Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.388 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 00:10:04

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 00:10:04

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Χθες στις 22:36]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 10:50]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 09:16:06]

    [Τρίτη, 23 Απρ 2024, 11:50:38]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304388
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 76
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 4
    Επισκέπτες: 67
    Συνολικά: 71
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2 3 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!  (Αναγνώστηκε 15306 φορές)
    mikelos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 101



    « στις: Δευτέρα, 3 Απρ 2006, 21:30:58 »

    Παιδια γεια σας.Το ονομα μου ειναι Μιχαλης 27 ετων απο τον Πειραια.Καταρχην μπραβο στα ατομα που δημιουργησαν αυτη την κοινοτητα ειναι οτι καλυτερο για νεα ατομα στον χωρο αυτο.Κατι χρονια ασχολουμε με τον μοντελισμο  στατικο και τον τηλ/νο αλλα μονο με αυτοκινητακια.Θερμικα και ηλεκτρικα.Παντα ηθελα να ξεκινησω με τα αεροπλανα αλλα δεν μπορουσα λογω χρηματων και επειδη φοβομουν μια πιθανη πτωση και χασιμο τον χρηματων που εδωσα.
    Ξεκινησα απευθειας τωρα αγοραζοντας ενα θερμικο αεροπλανο (πλαστικο) της ARC(Beaver).Κινητηρα της Osmax 46AX και τηλ/νση της HItech Optic 6.
    Δεν ηθελα να ξεκινησω με ηλεκτρικο γιατι δεν τα συμπαθω πολυ.Ηθελα να βουτηξω αμεσως στα βαθια.Ισως και να εκανα λαθος δεν ξερω.
    Το μοντελο ειναι ετοιμο και εχω μια φοβερη αγωνια για την πρωτη μου πτηση.
    Βεβαια οχι μονος μου αλλα με την καθοδηγηση ενος κυριου που γνωρισα στο Φαληρο.
    Η αρχη θα γινει στο αεροδρομιο(ελληνικο) μολις φτιαξει ο καιρος.Πιστευω να πανε ολα καλα και να μην απογοητευτω.
    Η μονη μου εξασκηση ειναι σε Simulator στο Η/Υ αλλα οχι με μοντελα αλλα με πραγματικα αεροπλανα.(βλεπε flying simulator της Microsoft).
    Αν ειναι δυνατον θα ηθελα να ερθω σε μια συναντηση σας να με βοηθησετε στα πρωτα μου βηματα.
    Ευχαριστω Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    Nikolas K
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 841



    « Απάντηση #1 στις: Δευτέρα, 3 Απρ 2006, 23:13:00 »

    Σίγουρα οι παλιότεροι από δω μέσα θα σε καθοδηγήσουν.

    Μην απογοητευτείς όμως ποτέ! Αν είχαν απογοητευτεί οι Wright και οι άλλοι πρωτοπόροι της πτήσης τώρα δε θα υπήρχαν αεροπλάνα. Καλές πτήσεις!

     Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Το να φτιάξεις ένα αεροπλάνο είναι εύκολο. Το θέμα είναι να φτιάξεις το αεροπλάνο που ΘΕΛΕΙΣ!

    Δεδομένων των συνθηκών, μία μόνο σχεδίαση πληρεί τις προδιαγραφές, ανεξάρτητοι δε σχεδιαστές θα συγκλίνουν σε αυτήν την σχεδίαση μετά από εξελικτική διαδικασία.
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #2 στις: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 15:50:37 »

