Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.199 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:18:59

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:18:59

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:40]

    από afilos
    [Χθες στις 21:49]

    [Χθες στις 21:25]

    από afilos
    [Χθες στις 14:52]

    από hpergm
    [Χθες στις 10:46]

    [Χθες στις 07:32]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304199
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 34
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 56
    Συνολικά: 57
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 12     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Αναβυσσός...  (Αναγνώστηκε 44825 φορές)
    AirHunter
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    WWW
    « Απάντηση #30 στις: Δευτέρα, 26 Μάι 2008, 15:27:36 »

    Γειά σας και από εμένα.
    Ανήκω και εγώ πλέον στο club τον φίλων της Αναβύσσου. Αν και ασχολούμαι 3 χρόνια με το άθλημα, ουδέποτε είχα πετάξει σε αυτό το μέρος (πετάω μόνο Ακραίφνιο). Τον τελευταίο μήνα έχω έρθει 3 φορές Ανάβυσσο και μάλλον με βλέπω για μόνιμο κάτοικο





    * n741447158_494042_1010.jpg (32.06 KB, 604x453 - εμφανίστηκε 863 φορές.)

    * n741447158_494045_1872.jpg (43.5 KB, 604x453 - εμφανίστηκε 844 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #31 στις: Δευτέρα, 9 Ιούν 2008, 22:44:35 »

    Πανέμορφο  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    AirHunter
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    WWW
    « Απάντηση #32 στις: Δευτέρα, 3 Νοέ 2008, 11:30:03 »


    Χθες, Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2008, έλαβε μέρος ένα γεγονός το οποίο με απογοήτευσε αφάνταστα. Μας πλησίασε ένα περιπολικό με δύο αστυνομικούς (εντός της αλάνας στην Ανάβυσσο) και μας πληροφόρησαν ότι απαγορεύονται οι δραστηριότητες (πάσης φύσεως) εντός του συγκεκριμένου χώρου ο οποίος ανήκει στο κράτος (Ελληνικά τουριστικά ακίνητα αν δεν κάνω λάθος). Οι αστυνομικοί μας ενημέρωσαν ότι η συγκεκριμένη παρατήρηση αφορά προειδοποίηση και το επόμενο βήμα θα είναι η μύνηση!!! Ο διάλογος που ακολουθεί είναι μεταφέρεται αυτούσιος:

    (καθαρίζω το αεροπλάνο μου μετά το πέρας των πτήσεων)

    Αστυνομία: Ετοιμάζεστε να φύγετε ή για να πετάξετε;
    Εγώ: Μαζεύω τα πράγματά μου. Γιατί ρωτάτε;
    Αστυνομία: Μαζέυτε τα γιατί ο χώρος είναι καρατική περιουσία. Ανήκει στο κράτος. Κανονικά θα πρέπει να προχωρήσουμε σε μήνυση. (μας έκανε και χάρη)
    Εγώ: *σιωπή , ειρωνία*

    Σημ. η αστυνομία είχε έρθει στο χώρο νωρίτερα καθώς υπήρχαν στο χώρο μοτοσυκλετιστές (moto-cross) οι οποίοι και θόρυβο έκαναν και σκόνη σήκωναν. (διώχτηκαν άρον-άρον)


    Να υποθέσω ότι τέλος η Ανάβυσσος, έτσι?


    Το κράτος λοιπόν φώναξε ΠΑΡΟΝ, και οι νόμοι θα εφαρμοστούν, και μάλιστα ΤΩΡΑ. Μάλιστα κύριοι, εμείς οι εγκληματίες αερομοντελιστές θα πρέπει να πάψουμε να εγληματούμε κατά της ανθρωπότητας. Να πάψουμε να εγκληματούμε και να καταπατούμε αυτή την τόόόόόσο ωραία έκταση, η οποία χρόόόόνια τώρα έχει αξιοποίηθεί στο έπκαρο από το μέγα Ελληνικό κράτος, ανεξαρτήτως κυβέρνησης. Στην Ελλάδα όπου οι νόμοι εφαρμόζονται και όλα λειτουργούν ρολόι, εμείς οι "εγκληματίες" αερομοντελιστές δεν έχουμε θέση. Αυτή η περιοχή φιλέτο κάποια στιγμή ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να μεταβιβαστεί στον επόμενο Ευφραίμ, γιατί αυτό το κράτος με αυτούς τους νόμους βλέπει ΜΠΡΟΣΤΑ!!!


