Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.329 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 06:40:28

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 06:40:28

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304329
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 51
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 42
    Συνολικά: 43
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!  (Αναγνώστηκε 15299 φορές)
    kosmasleiletzoglou
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #15 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 17:16:24 »

    Rookie φίλε μου είμαι τόσο μακρυά που αποκλείεται ποτέ να χρειαστείς εμένα για μάθημα Στριφογύρισμα ματιών  και σίγουρα κοντά σου θα βρεις πολλούς που ίσως δεν σου πάρουν τίποτα. Πάντως τωρα πια δεν παίρνω λεφτά σε όσους ψωνίσουν μοντέλο από μένα και μόνο τοπικα εδώ που βρήσκομαι. Επιπλέον γιαυτούς που πάρουν μοντέλο από μένα έχω εγκαταστήσει στο μαγαζί μου 3 simulator (RealFlight G3, Reflex, RealFlight G2), σε 3 υπολογιστές μου όπου και παρέχω δωρεάν πτήση ή και εκπαίδευση κάθε μέρα για μισή ώρα. Γιαυτούς που δεν ψωνίσουν και μου έρθουν για εκπαίδευση με μοντέλο παρμένο από αλλού δεν ξέρω δεν μούτυχε, όταν τύχει θα δω - θα εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες και κυρίως από την ηλικία (συγκινούμαι όταν βλέπω νεαρούς να χαλαλίζουν λίγες ώρες από τον φραπέ στο χόμπυ και με πιάνει το άτιμο το φιλότιμο Wink). Σημειώνω επίσης πως αν η εκπαίδευση είναι με αμοιβή αναλαμβάνω να βρω κατάλληλο μέρος για πτήση και να είμαι παρόν όποτε ο εκπαιδευόμενος μου το ζητήσει εκτός απροόπτου οπότε θα κάνω κάτι να διορθώσω το απρόοπτο. Επίσης αν το μοντέλο σπάσει στα χέρια μου αναλαμβάνω να το παραδώσω καινούριο ή επισκευασμένο στην κατάσταση που αυτό βρησκόταν ή να του το πληρώσω. Αν υπάρχει κάποιος που παραδίδει μαθήματα δωρεάν με όλες τις παραπάνω προϋποθέσεις ας γράψει. Πάντως δε θυμάμαι εμένα οποιος με δίδαξε δωρεάν κάποτε να ανέλαβε και την ευθύνη όποτε τα μοντέλα μου σπάζαν στα χέρια τους. Η απάντηση ήταν η συνηθισμένη "τράβα πάρτο τώρα".
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 18:11:00 από sfyris » Καταγράφηκε
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #16 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 19:47:44 »

    Θα θεσω λοιπον το εξης ερωτημα....Ξερεις οτι αυτος που θα τον πληρωσεις για να σε μαθει να πετας ειναι ικανος?'Η θα σε μαθει οτι νομιζει αυτος?Αν εχει καποιο διπλωμα τοτε ΟΚ αλλα αν οχι?Θα πληρωνες καποιον να σε μαθει να οδηγας αυτοκινητο χωρις να ειναι δασκαλος επισημα?
    Τελος,πρεπει να ξερουμε οτι στο χομπυ δεν υπαρχουν βιασινες!!Θα μαθεις σιγα σιγα,οταν μπορει ο εκπαιδευτης και ο εκπαιδευομενος...Τον πας εσυ στο αεροδρομιο με το αυτοκινητο σου,τον κερνας εναν καφε,αλλα δεν τον πληρωνεις...Ακομα ειμαστε αερομοντελλιστες και μας αρεσει να πεταμε,ετσι?Αρα ο δασκαλος την ωρα που σε μαθαινει εσενα, δεν πεταει και μαλιστα τζαμπα?Τα καυσιμα ειναι δικα σου,το μοντελλο δικο σου και απλα δεν κανει οτι μπορει να ηθελε και με οτι μοντελλο θα ηθελε..Ε και τι εγινε?
    Εχετε σκεφτει αυτη την εκδοχη?
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    kosmasleiletzoglou
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #17 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 20:55:45 »