    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
    Θα σε προσγειωσω λιγο ανωμαλα αλλα θα το κανω για το καλο σου!!!
    Πρεπει να ξερεις οτι ολοι σπανε μοντελλα(τουλαχιστον ολοι εχουν σπασει καποια στιγμη ή θα σπασουν)..
    Ξερεις τι αλλαζει?Οτι οταν μαθεις να πετας θα ξερεις και να σπας!!Δηλαδη αν τυχει καποια στραβη και το μοντελλο ειναι καταδικασμενο να πεσει,ΕΣΥ θα το κανεις να παθει τις λιγοτερες δυνατες ζημιες...Μπορει να πεσει απο αερα,παρεμβολη,λαθος δικο σου ή οτιδηποτε αλλο,αλλα οι ζημιες θα ειναι λιγες και θα το ξαναφτιαξεις!!
    Ακομα σχεδον τα παντα ξαναφτιαχνονται!!Μπορει οχι οπως πρωτα(εμφανισιακα κυριως) αλλα πετανε...
    Τελος για το Beaver δεν ξερω κατα ποσο κανει για εκπαιδευτικο αλλα μην φοβασαι..Αφου εχεις καποιον εμπειρο διπλα σου ολα θα ειναι ΟΚ!!!!!!!
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    ggeorge42
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 458



    « Απάντηση #3 στις: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 16:35:07 »

    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ κι από μένα,

    Νομίζω ότι αξίζει να δεις αυτόν τον εξομοιωτή:
    http://n.ethz.ch/student/mmoeller/fms/index_e.html

    Δεν είναι πολύ high-tech, αλλά στο κάτω-κάτω είναι δωρεάν.

    Ο εξομοιωτής της microsoft σε μαθαίνει αρκετά, αλλά δεν βοηθάει να αποκτήσεις την εικόνα του αεροπλάνου απ'εξω και από μακρυά, όπως δεν βοηθάει και στην αίσθηση της ταχύτητας.

    Ο προσανατολισμός είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα στην αρχή. Τουλάχιστον από τα αυτοκίνητα ξέρεις τι γίνεται όταν το μοντέλο έρχεται κατά πάνω σου, οπότε θα είναι πιο εύκολο.

    Καλή αρχή,
    Γιώργος
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 18:49:01 από ggeorge42 » Καταγράφηκε
    zero AGRINIO
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1



    « Απάντηση #4 στις: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 18:11:15 »

    gg
    Καταγράφηκε

    ZERO
    kmandila
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 171



    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 20:21:10 »

    Το μοντελο ειναι ετοιμο και εχω μια φοβερη αγωνια για την πρωτη μου πτηση.
    Βεβαια οχι μονος μου αλλα με την καθοδηγηση ενος κυριου που γνωρισα στο Φαληρο.
    Η αρχη θα γινει στο αεροδρομιο(ελληνικο) μολις φτιαξει ο καιρος.Πιστευω να πανε ολα καλα και να μην απογοητευτω.
    Φίλε Μιχάλη κατανοώ την αγωνία σου και πιστεύω ότι δεν θα απογοητευθείς ειδικά αν ο κύριος που προσφέρθηκε να σε βοηθήσει είναι πραγματικός Αερομοντελιστής και όχι <επαγγελματίας δάσκαλος>ζητώντας σου χρήματα γιατί χωρίς να υπονοώ κάτι για τον συγκεκριμένο κύριο μιάς και δεν τον ονοματίζεις σου γνωρίιζω  ότι κυκλοφορεί κάποιος τέτοιος επιτήδειος στούς χώρους που αναφέρεις ο οποίος το έχει αναγάγει σε επάγγελμα βγάζοντας μεροκάματο-μεροκάματα.
    Οτι βοήθεια άλλη θελήσεις μπορείς να μου στείλεις προσωπικό mail.
    Καλές πτήσεις και Πρόσεχε. Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Κ.Μανδηλαράς  www.amach.gr   www.aeromodelismos.gr
    mikelos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 101



    « Απάντηση #6 στις: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 20:34:37 »

    Eυχαριστω παιδια,οχι ο κυριος απλα θελει να με καθοδηγηση και τιποτε παραπανω και δωρεαν φυσικα.Το προβλημα μου ειναι οτι δεν συνδεονται οι τηλεκ/σης μας με αποτελεσμα να μου το απογειωσει και να μου το δωσει στα χερια.Και στα δυσκολα να του το δωσω.
    Γαιτι εχει JR ενω Hitech.Κανενας που μπορει να με βοηθηση σε αυτο? Στριφογύρισμα ματιών
    Καταγράφηκε
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #7 στις: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 20:57:25 »