    Η δημοσιεύση αυτή δεν έχει κανέναν απολύτως πολιτικό σκοπό.
    Καταγράφηκε

    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #33 στις: Δευτέρα, 3 Νοέ 2008, 11:39:54 »

    Αγαπητε φίλε,

    Έχεις δίκιο, όμως μην πολύ σκας... χρόνια τώρα συχνά πυκνά γίνεται αυτό που περιέγραψες. Έχω ακούσει και από παλιότερους την ίδια ιστορία.... Κάθε ΣΚ εμείς πάντως θα πετάμε . & -
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.075



    « Απάντηση #34 στις: Δευτέρα, 3 Νοέ 2008, 12:51:15 »

       Μήπως κάποιο αεροπλάνο "επισκέφτηκε" κανένα σπίτι
    Καταγράφηκε
    AirHunter
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    WWW
    « Απάντηση #35 στις: Δευτέρα, 3 Νοέ 2008, 16:18:03 »

       Μήπως κάποιο αεροπλάνο "επισκέφτηκε" κανένα σπίτι

     laugh laugh laugh
    Όχι φίλε μου, τουλάχιστον χθες δεν έγινε κάτι τέτοιο, ούτε έχω ακούσει παρόμοιο περιστατικό.
    Καταγράφηκε

    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #36 στις: Δευτέρα, 3 Νοέ 2008, 17:09:30 »

    Θα ενοχλήσατε φαίνεται τίποτα ρεμάλια τεμπέληδες εκεί κοντά που η μόνη τους απασχόληση είναι ο καναπές και το τηλέφωνο ανα πάσα στιγμή στο χέρι για άμεση επικοινωνία με τους μπάτσους  Undecided Το έπαθα και γω αυτό φίλε μου, μόνο που εμένα δε μούστειλαν μπάτσους αλλά κάτι σκατομούρηδες που ούτε στον ύπνο σου δε θάθελες να τους δεις. Ξέρεις....κατι άλλα ρεμάλια που θαρρείς τους γεννάει η γη από το πουθενά για να κάνουν κακό και μετά περιέργως ξαναχάνονται από προσώπου γης και δεν τους ξαναβλέπεις. laugh
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.075



    « Απάντηση #37 στις: Δευτέρα, 3 Νοέ 2008, 22:14:05 »

       Ισως οι παλιότεροι να θυμούνται κι άλλες τέτοιες φάσεις. Εγώ άλλη μια φορά έχω ακούσει πρόσφατα τέτοια φάση, με μοντελιστή που είχε πάει εκεί τις επτά το πρωί και ήρθε περιπολικό να του την πει και καλά για διατάραξη κοινής ησυχίας. Μιλάμε τώρα για τον OS max 46 ενός nextar. Οταν ο συμοντελιστής, του οποίου το όνομα δεν θυμάμαι, μας ελεγε αργότερα που καταφτάσαμε και άλλοι εκεί τι έγινε, δεν πιστεύαμε στα αφτιά μας.
       Επίσης, θυμάμαι μια άλλη φάση το Μάιο, μια Παρασκευή πρωί, που είχε περάσει από κει ένας τύπος με ένα φορτηγάκι και μας είπε ότι και αυτός πετάει αλλά αλλού για να μην τον λοξοκοιτούν οι κάτοικοι, μια που ήταν από κει. Οταν λοιπόν του είπα να το κάνει πιο λιανά ,"κουφάθηκα" με αυτό που άκουσα. Κατά τα λεγόμενά του λοιπόν, οι κάτοικοι και καλά θέλουν να φύγουν οι αερομοντελιστές από κει γιατί τάχα μου, αυτοί δεν αφήνουν την πολιτεία να αξιοποιήσει το χώρο, για να πηγαίνουν να πετούν. Κατάλαβες Κοσμά? Πρέπει να ντρεπόμαστε, που δεν αφήνουμε την περιοχή να αναβαθμιστεί. Να δούμε, τι άλλο θα ακούσουμε.
       Αλλά δεν περιμένω και τίποτα καλύτερο από μίζερους ανθρώπους. Ο αερομοντελισμός είναι γιαυτούς κάτι το εντελώς αντίθετο με τη μιζέρια τους. Αντί να πάνε να ασχοληθούν με κάποιο χόμπυ, η μοναδική τους ασχολία τις ελεύθερες ώρες (και κάτι τέτοιοι έχουν πολλές) είναι να την αράζουν ένα πεντάωρο για καφέ. Οχι γιατί "καρφώνουν" την ομορφούλα και περιμένουν πως θα εξελιχθεί η φάση. Αυτό θα τους έκανε καλό γιατί μπορεί και να πετύχαιναν "δεκάρι" και θα έκοβαν τη μ Αυτοεξηγούμενο για να μας αφήσουν κι εμάς ήσυχους. Το πεντάωρο απλά αναλώνεται σε "γεωπολιτικές αναλύσεις" χαμηλοτάτου επιπέδου, του τύπου πόσα φράγκα έχει ο τάδε και ποια "περπατάει" και τι ώρα γύρισε η κόρη της τάδε και τι φόραγε. Κι όταν πάνε σπίτι και σταματήσουν να "ασπρίζουν" το σπίτι σκεπτόμενοι "την κόρη της τάδε" ,τους ενοχλεί ο OSmax και παίρνουν ένα τηλεφωνάκι την αστυνομία.