     rolleyeΠροσωπικά δεν είχα ποτέ ανάγκη να πετάξω με μοντέλο άλλου για να κάνω το κέφι μου. Δόξα τω Θεώ έχω τόσα που δε θα μούλειπε ένα εκπαιδευτικό 40αράκι rolleye Εξάλλου το απογειώνω, το ρυθμίζω και μετά του το δίνω στον αέρα. Όλη την ώρα είμαι δίπλα του και του δίνω οδηγίες ή δεν μιλάω αν δω οτι τα πάει καλα. Στη συνέχεια όταν κουραστεί ή αν σβήσει η μηχανή ή για οποιοδήποτε αιτία το παίρνω και το προσγειώνω. Μέχρι να ξεκουραστεί και να ξαναρχίσει η διαδικασία. Τώρα δεν μπορείς να επιμένεις οτι τέτοια πτήση είναι δική μου. Δεν το πετάω για να το χαίρομαι εγώ. Και όταν πηγαίνω με κάποιον να του μάθω να πετάει πάω αποκλειστικά γιαυτό το σκοπό, δεν πέρνω μαζί μου δικά μου μοντέλα ώστε όλος ο χρόνος να είναι δικός του, εκτός και αν μου το ζητήσει. Αλλά και πάλι είπαμε όλα αυτά οκ αλλά αν νομίζει κανείς ότι μπορεί να μάθει μόνος του κανένα πρόβλημα, ακόμη καλύτερα μάλιστα.
    Καταγράφηκε
    bossanova
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1



    « Απάντηση #18 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 21:30:48 »

    Επειδή παρακολουθώ τη συζήτηση και ακούω ορισμένα πράγματα που μου φαίνονται παράξενα αποφάσισα να γράψω δυό κουβέντες.Ονομάζομαι  Κώστας και είμαι μοντελλιστής τα τελευταία δύο χρόνια.Ξεκίνησα απο την παρέα που πέταγε στο πάρκινγκ του Ελληνικού όπου με υποδέχθηκαν με αγκάλιασαν και με μύησαν στο υπέροχο χόμπυ μας.¨Ολα τα προαναφερθέντα με ένα μεγάλο αντάλλαγμα απο μέρους μου.Την αγάπη και την δυνατή φιλία που δημιουργήθηκε με τούς περισσότερους απο τους αρχικούς μου ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ.¨Ετσι λοιπόν τώρα που έχω φτάσει σε ένα επίπεδο να πετάω 3D αεροπλάνα και ελικόπτερο νοιώθω την υποχρέωση να δηλώσω ότι προτίθεμαι να βοηθήσω οποιονδήποτε μου το ζητήσει αρκεί να ψάξει να με βρεί στο χώρο του Ελληνικού (Κώστας BOSSANOVA)χωρίς απολύτως κανένα μα κανένα αντάλλαγμα.Πληροφορίες για τις ικανότητές μου  rolleyeοσο και αν ακούγεται εγωιστικό μπορούν να λάβουν απο άλλους μοντελιστές αλλά και απο άτομα στα οποία ήδη έχω ασχοληθεί.
    Υ.Γ. Αυτό το χρονικό διάστημα έχουμε κάποια προβλήματα με το χώρο αλλά πιστεύουμε όλοι οι άμισθοι αερομοντελιστές ότι θα το ξεπεράσουμε σύντομα
    Επίσης υπάρχουν και άλλοι που προτίθενται να βοηθήσουν καινούργιους μοντελιστές στο συγκεκριμένο χώρο και χωρίς ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ Thumbs up
    Καταγράφηκε
    mikelos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 101



    « Απάντηση #19 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 23:37:16 »

    Επειδή παρακολουθώ τη συζήτηση και ακούω ορισμένα πράγματα που μου φαίνονται παράξενα αποφάσισα να γράψω δυό κουβέντες.Ονομάζομαι  Κώστας και είμαι μοντελλιστής τα τελευταία δύο χρόνια.Ξεκίνησα απο την παρέα που πέταγε στο πάρκινγκ του Ελληνικού όπου με υποδέχθηκαν με αγκάλιασαν και με μύησαν στο υπέροχο χόμπυ μας.¨Ολα τα προαναφερθέντα με ένα μεγάλο αντάλλαγμα απο μέρους μου.Την αγάπη και την δυνατή φιλία που δημιουργήθηκε με τούς περισσότερους απο τους αρχικούς μου ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ.¨Ετσι λοιπόν τώρα που έχω φτάσει σε ένα επίπεδο να πετάω 3D αεροπλάνα και ελικόπτερο νοιώθω την υποχρέωση να δηλώσω ότι προτίθεμαι να βοηθήσω οποιονδήποτε μου το ζητήσει αρκεί να ψάξει να με βρεί στο χώρο του Ελληνικού (Κώστας BOSSANOVA)χωρίς απολύτως κανένα μα κανένα αντάλλαγμα.Πληροφορίες για τις ικανότητές μου  rolleyeοσο και αν ακούγεται εγωιστικό μπορούν να λάβουν απο άλλους μοντελιστές αλλά και απο άτομα στα οποία ήδη έχω ασχοληθεί.
    Υ.Γ. Αυτό το χρονικό διάστημα έχουμε κάποια προβλήματα με το χώρο αλλά πιστεύουμε όλοι οι άμισθοι αερομοντελιστές ότι θα το ξεπεράσουμε σύντομα
    Επίσης υπάρχουν και άλλοι που προτίθενται να βοηθήσουν καινούργιους μοντελιστές στο συγκεκριμένο χώρο και χωρίς ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ Thumbs up

