) τύπου limbo Π/Γ Ακριβείας κλπ, υπάρχει γιατί κανείς από τους διαγωνιζόμενους δεν χρειάζεται να διαθέσει ΩΡΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ (χρόνο δλδ) γαλόνια καυσίμου, και αγορά extra εξοπλισμού (χρήμα)   
    Η ΕΠΑΕ δεν αποτελείται αποκλειστικά από αεραθλητές και ουδέποτε στο παρελθόν τα τελευταία δέκα χρόνια που ασχολούμαι με τον αερομοντελισμο και είμαι σε θέση να γνωρίζω δεν ενήργησε χωρίς να ερωτήσει τους αερομοντελιστές και τους αθλητές . Ουδέποτε δεν προκύρηξε νέους αγώνες (κατηγορίες ) με σκοπό να λάβουν τα ίδια πρόσωπα μέρος σε αυτές. Χαρακτηριστικά παραδείγματα τον παραπάνω είναι η νέες κατηγορίες F3A GR-B που έγινε για πρώτη φορά πέρσι, ο αγώνας Team Scale στα πλαίσια του Scale στην Θες/νίκη και η προσπάθεια για νέους αθλητές στα Q500 που ξεκινάει εφέτος
    Τα μέλη της ΕΠΑΕ είναι  εκλεγμένα από τους ίδιους τους αερομοντελιστές βάση των νόμων του κράτους και όχι από καμιά παρεούλα, και ενεργούν πάντα με γνώμονα το συμφέρον και το καλό του Αθλήματος.
    Ο κύριος Καρασούλας ζητάει νέες τακτικές για τους Πανελλήνιους αγώνες χωρίς να προτείνει κάτι. Ας προτείνει (και όποιος άλλος)  και να ναι βέβαιος πως στην επόμενη συνεδρίαση της ΕΠΑΕ θα το θέσω προσωπικά  ή όποιος ενδιαφέρεται να τον ενημερώσω πότε θα γίνει η επόμενη συνεδρίαση να παραβρεθεί προσωπικά και να μας πει τις απόψεις του.
    Αγώνες που θα αρέσουν στον πολύ κόσμο κάνουν τα σωματεία όχι η ΕΛΑΟ Η ΕΛΑΟ κάνει αγώνες που βασίζονται στις κατηγορίες της FAI και στέλνει όταν μπορεί αθλητές να μας εκπροσωπήσουν στο εξωτερικό, πάντα σύμφωνα με τους κανονισμούς της FAI. Ευτυχώς κύριε Καρασούλα έκει θα πρέπει να στείλουμε τους «εκλεκτούς» όπως τους ονομάσατε…Θα πρέπει να στείλουμε εκείνους που μόχθησαν, διέθεσαν χρόνο και χρήμα και με το σπαθί τους κατατάγηκαν μέσα στους τρείς πρώτους τις χώρας μας διαγωνιζόμενοι σε κατηγορίες FAI.
    Οι φτασμένοι αθλητές να είσαστε σίγουροι πως επιθυμούν την είσοδο νέων αθλητών στους Πανελλήνιους Αγώνες. Οι δυσκολίες της κάθε κατηγορίας είναι υπόθεση FAI και είναι ντροπή να λέτε πως: « οι φτασμένοι αθλητές επιθυμούν να παραμείνουν δύσκολοι οι αγώνες ώστε να μοιράζονται πάντα αυτοί τα Κύπελα, τα βραβεία, τα ταξίδια, τις επιχορηγήσεις κλπ!» Με τον τρόπο και τα λεγόμενα αυτά δυστυχώς το μόνο που καταφέρνετε είναι το σαμποτάρισμα των Πανελληνίων Αγώνων και μάλιστα σε μια εποχή που το Hobby ανεβαίνει όπως λέτε και σεις, άρα σιγά σιγά θα δούμε και το ανέβασμα του Αεραθλητισμού.
     

    Κλείνοντας θα ήθελα να τονίσω πως τα παραπάνω αποτελούν προσωπικές σκέψεις και απόψεις για αποφυγή κάθε παρεξήγησης, επίσης να πώ πως ουδέποτε πήγα στο εξωτερικό με χρήματα τις Ομοσπονδίας …

     

     

    Φιλικά

    Παντελής Νταναβάρας.