    Φιλικά Κώστας.
    Καταγράφηκε
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #38 στις: Τρίτη, 4 Νοέ 2008, 08:30:22 »

    Δυστυχώς κάπως έτσι είναι τα πράγματα...

    ΥΓ. μα καλά την OS MAX 46 εγώ δεν την ακούω καλά καλά όταν απογειωθώ... αυτοί πως την ακούν ;  Grin
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.075



    « Απάντηση #39 στις: Τρίτη, 4 Νοέ 2008, 08:46:16 »

      Καλημέρα Νίκο! πιθανόν να θυμάσαι για ποιο περιστατικό γράφω. Ηταν όταν είχαμε πάει ένα Σάββατο πρωί μαζί και με τον Παναγιώτη και ήταν εκεί το άλλο παληκάρι με το νέξταρ, που είχε πάει από το πρωί και του ήρθε περιπολικό.



    Φιλικά Κώστας.
    Καταγράφηκε
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #40 στις: Τρίτη, 4 Νοέ 2008, 09:20:43 »

    Καλημέρα Κώστα  Χαμόγελο

    Φυσικά και θυμάμαι... το θέμα είναι όμως ότι κανείς δεν σταμάτησε να πετάει  Wink Τα όργανα είναι υποχρεωμένα να έρθουν και να μας κάνουν παρατήρηση κατόπιν καταγγελίας. Ξέρουν όμως και αυτοί οι ίδιοι ότι είναι χαζό αυτό που κάνουν. Καταλαβαίνουν ότι δεν ενοχλούμε και φυσικά ότι δεν έχουμε καμία σχέση με άλλους μέσα στην αλάνα (βλέπε motocross-άδες), όμως τους υποχρεώνει η υπηρεσία τους και πρέπει να έρθουν...

    Έτσι απλά.... θέατρο παραλόγου  idiot2
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    PVassilis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 140



    « Απάντηση #41 στις: Τρίτη, 4 Νοέ 2008, 09:53:40 »

    Απ'ότι καταλαβαίνω όμως από αυτά που διαβάζω στο διαδίκτυο http://www.greekinsight.com/?conID=16827, ο χώρος αυτός έχει βγει σε διαγωνισμό από την Εταιρεία Τουριστικής Ανάπτυξης (ΕΤΑ) του ΕΟΤ για τουριστική εκμετάλλευση. Αν αυτό αληθεύει, βλέπω τις μέρες μας στην Ανάβυσσο μετρημένες.
    Έχει ακούσει κανέις κάτι παρόμοιο??
    Καταγράφηκε
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.075



    « Απάντηση #42 στις: Τρίτη, 4 Νοέ 2008, 10:12:02 »

       Απότι έχω διαβάσει σχετικά στο διαδύκτυο ,από το εβδομηντατόσο αυτό το μέρος όλο σε διαγωνισμό βρίσκεται και όλο λένε ότι θα το αξιοποιήσουν και τίποτα δεν γίνεται. Το θέμα όμως είναι ότι πρόκειται για απαλλοτριωμένη γη, υποτίθεται για τουριστική εκμετάλλευση και όταν περάσουν ορισμένα χρόνια και δεν έχει γίνει τίποτα, τίθεται θέμα νομιμότητας της απαλλοτρίωσης. Λέω τι έχω διαβάσει, δεν είμαι νομικός για να ξέρω τι ακριβώς παίζεται.
       Αν όμως υπάρχει όντως τέτοιο πρόβλημα, θα πρέπει να βρουν μια λύση και το πιθανότερο σε αυτήν την περίπτωση, είναι ότι ο χώρος θα ξεπουληθεί σε κάποιον "ημέτερο" για να τον εκμεταλλευτεί τουριστικά. Μετάφραση, να τον τσιμεντώσει.
       Στο μεταξύ για μοντελοδρόμια στην Αθήνα τίποτα ακόμη. Μιλάω για την πολιτεία όχι για πρωτοβουλίες ιδιωτών.