    Kωστα μια μερα εστω και για να σε γνωρισω εσενα και τα αλλα παιδια απλα,να δω πως πετας και να αποκτησω μια αρχικη εμπειρια πριν σηκωσω το δικο μου.ΘΑ χαρω πολυ .Εχετε κανονισει ποτε να βρεθειτε ολοι μαζι? (Για αθηναιους μιλω) που ειναι εφικτο.Ελπιζω να τα πουμε Χαμόγελο
    Ευχαριστω Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    rookie
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8



    « Απάντηση #20 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 00:33:32 »

    Φίλε Κώστα Bossanova και εγώ θέλω βοήθεια !!  Wink  Γράψε μας ποιές ώρες είσαι στο ελληνικό να έρθουμε να σε βρούμε !
    ( προβλέπω σύντομα να σχηματίζετε ουρά χαχα )

    Όσοι άλλοι απο εσάς τους παλιούς και έμπειρους αερομοντελιστές θέλετε να βοηθήσετε εμάς τους νέους και άπειρους, ακολουθείστε το παράδειγμα του Κώστα Bossanova... εκδηλώστε την επιθυμία σας να βοηθήσετε και γράψτε μας που πετάτε και πότε...

    Φίλε Μιχάλη, έλα και εσύ στο ελληνικό να αλληλοβοηθηθούμε... να τα σπάσουμε μαζί και να κλαίμε αγκαλιά ! Thumbs up
    Καταγράφηκε
    rookie
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8



    « Απάντηση #21 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 00:42:17 »

    Φίλε Μιχάλη ξέχασα να γράψω πως έχω δεύτερη HITECH τηλεκατεύθυνση με το κατάλληλο καλώδιο την οποία και εγώ χρησιμοποιώ ώς buddy box. Ευχαρίστως να στην δανείζω να πετάς και εσύ !

    Πετάω ένα READY του ίδιου κατασκευαστή και η κύρια τηλεκατεύθυνση μου είναι και εμένα Optic 6. Στείλε μου μήνυμα να σου γράψω το τηλέφωνο μου ...
    Καταγράφηκε
    kosmasleiletzoglou
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #22 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 02:53:36 »

    Τρέχα Bossanova. Και όταν γίνουν πολλοί έλα να τα ξαναπούμε laugh laugh laugh
    Καταγράφηκε
    rookie
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8



    « Απάντηση #23 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 04:21:04 »

    sfyris μην γίνεσαι κακός και μας κάνεις χαλάστρα !!!  και άντε να βρούμε άλλον "καλόν άνθρωπο" μετά !!  laugh laugh
    Καταγράφηκε
    kosmasleiletzoglou
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #24 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 17:31:56 »

    Μη φοβάσαι δεν το είπα με κακία. Κατάλαβε γιατί του το είπα. Πλάκα κάνω. Άντε μάγκες διαπιστώνω πως δεν ταιριάζω εδώ μέσα. Βαρέθηκα να απολογούμαι για κάτι που θεωρώ εντελώς τίμιο. Σας απαλάσσω από την παρουσία μου και ξέρω πως μερικοί θα χαρούν πολύ γιαυτό. Πάω εγώ να παίρνω τα φράγκα μου και σας αφήνω στην ησυχία σας. Όσοι έρθουν στους αγώνες F3C θα χαρώ να τα πούμε από κοντά όπως και σεις θα χαρείτε να γνωρίσετε έναν απο τους ξεφτίλες που θέλουν να σας τα παίρνουν τόσο άδικα (μια τελευταία απορία: γιατί δε διαμαρτύρεστε το ίδιο όταν πληρώνετε τον φραπέ 400% παραπάνω; και τις περισσότερες φορές δεν είναι όπως τον θέλεις...και δε σου μαθαίνει και τίποτα...ούτε δεσμεύεται σε τίποτα, ούτε αναλαμβάνει καμιά ευθύνη και ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσει πιστοποιήσεις και διπλώματα laugh)....rolleye
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 17:36:03 από sfyris » Καταγράφηκε
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #25 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 18:12:16 »

    ναι εχεις δικιο ολοι σε αντιπαθουνε εδω μεσα  idiot2 και μιας και θα φυγεις θα πραγματοποιησουμε τα υπουλα σχεδια μας πιο ευκολα (να περνουμε εμεις τα λεφτα απο τους αρχαριους και οχι εσυ)