    Καταγράφηκε

    Ιδιόρρυθμος αερομοντελιστής
    Hobbitakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810



    « Απάντηση #1 στις: Παρασκευή, 9 Σεπ 2005, 21:24:50 »

    Bαγγελη χωρις να θελω να πω κατι ιδιαιτερο ουτε να θελω να προσβαλλω κανενα  πιστευω οτι υπαρχει ελυθερια λογου  γνωριζεις παρα πολυ καλα οτι ξερω τι γινεται  στους αγωνες ελικοπτερων οπου ανελλειπως συμμετεχω μιας και οι αλλες κατηγοριες  δεν με ενδιαφερουν αλλα ρε παιδια ακουω διαφορες αποψεις, παραπονα  προσφατως ο Καρασουλας εγραψε κατι το οποιο προκαλεσε σχολια αλλα ρε παιδια ο καθενας ειναι με την αποψη του εγω εχω μια Α αποψη εσυ μια Β η οποια μπορει να ειναι ιδια η να διαφερει αυτο δεν μας ενδιαφερει αλλα εκεινο  που προσωπικα εμενα  δεν μου αρεσει να βλεπω να γινεται ειναι ναι μην σεβεσαι την αποψη του αλλου μαγκια του  ειχε τα .............. και την δημοσιευσε θα του πεις εσυ να μην την εκφερει η εγω δικια του εφημεριδα δικος του χωρος  και γραφει και αυτο ειναι δημοκρατια αλλιως το αντιθετο ειναι η δικτατορια .

    αυτα  προς αποφυγη παρεξηγησεων  να πω οτι και εγω δεν συμφωνησα με το σχολιο που εκανε σχετικα με τομεα μου (FAI-F3C) αλλα δεν εκανα και ολοκληρο θεμα δικαιωμα του
    επισης τον Καρασουλα δεν τον ξερω προσωπικα οποτε ουτε τον αβανταρω ουτε εχω παρει το φτυαρι και σκαβο λακο


    αυτα   και  ελπιζω να μην παρερμηνευθουν
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Παρασκευή, 9 Σεπ 2005, 22:57:49 »

    Αγαπητέ Αντώνη νομίζω ότι σου ξέφυγε κάτι.

    Το μήνυμα του Ευάγγελου έχει ημερομηνία 5 Απριλίιου 2005, δηλαδή 5 μήνες και 4 ημέρες πριν! Δεν αναφέρεται σε κάτι που γράφτηκε σε άλλο site αλλά είναι απάντηση σε συζήτηση που ξεκίνησε από το παλιό Aeromodelling GR στο Yahoo! περιέχοντας και απάντηση του Παντελή Νταναβάρα σε παράθεση.

    http://groups.yahoo.com/group/aeromodellinggr/message/1572 5 Απριλίιου 2005, μήνυμα Παντελή Νταναβάρα
    http://groups.yahoo.com/group/aeromodellinggr/message/1573 5 Απριλίιου 2005, μήνυμα του Ευάγγελου Πασχαλούδη που λέει ότι απαντά εδώ.

    http://groups.yahoo.com/group/aeromodellinggr/messages/1569 τα μηνύματα σε σειρά μπορείτε να δείτε τα προηγούμενα και επόμενα.

    Νομίζω λοιπόν ότι η απάντηση σου εδώ είναι άστοχη και τα όσα γράφεις δεν αναφέρονται σε κάτι που έχει γραφτεί ή σχολιασθεί στο Aeromodelling GR, είτε από τον Ευάγγελο, είτε από άλλους. Ακόμα, για άλλη μια φορά θα παρακαλέσω όλους για πιό ήπιους τόνους στα μηνύματα σας.
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 9 Σεπ 2005, 23:08:09 από Κώστας Κωστόπουλος » Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Hobbitakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810



    « Απάντηση #3 στις: Σάββατο, 10 Σεπ 2005, 00:58:36 »

    οκ λαθος σβηστο  ζητω συγνωμη  απο ολους
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #4 στις: Σάββατο, 10 Σεπ 2005, 01:45:23 »

    Την έχω πάθει κι' εγώ Αντώνη συμβαίνουν αυτά. Νάμαστε καλά.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Σελίδες: [1]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: Πανελληνιοι Αγωνες
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.032 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.