    ΔΕΝ χρειαζεται να συνδεσεις τις τηλ/σεις για να μαθεις..Εγω εμαθα χωρις καλωδια και σκηνικα πριν λιγους μηνες πολυ ευκολα..Στην αρχη παιρνεις μονο το ενα stick..Αυτο θα σε δυσκολεψει αν εχεις γκαζι και aileron στο ενα και elevator και rudder στο αλλο...
    Αν εχεις elevator και aileron σε ενα stick θα ειναι πολυ ευκολο!
    Μετα θα αρχισεις να παιρνεις και τα δυο στον αερα και ψηλα οποτε και θα πειραματιστεις με το μοντελλο εκει οπου προλαβαινει να το παρει ο δασκαλος!Μετα θα απογειωσεις και τελος θα κανεις το ιδιο και στις προσγειωσεις και τελος...Μετα πετας τα και προσγειωνεις τα παντα!!! Grin Grin Grin Grin Grin
    Τοσο απλα...Καμια 10ρια μαθηματακια υποθεση σε γενικες γραμμες..........
    Καλη επιτυχια......
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    kosmasleiletzoglou
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #8 στις: Τρίτη, 4 Απρ 2006, 21:17:55 »

    Τέθηκε ένα θέμα που μάλλον θέλει συζήτηση. Γιατί να είναι κατηγορητέο να πληρώνεται κανείς για μια υπηρεσία που προσφέρει. Έχει ένα ταλέντο, το καλλιέργησε, μόχθησε γιαυτό, και θεωρεί ότι πρεπει να πληρωθεί για να το μεταδώσει. Αφού και οι υπόλοιποι ΕΝΗΛΙΚΕΣ που του τα δίνουν συμφωνούν δεν βλέπω γιατί να μη γίνεται αυτό. Ο συγκεκριμένος ξοδεύει βενζίνη, αφήνει τις δουλειές του, τρέχει με το Ι.Χ. του για να βρεθεί κοντά σ'αυτόν που θέλει να μάθει να πετάει. Το ποσο που παίρνει είναι αρκετά μηδαμινό μπροστά σαυτό που προσφέρει. Τι εναντίον έχετε πια με τέτοιου είδους συναλλαγή? Άμα ζητήσει από εσάς χρήματα μην δεχτείτε. Αλλά γιατι να τον κατηγορείτε? Πιστεύω ότι κάνει κατι πολύ τίμιο. Γιατί μαυτό τον τρόπο αισθάνεται ακόμα πιο υπεύθυνος να μη γίνει ζημιά ένω παράλληλα και ο εκπαιδευόμενος πέρνει σοβαρά την υπόθεση επειδή πληρώνει και επιπλέον νοιώθει περισσότερη ασφάλεια σαυτό που κάνει. Έλεος. Οι υπόλοιποι που θεωρούν τον εαυτό τους ικανό να μάθει μόνος με τίμημα ένα χαμένο μοντέλο αντί έναν πληρωμένο έμπειρο ας μάθουν μόνοι. Αν βρούνε και κάποιον να τους τα μάθει τζάμπα ακόμη καλύτερα. Αλλα μην κατηγοράμε αυτούς που πληρώνονται. Και γω πήρα φράγκα κάποτε και τζάμπα διδαξα ανάλογα τις καταστάσεις. Και αυτόι που με πλήρωσαν μέχρι σήμερα είμαστε μαζί και πολύ καλοί φίλοι. Και πολλοί από εσάς θα ήθελαν να το κάνουν αλλά δεν έχουν το θάρρος να το πουν επειδή θα αντιμετωπιστούν το ίδιο. Σε δημοκρατία ζούμε. Οποιος θέλει πληρώνεται για τις υπηρεσίες του και όποιος δεν θέλει απλά δεν του προτείνει συναλλαγή. Και σας πληροφορώ ότι κάτι τέτοιοι σώσαν μοντέλα σε περιπτώσεις που κάποιοι άλλοι θα σου έλεγαν ένα απλό "τράβα πάρτο τώρα".
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 00:14:07 »

    Καλωσόρισες στο Aeromodelling GR Μιχάλη.