    μετα απο τοσο καιρο που παρακολουθω το παρων φορουμ δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα με τις αποχωρησεις
    ολοι πλαθουν φαντασματα και εχθρες μεσα στο μυαλο τους
    ημαρτον ρε παιδια αεροπλανα πεταμε και ειμαστε μια παρεα
    ΤΕΛΟΣ
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    kmandila
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 171



    WWW
    « Απάντηση #26 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 18:20:34 »

    (μια τελευταία απορία: γιατί δε διαμαρτύρεστε το ίδιο όταν πληρώνετε τον φραπέ 400% παραπάνω; και τις περισσότερες φορές δεν είναι όπως τον θέλεις...και δε σου μαθαίνει και τίποτα...ούτε δεσμεύεται σε τίποτα, ούτε αναλαμβάνει καμιά ευθύνη και ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσει πιστοποιήσεις και διπλώματα laugh)....rolleye
    Φίλε sfyris χαριτολογώντας θα σου απαντήσω οτι το παράδειγμά σου είναι λίγο άστοχο.
    1) Γι αυτό ακριβώς αποφεύγουμε τούς φραπέδες
    2)Είναι ακριβοί κάνουν κακό στο στομάχι και είναι σκούροι
    3) laugh laugh laughΕχουν πολύ αφρό και φέρνουν αέρια ενω εμείς προτιμούμε τα εναέρια laugh laugh laugh
    Φιλικά Κώστας
    Καταγράφηκε

    Κ.Μανδηλαράς  www.amach.gr   www.aeromodelismos.gr
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #27 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 18:42:05 »

    Δεν θελω να παρεξηγηθω sfyris..Λεω οτι στη χειροτερη το χαιρεσαι να πετας ακομα και αν ειναι  εκπαιδευτικο!!Τελος,φυσικα και ειναι επιλογη σου να ζητας χρηματα(αλλωστε ειναι αληθεια οτι αυτα που προσφερεις ειναι παρα πολλα) οπως ειναι επιλογη του καθενος να τα δωσει!!!Σου ειπα ομως ποια ειναι η μεγαλυτερη απορια μου!!Τι θα γινει αν καποιος/καποιοι πληρωσουν καποιον να τους μαθει και αυτος ειναι ανικανος(προς θεου δεν μιλαω για σενα αλλα ανωνυμα)?Δεν μιλαω να σπασει το μοντελλο αλλα να μην τον μαθει βασικα πραγματα ασφαλειας ή αλλα συναφη(δες το παραδειγμα με το αυτοκινητο)?Ή θα τα παρατανε ή θα γεμισουμε ασυνηδειτους με "ζουζουνια" που σκοτωνουν Grin Grin Grin Grin!!!!!!Αλλωστε πρεπει να ξερουμε οτι αυτοι που θελουν να μαθουν ειναι ΑΡΧΑΡΙΟΙ και οι περισσοτεροι δεν σχεδον ξερουν τπτ!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    mikelos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 101



    « Απάντηση #28 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 20:51:21 »

    Πιαδια το μονο που θα πω ειναι οτι ολοι περασατε απο την θεση μας και σιγουρα κανενας δεν σηκωσε αεροπλανο μονος του.
    Στο θεμα πληρωμης το επιλεγη ο καθενας αρκει αυτος που θα μαθει να ειναι επαγγελματιας και υπευθυνος για οτι παθει το μοντελο.
    Εμεις το μονο που θελουμε ειναι να αποκτησουμε μια αρχικη εμπειρια και να παρουμε ζεστα το θεμα χωρις να απογοητευτουμε.
    Ευχαριστουμε παντως ολα τα παιδια που θα ηθελαν να μας βοηθησουν και να μας πουν την γνωμη για την κατασκευη,βελτιωση και tips που γνωριζουν βαση της εμπειριας τους. Thumbs up
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #29 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 21:44:29 »

    Το μόνο που έχει σημασία στην εκπαίδευση είναι η ικανότητα του εκπαιδευτή.

    Σύμφωνα με τις διατάξεις, υφίσταται η θέση του "προπονητή", που είναι φυσικά 100% επαγγελματίας, και μισθοδοτείται από αθλητικό σωματείο.
    Δυστυχώς δεν υπάρχουν άτομα που να καλύπτουν αυτή την προδιαγραφή.

    Από την άλλη πλευρά δεν απαγορεύονται οι εθελοντές "εκπαιδευτές", αλλά δυστυχώς ακόμα στην Ελλάδα δεν έχουμε καθιερώσει κάποια διάκριση, ώστε να γνωρίζουν οι αρχάριοι, αν αυτός που εμπιστεύονται είναι πράγματι καλός εκπαιδευτής ή κάτι άλλο.

    jkon
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Σελίδες: 1 [2] 3 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Εκπαιδευτικά - Πως θα ξεκινήσω  |  Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.033 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.