    Φιλικά Κώστας.
    Καταγράφηκε
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #43 στις: Τρίτη, 4 Νοέ 2008, 10:30:54 »

    Μην περιμένετε από την πολιτεία να κοιτάξει τους αερομοντελιστές. Είναι απλό... εδώ δεν κοιτάει αυτούς που πρέπει, θα κοιτάξει εμάς ;

    Εμείς όπως και να έχει θα βρούμε να πετάμε. Αν όχι στην Ανάβυσσο, κάπου αλλού. Αρκεί να έχουμε όρεξη και υγεία  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    AirHunter
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    WWW
    « Απάντηση #44 στις: Τρίτη, 4 Νοέ 2008, 11:52:10 »

    Και εγώ έχω ακούσει φήμες για πιθανή πώληση του χώρου ή οποία ΘΑ γίνει ή μπορεί και να έχει ήδη γίνει.
    Και αν τυχόν δεν γίνει τίποτα, το πολύ πολύ να δωθεί σε κάποιον πολιτικό (ως δωρεά) και αργότερα αυτός ο "πολιτικός" να το πουλήσει σε κάποιον επιχειρηματία και να τα οικονομήσουν και οι δυό. Και η ιστορία συνεχίζεται.
    Άρα είχαν δίκιο οι αστυνομικοί ότι ο χώρος ανήκει στο κράτος. Τους πιστεύω. Πρόκειται για κρατική έκταση η οποία θα κάνει πλούσιους (κάποια στιγμή στο μέλλον) κάποιον πολιτικό (ή πολιτικούς) που θα έχουν "οικονομικό πρόβλημα". Υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι "πολιτικοί" με off-shore εταιρείες που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον.

    Η άλλη άποψη είναι αυτή που ειπώθηκε από συνμοντελιστές και έχει να κάνει με την αργοσχολίαση που πλήττει τους ντόπιους κατοίκους, οι οποίοι νομίζουν ότι εμείς φταίμε που η έκταση έχει μείνει τόσο καιρό ανεκμετάλλευτη. Όταν όμως θα έρθει ο "Εφραίμ" να τους πνίξει στο τσιμέντο, θα αρχίσουν τις απεργίες πείνας και θα κατασκηνώσουν μέσα στην αλάνα με σκηνές για να σωθούν.

    Πάντως ντρέπομαι πραγματικά.

    Το ανύπαρκτο κράτος δεν έχει ενδιαφερθεί ούτε καν για τη περίφραξη του χώρου, έστω να βάλει μία ταμπέλα η οποία να λέει ότι απαγορεύονται οι δραστηριότητες πάσης φύσεως. Ανίκανη να προστατέψει την περιουσία της, αν όντως ανήκει σε αυτήν. Και αν ποτέ δώ μία τέτοια ταμπέλα (με αριθ. απόφασης κλπ), ώς καλός πολίτης θα δείξω σεβασμό και θα εξαφανιστώ.

    Από την άλλη, το ανύπαρκτο κράτος, αδυνατεί να κάνει μία προσωρινή παραχώρηση στους πολίτες της (οι οποίοι πληρώνουν φόρους κερατιάτικα κάθε χρόνο). Μία παραχώρηση-παροχή ΔΩΡΕΑΝ στους Έλληνες φορολογούμενους, η οποία να λέει ότι (π.χ.) "έως την οριστικοποίηση της απόφασης για την εκμετάλλευση του παρόντος χώρου, ο συγκεκριμένος χώρος παραχωρείται δωρεάν στους κακομοίρηδες έλληνες φορολογούμενους γαι πάσης φύσεως δραστηριότητες ελέυθερου χρόνου". Θα τραβήξει και 10 γραμμές-όρια, θα βολευτούν και οι αερομοντελλιστές (με κάποιο ενδιαφέρον κάποιου συλλόγου ή της ΕΛ.Α.Ο.), θα βολευτούν και οι motocrossaδες, θα μπορεί να βάλει και 5 μπασκέτες για τους μπασκετμπολίστες, και χίλια-δυό άλλα πράγματα. Και όταν πουληθεί για να φτιαχτούν ξενοδοχειακές εγκαταστάσεις, ας τα ξυλώσουν μία και καλή να φύγουμε και εμείς και να ησυχάσουμε.

    Στη χώρα της μετριότητας και του άρπα κόλλα, όλα μένουν στάσιμα. Τίποτα δεν κινείται. Όλα μένουν ρημαγμένα. Τίποτα δεν αξιοποιείται προς όφελος του πολίτη. Αντιθέτως κοιτάζουν πως να απαλλοτροιώσουν εκτάσεις, πώς να πουλήσουν εκτάσεις και πώς να κονομήσουν.

    (Η δημοσιεύση αυτή δεν έχει κανέναν απολύτως πολιτικό σκοπό)
    Καταγράφηκε

    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 12     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Αναβυσσός...
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.048 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.