    Δες εδώ Καλώδιο trainer lead απο jr σε Ηitec optic 6. Ο heliworld λέει ότι τα κατάφεραν.

    Υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να μάθει κάποιος. Συνήθως θεωρούμε ότι αυτός που μάθαμε εμείς είναι και ο καλύτερος. Αυτό δεν είναι σωστό. Μην στενοχωριέστε συμβαίνει και στην ιατρική.

    Θα έλεγα ότι ανάλογα με τις συνθήκες μπορεί κάποια επιλογή να είναι καλύτερη.

    Ο εκπαιδευτής είναι μια δύσκολη υπόθεση. Μπορεί κάποιος να πετάει καλά αλλά να μην είναι καλός εκπαιδευτής. Στην Ελλάδα δεν έχουμε ακόμα κανόνες και κριτήρια έτσι να μην είμαστε υπερβολικοί σε δηλώσεις.

    Μαθήματα με πληρωμή; Δεν μπορεί να τα καταδικάσει κανείς αλλά δεν σημαίνει ότι κάποιος που το κάνει είναι και καλύτερος από έναν που εκπαιδεύει χωρίς αμοιβή, που είναι και ο κανόνας για τα ελληνικά δεδομένα και σίγουρα για τους συλλόγους.

    Δεν έχω διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση για το θέμα αυτό, προσωπικά όμως πιστεύω ότι δεν αξίζει τον κόπο να το κάνει κανείς έτσι. Το πιθανό χρηματικό όφελος είναι ασήμαντο, οι επικρίσεις, αληθινές ή όχι, πολλές. Ισως στην δωρεάν εκπαίδευση το πιθανό όφελος μακροπρόθεσμα να είναι μεγαλύτερο, θες η ικανοποίηση που σου δίνει, θες η ευγνωμοσύνη που σου ανταποδίδεται (όχι πάντα βέβαια), θες κάποια βοήθεια σε άλλο τομέα, πόσο σημασία έχει εξ' άλλου;

    Η μεγαλύτερη χαρά και αμοιβή είναι να βλέπεις κάποιον που έμαθες να πετάει να εξελίσσεται και να προοδεύει.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    NikFrance
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 208



    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 02:08:03 »

    Καλωσόρισες στο Aeromodelling GR Μιχάλη.

    Η μεγαλύτερη χαρά και αμοιβή είναι να βλέπεις κάποιον που έμαθες να πετάει να εξελίσσεται και να προοδεύει.


    Αυτή είναι η "πληρωμή" μας φιλε sfyris και η φιλια που πιθανόν να προκύψει, δεν μπορώ να φανταστώ αλλου είδους πληρωμή....
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 02:09:35 από NikFrance » Καταγράφηκε

    Ο ξάδερφος από Γαλλία...
    Κώστας Ζαπαντιώτης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 618



    « Απάντηση #11 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 02:26:36 »

    Για τον εκπαιδευτή δε ξέρω,πάντως ο εκπαιδευόμενος θα θυμάται για πάντα εκείνη τη περιοδο που κάποιος τον βοήθησε να ανεβεί ψηλά και να νιωσει ικανοποίηση πετώντας!Ακόμη θυμάμαι το περασμένο καλοκαίρι....Ο ήλιος μας έκαιγε αλλά εμείς εκεί... Ανεση
    Καταγράφηκε
    rookie
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8



    « Απάντηση #12 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 03:16:11 »

    Να προσθέσω και εγώ την ταπεινή μου άποψη... είχα την καλή τύχη ο επαγγελματίας από τον οποίο αγόρασα το αεροπλανάκι μου να με βοηθήσει επανειλημμένα και χωρίς αμοιβή. Εξίσου σημαντική βοήθεια έλαβα από άλλους φίλους αερομοντελιστές,… Δεν είμαι όμως εναντίον της άποψης να ζητά αμοιβή ο εκπαιδευτής και πιθανόν σε κάποιες περιπτώσεις  να είναι ακόμη και θεμιτό ! Και θα δικαιολογήσω την άποψη μου αυτή:

    1.   Αν συμφωνήσεις μάθημα επί αμοιβή το πιθανότερο είναι να το κανονίσεις σε ώρες και ημέρες που βολεύει εσένα !
    2.   Ο εκπαιδευτής ( εάν φυσικά είναι υπεύθυνο άτομο… ) συνήθως έχει μεγαλύτερη εμπειρία και οι πιθανότητες κακού χειρισμού είναι λιγότερες…
    3.   Δεν αισθάνεσαι πως υποχρεώνεις κάποιον σε αβαρία ζητώντας του να σε βοηθήσει.

    Είμαι και εγώ νέος στο άθλημα !... Ομολογώ πως οι περισσότεροι αερομοντελιστές είναι διατεθειμένοι να προσφέρουν βοήθεια και να μοιραστούν τις γνώσεις τους. Θα ήθελα όμως να έχω την εναλλακτική λύση να πληρώσω ένα λογικό αντίτιμο και να κάνω μάθημα τις ώρες ή τις ημέρες που επιλέγω, χωρίς να είμαι αναγκασμένος να περιμένω με τις ώρες στο μοντελοδρόμιο ωσότου εμφανιστεί κάποιος γνωστός ή να γίνομαι κουραστικός τηλεφωνώντας επανειλημμένα σε φίλους αερομοντελιστές για να μάθω το πρόγραμμα τους …
     
    Αλήθεια Κε Sfyri θα με ενδιέφερε να μάθω πόσο χρεώνετε το μάθημα και που πετάτε?
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #13 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 08:55:40 »

    Καλημέρα σε όλους

    Θα  αντισταθώ στον πειρασμό να απαντήσω σχετικά με το θέμα εκπαιδευτής επ ‘ αμοιβή  , οπότε θα αρκεστώ στο να καλωσορίσω στον «νέο» στον χώρο

    Λοιπόν καλώς ήρθες και από μένα Thumbs up


    Δεν είναι κακή ιδέα να ανοίξουμε ένα θέμα σχετικό με τη θεσμοθέτηση επίσημα κανόνων και κριτηρίων σχετικά με εκπαιδευτές, μαθητευόμενους , επόπτες μοντελοδρομίων κλπ.
    Δηλαδή να ξεκινήσει μια κουβέντα με το τι φανταζόμαστε ότι θα ήταν χρήσιμο να γίνει
    Όσοι ζουν ή ξέρουν τι ισχύει σε χώρες με ανεπτυγμένο (και) τον αερομοντελισμό να μας δώσουν τα φώτα τους.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    G.Hiotis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 360



    « Απάντηση #14 στις: Τετάρτη, 5 Απρ 2006, 10:34:16 »

    Καλημερα σε ολους
    Διαβαζοντας  ολες τις αποψεις , δεν μπορει κανεις να διαφωνησε με κανεναν. Εμενα μου αρεσει να πληωσω για να μαθω , ή μπορει να μου αρεσει να με μαθει ο φιλος μου που πιστευω οτι πεταει σωστα, αλλα μπορει και να μου αρεσει να βρεθω σε εναν ασφαλη χωρο και να προσπαθησω μονος.
    Αφου λοιπον εχουν γινει αναφορες σε ολες τις περιπτωσεις, αν μου επιτραπει θα εκφρασω και την δικη μου.
    Θα ηταν καλυτερα σε οργανομενους χωρους να υπαρχει μια γανακοινωση προς του ενδιαφερομενους που να τους γνωριζει ποιος μπορει να τους παρεχει τις υπηρεσιες του ειτε δωρεαν ειτε με πληρωμη.Ομως μηπως θα ηταν φρονιμοτερο, ή πολυ προχωρημενο να ειχαν υποστει μια ."κριση" απο εμπειροτερους και παλαιοτερους , ολοι οσοι πιστευουν οτι εχουν την δυνατοτητα να μεταδωσουν τις γνωσεις τους?
    Ζητω συγνωμη αν το προχωρησα, αλλα ειχα ενα μικρο κενο στην δουλεια μου και ετυχε ν αβρασθω σε αυτο το post....... Ποοολύ άνεση
    και παλι καλημερα
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Εκπαιδευτικά - Πως θα ξεκινήσω  |  Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.